MIES BOUWMAN DOET EEN BEROEP OPU GIRO 809 UITVERKOOP REORGANISATIE iv* in a KRONIEK y MN XIAADH oc OCl >\|f\ ^tv}uKw~liL' /tLANIci ËibaÉ ÈÊkk Hoe belangrijk is een handtekening als u iets koopt? „Zeeland helpt Nepal" Ophalen oud papier dffa U KUNT NIET jgg? AllES WETEN j/feSfcrzr STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) Uit vervlc igen t ijd" - KERSTGEDACHTEN. Het is stil op het land, Een stilte die je kunt omvatten. Sneeuwvlokjes dwarrelen neer, Zo zacht als donzige watten. Het eerste licht gaat gloren, De sterren gaan vervagen. Van het Oosten uit Wordt een nieuwe dag aangedragen. Géén dag als alle andere, Het is Kerstmis vandaag. Ieder wordt die dag begroet, Maar toch met een vraag. Een vraag uit vele harten Klimt met die nieuwe dag omhoog En blijven hangen in de lucht, Gevangen in een regenboog. Vrede op heel de aarde, Dat is wat die vraag omvat. Het klinkt uit vele harten; Een roep tesamen, niet apart. Het is stil op het land; Deze dag maakt ook blij. Zacht klinkt door die stilte Van heel ver kindergeschrei. Dan hopen alle mensen Bij dat eerste morgengloren: Misschien toch vrede op aarde; Een Kerstkind is geboren CeeBee. „Wees voorzichtig met het zetten van uw handtekening" is een waarschuwing die u wel eens gehoord zult hebben. Dat zou u op de gedachte kunnen bren gen, dat er niets aan de hand is zolang u maar geen handtekening zet. Anders gezegd: u „hangt" pas als er getekend is. Maar zo is het niet. U kunt vastzitten aan de aankoop van een huis door dui delijk „ja" te knikken. U kunt zelfs tijdens een telefoongesprek iets kopen, bijvoorbeeld bij telefonische colportage. Afspraak. Als koper en verkoper het duidelijk eens zijn, dan is de zaak rond en de koop gesloten. Zo simpel is dat. Hand- Met deze aflevering zijn we gekomen aan het begin van 1947. In die tijd vliegen de verenigingen als het ware de grond uit, van toneelverenigingen, kolenverenigingen tot aan de geiten- fokverenigingen toe. Veel Zeeuwse jon gens zitten in Indië. Veel groeten en Nieuwsjaarswensen staan er uit Sema- rang en van het „Zeeland" Bataljon op Sumatra. Ook de konijnenkoopman uit Goes wenst vrienden en begunstigers een voorspoedig nieuwjaar. J. Eversen. In een raadsverslag van 18 December 1946 wordt melding gemaakt, dat door dhr. Polak een klok is geschonken aan het dorp Colijnsplaat. Met algemene stemmen wordt besloten dit geschenk te aanvaarden. tekeningen worden eigenlijk alleen ge zet om het bestaan van de overeen komst te kunnen bewijzen. Alleen in enkele uitzonderlijke ge vallen is de koop pas geldig als u hebt getekend. Dat geldt bijvoorbeeld bij het kopen aan de deur van dingen die duurder zijn dan f 75.00. Kopen met 't Koppie. Deze en andere wetenswaardigheden voor de consument zijn te vinden in het boekje „Kopen met 't Koppie", een uit gave van het Ministerie van Economi sche Zaken. Het wordt u gratis toege stuurd als u even schrijft naar Postbus 51, 2500 RR Den Haag. Het toneelstuk „Ronkende Motoren" op 1 februari a.s. opgevoerd door ont spanningsvereniging P.T.T. in „De Stadswijnkelder" te Kortgene, kan van wege de vele ijsgang in de Zandkreek niet doorgaan. Donderdag 13 februari a.s. houdt „Hollander" uit Goes, grote uitstalling in Hotel Beije te Wissenkerke. Door toneelvereniging „Kunst en Kracht" uit Wissenkerke, zal op zater dag 22 februari een uitvoering gegeven worden van het volksspel „Mooi