NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD TWIJNDER'S Gcd-W Gee?lucht manufacturen SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma fonds. Postgiro 55055. Ho. 4133 Donderdag 23'augustus 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL 01107-13 08 - GIRO 206882 Abannementiprtya 20,per jaar. Franko per poet ƒ36.— per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. exoL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wQ geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 15 door T. Lodewijk „Goed, daar wil ik ook m'n krachten wel eens op beproeven. Ik heb nogal wat relaties en vergeet niet. Rudi, je hebt in die korte tijd een goede naam gekregen. Er zijn heel wat mensen, die vertrouwen in je hebben. Heus, breek daar je hoofd niet over." „Ik ben zo blij dat ik tenminste ie mand heb die nog wat om me geeft," zei ze ongelukkig. „Je weet niet eens hoeveel mensen om je geven," antwoordde Gereardts met een gezicht els een sfinx. „En nu ga ik eens even in de winkel praten. Jij gaat er vandaag nog tussenuit en wie weet hoever je over een week weer bent." Een week later lag Rudi, nog zwak en gauw vermoeid, in een makkelijke ruststoel en verwachtte Geraerdts. Die opgebeld hid, dat als het niet te ver moeiend was, hij een half uurtje kwam babbelen. De direktrice van het rusthuis had haar op het hart gedrukt, zich niet op te winden, dan was ze meteen weer een paar dagen achteruit. Maar ze kon toch niet helpen, dat op haar wangen vurige plekken brandden en dat 'haar vingers koortsachtig wriemelden rond een haakwerkje. Haar zaak! Haar ideaal! Wat zou er omgegaan zijn in die week, waarin zij er niet geweest was? Hoe hadden de meisjes het gered? „Eerlijk gezegd wel een beetje," be kende ze. „Maar toen op een avond schoot me opeens te binnen dat het me totaal niet hielp. En dat m'n gezond heid nummer één is. Dat zelfs als m'n zaak naar de maan was. ik weer krach tig genoeg moest zijn om van voren af aan te beginnen. Toen heb ik het laten zwemmen en op u vertrouwd". „Juist," knikte hij, „dat is verstandig. Nu meisje, ik wil je niet langer in on zekerheid laten. Je brandt van verlan gen om wat te horen, nietwaar?" „Hoe kan het anders?" „Natuurlijk. Nu, zorg nummer één. De terugbetaling van die achtduizend pop. Daarover hoef je je geen zorgen meer te maken. Dat geld is er. Teken maar een schuldbekentenis, je moogt het in acht jaar aflossen, drie procent rente." „Tegen welke zekerebid?" vroeg Rudi* „De enige zekerheid is je verzeke ringspolis. Daar moet het op aangete kend worden, dus de geldgever verze kert zich alleen tegen het risico van je overlijden." Rudi dacht even na. „Dat is gran dioos," zei ze toen. „Dat iswel, dat is wel heel edelmoedig. Ik zou wel gek zijn, als ik dat niet accepteerde, vindt u ook niet?" „Je zou inderdaad wel stapel zijn, wanneer je dit niet met beide handen aanpakte," bevestigde hij. „Als jij per jaar geen duizend gulden op 'die schuld kunt aflossen, met zo'n zaak en met jouw zakenkapaciteiten, nou. doek dan je zaak maar op." „Wie heeft dat.." „Tja, dat mag ik nu juist niet zeg- Beat a reedt geabonneerd op •en I-maandelijks tijdschrift mat aktnaliteiten, cultuur, neraitk Hat geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor- bllceerde foto's, sten van nog nimmer gepu- Sleehts 80,per jaar. ▼raag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE gen," deed Geraerdts geheimzinnig. „U toch niet zelf..?" „Kind. waar moet ik het vandaan halen? Ik ben maar een arme reiziger." „Kom, kom," plaagde Rudi, „het zal met u wel loslopen. Maar ik zou toch echt niet willen dat u. „Maak je geen zorgen," zei Geraerdts, „iik kan je verzekeren op m'n woord, dat ik het niet ben. Het is iemand an ders die je helpen wil. E,n dat hij dat eerlijk meent en je geen kool zal stoven' daarvoor sta ik borg." „Ik zou toch wel graag weten.." „Vroeg of laat 'kom je dat wel te weten. Maak je er nu geen zorg over. Dit is dus in orde." Rudi zuchtte, een zucht die uit de grond van haar hart kwam. „Dat was m'n voornaamste zorg," stemde ze toe. „Al het andere zal wel terecht komen. Ik ben vrij van Johan Lastman. O, me neer Geraerdts, u kunt niet begrijpen hoe blij ik daarom ben." „Dat kan ik nu juist zo heel goed begrijpen," antwoordde de oude heer. „Nu de zaak. Rudi." „Ja, alstublieft, vertelt u me alles." „Natuurlijk liep dat in het begin niet allemaal gesmeerd. Maar toen de men sen hoorden dat jij ernstig ziek was, bleek wel dat je hier toch een reuze goodwill hebt. De klanten waren heel geschikt en het liep druk 'in de winkel. En iedereen wou weten hoe het met je was." „Ja," zei Rudi, „moet u eens zien, zelfs bloemen, hier. Van., ja, dat raadt u nooitvan mevrouw Mijnders. Ik moet mijn oordeel over die dame toch herzien." „Je zult je oordeel over méér men sen wellicht moeten herzien," glim lachte Geraerdts. „Verder heeft juf frouw Gerda zo goed en zo kwaad als het gaat, alles lopende gehouden. Dat meisje moet je in waarde houden, Rudi. Ze kijkt niet naar de klok. ze komt vroeg en gaat pasweg als alles af is. Die heeft hart voor de zaak, ze vindt het fijn dat de verantwoordelijkheid op haar rust, maar ze zal vreselijk blij zijn, als je weer terug bent." „Kan ze niet eens. „Morgenochtend komt ze bij je koffie drinken, dan is het toch stil. En dan zal ze je va>n alles vertellen. Tenminste, als de directrice 'het goed vindt. Want jij moet je niet opwinden." „Dit doet me geen kwaad. Alleen maar als ik zorgen zou hebben, zou ik er op achteruitgaan. Nu ik weet, dat het loopt, kan ik hier zonodig nog wel drie weken liggen. Maar ik blijf wel graag een beetje bij. Dat snapt u wel." Het waren wonderlijke dagen voor Rudi, die dagen van gedwongen rust. Haar gedachten waren grotendeels bij haar zaak, bij de toekomst, maar ze dwaalden toch telkens weer af. Ze dacht aan Johan Lastman. Had ze hem behoorlijk behandeld? Neen, zij zelf was veel te lichtvaardig te werk gegaan. Zij was verantwoordelijk voor de verkeerde indruk die ze bij hem gewekt had. Hij was nu eenmaal die hij was. Hij had er nooit doekjes om gewonden, dat hij het huwelijk zag als een overeenkomst tussen twee mensen die goed met elkaar op konden schieten en samen succes wilden hebben. En zij was zo verblind geweest door de mo gelijkheid een eigen zaak te beginnen, zich te wreken op Twijnders. dat ze hem dn die waan gelaten had. Neen, ze had Johan Lastman niets 'te