Raadsvergadering Wissenkerke Tweede blad van het Noord-Bëvelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. donderdag 22 november 1984 no. 4146 140 handtekeningen voor burgemeester P. Wisse Een volle publieke tribune was op maandag 12 november j.l. getuige van de raadsvergadering van Wissenkerke. De voorzitter, burgemeester P. Wisse, heette een voltallige raad, pers en pu bliek welkom. En noteerde geen op- of aanmerkingen over de notulen van de vorige raad. Bij de ingekomen stukken had dhr. Hamelink wel de rapportage van de rijkspolitie, distrikt Middelburg gezien, maar vroeg zich af waar deze bleef van de groep Kortgene. De voorzitter zei, dat dit een samenvatting was, maar dat die van de groep Kortgene ter in zage lag. Verder had dhr. Hamelink gelezen, dat dhr. Van der Maas in de werkgroep dorpsvernieuwing Geersdijk zitting had. Eén vertegenwoordiger vanuit de raad vond hij wel wat zwak en zijn voorstel was om daar een CDA-lid aan toe te voegen. Volgens de voorzitter was hier geen sprake van een raadskommissie, maar. was zo'n kleine uitbreiding voor hem geen bezwaar, als het maar een goed werkbaar geheel bleef. CDA-woord- voerder Sandee zou het voorstel in zijn fraktie naar voren brengen. Als laatste zaak over de ingekomen stukken sprak dhr. Hamelink van een stukje para-commerciële aktiviteit in deze gemeente. Hij zou daar graag eens een agendapunt over zien. Er was nauwelijks sprake van onge wenste aktiviteiten in kantines, aldus de voorzitter. Maar hij had geen be zwaar om hier later nog eens op terug te komen. Eén mededeling had de voorzitter. Hij stelde voor om het schrijven van de werkgroep Geersdijkse Sporthal (zie el ders in dit blad) te overleggen aan het college en de werkgroep dorpsvernieu wing Geersdijk. Enkele wijzigingen in de rechtsposi tieregelingen voor ambtenaren werden aangenomen. De vaststelling van een afvloeiingsre geling voor het openbaar onderwijzend personeel gaf geen moeilijkheden. Bij de vaststelling van de verorde ning op het gebruik en beheer van de algemene begraafplaatsen, vroeg mevr. Van Arkel of daar ook de mogelijkheid tot plaatsen van urnen aanwezig was. Dit was in deze verordening geregeld, volgens de burgemeester. Een principiële aanvaring kwam toen tot stand tussen dhr."Van der Maas en mevr. Van Arkel. Waarbij eerstgenoem de de christelijke leer opsomde, waar uit bleek de afkeuring voor crematie. Hij deed een beroep op de andere chris tenen in de raad om hem te volgen. Dit betoog bleek duidelijk tegen het zere been van mevr. Van Arkel. Zij wees nadrukkelijk op de andere levens beschouwingen die er in een grotere meerderheid zijn, dan die van de SGP. En die mensen hebben daar duidelijk een andere mening over, aldus mevr. Van Arkel, die niet beticht wilde wor den, dat zij geen eerbied voor de dood zou hebben. De voorzitter besloot de principiële zaak, door te stellen dat het openbaar bestuur zich moet aanpassen aan de wensen vanuit de bevolking. En een ieder heeft zijn mening in dit geval. De aanleg van een persleiding en riolering in het buitengebied vergde een bedrag van ƒ2.306.500,Daartegenover stond een bijdrage van camping „Anna Friso" van f 77.800,en van camping „De Molenhoek" van 62.500,Met daarbij de inkomsten van 607,per aangesloten particulier. De heer Dieleman vond het een goede zaak, dat de receratiebedrijven niet al les betalen. Het was wel onjuist om niet alle losse percelen te laten aan sluiten. Wanneer dit later verplicht werd, zou dit voor betrokkenen hogere kosten kunnen geven. Was er sprake van een schadevergoeding bij graven door landbouwgebied? En was het niet voordeliger om aardgas en riolering gelijktijdig aan te leggen? De voorzitter betoogde dat het aan sluiten redelijk moet gebeuren en dat er voor afzonderings-percelen wel eens geen mogelijkheid kan zijn. Er is een schadevergoeding bij het graven van de leiding en of dit samen kan met aard gas, wou hij onderzoeken. De grote