NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD rn TWIJNDER'S manufacturen SPORTAGENDA FEUILLETON door T. Lodew\jk Zeeland Magazine? Mo. 4131 Donderdag 9 augustus 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per Jaar. Franko per poet S5,— per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excL BTW. Voor foaten In advertenties per telefoon opfeseven, kunnen wfl seen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Stom van je om dat toe te geven." „Ik heb niets toegegeven," zei ze op nieuw, „maar ik heb het 'ook niet ont kend. Ik wou er 'niet om liegen. Ik wist trouwens evenmin, hoeveel hij wist. En we hadden de schijn volkomen tegen. Hij heeft blijkbaar niet gemerkt dat wijZe zweeg verward. Johan Lastman zocht naar woorden om de situatie te redden, om zijn doel te verwezenlijken. Hoor eens Rudi," zei hij gemaakt kalm, „je snapt dat ik een beetje uit mijn doen ben. Eerst die narigheid van gisteren en vanmorgen dit. Maar laten we nu allebei ons verstand gebruiken. Wat je gisteren zei kun je niet menen. Nee," hij hief bezwerend de hand op, daar kunnen we later nog wel eens over praten, dat worden we wel eens. Voor het ogenblik zitten we allebei in de boot en we hebben er het beste van te maken." „Je bedoelt?" „Dat we de vlag hijsen en samen werken in deze zaak. Openlijk." „Hoe kan dat?" „Waarom niet? Als we getrouwd zijn?" „Maar ik heb je toch gisteren ge zegd „Dat je roe niet kon trouwen. Nu ja, iedereen is wel eens in zo'n stemming. Daarvan kom je wel terug. Je weet hoe ik er over denk. Wij zijn twee partners en willen we succes hebben, dan moe ten we goed en volledig samengaan. Ik geef toe dat ons huwelijk ook een eh zakelijke basis heeft, maar dat lijkt me de slechtste nog niet. We zullen dan ook niet zo gauw van elkaar vandaan lopen. Trouwens je weet, dat ik je graag mag. We hebben allebei goed met el kaar kunnen opschieten „Nogmaals, Johan," zei Rudi ver moeid, want het leek of haar hoofd zou barsten, „ik geloof niet dat dit een voldoende basis is." Hij zat een ogenblik verslagen. „Wat wou je dan?" begon hij opnieuw. „We hebben iets aangepakt, samen. Deze zaak.ons beider geld zit er in. Van jou iets meer dan van mij, toegegeven. Maar ik heb er m'n kapitaal aan ge waagd." „Dat kun je er toch in laten?" „Waarom zou ik m'n geld steken in een zaak, waarin ik geen persoonlijke interesse heb?" We kunnen toch zakelijk samenwer ken?" „Hoe moet dat? Wij samen in deze zaak, zonder dat we getrouwd of zelfs verloofd zijn? Jij een vrij meisje, ik vrijgezel? En dat hier, in dat kletsgat, met zulke lievelingen als de mevrouwen Mijnders en Cosijns? Nee Rudi, ik heb dit alles tevoren overdacht en ik heb me er in gewaagd, omdat ik ons in de toekomst samen zag. Als man en vrouw, deze zaak drijvend onder de oude naam van de firma Taal. Maar niet als geldschieter of als stille ven noot. Ik kan m'n geld wel beter ge bruiken. Dus „Je stelt me een ultimatum." Bent n reedt geabonneerd op Mn 2-maandelijks tijdschrift mot aktaaliteiten, cultuur, evenementen, historie en Het geheel in 4-kleuren om slag ei alle artikelen voor- bliceerde foto's. tVn van nog nimmer gepu- Slechts 30,— per Jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Ik moet wel. De toestand is voor mij ook zo leuk niet. Ik sta op straat en m'n geld zit in jouw zaak. En jij laat me in de steek." Ze wilde er iets tegen inbrengen, maar kon de woorden