verwijten, maar hij kon haar wel heel veel verwijten. Hij had zijn geld ge stoken in haar zaak, hij had zijn tijd en moeite en inspanning gegeven. Nu had hij zijn geld terug. Het is waar, maar al het andere was hij kwijt. Neen, wanneer Johan Lastman onvriendelijke gedachten had over Rudi Taal, kon ze hem dat waarlijk niet kwalijk nemen. En zo dwaalden haar gedachten naar de concurrent, naar Twijnders. Nu zij zelf demand onrecht aangedaan had, was ze ook niet dn staat zo scherp te oordelen over het onrecht, dat hij eens haar tante had aangedaan. Twijnders was zakenman. Hij had een zakelijke strijd gevoerd. Tante Geertruida had verloren, maar., dat was te voorzien. Ze had geen kapitaal en ook geen strijd" lust genoeg om de bakens te verzetten naarmate het getij verliep. Nu. rustig op haar stoel, kon ze dat allemaal beter en 'Objektiever bekijken. Maar het meest vrat aan haar ge moedsrust de gedachte, welk een in druk Rolf Twijnders van haar gekregen moest hebben. Zij, de eerlijke, fiere Rudi Taal, die daar zat te spannen met één van de vertrouwden van Twijnders tegen hem. Was dat eerlijke konkurren- tie? In geen geval. En het stak haar bitter, dat de rollen thans waren om gekeerd. Dat zij het niet was, die hem opnieuw met een hooghartig gebaar de deur kon wijzen, maar dat hij met dat zelfde gebaar van haar was weggegaan, als van een onwaardige. Hoe fel had ze hem gestriemd toen hij bij haar was geweest, hoe had ze hem getart. Wat had ze gezegd toen 'hij in vertrouwen met haar, zijn konkurrente toch, had gepraat over zijn vader, de moeilijkhe den in de zaak? Je moet niet bij me komen uithuilen.. O, wat had ze zich de meerdere gevoeld, hoog boven Rolf Twijnders. En wat was ze tenslotte? Zo smolt langzaam de korst om Ru- di's hart. Tot de brief kwam. De brief van Johan Lastman. Er stond geen op schrift boven. Hij viel meteen met de deur 'in huis. Het was voor mij wel een bittere teleurstelling, zo schreef hij, te moeten bemerken, hoe ik me in je vergist had. Ik geloof niet. dat ik daar alleen schuld aan heb. Ik heb je altijd precies gezegd hoe ik er over dacht en jij ging ermee akkoord. Hoe je opeens als een blad aan een boom bent omgedraaid, kan ik niet begrijpen. Maar ik heb m'n ver lies genomen. M'n geld heb ik terug gehad. Over de rest praten we maar niet. Ik had het ook anders kunnen doen, maar ik had geen zin tegen je te procederen. En ik stond zwak, want in vast vertrouwen dat jij jouw deel van de overeenkomst zoudt nakomen, had ik de zaak niet zwart op wit laten vastleggen. Met een hoge rode kleur las Rudi deze beschuldigende woorden. En ze moest toegeven: hij had gelijk. Ook Johan Lastman, die ze voor zichzelf niet goed genoeg gevonden had, had het recht op haar neer te zien als iemand die haar deel in de overeenkomst niet was nagekomen. Ik zou dit alles geslikt hebben, ging Lastman in zijn brief voort, wanneer ik het had kunnen toeschrijven aan meis jesgrillen. Het is dam van me geweest met iemand die zo grillig was. in zee te gaan. Maar zand daarover. Nu ik echter heb gemerkt, dat je met Twijn ders onder één hoedje speelt, dat die je het geld versohaft heeft om mij uit te kopen, wil ik je alleen maar zeggen dat ik je handelswijze