«6 10-20-30-40 50 procent korting Geef.W ge d.~ Geef lucht BIJOU Rechtstreeks van fabriek naar gebruiker Meubelfabriek BIMECO BIJOU verbouwt Radikale OPRUIMING op onze gehele kollektie ook de zomerkollektie Aanvang 3 t/m 10 maart 20 jaar Nederlandse Hartstichting Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055.^ Opening van een ander onderkomen en viering van het 10 jarig bestaan van „De Peut" te Kamperland Reünie ULO/MAVO Kortgene 100% puur massief Europees eiken meubelen. 12 JAAR SCHRIFTELIJKE GARANTIE. KORTINGEN TOT 40% OP DE NORMALE WINKELPRIJZEN. WIJ MAKEN toogkasten, kaaskasten, wandkasten, tussenkasten, dressoirs, secretaires, eet- en salontafels, buffetkasten, bankstellen bekleed met leer of stof, enz. EEN BEGRIP IN MASSIEF EIKEN. Werkplaats en toonzaal: Maalweg 2, Lewedorp, Tel. 01196 -13445. De gehele week geopend, ook 's zaterdags. Filiaal West-Brabant: Antwerpsestraat 101 (recht tegenover hotel „De Schelde"), Bergen op Zoom, Tel. 01640 -43610. Geopend dinsdag tot en met vrijdag van 10.0018.00 uur, 's zater dags van 10.0017.00 uur. Vrijdags koopavond tot 21.00 uur. In de twintig jaar, dat de Nederlandse Hartstichting bestaat, is veel bereikt. De medische wetenschap heeft een geweldige vooruit gang geboekt. Nederlandse chirurgen genieten internationaal erkenning, de methoden om ziekteverschijnselen vroegtijdig op te sporen zijn sterk verbeterd, de hartpatiënt ontmoet al veel meer begrip voor zijn problemen dan vroeger. Mede door dit alles loopt de sterfte aan hart-en vaatziekten terug. Direct of indirect is de Hartstichting bij al die ontwikkelingen betrokken. Door wetenschappelijk onder zoek te stimuleren, door onver- I moeibaar te blijven vechten voor' verbetering van de zorg- voor en na een operatie- voor de patiënt en door onafgebroken voorlichtingswerk 5.182.850,- voor voorlichting aan publiek en profesaio nele groepen. 8.123.500.- voor wetenschappelijk onderzoek. aan het publiek en aan mensen uit de gezondheidszorg. Bij al dit werk is de Hartstichting volledig aangewezen op uw giften. Helaas kan de overheid met slechts een symbolisch bedrag in de kosten bijdragen. Steun daarom de collecte aan de deur en op straat of stort uw bijdrage op gironummer 300 of banknummer 70.70.70.600. Laat uw hart spreken nationale hartweek T* J nederlandse hartstichting vrienden van de hartstichting I yJ Sophialaan 10,2514 JR 's-Gravenhage; O' jf giro300, bank 70.70 70 600 A. VERSLUIS KAMPIOEN VAN DE NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING Tijdens de ledenvergadering van de Noord-Bevelandse Hengelsportvereni ging, die op 24 februari j.l. gehouden werd in het Drenthehuis te Geersdijk, werden de winnaars van de diverse kampioenschappen bekend gemaakt. De uitslag bij de junioren was: 1. G. Noordhoek, Oostkapelle 2. P. Hobbele, Colijnsplaat 3. J. de Schipper, Oostkapelle Bij de senioren was de uitslag: 1. A. Versluis, Colijnsplaat 2. W. Noordhoek, Oostkapelle 3. J. Kastelein te Geersdijk en C. van der Moere te Colijnsplaat. Het Koning Kanjer Kampioenschap, dit is voor diegene die de grootste vis vangt, was bij de junioren voor G. Noordhoek uit Oostkapelle met een bot van 423 gram. Bij de senioren werd dit kampioenschap behaald door S. van de Guchte met een paling van 860 gram. Uit het overzicht van de sekretaris en de penningmeester bleek, dat de vereni ging er nog uitstekend voorstaat en dat het jaar 1984 met een gerust hart tege moet kan worden gezien. Uit het bestuur waren dit jaar de he ren Biondina, Begthel en De Smit af tredend. De laatstgenoemde twee heren waren niet herkiesbaar, in hun plaats werden de heren Noordhoek en Moer land in het bestuur gekozen. Biondina werd weer herkozen als voorzitter. Na het beëindigen