NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de ..Vijf SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? No. 4111 Donderdag 22 maart 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35.per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor fouten ln advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 27 Van Benten ging weer achter zijn buro zitten en tekende een paar kringetjes op het anonieme briefje. „Als hij niet getrouwd geweest was, zou ik hebben gedacht dat hij homosexueel was," her haalde hij .zachtjes voor zich heen. Het was vrijdagavond kwart voor zes. Van Benten had zojuist besloten dat hij vanavond maar eens op tijd naar huis zou gaan. Vrijdagavond was zijn kegel avond en hij vond het tijd worden dat hij eens wat afleiding kreeg. De zaak Veenendaal dreigde een obsessie te wor den. De kranten hadden het onderwerp zo langzamerhand naar pagina vijf la ten verhuizen, maar van hogerhand werd er steeds meer druk op hem uit geoefend. De zaak moest opgelost wor den. Hij schoot echter geen steek op Op dat moment ging de telefoon. Het was rechercheur De Weerd. „Blazoen voor u via de mobilofoon." „Ik kom." Van Benten haastte zich naar het vertrek waar zich een zend en ontvangapparaat bevond. „Hallo, hier Van Benten - over." „Hallo, chef. Ik volg de bestelwagen richting Amsterdam. De man achter het stuur ken ik niet - over." „Probeer een duidelijk signalement van hem te krijgen. Volg hem onopval lend. Ik heb nog liever dat je hem kwijt raakt, dan dat hij iets merkt. Rijdt hij hard? - over." „Nee, ik kan hem tot nu toe gemak kelijk volgen - over." „Mooi. Kijk, waar hij heen gaat, dat is je enige opdracht. - over en sluiten." „Begrepen, chef. - over en sluiten maar." Weg kegelavond. Hij zou maar een uit smijter laten halen in het café op de hoek. Om ruim kwart voor acht was Bla zoen weer terug. Van Benten had een mannetje naar „De Gelaarsde Kat" ge stuurd om de wacht over te nemen. „Koffie?" vroeg Van Benten toen Bla zoen tegenover hem zat. „Ik heb verse laten zetten." „Alstublieft. En als u het goed vindt, dan haal ik even mijn pakje brood. Ik verga van de honger." Drie tellen later was hij weer terug. Van Benten keek geduldig toe hoe hij in drie forse happen een boterham met worst wegwerkte. „Voor je nu aan die tweede boterham begint, vertel je me eerst waar je ge weest bent." „Een partikulier adres?" „Nee, een winkel. Voorzover ik het kon bekijken, was het een kruising tus sen een kunstzaakje en souvenierwinkel. De man laadde daar een paar kisten uit. Hij werd kennelijk verwacht, want de deur van de winkel ging direkt open. Hij bracht de kisten binnen en vertrok binnen vijf minuten weer." „Kun je hem beschrijven?" „Ik heb helaas zijn gezicht niet goed gezien. Ik durfde niet dichterbij te ko men. Bovendien ging alles zo vlug." „Was hij jong of oud?" „Jong." Bent n reeds geabonneerd op een 2-maandeUjks tijdschrift met aktnaliteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleur en om slag en alle artikelen voor- tien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,— per Jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Je weet zeker, dat het Fred Kwint niet was?" „Ja, dat weet ik wel zeker. Kwint is blond, maar deze vent was donker. Bo vendien was hij groter. Ruim één meter tachtig, schat ik. Hij droeg een spijker pak." „Hm, aan dat laatste hebben we ook niet veel. Welke jonge vent loopt er tegenwoordig nu niet in spijkerpak." „Ik!" merkte Blazoen jolig op en wees op zijn dikke grijze trui, die Tine voor hem gebreid had. „Kan ik er nog één nemen?" „Wat? O ja, ga je gang zeg." Blazoen nam een reusachtige hap van zijn tweede boterham en begon met smaak te kauwen. Van Benten schatte dat er nog minstens zes van die pillen in het zakje zaten. Waar die vent het allemaal liet! Hij was zo mager als een lat. „Nee, dan kun je zo wel naar huis. Je rapport tik je morgen maar. Hier neem nog een kop koffie." Van Benten reikte hem de pot aan. „Ik zal eens kij