RÖNIEK VAN NOORD-REVELANQ Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. donderdag 8 november 1984 no. 4144 U KUNT NIET ALLES WETEN Hin weke hae t'r vurbie, beste vrienden, of je leest t'r over in de krante. d Aeven van Colijn bedoel ik. D'r bin bliek- baer fouten hemaekt en d'r bliekt ok nog un soort van an- angsel te wezen. Ut schient noe meer un opangsel te wezen. Ok komt t'r nog un berg polletiek bie kieke en di ouwe m'n ons eihe nie mee op in de kroniek. D'r wor naerstug nae un oplossing van 't bahherprobleem hezocht. Noe kom ik onder- lest un Kurtjenenaer tehen en die wist d'n oplossieng. Polle tiek? Ni-je, die hoeje man doet daer ni an. 't Is puur un sportieve oplossieng. Bahhere in d'aeven van Col\jn. d' Aeven van Kursplaete di doeë ze vee over praete. Ie blubbert hereheld dicht en 'tende is nog nie in zicht De hemeente zit t'r mee, want ut kost oneindig vee. Ok de waetersporters kriege 't an d'r maehe, je oort ze dan ok aolmae klaehe. Bahhere is te diere, Zo bluuft iedereen mè kliere. Toch is un oplossieng vlug hevonde. Noe nie roepe: 'tis toch zonde. Un man uut Kurtjeen weet oe of 'tmot en da 's hlad nie zo dot. Ie wil de waetersporters en hemeenteraed les hyae heve, en da 's nie zo kwaed. Ze kriehe dan aol les in onderwaetersport, want dat is 't waer of 't an schort. In d'r vrieje tied kunne ze dan nae d'aevenbodum volhens zien plan. Ze neme dan un emmer mee en vuile die dan benee. Zo is 't probleem vlug ophelost, 'kweet zeker dat ut ok nie zo vee kost. CeeBee. ST. NICOLAAS WANDELTOCHT TE VLISS1NGEN Op zaterdag 24 november 1984 orga niseert de w.s.v. De Vrolijke Tippelaars haar traditionele Sint Nicolaastocht in Vlissingen. Aan deze wandeltocht kan iedereen individueel of in groepsverband deelnemen. Men kan kiezen uit de vol gende afstanden: 5, 10 of 15 km. De start vindt plaats om 14.00 uur vanaf het clubgebouw Zeeland Sport aan het Baskensburghplein te Vlissingen. De wandelaars, die de tocht volbrengen, ontvangen een speciaal ontworpen me daille met lint. Er zijn nieuwe par- coursen uitgezet. Op de rust vóór het bejaardencen trum Ter Reede treffen de wandelaars Sint Nicolaas en vier van zijn Pieten aan. Hier worden de wandelaars ge trakteerd op speculaas en warme cho colademelk. Sinterklaas is ook bij de medaille-uitreiking na afloop in het clubhuis Zeeland Sport aanwezig. De vereniging hoopt 24 november a.s. weer veel wandelaars te mogen ver welkomen. De wandeltocht staat onder auspiciën van de K.N.B.L.O., terwijl de medische verzorging in handen is van de E.H.B.O., afd. Vlissingen. Nadere informatie verkrijgbaar bij het sekretariaat: mevr. A. Meerman - Haarbosch, Westerzicht 90, Vlissingen, Telefoon 01184-64753. 10-JARIG BESTAAN VAN HET 'T GUUSUUS TE KORTGENE Onder leiding van de leidsters Ilse Bakker en Juliette Korse, is op zater dag 3 november het 10-jarig bestaan gevierd van de peuterspeelzaal ,,'t Guusuus" te Kortgene. Het begon met een rondrit door het dorp in een met peuters en kleuters volgeladen, versierde, landbouwwagen. Daarna konden de feestvierders genieten van een poppentheater in 't Trefpunt. Het feest werd besloten met een drukbezochte receptie in de speelzaal, waar de voorzitter van de oudercom missie, dhr. S. van Haastrecht, een o- verzicht gaf van het wel en wee en de taak die de peuterspeelzalen op zich hadden genomen. Aan de grote wacht lijst is te zien, dat er op Kortgene grote behoefte bestaat aan een peuter speelzaal. Hij sprak