niet vinden. Haar hoofd gloeide, haar slapen klopten. Ook dit nog, ze kon niet meer verdragen.. Johan Lastman stond op. Hij lette niet op Rudi's toestand, zag niet dat het meisje ziek was, dacht alleen aan zijn eigen penibele situatie. „Rudi, je hebt de keus; óf we voeren ons oorspronkelijke plan uit, óf je stort mijn geld terug. Dat kan makkelijk, want ik heb je accept: er is geen ven nootschap, het is ieder ogenblik opeis baar." „Hoe moet ik dat, Johan.." „Dat is jouw zaak. Misschien dat als je er over nadenkt, je begrijpen zult dat je wel wat makkelijk van de over eenkomst bent afgestapt. Morgen moet ik je besluit weten. Adieu." En met die korte groet verliet hij het kantoor. Hoofdstuk VIII. Tegenslag. Rudi kon de loop der gebeurtenissen niet verwerken. Het was haar te veel. Eerst had ze, in vurig enthousiasme, de gelegenheid gegrepen die Johan Lastman haar bood, te voldoen aan een oude hunkering: zich te wreken op Twijnders. aan wie naar haar oordeel alle narigheid te danken was. Het plannen maken samen had tussen hen een sfeer van vertrouwelijkheid ge schapen, de gedachte in een eigen zaak te staan, eigen ideeën tot werkelijkheid te kunnen maken, had haar geheel meegevoerd en zodoende had ze er zich geen rekenschap van gegeven, dat ze wel wat lichtvaardig over verschillende andere zaken heenstapte. Bijvoorbeeld haar eventueel huwelijk met Johan Lastman. Langzamerhand echter was dit alles bezonken, was ze de dingen weer nuch ter gaan bezien. Telkens weer was ze in haar denken gebotst op de figuur van Rolf Twijnders, die ze straks in zijn vaders zaak te vuur en te zwaard bestrijden en bekonkurreren zou. Ver geefs probeerde ze zichzelf wijs te ma ken dat dit haar yreugde en voldoening zou geven. Langzamerhand drong het tot haar door dat, al rakelde ze het verleden nog zo op, de vlammen van haar haat niet raakten tot de figuur van de jongeman die ze nu enkele ma len ontmoet had. En waarmee ze een wonderlijke verbondenheid had gevoeld, al had ze alles in het werk gesteld om dit te verbergen. Onbewust was haar daardoor steeds duidelijker geworden, hoe weinig hecht het fundament zou zijn onder een hu welijk met Johan. Was ze gaan be grijpen, dat ze haar levensgeluk dn de waagschaal stelde voor succes in zaken en voldoening aan haar wraakgevoe lens. Ze was zich beginnen af te vragen, of die prijs 'niet te hoog was. En steeds duidelijker was het haar geworden, dat ze het wel zakelijk met Johan Lastman aandurfde, maar dat een band voor het leven met hem haar onduldbaar knellen zou. Lastman's optreden in de zaak van zijn werkgever, die hem vertrouwde en wiens vertrouwen hij beschaamde, had haar al evenmin gerustgesteld. Ze schuwde de strijd niet, maar hield van een open en eerlijk gevecht. Zulk een handelwijze als Lastman verdedigde, kon haar niet bekoren. En soms vroeg ze zich af of zulk een man wel in alle opzichten te vertrouwen was, of ze va lig met hem in zee kon gaan. Toen ze eindelijk de moed gehad had, hem dit alles te zeggen, verlangend eindelijk van die twijfel, die onzeker heid te worden bevrijd, was als ©en klap daarboven op gekomen de ver schijning van Rolf Twijnders, die na tuurlijk de voor de hand liggende kon- kiusie trok uit hun samenzijn en niet kon weten dat nog geen twee minuten geleden zij zelve een streep gezet had onder dit hoofdstuk van haar levens boek. Maar al stond er een streep on der. het