VOORLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke AFGEWERKTE OLIE mag geen probleem meer zijn AKTIE Tankslag Een bedrijf starten Wij helpen u! Kwijtschelding van onroerend goed-belastingen r Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. Motorolie en systeemolie moeten re gelmatig ververst worden. Wat er dan overblijft is de afgewerkte olie. Jaar lijks is dat zo'n 80.000 ton. Waar laten we al die troep? In het verleden hebben we gezien wat daar allemaal fout mee kan gaan. Een deel van die afgewerkte olie kwam door illegale lozing in het oppervlakte water terecht. En als je dan weet dat één liter olie een miljoen liter water kan vergiftigen, dan slaat je de schrik om het hart. Ook werd veel afgewerkte olie vaak vermengd met allerlei chemisch afval domweg verbrand. Met als gevolg: het vrijkomen van gif tige gassen, met alle gevaren van dien. Terecht heeft de overheid daarom maatregelen genomen die deze ernstige vorm van vervuiling tegen moeten gaan. In het belang van ons milieu. Maar óók in het belang van alle bedrijven die hun afgewerkte olie maar al te graag kwijt willen Er is nu voor een oplossing gezorgd. Afgewerkte olie is heel geschikt om er brandstof van te maken. En als dat op deskundige manier gebeurt, hoeft ons milieu daar geen schade van te ondervinden. Daartoe heeft de overheid wettelijke maatregelen getroffen en samen met het bedrijfsleven voor een goede regeling gezorgd. Alle afgewerkte olie wordt door speciaal daartoe aan gewezen bedrijven in tankauto's bij u afgehaald. Die zorgen ervoor dat alle afgewerkte olie veilig op de plaats wordt afgeleverd en dat daar op verantwoorde wijze brandstof van wordt gemaakt. Een prima oplossing, waaraan we al lemaal moeten meewerken. Want als alles volgens het boekje gaat, komt er geen druppel olie meer in ons milieu enis er geen vuiltje aan de lucht! Inzamelaars van afgewerkte olie moeten een vergunning hebben. Het inzamelen, bewerken en verwer ken van afgewerkte olie geschiedt vol gens de Wet chemische afvalstoffen. Om het nieuwe systeem soepel te doen verlopen en beunhazerij tegen te gaan, wordt door de overheid op de naleving van deze wet toezicht uitgeoefend. Zo moeten chauffeurs die de afgewerkte olie bij u komen afhalen in het bezit zijn van een vergunning die uitsluitend door het Ministerie van Volkshuisves ting, Ruimtelijke Ordening en Milieu beheer wordt afgegeven. Bij deze vergunning horen een pasje en een voorruitsticker die u hier ziet afgebeeld. Inzamelaars die niet in het bezit zijn van een vergunning, zijn strafbaar. Maar óók de bedrijven die aan zulke malafide inzamelaars hun afgewerkte olie meegeven. De controle die daarop wordt uitgeoefend zal streng zijn. Voor u is het daarom zaak goed od te letten aan wie u de afgewerkte olie meegeeft. Alleen aan inzamelaars met een officiële vergunning! H.nttUnt Ook uw belang wordt ermee gediend. Met het nieuwe systeem wordt ook uw belang gediend. Erkende inzame laars hebben niet alleen het recht, maar ook de plicht afgewerkte olie bij u op te komen halen. Aan de andere kant wordt er van u verlangd dat u uitslui tend afgewerkte motor- en systeemolie meegeeft en dat die niet vermengd is met andere afvalstoffen die de be werking tot brandstof onmogelijk ma ken. Als u zich daaraan houdt, hoeft afgewerkte olie voor u nooit een pro bleem te zijn. Weet u met andere afvalstoffen geen raad? Bel dan de Milieu-inspektie in Zeeland: Tel. 01180-3 37 68. Neem