NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de „Vijl Gratiën" SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Evenementen-blender No. 4113 Donderdag 5 april 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,— per jaar. Franko per post 35,per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor foaten in advertenties per telefoon opgegeven, kannen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Van Benten stond op en schonk zich zelf een kop koffie in. Met de dampende kop liep hij weer terug naar het buro, ging zitten en stak een sigaar op. Dit alles met een diepe frons tussen zijn wenkbrauwen. De sigaar die hij met welhaast rituele gebaren had aangesto ken rolde nu driftig van de ene mond hoek naar de andere, waarbij zijn ogen strak gevestigd bleven op de minibuiki- ge potjes. Hij besloot de schepper van deze kunstwerkjes diezelfde middag nog eens te bezoeken. „Als eerst die ellen dige vergadering maar achter de rug is", verzuchtte hij. Het was erg rustig in het winkeltje van Koos en Erika van de Ploeg. Er was geen klant te bekennen. Het verkoop stertje van de vorige keer keek hem met een zwoele oosterse blik vanonder haar kunstwimpers aan, maar staakte geen sekonde haar gesprek met een blond, kroesachtig meisje dat hij nog nooit ge zien had. Ze was een grappige tegen pool van de donkeharige schoonheid die hem nu eindelijk met een gemaakt glim lachje tegemoet trad. „Kan ik ergens mee helpen, meneer?" Het volgende moment schoot er een vonkje van herkenning in haar ogen. „O, u bent het. Wilt u dat ik meneer Van der Ploeg voor u roep?" „Nee, dank u. Straks misschien. Ik kom in de eerste plaats een kadootje kopen voor mijn zuster". „Wat had u gedacht?" „Tja, dat weet ik nog niet zo precies. In zijn hart genoot hij van de voorstel ling. „Heeft u een nieuwe kollega?" vroeg hij, duidend op het blondje dat nu met overdreven ijver een paar zilveren armbanden stond op te wrijven. „Ja, ze is hier sinds een paar dagen. Sinds woensdag, hè Els?" „Wat zeg je?" Het meisje keek op alsof ze de konversatie niet gevolgd had. „Je werkt hier toch sinds woensdag? Of was het donderdag?" „Woensdag was ik hier om te sollici teren en ik ben donderdag begonnen met werken". De donkere knikte instemmend en wendde zich toen weer tot Van Benten. „Wat denkt u van een leuke sjaal?" „Eh pardon..? O ja, natuurlijk, een sjaal..?" Hij liep gehoorzaam achter haar aan naar de bak waarin de sjaals nu netjes opgestapeld lagen. Hij keek nadenkend toe terwijl ze de ene sjaal na de andere voor hem uitvouwde. Dun ne flodders die volgens Van Benten bij een iets minder voorzichtige aanraking ogenblikkelijk zouden scheuren. „Of liever een sieraad? We hebben beeldige zilveren armbanden uit India. Kijkt u maar". „Tja", mompelde Van Benten nog eens aarzelend. Ze gaf het niet op. „Heeft uw zuster misschien een oude letterbak?" Van Benten, nu geheel op de hoogte met dit voorwerp, knikte enthousiast. „Nou, dan zijn deze zilveren miniatuur tjes misschien iets voor haar? Ze doen het altijd erg goed in zo'n kast". Bent n reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift mot aktnaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer; POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Wat kosten ze?" Ze noemde de prijs. Van Benten's gezicht betrok. „Ik had eigenlijk iets goedkopers in mijn hoofd. Ik heb namelijk ook al een boek voor haar gekocht, ziet u. Alles bij elkaar wordt het me dan te prijzig". „Ik begrijp het", zei ze liefjes. „Maar dan weet ik nog wel iets anders voor u. Hier, deze potjes. Ze zijn bijzonder ori gineel: meneer maakt ze zelf. U zult ze dan ook bijna nergens anders vinden" „Ah!" Van Benten's gezicht klaarde op. „En ze zijn niet duur", voegde ze met een triomfantelijk gezicht er aan toe. „Ja, dat lijkt me wel wat". Hij be keek de potjes alsof hij ze nog nooit gezien had. „Zei u dat meneer Van der Ploeg