Deelnemende Middenstandsbedrijven: Sinterklaas- - aktie Middenstand KORTGENE Café-Restaurant 'De Graaf van Buren' Bakkerij Basting Bakkerij Bouwman Hotel-Café-Restaurant 'De Korenbeurs' Interieurverzorging J. P. Verburg Slagerij Verburg en Zn Slagerij Bouwense en Zonen Groentehal Ruissen Groentehal Frans Hamelink Sportartikelen Wim Verburg S.R.V.-winkel S. Deurloo Modehuis Slabbekoorn Garage en Rijwielhandel Augustijn Bloemisterij Hobbyhal de Graaf Restaurant 'De Waardin' Winkelbedrijf Nagelkerke Garagebedrijf de Looff 't WINKELTJE de Looff Baaijens Supermarkt Kapsalon Scherp Juwelier Glynhill Installatiebedrijf Weststrate Vervolg raadsvergadering Kortgene .8ft andere geschilpunten. Zowel financieel als juridisch zei de WD neen tegen hét college en de CDA-SGP. WD-fraktiegenoot dhr Van Damme vond dat de oplossing van het CDA niéts anders betekende dan toegeven. Het kontrakt was volgens hem juridisch goed en daar moest een artikel uit worden toegepast: artikel 11a. Ontbin ding van het kontrakt om zodoende geld te krijgen van de huurder. De heer Blankenstijn vond wel dat er wel in de financiële commissie is ge praat over een havenfonds van maar 550.000,Voor 140.000,kon men deze haven behouden. Hij was verder bang, dat als de Watersportvereniging niet wilde meewerken, hét de gemeente 800.000,zou kosten bij de réchter. Als laatste deed hij een beroep op de Watersportvereniging om deze hand reiking te aanvaarden. De voorzitter zei het havenfonds te willen benutten, om zodoende geen geld uit de begroting behoeven te halen. Ook naast deze financiële zaken zou de vol gende stap van het college een juridisch advies. Er is geen tijd om er allerlei andere zaken bij te betrekken. Men moet nu niet denken dat een gerech- tërlijke uitspraak zou betekenen dat het dé gemeenschap niets kost. Dat zou best wel eens anders kunnen verlopen. Nadat de wethouders Van der Weele en Van Noort ieder nog eens voor hun standpunt hadden gepleit, kwam de voorzitter eindelijk met de ontknoping van deze zaak. Zij bracht drie voor stellen in stemming. CDA-SGP amandement: voorstem mers: 3 CD A-leden; 1 SGP-lid en wet houder Van der Weele. Tegenstemmers: 3 PvdA-leden, 2 VVD-leden en wet houder Van Noort. Betekende dit voor stel is met 56 verworpen. Ontbinding van het kontrakt via ar tikel 11a. Voorstemmers: 3 PvdA-leden, 2VVD-leden en wethouder Van Noort. Tegenstemmers: 3CDA-leden, 1 SGP- lid en wethouder Van der Weele. Dit voorstel is met 65 aangenomen. College-voorstel: voorstemmers: 3 CDA-leden, 1 SGP-lid en wethouder Van der Weele. Tegenstemmers: 3 PvdA-leden, 2 WD-leden en wethou der Van Noort. Voorstel met 56 ver worpen. Als laatste konklusie: het huurkon- trakt tussen de gemeente en de Water sportvereniging Noord-Beveland is ont bonden. Hetgeen betekent dat er een rechtzaak aan te pas moet komen om dit geschilpunt op te lossen. Het lange wachten daarop kan beginnen. Aangezien iedereen zijn kruit al ver schoten bleek te hebben, leverden de laatste twee agendapunten, nl. enkele begrotingswijzigingen en de rondvraag, geen gespreksstof meer op. En zodoende kon om 11.15 uur deze avond de voorzitter, mevr. E. J. Hoo- gendijk-van Duijn, deze raad sluiten. Hin beter leven, dan un keu-je leven, wor ter wè us hezeid, beste vrienden. Of dat oaltied waer is, weet uk zö net nog nie. Temisten a-je ut verhael van Bram heiezen eit, dienke julder d'r meschien ok anders over. Bram, de keu en de snert. Bram weunde wat achterof mee z'n vrouwe en zó wou'tunt nog jaeren ouwe. Lekker rustug an d'n diek en je stieng ök nie zó te kiek. Ie oa un tuun en ie ieuw un keu; ni-je, Bram was't di nog nie beu. Voruhhe weke kwam d'r verziete, die us bie Bram kwaeme kieke. Oalus wier bekeke, ut of lag ter keurug bie; un vuultje zag je d'r nie. Bie't verkuskot anhekomme, lag de keu lekker in de zonne. Toen de keu Bram zag stae, kwam ut béést