Geef.. V Geefludit. samen 10, p Bouwense Camping „De Molenhoek" opent nieuw recreatie-komplex op 31 augustus KRONIEK VAN 80 JAAR Slagerij Bouwense - Kortgene Steun het Astma foods. Postgiro 55055..^ Kinderatelier SLAGERIJ Op de plaats waar eens de landbouw- schuur van Krijn Schippers stond, is sedert kort een super-modern recre atie-complex verrezen op Camping „De Molenhoek". Modern en practisch is de opzet van af het begin, toen men aan bouwen ging denken, steeds geweest. In die opzet is men dan ook zeker geslaagd. Het voorzieningenpakket, wat alle maal onder één dak zit, omvat een su permarkt, recreatiezaal, café-restaurant automatenhal, restaurant, keuken, een snackbar en de bij dit alles behorende magazijnen. Alles is volgens systeembouw opge zet, zodat men van de ene voorziening gemakkelijk in de andere kan komen. Hoofdaannemer was het Noord-Beve- landse bouw- en schildersbedrijf, onder directie van de heren Dees en Kouwei". In acht weken tijds was de eigenlijke bouw al voltooid, zo laat de heer Dees weten. Voor zo een omvangrijk gebou wencomplex is dat erg vlug gegaan. Dat is het voordeel van systeembouw. Alles komt kant en klaar aan en kan direct op de juiste plaats worden ge monteerd of geplaatst, aldus Dees. Uiteraard heeft de afbouw ook wat tijd in beslag genomen, maar voor het eigenlijke hoogseizoen was alles toch bedrijfsklaar. De heer M. Fresco is sinds twee jaar beheerder van de camping. Vol trots laat hij het nieuwe gebouw bezichtigen en legt daarbij de practische functies van alle voorzieningen uit. Vanuit de recreatiezaal is maar een korte over steek via de automatenhal naar het café-restaurant, wat dezelfde forse af metingen heeft als de recreatiezaal. Een sfeervol ingerichte bar en wat gezellige zitjes doen hier warm aan. Kijk, zegt de heer Fresco, geheel cen- ti'aal in het complex is de moderne keu ken gesitueerd. Van hieruit kan zowel het restaurant, de snackbar als de grote recreatiezaal zonder moeite bediend worden. Inderdaad past elke voorzie ning uitstekend bij elkaar en zonder dat dit storend werkt, gaat alles vloei end in elkaar over. Om u een idee te geven van de ca paciteiten enkele cijfers: de grote re creatiezaal kan zonder moeite 350 tot 400 personen herbergen en een diner voor 300 eters kan in het restaurant ge makkelijk plaats vinden. Het meubilair, de voorzieningen en de capaciteit hier voor is allemaal aanwezig. Speeltuin en kinderboerderij. Direct buiten het gebouwencomplex is het nog volop activiteit van werklie den. Een kinderboerderij en een speel tuin zijn in aanbouw. Een kinderzwem bad wordt al druk bezocht door de jongste campinggasten. Grenzend aan het zwembad en de speeltuin is een grote speelweide, waar deze zomer ook een circus zijn tenten had opgeslagen. Prima verharde wegen doorkruisen de ruim opgezette camping, terwijl aan de voorkant van het nieuwe gebouw een groot parkeerterrein is aangelegd. Nieuwbouw niet alleen voor de gasten. Het hele jaar door zal het nieuwe complex geopend zijn, laat de heer Fresco weten. Je zet natuurlijk zo'n groot gebouw niet alleen neer voor de zomermaanden. De hele winter en het voor- en naseizoen zijn we voor allerlei aktiviteiten beschikbaar. Of het nu een feestavond van een vereniging is of een bruiloft, het kan bij ons allemaal. En thousiast laat de heer Fresco weten dat reeds een 40-jarige bruiloft met een diner voor 50 personen al heeft plaats gevonden. En we hebben deze vuurdoop in alle opzichten prima doorstaan. Andere