NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Geet gJ gtcK. TWIJNDER'S man ii fact ii ren SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055. No. 4128 Donderdag 19 juli 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. exel. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wtj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. door T. Lode wijk En hij ervoer het nog dagelijks, want hij was de oude niet meer en zou het ook nooit meer worden. Na een uur op kantoor was hij reeds vermoeid, na een gesprek met een reiziger had hij rust nodig. Het trappenklimmen matte hem af. Een scène kon hij helemaal niet meer verdragen, en de kleine geschillen die dagelijks zich voordeden tussen Rolf en Johan Lastman hinderde hem onuit sprekelijk. Met een weemoedige glimlach dacht hij aan dat kleine roodharige meisje, dat ze zich zo graag op hem wreken wou. Zou ze weten, dat het leven zich reeds op hem gewroken had? Hoofdstuk VI. KAARTEN OP TAFEL. Op een avond ontmoette Rolf Rudi Taal, juist toen ze van de trein kwam. In haar grijze mantelpak stapte ze kwiek langs de weg, een coquet hoedje op de rode krullen, en zwaaide met haar stijf opgerold parapluutje. Ze was in een uit stekende stemming en kon met de beste wil van de wereld niet uit haar humeur raken, zelfs niet bij het zien van Rolf Twijnders. „Dag juffrouw Taal", groette Rolf be leefd en bleef aarzelend staan. „Zo", glimlachte Rudi, „zien we el kaar dan toch weer es? Dat had je niet gedacht hè?" Ook hij moest glimlachen, omdat ze hem zo spontaan tutoyeerde, terwijl hij juffrouw had gezegd. Het vervulde hem plots met een wonderlijk gevoel van vreugde Gek was dat. Ondanks wat er tussen hen gepasseerd was, had hij steeds het gevoel gehad, dat Rudi Taal en hij hun intiemste gedachten met el kaar gemeen hadden. Hij kon dit meisje niet als een vreemde, nog minder als een tegenstandster zien. En nu consta teerde hij eensklaps, scherp waarne mend, dat dit ook haar onmogelijk was. Zij richtte die kunstmatige barrière van haar afkeer tussen hen op, maar dat was dan ook het enige wat hen scheidde. En zoals ze daar stond en half triomfante lijk, half kameraadschappelijk zei: dat had je niet gedacht, hè? was het of een gemeenschappelijke band hen tezamen bond. Hij stapte dan ook als was het de ge woonste zaak van de wereld met haar mee en informeerde met gemeende be langstelling naar het verloop van de nieuwe zaak. „Spionneer je, of is dit collegiaal?" wilde ze weten. „Als ik spionneren wou, vond ik wel minder opvallende methoden" meende hij. „Gelijk heb je. Nou, kom mee, dan mag je zelf zien". Hij liep een ogenblik zwijgend naast haar. Wat was dit: boosaardige triomf, of alleen maar een beetje bravour, een beetje bakvisachtige bravour? Och, wat deed het er toe. Opeens wist hij dat hij vreselijk nieuwsgierig was naar de zaak van Rudi Taal en het erg prettig zou vinden wanneer zij zelf hem die liet zien. Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor- bliceerde foto's, zien van nog nimmer gepu- Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Het winkelpand was al donker, itoen Rudi de sleutel in het slot van de deur stak. Zij zelf woonde op de tweede ver dieping. Ze keek nog even de gevel langs de gordijnen waren dicht. Het was reeds over negenen en dan liep er in Zuid hoek geen mens meer op straat, behalve zaterdags en zondags. Rudi knipte de lichten aan en ging Rolf voor, die, een beetje verlegen, volg de. Trots liet ze hem alles zien, legde uit. Hij maakte zijn opmerkingen. Af en toe keek ze hem wat verrast aan. Ze wist dat hij gestudeerd had, niet in het be drijf opgegroeid was. Hij had er zich in korte tijd aardig ingewerkt, dacht ze, zijn opmerkingen verrieden dat. Ze be trapte er zich zowaar op, dat op een ogenblik