I KRONIEK VAN NOORQ-REVELANQ Raadsvergadering Kortgene Geef, GefftJ Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055. G\ S A-v L ui* 'v - Belevenissen van kinders bin oaltied prachtuhhe onderwerpen, beste vrienden. Un paer weken trug oa ut zeuntje van un fermielje op Kurtjeen ök wat meehemaekt. En 't is waer hebeurt, want moeder Neeltje ei tut zelf tehen mien verteld. Zonder (ver)voer. Ie weunt op Kurtjeen en ie éét Marchel. Z'n achternaem zehhe m'n nie, dat snap je wel. Voeballer is'tun in art en nieren, mè nog nie zo oud. En ök hoed bie d'n tied, da's hlad benauwd. Ie most mee de voebal hae zwemme, un pepier kreeg tun di vo tuus. Vo vervoer wor hezurgd, stieng op't pepier vo de huus. Di stieng Marchel s'aeterdagsochens a vroeg op de stoepe herééd. Dat zouw m'n un dag worre; ie oa vee zinne, barre vrééd. Tot 's middugs zou ut dure, dat was un éle dag. Mè dat kon Marchel nie scheele, a tun mè waeter zag. Oalf de middug kwam'tun tuus en ie was hlad nie blie-je. Z'n moeder vroeg: wat is't? Want die oa't a hezie-je. Nou, zei Marchel, da's ök un spul, d'r wier hlad niks hehete. En op't pepier stieng: vo vervoer wor hezurgd. Dat bin ze dan zeker verhete. Moeder Neeltje stieng spraekelöös, mè ze oat vlug hezie-je. Ver-voer is hin eten, mè di ka-je mee rie-je. In de gemeenteraadsvergadering op donderdag 17 mei te Kortgene, sprak mevr. De Looff haar waardering uit over de wijze waarop mevr. N. de Jong-Wage haar werk als lerares aan de MAVO- school heeft verricht. In verband met het besluit tot opheffing van die school is aan mevr. De Jong eervol ontslag ver leend. De heer De Looff sprak zijn onge rustheid uit over het uittreden van Goes uit de Welzijnscommissie. Dit berust op een misverstand, aldus wethouder Van Noort. Goes treedt niet uit het proefpro ject specifiek welzijn. De heer De Smit complimenteerde het college dat de kos ten, welke verbonden zijn aan de ex positie tijdens het congres van de ver eniging van Nederlandse Gemeenten te Leeuwarden, 6.000,vergoed zullen worden door de vereniging. Verder werd meegedeeld dat, in het kader van dorps vernieuwing, het stukje grond met schuur en houten hokken, West-Ha venstraat 8 te Colijnsplaat, zal worden aangekocht van de heer J. Jasperse voor de prijs van f 21.500. Een voorstel tot aankoop van een vis- kisten wasmachine voor de vismijn was voor de heer De Smit aanleiding om dit voorstel positief tegemoet te treden. Het materiaal moet goed zijn. De heer De Looff had wat moeite met het voorstel. Hij vond het onvolledig. Hoe zeker is het of dit bedrijf dat zal blijven doen? Dat er geen offerte is voor bijkomende werken, vond hij een bezwaar. Ook vroeg hij zich af of vijf jaar afschrijving niet te kort is. De heer Van Damme had geïnformeerd naar de resultaten van die machine. Deze zijn goed en hij staat dan ook positief tegenover het voorstel. Wel vroeg hij zich af hoe één man de machine moet kunnen bedienen, zoals in de offerte staat. Die moet dan wel over veel handen en voeten beschikken. Hij wilde ook weten of de ruimte voldoende is. Dat laatste is het geval, aldus wet houder Van der Weele, al had wat gro tere ruimte aantrekkelijker geweest. De offerte is vertrouwenwekkend. Met hak en breekwerk is geen rekening gehouden maar hij denkt dat dit geen groot be drag zal zijn. Wat de korte afschrijving betreft, is ook in het college niet altijd gelijk gedacht. Hij meende dat andere offertes niet aantrekkelijk zijn. Ook is de machine direct te gebruiken en moet niet voorverwarmd worden. Nadat de heer De Looff er nogmaals op had ge wezen dat men toch op bijkomende kos ten moet rekenen, werd het voorstel tot aankoop van de machine bij Verburg- Holland voor f 41.650.besloten. De machine reinigt met heet water en een reinigingsmiddel 400 kisten per uur. Bij een voorstel tot aankoop en ver bouw schuur Oost-Havenstraat 2 te Co lijnsplaat, zei mevr. Heijers hiermee ak koord te gaan. Maar ze wilde wel weten wat de extra kosten zijn. Ook dhr. Blan- kenstijn is akkoord en hij hoopt dat er een goed gebruik