van het formele gedeelte werd de avond op gezellige wijze voortgezet met het spelen van enige spelletjes Bingo. De eerste kompetitie wedstrijd voor het kampioenschap 1984 wordt gehou den op 3 maart 1984 van 15.0017.30 uur te Colijnsplaat. Inschrijven van 14.00 14.30 uur in café „Juliana" te Colijns plaat. MENU-TIP Mosselen met spinaziesaus. Benodigd voor 4 personen: vier a vijf kilogram mosselen en een half zakje soepgroente of anderhalve kilo kant-en klaar gekochte (voorgekookte, ook wel gepelde) mosselèn genoemd; 250 gram verse spinazie, zout, peper, een teentje knoflook uit de knijper; drie eetlepels room en 75 gram geraspte kaas. Kook de gewassen mosselen samen met de soepgroente snel gaar en ontdoe de mosselen van de schelp. Kook de spinazie gaar, druk hem uit in een zeef, snijd de groente fijn en- doe hem weer terug in de pan. Maak de spinazie op smaak af met de knoflook, zout, peper en room. Verwarm de mosselen nog even in deze saus. Doe de mosselen vervolgens over in een ovenvaste schaal, strooi hier over de kaas en laat de kaas in een voorverwarmde oven smelten. Eet dit mosselgerecht met een knap perig (liefst bruin) stokbrood. HET WETEN WAARD Is de jus niet bruin en smakelijk, doe er dan een beetje saus, een jusblokje of aroma bij en bind de jus zo nodig met maizena. Als een poes tomaat eet, is er zeer grote kans dat ze kleintjes krijgt. Geef haar dan regelmatig vitaminen en kalk, ze heeft er kennelijk behoefte aan. Gezouten vlees is niet direkt schadelijk voor uw huisdieren, maar een teveel aan zout is beslist ongezond. Geef de porties voedsel dus zoveel mogelijk on gezouten, doch wel gekookt. Lakvlekken in moeilijk of niet wasbare stoffen moeten behandeld worden met alcohol. Nadat het hardste deel voor zichtig afgebroken is. Een papegaai kan niet alleen leven van zonnepitten, maar heeft ook behoefte aan granen, vruchten, vlees, nu en dan een pinda, maar vooral dagelijks een partje sinaasappel en een stukje appel. Hertengeweien kunt u reinigen met pe troleum. Vooraf grondig ontdoen van stof en vuil. Na het inborstelen moet het gewei snel afgedroogd worden. De onaangename geur in nieuwe of pas geverfde kasten kunt u verdrijven door er een schoteltje melk in te plaatsen. De melk regelmatig verversen. Olievlekken op kokosmatten kunt u verwijderen met heet sop, waaraan ben zine is toegevoegd. Ook kunt u pijp aarde gebruiken. Tasjes van goudbrokaat maakt u schoon met een papie van tetra en magnesia. Met een watje aanbrengen. Zodra het mengsel droog is. voorzichtig uitbor stelen met een niet te harde tanden borstel. PROJECT MENSEN ZONDER BAAN NOORD- EN ZUID BEVELAND Al enige tijd zijn we met een groepje mensen van Noord-Beveland bezig met het opzetten van aktiviteiten voor men sen zonder betaald werk uit de gemeen ten Kortgene en Wissenkerke. De voor bereidingen hebben tot nu toe bestaan uit het schilderen en inrichten van ruimtes in de vroegere lagere school in Colijnsplaat, Zuidkerkstraat 9. Nu zijn we zo ver dat we kunen starten! We willen beginnen met drie kortlo pende kursussen en één soosmiddag per week. De kursussen zijn gratis en voor het vervoer naar Colijnsplaat kan ge zorgd worden. De kursussen zijn: fotograferen (6 we ken van 3 uren); volksschilderen (6 we ken van 2 uur); klusjes in en om de wo ning (8 weken op dindagmiddag van 13.3015.30 uur). In deze kursus wor den de onderwerpen elekticiteit in huis, eenvoudige houtbewerking, fietsrepara- ties en schilderen en behangen behan deld. De soosmiddag is er iedere week voor jong en oud op de maandagmiddag van 1.30 tot 3.30 uur, de eerste keer maan dagmiddag 19 maart. Om u te informeren en om na te gaan of er belangstelling is voor andere tech nieken zoals houtbewerking, het