KRONIEK VAN NOORDBEVELANQ Fusie van Goese Woningcorporaties „Vliegen om de stroop" Karnaval op Noord-Beveland Ut zouw zö in de kx-ante kunne stae, beste vrienden: „Paniek in Kortgene; Prins Jan I is zijn scepter zoek." Netuurluk stae di dan nog un éél verhael bie, oe of tun d'r uutziet en of a d'r verdachten bin en zö. Mè hlad onderan zouw stae: „Prins Jan I, ziet komend karnaval met verdriet en totaal onthand, tegemoet." Ut éle verhael liekt wè un bitje op dat vers van die keizer en die steek. Vinde julder ök nie? De steek van de Keizer??? D'n Prins van Kurtjeen, dat is Prins Jan. Ie is nie zö hrööt, mè ie kan d'r wat van. 't Is un kwallehatter in art en nieren. Ie ei oaltied leut zonder te klieren. Z'n staf, da's z'n trots, oaltied in z'n rechterand. Want un Prins zonder staf, die stae hlad an de kant. Want un Prins zonder scepter is as aerpels zonder zout. Ie is dan nie heklééd, dan krieg tun't nog koud. Mè julder è't zéker a hehore, dat dienk is tun kwiet. Hestole of verlöre? Dat wete ze niet. Hin mens kan't behriepe, wi of dat dienk is. 'k Ore zehhe: ie ei tun verkocht! Mè meschien ek dat mis. Op Kurtjeen lööpe ze noe mee d'r ööd nae benee. Want un Prins zonder staf, dat is toch nie vee. En Prins Jan van 't Kwalléhat, dat is hlad zonde. Die verdrienkt z'n verdriet tot a z'n hevonde. Mè, Kwallehatters, kop op; iederéén is nie zo slecht. Ik hoei-je hoop; ie is beslist op tied terecht. Doelstellingen van de nieuwe vereniging. De doelstellingen zijn in hoofdlijnen vastgesteld in de statuten van de nieuwe vereniging. Citaat: „De vereniging stelt zich ten doel vanuit algemeen christe lijke en/of maatschappelijke normen uit sluitend in het belang van de volks huisvesting werkzaam te zijn in de ge meenten Goes, Kapelle, Kortgene en Wissenkerke." Zij tracht dit doel ondermeer en naar vermogen te bereiken door: het stichten en instandhouden van woningen die aan de eisen van de tijd beantwoorden; het voeren van een sociaal recht vaardig verhuur- en toewijzings beleid; het bevorderen van een goede woon omgeving en woonklimaat; het optimaliseren van de relaties met de bewoners; het verbeteren van woningen; het verwerven en beheren van wo ningen; het samenwerken met andere instel lingen, welke zich bewegen op het terrein van de volkshuisvesting en het wonen; het samenwerken met zusterorgani saties op regionaal- en landelijk ni veau; het ontwikkelen van initiatieven die dienstig zijn aan de doelstelling voor zover niet in strijd met de bepalingen van de statuten of reglementen. Hoofdlijnen verenigingsstruktuur. De nieuwe woningbouwvereniging moet een open en democratische vere niging zijn. De algemene vergadering is het hoogste besluitvormende orgaan in de vereniging. Het lidmaatschap staat open voor ieder natuurlijk persoon die dat wil. De mogelijkheid voor lidmaatschap van personen woonachtig buiten het werkgebied van de vereniging beperkt zich tot hen die als woningzoekenden bij de vereniging staan ingeschreven. Het bestuuur besluit tot het toekennen van het lidmaatschap. Op een afwijzend be sluit is beroep mogelijk bij de algemene vergadering. Gelet op het feit, dat de vereniging aktief is in meerdere gemeenten wordt veel waarde gehecht aan een zo groot mogelijk aantal leden uit deze verschil lende gemeenten. Om deze leden zo goed mogelijlk bij het verenigingsgebeuren te betrekken wordt gedacht aan het for meren van een ledenadviesraad. Deze raad, zo mogelijk samengesteld uit le den uit de verschillende gemeenten, krijgt