KRONIEK VAN NOORQ-REVELANQ Raadsvergadering Kortgene S 1 •SH' BH?- 'k Bin d'r bie hewist, beste vrienden. Bie d'openienge van de Voorjaersbeurs op Kamperland, bedoel uk. Vrééd vee volluk was ter op de béén. 't Was dan ök prachtug weer, dus dat was mooi meehenome vo de Kamperlanse nerieng- doenden. Afijn, dat spul most ök worre heopend en zö ak a zei, 'k was d'r ök en ik stieng nest Arjoan. Parapluu-wuppers. Un prachtuhen dag weer, dat zei iederéén elke keer. En dat mee d'openienge van de sjow, dat kréhe ze op Kamperland mooi kedo. Berhen mee volk was ter bie, want paresjutisten zag je eiken dag nie. Die moste komme uut un vliegtuug nae benee en de sloter brochte ze mee. A ter één nea boven stieng te tuuren, kreeg inééns iederéén kuuren. Eindelienge kwam dan dat vliegtuug in zicht; oale ööhen waere dan ök nae boven bericht. Arjoan van Neeltje stieng d'r ök, inééns haf tun d'r één un snök. Ie riep: sjong, noe bin ze mee drie vliegtuhen hekomme. Mè z'n buurman ieuw z'n eihe van de domme. Da Arjoan nie hoed kon kieke, ek hedocht; want ut waere drie kokmeeuwen in de locht. Eindeluk kwaeme die parapluuwuppers nae benee, toen zei Arjoan nie mi vee. Alléén: tjong, tj'ong, tjong, 't is toch barre. Ie was zichtbaer hlad in de warre. Drie-je waere d'r a op de hrond en d'n vierden kwam terstond. Dien vierden wier percies, 't is echt hebeurd, deur de wind in de dulve hesleurd. Arjoan was ter ök vee mee behaen, die stieng nest m'n op z'n knie-jen te slaen. Het klapstuk van de gemeenteraads vergadering op woensdag 11 april te Kortgene, vormde het voorstel van b. en w. tot het geven van namen aan wegen buiten de bebouwde kommen. Het col lege kwam met het voorstel naar aan leiding van een schrijven van Provin ciale Waterstaat die in veel gevallen andere namen hanteert dan de gemeente Langdurig is over dit voorstel gedis cussieerd door alle frakties. Zo was dhr. De Smit van mening, dat te weinig re kening is gehouden met historische na men die dreigen te verdwijnen. Hij vindt ook, dat verwarring kan plaatsvinden bij de naamgeving. De commissie ruim telijke ordening heeft niet voldoende inzicht gekregen. Dhr. De Looff wil weten of de PTT op de hoogte wordt gesteld in verband met adressering van de betreffende be woners en mevr. De Looff blijft een en ander onduidelijk vinden. Ook dhr. Blankenstijn is niet gelukkig met die vaagheden en vindt dat een betere voorbereiding noodzakelijk is. Algemeen was men van oordeel dat b.v. de naam Deltaweg nogal tot veel verwarring aanleiding kan geven, omdat de Deltaweg naar Goes behouden moet blijven. Ditzelfde geldt ook voor een weg, welke loopt in de uiterste noord westhoek van de gemeente, die nu „weg langs de inlaagdijk van 1897 en 1829" heet. Het voorstel is om deze te wijzigen in .,Zuid-Langeweg". De burgemeester konstateert dat er allerwege geklaagd wordt over de ver warring bij de naamgeving van ver schillende wegen. Ze is bereid om te adviseren om op sommige punten wijzi gingen aan te brengen. Ze is er ook van overtuigd, dat men zeer duidelijk moet zijn ten aanzien van adressering. Dhr. De Looff erkent dat het moeilijk is om namen te noemen die voor ieder een acceptabel zijn. Eerder overleg was beter geweest. Die mening is ook dhr. De Smit toegedaan. Hij wil graag dat de Stormbalweg gehandhaafd blijft. En dhr. Blankenstijn vindt Kuipjesweg aan trekkelijk. Dhr. Van Damme is van me ning, dat de naam van de weg, gelegen tussen de 1ste Deltaweg en de Huisdijk als „Bermweg in de Jonkvrouw Anna- polder" gehandhaafd moet blijven. Tenslotte vindt dhr. De Looff het