zelf maken van wijn en natuurlijk uw eigen ideeën, houden we een informatiebij eenkomst op dinsdagmiddag 13 maart van 1.30 tot 3.30 uur in de vroegere la gere school te Colijnsplaat, Zuidkerk straat 9. Bij voldoende belangstelling starten we in de week erna (1923 maart). Iedereen is van harte welkom op de 13e maart in Colijnsplaat. De koffie staat klaar! Voor inlichtingen en opgave: Stenen- vate 10, Heinkenszand, telefoon 01106- 1730 toestel 276 of 285. Werkgroep „Mensen zonder Baan" Noord-Beveland. De peuterspeelzaal „De Peut" te Kam perland is na de kerstvakantie in een ander gebouw getrokken. Op 17 maart a.s. wordt deze speelruimte officieel ge opend en wordt tegelijkertijd het 10-ja- rig bestaan gevierd. In 1974 werd de peuterspeelzaal opge richt en de eerste peutertjes kwamen twee ochtenden per week op de speel zaal in het wijkgebouw, onder leiding van de eerste leidsters Lynie Baarveld en Ineke de Kam. Er is in die tien jaar heel wat ver anderd. In de eerste jaren gebeurde er veel op vrijwillige basis en werd er ge werkt met vergoedingen. Zo langzamer hand kwamen er teeds meer speelza len en er werd veel meer officieel gere- regeld en vastgelegd. Er zijn deskundige leidsters op de speelzaal, de oudercom missies hebben overleg binnen de stich ting peuterspeelzalen Noord-Beveland, de leidsters blijven de mogelijkheid hou den cursussen te volgen. Door de Stich ting Overleg Kindercentra Zeeland wor den thema-bijeenkomsten, voorlichtings dagen e.d. georganiseerd. Op de speelzaal zelf zijn ook veel acti viteiten, zoals ouderochtenden, ouder avonden met een thema, werkavonden en vele ouders werken mee aan de ver sierde wagen voor 30 april. Bijna had „De Peut" zijn tweede lus trum kunnen vieren in het wijkgebouw van de kruisvereniging Noord- en Zuid- Beveland. Maar door een landelijke re geling kon dit wijkgebouw niet langer gehuurd worden. Na overleg met de gemeente is er ge zocht naar een andere ruimte. Men was dan ook zeer verheugd dat het bestuur van de soos „De Sik" bereid was een ruimte af te staan aan de peuterspeel zaal. Na enige weken van hard werken door leidsters en ouders was de ruimte klaar voor gebruik. De 15 peutertjes konden na de kerstvakantie in deze nieuwe speelzaal naar hartelust spelen onder leiding van de leidsters Annemarie van Iwaarden en Lenie Clement. Op 17 maart wordt de peuterspeelzaal in het soosgebouw, Nieuwstraat 30a, of ficieel geopend door wethouder De Nooijer. Onder het motto „Op de kleintjes let ten" wordt die dag tevens het 10-jarig bestaan gevierd. Want binnen de we reld van de peuterspeelzalen heeft en zal men nog meer te maken krijgen met bezuinigingsmaatregelen. Dat is waar schijnlijk gewoon een feit, maar de kwa liteit van het werk en de mogelijkheid van kinderopvang mag na 10 jaar op bouw niet verloren gaan. Na de officiële opening 's morgens is er 's middags open huis van 14.00 tot 17.00 uur en iedereen is daar van harte welkom. Tijdens deze uren is er natuurlijk de mogelijkheid om de speelzaal te bekij ken en er zijn nog allerlei activiteiten, zoals grabbelton, enveloppen trekken, ballen gooien enz. Ook zullen er filmpjes gedraaid wor den over die 10 jaar „Peut", zodat de oudere kinderen zichzelf nog eens als peutertje kunnen zien. Kortom activiteiten genoeg en de leid sters en oudercommissie nodigen ieder een dan ook van harte uit te komen kijken op hun nieuwe adres: Nieuw- straat 30a te Kamperland. Ondanks het besluit de MAVO te Kortgene te sluiten, wordt er toch een reünie gehouden om het 60-jarig bestaan te vieren en te herdenken. Een „Jubileumcomité MAVO Kort gene 60 jaar" is onlangs samengesteld en geïnstalleerd. Dit comité is als volgt samengesteld: Kees van Damme (voor zitter); Magda