Een noodkreet KRONIEK VAN NOORD-REVELANQ I Eerste paal voor Motel-Goes BK- M'n doe ut oalemaele wè us, beste vrienden, spiekers op laeg waeter zoeke bedoel uk di mee. Ut bin van die menseluk- h-eden, die iederéén bie z'n eihe wè. us tehen komt. Un let- terluk en fihuurluk voorbeeld is't volhende verhael. Spiekers op laeg waeter. Mientje dee a jaeren d'iene, dat dee ze mee vee plezier. Bie Merien en Coba die waere wienkelier. Ze dee-je in manefacturen en Mientje dee di de boel an de kant. Netuurluk ka-je ut behriepe, Mientje was di 6k klant. Noe was Merien nie makkeluk en ie was ok nog op de cent. Mè vo de rest mag je zehhe, was tut un beste vent. Op un dag dee Mientje wat kóópe ze most andoeken Van die möói-je moste ut weze, badstof weet je wè. Merien dee ze in un pepiertje en Mientje d'r mee nae ruus. Iederéén von ze prachtug, toen ze d'andoeken liet zie-je tuus. Mè wat was dat noe, d'r was ter één hlad kepot. Di hieng Mientje mee trug, wan dat was toch te zot. Merien keek us wat zuunug en keek Mientje us an. Dat kom van un spieker in je kasse, di bin de raefels van. Mientje kon niks zehhe, kwaed liep ze weg. Spiekers in d'r kasse, wat dienkt die veint wè, zeg. 's Aevens hieng b'ie Merien de tillefon, 't was Mientje d'r man, die ei kort uutheleid. Ze kom bie joe nie mi werke, tot a ze die spieker hevonden eit. Op dinsdag 15 mei te 15.00 uur wordt officieel begonnen met de bouw van Motel-Goes. Burgemeester mr. W. Blan ken zal dan de eerste paal slaan voor dit nieuwe, grootschalige horeca-bedrijf. De bouwtijd wordt geraamd op 11 maan den. De bedoeling is, het motel op 1 maart 1985 open te stellen voor de cliëntèle. Motel-Goes wordt opgezet als modern horeca-, vergader- en congrescentrum. Het complex zal 28 hotelkamers tellen met in totaal 84 bedden. Tijdens de bouw zal bij het aanbrengen van aansluitingen en voorzieningen rekening worden ge houden met de aanbouw van een tweede hotelvleugel (met nog eens 28 kamers). De zalen bieden ruimte aan ongeveer 500 bezoekers. Voor vergaderingen en congressen is de modernste audio-vi- suele apparatuur beschikbaar. Het motel zal verder gaan beschikken over een hotel-bar, een café-restaurant, een speciale vleugel voor de ontvangst van touringcars en een groot terras op het zuiden. Er zal parkeergelegenheid zijn voor ruim 125 auto's. Motel-Goes kan zijn diensten te zijner tijd op een breed terrein aanbieden. Mensen uit het bedrijfsleven kunnen er terecht voor zakelijke afspraken, verga deringen, presentaties en overnachtingen De toerist kan het motel, dat centraal in Zeeland ligt, gebruiken als uitvals basis voor zijn uitstapjes. Particulieren kunnen Motel-Goes inschakelen voor bruiloften, partijen en recepties. De ca tering-afdeling biedt party-service aan huis. Het nieuwe horeca-bedrijf, dat werk gelegenheid zal bieden aan 15 medewer kers, wordt gebouwd op de kruising van de autosnelweg A58 van de provinciale- weg S9, ter hoogte van het viadukt Ant. Fokkerstraat. De bouwplaats is gemak kelijk te bereiken via de afslag „Goes- Zuid/Industrieterrein". Met de bouw van het complex is 3,5 miljoen gulden gemoeid. Voor zowel de bouw als de inrichting zal, voor zover mogelijk, het Zeeuwse bedrijfsleven worden ingeschakeld. Aannemer is Fraanje b.v. te Lewedorp. Architekt is M. van Doorn te Goes. De realisering van Motel-Goes ge schiedt op initiatief van Espé bv te Goes. De direkteuren, de heren A. V. J. van Es en G. Peerdeman, brachten in het verleden ook restaurant De Ganze, de Bowling en de tennishal te Goes tot ontwikkeling, evenals het paviljoen De Meerkoet langs het Veerse Meer te Wol- phaartsdijk. KONTAKTMIDDAG VOOR BORSTKANKER-PATIËNTEN Op woensdagmiddag 16 mei a.s. houdt de „After-care-groep" van Goes haar maandelijkse kontaktmiddag voor vrou wen, die een borstoperatie of -amputatie hebben ondergaan. Mevrouw J. de Wilde zal voorlichting geven over