NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD GelflucW. TWIJNDER'S man nfactur en Geef,-W SPORT-AGENDA FEUILLETON door T. Lodew ijk Zeeland Magazine? Steun het Astma Fónds. Postgiro 55055.,^ No. 4127 Donderdag 12 juli 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten ln advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wtf geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Rolf was bij zijn besluit gebleven en zou zo spoedig mogelijk naar Amsterdam gaan om orde op zijn zaken te stellen. Inmiddels werkte hij zich zo goed en zo kwaad als het ging in in het bedrijf van zijn vader. Makkelijk was dat niet en daarbij kwam, dat hij met Lastman niet al te goed kon opschieten. Hij begreep wel dat Lastman hem als een obstakel zag, maar daardoor kon hij zich niet la ten dwarsbomen. Hem was de mededeling van de vesti ging van de nieuwe zaak van Rudi Taal als koud water op het lijf gevallen. Haar naam te horen noemen, had hem een schok gegeven. Rudi Taal, hier in Zuid hoek. Een wilde blijdschap sprong in hem op, maar die werd terstond weer getemperd door de wetenschap: ze kwam hier om te vechten, tegen hem en zijn vader. En hij zou haar moeten bevech ten, een concurrentiestrijd moeten voe ren wellicht op leven en dood. De kloof tussen hen zou nog verbreed en ver diept worden. Was het dan hun noodlot, steeds verder van elkaar te worden ge dreven? Zou hij nimmer de kans krij gen eens vertrouwelijk en openhartig met Rudi te praten, haar te vragen of het niet goed kon worden tussen hen, of ze de oude vete niet wilde begraven? Maar nu, zo begreep hij, was die kans verkeken. Johan Lastman had de mededeling schijnbaar onverschillig opgenomen. Hij geloofde niet. zo zei hij, dat de zaak er veel schade van zou ondervinden. Die juffrouw Taal kon toch tegen de grote zaak van Twijnders niet op. Wilde ze het voorbeeld van haar tante volgen? Johan Lastman had met Rudi afge sproken,, dat hun verbond voorlopig een diep geheim moest blijven. Eerstens toch zou het zijn positie bij Twijnders onmogelijk maken, en voorts, onmiddel lijk daaraan vast, zou ze een bondgenoot in de vijandelijke veste moeten missen. Het stak Rudi wel hem zo te horen pra ten, en soms zag ze als in een flits het dubbelzinnige van zijn en dus ook van haar positie. Maar hij zei: „In de oorlog en in de liefde is alles geoorloofd. Beide zijn hier in 't-spel". En telkens weer kwam hij met het argument: „Heeft Twijnders consideratie gehad met je tante Geertrui?" Rudi besloot dan ook, dat het doel: de wraak op Twijnders, de middelen heiligde. Ze was dagelijks druk in de weer met het inrichten van de zaak, hield lange besprekingen met reizigers en ging telkens naar Amsterdam. Soms stond ze gelijk met Lastman aan het station, maar ze gaven geen teken, dat ze elkaar kenden. Ook dit was in strijd met Rudi's open,eerlijke natuur, doch opnieuw hield ze zichzelf voor, dat het niet anders kon. Wilde ze deze slag winnen, dan moest die met list gewonnen worden! Ze verheugde zich in de vorderingen die haar mooie winkel maakte, en broedde voortdurend nieuwe plannen uit. „Kijk", had Johan gezegd, „we moeten niet meteen Twijnders met zijn eigen Bent a reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktnaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor- bliceerde foto's, zien van nog nimmer gepu- fieehts 30,per jaar. ▼raag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE wapens gaan bestrijden. Dan leggen we het af. We moeten een trekpleister heb ben die hij niet heeft. En daarvoor vind ik jou idee, een afdeling damesconfectie, uitstekend". „ïk snap niet dat Twijnders daar nooit toe overgegaan is", peinsde Rudi. „Tja, als ik mijn zin gehad had, was die er al geweest. Maar Twijnders zijn zaak loopt goed, en hij is eigenlijk te oud om nog te gaan uitbreiden. Daarbij komt dat hij geen zekerheid had voor de toekomst, en afvroeg voor wie hij zich eigenlijk zo druk moest maken. Want de jongeheer Rolf maakte de cen ten van papa toch maar op, ginds in Amsterdam". Rudi zweeg. De vermelding van Rolfs naam deed haar toch pijn, vooral als het in