RONIEK VAN OORD-BEVELAND 1 Raadsvergadering Kortgene Zeeland Magazine? -..'j JS. "-«-.V. Un paer weken helee is 't hebeurd, beste vrienden. Oal sneeuw en vrééd koud, da Bram de deure uut most. Mè dat hieng oal nie zö as at most. Un pechdag. 't Was buuten barre weer, Bram zat lekker in z'n stoel. Dat was lekker bie de kachel, 't haf zö'n heerluk hevoel. Toen rienkelde de tillefon, 't was z'n zeune Egbertus. Ie stieng in Walchere, d'n auto kepot; of pa mè even wouw komme dus. Bram die hieng op pad, 't sneeuwde hlad benauwd. Dat woaide oal op oapen en 't was barre koud. East bie De Banjaard anhekomme, hieng d'r wat nie hoed. Midden op de weg bleef um steke, ie most varder te voet. Oalus was heslote, mè eindeluk toch un tillefon. Ie belde nae de herazje, da z'n auto in de taekels kon. Trug hekomme bie z'n karre stieng um hlad verbaesd. Di kwam z'n auto anrie-je, ie verslikte z'n eihe aest. D'n auto stopte keurug, un perlisie stapte uut. Of dat um z'n auto was, mè Bram haf hin heluud. Toen behon tun te stotteren, mè z'n auto was kepot. 'k Helööf ut nie, zei die meneer en ie was ök nie op slot. Bram oa d'r toen henoeg van, ie ree mè trug nae ruus. Z'n zeune most ut mè békieke, die kwam ók wè tuus. Nog hin kilemeter varder, 't was precies in un bocht. Di kwam de taekelwaehen an, di oa tun hlad nie mi om hedocht. Ze oa Bram ök hezie-je, varderop bin ze hedraoid. Toen Bram tuus was, hieng de tillefon: mee de herazje, je was zeker bekoaid? Oalus wier hereheld, 't was me ut dagje wè. Bram bleef dien dag bie de kachel, van um mochte ze zö'n dagje Je za zö'n dag meemaeke, beste vrienden. Oe of z'n zeune tuus hekommen is, weet uk nie. Mè voruhhe weke ek um zie lööpe, dus dat is ök vo mekoare hekomme. In de gemeenteraadsvergadering, die op donderdag 31 januari te Kortgene is gehouden, vroegen de heren Huibregtse en Blankenstijn wat de gevolgen zijn van een mededeling van G.S. dat de beslissing inzake goedkeuring van het plan bebouwde kom Colijnsplaat met ten hoogste 6 maanden is verdaagd. Hun werd meegedeeld dat dit geen ge volgen heeft. Het is zuiver formeel. Op een vraag van dhr. De Smit over de vermindering van het aantal inwo ners van Colijnsplaat, werd hem verteld dat het vertrek naar elders de grote boosdoener is. N.a.v. vragen van mevr. De Looff en dhr. Geelhoed, betreffende uitbetaling van presentiegelden aan leden van de welstandskommissie, zei wethouder Van Noort dat hiervoor een andere regeling geldt dan bij de gemeente. Bij een volgend punt, betreffende vaststelling exploitatiekosten openbaar kleuteronderwijs en uitgaven openbaar lager onderwijs over 1983, vroeg dhr. De Looff waarom dit zo laat aan de orde komt. De burgemeester wijdt dat aan het niet kunnen beschikken over een duidelijk overzicht. Ze verwacht dat dit in 1986 wat duidelijker gaat worden. Op een vraag van dhr. Blankenstijn of de exploitatiekosten-vergoeding bij zonder gewoon lager onderwijs door de regering worden vastgesteld, antwoord de de burgemeester dat die tijdens de begrotingsvergadering zijn vastgesteld. Een voorstel tot vaststelling samen werkingsovereenkomst projekt Mensen Zonder Baan was voor alle frakties aan leiding om te vragen, waarom het zo nodig een stichting moet worden en wat heeft de gemeente dan nog voor invloed. Ook ziet dhr. Blankenstijn te genstellingen in de toelichting, terwijl dhr. De Looff het projekt van groot belang vindt voor mensen zonder werk, die zich daar toch kunnen ontplooien. Wethouder Van Noort zei, dat een proeftijd van een jaar niet betekent, dat de gemeente buitenspel staat. Mevr. Van Oeveren en mevr. De Looff blijven het een onduidelijke zaak vinden. De toelichting is onduidelijk en de artike len 4 en 5 zijn met elkaar in strijd. Wethouder Van Noort zei, dat na een jaar zal worden bekeken of men met een stichting doorgaat. Op het eind van het jaar zal evaluatie plaatsvinden. Hoe men de vorm