evenementen zijn er ook al geweest, zoals bingo's, disco's en za terdag 17 augustus het traditionele Mo- lenhoekse Mosselfeest. Al deze aktivi teiten worden door de vaste gasten, gebundeld in een vereniging „De Mo lenvrienden" georganiseerd. Zij krijgen allemaal een fikse pluim op hun hoed van de heer Fresco, want, zo vertelt hij, niet alleen op touw zetten van eve nementen doen ze, maar ook allerlei werkzaamheden worden door hun ver- rich.t Zo is door een aantal technisch bekwame gasten een professionele dis co-voorziening in elkaar gezet, de licht bakken en de bar in de recreatiezaal komen ook onder hun handen vandaan. Zonder hun medewerking waren al deze extra faciliteiten beslist niet tot stand gekomen, wil de heer Fresco wel kwijt. De aktieve voor zitter van „De Mo lenvrienden" is de heer Van Zitteren. Een kalme, rustige en innemende per soonlijkheid. Samen met andere vaste gasten heeft hij de organisatietouwtjes stevig in handen. Onmisbare mensen, vindt de heer Fresco. Rinus Faasse 16 jaar Molenhoek. Nog een onmisbaar en niet te missen persoon is Rinus Faasse. Hij maakt, zo als hij zelf zegt, al 16 jaar deel uit van de vaste inventaris op „De Molenhoek". De heer Fresco omschrijft hem als een duizendpoot, die voor de camping be slist onmisbaar is. Wat De Molenhoek nu is, is zeker voor een groot deel te danken aan de enorme inzet van Rinus Faasse. Hij is er altijd in het hoogsei zoen, zegt de heer Fresco. Onvoorstel baar wat een steun wij van deze man hebben ondervonden. Assistent-beheer der is de functie van Rinus Faasse. Uit zijn werkzaamheden blijkt dit een veel omvattende taak te zijn, die hij altijd goed gehumeurd en zonder mankeren uitvoert. Veel steun dus voor de heer Fresco, die ook nog graag kwijt wil dat hij ook door de bevolking en de middenstand van Kamperland prima is opgevangen, toen hij twee jaar geleden als beheer der van „De Molenhoek" naar Kamper land toe kwam. Opening door burgemeester P. Wisse.. Op zaterdag 31 augustus is het dan zo ver. De grootste seizoendrukte is dan voorbij; vandaar deze wat uitgestelde opening, zegt de heer Fresco. .Tientallen uitnodigingskaarten zijn verstuurd, want we willen graag veel mensen laten delen in het feest, wat het voor ons toch wel is. Zo zijn naast b. en w. van Wissenkerke, ook alle mid denstanders van beide plaatsen uitge nodigd, omdat wij vinden dat wij een duidelijke regionale functie in de re creatie bekleden. Natuurlijk zijn ook alle belangstellenden van verenigingen enz. van harte welkom op de receptie, want ook hen willen we graag laten zien wat we zoal te bieden hebben, al dus de heer Fresco. Dan de opening. Hoe dat moest ge beuren heeft toch nogal wat hoofdbre kens gekost, maar we hebben toch iets origineels bedacht. Wat dit zal worden wil de heer Fresco nog niet kwijt, het moet een verrassing blijven, maar hij zegt er wel bij dat het op een erg lu dieke manier zal plaatsvinden, waar zo wel de directeur, de heer Handl, als burgemeester Wisse bij betrokken zul len zijn. Na de officiële opening is er een re ceptie van 17.30 tot 19.30 uur. Wanneer de officiële gebeurtenissen achter de rug zijn, is iedereen welkom op een grootse feestavond, die in de grote re creatiezaal zal worden gehouden. Alles bij elkaar dus een feestelijke dag voor camping „De Molenhoek". Wij van onze kant feliciteren directie, beheerder en medewerkers dan ook van harte en wensen hen op 31 augustus en ook in de verdere toekomst veel succes. '1' Hröót féést zaeterdag op „De