zo verachtelijke zin gebeurde. „Ik geloof als die jongen er een beetje ingroeit, dat de zaken wel anders zullen lopen", ging Lastman verder. „Hij zal zeker verder willen dan nu, hij zal de concurrentie willen vóórlopen. Maar zo ver zijn we nog niet en daarom is het nu de tijd om hem voor te zijn en onze slag te slaan. Jij hebt wat geld, ik heb wat geld, we hebben de N.V. Textor en Levi- sohn achter ons staanwe kunnen een heel eind springen zonder natte voeten te halen. We laten de vakkle- ding schieten en de herenmode-afdeling, we maken er voorlopig helemaal een dameszaak van. Maar de dames moeten dan ook bij ons alles vinden wat van hun gading is. Ook confectie, mantels en ja ponnen. Daarmee zijn wij Twijnders dan voor. Hij speelt allang met dat idee, maar heeft er steeds van af gezien om het risico. Ik geloof dat er niet zoveel risico in zit. Onze slagzin moet hier op neerkomen, dat de vrouw bij ons alles van haar gading vindt. De bediening moet daarop ook helemaal ingesteld zijn. Ik wou openen met een modeshow, con fectie"en hij zette zijn plannen ver der uiteen. Rudi ging er helemaal in op, al haar energie en zakeninstirict kon ze thans uitleven. Zo kwam de dag waarop Rudi Taal (Alles voor de vrouw) opende. Lastman stond achter de deur van de zaak van Twijnders en zag de dames gaan. Het speet hem dat hij er zelf niet bij kon zijn, maar hij zou het verslag wel horen. Rudi had voor deze eerste middag aan de „bon ton" van het stadje en alle da mes. die in de omgeving als „vooraan staand" golden, fraai gedrukte en zacht geparfumeerde uitnodigingen gezonden voor de modeshow, die werd gehouden in de grote zaal van „De Gouden Zon". Ze had eerst wat gemopperdmoet ik de mensen ergens anders heensturen inplaats van ze in mijn zaak te ont vangen? Maar Johan had haar gerustge steld. „Zoveel te zeker komen ze straks. Ze kennen de zaak nog niet en zijn nieuwsgierig. Voor de eerste maal een modeshow hier, en dan moeten ze toch weten van welke zaak dat uitgaat? Nee, maak je niet ongerust, al die dames die nu naar „De Gouden Zon" gaan, vind je dezer dagen in je winkel. En je hebt nu een mooie gelegenheid kennis met ze te maken". Rudi, gehuld in een eenvoudig bruin middagtoilet, dat haar een bijzondere aantrekkelijkheid en gedistigneerd voor komen verleende, ontving zelf haar be zoeksters. De uitnodigingen waren op naam gesteld, de piccolo las de namen en Rudi stelde zich aan de dames voor. Velen kenden haar nog, er waren vrien delijke begroetingen. Het verhaal over de vete met Twijnders deed druk de ronde on verleende een vleugje roman tiek aan dit gebeuren. Vele vrouwen ogen volgden Rudi, die slank en zelf verzekerd haar weg ging, haar ogen stralend van levenslust en gestaag op lettend of alles naar wens verliep. Deze modeshow kostte haar en Johan een heel behoorlijke duit, maar er mocht dan ook niets aan mankeren. Achter de schermen waren de mannequins al be zig; de leidster van de show was ie mand die het klappen van de zweep kende. Rudi behoefde zich geen zorgen te maken. Ruim honderd dames waren tenslotte in gemakkelijke stoelen gezeten, dron ken thee en aten een petit-fourtje, ke ken afwisselend naar elkaar en naar het nu nog lege podium, vanwaar een trapje naar beneden leidde en overstemden de zachte gramofoonmuziek van zorgvuldig geselecteerde platen met het geluid van hun stemmen. Rudi zag tevreden rond. Ze waren er allen. De vrouw van de burgemeester, de douairière, de vrouwen van de grote fabrikanten uit het stadje en uit de omgevingalles wat zich onder de élite rekende, was vanmiddag bij haar te gast. De muziek stopte, de dreun van een gong deed de stemmen plotseling afbre ken. Rudi stond voor het toneel trapje en heette de dames welkom. Ze herinnerde aan het feit. dat haar tante onder de naam Taal zich lange, lange jaren had mogen verheugen in de gunst van vele van de hier aanwezige dames. Ze dankte hen daarvoor recht hartelijk. Haar ideaal was altijd ge weest hier eens terug te keren en onder de oude naam nieuwe ideeën te doen zegevieren. Hard werken en veel geluk hadden haar daartoe in staat