stond er nu eenmaal in en ze was er verantwoordelijk voor. In haar ellende en verslagenheid had ze niet de moed gehad op Rolfs beschuldi gingen dn te gaan. Tot nog toe had zij altijd de troeven in handen gehad, had hij onverrichterzake af moeten trek ken. Nu kon hij haar striemen met zijn verwijten en nog met opgericht hoofd weggaan, overtuigd dat hij zijn vriend schap aan een onwaardige had verspild. En dat hinderde haar zo zeer, dat ze zich verwonderd afvroeg: wat is die Rolf Twnijders voor mij, dat ik me zijn minachting zo aantrek? En alsof dit alles nog niet genoeg was, was deze morgen Johan gekomen, had haar verschrikt met de mededeling van zijn ontslag, haar kort en goed voor de keus gesteld; trouw met me of geef me mijn geld terug. Ze kon niet met hem trouwen, dat wist ze nu wel heel zeker. Maar hoe kon ze hem zijn geld terug geven? Wie zou haar achtduizend gul den geven, om Johan uit te kopen? En wanneer dat al gebeurde, wat zouden de voorwaarden zijn? Zou ze dan nog baas zijn in haar eigen zaak? Ze begreep nu hoe lichtvaardig ze gehandeld had. Ze had een ogenblik ge meend dat ze de dingen net zo zakelijk bekijken kon als Johan, maar nu wist ze dat ze zich in zichzelf had vergist, dat ze niet alleen een hoofd had. maar ook een hart, en dat soms dat 'hart, in plaats van haar nuchter verstand, haar de koers dikteerde. Benauwde dit alles haar geest, ook lichamelijk voelde ze zich niet wel. De laatste weken had ze op haar zenuwen geleefd, voortdurend op topspanndng. Nu kwam de reaktie. En waarschijnlijk had ze gisteren kou gevat. Ze was hui verig, het leek of een band om haar hoofd was geklemd en haar ogen los in haar kassen lagen. Ze voelde zich vol komen ellendig en van allen verlaten. Even trok ze zich terug in haar eigen kamer, waar ze snel een beker melk warmde en enkele tabletten innam. Misschien als ze het hierop uithield tot vanmiddag en dan een uurtje kon gaan liggen, was ze weer fit. Juist kwam ze weer haar kamer uit, toen ze de bekende gestalte van Ge raerdts in de winkel ontwaarde. Haar ogen hchtten op en blij verwelkomde ze de oude hoofdvertegenwoordiger, die reeds de raadsman van haar tante was geweest. Maar tegelijk bedacht ze, dat ze Geraerdts geheel buiten haar plan nen gehouden had. Toen hij haar ge feliciteerd had met de opening van haar nieuwe zaak, was die gelukwens ©en beetje koel geweest, 'dacht ze. Maar ja, in die tijd had ze Johan als adviseur. En ze was zelfs niet op de gedachte gekomen er ook eens met Geraerdts over te praten. Inderdaad had dit Geraerdts een beetje gegriefd, te meer omdat hij niet wist dat Johan Lastman er achter zat. Waar zij zweeg, wilde hij niet vragen en hij had zich een beetje gereserveerd getoond. Rudi had dat wel gemebkt. Nu echter zag hij het meisje aan, dat ze het .niet al te makkelijk had, haar ogen stonden zo hol en de vrolijke trek was van haar gelaat verdwenen. Ze zag er zorgelijk en moe, zelfs ziek uit. Ge raerdts was er de man niet naar om lang te broeden over gelijk of ongelijk en de oude vriendschap ontwaakte met een weer. Vijf minuten later zat hij 'in de kamer te blazen tegen zijn koffie en te knip ogen tegen Rudi, die een beetje blozend teruglachte. Ze was niet op haar gemak. En toch was ze heel erg blij, dat Ge raerdts er was. Ze had hem altijd on bepaald vertrouwd, ze wist dat hij een goed en standvastig vriend was, ook in tegenspoed. Eindelijk