bedragen welke met aanleg gemoeid zijn, lagen dhr. Sandee zwaar op de maag. Het aansluiten van de losse percelen op deze persleiding verbeterde volgens hem niet de kwaliteit van het oppervlaktewater. De persleiding was onnodig lang en het was beter om dit voorstel terug te nemen en met een afgeslankt plan te komen. Men moest ook eerst maar eens de belanghebben den polsen of zij wel wilden aansluiten. Er was nog geen haast geboden, want eerst moest de centrale zuivering nog maar eens gebouwd worden. De voorzitter maakte melding van de slechte kwaliteit van het oppervlakte water in de zomer. Hij wees nog eens nadrukkelijk op de hoge subsidie die men nu nog kon krijgen bij uitvoering van dit plan. Uitstel betekende elk jaar 20% subsidie minder. Dit was nu echt iets om aan het milieu te doen. Hij voelde wel voor een enquête onder de losse percelen, wie nu eigenlijk wilde aansluiten. De heer Hamelink betoogde dat een goede zaak voor het milieu altijd wel geld zal kosten. Wel moest de afstand persleiding - perceel bepalend zijn om aan te sluiten. Een ander plan zou ook veel geld kosten en men zou veel sub sidie missen. Hij was voorts nog van mening, dat niet-aangesloten percelen ook geen mini-camping mochten inrich ten. Ook de voorzitter bleek geen voor stander van mini-campings. Maar vroeg vertrouwen voor het college om deze zaak goed te laten uitvoeren. Ook dhr. Remijnse wilde van geen uitstel weten. Terwijl dhr. Van der Maas naar de mogelijkheid vroeg om tot splitsing over te gaan tussen de recreatiebedrijven en de losse percelen. Nadat de heer Sandee nog eens zijn bezwaren had onderstreept over de grote omleidingen in de persleidingen, schorste de voorzitter de vergadering. Na deze hoogst ongebruikelijke schor sing in Wissenkerke, kwam dhr. Sandee met een tussenvoorstel. Wanneer bleek dat er losse percelen niet zouden aan sluiten, moest men de omwegen daar heen weglaten. De voorzitter zegde toe dit in het college te bekijken. En daarmee bleek een ieder vrede te kunnen hebben en werd aldus het voorstel besloten. Enkele voorschriften in diverse be stemmingsplannen werden aangepast aan de huidige normen. De speeltuin bij Camping „De Room pot" voldeed niet aan de verwachtin gen. Het inrichten van kleine speelter- reintjes over de gehele camping zou beter moeten funktioneren. Om deze speeltuin ook voor caravans te laten inrichten bleek een voorbereidingsbe- sluit nodig. Dit werd verleend. Zonder kommentaar ging de raad akkoord met de vaststelling van een „inspraakverordening". De kosten van het openbaar onder wijs voor 1983 werden bepaald op een bedrag van 797,93, excl. administratie kosten en voor bruikleenscholen op een bedrag van 701,81, exl. administratie kosten. Voor de aanschaf van leer- en hulp middelen kreeg de kleuterafdeling van „De dubbele punt" in Geersdijk een bedrag van max. 7326,11. Een krediet van 1500,werd be schikbaar gesteld voor het plaatsen van een lichtmast aan de Spuidijk te Kam perland. Het inrichten van een gebouw achter het gemeentehuis waar probleemstoffen kunnen worden opgeslagen vergde een bedrag van 2600,De jaarlijks te rugkerende kosten ter verwerking van deze stoffen bedroegen 4118,72. Daar bij was een regeling opgesteld over de inzameling van deze probleemstof fen en de latere verwerking daarvan. De heer Hamelink zag liever deze stoffen niet opgeslagen middenin de kern van het dorp. Was de gemeente- schuur aan de rand geen mogelijkheid? Ook moest men op Geersdijk een in- zamelingspunt organiseren, b.v. als een proef voor één jaar. (Met daarbij de steun van dhr. Van der Maas voor dit voorstel). De opslag was van zulke geringe omvang, volgens de voorzitter, dat een dorp daarvan niet ten onder ging. Maar de plaats en ook de inzameling op het dorp Geersdijk was nog eens nader te onderzoeken. Het afschrijvingen van belastingen aan inwoners, die niet konden betalen, moest volgens het college aan haar gedelegeerd worden. Hetgeen