tot taak als klankbord te funk- tioneren tussen het algemeen bestuur en de algemene vergadering. Zij neemt geen bevoegdheden over van de algemene vergadering. Evenmin heeft zij een taak in de direkte participatie in zuiver be heerszaken. Voor de organisatie hiervan (belangenbehartiging van zaken die de bewoners direkt aangaan) zullen andere lijnen worden opgezet. Samenstelling en bevoegdheden van de raad worden bij reglement vastge legd. Gedacht wordt aan 15 leden met een zittingsperiode van 3 jaar en een vergaderfrequentie van ca. 4x per jaar. Lid worden van de vereniging. Waarom? In het voorgaande is het al eerder ge steld. Wonen is en blijft voor iedereen een uiterst belangrijke zaak. Het gaat ons allen aan. De woningbouwvereni ging tracht haar woningen zo goed mo gelijk te beheren. Zij geeft graag ruimte en gelegenheid om over dat beheer met de bewoners individueel dan wel op complex- of wijkniveau van gedachten te wisselen. De woningbouwvereniging doet echter méér dan alleen beheren. Zij geeft door het te voeren beleid mede richting aan de volkshuisvesting in haar werkgebied in de bredere zin van het woord. Verwezen wordt naar hetgeen onder „doelstellingen" is gesteld. Het bestuur van de nieuwe vereniging wil zich er sterk voor proberen te maken om voor het verenigings-gebeuren zoveel moge lijk personen te interesseren. Dit vanuit haar overtuiging dat volks huisvesting een te belangrijk gegeven is om het zonder een positief kritische in breng van leden te kunnen doen. Deze inbreng van geïnteresseerde en zich be trokken voelende leden is broodnodig. Met name zij, die nog geen lid zijn van één van de oude „woningcorpora ties" worden verzocht het lidmaatschap van de nieuwe Regionale Woningbouw vereniging Samenwerking in overweging te nemen. Voor de aanmelding als lid kan ge bruik gemaakt worden van de aanmel- dingskaart in de advertentie in dit blad. Deze kan ongefrankeerd worden ver zonden. Geef uw medewerking aan deze nieuwe vereniging! BADMINTON-NIEUWS Zaterdag 25 februari: Wisgenkerke 2 opnieuw met 80 winst door afmelding tegenstanders. Positief, maar zeker ook negatief, want er kon wederom niet gespeeld worden. Na „Kolibrie" had ook nu „Kombuis" laten weten, dat ze niet konden komen spelen. Het betekende wel dat er weer een „overwinning" van 80 geboekt kon worden. Voor het jeugdteam is ook nu de kompetitie afgelopen en wordt de eind stand afgewacht. Wel zijn de laatste weken de dames, die Wissenkerke in de na-kompetitie vertegenwoordigen, in touw geweest. De eerste twee wedstrijden speelden ze uit tegen „Wings" en „Smash '84", beiden uit Middelburg. Tegen de eerste werd gewonnen met 117 en tegen „Smash '74" werd met 99 gelijk gespeeld. De derde wedstrijd was vorige week dinsdag 21 februari en er werd thuis gespeeld tegen „Kortgene". De eind stand was 126 en voor Wissenkerke speelden: Toby Cino, Nel Ce vaal en Lineke de Schipper. KRINGWEDSTRIJD VAN EHBO TE KAMPERLAND Op donderdag 16 februari j.l. werd in het De Casembroothuis te Kamper land de kringwedstrijd van de EHBO gehouden. De kring bestaat uit de af delingen Kamperland, Kortgene en Kerkwerve uit Schouwen-Duiveland. Er werd door de L.O.T.U.S. (Lande lijke Opleiding Tot Uitbeelding van Slachtoffers) een eenvoudig ongevalletje gesitueerd. Door de eenvoud van het ongeval was de verleiding voor de deel nemende groepen groot om verder naar verwondingen te zoeken. De groepen werden door drie juryleden beoordeeld. De uitslag was: Kortgene I met 31 