gesteld en ze memoreerde terloops ook het grote vertrouwen dat tal van leveranciers in de nieuwe onderneming getoond had den. Dat kon nooit kwaad. Ze lachte vriendelijk terzijde naar de persmen sen, drie wat ongelukkig uitziende heren en twee zelfverzekerde dames, die deze primeur, een modeshow op het platte land, als goede copie beschouwden en kondigde tenslotte aan dat de collectie die hier getoond zou worden slechts een deel was van wat bij Rudi Taal te vin den was. Toen ze uitgesproken was, klonk er een schuchter applaus, dat echter snel aanzwol en krachtiger werd. De stem ming was bepaald hartelijk en ze kleur de er van, maakte een bescheiden ge baar van afweer en van dank. Jammer, hoe jammer dat Johan er niet was.... Toen daalde de eerste mannquin het trapje af en zweefde door de zaal. Ze draaide en keerde zich, liet de japon die ze droeg aan alle kanten bekijken, zelfs de stof betasten, en hield in haar hand het nummer, dat correspondeerde met het lijstje dat de dames ontvangen had den. Er zat een climax in het getoonde. Rudi zelf lichtte verschillende modellen toe en verschafte alle inlichtingen. Het laatst kwamen de avondtoiletten aan de beurt. Er ging een kreet van bewonde ring op toen de mannquin, een groot, slank meisje met zilverblond haar, ele gant de trap afdaalde en als een sprook je de zaal inzweefde in een droom van 'n warme groene zijde en lichter gekleurde tule. Groen en zilverde oombinatie verrukte alle aanwezigen en een spon taan handgeklap beloonde de mann quin en, aangezien hiermee het einde gekomen was, Rudi die weer verscheen en alle dames hartelijk dankte voor hun aanwezigheid. Morgen, wist ze, zou dit schouwspel nog eens herhaald worden voor de „elite van de tweede rang" zoals ze lachend had opgemerkt tegen Johan. Het liep allemaal schitterend. De mo deshow leverde reeds verscheidene be stellingen op, maar nog groter was de toeloop naar haar winkel. Rudi stond zoveel mogelijk iedere klant zelf te woord, al was het maar even, alvorens haar over te geven aan een verkoopster. Ieder moest de indruk hebben, dat zij een bijzonder bevoorrechte cliënte was, dat Rudi Taal zich persoonlijk zorgen maakte om haar. Het viel Rudi niet moeilijk vriendelijk, hoffelijk en char mant te zijn. Ze verkeerde in een ju belende stemming. En op een avond, toen ze Johan met stralende ogen het relaas van de dag deed, pakte ze zijn gezicht tussen haar handen en gaf hem spontaan een zoen. Hij kreeg er een kleur van. „Rudi", sta melde hij, „je bentje bent „Niet schelden", vermaande ze hem lachend. „Jij bent een schat. We rooien het wel, Han". In de winkel van Twijnders spraken velen over de modeshow en de nieuwe winkel van Rudi .Taal. En de oude heer Twijnders bedacht met een wrange glim lach hoe de verhoudingen waren omge keerd. hoe indertijd zijn opkomst het gesprek was geweest in Zuidhoek en ook hoe juffrouw Taal en haar nicht je hierop ongetwijfeld hadden gerea geerd. Hij ging zoveel begrijpen. Wouter Twijnders. Hij herinnerde zich de felle uitval van diezelfde Rudi Taal, thans zijn concurrente. Och, het was allemaal zo begrijpelijk. En ook zo begrijpelijk dat ze juist hier in Zuidhoek ging be ginnen. Ja, dit ging tégen Twijnders, hij begreep het heel goed. Hij maakte zich veel zorgen in deze dagen. Tussen Rolf en Lastman boterde het niet. En Lastman zelf was ook niet meer zoals vroeger. Hij schoof dat op Rolf, die zich overal mee bemoeide, en Twijnders durfde niet krachtig optre den, omdat hij wel begreep dat Rolfs terugkomst voor Lastman een teleur stelling was. Hij zou desnoods geneigd zijn de jongen medefirmant te maken, maar het zou tussen hem en Rolf nooit gaan, dat wist hij wel. En Rolf stond hem het naast. Misschien vertrok Last man welhet zou een gemis voor de zaak zijn, maar niemand was onmisbaar, dat had hij zelf ervaren. (Wordt vervolgd). Burgerlijke stand Geboren' 8 juni: Niek, z.v. W. G. Bak ker en J. J. Flipse. 12 juni: Merel Gode- lieve, d.v. P. C. van Oeveren en M. J. J. Passenier. 15 juni: Jacobus Cornelis, z.v. A. Verhulst en P. J. Lankhaar. 18 juni: Arjen Frans, z.v. S. T. van der Hauw en S. E. Abrahamse. 