van zal worden ge maakt. Dhr. De Looff is niet zo enthousiast. Hij meent dat de kosten voor inrichting en aanpassing voor verschillende doelen te hoog zijn opgeschroefd. De raming is 67.121,95. Hij is zelf, na berekening, tot een bedrag van 60.000,gekomen. Hoe gaat het met de vrijkomende lege ruimten? Wethouder Van der Weele zegt dat die voor een flinke prijs verhuurd zullen worden. Hij heeft ook wat moeite met de bedragen die genoemd zijn in het voorstel. Dit is een slip of the pen. De kosten vallen altijd tegen. Vandaar is wat hoog geraamd. Hij hoopt, dat dhr. De Looff daar begrip voor zal hebben. Dhr. Van Damme heeft vertrouwen in de technische dienst, maar ook in dhr. De Looff. En dhr. De Smit vraagt aan de P.v.d.A. waarop 60.000,is geba seerd. Dhr. De Looff vindt het dan jam mer, dat dhr. De Smit zo reageert. Hij blijft moeite hebben met 67.000,en gaat niet akkoord met deze begroting. Hij wil schorsing voor nader beraad in zijn fraktie. Wethouder Van der Weele vraagt ver trouwen dat het college niet zal nalaten om de begroting kritisch te bekijken. De burgemeester zegt dat de voorstellen zo reëel mogelijk zijn. Dan volgt schorsing, waarna dhr. De Looff zegt akkoord te gaan, mits over het bedrag overleg zal plaats hebben met de wethouder. Deze betreurt nog maals dat het bedrag op tafel ligt, maar zegt toe om rond de tafel te willen zitten, ook met de distriktsopzichter, dhr" Wiering. Onder die voorwaarde wordt het voorstel aangenomen. Zonder kommentaar wordt daarna een voorstel aangenomen om 2865,be schikbaar te stellen voor vervanging van een meterkast voor elektrische stroom aan de oude haven te Colijnsplaat ten behoeve van kermisexploitanten. Bij een volgend voorstel om een een malige bijdrage van 6810,te verle nen aan Scouting Noord-Beveland, vindt mevr. Van Oeveren het jammer, dat de 'club bij de eerste aanvrage onvolledig is geweest. Ze draagt de club een goed hart toe, maar het moet te doen zijn. Nu de aanvraag is veranderd, in die zin dat het gevraagde bedrag belangrijk is verminderd, is het voor haar aanvaard baar. Mevr. Heijers zegt dat Scouting heeft ingezien, dat de gemeente niet zo maar met geld smijt. Ook zij gaat akkooi'd met de voorgestelde bijdrage. Evenals dhr. Geelhoed, die vindt dat Scouting het huiswerk goed heeft gedaan Aan de bijdrage verlening is een voor waarde verbonden in die zin, dat als de groep het groepshuis niet verder benut of dat het gebouw zou worden afgesto ten, dat de opbrengst weer voor een deel terugvloeit naar de gemeente. Een voorstel tot het aangaan van een vaste geldlening van 1.000.000,a 8,75%, koers 100%, met het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds te Heerlen, is voor dhr. Huibregtse aanleiding om te vragen hoe men aan zo'n bedrag komt. En of het ook betrekking heeft op de jachthaven te Colijnsplaat. De burgemeester zegt, dat het in ver band staat met de verzanding van die haven, de aankoop van de kistenschoon- maakmachine en de tekorten op sociale zaken. De watersportvereniging heeft een schuld van een ton. Dhr. Huibregtse wil op zo kort mo gelijke tijd weten wat het college van plan is met de jachthaven. Hierna wordt het voorstel aangenomen. Nadat een voorstel tot begrotingswij ziging 1984 is vastgesteld, volgt de rondvraag. Hierin vraagt dhr. Huibregtse wat het standpunt van de P.v.d.A.-statenleden, die onlangs een bezoek aan Noord- Beveland hebben gebracht, is over het houden van 2 gemeenten op Nrd.