beneden alle peil vind. Wanneer ik schrijf wat ik denk, zou ik me misschien schuldig maken aan belediging, daarom houd ik het maar dn. Maar ik ben blij, dat ik, zij het met schade en schande, geleerd heb. Met zo iemand was ik niet graag in zee gegaan. Je 'hebt wel eens kritiek geoefend op mijn zakenmethoden. maar ik zou toch niet graag de jouwe over nemen. Het ga je naar dat je verdient. J. Lastman. Rudi staarde als door de bliksem ge troffen naar deze brief. Zij geld van Twijnders? Wild gonsden de gedachten door haar hoofd en spontaan greep ze naar haar schrijfmap en pende haastig een brief naar Geraerdts. Hier moest en zou ze haring of kuit van hebben! Hoofdstuk IX. De wraak. Voor het hek van 'het rusthuis stopte een auto. Dat gebeurde niet alle dagen en Rudi, in verterende spanning blij met elk verzetje, keek met uitgerekte hals wie haar kwam bezoeken. Ze lag te wachten op bericht van Geraerdts, die ze geschreven had om haar terstond opheldering te verschaffen. Maar dit kon Geraerdts niet zijn. Die kwam altijd met de bus en wandelde verder. Dat was goed voor zijin lijn, vertelde bij aan ieder die het horen wilde. Ze zag de chauffeur uitstappen, het portier openen en een bejaarde man uit de wagen helpen. Die langzaam, leunend op een stok, het pad op wan delde naar de deur. Weldra was hij uit het gezicht verdwenen. Maar enkele minuten later kwam Mies, het hulp-voor-alles. Rudi ver tellen, dat een heer haar wilde spreken. Hij had zijn naam niet willen zeggen. „Was het die meneer, die net is aan gekomen?" vroeg Rudi. „Ja, een ouwe heer met een stok. Hij loopt erg moeilijk." Rudi dacht even na. Wie kon het zijn? Misschien die ouwe meneer Koster, Ge raerdts patroon? In ieder geval kon ze hem niet wegsturen. „Laat maar hier komen," zei ze kort. Het was inderdaad de man, die zoé ven was gearriveerd. Rudi zag de auto nog wachten voor het hek. Ze keek hem scherp aan en haar ogen werden groot. Dat was toch (Wordt vervolgd) VOETBAL Zaterdag 25 augustus: Rekerkompetitie Brouwershaven 3 Wissenkerke 4 (4.15 uur) Duiveland 3 Wissenkerke 3 (4.15 uur) Wissenkerke Cl Wolf aartsdijk Cl (11.00 uur) Colpl. Boys 4 Bevelanders 4 (2.30 uur) Dames: Oostkapelle 2 Colpl. Boys (11.00 uur) Col. Boys BI Duiveland BI (12.45 u) Colpl. Boys Cl Kloetinge C2 (11.00 u) Dames: Meeuwen 2 Bevelanders (11.00 uur) Veere BI Bevelanders BI (12.45 uur) Bevelanders Cl DFS Cl (11.00 uur) Kloetinge A4 Cortgene Al (12.45 uur) Cortgene Cl 's-H. Arendskerke Cl (11.00 uur) Kompetitie: Wissenkerke Dl Col. Boys Dl (10 u) Kruiningen D2 Wissenkerke D2 (10 u) Wissenkerke El Goes El (10.00 uur) Wissenkerke F Bevelanders F (10 u) Heinkenszand El Bevelanders El (10.00 uur) Colpl. Boys El Cortgene El (10 uur) Zierikzee D2 Cortgene Dl (10 uur) Cortgene F Colpl. Boys F (10.00 uur) Vriendschappelij k WIK 2 Kats 1 (2.30 uur) Zondag 26 augustus: Bekerkompetitie Cortgene 2 Domburg 4 (2.30 uur) Domburg 3 Cortgene 3 (10.30 uur) Dinsdag 28 augustus: Vriendschappelij k Kapelle 3 Kats 1 (19.00 uur) WATERSPORT Zaterdag 25 augustus: Mid-zomertocht op het Veerse Meer. organisatie: J.C. Veere. Int. zeilwedstrijden IOR en NKK op het Veerse Meer, aanvang 11.00 uur, organ.: R Y CB/Wolph a a