zijn tevredenheid uit over de subsidie van de gemeente Kortgene, maar was pessimistisch ge stemd over de plannen die er bestaan om in Zeeland de subsidie te halveren. De burgemeester van Kortgene, mevr. E. J. Hoogendijk - van Duijn, felici teerde het leidinggevend personeel met het resultaat van de 10 jaar. Wat de gemeentesubsidie betreft, ze had goede moed dat de gemeenteraad van Kort gene positief zal reageren op subsidie aanvragen. Tenslotte sprak Julia Hartog, namens de Noord-Bevelandse peuterspeelzalen, haar gelukwensen uit met het 10-jarig bestaan van ,,'t Guusuus". De gezellige sfeer was mede te dan ken aan een prachtig verzorgde foto tentoonstelling in de feestzaal. OVER UNICEF Unicef, een integraal onderdeel van de Verenigde Naties, heeft zijn eigen bestuur en sekretariaat. Unicef wordt geheel gefinancierd door vrijwillige bij dragen van regeringen van zowel ge- industrialiseerde als onderontwikkelde landen, van organisaties, van groepen en van particulieren. Unicef-agenda's en wenskaarten wor den vex-kocht in 145 landen en gebieden. De opbrengst is een belangrijke bron van inkomsten voor Unicef-projekten voor kinderen in 115 ontwikkelingslan den. Meer dan 1300 miljoen kinderen beneden de 15 jaar leven in deze lan den, van de 457 miljoen kinderen be neden de 5 jaar sterven er elke dag 40.000 door ondervoeding of ziekten. Het belangrijkste doel van Unicef is het helpen van kinderen in de armste landen door verbetering van de gezond heidszorg, voeding en sociale diensten. De mogelijkheden om de arme bevol kingsgroepen te bereiken met de ba sisvoorzieningen hangt volledig af van de inzet van de gemeenschap bij de planning en het exploiteren van deze diensten met steun van de regering of met medewerking van buitenaf. In verband hiermee neemt Unicef deel aan een grootscheepse poging de gezondheid van kinderen en hun le venskansen te verbeteren met het doel de komende 10 jaar de kinder sterfte te halveren, een ware „revo lutie" op het gebied van de gezond heidszorg voor kinderen. Vier belang rijke punten om de kindersterfte tegen te gaan zijn volgens Unicef: Orale Re- hydratie Therapie tegen uitdroging door diarree één van de belangrijkste oor zaken van kindersterfte; het propage ren van borstvoeding; inenting tegen de 6 kinderziekten; en het bijhouden van een simpele kaart, waarop moeders het gewicht van het kind noteren als stimulans en gids voor een betere voe ding van de kleuter. Aktie. Naast wens- en Kerstkaarten zijn er ook mappen postpapier, puzzels, een mooie agenda, een adventsboek met ge dichtjes voor de maand december en een kookboek. Heel goed om te ge bruiken als St. Nicolaas-kadootjes. Verkoopadres: M. Gillesse - Pluister, Visserijstraat 31, Wissenkerke. AFTER-CARE-GROEP TE GOES Op donderdagavond 22 november a.s. om 19.30 uur wordt in de personeels- kantine van het St. Joanna-ziekenhuis te Goes de video-fillm „Borstkanker" vertoond. Mevrouw H. de Boer van het integraal kankercentrum te Rotterdam zal deze film over de sociale en emo tionele aspekten van borstkanker toe lichten. Alle (ex) borstkanker-patiënten met hun echtgenoot of partner zijn van harte welkom. In verband met de or ganisatie is het gewenst, dat u zich vóór 13 november a.s. telefonisch op geeft, telefoonnummer 01100-21270. