«•II W M is# ïjf ■v*M Afscheid hoofd bureau welzijnszaken te Kortgene Voorjaarsshow te Kamperland ïk'0' M Wik „Uit vervlo gen t\ id" oo G\ KLEUTERKROKODIL Krokodillen willen meestal niet op tijd naar bed Ze spelen liever door en maken krokodillenpret Krokopa en krokoma riepen: „Als jij niet luisteren wil Jij kleine kleuterkrokodil Krijg jij morgen geen friet met krokoket!" Nu wisten ze kleqterkrokodil te raken Krokoma zou geen friet met krokoket voor hem maken Dus had hij in drie kwartier (voor krokodillen is dat vlug) Het poetsen van él zijn tanden achter de rug. En kroop vlug met blote krokobillen onder zijn laken. RON MEULDIJK. <7-<7 S3-v- M-ï-W-v'M'v'M'ï'W''', 'V'ÖN. Korte beschrijvnig van uitheemse houtsoorten, die in Nederland worden toegepast. LOOFHOUT. Palissander, Rio. Het fraaie uit Brazilië afkomstige Rio palissander kan in vers gezaagde toe stand een grote variatie in kleur ver tonen, met voornamelijk roodoranje en oranjegele tinten. Vooral zeer oude bo men leveren het zeer fraaie hout dat bruinrood van kleur is met zwarte ade ren. Het heeft een matig fijne nerf, de draad van het hout is gewoonlijk rechts, soms wat golvend. Door de hardheid is Rio palissander moeilijk met de hand te bewerken; ma chinaal kan het hout echter goed be werkt worden. Het kan uitstekend ge draaid worden en goed tot fineer wor den gesneden of geschild. Palissander behoort tot de meest waardevolle hout soorten ter wereld en wordt uitsluitend voor produkten van hoge kwaliteit ge bruikt. Het wordt toegepast voor fijne meu belen, betimmeringen, luxe borstels, luxe kistjes, beeldhouwwerk, knoppen, grepen, muziekinstrumenten, etc. Op dit moment geldt er een uitvoer verbod op massief hout vanuit Brazilië. Mahonie, sipo. Evenals sapeli is sipo afkomstig uit tropisch Afrika. De kern is roodbruin soms met een wat violette tint. De nerf is gewoonlijk matig fijn. Het hout is min of meer regelmatig kruisdradig; soms verloopt de draad golvend of warrig. Sipo is matig zwaar (0,64), vrij hard en sterk. Zowel met de hand als machinaal i§ het vrij gemakkelijk te bewerken. Het wordt toegepast voor meubelen, binnen- en buitenbetimmeringen, kozijnen, hui den van jachten, fineer en triplex. Tot de volgende week! ISOLATIE-AKTIVITEITEN AAN HUURWONINGEN IN WISSENKERKE - GEERSDIJK EN KAMPERLAND Vorig jaar heeft de Stichting Samen werking Goes de bewoners van huur woningen in de Visserijstraat, Juliana- straat en Sportlaan (ged.) in Wissen- kerke, de Oostweg en Oostkruisstraat in Geersdijk en de Frisostraat en Jacoba- straat (ged.) in Kamperland voorgesteld hun woning te laten isoleren middels spouwmuurisolatie en dubbelglas. Om onbekende reden hebben een groot deel van de bewoners afwijzend op die plannen gereageerd. Mogelijk heeft de soms aanzienlijke huuraanpassing, die na het aanbrengen van de isolatie-voor zieningen, doorgevoerd wordt, geleid tot de afwijzing door de bewoners. Echter: Ondanks de op vele fronten gevoerde strijd, is de gasprijs voor 1984 opnieuw met bijna 6% tot 0,635 m3 gestegen. Er wordt alom gezocht naar mogelijk heden om het energiegebruik voor b.v. verwarming te beperken. Soms gebeurt dit door alle noodzakelijke ventilatie openingen in keuken, douche, enz. op te stoppen. Dit is onverstandig en draagt alleen bij tot een weinig gezond binnen klimaat. Veel van het elke dag geproduceerde woonvocht door koken, wassen en ade men kan niet meer afgevoerd worden. In plaats van te besparen moet harder worden gestookt, waardoor opnieuw damp kan kondenseren. Andere manieren voor het beperken van het gasverbruik zijn het isoleren van leidingen, muren en daken. Met ingang van 1984 zijn de subsidiepercen tages voor isolatievoorzieningen aan