deze regels voortaan in acht: 1. Verzamel alle afgewerkte motor- en systeemolie in een speciale tank. Let erop dat die afgewerkte olie nooit vermengd wordt met andere afvalstoffen. Geef de afgewerkte olie uitsluitend mee aan inzamelaars met een ver gunning. Zo voorkomt u strafver volging. Twijfelt u? Vraag de chauf feur dan zijn pasje te tonen. Geeft de inzamelaar binnen uw rayon geen gevolg aan uw oproep afgewerkte olie op te komen halen? Bel dan de milieu-inspektie in uw provincie of het Ministerie van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Orde ning en Milieubeheer (Tel. 070 - 20 93 67, toestel 3025). Die maakt er dan werk van. Hebt u nog geen bedrijf dat de af gewerkte olie regelmatig bij u komt ophalen? Raadpleeg dan de lijst van officiële inzamelaars en maak een afspraak met één van hen. DE LAATSTE DRUPPEL Elke vloeistof kent z'n laatste drup pel. Soms vinden wij dat jammer Maar in andere gevallen moeten we oppassen. Met olie, bijvoorbeeld. Na de overgang op aardgasgestookte CV zijn nogal wat olietanks ongebruikt in de grond gebleven. Begrijpelijk, want verwijdering ervan geeft vaak onge makken. Bovendien vinden sommige mensen het een „veilig" idee om een voorraadje olie achter de hand te heb ben. Ondergrondse tanks met restanten olie (sludge) bedreigen echter binnen korte tijd bodem en grondwater. Uit doorgeroeste tanks en leidingen zal de ze agressieve stof in de bodem lekken en het grondwater vergiftigen. Niet alleen daalt daardoor de waarde van uw woning (en afstervende tuin), doch forse schadeclaims zijn eveneens te verwachten. De verplichte verwijdering van alle besmette grond (ook bij buren), ver vanging ervan, inclusief beplanting e.d. kan immers een schadepost van tien duizenden guldens opleveren. Waarbij geen enkele verzekering de schade dekt, deze is immers voor 100% voorspelbaar vanwege verwaarlozing. Tankslag. Onder dit motto voert de gemeente Wissenkerke aktie om ondergrondse olietanks onschadelijk te maken voor bodem en grondwater. Hoe gaat het en wat kost het? De voordeligste methode om een olie tank onschadelijk te maken bestaat uit het leegzuigen van de tank. Tot de laatste druppel! Daarna moet de tank worden volgespoten met zand of (nog beter) een olie-afbrekende stof. De kosten van een dergelijke behan deling zijn o.a. afhankelijk van de tank- inhoud, de hoeveelheid nog voorradige olie en de bereikbaarheid van de tank. Bij gebruik van zand moet men re kenen met ca 125,per 1000 liter tankinhoud. Voor de nog voorradige olie wordt in de regel een vergoeding betaald aan de tankeigenaar, variërend van 10 tot 25 cent per liter, afhankelijk van de aangeboden hoeveelheid (min stens 500 liter). Op deze wijze behoeft niemand zich om financiële redenen aan zijn of haar verantwoordelijkheid te onttrekken. De generaties na ons hebben recht op een zuiver beheer van bodem en water. Laat ons hen tenminste daarin niet teleurstellen. Uitvoerige informatie kunt u ver krijgen op het gemeentehuis. LIJST VAN INZAMEL- BEDRIJVEN VAN AFGE WERKTE OLIE, die tevens het onschadelijk maken van uw olietank kunnen verzorgen. Naam Adres Plaats Tel.nr. Groenedaal. Handel in Afgewerkte Oliën B.V. Olie Verwerking Amsterdam BV. H J Wubben Handels Mij B.V. E.W van Aalst W.A.L.Faasen AG. Ossewaarde Frio Afvalolie B.V (i.o.) Frans Wljnbelt-Gorlnchem Verkoopkantoor Laura en Vereeniging BV. J Uittenbogaard Oliehandel Eygenhuysen BV. V Smeets Geelen B.V. Oliezuivering Oost