NES BOUWMAN DOET EEN BEROEP OP U GIRO 809 KRONIEK VAN NOORDBEVELAND Raadsvergadering Kortgene STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) fftWIlMffii D'r mö éést even wat rechte hezet worre, beste vrienden. Voruhhe weke hieng de Kroniek over ut Karneval. Noe bin di zö ier en daer wat misverstanden over ontstae. 'k Zat even uutlehhe. Die karnevals-toestand hieng over Kurtjeen en oalus wat of ter in de Kroniek stieng is nie hebeurd mè wier wè verteld. Zö, noe bin m'n wee bie is 't open. Deze weke m'n net un voet in 't voorjaer hezet en ik weet nie oe of't bie julder is, mè dan krieg uk ök zö'n voorjaers-hevoel en dirom ek ter mè wat over heschreve. Ut hae wee komme, je voel tut in de lucht. Nog un bitje winter, mè da's de leste zucht. Blommen komme boven, oalus krieg wee kleur. Nog un bitje winter, mè de lente die zet deur. Op 't land is 't wee drukte, öög in de lucht un veuhel. Nog un bitje winter, mè 't voorjaer neemt de teuhel. Ok de zonne kom us kieke en verjaegt oal de kouwe. Nog un bitje winter, mè 't kan de lente nie benauwe. 't Is lente over 't land en ut komt mee oale pracht. Henoeg van de winter, ut voorjaer wor verwacht. Bij de behandeling van de notulen, in de raadsvergadering te Kortgene, op dinsdag 12 maart, sprak dhr. De Looff, bij behandeling van het punt medede lingen, er zijn teleurstelling over uit, dat ontheffing is verleend aan de Duitse mevr. Milhaus aangaande de gebruiks- verordening voor het pand Kerkstraat 17 te Kats. Ook dhr. De Smit vond het een onverkwikkelijke zaak. Beiden vin den dat daarmee de eigen verordening wordt ontkracht. De burgemeester vindt het ook een betreurenswaardige zaak, maar op ba sis van de bouwkundige staat van de woning is aarzelend toestemming ge geven. N.a.v. veranderingen in de data van vakantietoelagen aan ambtenaren, vraagt dhr. Huibregtse hierover inlich tingen. Dit staat in verband met aan bevelingen van het C.B. inzake ge meentelij ke personeelsaangelegenheden, aldus de burgemeester. Bij een voorstelling verordening ge- luidmeetdienst, vraagt dhr. Geelhoed of er een indikatie van de jaarlijkse kosten is gemaakt en dhr. Van Damme wil weten tot welk bedrag een advies bureau kan worden ingeschakeld. Nadat dhr. Blankenstijn het een om slachtige regeling betiteld had, zette wethouder Van der Weele uiteen wat voor de kosten van de apparatuur moet worden betaald. De z.g. A-inrichtingen zullen door de provincie worden gedaan en b. en w. moeten opdracht geven als er geluidshinder wordt gekonstateerd. Dhr. Van Damme vindt dat het niet eenvoudig is om over zo'n technisch stuk te oordelen. Hij is ook bang voor hoge rekeningen. Mevr. De Looff is het duidelijk niet eens met de wethouder. Bij nieuwe ver ordeningen waar zovelen bij betrokken zijn, moeten duidelijke afspraken voor uit worden gemaakt, niet later. Wet houder Van der Weele zei dat grote za ken voor de provincie zijn. Die zullen ons niet veel kosten. Voordeel is dat we de apparatuur van de provincie kunnen gebruiken. Voor ons zou het niet te betalen zijn. Nadat mevr. De Looff had geadvi seerd om bij bevoegde instanties op de omslachtigheid te wijzen, werd het voorstel aangenomen. Bij een volgend voorstel: wijziging rechtspositie-regelingen wijst dhr. Van Damme op het abakadabra van die re geling. Een aandachtige lezer wordt er niet veel wijzer van. Zo ingewikkeld, dat niemand er uit wijs kan worden. Nadat de burgemeester had gezegd, dat we goede ambtenaren hebben, die in staat zijn om goed te formuleren, wordt het voorstel aangenomen. Een voorstel om aan een motie van de raad van Vlissingen, inzake uitbrei ding van het aantal