ze zelf maakt?" „Jazeker. Hij maakt natuurlijk ook grotere dingen, zoals die vazen en deze kommetjes, maar als uw zuster een letterkast heeft, dan lijken mij deze potjes een heel leuk kado." „Inderdaad bijzonder aardig" loog Van Benten „We verkopen ze erg veel". Ze was kennelijk helemaal op dreef. Weer eens wat anders dan al die meisjes die niets anders deden dan je de weg naar de kassa wijzen. Vermoedelijk was de nieu welinge mede oorzaak van haar vurige pogingen hem als een tevreden klant de winkel uit te werken. Als ze zich altijd zo uitsloofde dan hadden Koos en Erika een goede aan haar. „En ik zei u al, ze zijn bijna nergens anders verkrijgbaar". „Bent u de enige zaak die ze ver koopt?" „Nee, meneer levert aan nog twee of drie zaken in Amsterdam. Maar hier in de omgeving zijn we absoluut de enige". Van Benten hield het rode potje met deksel voorzichtig tussen zijn korte, dikk vingers. „Erg aardig", herhaalde hij. Onwillekeurig nam hij het dekseltje er af, keek er in en plaatste het dek seltje er toen weer voorzichtig op. „Kunstig om dat kleine spul te maken", mijmerde hij. „Ik zou best eens willen zien hoe Koos dat doet". En alsof het idee nu pas bij hem opkwam: „Is me neer Van der Ploeg op zijn atelier?" Het meisje knikte. „Zou hij het erg vinden als ik hem even stoor?" „Dat denk ik niet", zei ze vol over tuiging. „Nou, dan loop ik even door. Ik weet de weg hoor". „Zal ik in die tijd deze drie potjes dan voor u inpakken?" „Heel graag". Koos zat in zijn atelier. Hij zat wie belend op de twee achterpoten van zijn stoel en hield zich in evenwicht door de punten van zijn kolossale laarzen ach ter de poten van een ruwhouten tafel te haken. Hij hield een groot orderboek op zijn schoot. Hij keek op toen Van Benten binnenkwam. Zijn gezicht stond niet bepaald gastvrij. De hoofdinspecteur knikte en keek om zich heen. Er was weinig veranderd sinds de eerste keer. In het grote vertrek van ongeveer vijf bij acht meter viel de oven het eerst op. Met daarnaast de grote rekken waarop een hoeveelheid aardewerk stond af te koelen. Daarnaast een grote stapel kisten en een berg houtwol. Bij het raam stond een draai tafel. Daarbij een grote kist afgedekt met een stuk plastic. Van Benten hield zijn ogen op de kist gevestigd. „Ik heb net een paar van uw kunstwerken ge kocht". „Ik ben zeer vereerd". Nog steeds met zijn ogen op de kist: „Een van de verkoopsters zei dat u hier was. Ik dacht, kom ik ga eens kijken hoe al dat moois gemaakt wordt". „Nou, dan komt u helaas op het ver keerde moment". „Mag ik eens kijken wat daar in zit?" Koos keek de hoofdinspecteur een o- genblik onderzoekend aan en haalde toen zijn schouders op. „Als u dat graag wilt. Er zit niets anders dan klei in". Van Benten trok het stuk plastic weg en begon hier en daar wat in de klei te prikken. Hij voelde zich een kind dat stiekum met modder zit te spelen. ,,'t Is jammer dat u geen demonstratie wilt geven". „Sorry, maar ik heb wel wat anders te doen". „Druk?" „Nogal ja". „En personeelsuitbreiding, zag ik". „Klopt". „Is uw vrouw er niet?" „Nee". Van Benten zuchtte. De man was niet bepaald spraakzaam. Hij liep naar de rekken en bekeek een stel prulletjes van het model dat hij zojuist gekocht had. Ze waren nog niet geglazuurd. Hij pakte de een na de ander op en bekeek ze aan alle kanten. „Aardige signatuur heeft u" Koos antwoordde niet. „Hé, wat merkwaardig. In dit potje staat een ander teken." Hij hield een mi niatuur gemberpot je omhoog. Het leek wel een chinees karakter. Koos keek even op van zijn boek. „Die lever ik aan een Chinese winkel". „Aha, zo wordt de klant dus belazerd". „De mensen willen nou eenmaal bela zerd worden". „Een Chinese winkel hier in de stad?" Koos zuchtte demonstratief en gooide het boek met een klap op tafel. „Am sterdam". Van Benten knikte. „En dat spul wordt goed verkocht, neem ik aan?" „Ik mag niet klagen". „Mooi zo. Mooi