van Dijke (penningmees- teresse); Evelijn v/d Bogaardt (secreta resse); Kees van Boven (voorlichting/ coördinatie); Frits van de Berg (lid); Wim Dekker (lid) en Anneke Klaassen (lid). Tijdens de eerste bijeenkomst wer den er al enige punten vastgesteld. Op 15 september 1984 zal de reünie plaats vinden. En er werd een begroting op gesteld. Ook werd er over een voorlopig pro gramma gesproken, wat er in eerste op zet als volgt uitziet. Ontvangst, met be geleiding van de muziek, wandeling langs het oude ULO-gebouw en vanaf ongeveer 17.00 uur wordt het programma verplaatst naar dorpshuis „De Pomp- weie". Hier zal een tentoonstelling wor den ingericht over alle mogelijke zaken de ULO/MAVO betreffende. Er zal ge legenheid zijn om een hapje te eten, bijpraten, hernieuwde kennismaking, een dansje te maken, oude films bekij ken. Kortom, het comité zal trachten van deze dag een waardig gebeuren te maken. Van wieg tot graf. Onder deze titel zal worden getracht een boekje samen te stellen. Een oproep wordt gedaan aan die oud-leerlingen, die uit hun schooltijd iets weten te vertellen. Gevraagd wordt deze verha len op papier te zetten en in te leveren bij Kees van Boven, die de samenstel ling en coördinatie hiervan op zich heeft genomen. Uiteraard zal dit boekje zijn doop beleven op de reunie-dag. Nog enkele praktische gegevens. U kunt zich opgeven voor deelname door minimaal 10,te storten op nr. 44.48.53.189, Amrobank, t.n.v. M. C. van Dijke - de Regt, ULO/MAVO 60 jaar. Inlichtingen betreffende de reünie kunt u bij de MAVO verkrijgen of bij één van de comité-leden. Oude materialen, geschikt voor de tentoonstelling worden graag in bruik leen aangenomen. Geschreven verhalen voor het boekje worden graag ingewacht door C. A. van Boven, Voorstraat 30, 4491 EW Wissen kerke, Telefoon 01107 - 1514. Via dit blad en de regionale pers zal het comité u op de hoogte proberen te houden over de stand van zaken. Wacht niet met opgeven voor deel name, dan weet het comité de stand van zaken in een vroeg stadium. Wat voor de organisatie van één en ander prettig zal werken. De volgende week beginnen wij met „Algemene Houtinformatie". Vandaag wordt echter de laatste in de reeks van „Houtsoorten" behandeld. We gaan het hebben over: EIKEN. Herkomst. Europees eiken, Japans ei ken en Amerikaans wit eiken lijken erg veel op elkaar. Het beste eikenhout komt van bosbomen. Deze kunnen een hoogte bereiken van 30 meter en hebben onder goede groeiomstandigheden, lange en rechte stammen met een diameter tot één meter. Oude bomen in parken kun nen nog dikker worden, maar hebben door een lage takaanzet veelal een korte stam. Kenmerken. Europees eiken is licht geelbruin van kleur. Het is rechtdradig en, als gevolg van zijn ringporigheid, grof van nerf. Het heeft een opvallende tekening. Het varieert in gewicht maar is in de regel vrij zwaar. Eigenschappen. De eigenschappen van eiken worden vooral beïnvloed door de groeisnelheid van de boom. Snel ge groeide bomen geven sterk, taai en duurzaa mhout, dat nogal moeilijk te bewerken kan zijn. Langzaam gegroeid hout heeft een lager gewicht, is zachter, minder sterk en gemakkelijker te be werken. Toepassingen. Eiken heeft talloze toe passingsmogelijkheden en is van ouds her een van de belangrijkste loofhout soorten. In onze gebouwen kan men veel mooie voorbeelden zien van het ge bruik van eiken als constructiehout, voor fijn timmerwerk en voor decoratieve doeleinden. Het is nu nog steeds be langrijk meubelhout en wordt tevens toegepast voor betimmeringen, parket vloeren, in de boten- en carrosserie- bouw en in de chemische industrie. Het levert goed multiplex. Tot de volgende week.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 6