INFORMATIE - RUBRIEK GEMEENTE KORTGENE mi maatjesharing Geef..*? Geef lucht. Regels plankzeilsport Veerse Meer Jansen Juweliers - Parelkoning Zeevishandel Koudijzer TELEFOON 01108 -15 5 3 Gezamenlijke voorlichting van de gemeenten Kortgene - Wissenkerke V.A.C. Noord-Beveland Mededeling inzake bouwaktiviteiten en de onderhoudstoestand van gebouwen PRIMEUR! Zomerpantalons Steun het Astma Fonds. Postgiro55055. De gemeente Kortgene heeft momen teel de mogelijkheid om het schadelijke chemische huishoudelijke afval apart te gaan verzamelen en op een verant woorde manier af te voeren. Alle scha delijke afvalstoffen uit onze huishou dens en bedrijven komen in het milieu terecht wanneer we de gemakkelijkste manier kiezen om ze te lozen: we stop pen ze in de vuilniszak of we spoelen ze weg door de riolering. Helaas denken veel mensen dat de schadelijke afvalstoffen op die manier hun weg wel zullen vinden. Weg is weg. Maar ook dan kunnen die stoffen nog in sterke mate de bodem of het grond water verontreinigen, tenzij speciale voorzieningen worden getroffen. Ook voor de riolering kunnen die stoffen schadelijke gevolgen hebben, er kan stank in de woningen door ontstaan, explosiegevaar in de riolering, enz. Het treffen van speciale voorzieningen en/of het ongedaan maken van veront reiniging van bodem of water, kost enorm veel geld en moeite, voor zover de schade nog is te herstellen. Wat kunt u doen? De schadelijke stoffen apart houden! Zorgen dat deze niet op de stortplaats en niet in het riool terecht komen, door ze apart te houden op een veilige plaats waar kin deren niet bij kunnen. Bewaren gedu rende enige tijd zal vaak wel mogelijk zijn, tot enige hoeveelheid is verzameld. Daarna kunt u de stoffen afgeven aan het door de gemeente ingerichte in- zameldepot. De schadelijke stoffen vin den dan hun weg naar een verbran dingsoven of worden door bedrijven weer bewerkt voor hergebruik. Er is een inzamelingspunt bij de loods van gemeentewerken aan de Torendijk 45 te Kortgene. Hier kunt u dan uw che mische afval kwijt, na telefonische af spraak, of u kunt het met de gemeente werklieden meegeven. Het is daarom dat wij u willen ver zoeken alle chemische afval apart te houden, zodat dit kan worden verza meld. Hierbij treft u een lijst aan met de produkten die u op deze wijze kan inleveren bij uw gemeente. Bij voor baat dank. Schadelijke stoffen: afzonderlijk hou den noodzaak! accu's, accuzuur batterijen, kwik-, nikkel/cadmium batterijen benzine bestrijdingsmiddelen chemische toiletafvallen chemicaliën, restanten cosmetica drukinkten- en -vloeistoffen (stencil- /copier) etsvloeistoffen fixeer filmafval geneesmiddelen (mens en dier) koperhoudend afval kwikthermometers kwikschakelaars laboratorium afval latex loodhoudend afval loogbaden medicijnen minerale oliën motoroliën systeemoliën booroliën snij oliën oliefilters ontvettingsmiddelen oplosmiddelen ontwikkelaar ontwikkelpoeder/toner ontwikkelvloeistof/toner petroleum poetsdoeken spuitbussen met restant terpentine thinner Ter informatie en omdat kennis van deze regels belangrijk is, volgen nu de regels welke de gemeenten rond het Veerse Meer in hun Algemene Politie Verordening hebben opgenomen. Deze regels gelden voor het gehele Veerse Meer. a. Het is verboden de plankzeilsport te beoefenen tussen zonsondergang en zonsopkomst. b. Het is verboden de plankzeilsport te beoefenen binnen de voor de snelle motorboten bestemde en daar toe bebakende en/of betonde ge bieden. c. Het is verboden de plankzeilsport te beoefenen in de havens, de sluizen en in de aanloopgebieden naar de havens en de sluizen. d. Het is verboden de plankzeilsport te beoefenen binnen de betonde en/of bebakende vaargeul indien er beroepsvaart nadert. e. Het is verboden de plankzeilsport te beoefenen in ten behoeve van de zwemsport afgezette c.q. gemar keerde watergedeelten. f. De beoefenaar van de plankzeil sport is verplicht onverwijld alle bevelen en aanwijzingen op te vol gen welke hem door de bevoegde