kerncentrales, ad hesie te verlenen, was voor dhr. De Smit aanleiding om te konstateren dat het tijdstip heel voorbarig en vroeg is. Het is een taak van de Tweede Kamer. Hij wil, dat het voorstel wordt terug genomen. Dhr. De Looff vindt echter dat we juist bij voorbaat onze mening kenbaar moeten maken en niet, zoals dhr. De Smit zegt, later. Ook dhr. Van Damme vindt het een goede zaak. Dhr. Blan- kentsijn heeft geen problemen met de motie. Hij vindt echter dat men er alle kanten mee uit kan, op zijn Lubbers. De burgemeester zei dat het niet ge bruikelijk is om met moties te komen. Voor deze situatie is echter een uit zondering gemaakt. Er is een afval probleem en dat afval zal toch ergens moeten blijven. Anders dan Lubbers, moeten we duidelijk zijn. Dhr. De Smit blijft het te vroeg vin den. We moeten de mensen niet voor de voeten lopen. Mevr. Heijers is het inhoudelijk eens maar het moet niet per motie. Nadat de burgemeester had gezegd dat er geen systeem van zal worden gemaakt om met moties te komen, wordt het voorstel aangenomen. Dhr. De Smit stemde tegen. Een voorstel tot uitvoeren bezwaar schriften procedure ingevolge de wet op de bejaardenoorden, is voor dhr. Blankenstijn aanleiding om te konsta teren dat het onpraktisch is en een langdurig geval zal worden. Ook mevr. Heijers is die mening toegedaan. Wethouder Van Noort zegt dat de AROB-procedure hier duidelijk over is. Berekening zijn niet zoveel anders dan voorheen. Veel gewijzigd is er niet, maar het is wel ingewikkelder. De gelegen heid om te protesteren tegen de aan slag is er. Het voorstel wordt aan genomen. Een voorstel: jaarprogramma dorps vernieuwing 1985 goed te keuren, als mede de gemeentelijke bijdrage van 150.000,hierin, is voor dhr. Hui bregtse aanleiding om te vragen of we inzicht hebben om een kans te maken een behoorlijk bedrag te krijgen uit de knelpuntenpot. Dhr. Blankenstijn is akkoord, maar heeft alleen aanmerking op uitleg van de cijfers. De burgemeester zegt dat niet exakt te schatten is hoeveel we krijgen. We proberen een optimale uitkering te krij gen. De opmerking van dhr. Blanken stijn over de cijfers zal nagetrokken worden. Een voorstel tot exploitatiekosten vergoeding bijzondere kleuterschool te Colijnsplaat, wordt zonder kommentaar goedgekeurd. Dit betekent dat het be stuur van de school over 1984 nog recht heeft op 21,29 aan exploitatiekosten vergoeding. Bij een voorstel om de overzichten van de bijzondere school en de drie openbare basisscholen vast te stellen, wordt hogelijk gewaardeerd dat de o- verzichten hierbij zijn. Het voorstel wordt zonder kommentaar aangenomen Een volgend punt is een voorstel tot overdracht van woningwetwoningen aan de „Regionale Woningbouwvereniging Samenwerking" te Goes, is voor dhr. De Looff aanleiding om te zeggen, dat hij het frappant vindt, dat dit 5 jaar moest duren. En dhr. Van Damme wil weten of het college inbreng heeft in het bestuur. Dit laatste is niet het geval en dat is aanleiding om daarop terug te komen. Het voorstel wordt aangenomen met de nadruk op de voorwaarde dat de instelling ten genoege van b. en w. in goede staat houdt en dat de bestemming van de woningen niet mag veranderen dan met toestemming van het kollege. Een voorstel aangaande uitbetaling vergoedingen in het kader van de aan leg van drukriolering en een krediet hiervoor beschikbaar te stellen van 1.937,07, is voor dhr. De Looff aan leiding om te vragen of dit noodzakelijk is. Hij is van mening dat er nog genoeg in een ander potje zit. Een volgend punt is een voorstel tot vaststelling ex. artikel 3 der hinderwet ten behoeve van de drukregeling te Kortgene. In de