ook noemt, de ge meente moet toch de regelingen uit voeren. De raad ging akkoord met het voorstel in de verwachting dat na een jaar meer duidelijkheid zal komen. Bij een voorstel tot benoemen leden commissie van beheer Dorpshuis Kats, zei dhr. De Looff dat het hem was op gevallen, dat er geen ouderen in zijn vertegenwoordigd. Ouderen hebben toch recht om mee te praten. Wethouder Van Noort zei, dat de me ningsverschillen onder de ouderen aan leiding zijn geweest om het huidige voorstel in te dienen. Het is niet een voudig om het aan mensen te vragen die geen gebruik van het Dorpshuis willen maken. Tenslotte wordt besloten om mevr. De Looff - de Wild, namens de raad; dhr. L. C. H. van Loon, namens de o.l.- school; dhr. H. J. M. Vermeulen, na mens de sport; dhr. T. Zonneveld, na mens de sektor jeugd; de heren P. J. Geelhoed en J. Clement, namens de dorpsgemeenschap; en mevr. M. A. C. Ribbens - namens de sektor peuter- speelzaakwerk, te benoemen in het be stuur van het dorpshuis te Kats. Een volgend punt is een voorstel om een krediet voor aanpassen toneel in het Dorpshuis te Kortgene. Op verzoek van de beheerskommissie wordt voor gesteld een bedrag van 11.775,hier voor beschikbaar te stellen. D'hr. Van Damme zei, dat er bij hem nogal wat vragen zijn gerezen. Hij is o.a. ongerust dat er geld voor wordt uitgegeven, waarvan men niet weet of dan alles in orde is. Ook wil hij weten wie een en ander heeft geadviseerd. Mevr. Heijers vraagt zich af of het zal voldoen aan alle eisen. Die verze kering wil ze hebben. Ze heeft zich wel verbaasd dat degene die 'het gaat uit voeren van ver komt. Dhr. Blankenstijn is principieel tegen, dus ook tegen voorzieningen. Dhr. De Looff vindt dat het toneel toch moet voldoen aan redelijke eisen. Hij vindt het jammer, dat zo weinig van zelfwerkzaamheid is te bespeuren. Wethouder Van Noort is verbaasd over zoveel misverstanden. Het toneel dat er nu is, blijft bestaan. Geld uit geven om gordijnen, na 5 jaar, te laten stomen is niet aantrekkelijk. Hij kan niet zeggen 'hoeveel er met zelfwerk zaamheid kan worden verdiend. Na nog enkele vragen op onderdelen te hebben beantwoord door de wethou der, wordt het voorstel aangenomen met aantekening van dhr. Blankenstijn dat hij tegen is, maar geen problemen heeft met het bedrag in één jaar af te schrijven. Hierna volgt een voorstel tot op heffen van de brandweer te Kats. Als eerste spreekt dhr. Geelhoed. Hij zei, dat er onrust is op Kats onder de be volking. Hij vindt dat er te vroeg be sloten is om de brandweer op te doeken. Hoe kan het gemeentebestuur verwach ten dat het personeel bij andere korpsen kan worden ondergebracht. Namens de P.v.d.A.-fraktie wil hij, dat het voorstel wordt teruggenomen. Dhr. De Smit wil de 'brandweer in passen in de folklore van een kleine gemeenschap. Hij heeft waardering voor het korps uit Kats, maar gaat toch ak koord met het voorstel. Het is niet leuk voor een kleine gemeenschap om iets weg te nemen, maar meer en meer zal men goede voorzieningen moeten heb ben. Ook dhr. Van Damme gaat akkoord met het voorstel. Hij pleitte zelfs voor 1 Kortgeens korps. Dit deed ook dhr. Blankenstijn. Hij vindt het onverantwoord om 1 a 2 ton uit te geven. Centralisatie is nodig en niet alleen bij de brandweer. De burgemeester was niet gelukkig met het voorstel van dhr. Geelhoed om het huidige voorstel terug te nemen. Ze is bijzonder tevreden over de inzet van de Katse brandweer en meestal met onvolwaardig materiaal. Laten we het voorstel aannnemen om de pijn zo kort mogelijk te maken. Op voorstel van dhr. De Looff werd hierna de vergadering geschorst. Na de hervatting zei hij, dat hij met zijn frak- tiegenoot voor het voorstel zal stemmen Een korps met modern materiaal is voor een kleine plaats niet haalbaar. Hij hoopt dat de leden zich zullen blijven inzetten in andere koi'psen. Dit laatste is ook de wens van dhr. De