jammer, dat men niet eerder op de ge dachte is gekomen het de bewoners mee te delen, dat het kosten voor hen kan meebrengen. Waarna de burgemeester meedeelde een en ander te zullen be kijken op onderdelen. Bij de behandeling van de ingekomen stukken, vroeg dhr. Van Damme naar de mogelijkheid om bloktijden vast te stellen voor de opening van de brug bij Kats. De burgemeester deelde mee, dat er besprekingen met de politie zijn ge weest, maar dat scheepvaartverkeer voorgaat voor wegverkeer. Mevr. De Looff is blij met de toezeg ging van de staatssecretaris aangaande de positie van de MAVO. Bij de „Mededelingen" feliciteert dhr. De Looff dhr. M. Koole uit Middelburg, die in de plaats van de vertrekkende heer G. Noorthoek, uit 26 sollicitanten gekozen is voor het bureau welzijns zaken. Met algemene stemmen wordt hierna besloten dhr. G. Blankenstijn te benoe men als lid van de commissie ruimtelijke ordening en recreatie. Plet besluit, dat de raad op 11 maart 1982 een besluit heeft genomen, om het beroep van dhr. P. H. Pols te Rosmalen had ingesteld op grond van de wet arob ongegrond te verklaren, is door de af deling rechtspraak van de Raad van State op 3 januari 1984 vernietigd. Het betreft een artikel van de gebruiks- verordening gebouwen Kortgene, ten einde de woning Havelaarstraat 37 te Colijnsplaat als recreatiewoning te kun nen verkopen. Bij het vaststellen van de gemeente rekening 1982 vond mevr. De Looff dat ze prettig was ingelicht door de afdeling financiën. Ze zag graag een andere re geling bij de financiering van het dorps huis „De Pompweie" en ze verzocht dit door te geven aan de beheerscommissie van het dorpshuis. Dhr. Huibregtse vindt, dat het vis- mijnbedrijf op de goede weg is. Tevens vraagt hij of er een krediet wordt in gebouwd. Bij een voorstel tot vaststellen van de huurprijs voor gebruik van de voor malige lagere school, waarin het college van mening is, dat de netto-huur niet meer moet bedragen dan de huur die voor 't Trefpunt te Kortgene wordt ge vraagd, te weten 17,80, spreekt dhr. Geelhoed van een prima voorstel. Hij wil weten of dat geldt voor eenmalig gebruik en hoe is dat geregeld voor commerciële doeleinden. Wethouder Van Noort zegt, dat de re geling geldt voor aktiviteiten die niet in het dorpshuis kunnen gebeuren en alleen voor aktiviteiten die niet geschikt zijn om in het dorpshuis te doen. Een voorstel tot intrekken van een deel van het raadsbesluit tot aankoop van perceeltjes grond te Kats, vindt dhr. Geelhoed dit geen plezierige zaak. Niet alle eigenaren willen meewerken we gens het prijsverschil met de ambachts heer van Cats. Ook dhr. De Smit is voorstander van gelijke behandeling voor wat de prijs betreft. De burgemeester zei, dat geprobeerd is om er uit te komen, maar dat is niet naar wens gelukt. Dhr. De Smit houdt staande, dat de prijs voor iedereen gelijk moet zijn. Ter wijl dhr. Geelhoed zei, dat er afgespro ken is dat de prijs gelijk moest zijn als voor de ambachtsheren. Hij vindt dat er koehandel is gedaan. De burgemeester protesteert tegen de ze uitlating van dhr. Geelhoed. Ook dhr. Blankenstijn zegt te protesteren tegen deze uitlating. Het college heeft namens de raad onderhandeld. Na deze ontboezemingen gaat de raad akkoord met de aankoop van grond door genoemde ambachtsheren. Zonder kommentaar ging de raad ver der akkoord met de verkoop van een strook grond naast zijn woning, Kerk straat 32 te Kats, aan dhr. J. J. Korte- knie te Kats tegen een prijs van 40,— per m2. Ditzelfde gebeurt ook met een voorstel voor aanschaf van 10 pakken (nieuwe) voor het