NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD TWIJNDER'S man ufactur en SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? No. 4125 Donderdag 28 juni 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 AbonncmentsprQi 20,per jaar. Franko per post 35.per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wfl geen enkele verantwoordelijkheid dragen. door T. Lodewijk Johan Lastman luisterde gefascineerd en had geen oog van haar af. Wat zat het nog diep bij dat meisje! Tot in details herinnerde ze zich alles. Maarhoe diep ook was haar afkeer van Twijnders. Ze noemde hem de moordenaar van haar tante. Nu ja, dat was melodrama natuur lijk. Ten eerste was Twijnders daar veel te fatsoenlijk voor, té fatsoenlijk inder daad. De een zijn dood was nu eenmaal de ander zijn brood, en je kunt geen ommelet maken zonder eieren stuk te slaan.... twee waarheden die vóóraan stonden in het boek van Johan Lastman's levenswijsheid. Maar dit meisje had het natuurlijk allemaal vanuit haar eigen gezichtspunt bekeken. Terwijl hij luisterde, zocht hij naar de koers die hij zou volgen. Zou hij probe ren haar zachter te stemmen, het beeld van Twijnders in het juiste licht te zet ten? Ze zou misschien niet eens willen luisteren. Vrouwen waren zo. Maar ergens op de achtergrond speel de een andere gedachte, die in deze o- genblikken snel vaste vormen aannam. Een vreemde blik kwam in zijn ogen, terwijl hij naar Rudi's verhaal luisterde. Toch maar voorzichtig aan doen eerst eens de kat uit de boom kijken. Terwijl hij zo naar Rudi keek, prentte zich haar beeld vast in zijn brein. Ze was knap, dat levendige gezicht, die stralende ogen, die mond met prachtige gave tanden, dat mooie koperrode haar, inderdaad een uitzonderlijk type, stelde hij vast. En schrander, geestig, zakelijk. Waanders had haar. toen ze weg was, hemelhoog geprezen en gedreigd: wee je gebeente als je haar bij me weg haalt. Daardoor had hij hem juist op die ge dachte gebracht! En die 'gedachte kreeg nu vaste vormen. De tijd vloog om. Met enkele handige gesprekswendingen wist Johan het meis_ je uit haar sombere herinneringen in vrolijker stemming te brengen. Verschil lende Zuidhoekse persoonlijkheden pas seerden de revue. Mevrouw Mijnders, aan wie Rudi zulk een gloeiende hekel had, bleek ook al met Johan in conflict te zijn geweest en ze had het moeten af leggen. Rudi's ogen straalden van ple zier, toen ze dat allemaal hoorde. Maar het werd tijd. Aarzelend stond ze op. „U hebt toch hoop ik geen spijt, dat ik beslag op uw vrije middag heb ge legd", vroeg Lastman. „O nee hoor", erkende ze gul, „ik vond het érg gezellig. Heus". Ze zag hem aan en kleurde licht. „Luister eens, Rudimag ik Rudi zeggen „NouZe keek bedenkelijk. „Al dat gejuffrouw vind ik zo akelig, zoonpersoonlijk. Net of ik tegen een klant praat". „Ach, een doodzonde is het niet", lach te ze. „Nu ja, maar u houdt u graag wat ge reserveerd merk ik. Dat kan ik appreci ëren. Ik houd ook niet van mensen, die Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktoaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleur en om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Traag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE zo meteen jij-en en jouwen „Nu ja, dat hoeft nu ook weer niet. Zeg maar Rudi". „En ik heet