ze zijn advies vroeg: het ad vies van de concurrent, de gehate con current. En het gaf haar een wonder lijk gevoel te constateren, dat hij zo vol komen normaal en te goeder trouw op haar vraag inging, dat ze plotseling be greep: hij zag haar niet als de concur rente. Hij zag haar nog steeds als toen in Amsterdam. „Wou je nog 'n kop koffie?" vroeg ze opeens. „Ik heb hier achter de winkel een kamertje, daar zit ik nogal eens, en daar heb ik oploskoffie en melk en zo. Loop maar even mee". Hij volgde haar naar het kamertje, waar het rommelig maar toch gezellig was. „Kijk maar niet naar de rommel", zei ze, „dit is zo'n soort magazijntje voor alles en daar berg ik mezelf soms ook in op. Ga zitten. Ben je niet bang dat ik je zal vergiftigen?" „Ja", grinnekte hij, „en ik vind het een schone dood. Zo romantisch. Aan jouw voeten". „Wat zou Lamers van de Klaroen er een pracht verhaal van maken", glim- tachte ze. „Hier roer eens even. Doe eens wat voor de k09t". Hij zag haar aan en opeens kleurden ze allebei. Want dit samendoen had zo iets kwaj ongensachtigs-kameraad- schappelijks, was zo volkomen in strijd met hun verhouding voor 'toog der bui tenwereld, dat ze zich beiden een ogen blik als betrapt voelden. Rolf wist met plotselinge zekerheid, en sterker dan ooit, dat hij deze Rudi Taal nimmer zou kunnen vergeten, dat ze voor hem altijd Het Meisje blijven zou, wat er ook met hem of haar gebeuren zou. En Rudi zag opeens, als met de helderheid van een bliksemflits, dat dit het was, wat ze miste met Johan: dit onberedeneerde kameraadschappelij'k-vertrouwen, dit el kaar begrijpen in stemmingen en uitin gen, dit gevoel van elkaar al lang, al heel lang te hebben gekend Opeens maakte dit haar onredelijk ge ïrriteerd en ze zei: „En als je dit op hebt, ga je meteen naar huis. Ik kan m'n concurrenten niet in de kost nemen" Het klonk half bitter, half spottend. „Ik zit hier niet als concurrent", be toogde Rolf, „ik zit hier als collega en als „Nou, als?" daagde ze hem uit. „Voorlopig alleen als vriend". „Ik heb je hier niet als vriend geïnvi teerd". „Als wat dan?" „Als...." „Als vijand?" Ze zag hem aan. Je. dat was het. Maar als een sportieve tegenstander, als ie mand met wie je zakelijk wellicht ten dode toe streed, maar tegen wie je per soonlijk niets had. Rudi realiseerde zich dit plotseling heel scherp: Zij kon met de beste wil van de wereld geen per soonlijke vijandschap voelen tegen Rolf Twijnders. Integendeel. Als hij niet was, die hij was. de zoon van zijn vader, zou ze hem graag mogen. Zou ze misschien blij zijn met zijn vriendschap. En die ontdekking bracht haar in de war, maakte haar onzeker en verlegen. „Rudi", zei Rolf met een vertrouwe lijke klank in zijn stem, die haar verrast deed opzien, „ik ga je iets vertellen dat ik juist jou 'nooit zou moeten en mogen vertellen. Maar ik' heb niemand aan wie ik het kwijt kan, dan jou alleen". Ze wilde een scherp antwoord geven, maar zijn vertrouwelijkheid ontroerde haai-. Ze had haar stem niet in bedwang, wist ze. Ze zweeg. „Rudi. het gaat bij ons niet goed. Va der heeft een beroerte gehad en zijn stem hapede even ik wacht met angst op de volgende. Hij is de schim van vroeger. Ik weet, dat je een wrok tegen vader hebt. Als je hem zag, zou die wrok wel verdwijnen. Ik vind het vreselijk dit te moeben zeggen, omdat ik zoveel van 'm hou". Rudi speelde nerveus rrïet de franje van het tafelkleedje, durfde hem niet aanzien. „Ik zelf zit nog niet genoeg in de zaak Ik weet er nog niet voldoende van. We hebben een chef, Lastman", hij zag niet hoe Rudi kleurde, „flinke vent. daar riiet van, bekwaam en scherp genoeg. Maar ik vertrouw hem niet. Ik geloof dat de zaak hem niets schelen kan. Ik denk wel eens, dat hij met opzet de zaak in discrediet brengt. Er gaan