brandweerkorps Kortgene. Hiervoor wordt besloten een krediet van 4850,te openen. Ook wordt besloten tot wijziging al gemene politieverordening, in die zin, dat door de politie kan worden opge treden tegen het verschijnsel dat de recreanten in auto's overnachten langs de weg, op parkeerterreinen, enz. Nadat besloten is de begrotingswijzi gingen over 1983 en 1984 vast te stellen, volgt de rondvraag, waarin mevr. De Looff vrijwilligers uitnodigt om het dorpshuis te Kats te helpen inrichten. Verder waren alle frakties benieuwd of de gemeente wel juist heeft gehandeld met de beplantingen in de Hoofdstraat te Kortgene. Dhr. De Looff had hierte gen grote bezwaren en vindt dat er een oplossing gevonden moet worden in o~ verleg met de bewoners. En dhr. Van Damme vroeg zich af waarom er tijdens de hoorzititng niet over boompjes is gesproken. Dhr. De Smit wijst er op, dat beplantingen dicht bij woningen een geweldige bron van zuivering zijn. Dhr Blankenstijn zegt, dat ze 2 meter van de grens moeten staan en dat is lang niet het geval. De burgemeester wil later op de plant- afstand terugkomen, nadat het college wat breder is geadviseerd. Op een vraag van dhr. Van Damme over de bezetting van de politie in het recreatieseizoen antwoordt de burge meester, dat is toegezegd dat er 3 man extra komt in die periode. Op een vraag van dhr. De Looff of er voldaan is aan het bestemmingsplan bij de begonnen werkzaamheden voor een bedrijf aan d-e Torendijk, kreeg hij ten antwoord dat alle objekten getoetst worden naar de bestaande regelingen. Dhr. De Looff wil zo spoedig mogelijk op de hoogte gesteld worden. De werk zaamheden zijn namelijk al begonnen. Ook wil hij ingelicht worden over het onderzoek naar de regels die in acht genomen moeten worden bij de beplan tingen in de Hoofdstraat als een en ander is onderzocht. En of het geoor loofd is, dat daardoor trottoirs veel smaller worden. De vergadering wordt dan gesloteh. NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING HIELD WEDSTRIJD Zaterdag j.l. hield de Noord-Beve- landse hengelsportvereniging haar der de wedstrijd meetellend voor het kam pioenschap 1984. De wedstrijd werd ge houden in de Oosterschelde bij Colijns plaat en er namen 69 leden aan deel, welke in totaal 345 vissen vingen. Hier van waren 321 ondermaatse vissen en 24 bovenmaatse vissen met een gewicht van 4568 gram. De vangst bestond uit bot en schol. Na afloop van de wedstrijd reikte voorzitter Biondina de prijzen uit in café ..Juliana". De uitslag was: 1 J. Janse, Oostkapelle 897 pnt. 2 J. Tazelaar, Kamperland 865 pnt. 3 W. Noordhoek, Oostkapelle 851 pnt. 4 P. Goud, Wissenkerke 750 pnt. 5 C. Augustein, Kamperland 660 pnt. 6 A. Doux-leijn, Colijnsplaat 625 pnt. 7 Ph. Leendertse, Kamperland 572 pnt. 8 M. C. de Regt, Kamperland 562 pnt. 9 H. de Looff, Wissenkerke 561 pnt. 10 M. Kodde, Oostkapelle 550 pnt. 11 A. Provoost, Colijnsplaat 550 pnt. 12 P. Wijkhuis, Kamperland 530 pnt. 13 C. Huige, Colijnsplaat 507 pnt. 14 J. Westerweele, 's-H. Arendskerke 500 pnt. De volgende wedstrijd is een vrije wedstrijd en wordt gehouden op 28 april 1984 van 14.0016.30 uur te Co lijnsplaat. Inschrijven van 13.0013.30 uur in café „Juliana" te Colijnsplaat. BRANDWEERWEDSTRIJD TE COLIJNSPLAAT Jongstleden zaterdag 14 april werden de jaarlijkse brandweerwedstrijden in Colijnsplaat gehouden. Aan deze wed strijden deden 12 korpsen deel uit Noord- en Zuid-Beveland. 