Johan. Han, zeggen ze thuis". „Nou dan, dagHan". „Dag Rudi. Zien we elkaar nog weer 'es?" Weer zag hij de reserve op haar ge zicht. Hij mocht dat wel. Johan Lastman was geen vrouwenja ger. Een meisje dat op haar waardig heid gesteld was, verdiende zijn respect. „Luister 'es, Rudiover veertien dagen ben ik weer in Amsterdam. Ik loop hier meestal een paar uur met m'n ziel onder m'n arm, voor m'n trein ver trekt. En deze middag vond ik erg ge zellig. Laten we afspreken, over veertien dagen, zelfde tijd, zelfde plaats. Ik heb je nog zoveel te vertellen. En ik wou je raad vragen". „Waarover?" „Dat zeg ik je dan. Accoord?" „Nu", glimlachte ze nog wat aarzelend ,.je bent een goede verkoper. Goed. Ik zal er zijn. Ik vond het ook gezellig. Tot ziens dan!" Zo scheidden ze. Het was niet de eerste, maar ook niet de laatste maal, dat Rudi Taal en Johan Lastman elkaar ontmoetten. Maar al konden de jongelui kennelijk goed met elkaar opschieten, de wederzijdse ver houding bleef zakelijk en correct. Ze hadden onderwerpen genoeg om over te praten. Beiden hielden van hun werk, stelden er belang in. Rudi luisterde naar Johan's opvattingen, hij van zijn kant toonde grote belangstelling voor haar eigen, vrouwelijke kijk op de zaken. Steeds meer werd hij er van over tuigd, dat ze niet alleen knap naar ui terlijk, maar ook intelligent, zakelijk en handig was. Een pracht van een zaken vrouw, noemde hij haar in gedachten. Zo langzamerhand kregen zijn plannen vaste vorm en toen hij de tijd rijp achtte, begon hij er over. Hun vriendschap had zich inmiddels verdiept, ze waren vertrouwelijker met elkaar geworden en Rudi bekende zich zelf dat ze al verlangend uitzag naar de dagen dat Johan kwam. Want ze was in Amsterdam vrij eenzaam gebleven. Terwijl ze, op een zoele voorjaarsdag, op het terras van Lido zaten, starend naar de eenden die in de gracht doken, begon hij er over. „Rudi"?, zei hij, „ik moet iets met je bepraten. Ik zal dat niet voorzichtig en tactvol doen, want ik ga altijd recht op m'n doel af. Vergeef me maar als het wat rauw op je dak valt, luister naar me en zeg ja of nee. Als je ja zegt zal ik erg, erg blij zijn, als je nee zegt spre ken we één ding af: een goede vrienden. Zand er over dan. Goed?" „Vertel eerst maar eens wat je van plan bent", zei ze, wat nerveus, want ook haar was niet ontgaan dat hij gespannen was. Die spanning deelde zich aan haar mee, ze voorvoelde wat er komen ging, en was niet helemaal zeker van haar zaak. „Het bevalt me niet langer bij Twijn ders". Daar hoorde ze toch van op. En daar bij was zijn aanloop geheel anders uit gevallen dan ze had verwacht. „Ik dacht dat je daar zo'n goede baan had? Dat je procuratie had gekregen?" „Ja. Dat is ook zo. Maar nu is de jonge meneer teruggekomen". „Rolf?" Het was er uit voor ze het zich reali seerde. Hij zag haar scherp aan. „Ja. Ken je die dan?" „Natuurlijk", antwoordde ze, „hij is zowat even oud als ik. Ik zag hem dik wijls naast zijn vader in de kerk zitten". Waarom, dacht ze. vertelde ze hem niet meer? Waarom vertelde ze niet van de ontmoeting, hier in Amsterdam, van hun gesprek, van haar hooghartig, boze afwijzing? Dit alles bracht haar in de war. Moest ze niet eerlijk zijn tegenover Han? Waarom kon ze met hem niet over Rolf praten? „Hij studeerde hier, in Amsterdam. Wist je dat?" Hij