huurwoningen opnieuw verhoogd. Deze hogere subsidiepercentages wer ken direkt in het voordeel van de huur der waardoor er thans sprake is van een lagere huuraanpassing dan in 1983 is voorgesteld. In een aantal situaties is het zelfs zo, dat de huur van een geisoleerde woning door de huurbijstelling t.g.v. de aange brachte voorzieningen voor een trend matig huurverhogingspercentage in aan merking komt, terwijl bij dezelfde wo ning die niet geisoleerd is een hoger bedrag ten gevolge van de huurharmo- nisatie in rekening gebracht moet wor den. In dit geval wordt de extra huur last dus bovendien nog eens gedeeltelijk ingelopen. Binnenkort zal door de Regionale Wo ningbouwvereniging Samenwerking (RWS) die door de fusie van de Woning bouwverenigingen „Nieuw Goes" en „St. Willibrordus" en de Christelijke Wo ningstichting Zuid- en Noord-Beveland is ontstaan, een tweetal informatie avonden in Wissenkerke en Kamperland worden gehouden om haar nieuwe iso latieplannen toe te lichten. Dj* bewoners zullen hiervoor nog per soonlijk worden uitgenodigd door de RWS. Burgerlijke stand KORTGENE Geboren: 21 mrt.: Geurt Izaak, z.v. M. Blankenstijn en J. P. de Waal; 21 mrt.: Jeffrey, z.v. H. J. M. Vermeulen en A. Nelis; 29 mrt.: Sjoerd, z.v. H. J. van der Meij en J. J. A. Rijsbergen. Ondertrouwd: 26 mrt.: K. P. Krijnsen en M. J. Anthonisse; 26 mrt.: I. Tange en M. Kalle waard; 30 mrt.: J. C. A. Clarijs en M. H. Roodzand. Gehuwd: 16 mrt.: D. H. Wabeke en P. L. van Goudswaard; 30 mrt.: A. N. Dingemanse en W. M. Bouwense. Overleden: 15 mrt.: Hendrik Poort vliet, oud 83 jaar, w.v. T. de Lange; 18 mrt.: Jannetje Kesteloo, oud 62 jaar. HENGELWEDSTRIJD TE COLIJNSPLAAT Zaterdag j.l. hield de Noord-Beve- landse Hengelsportvereniging haar 2de wedstrijd meetellend voor het kampi oenschap 1984 aan de zeedijk bij Co- lijnsplaat. De opkomst en de vangst bij deze wedstrijd was uitstekend. Niet min der dan 69 leden namen deel en 534 vis sen werden door hen gevangen. Hiervan waren 487 ondermaatse en 47 bovenmaatse, met een gewicht van precies 10.000 gram. De vangst bestond hoofdzakelijk uit bot en schol en een enkele schar. Na afloop van de wedstrijd werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Biondina in café Juliana. De uitslag was: 1 M. Zuidweg, Kamperland 1505 pt 2 S. v.d. Guchte, Colijnsplaat 1320 pt 3 P. Huibregtse, Colijnsplaat 1277 pt 4 J. Tazelaar, Kamperland 1255 pt 5 Th. Kopmels, Colijnsplaat 1113 pt 6 J. Westerweele, 's-H.A.kerke 1000 pt 7 M. J. de Haze, Kamperland 999 pt 8 W. Zwemer, Kamperland 912 pt 9 J. M. de Looff, Kortgene 900 pt 10 G. de Haan, Kortgene 890 pt 11 L. Huibregtse, Colijnsplaat 872 pt 12 C. Huige, Colijnsplaat 845 pt 13 I. Lamse, Colijnsplaat 750 pt 14 R. v. Maldegem, Kortgene 710 pt De volgende competitiewedstrijd wordt gehouden op 14 april a.s. te Colijnsplaat. Vissen van 14.0016.30 uur, inschrijven in café Juliana te Colijnsplaat van 13.00 tot 13.30 uur. REÜNIE ULO/MAVO KORTGENE Zoals reeds eerder vermeld wordt er op 15 september 1984 een reünie gehou den van oud-leerlingen die de ULO MAVO te Kortgene hebben bezocht. Dit jaar bestaat deze school 60 jaar, terwijl ook bekend is dat deze school wordt opgeheven. Nu deze twee feiten bekend zijn, is er een jubileum-comité samengesteld die beide gebeurtenissen tijdens een reünie van oud-leerlingen c.q. leraren en genodigden wil herden ken. Enkele vruchtbare vergaderingen van het comité zijn reeds achter de rug. Be kend is ook geworden dat de gemeente Kortgene hier door middel van een sub sidie haar medewerking aan wil ver lenen. Verheugend is het dat reeds menig oud-leerling zich heeft opgegeven voor deze unieke bijeenkomst. Ook is door sommige oud-leerlingen al gehoor