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Jaaroverzicht vluchten en kampioen schappen in 1984. VITESSE Hok: 1. H. C. Verburg en zn. 1003 pnt. 2. J. J. Verwei 941 pnt. 3. M. C. Clement 929 pnt. Duif: 1. J. C. de Fouw 8109461 - 430 pnt. 2. J. J. Verwei 597578 - 394 pnt. 3. Gebr. v/d Maas 8354499 - 378 pnt. MIDFOND Hok: 1. H. C. Verburg en zn. 1502 pnt. 2. M. C. Clement 1500 pnt. 3. L. de Fouw en zn. 1486 pnt. Duif: 1. L. de Fouw zn. 8354471 - 516 pnt. 2. H. Verburg zn. 8109336 - 498 pnt. 3. Gebr. Kesteloo 616710 - 464 pnt. FOND Hok: 1. H. C. Verburg en zn. 1480 pnt. 2. J. van Belzen 1221 pnt. 3. L. de Fouw en zn. 959 pnt. Duif: 1. H. Verburg zn. 8109345 - 662 pnt. 2. P. J. Verburg 8109476 - 551 pnt. 3. J. van Belzen 8354622 - 439 pnt. JONGE DUIVEN Hok: 1. M. van Belzen 3272 pnt. 2. S. M. Branderhorst 3156 pnt. 3. M. C. Clement 2943 pnt. Duif: 1. M. C. Clement 1741638 - 1077 pnt. 2. M. van Belzen 1741797 - 1023 pnt. 3. M. van Belzen 1741792 - 997 pnt. NAVLUCHTEN Hok: 1. H. C. Verburg en zn. 789 pnt. 2. M. van Belzen 751 pnt. 3. A. J. Bouterse en zn. 683 pnt. Duif: 1. S. Branderhorst 8277430 - 295 pnt. 2. M. van Belzen 552241 - 292 pnt. 3. H. Verburg zn. 7965476 - 289 pnt. DUIF ALLE VLUCHTEN. 1. L. de Fouw zn. 8354471 - 822 pnt. 2. Gebr. v/d Maas 8354499 - 820 pnt. 3. H. Verburg zn. 8109336 - 810 pnt. J. J. Verwei 597578 - 810 pnt. ONAANGEWEZEN GENERAAL 1. H. C. Verburg en zn. 7341 pnt. 2. M. C. Clement 6802 pnt. 3. L. de Fouw en zn. 6248 pnt. Klasse A: 1. H. C. Verburg en zn. 7341 pnt. 2. M. C. Clement 6802 pnt. 3. L. de Fouw en zn. 6248 pnt. Klasse B: 1. J. J. Verwei 5841 pnt. 2. Gebr. v/d Maas 5080 pnt. 3. A. J. Bouterse en zn. 4969 pnt. Klasse C: 1. Komb. Filius 4615 pnt. 2. A. A. van de Kreeke 4591 pnt. 3. J. C. de Fouw 3619 pnt. Klasse D: 1. W. J. Noordhoek 3365 pnt. 2. J. de Kam 3352 pnt. 3. W. C. Filius 2973 pnt. AANGEWEZEN GENERAAL Oude duiven: 1. H. C. Verburg en zn. 1834 pnt. 2. M. C. Clement 1487 pnt. 3. J. C. de Fouw 1450 pnt. Jonge duiven. 1. J. C. de Fouw 1257 pnt. 2. H. C. Verburg en zn. 1127 pnt. 3. M. van Belzen 1089 pnt. Navluchten: 1. S. M. Branderhorst 376 pnt. 2. M. van Belzen 372 pnt. 3. A. J. Bouterse en zn. 322 pnt. AANGEWEZEN DUIF (eerstgetekende) Oude duif: 1. H. C. Verburg en zn. 1301 pnt. 2. J. C. de Fouw 1047 pnt. 3. Komb. Filius 858 pnt. Jonge duif: 1. J. C. de Fouw 652 pnt. 2. H. C. Verburg en zn. 638 pnt. 3. J. de Kam 619 pnt. Navluchten: 1. M. van Belzen 204 pnt. 2. J. Brouwer en zn. 184 pnt. 3. T. Soeteman 120 pnt. Titel KEIZER is behaald door H. C. Verburg en zn. met 10507 pnt. Wit fluweel moet eerst geweekt wor den in zeepsopammonia, daarna gewas sen en heel goed nagespoeld worden. Door achtergebleven zeep wordt het fluweel geel. Het wassen van fluweel heeft plaats door dit op en neer te ha len. anders plet het. Burgerlijke stand WISSENKERKE Geboren: 2 okt. Johannes, z.v. J. Rie- mens en N. M. de Kam. 9 okt. Astrid Maria, d.v. A. W. Marcusse en M. H. de Pree. Ondertrouwd: Pieter L. Scherp en E- lisabeth S. J. van Dongen. Getrouwd: geen. Overleden: Izaak Versluis, 86 jr, Ma- rinus Kempe, 89 jr., Jacob Boon, 63 jr., Maria A. Leendertse, 74 jr. KORTGENE Geboren: 20 okt. Sandra Jacomina, d.v. M. J. Breure en E. S. den Oudsten. Ondertrouwd: geen. Getrouwd: 19 okt. N. C. Poortvliet en H. J. W. NelL Overleden: Pieternella Korteknie, 63 jr., w.v. G. Clement. 