op een zwak bezwaar stuitte van dhr. Diele man, die dan ook toch wel akkoord ging Het maximumbedrag van de gemeen telijke vlottende schuld voor 1985 werd bepaald op 1.500.000,Terwijl het krediet in rekening-courant werd be paald op 1.300.000, De rioleringswerken in het buitenge bied kostten zoveel geld dat men een vaste geldlening aanging voor een be drag van 2.000.000,rente 8%. Het college stelde voor om een bedrag van 40.000,uit te trekken om de watersportvereniging „Kamperland" te helpen met de aanschaf van een hou ten clubakkommodatie bij de jacht haven. Raadslid Wisse vond aan een houten gebouw veel onderhoud zitten en sprak over de mogelijkheid van een contai nergebouw. Voor dhr. Hamelink was het onder houd geen probleem, dit kwam toch voor rekening van de club. Hij vond het wel jammer, dat zoiets niet in de wel- zijnscommissie is besproken. Hij had zijn twijfels over een horeca vergunning voor dat houten gebouw. Ook de lage kontributie bij deze vereniging was hem een doorn in het oog, zij stond in geen verhouding tot wat andere verenigin gen aan kontributie innen. Dit bedrag hoort volgens hem thuis in de exploi tatie van de jachthaven. Een peuter speelzaal krijgt met heel veel moeite enige duizenden guldens en hier wordt met tienduizenden gesmeten. Hij was tegen dit voorstel en vond overleg tus sen het bestaande restaurant en de watersportvereniging een goede oplos sing voor de problemen. De voorzitter wist niet of de horeca- vergunning verleend zou worden, dat was later te bezien. Ook hij vond de kontributie wel aan de lage kant. Toch moest men via deze clubakkommodatie de jachthaven een impuls geven om zich beter te verkopen. Aan een peuter speelzaal werd voor weinig kinderen veel geld gegeven. De heer Van der Maas sprak over niet de juiste manier om subsidie te geven. De heer Dieleman bleek ook tegen het voorstel. Er bleek geen inbreng van de vereniging zelf tegenover te staan. Volgens hem moest men proberen de helft van het bedrag terug te krijgen via de tarieven van de jachthaven. Ook de heer Sandee betreurde het, dat er zo weinig inbreng van de eigen leden was. Toch was dit voorstel wel de manier om de jachthaven zo goed mogelijk proberen te verkopen. De heer Hamelink sprak aan het slot nog over het ontbreken van waarbor gen. Er was geen overeenkomst gete kend. Maar volgens de voorzitter was dit een kwestie van uitvoering door het college. En zodoende werd het voorstel toch aangenomen, zij het met de stemmen tegen van mevr. Van Arkel en de heren Hamelink, Dieleman en Van der Maas. Een binnensport-akkommodatie t.b.v. s.v. Slagvast Kamperland vergde een bedrag van 400.000,—. Het college was bereid om hieraan een subsidie te ver lenen van 200.000,Daarnaast het verlenen van erfpacht voor de bouw en aan dit alles een aantal voorwaarden te verbinden. De heer Hamelink beet in de nu volgende discussieronden de spits af. Naar zijn mening was er in het college te weinig beraad geweest over deze hele materie. Vervolgens las hij de vol gende verklaring voor: Aan het slot van de discussie in de welzij nscommissie werd door de verte genwoordiger van de PvdA in deze commissie de vraag gesteld: „Wil de gemeente fors geld investeren in een door Slagvast op commerciële basis geëxploiteerde binnensportakkommo- datie?" De vraag is duidelijk, ook het antwoord. Namelijk: schijnbaar wil een deel van de gemeente fors geld geven aan deze vereniging. Onze fraktie heeft in de afgelopen periode niets aan onduidelijkheid hier over laten ontstaan, niet wat de in tentie betreft en zeker niet wat de fi nanciën betreft. Over intentie gespro ken: onze fraktie heeft in het verkie zingsprogramma en bij de algemene beschouwingen voor het dienstjaar 1983 zich nog zeer positief over een sport zaal, c.q. hal uitgelaten. Mits deze voor de totale Noord-Bevelandse bevolking beschikbaar en centraal gelegen zou zijn. Ook onze fraktie is overtuigd dat in een tijd van toenemende