Vervolg Begrotingsvergadering feit, dat de meest slechte straten in Kortgene, Nieuwstraat en Ooststraat, verschoven zijn naar 1986. Wij ondersteunen het belang van het strandje te Colijnsplaat en mede het aanvoeren van zand hiervoor. Zoals het schilderwerk van de tennisbanen zou de bezanding van de sportvelden van de begroting afgevoerd kunnen worden als nog dit jaar, 1984, tot uitvoering is overgegaan. Over de uitbreiding van de begraaf plaats te Kats zouden wij konkreter willen zijn, omdat er al jaren over voorbereiding is gesproken en tot aan koop van de grond over te gaan. Ook missen wij een standpunt betreffende urnenmuur of -veld waarover in mei 1983 al een mening is gevraagd aan de commissie openbare werken. Wanneer men over verlening of ver vanging van een kracht voor inventa risatie van werken spreekt via de werk gelegenheids verruimende maatregelen in hoeverre is er nog sprake van een achterstand en is deze kracht uitslui tend met deze werkzaamheden bezig? Uitvoering van de zelfwerkzaamheid aan de sportcomplexen loopt nog wat stug en voor het resultaat zal veel af hangen van begrip, vroegtijdig en dui delijke afspraken te maken met be treffende verenigingen. Hoe is de ervaring met de aanvulling van werkkrachten van de Betho en wordt deze op dezelfde manier voort gezet? Wij hopen dat de samenwerking met de vertegenwoordiging van de Cen trale Dienst verbeterd wordt in het be lang van de goede en juiste uitvoering van diverse werken en diensten. Economische zaken. Het stemt onze fraktie tot tevreden heid dat de exploitatie van de vismijn, zo belangrijk voor de leefbaarheid van Colijnsplaat, zich zo gunstig ontwikkelt. Achteraf kunnen wij stellen, dat.de in die tijd genomen beleidsbeslissing de vismijn op de huidige lokatie te si tueren een goede keus is geweest. Voor wat het behoud van de vismijn betreft, is het belangrijk dat de bereik baarheid van de vissers door de Room- potsluis zo goed als gewaarborgd is, en het feit dat de vissers zo nodig van de loswal gebruik mogen maken, mede bereikt vanwege de sterke drang van het college. Wanneer de vismijn aan de wettelijke eisen zal moeten voldoen zal zonder overheidssteun of kompen- satie hiervoor onze fraktie in zijn be sluitvorming laten mee wegen of dit ook verantwoord is. Zeker wanneer wij de opmerking lezen dat de nodige aan passingen een flink exploitatietekort te zien zullen geven. Onze fraktie vindt de opmerking in de Algemene Financiën dat voor het eerst in de geschiedenis van de vismijn voor het komende jaar een batig saldo wordt verwacht van 20.000,in schril kontrast met het vorenstaande en wil zo spoedig mogelijk ingelicht worden wat de te ramen kosten zijn van de aanpassingen van de vismijn. Wij zijn verheugd over het feit dat wederom een bedrijf van internationale allure zich op het havenplateau heeft gevestigd. Hoewel het nog ontbreken van een vastgesteld kontrakt hiervoor een uitzonderingspositie is, stelt onze fraktie dat in zijn algemeenheid derge lijke overeenkomsten vooraf moeten worden voorgelegd en vastgesteld. Financiering bejaardenoorden. Het financieringsbeleid in deze is nog steeds niet definitief geregeld, wat tot onzekerheid leidt bij alle betrokkenen. Niet in het minst bij de bejaarden zelf. Zeker is wel dat het als grote onbil lijkheid ervaren verschil in financie ring tussen bejaardenoorden en ver pleegtehuizen niet weggenomen wordt. Hoe de beslissing ook uit gaat pak ken hoopt onze fraktie dat er spoedig duidelijkheid komt. Daarmee zal dan een al jaren durende onzekerheid wor den beëindigd. Waarbij onze