gemeente Kortgene is de aanleg van de drukregeling in het buitengebied in uitvoering. De centrale dienst heeft een vrijstellingsverordening voor drukriolering in concept samen gesteld. Zonder noemenswaardig kom mentaar gaat men hiermee akkoord. Bij een voorstel tot vervanging van gereedschap in Veerse Meer I, vroeg dhr. De Looff waarom er geen verze kering was voor die gereedschappen. Uit de gemeenteloods zijn een aantal machines gestolen. Vandaar het voorstel tot vervanging. Tegen deze vorm van diefstal is de gemeente namelijk niet verzekerd. Mevr. Heijers pleitte voor meer politie-toezicht. Wethouder Van der Weele zei, dat de premie voor een verzekering tegen dief stal dermate hoog is, om hieraan mee te doen. Wat toezicht door de politie betreft, die kan niet overal zijn. Met het aanschaffen van de goederen is een bedrag van 6.350,gemoeid. Een voorstel tot aanschaf van een rioolontstopper werd met algemene stemmen aanvaard, kosten 2.970, Men was het er over eens dat het belangrijk is om vlug te kunnen in grijpen. Daarom is een apparaat met voldoende kapaciteit gewenst. Ook de inwoners kunnen er gebruik van maken Een volgend punt is de behandeling van een subsidie-aanvraag van het in terkerkelijk kerkkoor „Harpe Davids" uit Colijnsplaat voor het aanschaffen van nieuwe blouses^ en overhemden. Mevr. De Looff vindt, dat het voorstel redelijk overkomt, maar ze acht reser vering voor dergelijke aanschaffingen wel gewenst. Er waren daarover al 3 discussies en 3 adviezen. De één wil niet praten over het bedrag, maar wel over principes, de ander wil wel praten over bedrag maar niet over principes. Dhr. De Looff vindt het niet praten hierover in de welzijnskommissie onaanvaard baar. Wethouder Van Noort vindt het moei lijk om in de welzij nskommissie niet over bedragen te praten. Nadat de burgemeester had gezegd dat het in de welzijnskommissie een advies blijft, maar dat die adviezen zoveel mogelijk moeten worden opgevolgd, werd beslo ten om een subsidie van 750,te geven. Een aanvraag voor een éénmalige bijdrage aan de VW Noord-Beveland van 700,was voor dhr. De Looff aanleiding om te zeggen dat hij er moeite mee heeft van terugwerkende kracht naar 1984. Door in te spelen op een nieuwe ontwikkeling kon het VW- bestuur in 1984 overgaan tot een expe riment met een komputer-terminal. Als een vorm van dienstverlening is dit bij het bestuur van het WV goed bevallen. Omdat het kollege vindt, dat dit een zinvol experiment is, stelt het voor een eenmalige bijdrage van 700,- beschikbaar te stellen. Het voorstel wordt aangenomen. Vervolgens werd een voorstel tot aan gaan van een vaste geldlening van 1.000.000,met de N.V. Bank voor Nederlandse Gemeenten met een rente van 8,5°/o aangenomen. Dan volgt een bespreking over ont binding huurovereenkomst jachthaven Colijnsplaat. Met ingang van 13 maart 1985 is de huurovereenkomst tussen de gemeente Kortgene en de Watersport vereniging Noord-Beveland, inzake de jachthaven te Colijnsplaat ontbonden. Inmiddels is door die vereniging aan de kantonrechter te Middelburg ver zocht een kommissie van 3 personen te benoemen, omdat de vereniging van mening is dat er een geschil bestaat over de huurovereenkomst. Om die re denen adviseren b. en w. de juridische effektuering van de ontbinding te be palen op de dag, één maand na de uit spraak van de kommissie van bindend adviseurs. Dhr. De Smit zegt dat we goed op moeten letten, wat er gaat gebeuren. Als de huur wordt opgezegd kan men voor grote financiële problemen komen te staan. Dhr. Blankenstijn zegt met verbijste ring naar het voorstel te kijken. Onbe grijpelijk dat de W.S.V. de handreiking