VOORLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke E KO RIEK II T E Ophalen huisvuil Regeling ophalen van huisvuil - RUB E INFORMATIE GEMEEN! 5 MEI 1945 Bekendmaking TELEFOON 01108-1553 Nationale Herdenkingsbijeenkomst op zaterdag 4 mei in Colijnsplaat (een korte herinnering) Schadelijke stoffen: Houdt ze apart! Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. In verband met de komende feestdagen wordt op de hieronder genoemde dagen het huisvuil opgehaald: IN VERBAND MET HEMELVAARTSDAG Maandag 13 mei 1985: alle bungalowparken in de gem. Wissenkerke. Dinsdag 14 mei 1985: Kamperland, Geersdijk en Stroodorp. Woensdag 14 mei 1985: Wissenkerke. IN VERBAND MET PINKSTEREN Dinsdag 28 mei 1985: alle bungalowparken in de gem. Wissenkerke. Woensdag 29 mei 1985: Kamperland, Geersdijk en Stroodorp. Donderdag 30 mei 1985: Wissenkerke. In de gemeente Wissenkerke is de onderstaande regeling met betrekking tot het ophalen van huisvuil van kracht A. In de kernen Wissenkerke, Kam perland, Geersdijk en Stroodorp: Wanneer kunt u meegeven. Eén keer per week kunt u met de huisvuilauto meegeven: a. gewoon huisvuil, gedeponeerd in deugdelijke plastic huisvuilzakken; b. tuinvuil, afkomstig uit de bij wo ningen behorende bloemen- en groentetuintjes, gebundeld of in plastic zakken; c. grof huisvuil, niet zijnde bedrijfs afval. Het ophalen gebeurt als volgt: dins dag: Stroodorp; woensdag: Kamperland en Geersdijk; donderdag: Wissenkerke. Welk afval mag u wekelyks meegeven? Gewoon huisvuil. Onder gewoon huisvuil vallen allerlei soorten afval uit de huishouding, die door hun afmetingen gemakkelijk in de plasticzak kunnen, dus ook lompen, blikken, verpakkingsmaterialen. Het verdient aanbeveling om scherpe voor werpen eerst in een aantal kranten te verpakken alvorens ze in de zak te doen. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de mensen van de reinigingsdienst hun handen openhalen. Men moet bij het aanbieden van het gewone vuil gebruik maken van deug delijke ondoorzichtige plastic huisvuil zakken, met een afmeting van 60 x 80 cm. De zak moet goed dichtgebonden Op zaterdag 4 mei a.s. wordt een her denkingsbij eenkomst georganiseerd voor alle inwoners van de gemeente Kortgene in Colijnsulaat. Iedereen wordt daarom uitgenodigd bij deze bijeenkomst aanwezig te zijn. Het programma is als volgt: 19.30 uur „Stille Tocht". Om 19.30 uur kan een ieder deelne men aan de „Stille Tocht" die be gint bij het Bejaardentehuis „Rust oord", Dr. Maasstraat te Colijns- plaat. Vandaar wordt gelopen naar de Ned. Hervormde Kerk (Havelaar- straat). Daar is de herdenkings plaats, namelijk het „Havelaarmo- nument". 20.00—20.02 uur Er wordt 2 minuten stilte in acht genomen bij het monument. 20.02 uur Kranslegging bij het Havelaarmo- nument door Gemeentebestuur. 20.15 uur Korte herdenkingsby eenkomst in de ,Ned. Hervormde Kerk. Deze bijeenkomst wordt opgeluis terd door de muziekvereniging „Wilhelmina" uit Colijnsplaat. Dit programma is georganiseerd door zijn. Dozen, pakjes e.d. worden niet meer meegenomen. Tuinvuil. Tuinvuil is afkomstig uit de bij wo ningen behorende tuintjes. Het dient behoorlijk te zijn samengedrukt en ge bundeld of gedeponeerd in een goed dichtgebonden plastic huisvuilzak. De bundels of pakken mogen geen grotere afmetingen hebben dan 60 x 60 x 120 cm, terwijl het gewicht van de bundels en de zakken ten hoogste 25 kg mag bedragen. Grof huisvuil. Onder grof huisvuil wordt verstaan alle huishoudelijke afval dat door vorm en afmetingen niet in de plastic zak kan. Een oude stoel, een grote koffer, oude matrassen, oude koelkast, zijn enkele voorbeelden van