Geef.. V ge d.~ Geef lucht. MIES BOUWMAN DOET EEN BEROEP OP U GIRO 809 PAAS- verrassingstocht Suksesvolle formule voor hulp Derde Wereld Groep Noord-Beveland Vervolg gezamenlijke voorlichting 'De gezondheid van de kinderen is de rijkdom voor de toekomst Ophokgebod postduiven Nieuwe groentezaak in Wissenkerke Vergadering Ned. Rode Kruis STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) Steun het Astma fonds. Pbstgiro55055._ Zeeland Magazine? ZAKEN-NIEUWS 99] Dit is het thema van de Wereldgezondheidsdag 1985 Op 10 april a.s. 21.55 uur Ned. 1 zendt Tros Aktua een repor tage uit over dit thema. Op de foto ziet u Saviel, één van de hoofdrol-spelertjes uit de reportage. Hij woont in Burkina Faso (voormalig Opper-Volta), vlakbij de grens met Ghana. Saviel is gehandicapt. Hij heeft polio. Dankzij de succes-formule van het Liliane Fonds (indivi duele, kleinschalige en direkte hulp) is hij opgespoord en gehol pen. Op de foto oefent hij in zijn beugels met een karretje dat door een plaatselijke timmerman speciaal voor hem is gemaakt. Met dit programma start ook de aktie: "Geef om dit kind." Zijn geluk staat op uw giro. Uw bijdrage kunt u overmaken t.n.v. Stichting Liliane Fonds, Kloosterpad 5, 5251 AV Vlijmen, telefoon 04108 - 4560, GIRO 66.77.67. Voor deze laatste kategorie bijstands ontvangers gelden andere regels. Zie elders in deze rubriek. Heeft u geen woonkosten? Evenals de normen voor echtparen, één-oudergezinnen en alleenstaanden is de woningdelersnorm van 60% een all-in norm. Dat wil zeggen dat in deze nor men rekening is gehouden met het feit dat er woonkosten moeten worden ge maakt. Als u geen woonkosten heeft, wordt een bepaald bedrag op uw uit kering in mindering gebracht. Bij de 60%-norm is dat een bedrag van 155, per maand. De uitkering is dan afgestemd op het niet verschuldigd zijn van de huur en de overige voordelen van het ge zamenlijk bewonen van een woning. Dit kan bijvoorbeeld het geval zijn als krakers gezamenlijk een woning bewo nen en geen woonkosten betalen. Zijn er in zo'n situatie toch onontkoombare werkelijke kosten voor het wonen, dan kunt u bij de gemeente een vergoeding daarvoor aanvragen. Hebt u een onderhuurder of een kostganger? Per 1 april 1985 wordt in de bijstand met deze verdiensten op de volgende manier rekening gehouden. Bij het ver huren van één kamer aan één onder huurder of het hebben van één kost ganger, wordt een vast bedrag op uw uitkering in mindering gebracht. Bij onderhuur is dat bedrag 154,95 per maand en bij het hebben van een kost- Het komt nogal eens voor dat er al lerlei evenementen worden georgani seerd. De ene keer is het een belangen organisatie, de andere keer een stich ting of vereniging. Zeker wanneer de evenementen buiten worden gehouden, wordt er vaak een beroep op de politie gedaan. Er moeten wegen worden afgezet, er moet een be paalde plaats worden vrijgemaakt of gehouden, de mensen moeten achter een afzetting blijven of er moet extra toezicht zijn bij het parkeren e.d. Aan dergelijke evenementen werkt de politie graag mee. Het is fijn voor het publiek, het is fijn voor de orga nisatie, maar ook voor de politie om achteraf te kunnen zeggen dat „het geslaagd was". Het is dus in ons aller belang. Vandaar dat we een beroep op u durven doen. Het levert voor ons pro- ganger is dat 235,15 per maand. Zijn er meer onderhuurders of kostgangers, dan bepaalt de gemeente hoeveel in komsten op de uitkering moeten wor den gekort. Is er nog een overgangsregeling? Als u op 31 december 1984 al een bijstandsuitkering had en u door de invoering van de nieuwe maatregel een lagere uitkering ontvangt, krijgt u tij delijk een overbruggingtoeslag. Meer informatie kunt u krygen by de afdeling sociale zaken in uw ge meente. Aan de inhoud van het bovenstaande kunt u geen rechten ontlenen. Door de kolleges van burgemeester en wethouders van Kortgene en Wis- senkerke is de ophokperiode voor post duiven voor het zaaiseizoen 1985 vast gesteld van 1 april tot en met 18 mei 1985. Het ophokgebod tijdens genoemde pe riode geldt van 9.00 tot 18.00 uur met dien verstande dat de postduiven wel mogen deelnemen aan