stelde de vraag als een rechter van instructie. „Ja, dat wist ik", stemde ze kalm toe. Er leven bijna een miljoen mensen in Amsterdam, Han". „Ik begrijp je", glimlachte hij, „de naald in dg hooiberg. En je zult wel niet erg je best gedaan hebben om hem te vinden!" „Nee, dat zeker niet!" stemde ze van harte toe, blij dat ze in dit geval de waarheid kon spreken. Hij hoorde de klank in haar stem en was tevreden. „Nu„ ging hij voort, „die jongen ver beeldt zich dat hij de firma Twijnders in eigen persoon is. Ik heb voor alles op gedraaid, ik heb de zaak waargenomen toen zijn vader helemaal hulpeloos was. En hij moet het abc nog leren. Maar ik zie al waar het op uitdraait: Rolf Twijn ders wordt de baas en Johan Lastman blijft het knechtje". „Da's niet zo leuk", meer kon ze niet zeggen. Juist. En daarvoor heb ik niet zo hard gewerkt". „Wat had je dan gewild?" „Op z'n minst had ik, uiteindelijk, fir mant willen worden. Ik heb zelf wat geld. Ik weet wat ik waard ben. Het had Twijnders en Co. kunnen worden. Hij had dommer kunnen doen, die ouwe; ik hoop niet dat je me zelfingenomen vindt als ik dat vaststel". „Nee", bevestigde ze rustig, „dat vind ik niet. Ik geloof dat jij een eerste kracht bent, voor welke zaak dan ook, Han". „Fijn, om dat van jou te horen", zei hij hartelijk en even drukte hij haar de hand. „Nu heb ik zo m'n gedachten eens la ten gaan over jouover ons", corri geerde hij zichzelf, en zag hoe ze kleurde „Ik heb geïnformeerd naar eh.... vroeger. Die winkel, waarin je tante haar zaak dreef, is een oud gevalletje. Er zit nu een sigarenwinkelier in, die wil gaan verbouwen of verhuizen. Dat hele geval moet tegen de grond. En nu dacht ik zo, Rudi", hij sprak onwillekeurig sneller en dringender, „zou het nu niet wat zijn, wanneer we daarin wéér een manufacturenzaak vestigden. Rudi Taal Hoe vind je dat? De oude naam, nieuwe ideeën?" Rudi had het hoofd afgewend en staar_ de over het water. De gedachten be stormden haar. Zij weer terug naar Zuidhoek! In de oude zaak maar nu op moderne leest geschoeid. Rudi Taal! Ze kon alle ideeën die ze zo gedurende haar werkzaamheden gekoesterd had, al haar zaken-idealen, verwerkelijken. Enze kon de strijd aanbinden tegen Twijnders Die gedachte was het, die haar lokte. Eindelijk de strijd aanbinden tegen Twijnders. Hem eens een koekje van ei gen deeg te proeven geven. O. ze zou hem er wellicht niet onder krijgen, zoals hij haar tante e.r onder gekregen had, maar ze kon het hem deksels lastig maken. Nu eerst voelde ze, hoe diep de afkeer van deze naam in haar hart had postge vat, hoe ze lange jaren haar wraakge voelens onverzwakt gekoesterd had. Zelf verbaasde ze zich over de heftigheid waarmee die weer in haar opkwamen. Ja, onder eigen naam, met open vizier, de strijd aanbinden. Als 'n uitdaging die naam slingeren midden in Zuidhoek! Wanneer straks daar een nieuwe zaak geopend zou worden met haar naam: Rudi Taal, zou ieder, die geen vreemde ling in Zuidhoek was, weten waar hij aan toe was! Rudi Taal kwam in de ringde tweede ronde van het ge vecht begon! Het denkbeeld lachte haar plotseling onweerstaanbaar toe, en er was dan ook een glimlach op haar gezicht toen ze het naar Johan Lastman toewendde. Toen ze de spanning in zijn gelaat bemerkt, werd ze terstond ernstig. „Het plan lijkt me wel", sprak