's Morgens begon men om half negen en het duurde tot 's avonds. Na afloop werden de prijzen bekend gemaakt in het Dorpshuis „De Brug" door de burgemeester van de gemeente Kortgene, mevr. E. J. Hoogendijk - van Duijn. De eerste drie prijswinnaars mogen naar de provinciale wedstrijden op 2 juni te Waarde. De eerste prijs ging naar het korps van Heinkenszand; de tweede naar het korps van Nieuwdorp en de derde naar het korps Colijnsplaat. Het gastkorps Colijnsplaat moest tus sendoor ook nog een echte brand be strijden, samen met Kortgene, bij een Groen voeder-bedrijf in Kortgene. Al met al een drukke, maar in alle opzichten een geslaagde dag voor het brandweerkorps van Colijnsplaat. MAVO TE KORTGENE De omgeving van de openbare MAVO te Kortgene werd op vrijdag 13 april om 7 uur 's morgens gewekt door de eindexamenklas van deze school. Een komplete geluidsinstallatie verkondigde luid, dat het de laatste schooldag van deze leerlingen was. Er volgde een heel programma met de hele school. Leraren moesten lang laufen op het schoolplein, dat feestelijk was versierd met vlaggen en ballonnen. Er werden tanden gepoetst met vanille- vla, zaklopen werd beoefend en koek- happen met sambal erin werd ook niet versmaad. Op de wijs van een rock-en-roll liedje werden alle leraren toegezongen, ver meld met hun al of niet terechte eigen schappen. Na afloop werden de leerlin gen met een traktor, gevolgd door een aanhangwagen, afgehaald en na een ge bakje gegeten te hebben, vertrok het hele gezelschap richting Colijnsplaat. De op één na laatste examenklas had afscheid genomen, want volgend jaar gaat de school dicht. Ergens in een donkere grot, 'k zeg niet waar Zat heel, heel ontevreden Thomas Tovenaar Dit kon toveren joh, niet normaal Alles, maar dan ook alles met ziin tovertaal. Maar dat was nu net het probleem van Thomas Hij kon dan wel alles toveren wat er was Auto's, huizen of kisten vol tientjes Maar helaas nog geen leuke vriendjes. Op een dag viel er een spreuk uit zijn mond Met als resultaat, een lieve kleine hond Hij was nu heel tevreden, zat niet meer te mokken En toverde alleen nog maar hondebrokken. Ron Meuldijk. kw v—v "Sr- frgf 0'v' ■2R •v'è SÖ LOOFHOUT, Kersen. Het geelbruine, later iets rose-achtige bruine soms wat geaderde kernhout, dat vaak een groenachtige streperigheid vertoont, steekt weinig scherp af bij het wat grijze spinthout. Kersen is zeer fijn van nerf, sterk en elastisch. Het laat zich goed bewer ken, buigen, schroeven en spijkeren. Zowel in de vorm van fineer als massief wordt kersen voornamelijk in de meu belindustrie toegepast; verder ook voor de fabrikage van houtwaren, meshef- fen, borstelhouten en dergelijke. Noten. Afhankelijk van het land van her komst kan het uiterlijk van deze fraaie houtsoort vrij veel verschillen. Het A- m-erikaans noten is bijvoorbeeld wat paarsachtig bruin, terwijl het inlandse noten over het algemeen meer lichtgrijs van kleur is. Frans en Duits noten is veelal grijs bruin, waarbij een zeer mooie streep- tekening aanwezig kan zijn. Het.fraaiste noten is het Turkse en het Perzische noten, dat in Nederland wel Italiaans noten wordt genoemd, omdat het vaak via Italië wordt gekocht. Het hout is matig fijn van nerf, dicht, vast, sterk en taai en eenmaal droog werkt het vrijwel niet. Notehout wordt voornamelijk "in de meubelindustrie ge bruikt. Verder voor beeldhouw- en snij werk, geweerkolven, lijsten, knoppen, grepen, enz. Het fraaie notewortel wordt al sinds eeuwen in de meubelindustrie gebruikt en behoort tot d-e allerbelangrijkste wor telsoorten. Wortelknollen kunnen alleen aan de voet doch ook aan de opgaande stam van een boom groeien. Tot de volgende week! GESLAAGDEN KURSUS "LEIDER ZWEMMEN VOOR OUDEREN" Op