Geef,. V Geifludit. \W KRONIEK VAN NOORQ-BEVELANQ Stichting GroteClubactië Ut is wee a un paer weken helee, beste vrienden, mè toen hieng nae vee vuuven en zessen Curnelus mee z'n vrouwe Joantje mee verkansie. Curnelus zouw Curnelus nie weze a tun niks zouw meemaeke. Dus zödrae a tun tuus was bin'k even om de koffie he wist. En jewel di kwam 'Ut verhael. Curnelus op de anmekoare-fiets. Curnelus hieng op verkansie mee z'n vrouwtje vo un weke. Eést wouw tun hlad nie. mè ie is toch bezweke. Mee d'n auto ree-je ze weg, mè ze zouwe un tendum uure. Zó'n anmekoare-fiets en Curnelus die zouw stuure. D'n anmekoare fiets wier hehaele en bekeke van oale kant. Un belle, twi sturen en voor en achter un band. Ut opstijhen haf nog wat preblemen, want z'n vrouwe d'r béén zat in de weg. Mè toen ze éénmael ree-je, toen stove ze langs de weg. Je n'eihe nie stief ouwe, riep Curnelus nae achter toe. Mè z'n vrouwe oa hin last en zei: dat lig an joe. Dat kon Curnelus net nie ebbe en stopte ut anmekoare spul. Hae jie dan mè van voren zitte, want op zö'n fiets is hin flauwekul. En di ree-je ze wee deur't land, z'n vrouwe noe voorop. Ut hieng oal best tot an un kruusieng, mè toen kwam de strop. Z'n vrouwe wouw rechs of, mè Curnelus nae d'öre kant. Toen ree-je ze rechtdeur en bin in un aehe beland. De rest van de verkansie zat z'n vrouwe alléén an't stuur. Curnelus trapte mee en zei niks, die henoot alléén van de netuur. CeeBee. G\ É-V-" ϧK:" ÏS- TELEFONEREN. Soms mag kleine Paultje met oma bellen. En haar per telefoon een klein verhaaltje vertellen. Een nummertje zus, een nummertje zo. En dan zegt oma plotseling: „Hallo, Met oma, met wie spreek ik daar?" „Met Paultje, oma. even een verhaaltje, ik ben zo klaar." Hij vond het best saai, alleen maar oma bellen. Paultje wilde weieens andere mensen wat vertellen. Op een stil momentje, heeft 't ventje het toch gfedaan. En na wat nummers hoort hij ineens een vreemde naam. Maar Paultje sprak heel blij: 'Hallo, met Paultje, met wie spreek jij?' Ron Meuidijk. TOERNOOI "15 JAAR WISKA" Het jubileumtoernooi. gehouden op zaterdag 15 september in de sporthal „De Halve Maan" te Oostkapelle, is een groot succes geworden. De deelnemende ploegen waren aan elkaar gewaagd. Het was opvallend, dat de vriendschappe lijke en sortieve sfeer de boventoon voerde. De wedstrijdleiding regelde rimpeloos het verloop van de wed strijden. Na de strijd gestreden te hebben, kwamen alle ploegen bij elkaar in de kantine. Daar wachtte een verrassing: de sponsor bakker Paul Bouwman uit Kortgene trakteerde iedere deelnemer op warme saucijsjes en andere smake lijke broodjes. Paul Bouwman werd dan ook onder applaus ontvangen. Onder een hapje en een drankje wer den de prijzen, door Paul Bouwman besohikbaar gesteld, aan de deelnemen de ploegen door hem uitgereikt. De uitslagen waren: Damespoule: 5e: DOK; 4e: Mytilus; 3e: Marathon; 2e: Wiska; le: Sluvok. Herenpoule: 5e: Serooskerke; 4e: Wiska; 3e: Sluvok; 2e: Marathon; le: Labyellov. De organiserende vereniging Wiska kan dan ook op een zeer geslaagd toernooi terugzien. GROTE CLUBAKTIE OP 27 SEPT. VAN START Alle clubs, verenigingen, enz. in heel Nederland starten op 27 september a.s. de grote clubaktie. Dit alles onder