16 okt. Adriana Thona Flipse, 65 jr., e.v. L. de Wild. Adriana Gillisse, 88 jr., w.v. P. Blok. 26 okt. Johan Cornelis Hollestelle, 79 jr., e.v. C. G. Glas. 31 okt. Pieter Ma- rinus van den Berge, 85 jr., w.v. S. Rooze. "GREENPEACE" IN WESTKAPELLE Een ieder heeft wel eens gehoord van „Greenpeace", de internationale mi lieu-organisatie. Velen zullen zich her inneren de vreedzame akties, welke bedoeld zijn voor de bescherming van de walvissen, zeehonden en verder de protesten tegen het doden van dolfij nen, het tot ontploffing brengen van atoombommen, het vervuilen van de zee met chemisch afval en het lozen en dumpen van radio-aktief afval. Juist met die onderwerpen worden we regelmatig gekonfronteerd. Want een ieder kent wel de „Falco", het schip wat regelmatig en sedert jaren afval dumpt voor onze kust, enkele mijlen buiten Westkapelle. Het thema voor deze avond luidt dan ook: „Dumpen van chemisch afval? Het gebeurt voor uw deur." Op dinsdag 20 november 1984 bent u welkom in H.C.R. „De Noordzeegalm", Zuidstraat 105 te Westkapelle, aanvang 20.00 uur. De Pvd A-af deling Westkapelle orga niseert in samenwerking met „Green peace" deze avond. Aan de hand van dia's zal een en ander worden verteld over het ontstaan van de organisatie en de gebieden waar zij aktief is en aan de hand van dia's en een video film zal door Eugène Stuik van „Green peace" Amsterdam nader worden in gegaan op de akties rond de „Falco". Na de pauze is er gelegenheid tot het stellen van vragen en is er discussie mogelijk. Het ligt in de bedoeling, dat alles om 22.15 uur afgelopen zal zijn. Daar het de eerste maal is in Zee land, dat deze organisatie op deze ma nier naar buiten treedt, raden wij u aan om tijdig aanwezig te zijn in verband met de te verwachten drukte. U bent dan tevens in de gelegenheid om het informatiemateriaal te bekijken wat op de tafels is verspreid. FIOM - NIEUWS Sexualiteit en wat nog meer. Op 19 november a.s. wordt in Middel burg een open-avond georganiseerd rondom het thema „Sexualiteit en wat nog meer". Op deze avond zal mevr. De Graaf, voorlichtster bij de NVSH te Goes, een inleidend praatje houden over relaties, sexualiteit en voorbehoedsmiddelen bij jongeren. Na deze inleiding is er gele genheid om met elkaar te diskussiëren en vragen te stellen. Deze open-avond is vooral bedoeld voor jongeren tussen de 15 en 18 jaar. We gaan deze avond in op relaties: hoe zou je graag als jongen en meisje met elkaar willen omgaan, en of er in een relatie ruimte aanwezig moet zijn om „nee" te zeggen als je geen zin hebt om te vrijen. Sexualiteit: hoe deze beleefd kan worden. Voorbehoedsmiddelen: deze zijn aan wezig en kunnen bekeken worden. Ver der wordt er ingegaan op de reakties die van jullie kant komen. Als je alleen maar wilt luisteren en niet aan de dis- kussie deelnemen, ben je ook van harte welkom. Rondom het thema zal ook in formatiemateriaal aanwezig zijn. Deze open-avond wordt georgani seerd door Fiom-Zeeland. In ons werk worden wij gekonfronteerd met meisjes die op jonge leeftijd zwanger worden en met deze situatie geen raad weten. In de gesprekken met deze meisjes blijkt, dat er nog steeds weinig aan dacht wordt besteed aan het verant woordelijk zijn voor elkaar in een re latie, waardoor het risiko van een on gewenste zwangerschap ontstaat. De avond wordt gehouden in het Fiom-gebouw aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg, op 19 november a.s. van 20.00 tot 22.00 uur. Verdere informatie is verkrijgbaar bij Fiom-Zeeland, Te lefoon 01180-27311. BADMINTON-NIEUWS: Donderdag 1 november: Sinar 2 Wissenkerke 1, De vierde wedstrijd voor het eerste team is op een flinke nederlaag uit gelopen. Ze moesten uit naar de Mid delburgse