Nederland BV ACM Schippers h/o Schippers Oliehandel S Stal Oliehandel Koeweit BV. Oliehandel J. Knöps Oliehandel Th Smit Verhoeven Oil Recycling B.V A. J M Bouman, Handel in afgewerkte olie Vollenhoven Groot-Olie B.V. G Zevenbergen Hodenpijlkade 46 van Riebeeckhavenwegl Rotterdamscheweg 251 Octant 160 Schuttershof 22 Cannenburg 150 Sirlemawei 3 Kleine Haarsekade 128 Van Stolkweg 8 Rijksweg Zuid 11 Tijnjedijk 1 Aiikerkade 10 Nijverheidsweg 53 Oude Kerkstraat 40a 42 Merwedesingel 31 Lage Engweg 2 Strijpsedijk 1 Julianastraat 29 Almstraat 4 Woudweg 8 Goirkekanaaldijk 221 Zoutelandehoeve 3 1058 LZ Amsterdam 3 1041 AD Amsterdam 2629 HE Delft 3328 SK Dordrecht 3311 ST Dordrecht 3328 AX Dordrecht 9038 TA Engelum (gem Menaldumadeel) 4205 NA Gorinchem 2585 JP 's-Gravenhage 6037 RD Keipen (gem Grathem) 8934 BT Leeuwarden 6222 NM Maastricht 6541 CL Nijmegen 5507 LD Oerle (gem Veldhoven) 3353 GN Papendrecht 3882 BD Putten 3235 LD Rockanje 3043 TH Rotterdam 3044 RB Rotterdam 3123 KB Schiedam 5048 AA Tilburg 013 3137 EL Vlaardingen 020-159110 020-11 5127 010-703363 078-177566 078-130365 078-1824 53 05108-788 01830-21714 070-51 4861 04954-1519 058-124432 043-6307 77 080-7736 44 04905-1205 078-1563 17 03420-1 21 01 01880-201 90 010-153061 010-151531 010-705931 681926 010-743816 Een eigen bedrijf. Gelukkig zijn er nog altijd mensen die zelf een bedrijf willen beginnen. Zij hebben behoefte aan zelfstandigheid en zij lopen rond met een bepaald idee of zij hebben zelfs al gerichte plannen. Zij zijn, samen met hun gezin, of anderen, bereid risico's te nemen, heel hard te werken en veel op te offeren om hun doel te bereiken. Voorlichtingsbijeenkomsten. De Kamer van Koophandel (KvK) organiseert in samenwerking met het Regionaal Dienstverleningscentrum Kleinbedrijf (RDK) periodiek voorlich tingsbijeenkomsten voor mensen die een eigen bedrijf willen beginnen. In een avondvullend programma worden de belangrijkste aspekten be handeld, waarmee een startende onder nemer te maken krijgt, zoals: ondernemingsplan; ondernemingsvormen; fiskale aspekten; vestigingseisen; marktinformatie; - financiële plan; - subsidies, enz. Elke deelnemer ontvangt een uitge breide informatiemap. Begeleiding. Bent u al wat verder in het starters- proces, dan hebt u misschien behoefte aan meer specifieke informatie of be geleiding. Hiervoor kunt u gebruik ma ken van de mogelijkheden van: de Kamer van Koophandel; het Regionaal Dienstverlenings centrum Kleinbedrijf; de accountantsburo's in de regio tegen minimale vergoeding; VNO-projekt: Word je eigen werk gever; andere organisaties of adviseurs. Op de voorlichtingsavond vertellen wij u alles hierover. Kosten. De voorlichting is gratis en voor iedereen toegankelijk. Plaats. Gebouw Kamer van Koophandel te Middelburg. Wanneer. 1 maal per maand; data bij Kamer van Koophandel. Hoe geef ik me op? Telefonisch of schriftelijk (Corry Dijkstra) bij: Kamer van Koophandel, Buitenruststraat 225, 4337 ER Middel burg, Telefoon 01180-3 55 36. U ontvangt dan van ons een uitnodiging en programma. Gelet op de vele publikaties in de pers is het gewenst enig inzicht te ver schaffen in de mogelijkheden tot kwijt schelding van onroerend-goedbelastin- gen. Wanneer u denkt voor kwijtschelding van onroerend-goedbelasting in aan merking te komen, kunt u een verzoek richten tot: de direkteur der rijksbe lastingen, Postbus 90101, 4800 RA Bre da, Tel. 076- 260000 of de ontvanger der rijksbelastingen, Postbus 