wedstrijdvluch- ten. Het ophokgebod geldt niet voor jonge duiven. blemen op wanneer we niet tijdig van een te organiseren evenement op de hoogte zijn. Behalve dit soort toezicht hebben we natuurlijk nog veel meer taken en veel zaken moeten we vooraf plannen. Indien we van die planning afwijken kost dat vaak geld en dat hebben we eigenlijk voor veel nuttiger zaken nodig. Daarom: indien u iets gaat organi seren, laat het ons dan zo snel mogelijk weten, maar zeker 2 maanden van te voren. Voor evenementen die te laat worden aangemeld kan het gebeuren dat u behalve dat u geen assistentie krijgt van de politie ook geen vergun ning wordt verleend door de gemeente en dat alles zou zeer jammer zijn. Rijkspolitie Kortgene, Bernhardstraat 20 4484 AN Kortgene, Telefoon 01108 - 1751 Een reportage van Tros Aktua - 10 april, Ned. I - 21.55 uur. 7 april a.s. is de Wereldgezondheids dag, ingesteld door de Wereldgezond heidsorganisatie der Verenigde Naties. Het thema voor dit jaar is: „De ge zondheid van de kinderen is de rijkdom voor de toekomst." Dit thema geldt met name voor de kinderen van de Derde Wereld. Maar in de Derde Wereld zijn 120 miljoen lichamelijk gehandicapte kin deren. Naar schatting worden er van de 100 gehandicapte kinderen slechts 1 of 2 geholpen. De 98 anderen worden door gezondheidsinstanties niet bereikt. Zij blijven verborgen in de hutten en slop pen van de allerarmsten der wereld. Wat moeten we met zo'n thema van de Wereldgezondheidsorganisatie, als er hoegenaamd niets wordt gedaan aan dat leger van 120 miljoen gehandicapte kin deren in de Derde Wereld? Tros Aktua besteedt aandacht aan dit probleem op 10 april en aan: „Het sukses van in dividuele, kleinschalige en direkte hulp" Op partikulier initiatief is 5 jaar ge leden Stichting Liliane Fonds te Vlijmen opgericht. Dit fonds heeft een formule gevonden om op individuele, kleinscha lige en direkte wijze hulp te verlenen aan het gehandicapte kind in de Derde Wereld. Tros Aktua heeft in de op richtingsfase van het Liliana Fonds hier al eens de aandacht op gevestigd. Ter gelegenheid van het eerste lustrum van dit fonds en van het thema van de Wereldgezondheidsdag wil de Tros eens voor de kijker nagaan wat zo'n „een voudig" particulier initiatief uitmaakt op zo'n grote verborgen ramp. Het lijkt allemaal zo uitzichtloos. De Tros is er met een eigen team, bestaande uit Jaap Jongbloed redakteur, en Peter Bloemendaal kameraman, op uitgetrokken. Ze zijn uiteindelijk neer gestreken in Burkina Faso (het voor malig Opper-Volta), vlakbij de grens met Ghana. In een straal van 40 km hebben zij gezocht naar gehandicapte kinderen, die door het Liliane Fonds op het uitgestrekte platteland bereikt en geholpen zijn. Ze zijn in 4 hoofd dorpen geweest, waaronder een aantal kleine gehuchten ressorteert, waarvan sommige weer zo klein zijn, dat ze ei genlijk niet meer zijn dan units van familieverbanden. De film toont aan, dat het werk van Stichting Liliane Fonds een begin op levert van strukturele effekten. Dat komt door 3 dingen: 1. De voorbeeld werking van individuele gevallen. 2. De nadruk op maatschappelijke aanpas sing. 3. Het uitgangspunt van lang durige begeleiding. Geef om dit kind. In het programma van Tros Aktua op 10 april, 21.55 uur, Nederland I, wordt deze film door de Tros uitge zonden. In de film kunt u kennis maken met een jongen, die met medewerking van het Liliane Fonds is gerevalideerd en nu met een invalidenwagentje de school kan bezoeken. Hij blijkt daar de eerste van de klas te zijn. Geslaagde hulpverlening bij deze menselijke ont plooiing van individuele kinderen kan van grote invloed zijn op de hele om geving. Kijk naar dit programma en beoordeel zelf of u mee wilt doen aan de aktie: „Geef om dit kind." Zijn ge luk staat op uw giro. Uw bijdrage kunt u overmaken t.n.v. Stichting Liliane Fonds, Kloosterpad 5, 5251 AV Vlijmen, giro 66 77 67. Harte lijk dank. Mede namens de gehandi capte kinderen zelf, maar vooral ook mede namens de gezinnen, waaruit ze komen. Zeer enthousiast is een jong echtpaar in Wissenkerke van start gegaan met een groente/bloemenzaak. In het voormalige pand