vrije tijd, sportvoorzieningen (ook overdekt) zeer wenselijk zijn. Maar zo de zaken er nu voor staan, lijkt het alsof we in een dolgedraaide wereld zijn terechtgeko men. Immers, geen enkel serieus alter natief is onderzocht. B.v. een centrale voorziening voor Noord-Beveland, uit breiding van de bestaande sportvoor zieningen of gebruiksgereed maken van dorpshuizen voor sportieve recreatie. Nee, voorzitter, het is nog veel gek ker, de bestaande voorzieningen wor den uitgekleed. Voorbeeld: op het ex ploitatie-overzicht is aan inkomsten een bedrag opgenomen dat de vereniging minder aan de gemeente moet betalen voor huur van de bestaande gymzaal. We weten dat ook deze gymzalen de gemeenschap geld kosten, dus eigenlijk zouden we verenigingen die naar el ders gaan een extra belasting moeten laten betalen, om ook deze basisvoor zieningen in stand te houden. Maar goed, het was maar een voorbeeld. Nu we toch bij de financiën zijn aan geland voorzitter, het volgende. Een bijdrage van 200.000,50%) van de stichtingskosten is voor ons geen- sinds redelijk. Hier wordt duidelijk de grens van het toelaatbare overschre den. Immers als iedere particuliere or ganisatie, wat Slagvast ook is, op die manier gelden van de gemeenschap zou ontvangen, dan zou onze redelijk rijke gemeente binnen een jaar failliet zijn. Kijken we b.v. eens naar andere ver houdingen. De brandweer, waarvan we altijd zeggen dat ze veel geld kost, maar zeer noodzakelijk is, kost de gemeente voor 1985 nog een stuk minder dan 200.000,—. Een door alle partijen in deze raads zaal een met de mond beleden nood zaak voor een veiliger kruising Hoveijn zou met dit bedrag als basis, zeer snel optimaal beveiligd kunnen worden. Dan zullen we de ideeën over fietspaden nog maar achterwege laten. Voorzitter, wij hebben ook bij het voorbereidingsbesluit duidelijk gemaakt dat we alleen willen beslissen als het volledige financiële plaatje ter tafel ligt. En wat lezen we in de stukken: „Gemeente-garantie gevraagd voor een lening van 2 ton". Zonder dat bekend is op welke voorwaarden dit kan wor den afgesloten. (Dit moet iemand die een huis wil kopen met gemeente-ga rantie eens proberen). Een ander voorbeeld, voorzitter. In het exploitatie-overzicht is een belang rijke vergroting van het resultaat uit de kantine-opbrengst begroot, klachten van omwonenden zijn nu al bekend. Stel dat de gemeente hier regelend zal moeten gaan optreden, dan zal dit di- rekt konsekwenties hebben voor de ex ploitatie. Konklusie: gemeente moet weer extra in de buidel tasten. Voorzitter, als je er goed over pro beert na te denken, in relatie tot dat gene wat onze gemeente bereid is b.v. voor verkeersveiligheid of een paar duizend gulden voor de ontwikkelings wereld uit te geven, dan moesten we ons gezamenlijk schamen en proberen het gezonde verstand weer te laten pre- veleren boven echte onzin. Tenslotte voorzitter nog enkele kon- krete vragen: 1. Waarom is wel de mening van de sportcommissie belangrijk en niet die van de welzijnskommissie. Terwijl ook deze zich uitvoerig met de zaak heeft beziggehouden? 2. Kan de grootste groep sportbeoefe naars binnen onze gemeente, n.l. de voetballers middels b.v. zaalvoetbal ge bruik maken van deze voorziening? 3. T.a.v. het gebruiksschema staan onder punt 9 lid 4 genoemd de andere aktiviteiten. Wij zouden graag vastge legd zien dat deze aktiviteiten alleen dan toegestaan kunnen worden, als ze niet in de bestaande gymlokalen, dorps huizen of horecagelegenheden binnen onze gemeente kuqnen plaatsvinden. De voorzitter sprak van een gebruik van deze hal, die niet op commerciële basis berust. Hij had aan het verkie zingsprogramma van de PvdA geen boodschap. Men moest nu eens iets doen voor de kern Kamperland. De andere zaken waar Hamelink op doel de zijn voor provincie en rijk. Over de konkrete vragen het volgende: 1. De kommissies geven enkel maar adviezen. 2. Gebruik door anderen is mogelijk. 