NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de ..Vijf SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Vergader-agenda voor clubs, e.d. No. 4110 Donderdag 15 maart 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 AbonnementsprQs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wfl geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 26 Rechter scheen het niet te horen. Hij staarde in de richting van de buiten deur. De man moest zijn vraag herhalen, voordat Rechter reageerd. „Een kop kof fie en een glas cognac". „Die jongen van jou gaat - de ver keerde kant op, Harrie, had Charles ge zegd. „Hij voert geen barst uit en gaat met de verkeerde mensen om. Je zou hem eens wat meer in de gaten moeten houden. Je weet dat ik hem altiid graag als schoonzoon had willen hebben. Maar ik moet je eerlijk zeggen dat ik nu van gedachten veranderd ben". Harrie was kwaad geworden. Hij had het voor de jongen opgenomen. Wat hij precies ge zegd had, wist hij niet meer, maar hij had er later spijt van gehad. Charles had hem alleen maar willen waarschu wen. Waarschijnlijk had hij iets gewe ten, wat hij, Marnix' eigen vader niet wist. Had het iets uit te staan met dat baantje? Waarom moest die jongen er zo geheimzinnig over doen? Hij stak een sigaret op. En al peinzend kwam hij tot een besluit. Hij zou uit zoeken voor wie Marnix werkte. Hij moest weten wat voor baantje dat was. Hoofdinspecteur Van Benten bekeek voor zeker de tiende maal in een kwar tier het briefje dat voor hem op zijn bureau lag. Heel gewoon schrijfmachine papier dat op vele kantoren gebruikt wordt. Getypt op een machine van een heel gangbaar merk. Het briefje bevatte slechts één regel: Charles Vee- nendaal had een verhouding met zijn secretaresse. Dat was alles. Niet onder tekend natuurlijk. Dat soort vuiligheid kreeg je altijd anoniem op je bureau. En bij iedere belangrijke zaak wel één of twee van dergelijke mededelingen. Meestal negeerde hij ze. Eigenlijk zou hij dat ditmaal ook moeten doen. Maar het zinnetje irriteerde hem. Charles Veenendaal met hoe heette ze ook al weer? Een veel voorkomende naam. De Vries of zo. Die brutale, ordinaire Och ordinair? Uitdagend in ieder geval. Zou Veenendaal met haar Het huwelijk van Charles en Gloria was prima geweest; dat had iedereen beaamd. Toch was er iemand die be weerde dat Gloria een buitenechtelijke verhouding had: haar eigen schoonzoon. Toch kreeg hij hier een velletje papier onder ogen waarop stond dat Charles een verhouding met zijn secretaresse had. Anoniem, weliswaar. Iedereen kon het getypt hebben. Iedere gek, elke ma niak kon zoiets bedacht hebben. De moord op Veenendaal was een zaak waarvan de kranten nog steeds vol ston den. Plotseling pakte hij resoluut de tele foon. Dit was niet iets wat hij met een schouderophalen kon afdoen. Ze moesten die juffrouw De Vries maar eens even bij hem op het bureau brengen! „Gaat u zitten juffrouw De Vries. Er zijn een paar dingen die ik u zou wil len vragen." Ze knikte. Ze scheen een beetje ge ïntimideerd door de omgeving. Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor- zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE II „Wilt u misschien een kopje koffie?" „Graag. Ik ben op kantoor mijn twee de kopje misgelopen". Van Benten scnonk in. „Melk en sui ker?" „Geen van beide, dank u". Terwijl ze haar koffie dronk, kon Van Benten haar ongemerkt gadeslaan. Nee, ordinair was ze niet. En ze was heel decent gekleed ditmaal. Ze droeg een koltrui, een ge- oloemde rok tot over haar knieen met daaronder een paar bruine leren laar zen. Degelijker kon het eigenlijk niet. Waarom zag ze er dan uit als een sex- bom? Geen lange warrige haren maar een vrij kort kapsel waaronder een paar grote oorringen uitstaken. Een knap ge zicht met grote, donkerblauwe ogen en een sensuele mond. Een vrouw waarnaar alle mannen op straat