gege ven aan de oproep om tentoonstellings materiaal ter beschikking te stellen. Fo to's, oude rapporten e.d. kwamen al bin nen. Toch wil het comité de oproep nog een keer herhalen, want zij kunnen nog veel meer gebruiken. Getracht zal worden ook een boek sa men te stellen uit verhalen van, over en/of door oud-leerlingen geschreven. Dit boekwerk zal worden samengesteld en gecoördineerd door Kees van Boven. Graag wil hij van de schrijvers(sters) horen, wie, wat en wanneer iets kan worden ingeleverd, dit in verband met de voorbereiding die toch wel wat werk en tijd vraagt. De sluitingsdatum voor het inleveren van geschreven tekst en tekeningen is gesteld op 1 juli a.s. Wan neer u wat wil schrijven over uw her inneringen of verhalen met betrekking tot de school, dan graag een telefoontje naar 01107 - 1514. Oud-leerlingen die no* geen besluit hebben genomen om deel te nemen aan de reünie, wordt dringend verzocht zich zo spoedig mogelijk op te geven, dit ook weer om de voorbereidingen zo goed mogelijk te kunnen treffen. U leunt zich opgeven door storting van mi nimaal f 10.(meer mag ook) op re kening no. 44 48 53 189 Amrobank Kort gene, ten name van M. C. van Dijke - de Regt, met vermelding ULO-MAVO 60 jaar, of op het gironummer van de bank 106 86 35. met dezelfde vermelding. Wanneer u zich opgeeft, dan graag uw volledige naam en adres vermelden, ^a.n, krijgt u te zijner tijd van het co mité nader bericht. Het secretariaats adres is: Evelyn van den Bogaardt, Ju- lianastraat 23, Kortgene, tel. 01108 - 1300. JUBILEUM-VOORJAARSTOCHT wsv DE VROLIJKE TIPPELAARS TE VLISSINGEN Op zaterdag 14 april a.s. houdt de wan delsportvereniging „De Vrolijke Tippe laars" voor de 25ste maal haar inmid dels overbekende voorjaarstocht, onder auspiciën van de K.N.B.L.O., kring W. Brabant—Zeeland. Afstanden: 5, 10, 15, 25 en 40 km.De startplaats is het clubgebouw van Zee land Sport, Baskensburgplein te Vlis- singen. Starttijden: 25 en 40 km om 10.00uur, overige afstanden 14.00 uur. Aan de routes is bijzonder veel zorg besteed, waarbij de parcoursen zo af wisselend mogelijk zijn uitgezet. De w.s.v. „De Vrolijke Tippelaars" viert dit jaar haar 25-jarig bestaan. Ter gelegenheid hiervan is er op deze tocht voor elke 40-km-loper een standaard, terwijl de wandelaars op de overige af standen volbrenging van de tocht kunnen rekenen op een extra fraaie ju bileum-medaille. De 40-km-lopers hebben een ver plichte rust in Het Kasteel van Batavia te Westkapelle. De wandelaars op de 25 km kunnen desgewenst rusten in Zoutelande. De medische verzorging is in handen van de EHBO afd. Vlissingen. De jubilerende vereniging hoopt 14 april a.s. weer veel wandelaars te mo gen begroeten. Nadere informatie en voor-inschrij ving bij het secretariaat: mw. A. C. Meerman - Haarbosch, Westerzicht 90 te Vlissingen, tel. 01184-64753. Tijdens een bijeenkomst in het ge- meentehuis van Kortgene, donderdag i j.l., werd afscheid genomen van het hoofd van het secretariebureau welzijns- I zaken, de heer G. Noorthoek, die vanaf 1 november in dienst van de gemeente was. De heer Noorthoek is benoemd tot hoofd van het bureau welzijn ter secre- tarie van de nieuwe gemeente Crom- j strijen, gevestigd te Numansdorp. Namens het gemeentebestuur sprak de burgemeester, mevrouw E. J. Hoo- gendijk - van Duijn de vertrekkende fuctionaris toe. Zij schetste zijn loop baan, het ontstaan van het welzijns werk en de ontwikkelingen daarin. Met name het Proefproject bestuurlijk ex periment specifiek welzijn de Bevelan- den geeft inhoud aan het werk. In de afgelopen jaren is een zelfstandige af deling optstaan. Spreekster bedankte namens het bestuur de heer Noorthoek en bood hem een boek over Zeeland