ze voorzichtig. „Dat is het voornaamste", constateer de hij, nauwelijks de voldoening in zijn stem meester. „Maar er zijn heel wat haken en ogen aan", ging ze verder. „Bijvoorbeeld", en ze zag hem vorsend aan, „waar kom jij te staan in dit geval? Je bent toch geen filantroop, niet? Je besteedt je spaar centjes toch niet om mij in een zaak te zetten?" „Nee", zei hij kortaf en ging verzitten. Hij zag haar nu recht aan. „Nu komt het moeilijkste, waar ik het meest tegen opgezien heb „Jij en ergens tegenop zien", spotte ze. „Ja, hiertegen wel". Hij was nu heel ernstig. „Weet je Rudi, zolang het over zaken gaat, over geld, over waren, zie ik nergens tegen op. Dat kan ik wel de baas. Maar er zijn dingen, die héél an ders liggen, waarbij geen berekening en geen doorzicht helpt, waarbn je hele maal aangewezen bent op de reactie, op de gevoelens van de ander. En omdat die voor mij beslissend zijn, in meer dan één opzicht aarzel ik om er mee voor de dag te komen". „Dat zal toch ééns moeten", vond Trudi. „Je bent nu halverwege, 'ga ver der, Han'.' Haar toon moedigde hem aan. (Wordt vervolgd). DUIN- EN STRANDWANDELTOCHT TE VUSSINGEN De w.s.v. „De Vrolijke Tippelaars" uit Vlissingen organiseert op zaterdag 7 juli 1984 haar duin- en strandtocht over de afstanden 5, 10, 15 en 20 km. Startplaats: paviljoen De Kano vijver bij het Nolle- bos te Vlissingen. Start-tijden: vrij star ten van 10.00 tot 14.00 uur. De wandeltocht gaat over de duinen, door het bos en over het strand. Aan deze tocht kunnen zowel groepen als individuelen deelnemen. Van de cam pings op Walcheren verwacht de orga nisatie opnieuw een grote deelname. Voor een ieder, die de tocht volbrengt, is er een mooie medaille met lint be schikbaar. Nadere inlichtingen bij het secreta riaat: mevr. A. Meerman, Westerzicht 90 te Vlissingen. Tel. 01184 - 64753. 00STERSCHELDE-T0CHT MET HET NOORD-BEVELANDERTJE OP DINSDAG 3 JULI Zoals bekend wordt de Oosterschelde- rit die- op 26 juni werd gemaakt, nog een keer herhaald. Dit vanwege de vele mensen, die helaas niet meer mee kon den. Op dinsdag 3 juli dus nog een keer. Velen hebben zich voor deze tocht reeds opgegeven, maar er zijn nog wat plaat sen vrij. Wilt u van dit unieke aanbod nog gebruik maken, geef u dan snel op. De rit wordt gemaakt in luxe tou ringcars van Delta Tours uit Colijns- plaat. Na een korte rit over Schouwen- Duiveland, gaan we met een rondvaart boot van de firma Den Breejen een pijlertocht houden. Langs de werkeilan- den en de reeds geplaatste pijlers, krijgt u vanaf het water een prachtig uitzicht op de gigantische Oosterscheldewerken. De pijlertocht duurt ongeveer een uur. Hierna volgt een rondrit over Schou- wen-Duiveland. waarna we tot slot af zakken naar Wissenkerke, waar in Hotel „De Kroon" koffie met gebak klaarstaat. En waar vandaan u weer in de kom- fortabele bussen wordt thuisgebracht. De kosten voor deze toer-vaartocht ziin zo laag mogelijk gehouden, slechts 17,50 per persoon. Tot slot nog enige informatie. Deze tocht wordt gemaakt op dinsdag 3 juli. Vertrekpunten: Kamperland (haven) 12.30 uur; Wissenkerke (Voorstraat) 12.40 uur; Geersdijk (Drenthehuis) 12.50 uur; Kortgene (Kerkplein) 13.00 uur; Colijns- plaat (kerk) 13.15 uur en Kats (kerk) 13.30 uur. Rondvaart vanuit Burghsluis om 14.00 uur. Rondrit over Schouwen- Duiveland