omkeken. Was het day zo vreemd te denken dat een man ais Charles Veenendaal voor deze vrouw door de knieën gegaan was? Maar wat had deze jonge vrouw in een zoveel ou dere man gezien? Voor zover Van Ben ten hem had kunnen beoordelen, had Veenendaal er bepaald niet jonger uit gezien dan hij was. Enfin, dat zei op zichzelf niets. Vooral als zo'n man geld en aanzien bezat. Van Benten bemerkte dat ze hem af wachtend aan zat te kijken. Hij kuchte even. „Zoals ik al zei, juffrouw De Vries, zijn er een paar dingen die ik u zou willen vragen. Ik hoop niet dat u daar enig bezwaar tegen heeft?" „Natuurlijk niet". „Mooi. In de eerste plaats: heeft u ooit van de naam Boonstra gehoord?" „Boonstra?" Haar ogen werden een tint donkerder. Ze beet op haar lip „Boonstra.... Tja, wacht eens, ik heb die naam wel eens gehoord". Ze duwde een paar vingers tegen haar voorhoofd. „Dat is toch die man „Ja?" Van Benten was één en al aan dacht. „Ja, ik heb het. Die man is een keer of twee drie op kantoor geweest. Een kennis van Koos, geloof ik, of van zijn broer". „Dat klopt". „Hij had in moeilijkheden gezeten, ge loof ik, en toen vroeg hij meneer Vee nendaal om hulp. Ja, nu weet ik weer hoe het zat. Het was een nogal zielige geschiedenis. Door omstandigheden was hij ooit eens in geldmoeilijkheden ge raakt. En door een onbezonnenheid was hij toen in de gevangenis beland". „Tjonge wat een mooi verhaal. En Veenendaal geloofde dat?" „Ja. Hoezo? Was het dan niet waar?" „Er zit een kern van waarheid in. Hij heeft alleen bij lange na niet alles ver teld. Maar gaat u verder". „Nou, hij leek een heel nette man. Keurige manieren en zo. Hij vertelde dat hij nergens aan de slag kon komen omdat hij gezeten had. Of meneer Vee nendaal misschien een baantje voor hem had. Enfin, hij is een paar maal op kan toor geweest om allerlei dingen te be spreken. Ik heb niet alle gesprekken bijgewoond, maar ik weet wel dat me neer Veenendaal hem een behoorlijke som geld geleend heeft tegen een lage rente. Ik geloof dat hij met dat geld een bar wilde beginnen. Hij was vroeger barkeeper geweest". „Weet u waar dat is? We zijn het tot nu toe niet tegengekomen". „Weet Barendeh, weet meneer Brons het niet?" „Ik denk het niet. Maar ik zal het hem vragen". „Anders weet meneer Goorissen het misschien". „Wie is dat?" „Hij is juridisch adviseur van de zaak". „Weet u zijn adres?" „Ja. Kievitlaan 12". „Dank u. Dus Veenendaal leende aan Boonstra geld, terwijl hij de man niet kende. Hij heeft bovendien nauwelijks navraag gedaan of de persoon in kwes tie wel fe vertrouwen was. Niet erg za kelijk, vindt u wel? Ik vermoed dat hij bij het aannemen van een jongste win kelmeisje zorgvuldiger te werk ging". „Ja, daarin moet ik u gelijk geven. Nu u het zo stelt, verbaast het mij eigenlijk ook.. Zoiets was niets voor hem". Ze zweeg even en strekte behaaglijk haar benen. Ze voelde zich kennelijk op haar gemak nu. „Toch is het misschien niet zo onbegrijpelijk als het lijkt. In de eerste plaats heeft Koos deze Boonstra bij hem geïntroduceerd waardoor hij misschien wat minder op zijn quivive was. Bovendien deed hij graag goed werk op sociaal gebied. Waarschijnlijk vond meneer Veenendaal dat hij de re- klassering maar eens een handje moest helpen. Dat is de enige reden die ik kan bedenken". „Het kan toch niet zijn dat meneer Veenendaal gechanteerd werd?" „Goeie hemel, denkt u datNee, zover ik weet, werd hij niet gechan teerd. Maar als dat wel het geval was dan zou hij 'het me waarschijnlijk niet verteld hebben". „Nee, daar zult u wel gelijk in heb ben". „Dus die Boonstra is er zoéén?" „Boonstra is tot vrijwel alles in staat". „Denkt u dat hij meneer Veenendaal vermoord heeft?" „Ik denk niet dat hij het zelf gedaan heeft. Boonstra is een zwendelaar, maar geen moordenaar. Als het om een moord gaat, blijft hij liever buiten schot. Maar misschien heeft hij het laten