koploper. En dat deze ploeg niet voor niets bovenaan staat, werd dan ook prompt bewezen. Wissenkekre was niet in staat ook maar één punt tegen te scoren, ook al werden er goede pogingen gedaan. Uit één zo'n poging kwam.de enige 3- setter voort. Het waren Lineke de Schipper en Jan van Iwaarden, die tij dens hun tweede gemengd-dubbel een moedige, doch mislukte aanval pro beerden. De eindstand werd dus 0—8 in het voordeel van Sinar 2. Ondanks deze eerste nederlaag gaat het toch zeker niet slecht met het. 1ste team. Uit vier wedstrijden hebben ze nu 5 punten en een saldo van 20 voor en 12 tegen. Ze staan hiermee op de derde plaats. De volgende wedstrijd voor het eer ste team is op zondag 11 november. Ze spelen dan tegen het tweede team van Jong Ambon te Middelburg. OMRUILEN VAN ARTIKEL IN DE WINKEL IS GEEN RECHT VAN DE KLANT Een mens koopt dagelijks wel iets. Dat gaat doorgaans gedachteloos en le vert zelden moeilijkheden op. Maar dan opeens gaat het mis. U koopt een trui en thuis bemerkt u dat de kleur niet past bij uw broek. U gaat naar de win kel om iets nieuws uit te zoeken. En daar blijkt men niet bereid om de eerste trui om te ruilen. Uw verontwaardiging kent geen grenzen. Maar is dat wel terecht? Nee! Gekocht is gekocht en ruilen is geen recht als dat niet is afgesproken met de winkelier. Of als het niet blijkt uit bijvoorbeeld de kassabon. In alle andere gevallen is ruilen dus geen plicht van de winkelier maar een service. Of men die service wil ver lenen moet u dan maar afwachten. Vraag dus altijd even hoe het zit met het omruilen van artikelen vóórdat u iets meeneemt. Kopen met 't Koppie. Dat u als klant niet altijd het recht heeft een artikel om te ruilen, kunt u lezen in het boekje „Kopen met 't Koppie". Dat is een uitgave van het Ministerie van Economische Zaken. Het staat vol nuttige tips voor de consu ment. U kunt het aanvragen bij: Post bus 51, 2500 RR Den Haag. Het wordt u gratis toegestuurd. PTT START PROEF MET CASSETTEPOST Op 1 november is PTT-Post gestart met een proef met Cassettepost. Deze nieuwe dienstverlening houdt in, dat op alle postkantoren en postagentschappen een cassettebandje van tweemaal 5 mi nuten te koop is, samen met een enve lop om het bandje te versturen. Inbe grepen bij de prijs (5 gulden) zijn de verzendkosten voor welke bestemming ter wereld ook, naar het buitenland per luchtpost. De envelop is voorzien van een speciale sluiting die opnieuw te ge bruiken is. Voor dat doel is in de envelop tevens een voox'bedrukte adressticker te vin den, terwijl ook een felicitatiesticker is toegevoegd om van Cassettepost feestelijke post te maken. Naar ver wachting zal vanaf eind november Cas settepost ook te koop zijn in vele gram mofoonplaatzaken. PTT-Post x*icht zich met Cassettepost primair op de jeugd t/m 25 jaar. Naar verwachting zal de nieuwe dienstver lening echter ook aftrek vinden bij de familieleden van de ca. 1,5 miljoen Ne derlanders die na 1948 geëmigreerd zijn. Daarbij kunnen worden opgeteld de half miljoen Nederlanders, die "voor korte of lange tijd in het buitenland werkzaam zijn en de ongeveer 25.000 zogenaamde overwinteraars. Potentiële klanten voor Cassettepost zijn zonder twijfel ook de 60.000 bui tenlanders die in ons land wonen en werken. Ook aan blinden en slechtzienden, of zij die lijden aan een vorm van woordblindheid worden met Cassette post toepassingsmogelijkheden geboden

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 3