pnt.; Kerkwerve met 27 pnt. en Kort gene II met 26 pnt. Kortgene werd in de bloemetjes gezet en mocht de wissel beker in ontvangst nemen. Deze groep mag dit jaar onze kring vertegenwoor digen op de Provinciale Zeeuwse EHBO- wedstrijd. Het was een leerzame avond, die door vele leden van de afdelingen werd be zocht. INFORMATIEGIDS VOOR OUDEREN Stichting Welzijn voor Ouderen Goes en Noord-Beveland geeft een nieuwe 2de Informatiegids voor Ouderen uit. Dit 56 pagina's tellende boekje geeft in formatie over bijv. financiële zaken, ontspanning, maatschappelijke en so ciale dienstverlening en adressen en telefoonnummers die voor ouderen be langrijk zijn. Het boekje wordt gratis verspreid via bejaardenbonden, bejaardensozen, in stellingen voor gezinszorg, kruiswerk, enz. Ook kan de informatiegids afge haald worden op het kantoor van de Stichting Welzijn voor Ouderen, Osten- destraat 1 te Goes. Het ligt in de bedoeling om elke 1,5 a 2 jaar een nieuwe gids uit te geven. TAFELTENNIS Slagvast liet punt liggen. Voor de tweede keer liet Slagvast in deze kompetitie de winst uit handen glippen. Tegen het toch niet zo sterk spelend Kapelle moest Slagvast in de laatste partij alsnog de tegenstander naast zich dulden. Daarvoor hadden de sterk spelende Hans v.d. Kraan en de iets minder zeker spelende Jaap Jongh Visscher de Noox'd-Bevelanders naar 'n gunstige 3-5 uitgangspositie gebracht. Laatstgenoemde speler zou het dan in de voorlaatste partij moeten afmaken. Maar juist de man waar dit team altijd op kan rekenen kreeg onverwacht een nederlaag te verwerken. Niettemin kun nen we vaststellen dat Slalgvast de op gaande lijn te pakken heeft. Aanstaande donderdag kan Slagvast dat tegen Big Smash 3 bewijzen. De reserves van Slagvast deden het een heel stuk minder. Zij moesten thuis tegen het nog ongeslagen Yerseke 3 een gevoelige 1-9 nederlaag incasseren. Jaap Meester had de eer voor Slagvast het enige punt te scoren. Voor het eerste jeugdteam begint het er nu toch wel rooskleurig uit te zien. Door naaste concui-rent, Goese Polder, met een 8-2 nederlaag naar huis te stu ren gaan zij halverwege de kompetitie fier aan de leiding. En ook in deze wed- stx-ijd bleven Monique v.d. Heijde en Stefan Nagelhout ongeslagen. Beiden hebben tot nog toe alle partijen gewon nen en spelen dus nog honderd procent. Invaller Andx-é Geluk kan met één o- verwinning toch op een goede wedstrijd terugzien. Van het tweede jeugdteam valt niet veel positiefs te melden. Voor de twee de keer moesten zij, onnodig, de grootst mogelijke nederlaag, 0-10, incasseren. Jammer, want hun tegenstandex-s MZ 12 zijn niet zo sterk als de uitslag doet vermoeden. Programma: Donderdag 1 maart Slagvast 1 Big Smash 3, aanvang 20.00 uur. Zaterdag 3 maart Slagvast 1 Re- nesse 1, aanvang 9.30 uur. Oudelande 2 - Slagvast 2, aanvang 9.30 uur. 1 Standen jeugdteams. 1. Slagvast 1 4-8 2. G.P. 5 3-4 3. Zand 7 4-4 4. Wilno 7 4-2 5. Yerseke 2 3-0 1. G.P. 4 4-8 2. Oudelande 2 4-6 3. MZ 12 4-4 4. Slagvast 2 4-2 5. Big Smash 1 4-0 De toneelgroep van de VOO, afdeling Wissenkerke, zal op vrijdag 16 maart a.s. in het Dorpshuis te Wissenkex-ke een eerste voorstelling geven van het kluch tig blijspel: „Vliegen om de stroop", ge schreven door Hans van Wijngaarden. Het spel begint op het moment dat de heer Winters, direkteur van een fa- bx-iekje in geneesmiddelen, een pilletje uitvindt dat van de meest dwarse men sen een vrolijk en gehoorzaam mens maakt. Althans zo zal het moeten gaan volgens de theorie