voorkeur naar inning van de eigen bijdrage door de sociale diensten uitgaat. Over het verplichte verhaalsrecht willen wij opmerken het moreel een goede zaak te vinden. Wij vrezen echter dat het praktisch veel werk en kosten zal meebrengen tegen een gering resul taat. Het is daarom wellicht beter als dit voorstel het niet zou halen. Gelukkig zijn wij er mee, dat niet meer in alle gevallen een huiseigenaar een beroep op de bijstandwet moet doen, het huis eerst „opgegeten" moet worden. Het betrof vaak lieden die na tweeeneenhalf jaar werkloos geweest te zijn een RWW uitkering om deze re den zagen afgewezen. Gezien de uit zichtloosheid op de arbeidsmarkt, kun nen we alleen een groei van deze groep verwachten. We hopen dat het omzetten van een stageplaats in een parttime aanstelling voldoende garantie voor het tijdig af wikkelen van het werk is. Als we de berichten over achterstand bij de sociale diensten bij diverse ge meenten met de daarbij dreigende niet geringe „boetes" door het rijk lezen, zijn wij niet zonder meer gerust. Niet in het laatst moeten we niet ver geten dat het ook voor de hulpvragers belangrijk is dat hun aanvraag tijdig afgewerkt wordt. Wel weten we dat het labiele rege ringsbeleid vaak oorzaak is van onze kerheid en extra werk, toch zullen we als gemeente zo adequaat mogelijk moeten handelen in het belang van onze inwoners. Projekt Mensen zonder Baan. Aan de stormachtige groei van het aantal werklozen zoals deze de laatste 5 6 jaar plaats vond is een einde ge komen. Toch al wordt op grote schaal gebruik gemaakt van de mogelijkheden reeds voor het 65e jaar uit het arbeids proces te treden, daarmee plaats ma kend voor een ander, al enkele jaren de prijscompensatie ten behoeve van de werkgelegenheid ingeleverd. De groep 57,5 tot en met de 65 jarige werklozen niet meer mee geteld. Blijft het aantal met ruim 800.000 zorgwek kend. De regelmatige berichten over uit stoot van werknemers in particuliere bedrijven, de plannen het aantal rijks- ambtenax-en en WSW-ers met 2% per jaar terug te dringen en de voortdu rende daling van de koopkracht, wij zen beslist niet op een spoedige kente ring. Ook wij zijn (hoewel we meer zien in echte werkbevorderende maatregelen) van mening dat het projekt niet spoe dig overbodig zal zijn. We hebben er begrip voor dat be stuurders en andere betrokkenen van instellingen die zich op het sociaal-cul tureel en educatief terrein bewegen met lede ogen aanzien hoe het rijk grote bedragen voor de projekten voor Men sen zonder Baan beschikbaar stelt. Vaak zien ze zelf hun inkomstenstroom versmallen of geheel stoppen. Toch hopen wij dat men het belang van de doelgroepen voorop zal stellen en door overleg en samenwerking een zo'n goed mogelijk gebruik van de nog beschikbare gelden zal maken in het belang van die groepen. Wij dragen hierbij aan burgemeester en wethouders op om voor zover het in hun vermogen ligt er op toe te zien dat niet door misverstand, of eigen na ijver het belang van de mensen waar het geld voor beschikbaar wordt ge steld geschaad wordt. Onderwas. Het leerlingenaantal van de scholen geeft aan, dat dit per school zeer ge ring is. Is er een prognose te maken wat het toekomstige beeld in deze zal zijn? Het stemt ons - tot tevredenheid dat de drie kernen nu over volwaardige openbare basisscholen beschikken en sluiten ons aan bij de wensen die u richt tot het onderwijzend personeel. De opheffing van de Mavo is een maal een feit, en we hopen met de in dertijd gedane toezegging over samen werking met de scholen in Goes om zo tot een zo goed mogelijke