het motto „Geef ze de vijf". Met dit laatste wordt bedoeld voor een bedrag van vijf gulden aan loten. Deze landelijke aktie, die inmiddels voor de vierde keer wordt gehouden, levert de verenigingen een bijzonder hoog rendement op. Van alle loten die worden verkocht, want daar gaat het bij de Grote Clubaktie om, mogen de verenigingen tachtig procent behouden. De loten die verkocht gaan worden, kosten het publiek 1,25 per stuk. Vlug is uitgerekend dat voor de klubkas één gulden overblijft. Een welkome aanvulling in deze tijd, waar de subsidiekraan flink wordt dichtgedraaid. Wanneer het publiek vier loten tegelijk koopt, wordt dit nog eens extra beloond met vier reduktie- bonnen. De prijzen. Er zijn bij deze aktie twee soorten prijzen: de landelijke nationale prijzen en de regionale prijzen. Voor deze aktie is ons land in 32 regio's verdeeld, zo dat ten allen tijde de regionale prijzen in de regio's terechtkomen. De regio-hoofdprijzen zijn: 32 geheel verzorgde vakantiereizen voor vier per sonen, gedurende twee weken, in één der geselekteerde hotels in „Vakantie land Cochem"; 32 geheel verzorgde weekends voor twee personen in een vijf-sterren bungalow van Sporthuis Centrum, met cheques voor de bijbe horende verblijfkosten; 32 geheel ver zorgde mini-trips naar Londen voor twee personen; 32 dozen kwaliteits- Moezelwijn. Naast deze hoofdprijzen zijn er nog duizenden andere prijzen, die over de regio's worden verdeeld. Aan de nationale hoofdprijzen-ver loting doet iedereen mee, die een lot heeft. De hoofdprijs winnaar krijgt een geheel verzorgde vakantie in de Rijks burcht van Cochem aangeboden. Vele ontvangsten en feestelijkheden vallen de winnaars te beurt. Tot slot krijgt hij nog een auto naar eigen keuze cadeau tot een winkelwaarde van 18.500, De tweede prijs is een geheel ver zorgde tweeweekse vakantie voor twee personen in een 5-sterren bungalow van Sporthuis Centrum. Van die twee weken bestaat één week uit een vlieg vakantie naar IJsland met excursies. Derde prijs is een geheel verzorgd lang weekend naar Londen voor twee personen met 25 pond zakgeld. Vierde prijs is een twee-persoons vliegvakantie aangeboden door de KLM Vijfde prijs is een vliegvakantie van een week naar Oostenrijk. In het T.V. TROS-programma van 17 oktober zullen deze hoofdprijzen worden getrokken. Badmintonvereniging Wissenkerke. Eén van de deelnemende verenigin gen is de Badmintonvereniging uit Wissenkerke. Op donderdag 27 septem ber zullen de leden van deze vereni ging de straat op gaan om de loten te gaan verkopen. Zij rekenen op uw steun en de prijzen liegen er niet om, dus best een reden om loten te kopen. U steunt de vere niging en u hebt kans op één van de vele prijzen. En u krijgt bij aankoop van vier loten ook nog eens vier waar devolle waardebonnen. „Geef ze dus de vijf." TAFELTENNIS Jeugd speelt gelijk. Het gepromoveerde jeugdteam van Slagvast is de kompetitie begonnen met een gelijk spel. Ondanks het niet altijd sportieve gedrag van St. Aloysius uit Graauw. wisten zij het hoofd koel te houden. Vooral Stefan Nagelhout trok zich daar weinig van aan. Met drie gave overwinningen had hij dan ook het leeuwendeel in de punten-verdeling. Monique v/d Heyde bleef met twee