van de uitvinder. De eerste mens die kennis maakt met deze pil is opa Dribbel, de schoonvader van de heer Winters, een mopperend oud baasje. Wat er dan met deze oude man, die overal op- en aanmerkingen op heeft gebeurt, moet u zelf maar komen zien. Helaashet nieuws van de spektaculaire uitvinding is op de één of andere manier uitgelekt en weldra ko men er mensen met de meest uiteen lopende bedoelingen op af, als vliegen om de stroop. Dan ontstaan er vreemde en doldwaze situaties. Het kluchtig blijspel wordt opgevoerd in drie bedrijven en is geschikt voor een ieder van plm. 6 tot jaar. Het stuk wordt gespeeld door ama teurspelers uit Wissenkerke en staat onder regie van Jan van Iwaarden. De rolverdeling is als volgt: Opa Dribbel (Dick Ruijsbroek); de heer Winters (Paul Ronteltap); Eddie Wintei's, zijn zoon (Hans Schalk); Alie, de zeer trage dienstbode (Riet Hanenbex-g); mevrouw Winters (Toby Cino); Patty Bush, de superspionne (Louise Probert); Nina Grosz, spionne (Fatima Abdoun); me vrouw West, inspektrice bij het onder wijs (Ria Schijffers); Lies, de sekreta- resse van de heer Winters (Helma Volle- bregt); Willems, verslaggever (Henk Bu- walda); souffleur: Ron Meuldijk. De dekorstukken zijn ter beschikking gesteld door de Fa. Van Halst, woning inrichter te Wissenkerke. De aanvang van de voorstelling is om 19.30 uur. Toegangsbewijzen zijn ver- ki-ijgbaar aan de zaal en in de voor- verkoop bij „Het Bonte Schaap" en kosten 2,50 per persoon. Kinderen en VOO-leden betalen 1,50. Als u wilt weten hoe het met opa Dribbel afloopt en hoe de vliegen op de stroop afkomen en er omheen draaien.. Kom dan naar het Dorpshuis. Zie het met uw eigen ogen en beleef het mee. Kroonkrukkers, Kwallegatters, Blaeze of Boste, of hoe de bonte gezelschappen nog meer mogen heten, gaan er de ko mende dagen weer flink tegenaan. Het is ondertussen een jaarlijks te rugkerend feest geworden, wat blijk baar bij jong en oud goed aanslaat, ge zien de festiviteiten die voor vrijdag en zaterdag op touw zijn gezet. Dit jaar zullen deze karnavaleske toe standen alleen nog op Wissenkerke en Kortgene plaats vinden, maar de ge ruchten worden steeds sterker, dat Kam perland en Colijnsplaat de voetsporen van hun na-buren zullen volgen. Maar vooralsnog, dit jaar, alleen in boven genoemde plaatsen. Wissenkerke. In Wissenker-ke is men er al op 18 februari mee van start gegaan. Toen was er een groots Prinsenbal mee te vieren. Een uitstekend geox'ganiseerd en druk bezocht bal. Prins Abraham I uit Wissenkerke ontving op deze avond zijn collega hoogheden uit Kortgene en Sou burg. Na een wat schuchter begin omtrent 20.30 uur, kwam na aankomst van de twee prinsen met uitgebreid gevolg, de stemming er spoedig in. Vex-scheidene eremedailles werden in de loop van de avond uitgereikt door de regerende vor sten. Zaterdag 2 maart is dé grote dag voor de Kroonkrukkers. Voor deze gelegen heid zal Wissenkerke worden omgedoopt in „Zwijnegat" en feestlokaliteit „De Kroon" in „Zwijnestal". Om 14.00 uur gaat dan het kinderkar- naval van start. Gezien de enorme be langstelling van de jeugd vox'ig jaax*, mag er wel wat worden verwacht. We zijn er op voox-bereid, liet 'het bestuur weten. De vorig jaar gekozen jeugd- prinses zal de scepter ovex-dragen aan de nieuw te kiezen prins of prinses. Deze verkiezing wordt geleid en gedaan door de leden van de jeugdsoos te Wis senkerke. Een wedstrijd is ook vex-bonden aan deze middag. Prijzen zijn beschikbaar voor de gekste, leukste of mooist