grof huisvuil. Voor afmetingen en gewicht geldt het zelfde als bij tuinvuil. Glas en papier. Het verdient aanbeveling glas en papier mee te geven met degenen, welke regelmatig voor inzameling hiervan zorgdragen. Iets over het aanbieden van het huisvuil Ingevolge het bepaalde in de Afval- stoffenverordening dienen de vuilnis zakken te worden geplaatst op het voet pad, zo dicht mogelijk bij de rijweg of, bij het ontbreken van een voetpad, aan de kant van de rijweg. Deze plaatsing mag slechts gebeuren op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald. Indien de zakken eerder langs de straat worden geplaatst kan het Centraal Comité Buurtverenigin gen te Colijnsplaat. De gemeente ver leent haar medewerking. De Nationale Herdenking is niet al leen stil staan in dankbaarheid aan hen die het hoogste offer brachten, doch houdt ook bezinning in op heden en toekomst. De herdenkingsbijeenkomsten zijn tevens een appèl op ieders individuele verantwoordelijkheid in de huidige maatschappij ten aanzien van onder drukking, racisme en onverdraagzaam heid. VLAGGEN OP 4 MEI Ter informatie volgen hier enkele gegevens over de vlaggen op 4 mei. De gedragslijn voor 4 mei is dat van af 's avonds 18.00 uur tot zonsondergang de vlaggen halfstok worden gehangen. BLOKUREN SLUIS KATS In de periode van 1 juni tot en met eind september zal dagelijks van 07.00 uur tot en met 19.00 uur de brug ge sloten zijn van 5 minuten vóór half tot en met 5 minuten over elk half uur. dit vervuiling van de straat tengevolge hebben door het kapotmaken van de zakken. B. In de parken Schotsman, Jachthaven, Ruiterplaat, Rancho Grande en de Ban- jaard. Aanbieden van huisvuil. In de parken mag het huisvuil alleen via de geplaatste containers worden aangeboden. Tuinvuil. Tuin- en snoeiafval dient op een be hoorlijke wijze te zijn gebundeld. De bundels of pakken mogen geen grotere afmetingen hebben dan 60 x 60 x 120 cm en maximaal 25 kg wegen. Deze bundels of pakken mogen naast de con tainers worden gelegd. Voor zowel de kernen als de parken geldt het volgende: Zowel voor het vuil in plasticzakken als voor het grofhuisvuil geldt dat geen bouwafval, zand, grind, stenen en der gelijke mogen worden meegegeven. Het zelfde geldt voor gevaarlijke stoffen. Hiervoor is een aparte regeling, welke elders in deze rubriek is opgenomen. Tarief huisvuilophaaldienst. De tarieven van de huisvuilophaal dienst, de z.g. afvalstoffenheffing, be dragen in 1985 voor een particulier 66,60. Voor dit bedrag kunt u gebruik ma ken van alle hierboven genoemde dien sten van de huisvuilophaaldienst, uit gezonderd het gebruik van bedrijfscon- tainers. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend dat met in gang van 3 mei 1985 gedurende een maand voor een ieder ter inzage ligt het herinrichtingsplan voor de Hoofd straat te Geersdijk. Dit plan kan wor den ingezien elke werkdag van 8.30 12.00 uur op de afdeling algemene za ken van de gemeentesekretarie. Het herinrichtingsplan beoogt de Hoofdstraat volledig te herbestraten en middels het aanbrengen van parkeer vakken en bomen een fraaiere aanblik te geven. Gedurende de inzagetermijn kan een ieder schriftelijke vragen, opmerkingen, suggesties en verzoeken indienen bij het college van burgemeester en wet houders, Postbus 3, 4490 AA Wissen kerke. Tevens bestaat de mogelijkheid tij dens een op 22 mei 1985 om 19.00 uur in het Drenthehuis te Geersdijk te organiseren hoorzitting mondelinge vra gen, opmerkingen, suggesties en ver zoeken naar voren te brengen. Wissenkerke, 2 mei 1985. Burgemeester en wethouders voor noemd: de burgemeester P. Wisse; de sekretaris H. van Strien. 