borstpro- thesen en hirebij verschillende merken en kwaliteiten tonen. Deze middag wordt gehouden in het gebouw van de P.M.D., Zonnebloem straat 53 te Goes. Aanvang 14.00 uur, einde omstreeks 15.30 uur. Uit een schreven van dokter Miep Dekker, februari 1984. Hassiman staat al een poos „op stal". We hebben nl. geen buitenboordmotor meer, die krachtig genoeg is voor een speedboot. We hebben alleen een 25 pk. Het is momenteel erg moeilijk, omdat er een groot tekort is aan b.b. motor onderdelen in Suriname. Een eenvoudig iets als een nieuwe propeller voor onze Yamaha-motor, is niet te krijgen. De motor is prima, maar zonder propeller kun je niet varen. En zo tobben we voortdurend, zo gauw er een of ander onderdeel nodig is. Ook voor onze petroleum ijskasten - van hetzelfde laken een pak. Onze water pomp idem - al meer dan een jaar hebben we geen water uit de kraan, maar per emmer uit de regenbak en uit de rivier. Maar het gaat. Je went aan alles. We laten ons er niet door op ons kop zitten, hoor! Het land dat fier zijn zonen prijst en ons met trots de namen wijst Zeeland dus, mag ook wel even zijn „dochters" prijzen, en één van die „doch- Dokter Dekker MUZIKALE ONTMOETING TUSSEN BELGIË EN PROVINCIE ZEELAND TE MIDDELBURG Op zaterdag 12 mei a.s. vindt in Mid delburg een „muzikale ontmoeting" plaats tussen harmonie-orkesten uit de Belgische provincies Oost- en West- Vlaanderen en de provincie Zeeland. Het programma begint om 10.45 uur met enkele marsen door het stadscen trum van de Belgische harmonieën „De Christene Werklieden" uit Waarschoot en „De Plicht" uit Menen en de Vlis- singse „Delta-band". Vanaf 11.00 uur wordt op het Abdij- plein een taptoe opgevoerd door „De Christene Werklieden" en de „Delta band" die elk een eigen show geven. Daarnaast spelen deze korpsen met „De Plicht" enkele gezamenlijke nummers onder leiding van de Zeeuwse dirigent A. L. van Wallenburg. Vanaf 14.30 uur zal eveneens op het Abdijplein een concert worden gege ven. Medewerkende korpsen zijn „De Plicht", „De Christene Werklieden" en een speciaal voor deze gelegenheid sa mengesteld „Zeeuws Bondsorkest". Dit orkest bestaat uit leden van Zeeuwse muziekverenigingen die zijn aangesloten bij de Koninklijke Nederlandse Federatie van muziekgezelschappen (KNF). Het wordt voor dit concert gedirigeerd door J. J. Koops, dirigent van de Koninklijke Nederlandse Marinierskapel. Sluitstuk van het concert is een gezamenlijk op treden van het „Zeeuws Bondsorkest" en de twee Belgische gastkorpsen. De muzikale ontmoeting is georgani seerd in het kader van de culturele uit wisseling tussen de beide Belgische pro vincies en de provincie Zeeland. Van 1981 dateert een „intentieverklaring" die tot doel heeft de uitwisselingsgedachte te ondersteunen. Sindsdien hebben in Oost- en West-Vlaanderen al culturele manifestaties plaatsgevonden. Dit jaar viel Zeeland de eer te beurt het gast heerschap te vervullen. Het bijwonen van de optredens is gratis; bij slecht weer zal worden uit geweken naar de Koorkerk. ters" is dan dokter Miep Dekker. Dui zenden zullen haar misschien niet ken nen, honderden wél. Kort en goed. Deze Zeeuwse dokter Dekker was op zondag 1 april 1984 25 jaar in dienst van het medische Zendingswerk in het Bosland van Suriname. Dit „jubileum" is niet uitbundig ge vierd, want daar leent ten eerste de toestand in Suriname zich niet voor en ten tweede is dokter Dekker te beschei den om iets dergelijks groots te laten opzetten. Een jubileum als „werknemer" bij 25-jarig dienstverband van een in stelling of bedrijf gaat zelden ongemerkt voorbij. Toch zou het er stilletjes op gaan lijken dat een Zeeuwse arts dokter Miep Dekker in zeer beperkte kring in het bosland van Suriname een boe ketje Fa ja Lobbi of orchideeën aange boden krijgt door dankbare patiënten als die er tenminste iets van zouden weten. Maar daartussendoor zal zij nog „spreekuur" moeten houden. Dat wil zeggen, raad geven bij ziektegevallen, die haar via de „radio" worden voor gelegd op haar woonplaats Ladoani aan I I - de Boven-Suriname, door verpleegsters en broeders van diverse poliklinieken. 