ken wie we op dat winkeltje kunnen afsturen. Morgen is het zaterdag, dan is het er natuurlijk lekker druk. Ik moet iemand hebben, die onopvallend een kijkje neemt." „Wilt u dat ik er heen ga?" „Goeie hemel, nee. Onopvallend, zei ik. Als ze zo'n vuurtoren zien als jij.." Blazoen streek zijn peenhaar recht overeind. „Nu moet u niet persoonlijk worden," zei hij kwasi verontwaardigd. „Nee, het beste is om er een vrouw oo af te sturen. Misschien wil één van de andere afdelingen ons wel iemand lenen." Het was zaterdagavond half tien. Har- rie Rechter zette met een zucht de tele visie af. „Rotprogramma's," mompelde hij. Hij streek met een vermoeid gebaar over zijn ogen. Weer die vervloekte hoofdpijn. Hij had voor het eten te veel gedronken. Hij dronk de laatste tijd steeds te veel; hij had het gevoel dat de drank nog het enige was dat zijn leven kon veraangenamen. Je moest er alleen geen kater van krijgen. Hij greep een sigaret en overdacht wat hij met deze verschrikkelijke avond moest beginnen. Hij zou naar bed kun nen gaan, maar de angst voor slapeloze nachtmerrie-achtige uren weerhield hem Hij zou kunnen verder gaan met drin ken, totdat hij laveloos in zijn bed zou vallen. Tenslotte kon hij ook nog weg gaan. Hij besloot tot het laatste. Hij zou de stad ingaan en net zo lang zoeken tot hij een vriend van Marnix gevonden had, die hem kon vertellen wat voor baantje zijn zoon had. Of zou hij de enige zijn aan wie Marnix het verteld had? In „De Gelaarsde Kat" was het al tjokvol. De tent was erg populair op het ogenblik. Het licht was gedempt en de muziek knalde uit de vier boxen. Rech ter trachtte door het blauwe rookgordijn enige gezichten te onderscheiden. Het was een onbegonnen zaak. Hij worstelde in de richting van de bar. Koos van der Ploeg was goed op dreef. Hij stortte een vloed van woorden over de aanwezigen uit, waarna een slap applaus weerklonk. Aan de andere kant van het zaaltje, tegenover de iingang werd gedanst. De lichten in deze hoek flitsten veelkleurig aan en uit. Rechter wendde zijn ogen er van af. De muziek kon hij nog wel hebben, maar die lich ten maakten hem dol. Eindelijk had hij de bar bereikt. Alle plaatsen bezet. Dan maar staan. Een jongen en een meisje zo verstrengeld, dat er naast hen enige ruimte overbleef om de bar te bereiken. Hij bestelde een whisky. Met het glas in de hand keek hij weer om zich heen. Een paar meter verder stak iemand een hand op. Onwillekeurig keek hij even over zijn schouder. Was het voor hem be doeld? Toen zag hij dat het Erika was. Hij zwaaide terug. Erika ging het weekend vaak met Koos mee om niet alleen thuis te hoeven zitten. Ze zat temidden van een tamelijk luidruchtig groepje jongelui. Rechter' bezag taxerend het aantal lege bier flessen en glazen. Het was nog vrij vroeg, maar het tafeltje stond al vol. Even zweeg de muziek om het volgend moment met donderend geweld terug te komen. Een topper kennelijk, waijt de plaat werd met gejuich ontvangen. Er ontstond enig gedrang van mensen, die snel de dansvloer wilden bereiken. Achter de bar knipoogde Fred naar hem en reikte hem een vol glas aan. Fred zag wel dat het hem vanavond allemaal te veel was. Voor het eerst voelde hij zich belachelijk in deze om geving. Nooit had hij zich te oud ge voeld. hoewel het aantal mensen van zijn leeftijd, dat „De Gelaarsde Kat" bezocht, op de vingers van één hand te tellen was. De meesten verdwaalden er tijdens een kroegentocht om er nooit meer terug te komen. Voor hem was het ook de laatste keer geweest, besloot hij. Dat hij gehoopt had een vriend van Marnix tegen te komen, was hij al glad vergeten. Totdat Petra hem bij de arm greep. „Hallo,oom Harrie. Wat leuk u hier te zien." „Ha, Petra. Hoe is het met jou?" brulde hij terug. Ze hing aan de arm van een knul, die hij niet kende. „Is Marnix er ook?" riep ze. „Nee. Ik dacht eigenlijk, dat hij van avond bij jou was." Ze riep iets terug, dat hij niet ver stond. Op dat moment nam hij een be sluit. „Gaan jullie mee? Ik