iemand waar mee ze niet behoefde te vechten, waar voor ze niet op haar hoede behoefde te zijn. Hij zei haar ronduit dat ze er slecht uitzag en zijn vaderlijke bezorgdheid ontdooide haar laatste reserve. Inner lijk geschrokken omdat ze er .nu alles uitflapte, vertelde ze hem het hele ver haal. „Maar kind," zei de oude man ont steld, „hoe kon je dan ook zo ver gaan? Met iemand samen een zaak stichten is één, maar met hem trouwenda's wat anders. Dat had je wel eens eerder mogen bedenken, want nu zit je met de gebakken peren." „Ja," glimlachte Rudi mat, „dat had ik zeker wel mogen doen. En nu ik het bedenk, is het te laat." „Hoezo?" vroeg Geraerdts verschrikt, „ga je dan tóch met hem trouwen?" „Nee," antwoordde ze beslist, „zeer zeker niet. Maar zakelijk zit ik aan hem vast. Als ik hem niet trouw, moet hij ziin geld terug. En ik kan het niet missen." Geraerdts wilde er scherp op ingaan, maar hield zijn woorden in en dacht na. „Eigenlijk," zei hij 'tenslotte bedacht zaam, „kan ik hem daarin geen ongelijk geven. Kijk es, hij heeft het, voorzover ik kan nagaan, eerlijk bedoeld. Hij heeft je niet willen bedriegen, hij heeft alleen een erg eh.. zakelijke kijk op het hu welijk gehad en kreeg van jou de in druk dat jij er net zo over dacht, of misschien wil dat je van hem hield." (Wordt vervolgd) 11 AUGUSTUS: BRADERIE TE KORTGENE Veel muziek, een ballon wedstrijd, een vossenjacht en stands vormen de ingre diënten van de Kortgeense braderie. De Hoofdstraat in Kortgene vormt het middelpunt van alle gebeurtenissen die op zaterdag 11 augustus plaatsvinden. De braderie begint al om 10.00 uur en zal zijn bezoekers tot 18.00 uur ont vangen. Vele Kortgeense ondernemers werken aan dit straatgebeuren mee. Voor elk wat wils, hebben ze op Kortgene gedacht. Niet alleen bij de stands, maar ook om de braderie heen is er voor jong en oud van alles te beleven. Zo is er 's middags een ballon wedstrijd voor de jeugd. Om 13.00 uur kunnen de ballonnen met adreskaartje worden opgehaald aan de Hoofdstraat. Alle bal lonnen worden om precies 13.30 uur te gelijk opgelaten. De eventueel terug ontvangen kaartjes moeten worden in geleverd bij de Firma De Looff, Hoofd straat 48, Kortgene. De kaartjes, die terug worden ontvangen vóór 1 oktober, dingen mee naar een prijsje, die voor deze wedstrijd beschikbaar zijn gesteld. Van 15.00 tot 16.30 uur is er een op treden van het bekende Tamboer- en Trompetterkorps „Jonge Kracht" uit Biezeliinge. Zij zullen een show geven en een mars door het dorp maken. Dan is er 's avonds vanaf 20.00 uur een concert en volkssamenzang. die mu zikaal verzorgd wordt door E.M.M. uit Kortgene. Zij beginnen met een concert op de muziektent en vervolgen met de tradi tionele samenzang van bekende Neder landse volksliederen. Dit alles ingeleid en met steun van de heer C. van Damme. Wanneer deze spontane, gezamenlijke muzikale bijdrage is afgelopen, begint er een fakkeloptocht, die door de straten van Kortgene zal trekken. VOETBAL Zaterdag 11 augustus: Roompot Nederlaagtoernooi: Bevelanders 1 Kloetimge 1 (19.00 uur) WATERSPORT Zondag 12 augustus: Recreatie-wedstrijd voor plankzeilers om 12.00 uur bij de Schotsman,, organi satie: Zuid-West Zeven. 