-Beve- lalnd in de toekomst en wat het stand punt van het college is. Hij is niet tegen 2 burgemeesters, maar hij vindt het aantrekkelijk om een standpunt te heb ben als er een vakature komt. Is hier iets over te vertellen? De Commissaris der Koningin heeft eens gezegd, dat er van hem geen standpunt te verwachten is. Dit moet uit de bevolking komen. Ook wethouder Van der Weele is van mening dat men niet moet wachten tot er een vakature komt. De burgemeester vindt, dat we beter op een ander tijdstip daarover moeten praten. Dhr. Blankenstijn wil weten wat er met de bomen in de Weststraat gaat gebeuren en dringt aan op betere be veiliging van losgeraakte elektrische ka bels. Kortsluiting, zoals enkele weken geleden is gebeurd, had een ramp kun nen betekenen. Wat de bomen betreft, alleen de dode zullen gerooid worden. En er zal op worden toegezien, dat er bij blootge- komen kabels geen herhaling van het door dhr. Blankenstijn genoemde geval zal plaatsvinden, aldus wethouder Van der Weele. Dhr. De Smit wil weten waar het college de vrijheid vandaan haalt om folders, betreffende kruisraketten, met de agenda van de fraktievoorzitters mee te sturen. Hij heeft daar moeite mee. De burgemeester zei dat er 4 folders zijn ontvangen met het verzoek om er naar elke fraktie één te sturen. Ze zei: „Als we folders ontvangen, brengen we dat ter kennis van de raad. Als we dat niet doen, zou het niet goed zijn." Dhr. De Smit blijft het vreemd vin den en dhr. De Looff is het met de burgemeester eens. De vergadering wordt dan gesloten. KENT U HET VOLLEDIGE VERHAAL VAN DE OPEN SCHOOL? U weet misschien dat er ook in uw gemeente een Open School groep is. Dan weet u misschien ook dat leren bij de Open School betekent dat u zelf bepaalt hoe hoog het tempo ligt en wanneer u studeert, en dat u zelf uitmaakt wat u leert. Het is u misschien ook bekend dat de Open School betekent dat u dicht bij huis kunt leren op het tijdstip dat u het beste uitkomt. Het kan ook zijn dat u zich deson danks maar moeilijk kunt voorstellen hoe er in de Open School gewerkt wordt en waarom de Open School ook voor u interessant kan zijn. Wist u bijvoorbeeld dat we het afge lopen schooljaar, toen we in de groepen werkten aan het thema „cultuur", een hele week excursies hadden naar musea, kerken, kunstenaars, enzovoort, terwijl we één hele dag doorbrachten in Am sterdam, en het thema afsloten met een folkmuziek-avond. Natuurlijk nam men alleen deel aan die aktiviteiten die men zelf interessant vond. Maar we hebben meer gedaan: Bij het thema „gezondheid" hoorde de komst van een acupunkturist en een helder ziende. We gingen naar de Eerste en Tweede Kamer in Den Haag, omdat we in de groep over politiek hadden gepraat. En natuurlijk gingen we ook op ex cursie naar het buitenland. Dit jaar was dat Engeland, waar men het Engels (één van de vele vakken) in praktijk kon brengen. Misschien spreken deze mogelijkheden u ook aan? U kunt dan altijd bellen voor nadere informatie: Stichting Re gionaal Educatief Centrum, Zusterstraat 11 in Goes, Telefoon 01100-3 11 70. P.V. "DE BLAUWE DOFFER" KORTGENE Wedvlucht vanuit St. Quentin op 19 mei. Deelname 438 duiven. 1 J. Brouwer en zn 17.44.12 196.782 110 2 W. C. Leenpoel 42.44 195.198 109 3 J. van Belzen 48.37 199.424 108 4 S. Branderhorst 43.46 195.142 107 5 H. J. v/d Moere 45.15 194.705 106 6 J. van Belzen 51.41 2 105 7 Gebr. Kesteloo 45.22 194.310 104 8 H. C. Verburg en zn 48.39 196.515 103 9 P. van Belzen 52.48 199.537 102 10 W. C. Leenpoel 47.55 2 101 •v WOUTER KABOUTER. Hé kijk, daar loopt Wouter kabouter Van alle kabouters de gróótste stouterd Kabouterkinderen soms schoppen en plagen En snoepies pikken zonder te vragen. Grote mond en brutaal, dat vindt hij fijn Een stoere piraat wil hij ook wel graag zijn Op straat spugen dat vindt hij flink Van alle kabouters voelt hij zich de bink Maar nu loopt Wouter heel zielig alleen Hij loopt maar te snikken en kijkt om zich heen „Hé Wouter wat zoek je en waarom verdriet?" Ik zie," snikt Wouter, „m'n teddybeertje niet!" Ron Meuldijk. <<7 <7 <7 <7-0 'v'ÖC' ■y-M NIEUWE DIENSTREGELING 1984/1985 Z.W.N. OP 3 JUNI A.S.: MEER BUSSEN TUSSEN GOES EN ZIERIKZEE: PAK ALS AUTOMOBILIST DE BESPARING VAN 2.000 PER JAAR EVEN MEE. Het dienstbetoon van Z.W.N. op lijn 10 tussen Goes en Zierikzee wordt met in gang van de nieuwe dienstregeling flink uitgebreid. Op werkdagen komen er drie en op zondagen maar liefst vijf ritten tussen Goes en Zierikzee en omgekeerd bij. Ook veranderen de vertrektijden uit Goes richting Zierikzee. In verband met de aansluiting op de trein, worden deze 2 minuten later dan nu. Ondanks de tariefsverhoging van 1 april j.l. is en blijft de bus op genoemd trajekt veel goedkoper dan de auto. Het verschil kan tot bijna 2.000,per jaar oplopen! Dit betreft dan alleen nog maar de brandstofkosten en tolgelden en geen afschrijving, wegenbelasting, verzeke ring, onderhoud, e.d. Werkdagen. De extra ritten op werkdagen ver trekken uit Zierikzee om 7.01 uur en 9.01 uur. Uit Goes vertrekt een extra rit om 13.53 uur. Deze ritten rijden meestal niet in schoolvakanties. In het dienst regelingboekje (voor 3,75 te koop bij de buschauffeurs, de N.S.