aan. Zij gaf hem bloemen mee voor zijn vrouw. Mede aanwezig was wethouder Van der Weele, terwijl wethouder Van Noort wegens ziekte verstek moest laten gaan. Gemeente-secretaris M. Meesen dank te Noorthoek namens de medewerkenden voor zijn collegialiteit en zijn inbreng in het werk. Hij herinnerde aan de wat moeizame opkomst van het welzijns werk, zoals wij dat nu kennen. Nu de inventarisatie, planning en vaststelling van procedure- en suosiaieverordenin- gen acnter ae rug is, komt er wat meer lijn in het werk, aldus de heer Meesen. Namens het personeel bood weizijns- medewerkster P. Slxmmen - Schrier een oude kaart van Zeeland aan. De heer Ir. D. Eveleens richtte waax*- derende woorden aan het adres van de heer Noortnoek in zijn functie van co ordinator van het Proefproject De Beve- landen. Hij getuigde de heer Noortnoek binnen het werk van het proefproject te zullen missen. De heer W. van Houwelingen, cen traal commandant van de brandweer in de gemeente Kortgene bood een fotore portage aan van het afscheid van de heer Noorthoek van de brandweer op 24 maart j.l. De heer Noorthoek besloot het offi ciële afscheid met een dankwoord aan de sprekers en aan de vele aanwezige collega's. Spreker ging in zijn slotwoord in op de waarde van het welzijnswerk en alles wat daaromheen bestaat. Tijdens de bijeenkomst werden door de sprekers woorden van welkom ge richt tot de opvolger van de heer Noort hoek, de heer M. Koole te Middelburg, thans werkzaam bij de gemeente Bor- sele. De heer Koole zal zo spoedig mo gelijk zijn plaats te Kortgene innemen. Op 12, 13 en 14 april gaan de Kam- perlandse ondernemers het voorjaar nog eens extra onderstrepen. Op deze dagen namelijk staan de deuren van land- bouwmechanisatiebedrijf Leenpoel wa genwijd open voor uw bezoek aan „de voorjaarsbeurs". Dit jaar dus een nieu we locatie, de bedrijfshallen van de Firma Leenpoel. Een 18-tal onderne mers uit Kamperland en de regio zullen dan hun beste beentje voorzetten wat betreft presentatie en demonstratie. Opening met parachutisten. Donderdag 12 opril vindt de ope ning plaats en wel op een spectaculaire wijze. Tussen 15.15 en 15.30 uur zullen op het beursterrein enige parachutisten van het nationaal centrum uit Teuge landen, met bij zich de sleutel die toe gang geeft tot de gebouwen. Als attractie zal vrijdagavond een boerenkapel het geheel muzikaal opluis teren. Op donderdag- en vrijdagavond draait er een rad van avontuur. De Fa. Leenpoel heeft deze gelegen heid aangegrepen om flink uit te pak ken. In een andere bedrijfshal presen teren zij land- en tuinbouwmachines, waar voor klein-gebruikers (tuinbouw) zeker ook de nodige nieuwste snufjes op dit gebied te zien zullen zijn. Doorlopend is er een demonstratie op het gebied van haarverzorgingsproduk- ten, verzorgd door kapsalon „Coiffure 2000" uit Kamperland. Er wordt gede monstreerd met naaimachines door naaicentrum Van Vliet. Een firma laat zien wat er op het gebied van deurbe kleding zoal op de markt is. Centra- markt Filius bakt oliebollen en demon streert er met wijnen. Ook brassband „Ons Genoegen" is present op deze voorjaarsshów. Zij geven er voorlich ting over de vereniging. Verder is er een prijsvraag met muzieknoten en voor langademigen is er een wedstrijd hoorn- blazen (wie houdt het langst een noot vast). De firma Flikweert is aanwezig met video-apparatuur, fietsen en huis houdelijke apparaten. Lgst van deelnemers: C.R. d'Ouwe Veerstoep, Kapsalon Coif fure 2000, Naaicentrum Van Vliet, Gebr. Sandee met groente en fruit, SRV De Regt met kaas en bonbons, Bloemen- huis Iris, Garage Van Halst, Dierenbe scherming, Eethuisje De Polderkamer, Interreno Deurbekleding, Keukencen trum 't Hoekje van