Ma- rietje", met na afloop bal. In februari 1947 verschijnt er een boekje in de handel „Het vergeten ei land" Noord-Beveland in bezettings tijd, door Nic. J. Karhof. Volgens een advertentie was dit boekje op heel Noord-Beveland verkrijgbaar. Bestaat dit boekje nog? Wanneer ie mand nog zo'n boekje in zijn bezit heeft, wil ik dit graag inzien. Reakties gaarne aan: Kees van Boven, Telefoon 01107 - 1514. Bij voorbaat dank. Wanneer de zee weer bevaarbaar is, dan weer dagelijks volop verse vis. Vis handel P. C. Bouterse, Voorstraat A59, Colijnsplaat. De volgende advertentie stond ook in de krant: Daar vroeg eens een vrouwtje in Colijn Wie bakt hier die koekjes toch zo fijn? Ze wist het weldra. Doet u het haar na! Bij Bakker Contant, daar moet u zijn. Wed. M. C. Verburg - de Fouw maakt bekend, dat zij haar zaak „Café Ha venzicht" te Kamperland, heeft over gedragen aan haar schoonzoon J. C. van de Vreugde. Naar aanleiding van het bovenstaande, beveelt hij zich be leefd in ieders gunst aan. Met Pinksteren is er een muziekcon cours in Wemeldinge. Alle Noord-Be- velandse verenigingen nemen hieraan deel. De korpsen van Colijnsplaat en Kortgene vertrekken vanuit de haven per boot naar het concours. Van de andere muziekverenigingen wordt hier van geen melding gemaakt. De uitslag staat de week erna in de krant vermeld: Ons Genoegen - Kam perland, 151 pnt., 2e prijs; EMM - Kortgene, 149 pnt., 2e prijs; Wilhelmi- na - Colijnsplaat, 160 pnt., 2e prijs en Apollo - Wissenkerke, 171 pnt., Ie prijs. Leentje Dees, Nieuwe wijk, Wissen kerke heeft zijn autoped met zwart stuur verloren. Wie brengt hem dit prettige speelgoed terug? Hij zal er zeer blij mee zijn. Velen op Kortgene zullen haar ge kend hebben. En nog veel meer van en over haar gehoord. Het volgende be richtje staat in de krant: Op 1 juli a.s. zal mej. Poerstamper, onderwijzeres aan de o.l.-school te Kortgene, het onderwijs gaan verlaten wegens pensionering. Zij heeft 35 jaar voor de klas gestaan. Vanwege dit feit, wordt er op 3 juli een feestavond ge houden in de school. Komt allen, aan vang 8 uur. Kees van Boven. Op 1 november j.l. is bij de provincie een begin gemaakt met de voorberei dingen van de actie „Zeeland helpt Ne pal". Het is de bedoeling deze aktie (waar twee jaar voor is uitgetrokken) geleidelijk op te bouwen en tot uitvoe ring te brengen. Gedeputeerde staten hebben onlangs de colleges van burgemeester en wet houders van de Zeeuwse gemeenten la ten weten in de komende maanden een beroep te willen doen op hun mede werking. De activiteiten bij opzet, uitvoering en begeleiding van de actie worden ge coördineerd door mevrouw J. D. Kui per - Abee. Zij wordt administratief bij gestaan door mevrouw P. C. D. M. Heij- stek; de heer C. A. Bachofner verleent, evenals bij de vorige actie „Zeeland helpt Rwanda", zijn medewerking. Het project is organisatorisch ondergebracht bij het bureau voorlichting van de pro vincie. In mei j.l. hebben provinciale staten ingestemd met het voorstel van gede puteerde staten de actie in overleg met Unicef, aan Nepal te wijden. Het gaat om een samenhangend pro- jekt dat zich richt op verbetering van het lager onderwijs in de ruimste zin ten behoeve van de ontwikkeling van het platteland. Dit gebeurt door het be schikbaar stellen van materialen voor schoolgebouwen (daken), het scholen en bijscholen van het onderwijzend perso neel, het