3. Met deze toevoegingen was hij het in algemene zin eens. De heer Sandee maakte gewag van het tekort aan binnensport-akkommo datie. Ook dat het in overleg is gegaan met de badminton van Wissenkerke, vond hij een goede zaak. Ook de in- bx-eng van de eigen leden is goed te noemen. Wel vroeg hij duidelijk de sluitingstijden in de hand te houden. De heer Van der Maas vond het be drag dat gegeven werd, veel te hoog. Eens komt aan dit uitgeven een einde. En als er geld over is, kan men dit beter gebruiken voor lastenverlichting van de inwoners. De heer Dieleman had waardering voor beide verenigingen. Het was mede een goede zaak voor Slagvast. Mis schien konden er meer uren ter be schikking komen voor niet-leden. De voorzitter zegde toe op het ge bruik en de sluitingstijden toezicht te houden. De verdeling van de uren zou nog eens in het college ter sprake ko men. Wethouder Uijl zei grote moeite met het voorstel te hebben gehad. Het feit, dat andere verenigingen daarvan ook gebruik konden maken was voor hem aanleiding geweest om met dit voorstel in te stemmen. De heer Hamelink ging in tweede termijn nog eens in op de verkiezings programma's van de andere partijen. Wat daarin stond, was strijdig met het geen men nu voorstelde te gaan doen. In het welzijn was naar voren geko men, dat de aanwas van de leden van Slagvast hoofdzakelijk uit Kortgene kwamen. En de welzijnskommissie was wel tot een andere mening gekomen, dan dit voorstel. Afsluitend kwam de voorzitter tot de konklusie dat het voorstel was aan genomen met de stemmen tegen van mevr. Van Arkel en de heren Hamelink en Van der Maas. De enkele begrotingswijzigingen pas seerden hierna onveranderd de raad. De eerste vraag van de heer Meulen- berg bij de rondvraag betrof de toe stand van de gemeentewerkplaats aan de Ooststraat. Het wachten is op een plannetje, opgesteld door Gemeente werken, aldus de voorzitter. De toestand van het Kerkplein te Wissenkerke was slecht te noemen, al dus Meulenberg. En de voorzitter ging dit eens bekijken. De laatste vraag van Meulenberg be trof de oplossing voor het probleem van de achteruitgang voor dhr. De Smit Ook dit werd nader bezien, volgens de voorzitter. Het verlagen van de tarieven door de PZEM was een goede zaak, zo vond dhr. Dieleman. PZEM-vertegenwoordi- ger Sandee nam dit kompliment mee. Het Derde Wereld-projekt, wanneer kwam dit nu eens aan de orde, zo vroeg mevr. Van Arkel zich af. Zij voelde zich al jaren aan het lijntje gehouden. In de begroting voor 1985 is hier geld voor gereserveerd, aldus de voor zitter. Ook het wachten is nog op de Provincie, die met een plan zal komen. Het gebruikelijk slot werd uitgespro ken aan deze lange raadsvergadering. Voor aanvang van de gemeenteraads vergadering te Wissenkerke op maan dag 12 november j.l. bood een delegatie uit Geersdijk 140 handtekeningen aan. Zij werden in ontvangst genomen door burgemeester P. Wisse. Een bijgevoegd schrijven geven wij hieronder letterlijk weer: Geersdijk, 12 november 1984. Mijnheer de burgemeester, Bij deze bieden wij u, het college van burgemeester en wethouders en de raad 140 handtekeningen aan. Deze zijn in een zeer kort tijdsbestek verzameld om op deze manier de aandacht te vestigen op de kleinste kern binnen onze ge meente, het dorp Geersdijk. Dit aanhakend op het onlangs uitge brachte rapport onderzoek dorpsver nieuwing Geersdijk. In dit rapport wordt gesproken over voorzieningen niveau. Om de kern leefbaar te houden ook voor de toekomst, wordt in dit rapport gewezen op goede voorzienin gen zoals sport en spel, als onderdeel van een totaal om de leefbaarheid te behouden c.q. uit te breiden. Dit is een zaak zoals die leeft onder de Geersdijkse bevolking zoals bleek uit de inspraak-procedure die gehouden werd op 6 november j.l. Voortvloeiende uit de inspraakproce dure ontstond het plan om ook op Geersdijk te komen tot een betere en goede sport- en spel-akkommodatie, waar het op dit moment aan