doen". „Ik vind het afschuwelijk!' Werkelijk, hij was zo'n goede man". Ze zei het op een zakelijke, bijna droge toon, maar op de een of andere manier klonk het dra matisch. „Tja", zei Van Benten enigszins ver legen en schraapte zijn keel. „Juffrouw De vries, heeft u enig idee wie zijn vij anden waren, wie hem heeft willen vermoorden Ik bedoel, u zult toch wel een mening over deze zaak hebben?" Ze stak haar handen onder de omslag van haar kol en duwde deze wat om hoog tegen haar wangen. „Ik heb wel aan Berend gedacht. Berend Brons. Hij zat zo vaak te kankeren op meneer Vee nendaal. Hij vond dat zijn schoonvader veel te weinig betaalde. Hoe vaak hij niet zei: „Als ik het hier voor het zeg gen hadAnkie haalde haar schou ders op. „Ik was altijd maar blij dat hij het niet voor het zeggen had! En nu het dan zo ver is, weet ik niet of ik er wel blijf". „U mag Berend Brons kennelijk niet." „Helemaal niet en zijn vrouw nog minder. Je kunt er donder op zeggen dat vrijwel alles wat Berend zegt voorge kauwd is door Marga. Ze weet alles van de zaak wat Berend weet. En zo mo gelijk nog meer. Ze had dolgraag op Berends plaats gezeten, maar haar vader voelde er niet voor. Enfin, als ze dan zo nodig moet, dan kan ze mijn baantje krijgen. Voor mij is de lol er af." „Gelooft u werkelijk dat Berend Brons in staat zou zijn zijn schoonvader te vermoorden." „Nee, maar in feite zou ik dat van niemand van mijn kennissen kunnen geloven, ook als ik iemand niet zo graag mag. Ik ken geen moordenaars. Hoe zou ik er dan één moeten herkennen? Maar u vroeg wie zijn vijanden waren en ik zeg u dat ik dat niet weet. Ik kan me gewoon niet voorstellen dat iemand een hekel aan hem zou hebben. Of het zou dan Berend moeten zijn." „Hield u van hem?" „Van wie?" Ze keek de hoofdinspek- teur een beetje verwilderd aan. „Van Charles Veenendaal?" „Hoe komt u daar bij?" „Is het niet zo?" „Maar.., maar.." Ze bleef Van Ben ten ongelovig aankijken. „Natuurlijk vond ik hem aardig. Dat zei ik al. Hij was een fijne man om voor te werken. Gewoon.. Nou ja!" „Leest u dit maar even." Ze las de regel tweemaal, bekeek het papier van alle kanten en haalde toen haar schouders op. „Belachelijk." „Dus u ontkent het." „Natuurlijk." „Och, als u meneer Veenendaal gekend had, dan had u het me niet eens ge vraagd. Zo'n type was hij helemaal niet. Hij zocht nooit toenadering in die rich ting. Hij zei nooit iets dubbelzinnigs.. O nee, werkelijk.." „Goed, dan laten we het hierbij. U moet me maar niet kwalijk nemen, dat ik het u vroeg. We moeten nu eenmaal alles onderzoeken." „Ik begrijp het." Ze stond op. „Kan ik nu gaan?" „Jazeker, ik dank u vriendelijk voor uw komst." Van Benten wilde net een zucht van verlichting slaken ze was hem hon derd procent meegevallen toen ze zich bij de deur nog even omdraaide. „Weet u, als meneer Veenendaal niet getrouwd geweest was, zou ik hebben gedacht dat hij homosexueel was." „Werkelijk?" vroeg Van Benten iro nisch. „Ja." Ze had er kennelijk spijt van, dat ze het gezegd had. Haar goedemor gen klonk tenminste nogal vinnig. Van Benten glimlachte. Waarschijnlijk was ze gewend dat iedere man voor haar door de knieën ging. Bij Veenen daal was het haar vermoedlijk niet ge lukt. Vandaar die laatste opmerking. (Wordt vervolgd) Woensdag 21 maart: N.C.V.B. te Kamperland, mevr. J. Punt van Osnabrugge over: „Gezins- en an dere samenlevingsvormen." VOETBAL Zaterdag 17 maart: Bevelanders 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) SKNWK 2 Bevelanders 2 (2.30 uur) Bevelanders 3 DFS 3 (12.45 uur) Vlissingen 1 Bevelanders 4 (2.30 uur) Dames: Bevelanders Jong Ambon (11.00 uur) RCS B3 Bevelanders BI (2.30 uur) Bevelanders Cl Cortgene Cl (11 uur) Bevelanders Dl Veere Dl (10.00 uur) RCS E2 Bevelanders El (11.00 uur). Wissenkerke 1 Kats 1 (2.30 ,uur) Ritthem 1 Wissenkerke 4 (13.15 uur) Bruse Boys Cl Wissenkerke Cl (11 u) Wissenkerke