5002, 4460 KA Goes, Telefoon 01100- 14410. Bij het beoordelen van een verzoek om kwijtschelding spelen de persoon lijke omstandigheden van degene die het verzoek doet een grote rol. U kunt daarbij o.a. denken aan het inkomen, de gezinssamenstelling en eventuele schulden en bezittingen. Omdat de in formatie die de belastingdienst al bezit misschien niet kompleet is, zal u, nadat het verzoek om kwijtschelding is bin nengekomen, een vragenformulier wor den toegezonden, waarop u de nodige gegevens kunt invullen. U zult begrijpen dat het afwegen van alle omstandigheden niet eenvoudig is. Uit praktische overwegingen en om zoveel mogelijk gelijkheid in behande ling te krijgen is door de direktie van de rijksbelastingen te Breda een aantal financiële richtlijnen samengesteld, welke hierna worden vermeld. Richtlenen (per maand). gehuwden (netto besteedbaar inkomen) 1320,— onvolledig gezin (idem) 1165,— ongehuwden (idem) 860, te verhogen voor kinderen die ten laste komen van de ouders (per kind): 0—5 jaar 100,—;6—12 jaar 150, 1315 jaar 200,16 jaar en ouder 250,—. Deze richtlijnen geven aan welke be dragen per maand naar het oordeel van de direktie van de rijksbelastingen bij iedere gezinssamenstelling nodig zijn om op een aanvaardbare manier in de eerste levensbehoeften te voorzien. Het ztfn en blüven echter richtlenen en het zal van uw omstandigheden af hangen of ze toegepast kunnen worden. Enkele punten ter verduidelijking: iemand met een laag inkomen maar met een groot vermogen zal niet voor kwijtschelding in aanmerking komen; bijzondere ziektekosten, die niet door de verzekering of het ziekenfonds worden gedekt, kunnen van invloed zijn op de (on)mogelijkheid tot be taling; bij een ondernemer spelen de om standigheden van het beroep of be drijf een zo grote rol, dat richtlijnen bijna nooit gehanteerd kunnen wor den. OVERHANGENDE BOMEN - BOSSEN EN BEPLANTING De laatste tijd bereiken ons regel matig klachten van gebruikers van de voetpaden (trottoirs) met de medede ling dat het vrije gebruik daarvan op sommige plaatsen wordt belemmerd door overhangende takken van bomen en struiken en zelfs door andere be plantingen in de tuinen, welke op het trottoir verder groeien. Wij wijzen erop dat op grond van artikel 190 van de Algemene Politie verordening de eigenaar of gebruiker van een terrein met bomen of andere beplantingen, welke op of over de weg hangen, verplicht is die bomen of be plantingen in voldoende mate in te snoeien. Dit insnoeien kan indien nodig worden afgedwongen. Wij verzoeken u het niet zover te laten komen en wilt u daarom eens nagaan of het bovenstaande mogelijk bij u het geval is. Zo ja, wees dan zo vriendelijk, de overlast door insnoeien te verhelpen. WEL OF GEEN BOUWVERGUNNING Enige tijd geleden heeft de regering plannen bekend gemaakt om het ver eiste van een bouwvergunning voor een aantal bouwwerken te laten ver vallen. Door onvolledige berichtgeving is bij velen de indruk ontstaan dat voor het bouwen van garages, tuinhuisjes, schuurtjes, e.d., al geen bouwvergun ning meer nodig is. Het gaat hier echter alleen nog maar om plannen. Voordat het zover is, zal er eerst een wetswijziging door het parlement moeten zijn goedgekeurd. Het is nog steeds zo dat voor de ge noemde bouwwerken een bouwvergun ning moet worden aangevraagd. Wanneer de wetgeving op dit gebied werkelijk gaat veranderen, is nog niet bekend.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 4