wil ergens heen, waar we kunnen praten." Petra keek haar nartner vragend aan en knikte toen van ja. Rechter haalde haastig wat geld te voorschijn en gooide dat met een klap op de bar. Het verstrengelde stel keek verschrikt op. Vervolgens begon hij zich door de menigte heen te werken. Petra en de jongen waren al bijna bij de deur. Waarom was ze hier met zo'n vreemde vent. Waar was Tom. En waar was Marnix? Even later liepen ze op straat. „Ik hoop niet, dat je het vervelend vindt, dat ik jullie heb uitgenodigd," zei hij tegen Petra. „Nee, helemaal niet. We waren toch al van plan om weg te gaan." Ze kwamen in een rustige bar terecht, waar het licht getemperd was en de muziek op de achtergrond voortkabbel de. Rechter zuchtte opgelucht en vond drie lege barkrukken. Petra in het midden. „Ik heb Marnix nog gebeld vanavond, maar ik kreeg geen gehoor," zei ze. „Hoe laat was dat?" „Tegen zevenen." „Dat klopt; toen was ik nog niet thuis. En Marnix is vanavond helemaal niet thuis geweest." „Ik heb hem iets belangrijks te ver tellen, oom Harrie." „Hadden jullie een afspraak gemaakt voor vanavond?" „Nee, dat niet. Ik had hem gezegd dat hij niet moest komen." „Wacht even, vertel eerst wat je wil drinken. Jij en die vriend van je. Stel ons eens aan elkaar voor." „Ja, natuurlijk. Sorry, dit is Don Burg hout. Meneer Rechter." Don wilde een biertje en was verder hoogst zwijgzaam. „Ik ben naar „De Gelaarsde Kat" ge gaan, in de hoop Marnix te vinden. En daar kwam ik Don tegen. We kennen elkaar nog van school." Op dat moment was ze blij geweest, dat Don naar haar toe gekomen was. Ze had helemaal geen zin gehad om bij Erika te gaan zitten. Maar Don had zich ontpopt als hoogst vervelend gezelschap. Ze hoopte heimelijk dat hij nu maar verdween. Ze glimlachte naar Rechter die een glas wijn voor haar inschonk. „Proef maar eens. Dit is precies een wijntje voor jou." Ze vond oom Harrie een interessante man. Een korrekte, vlotte vent, die er nog erg goed uitzag voor zijn leeftijd. Bovendien scheen hij een zwak voor haar te hebben. „Ja, ik was op zoek (naar Marnix," antwoordde ze op een vraag van hem. „Ik had gezegd dat hij vanavond niet moest komen. Hij had een leuk plan, hij wilde naar Amsterdam, eten en naar een nachtvoorstelling, maar ik had een afspraak met Tom." „En waar is Tom nu?" „Dat is het hem juist." Ze zweeg en nam een slok wijn. „Wil je een sigaret?" „Graag, oom Harrie." Hij keek haar aan, toen hij haar vuur gaf. „Hebben jullie ruzie gemaakt?" Ze voelde plotseling tranen in haar ogen prikken. „Ik heb het uitgemaakt." Don leegde zijn glas en zette het met een klap neer. „Zeg Petra, ik ga maar eens verder. Ik zie je nog wel, hè." „Ja, tot ziens, Don," antwoordde ze afwezig. „Dag, meneer." „Weet je zeker, dat je weg wil?" Rechter keek weifelend van Don naar Petra. „Wil je niet nog wat drinken?" „Nee, ik ga er vandoor. Bedankt in ieder geval." „Geen dank." De volgende sekonde was hij verdwenen. (Wordt vervolgd) TAFELTENNIS Slagvast nog zonder winst. Het is Slagvast niet gelukt, in de re turn, het sterke Arnemuiden lastig te maken. Met 91 werden zij naar een kansloze nederlaag gespeeld. Voor Jaap Jongh Visscher was deze keer de eer om Slagvast van de nul af te houden. Al met al wacht men in Kamperland nog steeds op de eerste overwinning. Met het tweede team gaat het ook nog niet zoals het zou moeten. Uit tegen Scaldina werd, hoe kan het anders, weer met 64 verloren. Gerrit de Graag kon ondanks met zijn drie overwinnin gen z'n team niet van een nederlaag behoeden. Met het eerste jeugdteam blijft het prima gaan. De lijstaanvoerder speelde uit tegen Wilno uit Vlissingen, een be keken wedstrijd. Duidelijk werden met 19 de punten naar Kamperland mee genomen. Monique v/d Heyde en Stefan Nagelhout wonnen ook nu weer alle wedstrijden, terwijl invaller Herbert Keizer met twee overwinningen ook prima voor de dag kwam. Programma: Donderdag 22 maart: Slagvast 2 Kapelle 4 (20.00 uur). Zaterdag 24 maart: Jeugd: Slagvast 