overgang te kunnen komen. Is dit tot op heden goed verlopen? Wij hopen dat de vrijkomende loka len een positieve en nuttige bestem ming zullen krijgen. Welzijn. Hoewel de Kaderwet Specifiek Wel zijn definitief niet ingevoerd wordt, zijn wij over de voortgang tot op heden niet ontevreden. Het bestuurlijk expe riment is verlengd tot 1990. Voor ons is vooral van belang dat deze periode mede benut gaat worden om tot een zo goed mogelijke regionale samenwerking te komen. Over de nieuwe sektorwetgeving is nog weinig bekend. Verwacht u tijdig over voldoende informatie te beschik ken om een verantwoord vierjarenplan op te stellen? Voor wat het bibliotheek werk betreft hopen wij dat het lid maatschap voor de laagst betaalde mo gelijk blijft. Wij zijn van mening dat nu we enige tijd met de Deelsubsidie- verordening hebben gewerkt het nodig is deze nog eens kritisch te bekijken. Het komt nog voor dat deze verorde ning niet voldoende werkt. Voor wat betreft de lokale subsidies maken wij bezwaar tegen het verstrek ken van waarderingssubsidies aan in stellingen of verenigingen die over een gunstig batig saldo beschikken. Ook maken wij bezwaar tegen het verstrek ken van extra subsidie ad f 1200.aan het VW zonder de begroting en de aktiviteiten te kennen. Met het voltooien van het vereni gingsgebouw te Kats is op dit punt de verenigingsakkommodatie op een maxi maal niveau gekomen. Met enige ver bazing hebben wij gelezen dat een be heerder-schoonmaker wordt gevraagd voor dit gebouw, mede gelet op de uit spraak van de wethouder vorig jaar gedaan. Ik citeer: „Het college meent dat er in Kats geen beheerder moet komen". Zou het idee, vorig jaar door onze fraktie gedaan, één coördinator voor de dorpshuizen, in dit geval Kort gene en Kats, toch relevant zijn en kos tenbesparend kunnen werken. Recreatie. Zonder vooruit te willen lopen op de gemeentelijke recreatienota willen wij het volgende onder uw aandacht bren gen. Na de verplaatsing van Verburg komt een stukje terrein tussen deW.- Havenstraat en de Valle vrij. Zou hier op een fietscrossbaan gerealiseerd kun nen worden? Op de vrijkomende grond achter het voormalige Rustoord denken wij aan uitgeven van volkstuintjes. Is er een bodemonderzoek gedaan bij de panden die naar de gemeente zijn gekomen of zullen komen (bijvoorbeeld bij Rustoord)? Het is al geruime tijd geleden dat het raadsbesluit genomen is om het fietspad langs het Veerse Meer te leg gen. Wat is de reden dat er nog steeds niet aan is begonnen? Acht het college het mogelijk om met de eigenaar van de Paardekreek een regeling te treffen om de kinderen uit Kortgene vrij tot het zwembad toe te laten. Te meer daar in de andere kernen ook een zwemvoorziening in stand wordt gehouden. Houdt het college het standpunt vast dat langs het Veerse Meer en Aqua Village een openbaar pad is gepland? Ligt er op het terrein langs de Veerdam nog een optie van de heer Becht in ver band met recreatiewoningen? De eventuele plannen voor een wind- surfcentrum zullen wij kunnen steunen mits het geen noemenswaardige finan ciële gevolgen voor de gemeente heeft, een optimale toegangsweg krijgt voor gebruikers en het een openbare toe gang behoudt voor alle inwoners van de gemeente. Dorpsvernieuwing. We mogen ons gelukkig prijzen dat de bedrijfsverplaatsing van Verburg en een aantal woonbuurtverbeteringen een feit zijn geworden met name dat deze objekten binnen de huidige subsidie regelingen vallen en per 1 januari wor den vervangen. Wij hopen dat de ondersteuning die wij tot heden van provinciaal oogpunt ontvingen in 4e' nieuwe