Smit. Ook mevr. De Looff heeft er moeite mee dat de brandweer moet worden opgeheven. Toch is het begrij pelijk dat 1 a 2 ton niet haalbaar is. Dhr. Geelhoed is van mening dat Kats nog nooit goed materiaal heeft gehad, zodat de kosten nooit hoog zijn geweest. Het gemeentebestuur wil dat het korps beschikbaar blijft, maar dan is goed materiaal onontbeerlijk. De burgemeester zei, dat een duidelijk alternatief niet mogelijk is. Het is nieuw materiaal aanschaffen of opheffen. Ze kan begrijpen dat het als pijnlijk wordt ervaren. Ze is dankbaar voor de grote inzet van de verschillende korpsen uit Kats, zowel nu als in het verleden. Met de stem van dhr. Geelhoed tegen wordt het voorstel aangenomen. Samen vattend stelt het kollege voor: 1. het brandweerkorps te Kats op te heffen; 2. de organisatie van de vrijwillige brandweer af te stemmen op de inzet baarheid van 2 korpsen en; 3. die maat regelen te treffen voor de twee korpsen waardoor er sprake is van een verant woorde situatie. Bij de rondvraag vroeg dhr. De Looff wanneer de fietscrossbaan in de Spui- kom te Kortgene wordt aangelegd. Dit is begin 1984 al toegezegd. Ook vroeg hij of er al reakties zijn binnengekomen van de watersportvereniging uit Co lijnsplaat. Hij was verbaasd over de grote publiciteit die 'hieraan wordt ge geven. Wat de aanleg van een crossbaan be treft. Ook wethouder Van der Weele wist niet wat de oorzaak is, dat er nog niets aan gedaan is. Ook dhr. Van Damme verbaasde zich over de aandacht die in de publiciteits media aan de watersportvereniging wordt geschonken. Tevens vroeg hij aandacht voor recreatievoorzieningen te Kats. TAFELTENNIS Jeugd van Slagvast aan de leiding. Met toenemend vertrouwen heeft het eerste jeugdteam van Slagvast opnieuw een zware klus tot een goed einde we ten te brengen. Voor de derde keer op rij werd een uitstekende overwinning behaald. Een overwinning die pas met de laatste slagen van de wedstrijd in 't voordeel van Slagvast werd beslist. Tegenstander Scaldina uit Zierikzee stond dan ook borg voor een spannende partij. De vorige kompetitie waren zij het nl. die met twee punten verschil aan 't langste eind trokken en kam pioen werden. Slagvast was dus ge brand op een revanche, met als inzet de bovenste plaats. En in Kamperland mochten ze blij zijn, dat Monique v/d Heyde in een uit stekende vorm verkeerde. Zij was 't, die met uitstekend spel Scaldina tot drie keer toe aan 't wankelen bracht. Vooral haar eerste partij was van uitstekend gehalte. Maar ook in de andere partijen gaf ze blijk van een groeiende vorm. Stefan Nagelhout, wat minder op dreef dan tot nog toe, had tot tweemaal toe 't geluk dat hij in de derde game nog net wist te winnen. Maar samen met Monique zorgde hij er wel voor, dat Slagvast deze boeiende wedstrijd met 64 wist te winnen. Herbert Keizer lijkt door dit geweld wat op de achtergrond te raken, maar ook hij speelde een prima wedstrijd. Een stap van de vijfde klas naar de derde klas valt niet in drie wedstrijden te overbruggen. Het verschil wordt ech ter steeds kleiner. Het tweede jeugdteam heeft een ge flatteerde maar wel grote 19 neder laag tegen Kapelle geleden. Geflatteerd omdat tot vijf keer toe een partij in drie games werd verloren. Met een beetje geluk had er wat meer ingezeten. Ook deze keer was het Ewald Begthel die voor Slagvast de eer wist te redden. Na ook de tweede wedstrijd met groot verschil, 91, nu van Arnemuiden 3, te hebben verloren, lijkt voor het eerste sen. team van Slagvast de kompetitie nu pas echt te gaan beginnen. De ko mende wedstrijden krijgen zij tegen standers die van ongeveer gelijk niveau zijn. En willen zij zich in de derde klas handhaven, dan moet het nu gaan ge beuren. Het tweede sen. team heeft zich als eerste aan de prachtige resultaten van de jeugd weten op te trekken. Zij be haalden maandag 28 jan. in Vlissingen, op Westerzicht, een veelzeggende 