Meulenoek" op Kamperland, beste vrienden. Un éél nieuw spul wor di heopend. Noe lööp ter di ök één rond, die a oalus van d'inventarus ofweet. Merien is dat. Merien op d'inventaruslïeste. Op campieng „De Meulenoek" di haet van de weke hebeure. Ze d'r noe un éél nieuw spul, mè ze wille d'r nie over zeure. Oe of dat komt, za-je vraehe, noe da kom deur Merien. Die werkt op „De Meulenoek", je ken'tun wè meschien. Oalus kan die man maeke, van klein tot éél hröót. Op „De Meulenoek" zehhe ze: Merien, da's un duuzendpööt. Zestien jaer is die veint di a, je mö'ter nie flauw over dienke. Mè van Merien mö-je di nie over zeure, ie wil nie da't hae stienke. Mè onderlesten wis'tun nie wat of tun zag, ie von un lieste van d'inventarus. Di zag um stae „Merien", tussen de mesjienus dus. Merien krauwde us op z'n ööd, ie docht noe zu m'n 't beleve. Heliek vloog um nae z'n baes en vroeg: in oe vee jaer bin ik ofheschreve? \mm Dirom mö-je d'r nie over zeure, want wist Merien toen vee. Ie docht, meschien kan'k in de vut. Mè volhens z'n baes kan um nog jaeren mee. WEERSVOORSPELLING UIT DE RUIMTE KOST MILJARDEN. De mens keek vroeger omhoog, zag het avondrood en wist: water in de sloot. Tegenwoordig kijken door men senhanden vervaardigde instrumenten vanuit de ruimte op de aarde neer om het weer te kunnen voorspellen. Met overigens soms niet veel betere resul taten dan het gebruik van de oeroude spreekwoorden. Want zegt zo'n zelfde gezegde niet dat niets zo wisselvallig is als het weer? Toch worden miljarden geïnvesteerd om tot zo nauwkeurig mogelijke voorspellingen te komen. In 1985 is het precies een kwart eeuw geleden, dat de eerste satelliet werd gelanceerd, waarmee ons weer vanuit de ruimte in de gaten werd gehouden: de Amerikaanse Tyros I. De verwach tingen van alle meteorologen waren in het voorjaar van 1960 hoog gespannen. Nu immers werd ook eens van bovenaf gekeken naar die merkwaardige atmos feer, die onze aarde omgeeft en die ook de wetenschappelijke weersvoorspel lingen vaak tot een gok dan wel een min of meer aanvaarde vorm van kof fiedik kijken maakte. Optimisten hiel den het er zelfs op, dat voortaan voor spellingen voor misschien wel een hele week, in plaats van het gebruikelijke etmaal, gemaakt zouden kunnen wor den. Een beetje luisteraar naar het KNMI weet inmiddels, dat die blik op de toekomst het waarheidsgehalte van een slechts met behulp van een natte vinger opgesteld weerbericht niet heeft overtroffen. Ondanks alls technische hulp en de reeks satellieten, die na de Tyros omhoog is gestuurd, blijken voor spellingen op langere termijn gewoon niet haalbaar. Althans niet zo betrouw baar dat ze ook echt bruikbaar zijn. Het Nederlandse KNMI heeft de proef om via het televisie-journaal het weer gelijk maar tot in details voor een hele week vooruit te verklappen moeten stoppen want zon, regen noch wind bleken zich op die termijn veel aan te trekken van wat de heren in De Bilt over hen hadden uitgerekend. Daar houdt men zich tegenwoordig toch wat meer op de vlakte. De Europese landen geven op dit moment jaarlijks iets meer dan één miljard gulden uit aan hun meteorologische diensten. De Amerika nen bijna anderhalf miljard. En daar zijn dan de kosten van de diverse sa tellietprogramma's, samen ook nog bij na een miljard, niet eens bij meegere kend. De apparatuur in de ruimte wordt na melijk ook nog voor andere zaken dan alleen het in de gaten houden van het weer gebruikt. Onderzoek van het aard oppervlak bijvoorbeeld en registratie