zo. Enfin, dan ga ik maar weer eens", zei hij zonder echter enige aanstalten te maken. „Ik begrijp dat u het druk heeft. Behalve uw artis tieke werk moet u zich ook bezighou den met de zakelijke kanten. Verzorgt u het vervoer van deze artikelen ook zelf?" Koos liet de voorpoten van zijn stoel op de grond neerkomen. „Dat doet mijn broer". „Fred Kwint?" „Precies". „Dus uw broer zit ook in de zaak?" „Nee, hij zit niet in de zaak. Hij ver voert alleen regelmatig deze artikelen naar Amsterdam. Hij heeft een bestel wagen. En ik betaal hem er voor". Koos liep naar de deur. „Als u me nu zou willen excuseren, ik Op hetzelfde moment werd er op de deur geklopt. „Ik heb een bespreking". Van Benten haastte zich naar de deur. Niet zozeer om Van der Ploeg een ple zier te doen, maar meer om zijn nieuws gierigheid te bevredigen. Koos had nu de deur geopend en Van Benten stond oog in oog met Boersma de architect. Boersma was een kennis van de hoofd inspecteur doordat ze elkaar al jaren iedere week op de kegelclub ontmoet ten. Ze begroetten elkaar eerst verbaasd en toen geestdriftig. „Ook toevallig dat ik je hier ontmoet", merkte Boersma op. „Waar was je trouwens vrijdagavond?" Hij wierp een vluchtige blik op Van der Ploeg die met een wat zuur lachje stond te wachten. „Il< heb in de krant gelezen dat je in een verduiveld moeilijke zaak zit". Hij zweeg en keek nog eens van de een naar dq ander. ,Je gaat hem toch niet arresteren hoop ik? Je zou een van mijn beste cli ënten beroven". Het was als een grapje bedoeld maar het dodelijk zwijgen van Van der Ploeg deed hem beseffen dat hij teveel gezegd had. „Is dat zo? Ik wist niet dat je bouw plannen had Van der Ploeg?" Van der Ploeg voelde zich bepaald niet op zijn gemak en niet in de laatste plaats omdat de hoofdinspecteur hem ditmaal met jij had aangesproken. „Och, we gaan de zaak alleen maar wat uitbreiden". „Je beste klant, zei je, hè Boersma?" Van Benten knikte zeer begrijpend. „Tja, ik zeg maar zo, de een z'n dood is de ander z'n brood. Je laat er in ieder geval geen gras over groeien". „Ik weet niet wat u bedoelt. De don kere oogjes in het behaarde gezicht schoten wat angstig van de een naar de ander en bleven tenslotte op de hoofd inspecteur rusten. „Kom nou Koos. Ik bedoel op de dood van je schoonvader. Heel naar natuur lijk dat zo'n energieke en levenslustige man zo "plotseling uit het leven wordt weggerukt. Dat zul je wel beamen". Koos fixeerde de hoofdinspecteur net als een angstig konijn. „Maar je kunt niet ontkennen dat het je eigenlijk verduiveld goed uitkwam. Of gaan de zaken zo voorspoedig dat de verbouwing allang op de agenda stond?" Koos rukte eindelijk zijn blik los, wrong -zie langs de hoofdinspecteur het atelier weer in en antwoordde met een stem die snijdend moest klinken: „Ik ben niet van plan op een dergelijke, in sinuerende vraag in te gaan". (Wordt vervolgd). 12 14 april: Voorjaarsshow te Kamperland. 12 mei: „Onder de Molen"-toernooi 3e en 4e elftal van s.v. Wissenkerke. 19 mei: „Onder de Molen"-toernooi, 2e elftal van s.v. Wissenkerke. 26 mei: „Onder de Molen"-toernooi, 1ste elftal van s.v. Wissenkerke. 2 juni: Fanfare St. Willibrordus te Wis senkerke. „G. D. de Smit"-toernooi, pupillen van s.v. Wissenkerke. „Onder de Molen"-toernooi, vetera nen van s.v. Wissenkerke. 9 juni: „G. D. de Smit"-toernooi, c-junioren van s.v. Wissenkerke. 11, 12, 13 en 14 juni: Avondvierdaagse te Kortgene. 20—21 juli: Braderie te Kamperland. 21 juli: Fancy-fair en rommelmarkt te Wissenkerke. 27—28 juli: Braderie te Wissenkerke. 4 augustus: Wielerronde te Kortgene. 11 augustus: Muziekevenement te Kortgene. 1718 augustus: Visserij-dagen en braderie te Colijnsplaat. 