-stations, post kantoren, de A.M.Z.- en Z.W.N.-kanto- ren) staan de exakte periodes vermeld. Zondagen. Het grootste nieuws voor reizigers van lijn 10 betreft de zondagochtend. Lijn 10 gaat dan ook een uurdienst rijden in plaats van de huidige twee-uurdienst. Dit betekent dat de inwoners van Goes en omgeving nu reeds om 10.23 uur rich ting Zierikzee kunnen reizen in plaats van 11.23 uur nu. Het betekent ook dat de reizigers uit Zeeuws-Vlaanderen naar Zierikzee geen uur in Goes meer hoeven te wachten en direkt door kunnen rei zen, net zoals door-de-week. Verder betekent het ook dat te Zie rikzee Sas aansluiting ontstaat op lijn 133 richting DuivelandOude Tonge Rotterdam. U moet dan wel de bus ne men die om 10.23, 12.23 of 14.23 uur uit Goes vertrekt. De bus die om 10.23, 11.23 en 13.23 uur vertrekt, sluit aan op lijn 133 of 134 richting Westenschouwen. Reizigers van Westenschouwen en Duiveland hebben altijd aansluiting naar Goes. Kosten. Op de relaties GoesZierikzee bent u altijd goedkoper uit met de bus dan met de auto. Zie hiervoor onderstaande tabel: Er is gerekend met: een benzineprijs van 1,70 en een verbruik van 1 op 11; een dieselprijs van 1,15 en een vex'bruik van 1 op 13; een gasprijs van 0,73 en een verbruik van 1 op 8. Alle prijzen zijn inklusief tolgelden, gebaseerd op een 10-rittenkaart. Bij het openbaar vervoer is de prijs per dag op basis van een 15-strippen- kaart berekend, verder zijn het prijzen van abonnementen. Met de bus betaalt u geen tolgeld. Per dag kunt u zich dus ruim 3, tot ƒ7,besparen! Per week wordt de besparing 37,(diesel 20,gas ƒ21,per maand ƒ182,(diesel 113,gas 116,en per jaar maar liefst 1.950,(diesel 1.223,gas 1.254,U bent een dief van uw eigen portemonnee als u in de auto blijft rijden Bovendien kunt u met een abonne ment onbeperkt binnen het geldigheids- gebied reizen, zodat de verschillen nog groter worden naarmate u vaker reist. In deze tijden is deze forse besparing natuurlijk mooi meegenomen. Niet de juiste tijd? De bus vertrekt op bepaalde tijden. Deze komen niet altijd overeen met uw wensen. Daar is wat aan te doen. Het aantal reizigers bepaalt het aantal bus sen dat mag rijden. Meer reizigers bete kent meer bussen. Gedurende de periode 27 oktober t/m 11 november wordt het aantal reizigers van alle Z.W.N.-lijnen geteld. Daarna wordt in overleg met de Rijks verkeers- inspektie het aantal ritten bepaald, vol gens een wettelijk vastgelegde regeling. U kunt uw wensen natuurlijk ook altijd aan Z.W.N. schrijven. Parkeer en reis. Niet iedereen heeft een bushalte van lijn 10 voor de deur. Dit hoeft geen be letsel te zijn om toch gebruik van de bus te maken. Uw auto kunt u in Goes op één van de 108 parkeerplaatsen van het gloednieuwe parkeer- en reisterrein kwijt. Dit parkeerterrein is speciaal aan gelegd voor automobilisten die ook ge bruik van het openbaar vervoer maken. Het parkeerterrein ligt naast het bus- en N.S.-station. De fiets kunt u in de bewaakte fietsenstalling neerzetten. Op het busstation in Zierikzee zijn eveneens parkeerplaatsen en een (onbewaakte) fietsenstalling aanwezig. Goes-Zierikzee v.v. 50 km.) auto op benzine auto op diesel auto op gas openbaar vervoer kosten per dag 12,73 9,42 f 9,56 6,04 kosten per week (5 dagen) 63,64 47,12 47,81 27,00 kosten per maand (21 dagen) - 267,27 - 197,88 - 200,81 85,00 kosten per jaar (220 dagen) - 2.800,00 - 2.073,08 - 2.103,75 - 850,00

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 2