van stromingen in de oceanen. Het zijn geweldige kapitalen, die met dit onder zoek van het weer zijn gemoeid. En al blijkt dan één verwachting, dat wat verder in de toekomst kan worden ge keken, niet te zijn uitgekomen; wegge gooid geld is het toch niet. Sinds de weerkundigen nu al weer een kwart eeuw gebruik kunnen ma ken van de satellieten zijn in elk geval de voorspellingen op kortere termijn (van 1 tot 3 dagen) heel wat betrouw baarder geworden. Voor een etmaal re kent het KNMI zelfs op een zekerheid van negentig procent. En daar kan de legendarische molenaar of sterrenkij ker toch echt niet tegenop. Tevreden zijn de meteorologen echter niet. Want welke wetenschapper droomt er niet van ooit nog eens voor honderd pro cent de toekomst te kunnen onthullen? Die eerste weersatelliet uit 1960 was nog uiterst primitief. Vergeleken met wat nu allemaal mogelijk is. De Tyros draaide bijvoorbeeld om zijn eigen as, waardoor de vast gemonteerde camera, die voor opnamen zorgde, voornamelijk de sterrenhemel fotografeerde. Dat pro bleem is inmiddels opgelost. Ook de ba nen van de satellieten zijn veranderd. De NOAA satellieten die aardig wat foto's aan het Nederlandse tv-journaal hebben geleverd draaien nog over de polen. De Meteosat „staat" recht boven de evenaar. De snelheid is precies zo berekend dat de satelliet altijd boven hetzelfde puntje van het aardoppervlak meedraait. Het blikveld van de Meteosat is ook veel groter: de afstand tot de aarde bedraagt liefst 36.000 kilometer, die van de NOAA niet meer dan 850. Daarbij doemt dan gelijk weer een an der probleem op: de instrumenten stu ren vanuit de ruimte zo veel gegevens dat, ondanks de hulp van computers, een totaaloverzicht moeilijker te ver krijgen is. Door de bomen zien de weer kundigen zogezegd de wolken niet meer. Satellieten kunnen vooralsnog ook alleen maar kijken. Registreren de in tensiteit en bewegingen van wolkensys temen maar kunnen bijvoorbeeld niet wat elke leek met die natte vinger kan, de wind meten. In laboratoria wordt al druk gewerkt aan de benodigde instru menten. Maar de boekhouders zijn ook al klaar: in Londen hebben de collega's van De Bilt uitgerekend dat een perfect systeem van weersvoorspellende satel lieten zo'n zeven tot acht miljard gul den zou moeten gaan kosten. En dan zien de diverse bewakers van de staats kassen want de meteodiensten wor den toch allemaal met belastingcenten betaald de bui al hangen. (Nadruk verboden). "DE POMPWEIE" KORTGENE vanaf dinsdag 3 september 14 weken 16.00 uur 17.30 uur. (tekenen, boetseren, werken met gips en draad). Voor kinderen vanaf 9 uur, die eens willen experimenteren met Kunstzin nige middelen. Kosten 50,inclusief materialen. Voor nadere informatie en aanmelden, BEL: 01100-31170. U krijgt van ons een uitgebreide folder. Stichting Regionaal Educatief Centrum "de Bevelanden - Tholen" Centrum voor Volwasseneneducatie en Kunstzinnige Vorming Zustefstioot II 446I JA Goes Tel (0II00) -31170 Molenvlietsedijk 5a 4691 HS Tholen Tel (01660) 3194 KWALITEIT SORTERING - VAKMANSCHAP op 30 en 31 aug. a.s. vieren wij het 80-jarig bestaan van onze slagerij Voor onze kleine worstklantjes is er een leuke verrassing en voor u als klant of belangstellende een hapje en een drankje en een voordelige aanbieding 500 GRAM KARBONADE 500 GRAM VERSE WORST 100 GRAM GEKOOKTE HAM Profiteer hiervan bij de slagerij sinds mensenheugenis. UIWlU Kortgene Telefoon 01108 -12 08.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 2