situatie Stads en Dorpsvei-nieuwing gecontinueerd zal worden, waarmee tot uitdrukking wordt gebracht de voortrekkersrol die Kort gene heeft vervuld. Een en ander is goed weergegeven in de dia-serie tij dens het congres V.N.G. in Leeuwar den en tot uitdrukking gebracht de uit- zondei-ingspositie die onze gemeente is toegekend en zou een erkenning inhou den wanneer de provincie hiermede rekening blijft houden. Wanneer deze erkenning niet wordt gehonoreerd zou de vereiste voortgang van de dorpsvernieuwing in een lager tempo zich voltrekken. Immers ook an dere gemeenten maken aanspraak op het provinciaal Stads- en Dorpsver nieuwingsfonds en wij zijn benieuwd of de gelden toereikend zullen blijken voor onze uitvoeringsplannen. Voor wat de aandachtsgebieden be treft menen wij hieraan een hoge pri oriteit toe te kennen en ons in te zet ten om de oorspronkelijke opzet uitge voerd te krijgen. De begeleidingswerkgroep en coördi natie die -dit proces begeleiden dienen onveranderd voortgezet te worden in belang van de noodzakelijke voortgang. Wij achten het herbestemmen van het voormalige Rustoord tot zes woningen een goede zaak, zodat een stukje dorps- historie bewaard kan blijven. Wij gaan er van uit dat de nieuw bouw in de Beatrixstraat weer in het dorpsbeeld passend wordt gemaakt. In dit verband wijzen wij op de toename van de nodige parkeervoorzieningen welke zorgvuldig moet worden over wogen. Een van de doelstellingen binnen het uitvoeringsplan is het terugdringen van het tweede woningbezit ten gunste van permanente bewoning. Hoewel dit een langdurig proces kan zijn is het college er in geslagad in deze (Beatrixstraat) redelijk succes te boeken. Onze fraktie is van mening dat de gebruiksverorde- ning zeer zorgvuldig toegepast dient te worden en mochten er ontwijkingsmo gelijkheden ontstaan, hiertegen uraat wordt opgetreden. Met genoegen nemen wij kennis dat de renovaties door de woningbouwver eniging naar wens verlopen. Ruimtelqke ordening en volkshuis vesting. Evenals het college zien wij geen noodzaak tot uitbreiding van de be staande bouwgrond aankopen, ook het standpunt van industrie gebieden on dersteunen wij. Voor het bestemmen van grond voor recreatieve doeleinden in het Kuupje te Colijnsplaat rijst de vraag of deze opstelling past in de toegezegde recre atienota. Over het aanpassen of wijzigen van bestaande plannen zouden wij graag zien dat deze ook vooraf zou plaats vin den en niet als alles reeds gebeurd is, bijvoorbeeld Plan Oostdijk. Zijn er nog gesprekken geweest over Plan de Boogerd met betrekking töt herstel van wegen en wat is hiervan het resultaat? Algemeen. Is het college bereid te onderzoeken een bedrag op te voeren voor een pro jekt in de derde wereld, misschien in overleg met onze buurgemeente Wis- senkerke. Belastingen. Gelet op de vrij gunstige financiële positie van onze gemeente en de nog zwakkere positie van de zwakkere groe pen menen wij als van de fraktie voor te stellen de belastingen van reinigings rechten en rioolafvoerrechten niet te verhogen. Met de andere voorstellen van uw college kunnen wij ons verenigen en het voorstel steunen. Ook nu willen wij dank zeggen aan allen die zich voor de gemeente hebben ingezet. Speciaal u en uw medewerkers voor de goede samenwerking en hopen met een ieder te mogen werken in vriendschap en vertrouwen. Namens de Partij van de Arbeid, J. de Looff. Na deze algemene beschouwingen reageerde eerst wethouder Van Noort op enkele gemaakte opmerkingen. Hij merkte op, dat er op het sociaal terrein nog veel onzekerheden zijn en dat is ook het geval