Dl Noormannen Dl (10.00 uur) SSV El Wissenkerke El (10.00 uur) Wissenkerke F SSV F (10.00 uur) Colpl. Boys 3 Krabbendijke 3 (2.30 u) Duiveland 3 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Colpl. Boys Al Duiveland Al (12.45 u) Ouwerkerk BI Colpl. Boys BI (12.45 u) Colpl. Boys C2 Robur C3 (11.00 uur) Colpl. Boys El Krabbendijke El (10 u) Colpl. Boys F Bevelanders F (11 uur) Cortgene BI Wemeldinge B2 (11 uur) Jong Ambon Dl Cortgene Dl (11 uur) Zondag 18 maart: Cortgene 1 Dreischor 1 (2.30 uur) Cortgene 2 Renesse 3 (12.30 uur) Zierikzee 4 Cortgene 3 (12.00 uur) BADMINTON Dinsdag 20 maart: Dames: Netwerk Wissenkerke (aanvang 19.30 uur) BASKETBAL Vrydag 16 maart: Jongens-asp.: Delta-C. Souburg (in Colijnsplaat om 19.15 uur) Zaterdag 17 maart: Dames-sen.: De Bucket Delta-C. (in 's-Gravenpolder om 19.00 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 17 maart: Dames: Sgravo Wiska (18.15 uur) Heren: Wiska Mytilus 5 (15.30 uur) Dames: Wiska 2 Sgravo 2 (14.00 uur) BILJARTEN Vrydag 16 maart: Ons Genoegen Zeelandia (20.00 uur in De Kroon) Zaterdag 17 en zondag 18 maart: Eindstrijd 3e klas 3-banden klein op zaterdagmiddag 1 uur: 2e ronde; zon dagmiddag 1 uur: le ronde en om plm. 16.30 uur: finale. Org.: B.V. T.O.G. in De Granade Bar te Kortgene. HENGELSPORT Zaterdag 17 maart: Wedstrijd Bevelanders, inschrijven van 13.0013.30 uur en vissen van 14.00 16.30 uur. Kruiswoordpuzzel no. 870 Horizontaal: 1. deel van een geweer - 3. lijst - 8. kwaad - 11. lijdzaam - 13. rondhout - 15. en anderen - 16. rivier in Siberië - 18. zangnoot - 19. deel van een etmaal - 20. wilde haver - 22. boom vrucht - 23. N.V. (Frans) - 24. geogra fische aanduiding - 27. zonnegod - 28. zangnoot - 30. meterton - 31. aartsbis schop - 32. llengtemaat - 34. onmeetbaar getal - 36. ambtshalve (Lat. afk.) - 38. vlinderlarve - 39. mist - 40. telwoord 41. dubbelklank - 42. klaar - 43. wel willende lezer (Lat. afk.) - 44. deel van de bijbel - 46. de onbekende - 47. in persoon - 49. uitroep - 50. niet vergeten 55. vreemde munt - 57. elektrode aan de positieve pool - 58. loot - 59. rivier in Europa - 60. militair - 61. water in Friesland - 62. in persoon - 63. ten laat ste - 65. besturen - 71. plaats in Noord- Holland - 72. reeks - 73. versterking. Verticaal: 1. borstharnas - 2. Chinese maat - 3. voorzetsel - 4. reeds - 5. nood gebouw - 6. Frans voegwoord - 7. Frans lidwoord - 9. onder anderen - 10. toon ladder - 11. echtgenote - 12. deel van een etmaal - 14. wisselborgtocht - 15. geheel van weilanden - 17. jong dier 18. krachtig, dapper - 20. deel van de wet - 21. baan voor balspel - 25. uit stekend - 26. land in Europa - 29. vrucht 32. bende - 33. spoedig - 35. schortje 37. vruchtje - 43. kleurrijk - 45. Engels lidwoord - 46. voordeel - 48. trots - 49. stopplaats - 50. lyrisch gedicht - 51. naar beneden - 52. schande - 53. lusthof - 54. wolpluisje - 56. halfbloed - 64. beves tiging - 66. vlagzalm - 67. pers. vnw. 68. het Romeinse Rijk (Lat. afk.) - 69. water in Friesland - 70. op deze wijze. Oplossing kruiswoordpuzzel no 869 Horizontaal: 2. stank - 7. blad - 9. ali 10. drom - 12. gaar - 13. emoe - 14. ons 16. tam - 17. ode - 18. tik - 19. aa - 20. ae 22. the - 24. ala - 25. nnw - 28. hamster 31. deemoed - 34. ot - 35. nu - 36. roesten - 41. krassen - 45. mee - 46. aan 47. abt - 48. mr - 49. lp - 50. ben - 52. oke - 54. gei - 56. sos - 57. sire - 58. bril 60. rete - 61. nee - 63. eelt - 64. isere. Verticaal: 1. rag - 3. tartaar - 4. al 5. niemand - 6. are - 7. bont - 8. dag 10. don - 11. mode - 15. siam - 17.. ohio 19. ale - 21. ene - 23. ahorn - 24. at 26. we - 27. iduna - 29. ato - 30. sas 32. mes - 33. ene - 37. elbe - 38. tm 39. eem - 40. nergens - 41. kaliber - 42. rap - 43. an - 44. soes - 47. aker - 51. noot - 53. die - 55. wie - 57. sta - 59. lek 62. ee.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1