ontbreekt. Wij willen u er op wijzen, dat deze zaak zeer leeft onder de Geersdijkse bevolking, wat ook blijkt uit het aantal handtekeningen. Konkreet vragen wij u een goede sport-akkommodatie multifunktio- neel die niet alleen geschikt is voor sport en spel, maar die door zijn multi- funktionele karakter kan dienen als een zeer belangrijke infrastrukturele voor ziening voor Noord-Beveland. Omdat wij beseffen dat dit verlangen onzerzijds ook voor u een mogelijk moeilijke zaak is, zouden wij graag zien dat dit dan een voorziening wordt die ten gunste kan komen voor de gehele Noord-Bevelandse bevolking. Wij willen u vragen bovenstaande te onder-zoeken, waarbij wij ons aanbevo len houden om in dit denken en even tueel onderzoek onze bijdrage te le veren. Namens de initiatiefgroep „Geersdijkse Sporthal". Woordvoerder: H. van Mastrigt, postadres: Oostweg 4a, 4494 NN Geersdijk. VUREN.... BUITENSHUIS. Hekken. 'n Hek van hout, u kunt daar alle kanten mee uit. Een houten afscheiding rond huis en haard zetten, is als het afgeven van een visitekaartje naar de buurt. Voor een dergelijke klus draait menig doe-het-zelver zijn hand niet om en leeft zijn kreativiteit in hout uit. Drie onderdelen keren steeds terug: paaltjes, de spijkerregel en het hekdeel. Hoeveel hout u nodig heeft, kunt u uit kienen door op schaal uw tuinhek op papier uit te tekenen. U kunt ook di- rekt in de tuin aan de gang door van hoek tot hoek een lijntje over paaltjes te spannen. U weet dan direkt de wer kelijke lengtematen en u heeft straks een hulplijn waarlangs u een kaars recht hekwerk zet. Voor de paaltjes kient u een mooie onderling gelijke af stand uit, in ons voorbeeld is dat tussen de 120 en 180 cm. De hekhoogte bepaalt de lengte van de paaltjes. Ga er van uit dat bij een laag hek ongeveer net zo veel hout de grond insteekt als er bo venuit staat. Is uw hekhoogte bekend, weet u ook de hoogte van de hekdelen. Zo blijft uw hekpaal recht staan. Met de punt naar beneden recht de grond inslaan, is de eenvoudigste ma nier. Steviger staat het paaltje als u eerst een gat graaft, daarin beton stort en tot slot het paaltje daarin vastzet. In beide gevallen neemt u staanders van grenehout dat onder vakuumdruk geïmpregneerd is of u neemt gecreo- soteerde vurehout. Het boven de grond uitstekende hout kan onbehandeld vu ren zijn. Ook de paaltjes kunnen onbe handeld vuren zijn. U stort dan beton in een bekisting, dat kan zijn in bij voorbeeld een kartonnen koker. In het beton steekt u verankeringsstrippen Gebi'uik daarvoor bouten en moeren. Veranker uw hek aan de muur van uw woning. Dat geeft stabiliteit. De bevestigingsmiddelen zijn ver zinkt, bestreken met teer, menie of an dere roestwer-ende middelen. Als hout maat voor paaltjes bij een hekhoogte tot 120 cm kiest u 75 x 75 mm. Onder linge afstand van de paaltjes is 180 cm. Bij een hoogte tot 180 cm neemt u de paaltjes 100 x 100 mm op een onderlin ge afstand van 180 cm. De bovenzijde van de paaltjes kunt u naar eigen idee vorm geven. Voor meer ideeën voor het maken van hekken en afscheidings- wanden kunt u bij uw houthandel de folder vragen „Vurenzo gezaagd, zo gedaan! Tot de volgende week. UNIEK AANBOD WINTERSPORT-VAKANTIE MET HET NOORD-BEVELANDERTJE In nauwe samenwerking met Delta Tours uit Colijnsplaat heeft uw krant een wintersportreis georganiseerd van zaterdag 19 januari t/m zaterdag 26 ja nuari 1985. De uitgezochte wintersportlokatie ligt in het Schwarzwald. Het wintersport centrum wat hier ligt heet: Feldberg. De plaats waar we verblijven is Todt- moos, in het prachtige Hotel „Maien" wordt u met alle komfort omgeven. Het verblijf is op basis van halfpension. Dit alles voor de prijs van maar 355, Vraag vrijblijvend inlichtingen en reserveer snel om teleurstelling te voor komen: Tel. 01199 -651 of 01107-1514. Deze wintersportreis kan uiteraard alleen doorgaan bij voldoende deelname

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 3