met de nieuwe wet op de bejaardenoorden. Het is dan ook ondoenlijk om op een aantal gedane vragen konkreet te antwoorden. Ver der was hij de Katse bevolking bij zonder dankbaar voor de zelfwerk zaamheid bij het totstandkomen van het dorpshuis. Hij was het ook eens over de ge maakte opmerkingen betreffende het afwijken van de subsidieregeling op het gebied van de welzijnsvoorzienin gen. Er zal wel worden gelet of subsidie op een aantal terreinen inderdaad no dig is. Met de VVD was hij het eens, dat gezorgd moet worden dat bij uit keringen geen doublures plaatsvinden. Dat openbaarheid en inspraak bij commissievergaderingen aanleiding zou zijn voor besluiteloosheid, zoals de SGP had gesuggereerd, was hij het niet eens. Wel is hij het met dhr. Blankenstijn eens, dat nauwkeurig moet worden on derzocht of er bij de dorpshuizen wel economisch wordt gewerkt. Met de PvdA was hij van mening, dat het van belang is, dat het experiment Kader wet specifiek welzijn is verlengd tot 1990. Wethouder Van der Weele sprak hier na zijn tevredenheid uit over de grote omzet op de vismijn, tot 10 miljoen dit jaar. Wel zullen i.v.m. de nieuwe gar- nalenwet flinke investeringen moeten plaatsvinden. De gang van zaken be treffende de lindebomen in de Voor straat te Colijnsplaat zal in de com missie openbare werken behandeld' worden. Verder vond hij dat het onder houd bij de Ned. Herv. Kerk te Kort gene te wensen overlaat en wil hij dat gevaarlijke rioolputten op Kortgene op de juiste hoogte worden gebracht, Met dhr. Blankenstijn was hij het niet eens betreffende gevraagde ver anderingen in het noordelijk gedeelte van de Hoofdstraat te Kortgene. Over de wens van de WD om de welzijns- commissie te laten verdwijnen, zei hij dat de meningen daarover verdeeld zijn. Of er veiligheidsmaatregelen moeten komen bij het sti-andje te Colijnsplaat, zoals de PvdA dat wenst, is moeilijk te zeggen. Men zal nooit alle gevaar kun nen voorkomen. Verder deelde hij mee, dat geen ver goeding wordt betaald voor het gebruik van de koelruimte in de vismijn. Ten slotte was hij bijzonder tevreden over het werk van de Betho. De burgemeester, mevr. E. J. Hoo- gendijk - van Duijn, zei voor wat de dorpsvernieuwing betreft, wel niet op de stoep te hebben gestaan bij de pro vincie, maar toch is er grote aktiviteit getoond. Wat de openbaai'heid bij com missievergaderingen betreft, er zal be keken worden welke lijn gevolgd zal worden. Ze bracht dank aan de politie over de wijze waarop de rust is ge handhaafd tijdens de recreatieperiode. De bestemming van het kuupje zal eerst bekend gemaakt worden, als er meer zekerheden zijn. Bij het heffen van belastingen zal vooral aandacht worden besteed, aan de minst draag- krachtigen. De verhoging van reini- gings- en rioolafvoerrechten zal slechts enkele guldens per jaar bedragen. Wat de dorpshuizen betreft, we hebben hier voor gekozen en zullen de lasten moe ten dragen. Hierna werd even geschorst om de raadsleden gelegenheid te geven op het antwoord van het college te reageren. Na de heropening was dhr. J. de Looff dankbaar voor de toezegging dat het zwembad op De Paardekreek be schikbaar is voor kinderen uit de eigen gemeente. Ook voor de toezegging dat het pad langs het Veerse Meer, in het bungalowterrein, openbaar blijft. Ook was hij niet tevreden over het onderhoud van de weg onder de To- rendijk. Daar wordt minder aandacht aan besteed dan aan andere gedeelten van het dorp. Ook wees hij er op dat het vei'beteren van het wegdek in de Nieuw- en Ooststraat te Kortgene har der nodig is dan in de Julianastraat. Hij