11 AUGUSTUS TE C0LIJNSPLAAT: URBANUS VOETBALTOERNOOI Oud-speler en oud-Zeeuws elftal-voet baller Ben Moerland van Colijnsplaatse Boys zal nooit gedacht hebben, dat zijn kreatie en imitatie van de bekende Ur- banus nog eens zou leiden tot de naam van een voetbaltoernooi, wat nu al weer enkele jaren gespeeld wordt. Acht seniorploegen nemen deel aan dit toernooi. Om 10.30 beginnen de ploe gen te spelen met kruisfinales. De uit eindelijke finale wordt dan om ongeveer 15.30 uur verwacht. De bekers die tijdens dit toernooi te verdienen zijn, zijn geschonken door twee oud-spelers en bestuursleden: de heren Klaassen en Overbeeke. Om on geveer 16.30 uur zal voorzitter Klaassen de bekers en herinneringen uitreiken aan de ploegen die aan dit toernooi heb ben deelgenomen. Kruiswoordpuzzel no. 890 Horizontaal: 1. jongensnaam - 3. hemel lichaam - 7. schouwburgplaats - 10. bestaat - 12. omslag - 14. wild - 16. slot 18. woede - 20. titel - 21. meisjesnaam 22. dierengeluid - 23. goud (Frans) - 24. hennepbraak - 26. duidelijk - 29. mili tair schouwspel - 31. natuurkundeterm 32. jong dier - 34. vogel - 35. cijferen 37. dat is - 38. windrichting - 40. on vruchtbaar - 42. vochtig - 44. naschrift 46. metaal - 47. grote bijl - 49. Frans onbepaald voornaamwoord - 50. hinder 53. dunne - 55. meisjesnaam - 57. water in Brabant - 58. verrukkelijk - 61. deel van de bijbel - 63. voedsel - 65. deel van de dag - 66. bijwoord - 69. vloer bedekking - 71. wondje - 72. als eerder 73. voegwoord - 74. godsdienst - 75. muziekterm - 76. plaats in Gelderland 78. prachtig - 80. hoefdier - 82. baardje 84. N.V. (Duits) - 85. kapot - 86. proef 87. landbouwwerktuig. Verticaal: 1. voorzetsel - 2. handelsterm 4. soort stof - 5. en omgekeerd - 6. ver stand - 7. militair - 8. plaats in Zwit serland - 9. vogelprodukt - 10. meisjes naam - 11. selenium - 13. familielid 15. de oudere - 17. meisjesnaam 19. rang - 21. waterhoogte - 23. niet dicht 25. deel van het servies - 26. leeftijd (Frans) - 27. slank - 28. levenslucht 30. godsdienst - 31. sportartikel - 33. vrolijk en bekoorlijk - 36. naogen - 39. halfedelsteen - 41. jongensnaam - 43. soort onderwijs - 45. vaartuig - 48. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 50. vulkaan- inhoud - 51. meisjesnaam - 52. boom 54. hemels wezen - 56. vruchtbare plaats - 59. geest - 60. knaagdier - 62. voorzetsel - 64. vulkaan - 67. al - 68. volk - 70. keur - 71. vlek - 73. bar 75. familielid - 77. vaartuig 78. zang- noot - 79. spil - 80. eenheid van kracht 81. zangnoot - 83. gewicht. Oplossing kruiswoordpuzzel no 889 Horizontaal: 1. vezel - 5. kranig - 10. pro - 12. eek - 13. ra - 14. one - 15. oester - 17. dons - 19. til - 21. ri - 22. sla - 24. jaar - 25. kreta - 27. lab - 28. een - 30. inept - 32. pil - 34. evert 36. eel - 37. si - 39. eli - 40. ge - 41. km 43. emelt - 44. at - 46. am - 48. aar 50. co - 52. are - 55. links - 57. iel 59. egaal - 61. leo - 62. sar - 64. sprei 66. edel - 67. oke - 68. me - 69. sim 71. nita - 73. teller - 76. des - 78. do 79. leg - 80. oss - 81. orgaan - 82. kroes. Verticaal: 1. vos - 2. zee - 3. eerst - 4. Ik - 5. kro - 6. ranja - 7. no - 8. intree 9. gei - 10. portie - 11. rei - 16. terp 17. da - 18. sabel - 20. lente - 23. lap 25. kelk - 26. ets - 27. 11 - 29. erg 31. ne - 33. irene - 35. vis - 38. ier - 39. etc - 42. mak - 45 taai - 46. alles 47. mie - 49. assen - 51. oer - 53. ra 54. elders - 56. noemer - 57. ir - 58 lsk 60. geel - 63. alida - 65. peter - 67. oa 68. mes - 70. ido - 72. ton - 74. ego 75. los - 77. sg - 79. Ik.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1