91 overwinning. En dat geeft voor de ko mende wedstrijden veel vertrouwen. Programma Zaterdag 9 februari: Slagvast 1 Wilno 4, aanv. 9.30 uur Slagvast 2 - Wilno 5 aanv. 9.30 uur Dinsdag 12 februari: Slagvast 1 - Kerkwerve 2, aanv. 20.00 u. Slagvast 2 - Laurens 7, aanv. 20.00 uur. KWALLENGATTERS KARNAVAL Aangemoedigd en ondersteund door de vele gebeurtenissen het afgelopen jaar, gaan ze in Kortgene 'het karnaval in onder het motto: „Je hoort niet wat je ziet." Voor nieuwkomers laat het uit gebreide programmaboekje wetèn, dat K.K.K.K., Karnavals Klub de Kort- geense Kwallen betekent. En verder dat het Kwallenhof Dorpshuis „De Pomp- weie" is; De Kwallenblazers is de boe- renkapel en dat uiteraard Het Kwal- lengat niets anders is dan Kortgene. Op 15 februari barst in Kortgene het Karnaval los met het Prinsenbal in „De Pompweie". Zaterdag 16 februari begint het feest eerst voor de kinderen om 14.00 uur. Een karnavalsoptocht, die er volgens de organisatoren weer mag zijn en elk jaar groter wordt, gaat dan vanaf de haven in Kortgene van start. Vooraf gegaan door E.M.M. met drumband en dansmariekes gaat de stoet dan het dorp door met als eindpunt „De Pomp weie" waar direkt daarna een kinderbal van start gaat. Tekenwedstrüd voor de jeugd. Was er vorig jaar een kleur wedstrijd voor de jeugd, dit jaar kan er getekend worden. De kinderen mogen naar eigen idee en inzicht een tekening maken. Groot of klein, of soort papier doet niet terzake, als het maar een karna- valstekening is, die natuurlijk ook ge kleurd mag zijn. Voor 16 februari moet deze tekening voorzien van naam, adres en leeftijd, ingeleverd worden op het adres: Hoofd straat 124. Vele mooie prijzen zijn voor deze wedstrijd beschikbaar, zo laat het bestuur weten. Groot Kwallenbal op 16 februari. Het grote karnavalsgebeuren is dan op zaterdagavond. Vanaf 20.00 uur gaat er in het Kwallenhof een grandioos karnavalsbal van start. Onder leiding van Prins Jan I, zijn raad van elf en elf hofdames, wordt dit evenement tot in de kleine uurtjes voortgezet. Wanneer dit allemaal in volle gang zal zijn op Kortgene, zullen ze daar ongetwijfeld het motto in gedachten houden: „Je ziet niet wat je hoort." Of was het nu anders. Nou ja, ze horen maar en ze zien maar in het „Kwallen- gat". Ja toch? H0BBYBEURS TE KORTGENE EN WISSENKERKE Ook op Kortgene wordt in maart een Hobbybeurs georganiseerd. En wel op zaterdag 9 maart, terwijl dit op Wis- senkerke op 2 maart plaatsvindt. Alleen voor het dorp Kortgene, zo laten de organisatoren weten, want dan zitten we al meer dan vol. Deze beurs zal worden gehouden in het Dorpshuis „De Pompweie" en de organisatie is in handen van dhr. J. de Looff. Zoals gezegd, vindt de Noord-Beve- landse Hobbybeurs plaats op 2 maart in het Dorpshuis te Wissenkerke. Ook voor deze beurs kunt u zich reeds op geven en verdere inlichtingen verkrij gen bijTelefoon 01107 - 1514. Over beide beurzen zal nog verdere informatie volgen in dit blad. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE MEDEDELINGEN VAN DE RIJKSPOLITIE Kenteken Deel 111/85. In de maand februari 1985, zal door de rijkspolitie op Noord-Beveland spe ciaal worden gekontroleerd op het aan wezig hebben van het nieuwe deel III/ 85, achter de voorruit van alle kente- kenplichtige motorvoertuigen. Dit moet, zoals bekend, met ingang van 1 februari 1985 aanwezig zijn. Bij gekonstateerde overtredingen m.b.t. dit feit zal, indien wel een deel 111/85 is uitgegeven, in de eerste helft van februari waarschuwend worden op getreden. Indien men geen geldig deel 111/85 heeft, wordt verbaliserend opge treden. Verzekering bromfietsen. Voorts wijst de rijkspolitie er nog op, dat bromfietsers voor 1 maart een nieuwe bromfietsverzekering dienen af te sluiten. Hierop zal per 1 maart 1985 worden gekontroleerd. Bij het niet geplaatst hebben van een geldig verzekerings plaatje zal direkt verbaliserend