klanten bij ons weg". Hij noemde enkele namen. Rudi kende ze. Ze waren bij haar in de zaak geko men. Ze hadden geklaagd over Twijn ders. Ze had die klanten de pas afgesne den. „Ik zou niet graag hebben dat u over mij bij Twijndei's klaagde", had ze gezegd, „klaagt u niet over Twijnders bij mij", en ze had lieftallig geglimlacht en de dames hadden geknikt en haar gelijk gegeven. Ze was toch wel erg trots geweest, dat ze bij haar kwamen. Zoals Rolf het 'nu vertelde, was het niet om zo trots op te zijn. Zou Johan wer kelijk de klanten van Twijnders doel bewust naar haar zaak drijven? Hij was er toe in staat. Maar in de ooi-log en in de liefde Die wooi'den, die Lastman zo vaak had gebezigd, gaven haar plots haar zelfvertrouwen weer terug. Ze hief het hoofd op en zag Rolf aan. Het gevoel van zwakte ebde weg, willens en wetens verscheurde ze het weefsel van vertrou wen tussen hen. „Zeg", sprak ze opeens ruw en hij schrok van haar stem en haar gezicht, „als het bij jullie niet best gaat, moet je bij mij niet komen uithuilen! Wat ben jij voor een vent? Moet ik sorns mede lijden tonen en je klanten weigeren, die naar mij komen omdat jullie ze verwaar loost? Hoor eens Rolf Twijnders, ik heb je meegenomen omdat ik dacht dat ik ondanks alles zakelijk met je kon pra ten, maar spaar me je jeremiades. Je koffie is al op en ik krijg slaap. Ik zal je uitlaten". Ze stond op en liep voor hem uit naar de deur. Dit was de tweede maal. herinnerde hij zich. Zo had ze eens, in Amsterdam, bij de deur gestaan. Maar hij vond nu geen woorden. Hij was te bezeerd door haar ruwe, opzette lijk kwetsende toon, dan dat hij iets kon zeggen. Zwijgend pakte hij zijn hoed en wachtte bij de deur tót ze die ontslo ten had. En zonder een woord vertrok hjj. Rudi draaide de sleutel om in het slot. Toen wendde ze zich om. Ze liep door haar winkel, haar glans en haar glorie, haar levensideaal. En ze dacht aan de wx-aak op Twijndei's. Vanavond had ze weer van die wi'aak .kunnen genieten. Zijn zoon was als een geslagen hond de deur uitgegaan. Ja, die wraak kwam. Maar opnieuw kwam ze tot de con clusie: ze was niet zoet. Ze smaakte bitter. Het was pas twee dagen later dat ze Johan Lastman sprak. Ze zagen elkaar alleen maar in Amsterdam, in Zuidhoek handhaafden ze hun tactiek van elkaai-- niet-kermen. Lastman was van plan met enkele maanden zijn ontslag te nemen. Tegen die tijd zou hij „kennismaken" met Rudi, zouden ze zich openbaar ver tonen en zou de wereld weten dat Last man die bij Twijnders er uit was gestapt vei'loofd was met Rudi Taal en dat ze nu samen de strijd tegen Twijnders gin gen aanbinden, die zowel de een als de ander zo schromelijk benadeeld had. Zó zou Johan Lastman dit spel regisseren, en alleen zó kon het worden gespeeld, had hij beslist. Rudi had, in de trein, een moeilijk uur gehad. Wanneer ze haar ontmoeting met Rolf Twijnders overdacht, kon ze niet bijster trots zijn op haar aandeel daarin. Ze had vertrouwen en openhar tigheid beantwoord met ruwe hoon. Hij had de trap geïncasseerd en was heen gegaan. Als een geslagen hond, zoals ze eerst had gedacht? Neen. Dat was niet zo. Hij had niets van een geslagen hond toen hij naar de deur liep, meer van een man die opeens merkt dat hij paarlen voor de zwijnen .geworpen heeft en zich vast voorgenomen heeft dit geen tweede maal te doen. Recht was zijn rug ge weest en vast zijn gang, toen hij voor haar uitliep door de winkel. En hij had alleen maar gezwegen. Dat nam ze hem nog het meest kwalijk. Had hij maar iets teruggezegd, dan had ze hem alles in 't gezicht kunnen gooien, alles wat ze zo lang opgekropt had «en wat er nu héél spoedig uitmoestanders was haar haat verschraald, het vuur van van haar afkeer gedoofd. Ze kon dit niet veel langer volhouden. (Wordt vervolgd). TENNIS Uitslagen streekcompetitie Tennisvereniging Kamperland Slagvast I Slagvast 2 Er werd flink partij gegeven door SV 2, maar komen nog wat wedstrijderva- i'ing tekort tegen de beter spelende SV 1. Een ruime overwinning voor SV 1 10-2. 