geven van voorlichting over hygiëne, voeding, sanitaire voorzienin gen enz. Bij de keuze van het project is een belangrijke overweging geweest, dat de Verenigde Naties Nepal tot de minst ontwikkelde landen rekenen. Dit wordt veroorzaakt door het lage niveau van economische en sociale ontwikkeling. Zeker 40 procent van de bevolking leeft onder de armoedegrens (f 180.per jaar). Maar 19 procent van de bevol king kan lezen en schrijven. De leeftijd wordt vaak niet hoger dan 43 jaar voor vrouwen en 44 jaar voor mannen. De kindersterfte is hoog. Bij de keuze heeft ook een rol gespeeld de overweging dat het project de instemming zou mogen verwachten van alle kringen in de Zeeuwse samenleving. Bovendien mag, gezien de ervaring met het vorige pro- jekt (de aanleg van waterputten in Rwanda) weer op een goede samenwer king met Uncief worden gerekend. Er wordt naar gestreefd eind januari 1985 de actie op een wat officiële wijze te starten door middel van een eerste presentatie van de voorgenomen plan nen. Het adres is: Actie „Zeeland helpt Nepal", Provinciehuis, Sint Pieterstraat 42, 4331 EW Middelburg. Telefonisch bereikbaar onder nummer 01180-31011, toestel 398. Bij redelijk weer wordt zaterdag 29 december oud papier opgehaald te Wis senkerke, ten bate van de schulddelging der Nederlands Hervormde Kerk. Men wordt verzocht het papier opgebundeld op het trottoir te leggen vóór 9 uur 's morgens. Behandelt u vlekken met tetra, doe dit dan liefst voor een open raam of buiten. Tetradampen zijn giftig en men kan er onwel van worden. Het ziekworden van potplanten is vaak toe te schrijven aan zuur geworden aar de (door het vele gieten). Om dit te ver helpen moet u water van 65 graden C in de pot gieten, net zolang tot het water helder te voorschijn komt. Een ribcord kledingstuk kan erg veel kleurstof afgeven bij het wassen. Stop het daarom nooit samen met andere spulletjes in een sopje en was het liefst op de hand. Bij een wasbeurt in de machine zou u het apparaat tweemaal met schoon water moeten naspoelen. Uw paraplu wordt waterdicht door haar te bestrijken in open toestand in rechte strepen van de stok af naar buiten met een mengsel van een deel paraffine en 15 delen benzine. U gebruikt hiervoor een zachte kwast. Ook poezen kunt u borstelen met spe ciale rubberen poezeborstels. Hier haalt u heel wat overtollig haar mee weg en de meeste poezen vinden het bor stelen heerlijk. Ver van ons bed sterven dagelijks duizenden kinderen aan ziekten als kinkhoest, difterie, tuberculose en mazelen. Ver van ons bed worden ook duizenden kinderen blijvend invalide door kinderverlamming. Wie in een land woont als Nederland, waar kinderen gezond kunnen opgroeien, accepteert dat niet. Vandaar deze oproep. W VOOR F 25 PER JAAR KUNT U DONATEUR WORDEN VAN DE I STICHTING REDT DE KINDEREN (NEDERLAND) Voor f 25 per jaar steunt u een levensbelangrijk projekt. Met uw bl|drage kan de Stichting het immunisatie-projekt in Boven Volta (dat sinds kort Burkina wordt genoemd) voortzetten. Een projekt met als einddoel: uit banning van alle dodelijke kinderziekten in Boven Volta en ook in andere landen in de Derde Wereld. Dat einddoel is nog ver, maar bereikbaar mits er gerekend kan worden op uw steun. Er sten/en zoveel kinderen onnodig. Doe daariets aan.,Nu. Q WORDT DONATEUR, STORT F. 25r DEN HAAG

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 6