worden opgetreden. Kruising Hoveijn. Bij velen is deze kruising bekend, maar weet u ook dat het een erg ge vaarlijke kruising is? Er gebeuren daar erg veel aanrijdingen! Komend vanuit de richting Vrouwen polder of Goes is een gedeelte van de weg vierbaans. Je kan dan mooi even de auto voor je gaan inhalen. De weg leent er zich goed voor, maar toch staat er een snelheidsbeperking van 70 km per uur. Dat is gedaan omdat de men sen, komend vanuit Wissenkerke of Geersdijk die weg moeten oversteken. Die bestuurders moeten stoppen voor de stopstreep OOK AL IS ER HELE MAAL GEEN ANDER VERKEER Bij de vele aanrijdingen die daar plaatsvonden, vielen meestal slachtof fers (doden of gewonden). Ze hadden de auto niet zien aankomen of pas te laat. Oorzaken zijn meestal de te hoge snelheid en het langzaam de kruising oprijden zonder eerst te stoppen. Als ieder zich aan de voorgeschreven snelheid houdt en voor de streep stopt; wordt de kruising al minder gevaarlijk. STOP DAN OOK WERKELIJK Wij blijven streng kontroleren op snelheid en stopstreep. We doen dat op vallend, maar ook onopvallend (came ra, e.d.). Soms lijkt dat erg kinderach tig, maar we doen het mede in uw be lang. Elk slachtoffer is er voor ons één teveel. PAST U AAN en VOORKOM een proces-verbaal, maar bovenal een AAN RIJDING ZAKEN-NIEUWS MODEHUIS SLABBEKOORN 35 JAAR JONG Door: Kees van Boven. Eén dezer dagen viert Modehuis Slab- bekoom te Kortgene zijn 35-jarig ju bileum. Een respektabel aantal jaren voor een zaak, die van vader op zoon is gegaan, maar nog altijd springlevend en voortdurend aan de weg timmerend. Met de tegenwoordige eigenaar, Leo Slabbékoorn, blikken we even terug naar 35 jaar mode op Noord-Beveland. Het begon allemaal in een winkel pand in het zgn. „poldertje", waar nu een juwelierszaak is gevestigd. Vader Slabbékoorn ging toen de boer op met de kollektie kleren en nog vele andere textielzaken. Dit bij de klanten langs gaan heeft dhr. Slabbékoorn sr. tot aan zijn pensionering toe gedaan. We gaan niet meer de boer op, laat Leo weten, maar wanneer een klant ons belt of we langs willen komen, is dat geen enkel probleem. Alweer 15 jaar zit Leo zelf in het modevak, waarvan nu 7 jaar zelfstan dig. De huidige moderne zaak in de Hoofdstraat is daar sinds 1970, toen werd een pand aangekocht en naar de eisen van deze tijd geheel verbouwd. Niet alleen dameskleding is er te koop Nadrukkelijk wil Leo dat onderstrepen. Een uitgebreide herenkollektie bevestigt dit ook. Vanaf werkkleding tot allerlei vesten en truien toe, ligt alles uitge stald in de ruime winkel. Wat dameskleding betreft, hebben we een brede kollektie, zegt Leo. Van jeug dige tot klassieke japonnen in de maten 38 tot 54 en het gehele pakket van Armor-luxe. Dit zijn z.g. Bretonse trui en, vesten en jassen, waar Modehuis Slabbékoorn de alleen-verkoop van heeft. Nu ook een drogisterij. Sinds december is er toch heel wat veranderd bij Modehuis Slabbékoorn. Nadat mevrouw Slabbékoorn haar di ploma voor het drogisterijvak had be haald, is de zaak uitgebreid met een volledige winkel in deze artikelen. Of het nu om pijnstillers gaat of wattips, het volledige assortiment is aanwezig. Ook zijn er in beperkte mate reform artikelen aanwezig, terwijl van de zo mer de zonnebrillen en badmutsen niet zullen ontbreken. Veel vraag is er, volgens mevrouw Slabbékoorn naar natuurgeneesmidde- len. Een uitgebreid assortiment van dr. Vogel bevestigt deze vraag ook wel. Modehuis/Drogisterij Slabbékoorn: 35 jaar jong. Zoals het bovenstaande ver meldt, is dat niets te veel gezegd. Open Huis. Om deze feestelijke gebeurtenis ook naar de klantenkring toe te vieren, zal dit voorjaar op nog nader vast te stel len data, open dagen worden gehouden, met veel nieuwe modesnufjes. Wanneer dit precies zal zijn, daarover houden we u op de hoogte.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1985 | | pagina 2