van de SRV- man Leendertse is hun verswinkel ge vestigd. De vrouw achter de toonbank, die eigenlijk de zaak gaat drijven, is Anita Pleijte. Beiden zijn afkomstig uit Zeeuws Vlaanderen en zijn door een tip van een colega op Wissenkerke beland. Een groentewinkel lag voor de hand, omdat mevr. Pleijte dit vak heeft ge leerd bij haar vroegere werkgever, nu compagnon Ad Loof uit Terneuzen. Er is ruim een week hard gewerkt, tot vo rige week zaterdag de deur open kon. Dat hebben we geweten, zegt groen tevrouw Anita, vanaf het moment dat de deur open was hebben de klanten doorlopend in de rij gestaan en wat ons opviel, zonder mopperen. We hebben erg leuke reakties van de Wissenkerkse mensen gehad en heel spontaan. Verschillende aanbiedingen waren met de middag al uitverkocht, maar dat willen we in de komende weken ruim schoots goed maken door veel extra aanbiedingen, zo laat mevr. Pleijte we ten. Naast de groente en vele fruitsoorten is er ook een ruime sortering bloemen en planten te vinden, welke net als de groente meerdere malen per week vers worden aangevoerd. Een prima start voor een nieuwe zaak en zo, laat het ondernemerspaar weten, ook na dit goede begin willen we de klanten in de toekomst goed blijven bedienen met eerste klas kwaliteit en service. Tijdens de jaarvergadering van de af deling Noord-Beveland van het Ned. Rode Kruis, op dinsdag 26 maart in het dorpshuis „De Pompweie" te Kortgene, onder voorzitterschap van dokter J. A. Kersseboom, werden hartelijke woor den gesproken tot de aftredende secre taresse, mevr. A. Schippers - van Oe- veren. Dokter H. Janssen, die vele ja ren met haar heeft samengewerkt, wees er op hoe groot haar invloed is geweest voor de afdeling. Donor-avonden en an dere aktiviteiten werden op voortreffe lijke wijze door haar georganiseerd. Als dank hiervoor ontving ze een fraai bloemstuk. Ook de heer J. J. Marteyn, kring-secretaris van Zeeland was vol lof over haar werk. Als opvolger voor haar werd de heer J. Hoogendijk be noemd en als vertegenwoordigster van het jeugd Rode Kruis mevr. Ferron - Straayer. In plaats van oud-burgemees ter van de Linde zal nog een vertegen woordiger van de gemeente Kortgene in het bestuur zitting nemen. Ook wer den hartelijke woorden gesproken aan het adres van de dames A. de Light- Dekker en A. Geelhoed - Flipse, die zich met welfaire werk bezig houden. Uit het jaarverslag bleek dat de afde ling 1099 leden telt. Met algemene stem men werd besloten om twee bedden te schenken aan het hospitaalschip „Henri Dunant". Tenslotte sprak de heer Marteyn over de vele verzoeken, uit alle hoeken van de wereld, om hulp van het Ned. Rode Kruis en van de vorderingen bij het samenstellen van een bloedbank. Ver van ons bed sterven dagelijks duizenden kinderen aan ziekten als kinkhoest, difterie, tuberculose en mazelen. Ver van ons bed worden ook duizenden kinderen blijvend invalide door kinderverlamming. Wie in een land woont als Nederland, waar kinderen gezond kunnen opgroeien, accepteert dat niet. Vandaar deze oproep. YVOOR F 25 PER JAAR KUNT U DONATEUR WORDEN VAN DE STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) Voor f 25 per jaar steunt u een levensbelangrijk projekt. Met uw bijdrage kan de Stichting het immunisatie-projekt in Boven Volta (dat sinds kort Burkina wordt genoemd) voortzetten. Een projekt met als einddoel: uit banning van alle dodelijke kinderziekten in Boven Volta en ook in andere landen in de Derde Wereld. Dat einddoel is nog ver, maar bereikbaar mits er gerekend kan worden op uw steun. Er sterven zoveel kinderen onnodig. Doe daariets a^n.yjNu. Cr WORDT DONATEUR, STORT F. 25,- DEN HAAG TWEEDE PAASDAGMET UW KRANT OP VERRASSINGSTOCHT Het Noord-Bevelands Nieuws en Advertentieblad en Delta Tours organiseren op maandag 8 april (Tweede Paasdag) een voor de prijs van slechts 62,50 (kinderen tot 12 jaar f 50, LET OP Inklusief: koffie met gebak, koffietafel en diner. GEEF U SNEL OP OM TELEURSTELLING TE VOORKOMEN TELEFOON 01107-1514 Bent u reeds geabonneerd op zen 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 4490 AA WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 5