ver klede deelnemers aan deze kindermid dag. Een karnavalsband, bestaande uit le den van „Apollo" zal deze middag mu zikaal omlijsten Na alle voorgaande toestanden is het ondertussen half vier geworden Om streeks die tijd start het grote limonade- serpentinebal. Dit hossen en springen besluit om ongeveer half vijf de middag. Zij nog vermeld, dat alle consumpties en tractaties (verrassing) gratis zün. Om 20.00 uur zijn Prins en Raad van Elf weer al aanwezig in de „Zwijnestal". Omstreeks die tijd gaat het grote kar- navalbal van start. Een echte meiden dansgroep uit Roosendaal zal de avond opluisteren en de sfeer verhogen. Een tonpraeter, die zijn debuut reeds op 18 februari maakte, zal ook deze avond de ton inkruipen om zijn verhaal af te steken. Met het motto ,,'k de belle hehore, mè waer angt de klepel" wenst Prins Abraham I en zijn Raad van Elf een ie der een leuk en gezellig kax-naval 1984. Alaafü Kortgene. Prins Jan I van Kortgene wenst in zijn voorwoord, in 'het prima vex'zorgde programmaboekje u een fijn en gezellig karnaval 1984 toe. Na een wat terughoudend voorwoord van burgemeester Hoogendijk - v. Duijn knalt Prins Jan I er op ludieke wijze tegenaan. Natuurlijk hebben wij een tüd met veel zorgen. Natuurlijk ligt de Hoofdstraat af en toe open. Natuurlijk is de renovatie nog niet gex-eed. Natuur lijk is inleveren aan de orde van de dag. Maar Natuuxiijk moeten we niet bij de pakken neer gaan zitten, aldus de Prins. Dit zijn enkele uitspraken die eindigen met het motto, het Kwallengatse op steker tje: „Ons zie ut deu de viengers". Vrijdagavond 2 maart barst het kar- navalsgeweld in Kortgene los met een ledenbal in het voor deze dagen omge doopte dorpshuis „De Kwallenhof". De JW-band zorgt deze avond voor de mu zikale omlijsting. Ook tonpraeter „Kur- nelus" zal deze avond Eregast zijn bij de Kwallen. Zaterdag 3 maart gaat bij goed weer om 2.00 uur de optocht van start op de Kwallengatse haven. Bijgestaan door de muziekvereniging E.M.M. met drumband en dansmariekes, trekt men door het Kwallengat naar de Kwallenhof. De route is als volgt: Kade, van Cit- lex'sstx'aat, Ooststraat, Kaaistraat, Hoofd straat, Weststraat, Wilhelminastraat, Bejaardentehuis, Bernhardstraat, Alex- anderstraat, Wilhelminastraat, Hoofd straat, Bex-nhai'dstraat, Speelltuin, Bex-n- hardstraat, Kwallenhof. Hopelijk is het voor de Kwallengat- lers goed weer, want het werk wat hier voor is verricht, is enorm geweest. Ook de Katse en Collijnsplaatse kar- navalvierders worden uitgenodigd aan dit spektakel deel te nemen. Voor de leukste of gekste deelnemer zijn er weer tal van prijzen beschikbaar gesteld. Na de optocht trekt de stoet het Kwallenhof binnen, waar een knots-gek feest zal worden gehouden met levende muziek. Een gi'oot karnavalsbal begint om 8 uur, ook weer m.m.v. de JW-band. Ook dit belooft een waar kax-navalsfestijn te worden, aldus Prins Jan I. Tekenwedstrijd. Evenals vorig jaar is er voor de jeugd van 0 tot en met de lagere school een tekenwedstrijd. De kinderen wordt ge vraagd een leuke, gekke karnavalsteke- ning te makpn, waar uiteraard prijzen aan verbonden zijn. Wie deze tekeningen gaat beoordelen vex-meldt 'het programmaboekje niet. Ook is het onduidelijk of deze teke ningen zullen worden opgehangen. Wel dat de tekeningen vóór 3 maart ingele verd moeten worden op het adres Hoofd- stx-aat 124. Maar de kleine vermelde on duidelijkheid zien we deu de viengers. Alaafü

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 2