5 mei 1945. Nederland eindelijk weer vrij. Uitzinnig feestende mensen en overal uit huizen en gebouwen de Ne derlandse driekleur. Het rood-wit- blauw mocht eindelijk weer fier wap peren. Ieder die het heeft meegemaakt zal deze dag nooit vergeten en behoudt hieraan zijn of haar persoonlijke her innering. De heer A. W. Westdorp, gepensio neerd adjudant van de Rijkspolitie was van 19691978 werkzaam te Kortgene. Maar al veel eerder, n.l. van 1941 tot 1949, was hij eveneens te Kortgene ge stationeerd en toen als wachtmeester bii de marechaussee. Wij hebben de heer Westdorp ge vraagd naar zijn herinneringen aan de 5e mei 1945. Het is voor hem niet moei lijk om op deze vraag een antwoord te geven, omdat hij nog in het bezit is van een zakboekje uit dat jaar, waarin chronologisch en van dag tot dag zijn werkzaamheden en alle mogelijke ge beurtenissen staan opgetekend. Wij komen in de verleiding op dit boekje uitgebreid in te gaan, omdat het historisch zoveel interessant materiaal bevat (wat ook nog blijkt uit een aan tal rapporten uit die tijd) echter, wij dienen ons te beperken tot die 5e mei 1945. Waarom nu speciaal deze vraag ge steld aan de heer Westdorp? wel, deze vraag is gemakkelijk te beantwoorden, omdat de heer Westdorp in de oorlogs Burgemeester en wethouders van .Wissenkerke maken bekend dat zij voornemens zijn om met toepassing van het bepaalde in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening en artikel 50, lid 8 van de Woningwet vrijstelling te verlenen van de voorschriften van de vigerende bestemmingsplannen „Be bouwde Kom Kamperland II" en „Her ziening Schotsman-Ruiterplaat" voor de volgende gevallen: 1. de verbouw van het kantoor van de Rabobank Noord-Beveland aan de Veerweg 37 te Kamperland, kadas traal bekend gemeente Wissenkerke, sectie B nrs. 1874 en 1875; 2. de bouw van een berging/schaft- ruimte door de gemeente Wissen kerke op een perceel aan de Schots- manweg te Kamperland, kadastraal bekend gemeente Wissenkerke, sec tie A nr. 1644. In huishoudens en bedrijven ontstaan stoffen die schadelijk zijn voor het mi lieu. Ze kunnen het water en de bodem verontreinigen wanneer ze in de vuil niszak worden gestopt en worden weg gespoeld door de riolering. Het onge daan maken van verontreiniging van bodem of water kost erg veel geld en moeite, voor zover de schade nog is te herstellen. U kunt dit voorkomen door schade- lyke stoffen apart te houden! Zorgen dat deze niet op de stortplaats of in het riool terecht komen door ze apart te houden op een veilige plaats waar kinderen niet bij kunnen. Zodra u enige hoeveelheid van deze stoffen hebt ver zameld kunt u deze afgeven bij de door de gemeente ingerichte inzamel- depots. De gemeente zorgt er dan voor dat deze stoffen onschadelijk worden gemaakt. Het gaat om de volgende schadelijke stoffen: oude accu's, accuzuur oude batterijen gebruikte wasbenzine, terpentine, thinner, petroleum restanten bestrijdingsmiddelen en lege verpakkingen chemische toiletafvallen restanten van cosmetica restanten van drukinkten en -vloei stoffen (stencil/copier) en restanten ontwikkelpoeder/toner en ontwikkel- jaren actief bij het verzet betrokken, hij vele ondergrondse activiteiten heeft ontwikkeld, Engelse piloten en onder duikers heeft geholpen, overvallen op distributiekantoren heeft georganiseerd en jonge mannen uit de handen van de gehate bezetter heeft weten te houden. De heer Westdorp roemt nu nog de positieve instelling van de Noord-Beve- landse bevolking, die erg „Engels" ge zind was en vooral uitblonk in zwijg zaamheid tegenover de bezetter. In 1944 werd, toen nog, wachtmees