ge wonnen partijen haar teamgenoot goed volgen. Samen zorgden zij ervoor, dat de eindstand werd bepaald op 55 en dat het eerste punt werd binnengehaald Ons tweede team werd in de eerste wedstrijd gelijk met hun neus op de feiten gedrukt. Tegen het toch niet al te sterke Big Smash uit Biggekerke werd met 64 verloren. Herbert Keizer (2x), Bert Sandee en Ewald Begthel ieder één keer maakten voor Slagvast de punten. Aanstaande zaterdag kunnen beide teams gaan proberen hun eerste thuis wedstrijd in winst om te zetten. De beide seniorenteams hebben bij het verschijnen van dit blad ook hun eerste wedstrijd er op zitten. De resul taten hiervan komen in het volgende blad. Programma: Zaterdag 22 september: Slagvast 1 S.T.V. 1 (9.30 uur). Slagvast 2 Kapelle 2 (9.30 uur). Dinsdag 25 september: Slagvast 1 Scaldina 2 (20.00 uur). Slagvast 2 Scaldina 5 (20.00 uur). BADMINTON - NIEUWS Zaterdag 15 september: Wissenkerke 3 Terneuzen 16. Zoals u ziet hebben we er dit jaar een team bij. Wissenkerke 3 zal als enigste juniorenteam de kompetitie in gaan voor B.C. Wissenkerke. Dit team, bestaande uit Monique van Doorn, Lin da Hoogerland, Monique Vos, Jasja van Arkel, Edwin de Moor en Tije de Win ter had zaterdag j.l. zijn debuut in klasse B, afdeling 2. Een vrij zwaar debuut trouwens, want er moest worden gespeeld tegen Terneuzen 16 (een naam, die bij Wis senkerke 2 nog diep in het geheugen zit gegraveerd). De eindstand werd 35 De drie punten voor Wissenkerke kwa men tot stand door: Linda Hoogerland, die haar eerste dames-enkel won. Mo- niaue van Doorn, die hetzelfde deed, maar dan als tweede dames-enkel en nog eens Monique van Doorn, nu sa men met Monique Vos zegevierend in hun dames-dubbel. De volgende wedstrijd voor Wissen kerke 3 is op zaterdag 29 september, thuis spelend tegen het vierde team van Smash '74 uit Middelburg. Maandag 17 september: Stenge 3 Wissenkerke 2. Het tweede team begon maandag j.l. aan de kompetitie. Dit team heeft ei genlijk maar één verandering^ onder gaan, dat was de overschakeling van de junioren- naar de senioren-kompe titie. Vorig seizoen nog in de hoogste afdeling van de 1ste jeugdklasse. Dit seizoen debuterend in de afdeling B van de 4de seniorenklasse. En wat voor een debuut! Er werd nl. met een maximaal puntenverschil van 80 gewonnen. Een leuke aanvanger dus voor dit team. dat bestaat uit Elly Karelse, Jacqueline Hoogerland, Jacco, van Boven en Jacco Paardekoper. Maar de weg is nog lang en er moe ten nog elf wedstrijden worden ge speeld. De eerste daarvan is zaterdag 22 september a.s. Zij spelen dan thuis (d.w.z. in de gymzaal te Kamperland) tegen Netwerk 4 uit Kapelle. Dinsdag 18 september: Wissenkerke 1 Groot Sas 5. Voor het eerste team spelen dit sei zoen: Jolanda van Gilet, Lineke de Schipper, Johan Cevaal en Jan van Iwaarden. Zij komen, net als vorig sei zoen, uit in de 4de klasse, afdeling A. Als eerste tegenstander kregen ze dinsdag j.l. het vijfde team van Groot Sas uit Sas van Gent op visite. Ook ons eerste team kon zich geen betere aanvang voorstellen, want ook zij won nen, net als het tweede team, met 80. Voor beide senioren teams dus een zeer goede start van dit tweede jaar dht Wissenkerke in de kompetitie mee doet. De volgende