1 september: Taptoe te Wissenkerke. VOETBAL Zaterdag 7 april: Colpl. Boys 1 Kruiningen 1 (2.30 uur) Kruiningen 3 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Apollo 3 (2.30 uur) Colpl. Boys BI Mevo BI (12.45 uur) Robur C2 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Colpl. Boys Dl Kruiningen Dl (10 u) Wemeldinge El Colpl. Boys El (10 u) Colpl. Boys F Wolfaartsdijk F (10 u) Bevelanders 1 Duiveland 1 (2.30 uur) Nieuwland 2 Bevelanders 2 (2.30 uur) Bevelanders 3 Brouwershaven 3 (12.45 uur) Serooskerke 7 Bevelanders 4 (4.15 u) Dames: Bevelanders Oostkapelle 2 (11.00 uur) Vlissingen B2 Bevelanders BI (12.45 u) Middelburg D3 Bevelanders Dl (10 u) Bevelanders El Oostkapelle El (10 u) Wissenkerke 1 WIK 1 (2.30 uur) Waarde 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) DFS 3 Wissenkerke 3 (2.30 uur) Wissenkerke 4 Borssele 3 (12.45 uur) Wissenkerke Cl Bevelanders Cl (11 u) Lew. Boys Dl Wissenkerke Dl (10 u) Kloetinge El Wissenkerke El (10 uur) Wissenkerke F Kruiningen F (10 uur) Kats 1 Cadzand 1 (2.30 uur) Cortgene BI SSV B2 (11.00 uur) Mevo Cl Cortgene Cl (10.00 uur) Noormannen Dl Cortgene Dl (10 uur) Cortgene El Renesse El (10.00 uur) Zondag 8 april: Cortgene 1 Noormannen 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Hansw. Boys 4 (12.30 uur) Renesse 4 Cortgene 3 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 7 april: Dames: Mytilus 3 Wiska (19.00 uur) Dames: Wiska 2 Marathon 7 (2.30 u) KLAVERJASSEN Donderdag 5 april: Laatste wedstrijd voor het Open Noord- Bevelands kampioenschap in Hotel „De Kroon" te Wissenkerke (20.00 uur). Kruiswoordpuzzel no. 873 Horizontaal: 1. rangtelwoord - 6. moe derlijk vrouw - 11. steensoort - 12. roof dier - 14. windrichting - 16. valse vouw 18. vonnis - 20. toiletartikel - 21. na gerecht - 22. plaats in Gelderland - 23. soort geneeskundige behandeling - 28. familielid - 29. in persoon - 30. dun 31. paar - 32. deel van de vinger - 34. delfstof - 36. compagnon - 37. gat - 38. persoonlijk voornaamwoord - 39. grote plaats - 41. loot - 42. Indische dakbe dekking - 45. ter herinnering - 47. Frans onbepaald voornaamwoord - 49. vlakte maat - 51. uitmuntend - 54. pausen- naam - 56. bezittelijk voornaamwoord 57. leeftijd (Frans) - 58. in weerwil van 61. vreselijk dom - 64. knaagdier - 65. aanzien - 67. plaats in Gelderland - 68. deel van Griekenland - 69. toiletartikel. Verticaal: 2. enkelvoudige stof - 3. man nelijk dier - 4. baardje - 5. zangnoot 7. gehoororgaan - 8. slot - 9. breekijzer 10. bouwland - 12. akkerbouwprodukt 13. reinigingsmiddel - 15. af - 17. vlug 19. kostbare stof - 23. wijsje - 24. water hoogte - 25. draad vox-men uit lange vezels - 26. pex-soonlijk voornaamwoox-d 27. bevallig - 31. noodsein - 32. watering 33. aanwijzend voornaamwoord - 35. beteüterd - 40. mossteppe - 43. lossen 44. grasveld - 46. lengtemaat - 47. voor voegsel - 48. roofdier - 50. rivier in Europa - 52. meisjesnaam - 53. vogel 55. ik (Latijns) - 59. oude vochtmaat 60. netto - 62. boom - 63. voormalige voetbalvereniging - 66. godsdienst. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 872 Horizontaal: 1. ariel - 5. alk - 7. vader 11. stomp - 13. agave - 15. gea - 17. reedsel - 19. ave - 21. strijd - 23. rot 24. strik - 26. ta - 27. steen - 29. Is 30. gs - 32. pp - 33. af - 34. tl - 35. leon 37. ed - 39. et - 40. tram - 42. oever 43. ruine - 44. avro - 46. la - 47. gr 48. onze - 50. lt - 51. ss - 53. es - 54. se 55. ei - 57. enkel - 61. va - 63. geste 66. eem - 67. kever - 69. aga - 70. zwer men - 73. ene - 74. kleed - 76. enige 78. dweil - 79. eer - 80. paria. Verticaal: 1. angst - 2. isar - 3. et - 4. lord - 5. apert - 6. kaste - 7. vals - 8. av - 9. dear - 10. reeks - 12. me - 14. ge 16. etage - 18. does - 20. villa - 22. ijs 25. tij - 27. speelse - 28. naturel - 31. soort - 34. trens - 35. lea - 36. neo - 38. dra - 39. erg - 40. tno - 41. moe - 45. vlieg - 49. zeven - 52. ijker - 55. egard 56. st - 58. neede - 59. emmer - 60. de 62. arena - 64. sake - 65. ezel - 67. knip 68. veer - 71. we - 72. en - 75. li - 77. ga.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 5