Goes, Centramarkt Filius, Brassband Ons Genoegen, 't Hob bycentrum, Fa. Flikweert, Warenhuis Meulenberg. ROHA windsurfcentrum en Landbouwmechanisatiebedrijf Leen poel. De firma Leenpoel is te vinden aan de rechterzijde van de weg vóór de stop lichten bij Kamperland, komende, vanuit de richting Wissenkerke. Het adres is: Rui terplaat weg 2. Een ruime parkeer gelegenheid is aanwezig en de toegang is gratis. De vorige aflevering over 1940 ein digde met een bekendmaking vanuit Den Haag, om vooral de kalmte, rust en orde te bewaren, vanwege het dreigen de oorlogsgevaar. Het is ondertussen april van dat jaar. Een bericht vermeldt dat in Den Haag geslaagd zijn voor het diploma schoen hersteller E. W. van der Heijde te Geersdijk en J. Geelhoed te Kortgene. Ook de openbare verkopingen zijn le gio. Op 4 mei wordt ten verzoeke van wed. S. de Regt en de erven C. van Gilst aan de Torendijk 48 te Kortgene verkocht de inboedel. Ten verzoeke van J. Heijstek te Geers dijk wordt verkocht het woonhuis met schuur en de inboedel aan de Provinci- aleweg C 69 aldaar. In opdracht van Th. Schippers wordt verkocht het dubbele woonhuis aan de Geersdijkse haven. De erven van P. L. Dees, Westpolder te Kortgene verkopen de inboedel, bijen stal en hoenderparkinventaris. Op 4 mei is het Noord-Bevelandertje normaal verschenen. Door emotionele toestanden die toen volgden, verscheen het volgend blad weer op 25 mei. Hier in staan een aantal berichten geplaatst door de burgemeesters om de bevolking op ernstige zaken te wijzen. Opgave van goederen die zijn gevorderd. Niet- inwoners maar wel in de gemeente ver blijvende personen moeten zich laten registreren. In verband met isolatie van onze ge meenten moet de grootst mogelijke zui nigheid met levensmiddelen worden be tracht. De burgemeester wijst er op de kinderen in te prenten van straat te gaan bij nadering van vliegtuigen. Na tien uur is verblijf buitenshuis verboden. Enige weken later verschijnt het vol gende bericht: Het is ten strengste ver boden brieven met de bodes op Goes en Middelburg mede te geven. Het is ten strengste verboden duiven uit te laten vliegen. Zij die in het bezit zijn van duiven moeten deze laten re gistreren. Er zijn in die toch wel barre tijden gelukkig nog mensen die wat licht zien, want J. Koets te Kortgene opent aldaar een meubelhandel, stoffeerderij aan de Kaaisrtaat 183. Op 1 augustus 1940 heeft zich geves tigd te Kamperland aan de Veerweg B 25 D. Metselaar, arts. J. J. van den Berge te Wissenkerke heeft te koop een Utrechts wagentje en een open vierwielig gerij. Jan Dourleijn te Wissenkerke maakt bekend, dat hij vanaf heden telefonisch is aangesloten onder no. 38. De dames van de vereniging „Zonne schijn" te Kortgene nodigen hare begun stigers vriendelijk uit tot het bezichti gen van hun werk van 3 tot 5 uur w.t. in het zaaltje. De Melkveevereniging Noord-Beve land maakt bekend dat vanaf heden de melkprijs op 14 cent per liter wordt ge bracht. Ten verzoeke van M. C. van Hee te Wissenkerke zal worden verkocht het woonhuis aan de Achterweg A 143 en een hoveniering gelegen achter Vrede- stein. De erven van de heer P. Verburg Az. te Kortgene verkopen de inboedel en het woonhuis met schuurtje en tuin, ge legen aan de Voorstraat 70 aldaar, dit alles in hotel „De Korenbeurs" door no taris J. J. W. Klop. We zijn hiermee aan het eind van een bewogen jaar gekomen. Vele rubrieken als: welke bonnen zijn geldig en mede delingen van het „Bureau voedselvoor ziening Zeeland" herinneren wekelijks aan de oorlogstijd in 1940. Hoe het ook zij, het krantje bleef voorlopig nog ver schijnen, daarom graag tot ziens in 1941 Kees van Boven.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 11