direkt anhehae. Mè wat is dat noe, vroeg ter één heschrokke, dat verke ei un oute póót hosternokke. Huppelend en bonkend kwam de keu an, di behrepe ze hlad niks van. Vraehend wier d'r nae Bram hekeke; jae, zei tun, dat ek d'r of hedae voruhhe weke. M'n oa zinne in snert mee un póót en vo zó'n stikje doe-jë toch de keu nie dóód? BONNEN-AKTIE BIJ DE MIDDENSTAND VAN KORTGENE Van 19 november t/m 5 december. Onder het motto „Altijd prijs" houdt de Middenstandsvereniging van Kort- genê haar St. Nicolaas aktie. Bij beste ding van elke 5 gulden bij één van de deelnemende ondernemers, krijgt u een waardebon. Deze bon plakt u op een formulier die ook in de winkels te ver krijgen zijn. Zo spaart u voor artike len, waarbij u zelf kunt bepalen welke prijs u wilt hebben. Uiteraard is het zo: Hoe meer bonnen u spaart, hoe aan trekkelijker de prijs is, die u kunt krijgen. De uiterlijke inleverdatum is 8 de cember bij alle deelnemers. De prijs die u hebt ingevuld op het deelnemers formulier, kan afgehaald worden op 13 en 14 december tussen 10.00 en 17.00 uur bij Garage De Looff, hoek Nieuw- straat Achterstraat. Dit zijn de prijzen: fles pikeurtje (30 bonnen); eigengemaakte rookworst (30 bonnen); krentebrood (30 bonnen); een bos fleurige bloemen (40 bonnen); één pond jonge kaas (40 bonnen); groente- mand (50 bonnen); fruitmand (50 bon nen); tulband 60 bonnen); Kerstpakket tafelkleed, servetten, kaars (70 bonnen) rollade van 1,5 pond (100 bonnen); kistje met 2 wijnflessen (100 bonnen); Valma gereedschapset (150 bonnen); haarkrulborstel (100 bonnen); hobbyset verfdoos en schetsboek (150 bonnen); moderne burolamp wit of rood (200 bonnen); mosselmaaltijd 2 pers. (250 bonnen); fietstas (250 bonnen); wassen, watergolven of föhnen t.w. 40,(300 bonnen); familiespel (300 bonnen); dames- of herenhorloge t.w.v. 100, (700 bonnen); 1-pers. dekbed t.w.v. 150,(750 bonnen); Bretons vest t.w.v. 175,— (1000 bonnen). Programma voor de kinderen op 1 dec. 13.00 uur: In hotél-café-restaurant „Dë Korenbeurs", waar Zwarte Piet de kinderen zal ontvangen. Vooruitge stuurd door de Sint amuseert hij de kinderen tot 14.00 Uur. 14.00 uur: Vanaf het Kerkplein een grote stoet met voorop E.M.M. Fanfare korps. De koets voor Sinterklaas met de burgemeester en de rij vereniging. Versierde wagens voor de kleinste kin deren en alle kinderen in optocht naar de Landbouwhaven. 14.15 uur: Aankomst van Sinterklaas met zijn Pieten op de kade bij Cebeco. De optocht gaat dan door het dorp, langs het Pensiontehuis „Noord-Beve land" en weer naar H.C.R. „De Ko renbeurs". 15.00 uur: Sinterklaas in „De Koren beurs", alwaar het Grote Boek open gaat. Dit duurt tot 16.00 uur. 16.00 uur: Einde programma. SPECULAAS-AKTIE VAN DE v.v. WISSENKERKE Dit jaar organiseert de voetbalver, van Wissenkerke een speculaas-aktie. Op vrijdagavond 16 november gaan zij huis-aan-huis vanaf 18.00 uur met een pakje met 5 speculaaspoppen. De prijs hiervoor is 2,50 per pakje. Tevens is hieraan een gratis verloting verbonden. De prijzen voor deze verloting zijn beschikbaar gesteld door de plaatselijke middenstand. UNIEK AANBOD WINTERSPORT-VAKANTIE MET HET NOORD-BEVELANDERTJE In nauwe samenwerking met Delta Tours uit Colijnsplaat heeft uw krant een Wintersportreis georganiseerd van zaterdag 19 januari t/m zaterdag 26 ja nuari 1985. De uitgezochte wintersportlokatie ligt in het Schwarzwald. Het wintersport- centrum wat hier ligt heet: Feldbërg. De plaats waar we verblijven is Todt- moo8, in het prachtige Hotel „Maien" wordt u met alle komfort omgeven. Het verblijf is op basis van halfpension. Dit alles voor de prijs van maar 355, Vraag vrijblijvend inlichtingen en reserveer snel om teleurstelling te voor komen: Tel. 01199 -651 of 01107-1514. Deze wintersportreis kan uiteraard alleen doorgaan bij voldoende deelname

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 4