na de rondvaart. Voor reservering: Telefoon 01107-1514. Deze toer-vaartocht wordt mogelijk gemaakt m.m.v. Delta Tours uit Co- lijnsplaat; Hotel „De Kroon" in Wis- senkere en Rederij Den Breejen uit Zierikzee. WATERSPORT Woensdag 4 juli: Zomeravond-zeilkompetitie alle klassen om 19.30 uur te Oostwatering, organi satie: w.v. Arne. ATLETIEK Zaterdag 30 juni: Halve marathon te Colijnsplaat. Aan vang 15.30 uur, inschrijven vanaf 14.30 u. Kruiswoordpuzzel no. 884 Horizontaal: 1. ontvangstbewijs - 4. af sluiting - 7. natie - 10. soort hond - 14. grondtoon - 15. sluis - 16. elektrisch geladen deeltje - 18. voorzetsel - 19. ons inziens - 20. luchtvaartonderneming 22. laatste nieuws - 24. luchtstrijd krachten - 26. zonnescherm - 30: pers bureau - 32. water in Friesland - 33. getij - 34. Chinese maat - 35. per adres 36. nummer - 37. bijwoord - 38. titel 40. de onbekende - 42. de dato - 44. uitgifte van obligaties - 45. insekt - 46. dus (Engels) - 47. meisjesnaam - 48. soort bedekking - 50. anno - 51. rond hout - 52. water in Friesland - 54. in orde - 56. zangnoot - 57. persoonlijk voornaamwoord - 58. zijrivier van de Donau - 59. 'gewoon - 62. nauw - 64. ter zake - 66. insekt - 67. tandarm zoog dier - 68. knokploeg - 69. drank - 72. biljartstok- - 74. stad der oudheid - 76. militair - 80. betalingswijze - 81. vreem de munt - 82. lekkernij. Verticaal: 2. titel - 3. deel van Amerika 4. kindergroet - 5. onduidelijk - 6. on meetbaar getal - 7. ongedierte - 8. maan stand - 9. zak - 11. naschrift - 12. vogelprodukt - 13. geleerd - 15. zang- noot - 17. namelijk - 19. in orde - 20. vreemde munt - 21. vaartuig - 23. drink gerei - 25. vermanende toespraak - 26. individu - 27. jongensnaam - 28. geo grafische aanduiding - 29. tekenlat - 31. dichterbij komen - 36. plaats op Ame land - 37. Europeaan - 38. deel van een schip - 39. alstublieft (Franse afk.) - 41. windrichting - 43. spoedig - 49. behoef tige omstandigheid - 53. loot - 55. jon gensnaam - 56. bergruimte - 57. gras land - 58. schrijfbehoefte - 60. vreemde munt - 61. Engels voorzetsel - 63. schoof 65. zuster - 67. uitroep - 70. Utrechts stedelijk orkest - 71. soort onderwijs 72. vogel - 73. et cetera - 75. ons inziens 77. laatst leden - 78. als volgt - 79. eenheid van kracht. Oplossing kruiswoordpuzzel no 883 Horizontaal: 1. misslag - 6. graniet - 11. ave - 12. rot - 13. nu - 15. snek - 16. enak - 17. tm - 18. dik - 20. sr - 21. dp 22. ree - 23. od - 25. ijs - 27. ae - 28. ua - 29. aarde - 32. lap - 34. zwaai 36. tot - 37. ba - 39. ho - 40. dag - 41. bello - 42. spa - 45. lt - 46. Is - 48. gre 51. lakei - 53. iep - 55. speen - 57. tt 58. pm - 59. al - 61. pt - 62. rie - 64. kr - 65. ag - 67. ijle - 69. dm - 70. snob 72. bron - 73. on - 75. ooi - 76. ego 78. geestig - 79. notitie. Verticaal: 1. mandaat - 2. si - 3. lans 4. averij - 5. gek - 6. gre - 7. ronde 8. atap - 9. in - 10. temerig - 14. ui 17. te - 19. kort - 22. raad - 24. dd 26. sl - 27. ap - 28. uw - 30. ao - 31. eb - 33. allee - 34. zo - 35. aa - 38. abt 39. hol - 42. slordig - 43. pa - 44. akte 45. li - 47. ss - 48. getij - 49. re - 50. entente - 52. ct - 53. im - 54. pa 56. pp - 58. prooi - 60. largo - 63. im 64. knot - 66. goot - 68. lo - 71. big 72. ben - 74. de - 77. ut.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1