2 GP4 (9.30 uur). VOETBAL Zaterdag 24 maart: Kats 1 WIK 1 (2.30 uur) Bekercompetitie: Oostkapelle 2 Bevelanders 1 (2.30 u) Bevelanders 3 ZSC 3 (12.45 uur) Serooskerke 4 Bevelanders 2 (12.45 u) Bevelanders BI RCS B3 (12.45 uur) Bevelanders Dl Dauwendaele D2 (10.00 uur) Serooskerke El Bevelanders El (10 u) Kloetinge F Bevelanders F (09.00 uur) Kruiningen 3 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Jong Ambon Dl Wissenkerke Dl (11.00 uur) Wissenkerke El Kapelle El (10 uur) Yerseke F Wissenkerke F (10.00 uur) Veere 3 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Wolfaartsdijk 3 (2.30 u) Dreischor Al Colpl. Boys Al (2.30 u) Colpl. Boys BI Brouwershaven BI (12.45 uur) Heinkenszand Dl Col. Boys Dl (10 u) Colpl. Boys El Heinkenszand El (10.00 uur) Kapelle F Colpl. Boys F (10.00 uur) Kruiningen B2 Cortgene BI (12.45 u) Cortgene Dl Lewed. Boys Dl (10 uur) Mevo El Cortgene El (10.00 uur) Zondag 25 maart: Lewed. Boys 2 Cortgene 1 (2.30 uur) BASKETBAL Vrydag 23 maart: Meisjes-asp.: Souburg Delta-C. (18.00 uur in Souburg) Jongens-asp.: Marathon 1 Delta-C. (19.00 uur in Vlissingen) VOLLEYBAL Zaterdag 24 maart: Heren: Mytilus 4 Wiska 1 (13.30 uur) Heren: Marathon Wiska 2 (14 30 uur) Dames: Mytilus 4 Wiska 2 (17.30 uur) Recreatie: Wiska PTT 2 (08.00 uur) BILJARTEN Vrijdag 23 maart: B V. Revanche Scheldezicht (8 00 uur) Kruiswoordpuzzel no. 871 Horizontaal: 1. heilige - 4. meisjesnaam 7. insekt - 13. vriend (Frans) - 14. plaats in Brabant - 16. verdieping - 17. hinder - 19. monster - 21. kloosterzuster 22. N.V. (Duits) - 23. kneedbare massa 25. godsdienst - 26. soort hond - 28. Noorse godheid - 30. per expresse - 32. voegwoord - 33. beroep - 36. voorvoegsel 37. specerij - 39. met teer behandelen 40. in aanzien houden - 42. zangnoot 43. landbouwwerktuig - 45. pret - 46. stampvol - 48. zangstem - 50. gewicht 51. beroep - 52. bijwoord - 54. persoon lijk voornaamwoord - 55. meisjesnaam 57. netto - 60. persoonlijk voornaam woord - 62. betaalplaats - 64. eerwaarde heer (Lat. afk.) - 65. panegaai - 67. toneelgordijn - 69. verbond - 71. op brengst - 73. zonder inhoud - 74. voor dat - 75. niet hetzelfde - 76. redaktie 77. losse naad. Verticaal: 1. gerecht - 2. volledig ont wikkeld insekt - 3. muurholte - 4. beroep 5. interest - 6. oud Noors prozawerk 8. ijzerhoudende aarde - 9. meterton - 10. kreupel - 11. ik (Latijns) - 12. deel van het oog - 15. tandarm zoogdier - 18. ter plaatse - 20. maanstand - 24. water in Brabant - 25. opstandeling - 27. plaats in Zwitserland - 29. gewas - 30. staats bedrijf - 31. reukwater - 33. per expresse 34. deel van Amerika - 35. loot - 36. sterrenbeeld - 38. jongensnaam - 40. eikenschors - 41. begrip - 44. beroep 47. luchtstrijdkrachten - 49. bijwoord 53. nieuwerwets - 55. planeet - 56. spil 58. plaats in Duitsland - 59. omroep vereniging - 60. grondsoort - 61 van het lopende jaar (Lat. afk.) - 62. maal 63. uitroep - 66. deel van het kippenhok 67. sociaal economische raad - 68. in houdsmaat - 70. nieuw (in samenstel lingen) - 72. voorzetsel. Oplossing kruiswoordpuzzel no 870 Horizontaal: 1. kolf - 3. tabel - 8. boos 11. gelaten - 13. ra - 15. ea - 16. ob 18. fa - 19. avond - 20. aat - 22. eikel 23. sa - 24. keerkring - 27. ra - 28. la 30. mt - 31. ae - 32. hm - 34. pi - 36. ro 38. rups - 39. nevel - 40. drie - 41. oe 42. af - 43. bl - 44. nt - 46. nn - 47. ep 49. ho - 50. onthouden - 55. 'rm - 57. anode - 58. ent - 59. donau - 60. lt 61. ee - 62. ep - 63. tl - 65. regeren 71. edam - 72. serie - 73. fort. Verticaal: 1. kuras - 2. li - 3. te - 4. al 5. barak - 6. et - 7. Ie - 9. oa - 10. scala - 11. gade - 12. noen - 14. aval 15. enk - 17. big - 18. ferm - 20. art 21. tra - 25. eminent - 26, ierland - 29. appel - 32. horde - 33. dra - 35. eva 37. bes - 43. bont - 45. the - 46. nut 48. prat - 49. halte - 50. ode - 51. neer 52, oneer - 53. eden - 54. nop - 56. mulat 64. ja - 66. es - 67. ge - 68. ri - 69. ee 70. zo.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1