vrijdag 13 april j.l. vonden de af sluitende examens plaats van de kursus „Begeleider zwemmen in het kader van het Meer Bewegen voor Ouderen" (MBvO). Deze kursus werd gehouden in Goes en georganiseerd door de dienst MBvO van Het Zeeuwse Kruis in sa menwerking met de Koninklijke Neder landse Zwembond. Het organiseren van deze kursus betekende een enorme sti mulans voor de ontwikkeling van het „zwemmen" voor ouderen in Zeeland. In het afgelopen jaar is het aantal deel nemers aan wateraktiviteiten meer dan verdubbeld. Aan het einde van de dag kon de voorzitter van de examenkommissie, dhr. J. F. van den Berg aan de 20 kui-sis- ten het diploma overhandigen. Er wer den geen kandidaten afgewezen. De geslaagden zijn: dhr. J. J. Blaak, Barendr-echt; mevr. J. A. van der Burgt, Goes; mevr. E. S. Claeys - Simonse, IJ- zendijke; dhr. R. M. Everts, Terneuzen; mevr. A. M. Fackler - Hoondert, Hein kenszand; mevr. M. Flipse, Oost-Sou burg; dhr. G. Geerigs, Goes; mevr. L. van der Hee, Numansdorp; dhr. S. van der Helm, Heinkenszand; mevr. M. S. Kareis - Verplanke, Breskens; mevr. A. de Kok-Postma, Goes; mevr. E. A. W. Koene - v/d Sluis, Hoogvliet; mevr. T. C. de Looff - Versluis, Wissenkerke; dhr. A. W. Mallee, Bergen op Zoom; dhr. H. N. Meijer, Middelburg; dhr. E. P. S. M. Roozen, Terneuzen; mevr. W. C. M. Schets, Made; mevr. M. Schippers, Nu mansdorp; dhr. L. J. Wielemaker, Vlis- singen en mevr. C. van Witzenburg, 's-Heer Xbtskerke. TAFELTENNIS Jeugd van Slagvast kampioen. Het is de, jeugd van Kamperland ge lukt om via een 46 overwinning op naaste konkurrent Goese Polder, onge slagen het kampioenschap te veroveren. En eigenlijk is dit kampioenschap geen enkel moment in gevaar geweest. Vanaf het begin van de kompetitie heeft dit team duidelijk zijn aspiraties kenbaar gemaakt. Trainer Cor Smalheer, die vanaf ja nuari de jeugd onder zijn hoede heeft gekregen, had precies tijd genoeg om hen wat meer zelfvertrouwen te geven. En mede door de vooruitgang in hun spel was er geen vuiltje aan de lucht. Onder zijn leiding kan dit team ook in de vierde klas zijn woordje mee gaan spre ken. Want met Monique v/d Heyde en Stefan Nagelhout, die beiden een 100% score gehaald hebben en de steeds beter op dreef komende Marleen Bardolf, heeft hij een paar prima troeven voor de komende kompetitie. Het eerste senioren-team heeft de laatste strohalm gegrepen om nog in de derde klas te blijven. Thuis tegen Ka- pelle behaalden zij via een prima 64 overwinning de eerste volle winst. Door dit resultaat is een beslissingswedstrijd tegen Goese Polder 2 noodzakelijk ge worden. Van het tweede senioren-team kan dit seizoen niet zoveel gezegd worden. Zij belandden op de toch niet zo'n prettige laatste plaats. De toekomst zal leren of zij daar weer bovenuit kunnen komen. Ook bij het tweede jeugdteam be ginnen zo langzamerhand de sporen van de trainer zichtbaar te worden. Hoewel zij nog tegen behoorlijke nederlagen aanlopen, zie je toch verbetering in hun spel. Hopelijk gaan zij daar de volgende kompetitie ook hun profijt van trekken. Voorts zijn we nu al weer eniee weken met een nieuwe groep van 8- tot 11- jarigen gestart. Daar zijn nog enkele plaatsen open. Elke dinsdagavond van 18.30 20.00 uur kunnen zij daar aan een voor hen aangepaste training deel nemen. Maar wij kunnen in alle leeftijds groepen nog leden gebruiken. Komt u ook eens langs? Trainingsavonden: Dinsdagavond van 20.0022.00 uur. Donderdagavond van 19.0020.30 uur: jeugd. Donderdagavond van 20.30—22.30 uur: senioren

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 2