ter Westdorp ingedeeld bij het 9e Pelo ton Politie Reserve Nederland (zoiets als de M.E. ny) en in april 1945 werd hij daadwerkelijk ingezet met de opzet om later in bevrijd gebied bepaalde politi onele taken over te nemen, omdat ver wacht werd dat er daar van enige regel meer sprake zou zijn. 4 mei 1945 kwam het bericht door dat de Duitsers de andere dag, de vijfde mei, officieel zouden capituleren. Om 12 uur 's middags werd per auto Uit Oosterhout naar Ede vertrokken met een peloton (30 man), waar men werd ingekwartierd in een militaire kazerne. De andere dag, de vijfde mei, was het overal groot feest, juichende mensen massa's, muziek en vlaggen en vooral opgetogen en gelukkige mensen. Ech ter niet voor de heer Westdorp en zijn collega's, die de gehele dag spoedin- structies kregen en voorbereidingen troffen om met het Canadees bevrij Bovenstaande plannen zijn in strijd met de vigerende bestemmingsplannen, maar in overeenstemming met de in voorbereiding zijnde herzieningen van deze bestemmingsplannen. De verzoeken liggen vanaf vrijdag 3 mei 1985 gedurende 14 dagen voor een ieder ter gemeentesekretarie ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder tegen het verlenen van de bouwver gunning schriftelijke bezwaren indienen bij ons college, Postbus 3, 4490 AA Wissenkerke. Wissenkerke, 2 mei 1985. Burgemeester en wethouders voor noemd: de burgemeester P. Wisse; de sekretaris H. van Strien. vloeistof/toner restanten van etsvloeistoffen fixeer afgewerkte fotochemicaliën oude geneesmiddelen (mens en dier) koperhoudend afval loodhoudend afval zinkhoudend afval kapotte kwikthermometers kapotte kwikschakelaars latex loogbaden afgewerkte oliën restanten van schoonmaakmiddelen, gootsteenreinigers, ontstoppings- middelen lijmresten spuitbussen met restant verfresten verf af bijt- en verf oplosmiddelen vet en smeervet zuren. In Wissenkerke kunt u met deze stoffen elke werkdag van 8.30 tot 12.00 uur terecht in het gemeentehuis. In Kamperland kunt u elke dag van 13.00 tot 13.15 uur schadelijke stoffen inle veren bij de gemeentewerkplaats aan de Veerweg 3. In Geersdijk tenslotte kunt u elke eerste woensdag van de maand van 13.15 tot 13.45 uur schade lijke stoffen inleveren bij het Drenthe huis. Het afgeven van deze stoffen is kosteloos. dingsleger naar Amsterdam op te ruk ken. Er was geen tijd voor iets an ders. Het staat er allemaal zo kort, zo za kelijk. „Instructies, voorbereidingen, weinig slaap Reeds de 6e mei werd Westdorp en het peloton ingezet bij acties op de Ve- luwe, waar een aantal Hollandse SS- ers werd gearresteerd. Zij plunderden voedseltransporten voor de hongeren de Nederlandse bevolking. Dit waren slechts enkele feiten uit het boekje van Westdorp met betrek king tot die onvergetelijke meidagen van 1945. BEVRIJDINGSBIJEENKOMST 5 MEI IEDEREEN IS WELKOM Op zondag 5 mei a.s. wordt 's middags om 17.00 uur in de Nederlands Her vormde Kerk te Kortgene een bevrij dingsbijeenkomst gehouden voor alle inwoners uit de gemeente Kortgene. Tijdens deze bijeenkomst, die een feestelijk karakter heeft, zullen twee sprekers het woord voeren: Burge meester E. J. Hoogendijk - van Duijn en oud-verzetsman J. Kousemaker uit Middelburg. Voor zang en muziek zorgen het Noord-Bevelands Mannenkoor en de muziekvereniging E.M.M. uit Kortgene. De Jeugdsozen uit Kortgene en Kats verzorgen ook een programma-onder deel. Op 5 mei 1945 werd een bijeenkomst gehouden in dezelfde kerk. Vele inwo ners waren toen aanwezig. Nu, 40 jaar later, is deze kerk wederom de ontmoe tingsplaats om de bevrijding te vieren.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 2