27 juli: 17.30 uur Noord-Bevelands politie- elftal Noord-Bevelandse brand weer. Terrein Bevelanders. 27 juli: Bevelanders F.C. Groningen. Aanvang 19.00 uur. Terrein Beve landers. 28 juli: Roompot hengelwedstrijd voor ie dereen. Inschrijven van 13.30 tot 14.00 uur in de hal van het golfslag- bad. 28 juli: Wielerronde voor trimmers te Co- lijnsplaat. Gereden wordt in de C-, B- .en A-categoriie, waarna de da mes van start gaan. 29 juli: Recreatiewedstrijden plankzeilers op De Schotsman., met verrassingen. Start 12.00 uur. Deelname onen voor iedereen. 30 juli: Start van het camping voetbaltour- nooi op het sportveld te Wissen- kerke. Aanvang 19.00 uur. Kruiswoordpuzzel no. 887 fzmm? Horizontaal: 2. voorzetsel - 5. deel van het hoofd - 8. oosterse titel - 10. schrede 12. heldendicht - 14 zijrivier van de Do- nau - 16. N.V. (Frans) - 17. hoefdier - 19. hinder - 21. militair - 23. van het jaar 25. koi-aaleiland - 27. verharde huid - 29. meisjesnaam - 30. meisjesnaam - 32. bediende - 34. onbepaald hoofdtalwoord 36. bijbelse naam - 38. ik (Latijns) - 40. handelsterm - 42. smerig 44. vulkaan - 46. selenium - 47. verpakkingsmiddel - 49. tijdsduur - 51. lidwoord - 53. hennep braak - 55. uitgeslapen - 57. insekten- eter - 59. schaap - 60. meisjesnaam - 62. kleur - 64. keer - 66. in grote hoeveel heid - 68. leeftijd (Engels) - 70. deel van een plant - 72. boom - 74. het zijn - 76. en anderen - 77. tegen - 79. drietal - 81. titel - 83. gemanierde vrouw - 85. plaats in Italië - 87. kleur - 89. heidemeertje - 90. bewoner van Frankrijk - 91. Euro peaan. Verticaal: 1. plaats in Noord-Brabant - 2. familielid - 3. voorzetsel - 4. herkau wer - 5. soort onderwijs - 6. plaats in Noorwegen - 7. maaltijd - 8. water in Brabant - 9. grap - 11. lenig - 13. afge stoken stuk gx-as - 15. plek - 18. deel van de voet - 20. plant - 22. jongens naam - 24. voorzetsel - 26. lenig - 28. in aanzien houden - 29. vlinderlarve - 31. heilwens - 33. kleur - 35. stijgwerk- tuig - 37. vis - 39. wederhelft - 41. tijd perk - 43. deel van Europa - 45. tel woord - 48. meisjesnaam - 50. vogel - 52. i'ivier in Duitsland - 54. meisjes naam - 56. vulkaaninhoud - 58. gewas - 59. kledingstuk - 61. plaats in Overijssel 63. grondsoort - 65. jongensnaam - 67. delfstof - 69. kleur - 71. deel van een kast - 73. betrokken - 75. enkelspel - 78. snavel - 80. vlug - 82. omslag - 84. meisjesnaam - 86. persoonlijk voornaam woord - 88. Frans persoonlijk voor naamwoord. Oplossing kruiswoordpuzzel no 886 Horizontaal: 1. ore - 4. avegaar - 9. ras 11. ere - 13. ed - 14. In - 15. aal - 16. ed - 17. tweeledig - 21. Ie - 23. geweer 25. etages - 27. er - 28. ta - 30. or - 31. ai - 32. festiviteiten - 37. ark - 38. i-g - 39. nn - 40. rat - 42. ra - 43. de - 44. sap - 45. eb - 46. aa - 47. maak - 49. dd. - 51. dp - 52. psv - 53. inferioriteit - 59. ai - 60. es - 61. in - 62. no - 64. allooi - 68. slinks - 71. lo - 72. ongenadig - 75. Ik - 76. eel - 78. en - 79. la - 80. eva - 82. ptt - 83. intrige - 84. spa. Verticaal: 2. ï'ede - 3. er - 5. veertig - 6. ede - 7. ale - 8. anderen - 9. ra - 10. alle - 12. eters - 15. agaat - 16. ego - 18.we - 19. 11 - 20. it - 22. esp - 24. week 26. gier - 29. av - 30. ot - 32. fraai - 33. trede - 34. imago - 35. inept - 36. naast 37. arm - 41. tav - 48. knal - 50. dreigen 51. dinsdag - 52. pion - 54. fiool - 55. is_ - 56. ri - 57. enige - 58. val - 63. lsk 65. loet - 66. on - 67. nn - 69. li - 70. klap - 73. ent - 74. ali - 77. ot - 81. vs.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1