opsporingsambtenaar in het belang van de goede orde en veiligheid worden gegeven. Woongerief onderzoek door de Vrouwen Advies Commissie voor de woningbouw, regio Noord-Beveland. Na een jaar van bewoning is de VAC Noord-Beveland begonnen met een woongerief onderzoek in de houtskelet- bouwwoningen te Kats. In september 1985 wordt dit onder zoek in de Tonnenbuurt te Colijnsplaat gehouden. Daar de VAC betrokken is geweest bij de bouw van deze woningen, worden deze onderzoeken verricht vanuit de doelstelling: Namens de woonconsument gesprekspartner te zijn van opdracht gevers, ontwerpers en uitvoerders, zo wel tijdens de voorbereiding als gedu rende de bouw van de woning en de realisatie van de woonomgeving. De VAC verwacht met de gegevens uit dit onderzoek, een steentje te kun nen bijdragen tot een zo verantwoord mogelijk woon- en leefklimaat in de sociale woningbouw. verfafbijtmiddel verfoplosmiddel verfrestanten vet, smeervet vet, organisch zinkhoudend afval zuren Samenvatting inzamelregeling a. telefonische afspraak maken met gemeentewerken (Tel. 011108 - 1553) waarna het afval kan worden afge geven bij de loods te Kortgene, Torendijk 45; b. indien gemeentewerklieden bij u in de buurt bezig zijn, kunt u het ook met hen meegeven. Inlichtingen gemeentewerken Kortgene, J. Wiering, Telefoon 01108 - 15 53. EVENEMENTEN DORPS GEMEENSCHAP COLIJNSPLAAT 22 juni: Jeugd-brandweerdag, 10.00 uur bij de vismijn, Brandweerkorps. 29 junf: Halve marathon (wordt aangekondigd), „Colijnsplaatse Boys". Burgerlijke etend KORTGENE Geboren: 5 april: Johannes S., z.v. H. S. Heijers en E. M. R. Bakker; 22 april: Daphne D. W., d.v. J. Janse en J. H. M. J. Korse. Ondertrouwd: Geen. Huwelyk: 12 april: C. Huissoon en A. M. N. Snoep. Overleden: 4 april: Neeltje Anna Ha- ge.oud 87 jaar; 8 april: Johan D. Chris- tiaans, oud 26 jaar, e.v. S. A- Boone; 9 april: Cornelis A. Bakker, oud 64 jaar, e.v. J. C. Noom; 22 april: Cornelia D. Scherp, oud 88 jaar, e.v. A. L. de Waal; 29 april: Ida B. de Groot, oud 62 jaar, e.v. G. A. Faber. Het college van burgemeester en wet houders heeft op 1 mei 1985 een besluit genomen inzake de wijziging van het beleid bij het verlenen van bouwver gunningen en het doen uitgaan van aanschrijvingen. De reden hiervoor wa ren samengevat de volgende: In het verleden zijn klandistiene verbouwaktiviteiten gepleegd, waar bij de bouwers zich beriepen op het „gelijkheidsbeginsel" (de buurman heeft het ook zo gedaan); in de gemeente hebben zich gevallen voorgedaan waarbij in afwijking van de bouwvergunning werd gebouwd of verbouwd; in de gemeente zijn een aantal ge bouwen aanwezig waarvan de ma teriële kwaliteit (met name de bouw technische, de woontechnische en de onderhoudstoestand) niet voldoet aan de algemeen aanvaarde eisen. De beleidswijziging houdt in eerste instantie in dat de voorschriften strin genter toegepast zullen gaan worden zonder dat door de bouwer verwezen kan worden naar soortgelijke verbouw- of nieuwbouwaktiviteiten welke in het verleden hebben plaatsgevonden. Met klem wordt erop gewezen dat er voor elke bouwaktiviteit een aanvraag om bouwvergunning ingediend moet wor den. Wanneer de aspirant-bouwer er niet zeker van is of er voor zijn bouw aktiviteit een vergunning nodig is, wordt hem aangeraden kontakt op te nemen met de afdeling Algemene Za ken van onze gemeente. Bij verzuim van één en ander wordt het instellen van strafvervolging niet uitgesloten geacht. Daarnaast zal ook de toepassing van bestuursdwang (afbre ken door de gemeente op kosten van de overtreder) mogelijk blijven. Indien een woning niet voldoet aan de algemene aanvaarde kwaliteitseisen en de eigenaar is niet genegen om na overleg met de gemeente tot verbete ring over te gaan, zal vlugger door de gemeente worden ingegrepen. De datum van ingang van dit gewij zigde beleid is 1 juli 1985. ZOMERPROGRAMMA 1985 EVENEMENTEN MIDDENSTANDS VERENIGING KORTGENE 8 juni: Concert muziekvereniging E.M.M. in de Boogerd. Aanvang 8 uur. 1, 2, 3 en 4 juli: Avondvierdaagse. Inschrijven vanaf 17.30 uur in de Granada Bar. Start om 18.30 uur. ƒ4,—. 