25 jaar is zij in dienst van het me dische werk van de zending in Suri name. Bij de vele honderden Bosland bewoners is zij bekend en vraagt men haar raad. De zusters en broeders van de poli-posten in het binnenland maken dagelijks radio-kon takt om te vragen welke medicijnen gegeven moeten wor den en dergelijke zaken meer. Omdat de afstanden enorm groot zijn van dorp tot dorp, is het uiteraard niet mogelijk dat dokter Dekker het enige vervoermiddel de boot kan nemen om er steeds heen te gaan. Wel bezoekt zij regelmatig de poliklinieken waar vele tientallen Boslandbewoners/sters haar bezoeken om medische hulp te verkrij gen. Een spreekuur van 150200 pa tiënten is geen zeldzaamheid en het uur loopt dan ook wel eens behoorlijk uit. Maar niets is haar teveel, deze dokter die in Nederland reeds in de VUT zou kunnen, maar in het Bosland is hulp nodig en daarom en daardoor „blijft zij bezig!" Gelukkig heeft ze de laatste jaren wat hulp van anderen waaronder een arts gekregen, zodat zij het zelf wat kan verdelen in haar rayon. 10 jaar geleden is zij vanuit Middelburg/Walcheren ge holpen aan een aantal zuurstof-appa- raten/cylinders voor haar medisch werk op de binnenlandse posten. 9 jaar ge leden kreeg zij via een aktie uit Dom burg en haar Walcheren de Hassiman een snelle boot die speciaal voor deze rivieren is gemaakt, inclusief een 40 pk buitenboordmotor. Een enorme aanwinst voor bezoeken aan en vervoer van pa tiënten. Een „auto" voor de rivier om snel ter plaatse te kunnen zijn voor hulp aan de mens in nood! Suriname raakt steeds meer in de pro blemen. En één van deze problemen is, dat de Hassiman de Zeeuwse admi raal De Ruyter de boot van dokter Dekker, niet meer kan varen omdat de buitenboordmotor na 9 jaar, gewoon versleten is. En de boot zelf is dringend aan revisie toe. Maarwie gaat dat betalen? Een probleem. Dusde enige oplossing is een oude korjaal met een 25 pk buitenboordmotor. De klok 10 jaar terugzetten! Dit is geen stapje terug., maar een eind terug! En deze teruggang gaat ten koste van het welzijn van de Bosnegers in Suriname waarvoor deze Zeeuwse dokter Dekker zich nu reeds 25 jaar inzet. Een jubileumgeschenk uit haar provincie is dus „Goed Zeeuws, Goed rond." Enom dat dan goed af te ronden heeft de Commissie Middelburg-Karmel als werkgroep opgenomen in de Cen trale Diakonie van de Hervormde Ge meente Middelburg het initiatief ge nomen in overleg met enkele particu lieren om daar iets aan te doen. Het gironummer van de Commissie Middel burg-Karmel: 39.22.440 Middelburg is daarvoor opengesteld enAls we het samen kunnen klaren, kan dokter Dek ker weer varen! Na 25 jaar 35 graden hitte, nu in de kou? Dat is niet goed Zeeuws, goed rond. Daar doen we wat aan, want: Welke Zeeuw(se) laat een andere Zeeuwse in de kou staan? Indien u wilt meewerken en welke Zeeuw(se) zou dat niet willenver meldt u dan op uw giro-overschrijving op gironummer 39.22.440 „Jubileum-ge- schenk dokter Dekker". Kan het mooier en gerichter? Zeeland, haar provincie helpt haar én de Bosneger, haar en onze medemens. Gaat u meedoen? U hoort dan via deze krant weer de uitslag. Wilt u meer inlichtingen? Dat kan ook, belt u dan 01180-27425 en we geven het u door. met een patiëntje. G\ /7> HEINTJE. Zeg, ken je witte Heintje Dat eenzame konijntje? Altijd had hij verdriet Bezoek, dat had hij niet Nooit eens een praatje of een geintje. Maar op een mooie zomerdag (Ik hoop dat ik het vertellen mag) Ontmoette hij Karolijntje Een héél lief klein konijntje Hein begint nu elke morgen met een lach! Ron Meuldijk. 'v'lk iSJv* ÏSx M ÏSt M V-C

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 2