finaal afslaat. Steeds moet de gemeente maar over de brug komen en katego- risch weigert de W.S.V. konstruktief mee te doen. Om niet in een vacuum te komen en rechten te doen gelden op de huur, wil hij het voorstel steunen, anders zitten we in een staten- en rech teloos tijdperk. Mevr. Van Oeveren vindt de zoveelste aflevering van de jachthaven onbegrij pelijk. De ontbinding blijft van kracht. Tot op de bodem moet uitgezocht wor den wat het recht van een burgemees ter is. Het aanhangsel doet ons de das om. Ook dhr. De Looff wil alles tot in de puntjes uitzoeken. De W.S.V. komt meer en meer aandragen met voorstellen. We moeten de gelden van die vereniging blokkeren. De burgemeesetr zegt dat een rede lijke opening is gegeven, maar die wordt op weinig elegante wijze afgewezen. Snelheid is de bedoeling. Zo snel mo gelijk moet het tot een uitspraak ko men. Toch hoopt ze nog in rustiger vaarwater terecht te komen. Tenslotte zegt dhr. De Smit dat de rekening van het baggeren niet bij de gemeente, maar bij de W.S.V. moet ko men. Nadat het voorstel is goedgekeurd worden de nog in ontwerp zijnde be grotingswijzigingen over 1984 en 1985 vastgesteld. Bij de rondvraag zegt dhr. De Smit te zijn geschrokken van de plannen die er zijn om de bomen in de Voorstraat te Colijnsplaat geheel of gedeeltelijk te laten verdwijnen. We verspelen toch al zoveel in de natuur. Bomen kunnen veel verdragen en men zal er goed aan doen in het groeiseizoen de bomen nog eens goed te bekijken eer men tot rooien overgaat. Wethouder Van der Weele zegt dat de Heidemij is ingeschakeld. Een aan tal zijn er ziek en het zal veel uitgaven kosten om ze op te knappen. Er is een hoorzitting over gehouden op Colijns plaat. Hij ziet niet veel in hoorzittin gen. Er zal niets worden nagelaten om de bomen te verzorgen. We kunnen echter niet onder het advies van een deskundige kommissie uit. Hij wil ze trachten te behouden. Enkele verande ringen bieden echter geen oplossing. De vergadering wordt hierna gesloten STICHTING EUROPA KINDER HULP ZOEKT GASTGEZINNEN De Stichting Europa Kinderhulp is blij met de reakties tot nu toe. Ca 85 gastgezinnen hebben zich reeds gemeld, maar wij zoeken nog zo'n 40 andere gezinnen. Er zijn nog zo'n 15 gastge zinnen nodig, die gedurende de vakantie een Duits kind willen opnemen. Een zelfde aantal dat een Frans kind wil opnemen en nog een tiental gastgezin nen voor een Nederlands kind. De periodes waarin de kinderen ko men, zijn de volgende: De Duitse kinderen van 29 juli t/m 22 augustus; de Franse kinderen van 29 juni t/m 24 juli en van 23 juli t/m 16 augus tus en de Nederlandse kinderen van 5 t/m 24 augustus a.s. De Stichting Europa Kinderhulp werkt zonder subsidie. Hoewel er aan de gastouders geen bijdrage in de reis kosten van de kinderen wordt gevraagd, zijn er uiteraard wel kosten voor de Stichting aan verbonden, zoals reiskos ten gastouderbezoek, telefoon en porto kosten, kantoorbehoeften, e.d. Het aan tal uit te nodigen kinderen hangt nauw samen met de financiële positie van de Stichting. Iedere financiële bijdrage is dan ook bijzonder welkom op postgiro 4089817 t.n.v. Stichting Europa Kinder hulp regio Zeeland. Nieuwe gastouders kunnen zich aan melden bij: mevr. M. Kriekaard, Tel. 01134 - 2695, Krabbendijke. INFORMATIE-AVOND VAN DE GEMEENTE KORTGENE Büeenkomst met nieuwe inwoners. Burgemeester en wethouders van Kortgene hebben alle nieuwe inwoners vanaf 1 januari 1984 tot heden uitge nodigd voor een bijeenkomst in de raad zaal op donderdag 21 maart te 19.30 uur. Het college stelt zich voor de geïn teresseerden de nodige inlichtingen te verschaffen over de