10 juli: Brandweerdemonstraties haventerrein te Kortgene om 19.30 uur. 17 juli: Auto-puzzelrit voor auto's en motoren. Organisatie: MAC De Bevelanden. In schrijven vanaf 18.15 uur bij Bar „De Loods" te Kortgene. Start 19.00 uur. Prijsuitreiking na afloop in Granada Bar. 19, 20 en 22 juli: Kermis. 24 juli: Disco-avond met disc-jockey Romeo, bekend van Nederlandse en Belgische radio, in de Granada Bar. Aanvang 21.00 uur. Toegangsprijs 6, 27 juli. Wielerwedstrijden voor junioren, lief hebbers/veteranen en amateurs. Vanaf 16.30 uur. Romantische avondvaartocht met de „Madeleine" over het Veerse Meer. Van 21.00 tot 01.00 uur. Vanaf landbouw- haven Kortgene. Aan boord zullen op treden de van radio en t.v. bekende zusjes Wouterse met het orkest Enter prise. Kaarten verkrijgbaar bij Kap salon Scherp, Modehuis Slabbekoorn te Kortgene en de VW Wissenkerke. 10 augustus: Braderie. Vanaf 16.00 uur. Traditioneel mosselen eten vóór de Granada Bar. 19.00 uur: Optreden Jonge Kracht uit Kapelle. 20.00 uur: Concert E.M.M. met volks zang, drumband en fakkeloptocht. 14 augustus: Zomeravondwandeltocht. Inschrijven vanaf 18.30 uur in de Granada Bar. Start om 19.00 uur. 3,50. OPHALEN GLAS EN OUD PAPIER In Colijnsplaat wordt elke laatste za terdag van de maand het glas én het oud papier opgehaald. In Kortgene wordt elke derde zater dag van de maand het oud papier op gehaald. Het glas wordt voorlopig niet opgehaald, nadere berichten volgen. NU DE ECHTE HOLLANDSE 5 HALEN - 4 BETALEN Jacobaweg Kamperland (nabij camping „Anna Friso"). In de wandelgangen hoort men het fluisteren: Zo'n naam krijg je niet zomaar. Toch praat men vaak zo over dit Goese ju- weliersbedrijf. Jansen Juweliers, geves tigd in de St. Adriaanstraat in Goes, heeft deze naam te danken aan de door dit juweliersbedrijf ontwikkeld groei- parel systeem. Wat z(jn groeiparels? Groeiparels zijn geisha parels. Geisha parels zijn een produkt van mens en natuur. Deze parels worden „gemaakt" uit de schelp van de oester. Deze schelp wordt in reepjes gezaagd, daarna ver zaagd tot kleine vierkante blokjes, om vervolgens „rond" gemalen te worden. Na rond gemalen te zijn, is de „parel" op grootte en wordt er d.m.v. een ge heim procédé een parelmoerlaag om heen gebracht. Hierdoor ontstaat exakt dezelfde glans als bij een gecultiveerde parel. Groeiparels „groeien" dus niet. De naam groeiparels komt voort uit de ma nier van aankoop. In het verleden was het zo, dat men een kompleet parel snoer aan moest kopen. Welnu, bij Jan sen Juweliers kwam men op het idee deze parels „los" te gaan verkopen. Zo kan de konsument in eigen tempo het parelcollier bij elkaar sparen en ziet men het bezit aan parels „groeien". Vandaar de naam groeiparels. Is men zover dat genoeg parels voor een parelcollier bij elkaar zijn gespaard (gegroeid), dan knoopt Jansen Juweliers deze gratis. En u mag nog eens een zilveren slot gratis uitzoeken voor tus sen de parels. Feest! Tijdens de braderie in augustus/sep- tember 1984 presenteerde Jansen Juwe liers deze groeiparels. Nu, 8 maanden later, zijn er al enkele honderden in schrijvers (spaarders). Op 8 juni tijdens de Binnenstadfees ten in Goes hoopt Jansen Juweliers de 250ste deelnemer(ster) in te kunnen schrijven. En dat belooft wat. Als men de 250ste inschrijver (ster) op deze dag inschrijft, zal de „champagne" knallen en deze 250ste inschrijver (ster) krijgt een mooi PLATO-horloge aangeboden. U ziet wel, dat Jansen Juweliers niet zomaar wil voorbijgaan aan hun succes. Als extra op 8 juni zullen alle nieuwe inschrijvers(sters) 2 parels gratis ont vangen en nog een leuke attentie. Parels! Naast de enorme kollektie geisha pa rels die natuurlijk ook per kompleet collier (snoer) verkrijgbaar zijn heeft Jansen Juweliers ook een grote kollektie gecultiveerde parels. Jansen Juweliers viert feest op 8 juni en ook u kunt daarvan mee genieten!

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 4