21 juni: Lennaert, z.v. O. Krediet en A. J. de Loo.f. Ondertrouwd: 1 juni: A. P. de Smit en R. J. Pols. Getrouwd: 15 juni: J. van de Guchte en D. de Fouw. 15 juni: C. A. Verhulst en J. C. de Moor. 29 juni: K. P. Krijnsen en M. J. Anthonisse. Overleden: geen. WATERSPORT 14 juli: Ronde van het Veerse Meer, 12.00 uur, org. Zuid-West Zeven. 15 juli: Ronde van het Veerse Meer, 11.45 uur, orff. Zuid-West Zeven. 15 juli: Zeilwedstrijd (alleen leden) Oranjeplaat, org. W.S.V. Arnemuiden. VOETBALWEDSTRIJD N00RMANNEN-MVV MAASTRICHT Woensdag 18 juli vindt er een vriend schappelijke voetbalwedstrijd plaats tussen Noormannen uit Westkapelle en MVV uit Maastricht. ,Deze oefenwedstrijd wordt gespeeld op het sportpark „De Px-elaat" aan de Domineeshofweg te Westkapelle. De aanvang is om 19.30 uur. terwijl het ter rein vanaf 18.00 uur geopend is. De toegangsprijs bedraagt f 4.per persoon. Kinderen tot en met 11 jaar en 65-plussers hebben toegang voor halve prijs. Zoals u wellicht bekend, zijn beide elftallen het afgelopen seizoen kampi oen geworden. MW speelt volgend sei zoen weer in de ere-divisie en Noor mannen komt dan uit in de vierde klas KNVB. Toegangskaarten in voorverkoop ver krijgbaar bij de VW en bij het clubge bouw „Het Koffiehuis". Tevens vanaf 18.00 uur op het veld. De plaatselijke muziekvereniging OKK zal vóór de wedstrijd en in de rust voor de muzikale omlijsting zorgen. Kruiswoordpuzzel no. 886 Horizontaal: 1. vreemde munt - 4. grote boor - 9. soort - 11. aanzien - 13. jon gensnaam - 14. laatste nieuws - 15. vis 16. en dergelijke - 17. tweevoudig - 21. Frans lidwoord - 23. wapen - 25. ver diepingen - 27. bijwoord - 28. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 30. goud (Frans) - 31. tandarm zoogdier - 32. feestelijkheden - 37. schip - 38. rijks grens - 39. de onbekende 40. knaag dier - 42. rondhout - 43. lidwoord - 44. vruchtennat - 45. getij - 46. water in Brabant - 47. tam - 49. de dato - 51. displaced person - 52. voetbalvereni ging - 53. minderheid - 59. tandarm zoogdier - 60. verlaagde toon - 61. voor zetsel - 62. windrichting - 64. gehalte - 68. listig - 71. soort onderwijs - 72. zon der genade - 75. maanstand - 76. drank 78. voegwoord - 79. bergplaats - 80. schortje - 82. staatsbedrijf - 83. kuiperij 84. plaats in België. Verticaal: 2. verstand - 3. bijwoord - 5. telwoord - 6. plaats in Gelderland - 7. drank - 8. niet dezelfden - 9. rondhout - 10. onbepaald hoofdtelwoord - 12. gas ten - 15. mooie steen - 16. ik - 18. per soonlijk voornaamwoord - 19. laatst le den - 20. hetzelfde - 22. boom - 24. deel van het jaar - 26. vogel - 29. als volgt - 30. jongensnaam - 32. prachtig - 33. deel van een trap - 34. volkomen ontwikkeld insekt - 35. ongerijmd - 36. voorzetsel - 37. ledemaat - 41. ter attentie van - 48. hard geluid - 50. onaangenaam te ken nen geven - 51. deel van de w eek - 52. schaakstuk - 54. flesje - 55. bestaat - 56. het romeinse rijk (Lat. afk.) 57. unieke 58. smak - 63. luchtstrijdkrachten - 65. ovenkrabber - 66. Frans onbepaald voor naamwoord - 67. de onbekende - 69. Chinese maat - 70. mep - 73. loot - 74. sprookjesfiguur - 77. Frans voegwoord - 81. deel van Amerika. Oplossing kruiswoordpuzzel no 885 Horizontaal: 1. idem - 4. gloed - 7. geul - 11. bed - 12. dia - 13. indo - 15. eo - 16. tt - 18. balk - 19. avond - 21. sodom - 23. alg - 24. ree - 26. hagel - 28. aeneta 31. scala - 32. dou - 34. lente - 35. erpel 39. eed - 41. tsaar - 44. stoet - 46. iduna 48. tel - 49. ria - 51. getal - 53. peluw - 56. plan - 58. no - 59. ok - 60. want - 62. iel - 63.. lee - 64. naar - 65. stiint - 66. emoe. Verticaal: 1. ibis - 2. den - 3. edda - 5. lood - 6. erts - 8. edam - 9. uil - 10. laks 14. ovaal - 15. enge - 17. torn - 18. boete 20. olga - 22. deel - 25. essen - 26. ha - 27. ld - 28 au - 29. an - 30. koord - 33. ore - 36. ps - 37. etten - 38. loet - 39. et 40. di - 41. tuil - 42. snauw - 43. aa - 45. elan - 47. drek - 50. spin - 51. gala - 52. lont - 53. poon - 54. walm - 55. stel - 57. lea - 61. neo.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1