gemeente, aanwe zige voorzieningen en verenigingen. Verder zullen enige historische gegevens worden verstrekt en uitleg worden ge geven over gemeentelijke taken en be leid. Ook andere inwoners zijn welkom. Het is dan wel gewenst vooraf even kennis te geven van het voornemen de bijeenkomst bij te wonen. Indien de deelname zodanig is, dat daaruit voldoende belangstelling blijkt, zal een dergelijke informatie-avond in de toekomst worden herhaald. TAFELTENNIS Slagvast slaat aanval af: 55. De eerste aanval op de koppositie is door de jeugd van Slagvast met succes afgeslagen. Het op bezoek zijnde Lau rens heeft er van alles aan gedaan om deze positie over te nemen. Maar Her- bert Keizer, Monique v/d Heyde en Stefan Nagelhout hielden stand. En ei genlijk mocht Laurens blij zijn dat de punten werden verdeeld. Want bij een overwinning van Slagvast waren zij nagenoeg kansloos geworden. Het tweede jeugdteam kreeg het lei dende MZ op bezoek. En dat daar met 28 van werd verloren is heus geen schande. Maar er had meer ingezeten. Want tot tweemaal toe was een derde game nodig om een beslissing te for ceren. Nu werd daarvan slechts een maal een overwinning uitgehaald. Met een beetje geluk waren dat er meer geweest. Eén konklusie kan echter wel getrokken worden. Ook dit team gaat betere tijden tegemoet als zij zo door blijven gaan. Het eerste seniorenteam had thuis tegen Arnemuiden geen schijn van kans De koplopers zijn hard op weg hun plaats in de tweede klas weer in te nemen. Ook deze keer bleven zij Slag vast, zonder zich erg in te spannen, met 010 de baas. Maar voor Slagvast zijn de komende wedstrijden veel belang rijker. Als daaruit twee punten worden gehaald, zijn ze veilig. En dat moet lukken. Het tweede seniorenteam had weer eens een beste avond. Thuis werd tegen Westerzicht een ruime 91 zege ge boekt. PROGRAMMA Zaterdag 23 maart: Scaldina 1 Slagvast 1 (9.00 uur). Kapelle 1 Slagvast 2 (9.15 uur). Maandag 25 maart: Kerkwerve 2 Slagvast 1 (20.00 uur) Vrydag 29 maart: Laurens 7 Slagvast 2 (19.30 uur). GEVONDEN Op het buro der Rijkspolitie te Kort gene zijn inlichtingen te verkrijgen om trent de volgende gevonden voorwerpen 1 rode regenbroek; 1 Volkswagenuitlaat (spruitstuk); 1 grote bos sleutels met o.a. V.W.-sleutels; 1 dames-paraplu; 2 be- schermkappen voor schaatsen; 1 bos sleutels met o.a. V.W.-sleutels, 1 huis sleutel, 1 lipsleutel; 1 doeken tas met inhoud van 1 zorrohoed, 1 gevlochten hoed, 2 stripboeken en 1 zak schelpen; 1 hondenriem met halsband; 1 rode das; 1 gekleurde sjaal met zwarte rand; 1 blauwe damesfiets; 1 plastic zak met montagedozen voor elektriciteit; 1 licht kleurige gehaakte stola. Ver van ons bed sterven dagelijks duizenden kinderen aan ziekten als kinkhoest, difterie, tuberculose en mazelen. Ver van ons bed worden ook duizenden kinderen blijvend invalide door kinderverlamming. Wie in een land woont als Nederland, waar kinderen gezond kunnen opgroeien, accepteert dat niet. Vandaar deze oproep. tVOOR F 25 PER JAAR KUNT U DONATEUR WORDEN VAN DE STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) Voor f 25 per jaar steunt u een levensbelangrijk projekt. Met uw bijdrage kan de Stichting het immunisatie-projekt in Boven Volta (dat sinds kort Burkina wordt genoemd) voortzetten. Een projekt met als einddoel: uit banning van alle dodelijke kinderziekten in Boven Volta en ook in andere landen in de Derde Wereld. Dat einddoel is nog ver, maar bereikbaar mits er gerekend kan worden op uw steun. Er sterven zoveel kinderen onnodig. Doe daariets aan.«Nu. WORDT DONATEUR, STORT F. 25,- DEN HAAG

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 2