blijft tegenstander van verhoging van reinigingsrechten. Dat geldt ook voor de containers. De middenstands- bedrijven staan ook niet te springen om een verhoging. Mevr. Van Oeveren wil het CDA bij vallen over gedane opmerkingen t.a.v. de kosten van de dorpshuizen en bij Wissenkerke te rade gaan, waar de te korten veel lager zijn. Ook zij is tegen verhoging van de reinigingsrechten. Verder is ze van mening, dat moet worden bekeken of de welzij nscommis- sie van enig nut is. Tenslotte pleitte ze voor een goed gebruik van de ruimte in het gemeentehuis. Dhr. Van Damme is trots op de dorpsvernieuwing en is blij met de toe zegging dat plaatselijke aannemers meer worden ingeschakeld. Dhr. Blankenstijn ziet niet zo veel in het openbaar maken van commissiever gaderingen. Hij hield staande, dat wei nig mensen tevreden zijn met de in lichting van het noordelijk gedeelte van de Hoofdstraat. Alleen honden vin den het aantrekkelijk. Hij is voorstan der van dorpshuizen, maar wil graag dat de kosten worden teruggedrongen. Tenslotte zou hij het op prijs stellen, dat de kermis uit de Hoofdstraat ver dween. Er is genoeg plaats op het ha- venterrein. Dhr. De Smit wil een boomchirurg inschakelen voor de lindebomen in de Voorsti-aat te Colijnsplaat. Het hand haven van de bomen is van grote bete kenis voor het aanzicht van Colijns plaat. Hij pleit ook voor meer reklame over de mogelijkhedèn op Colijnsplaat ën voor meer veiligheid bij het strandje. Hij vindt dat de oude haven als evene mententerrein zeer geschikt is. Hij is voorstander van verhoging met enkele guldens van riool- en reinigingsrechten als de noodzaak aanwezig is. Ook hij wil dat het gemeentehuis optimaal wordt benut. Tenslotte was ook hij van mening, dat nu we hebben gekozen voor dorpshuizen, we delast moeten dragen. Na weer een korte schorsing zegt de bui-gemeester, dat een full-time kracht in het dorpshuis te Kats niet verant woord is. Dhr. Van Nooi't zegt, dat er geen achterstand is bij sociale zaken. Dhr. Van der Weele kan nog geen mededelingen doen over de investerin gen bij de vismijn. Hoe met de bomen in de Voorstraat te Colijnsplaat gehan deld wordt, zal nog worden bekeken. Bodemonderzoek in de Irene- en Ha venstraat heeft geen verontreiniging aangetoond. Het onderhoud van straten op Kortgene zal nader bekeken worden en het plaatsen van urnen op begraaf plaatsen zal volgende week in een commissievergadering worden bespro ken. Hierna worden de besprekingen over de begroting afgerond. Dhr. Blanken stijn is tegen balletsubsidie en mevr. Van Oeveren tegen de post welzijn. Dhr. De Looff stelt voor om de rei nigingsrechten niet met 3%> te verho gen. Dhr. Blankenstijn en het CDA vin den die verhoging redelijk. Bij de stem ming hierover was de PvdA, incl. wet houder Van Noort en de VVD tegen de verhoging. Het CDA en de SGP steun den het voorstel van b. en w. Het werd met 6 tegen 5 stemmen verworpen. Mevi*. Van Oeveren vindt dat de post onvoorzien best met 5.000,kan ver minderen. Nadat dhr. Van Damme zijn tevre denheid had uitgesproken over het aan trekken van een taxateur voor onroe rend goed-belasting uit Zeeland, werd de begroting vastgesteld met aan uit gaven en inkomsten van de gewone dienst 9.623.819,66 en met een post on voorzien van 292.702,98. Hierna werd een voorstel behandeld voor een krediet aanleg drukriolering in buitengebied. Tot voor enkele jaren bestond er geen regeling om woningen en andere gebouwen in het buitenge bied aan te sluiten op de riolering. Door aanwending van nieuwe technie ken en door gebruikt te maken van subsidieregelingen