wedstrijd voor het eerste team is op dinsdag 2 oktober, thuis spelend tegen het derde team van Smash '74 uit Middelburg. KOLLEKTE NIERSTICHTING 1984 Volgende week gaan weer een aantal vrijwilligers, maar vooral vrijwillig sters, op pad met een kollektebus voor de Nierstichting Nederland (24 t/m 30 september). Met name in de gemeente Wissenkerke zullen de inwoners een kollektezakje ontvangen teneinde het vrijwilligerswerk van kollektanten, c.q. koliektantes, enigzins te verlichten. Vorig jaar stond de gemeente Wis senkerke wat offervaardigheid t.a.v. deze kollekte in Zeeland bovenaan. Dat betekende een gemiddelde van een gul den per inwoner. Slechts elf andere gemeenten in Nederland bereikten een hoger gemiddelde. De eerlijkheid ge biedt te vermelden, dat ook vakantie gangers zich niet onbetuigd lieten. De Nierstichting Nederland krijgt geen subsidie van het rijk. Dit betekent dat haar werkzaamheden betaald wor den uit partikuliere bijdragen. Op Noord-Beveland wonen momenteel 2 dialyse-patiënten en beiden komen naar het zich laat aanzien, voor transplan tatie in aanmerking. Een reden temeer deze kollekte namens de Nierstichting Nederland warm bij u aan te bevelen. GEVONDEN Op het bureau der Rijkspolitie te Kortgene zijn inlichtingen te verkrijgen omtrent de volgende gevonden voor werpen: 1 bril zonnebril; 1 herenfiets kleur zwart; 1 Fuij videocassette; 1 sleutel; 1 tas met inhoud; 1 kleine portemonnee; 1 surf zwaard; 1 gouden halsketting vriendschapsring; 1 roodbruine porte feuille met inhoud; 1 blauwe giek; 1 gele mastvoet; 1 baby cape. crème kleurig vest; 1 portemonnee met in houd; 1 richtingaanwyzerlamp; 1 zwarte fietspomp; 1 portemonnee sleuteletui; 1 sleutel merk Weiser; 1 da mesfiets kleur blauw; 1 herenfiets kleur groen; 1 knipportemonnee met inhoud; 1 zonnebril; 1 rol isolatie materiaal; 1 lips sleutel; 1 paar blauwe kinder schoenen; 1 zwarte portefeuille met in houd; 1 hoesje van een bril; 1 trouw ring; 1 zilverkleurig sleuteltje; 1 houten surf zwaard; 1 zwarte kipportemonnee met inhoud; 1 surf zeil, mast en giek; 1 kontaktsleutei huissleutel in bruin etui; 1 zwarte mastvoet; 2 waterski's; 1 dubbele huissleutel; 1 zwarte porte monnee met inhoud; 1 surfplank met skeg en zwaard; 1 sleutelring „Ford" 1 kontaktsleutei „Ford"; 1 school agenda (Linda van Beek); 1 portefeuille met inhoud; 2 autosleutels merk Volvo; 5 sleutels aan een ring; 1 blauwe slip over; 1 surf zwaard; 1 zilveren armband. BASKETBALL CLINIC IN NIEUW SPORTCENTRUM TE GOES Op maandag 15 oktober a.s. in de herfstvakantie wordt in Goes een groots opgezette basketbal-clinic voor de jeugd georganiseerd. Vele bekende topspelers en -coaches zullen die dag aanwezig zijn. Zij zullen de jongens en meisjes op aantrekkelijke wijze laten kennismaken met de basketbalsport. Aan de clinic kan iedereen tussen 13 en 17 jaar meedoen. Alle jongens en meisjes die al basketballen of deze sport graag willen gaan beoefenen, zijn welkom. Het programma start om 10.00 uur en de clinic vindt plaats in de Sporthal aan de Zwembadweg. De organisatie van deze dag is in handen van de Nederlandse Basketbal- bond. Warming Up Sports B.V.. impor teur van Nike sportartikelen, stelt voor iedere deelnemer een