rtsdij k. Vijvervreugdtocht op het Veerse Meer, aanvang 13.00 uur, organ.: W.V. Arne. Barbecue bij Oostwatering, organisatie: W.V. Arne. Zaterdag 25 en zondag 26 augustus: WW-Verbonds kampioenschappen Eenheidsklassen bij Oostwatering, org.: Vlaamse ver. watersp. Int. zeilwedstrijden eenheidsklassen te Wolphaartsdijk, org.: WSWV-JCV- RYCB. Zeilwedstrijden om de Eppo-beker te Veere, Marine W.V. n |j AUTO-RALLY Zaterdag 25 augustus: Internationale auto-cross te Kamper land, aanvang 14.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 892 Horizontaal: 1. plakmiddel - 3. muziek instrument - 8. voordeel - 11. voormid dag - 13. bestaat - 14. zangnoot - 16. de oudere - 17. jongensnaam - 21. ka baal - 24. maand - 25. teerprodukt 27. innig verzoek - 28. de somma van 30. fijngemaakte steen - 32. reeds - 33. schaakterm - 35. ontkenning - 36. ieder 38. voorkeur - 39. aanwezig - 40. aziaat 41. vleesgerecht - 45. tegenwerping - 49. wilde haver - 50. deel van de vinger 51. boom - 52. bijbelse naam - 53. goud (Frans) - 55. bijzonder begaafd mens 58. cent - 59. bitter vocht - 61. pret 62. vallei - 64. smalle houten strook 67. reclamedrukwerk - 69. jongensnaam 70. en anderen - 72. uitroep - 73. Frans lidwoord - 74. elasticiteit - 75. aanbie ding - 76. metaal. Verticaal: 1. ouderwets verlichtingsar tikel - 2. familielid - 4. gestold vleesnat 5. spil - 6. goud (Frans) - 7. drank - 9. deel van Amerika - 10. beven - 12. zangstuk voor twee personen - 15. tel woord - 18. lengtemaat - 19. vogelpro- dukt - 20. mannelijk dier - 22. jongens naam - 23. als eerder - 25. plezier - 26. foto - 29. insekt - 30. vergevingsgezind 31. gemene vrouw - 32. vogel - 34. het telen - 35. deel van een Franse ontken ning - 37. vreemde munt - 38. kostbaar kleinood - 41. lijst van werkzaamheden 42. deel van het hoofd - 43. reeds - 44. nobel - 45. stand - 46. in orde - 47. droog (van wijnen) - 48. druk praten 54. woede - 56. gevangenis - 57. zuivel- produkt - 59. gelukkig nieuwjaar - 60. Frans lidwoord - 62. zangnoot - 63. gode zij lof (Lat. afk.) - 65. plaats in Gel derland - 66. moed - 67. energie - 68. bijbelse naam - 71. Maar - 72. slede. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 891 Horizontaal: 1. sg - 2. arg - 5. eem 8. st - 10. nt - 11. vooronder - 14. ri 16. toko - 18. tante - 19. oven - 21. last 23. ter - 24. klam - 25. jas - 26. eli 27. elp - 28. dal - 30. sta - 32. epe 34. mee - 36. naar - 40. trap - 42. on derkant - 43. polo - 45. etna - 48. anp 50. pas - 52. are - 53. ier - 55. ido 56. mia - 57. ion - 59. egel - 61. lei 63. lont - 65. trog - 66. edele - 68. otto 70. us - 71. onderdoor - 74. en -_75. tt 76. oer - 77. est - 78. sr. Verticaal: 1. stola - 2. ao - 3. rot - 4. gratie - 5. entree - 6. ede - 7. me - 9. trema - 10. nt - 11. vos - 12. one - 13. rol - 15. in - 17. kassa - 20. vader - 22. tea - 2i4. kpm - 25. jan - 29. lap -31. troon - 33. paria - 35. etter - 37. ako 38. ode - 39. gas - 41. aan - 43. pui 44. largo - 46. teint - 47. aan - 49. pil 50. polder - 51. smilde - 52. aal - 54. eerst - 58. otter - 60. ego - 62. eer - 64. oor - 65. tu - 66. ede - 67. eos - 69. on 72. no - 73. ot.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 5