is dit sinds kort mo gelijk. Van de eigenaren ware een bij drage te vragen van 600,per pand. Blijkens raming komt de totale inves tering neer op 463.000,Door verfij ningsuitkeringen kan daarvan 380.000,worden gedekt. Bij navraag is gebleken, dat 27 van de 31 eigenaren positief hebben gereageerd. Of er kom- pensatiemogelijkheden zijn, zal worden bekeken, zo deelde wethouder Van der Weele mee. Hierna ging men met het voorstel akkoord. Een volgend punt is een voorstel om een voorbereidingsbesluit te nemen voor camping De Paardkreek en omge ving. Er zijn gegronde redenen om aan te nemen, dat de eigendom van het bos langs het Veerse Meer, ten westen van het kampeerterrein zal overgaan in handen van derden. Omdat er over een en ander nog geen duidelijkheid is, is het gewenst dat de planologische zaken de gemeente in eigen hand houdt. Van daar dit voorbereidingsbesluit, dat met algemene stemmen werd aangenomen. Tenslotte werden van de begroting 1984 en 1985 de wijzigingen vastgesteld van de financiële gevolgen van in deze vergadering genomen besluiten. UNIEK AANBOD WINTERSPORT-VAKANTIE MET HET NOORD-BEVELANDERTJE In nauwe samenwerking met Delta Tours uit Colijnsplaat heeft uw krant een wintersportreis georganiseerd van zaterdag 19 januari t/m zaterdag 26 ja nuari 1985. De uitgezochte wintersportlokatie ligt in het Schwarzwald. Het wintersport centrum wat hier ligt heet: Feldberg. De plaats waar we verblijven is Todt- moos, in het prachtige Hotel „Maien" wordt u met alle komfort omgeven. Het verblijf is op basis van halfpension. Dit alles voor de prijs van maar f 355, Vraag vrijblijvend inlichtingen en reserveer snel om teleurstelling te voor komen: Tel. 01199-651 of 01108-1514. Deze wintersportreis kan uiteraard alleen doorgaan bij voldoende deelname VERHUIZING VAN COMMISSARIS DER KONINGIN NAAR VEERE Binnen afzienbare tijd zal de ambts woning van de commissaris der koning in aan het Abdijplein in Middelburg vrij komen en ter beschikking zijn van de provincie. Dit is het gevolg van de omstandigheid dat de familie Boertien in Veere een huis zal gaan betrekken. Welke nieuwe bestemming of be stemmingen de ambtswoning zal krij gen, is op dit ogenblik nog niet bekend. Dit wordt bekeken in het kader van het onderzoek naar de mogelijke be stemmingen van enkele andere gebou wen in het Abdijkomplex, w.o. die van de Provinciale Bibliotheek, welke zoals bekend naar de Koustense- dijk verhuist. Wat de ambtswoning betreft, hebben gedeputeerde staten nu reeds besloten, dat de representatieve ruimten op de begane grond, aansluitend aan het Sta- tenkomplex, dezelfde bestemming zul len houden. KALENDER VAN DE CSHG Bij de CSHG, de Christelijke Stich ting voor Hulp aan Gèwetensvervolg- den, is een handige kalender voor het komend jaar verschenen. De kalender vraagt op elk maandblad aandacht voor een gevangene. Dan kunt u die in uw gebed gedenken. Als de maand om is, is het kalender blad voor de helft te gebruiken als een kaart. Op de achterkant staat het adres al gedrukt, zodat u die naar die ge vangene kunt sturen. Dat is een gewel dige bemoediging. Het is al meermalen gebeurd dat de gevangene door een kaartenaktie beter behandeld wordt. De Stichting is momenteel bezig met een „Kerstkaartenaktie". U kunt dan bij de CSHG één of meerdere pakketjes van vier kaarten aanvragen. De kaar ten krijgt u voor niets, de porto moet u betalen. Erbij zitten richtlijnen voor het versturen plus adressen. Adres: CSHG, Postbus 80, 1619 ZH Andijk. Of telefonisch: 02289 -2824.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 5