speciaal clinic- T-shirt beschikbaar. De clinic wordt gehouden ter gelegenheid van de ope ning van de Sporthal. Jeugdspelers, die deze dag willen meemaken, kunnen zich dagelijks tus sen 19.00 en 21.00 uur opgeven bij Magda Rijk, 's-Heer Hendrinkskinde- renstraat 1, 4461 BS Goes, Tel. 01100 - 23482. MOOI SUCCES VOOR DE BRASS BAND "WILHELMINA" UIT COLIJNSPLAAT De Brass-band „Wilhelmina" uit Co- liinsplaat wist op het internationale concours voor harmonie-, fanfare- en brass-bands een eerste prijs te behalen met 84,83°/o van de te behalen punten. Zij nog vermeld, dat 85% van de te be halen punten een eerste prijs was met lof van de jury. De internationale jury bestond uit de heren: Jan Segers, componist, eerste regisseur muziekafdeling van de BRT; J. P. Laro, inspekteur der Nederlandse militaire muziekkorpsen; Jan Steute- lings, leraar aan de muziekacademieën in Dilsen en Voeren. CURSUSSEN VAN DE HVP De Huishoudelijke Voorlichting te Plattelande organiseert voor vrouwen van Kamperland en omgeving een bloemschik-cursus van 6 lessen. En wel op maandagavond 4 oktober te begin nen van 19.30 uur tot 22.00 uur in het De Casembroothuis. Cursusgeld 3,50 per les per persoon. We maken versbloemstukjes. stroo- bloemstukjes en Kerststukjes. Opgeven bij mevr. Sandee, Noord straat 42, Telefoon 01107- 1624. In januari starten we een breicursus en wel op maandagavond. Geeft u hier voor nu op Tot ziens. VERKIEZING ONDERNEMINGS RAAD HET ZEEUWSE KRUIS Op 12 september j.l. hebben de ver kiezingen plaatsgevonden voor de eer ste Ondernemingsraad bij de Provin ciale Vereniging Het Zeeuwse Kruis. Het opkomstpercentage was 77%. De gekozen Ondernemingsraadleden zijn allen verkiesbaar gesteld door de vak organisaties. Gekozen zijn: ABVA-KABO: S. A. Burgers, kraamverzorgster; M. Janse - Menu, kraamverzorgster; M. de Kort, adjunkt-leidster-docente; C. de Maagt- van Geertrui, kraamverzorgster; F. H. Rombouts, administrateur; M. Schou ten-Vleugel, kraamverzorgster; Het Be terschap: P. Dekker, kraamverzorgster; G. Poppe, kraamverzorgster; C.F.O.: F. J. de Rooy. kraamverzorgster. Steun het Astma fonds. Postgiro 55055.^ OFFICIËLE OPENING INFORMATIE EN' KLACHTENBUREAU VOOR DE GEZONDHEIDSZORG IN ZEELAND Vrijdag 21 september a.s. is de of ficiële opening van het Informatie- en Klachtenbureau (I.K.G.) voor de proef regio Zeeland. Het I.K.G. geeft mensen met vragen en klachten over de gezondheidszorg informatie en zonodig ondersteuning bij het realiseren van hun rechten als pa tiënt. Anonimiteit is gewaarborgd. Het I.K.G. Zeeland, gevestigd aan de v/d Spiegelstraat 7a, viert haar opening met een feestelijke bijeenkomst in het Cultureel Centrum >,De Villa'' te Goes. Na de verwelkoming door de regio coördinatrice, mevr. A. J. M. Donken - Verhees, wordt een openingswoord uit gesproken door de secretaris van het landelijke Hoofdbestuur van de Alge mene Vereniging voor Patiëntenbelan gen, dhr. K. W. A. de Regt. Deze zal aansluitend de openingshandeling ver richten. Dhr. mr. F. G. A. Huber, oud burgemeester van Goes, spreekt daarna namens de afdeling Zeeland. De feestelijke bijeenkomst vangt aan om 14.30 uur en duurt tot ongeveer 16.30 uur.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 2