NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD L F 1 1 L J i d f Moord in de ..Vijf SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Evenementen-kalender Vergader-agenda voor clubs, e.d. 7 te 19 22 u i m No. 4108 Donderdag 1 maart 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Nee, dat is zo. Maar toch wil ik er nog niet aan. We hebben ook nog geen feiten in die richting. Alleen maar ver moedens." „Maar Veenendaal kende Boonstra. Hij leende hem zelfs geld om 'De Gelaarsde Kat' te openen." „Ja, dat is zo. Onbegrijpelijk vind ik dat. We zullen moeten uitzoeken waar om hij dat gedaan heeft." „Misschien moest Veenendaal een dek mantel hebben voor een vies zaakje en liet hij Boonstra 'De Gelaarsde Kat' ko pen. Misschien werkten ze wel samen." Van Benten schudde een beetje afwe rend zijn hoofd. „Het kan zijn dat je gelijk hebt, maar Veenendaal lijkt me er de man niet naar.Enfin, we zullen de zaak grondig moeten uitzoeken en daarbij heel voorzichtig te werk moeten gaan. Bakker heeft de man gezien die vermoedelijk het spul aan Boonstra le vert-'Hij heeft hem herkend als iemand die in ons archief zit. De man komt uit Rotterdam en is daar bekend onder de namen Jansen en Johanson, maar hij heet in werkelijkheid Zwart. In Rotter dam houden ze hem al een paar weken in de gaten omdat hij verdacht wordt van handel in verdovende middelen, maar ze hebben hem nog niet kunnen grijpen. Hij is zo glad als een aal. Als wij kans zien hem hier te pakken, zul len onze kollega's uit Rotterdam ons zeer erkentelijk zijn. Ze zijn zelfs bereid een paar mannetjes van hun speciale afdeling te sturen, als dat nodig mocht zijn." „Dat zou niet zo gek zijn. Ik zou zeggen, dat we al genoeg te doen heb ben zonder zo'n vies zwendelt je uit Rot terdam." „Het blijft in de eerste plaats onze zaak. En ik ben niet van plan hem uit handen te geven. Temeer omdat er mogelijk enig verband is aan te wijzen tussen deze zaak en de zaak Veenen daal." „Alles goed en wel, maar u moet niet verbaasd staan als we vandaag of mor gen allemaal overwerkt zijn." „Is het zo erg met je?" „Tine klaagde vanmorgen al dat ze me zo weinig ziet." „Zeg maar tegen haar, dat je een paar vrije dagen krijgt als de zaak Veenen daal opgelost is. En wat die andere zaak betreft, we zullen zien hoe het loopt. In ieder geval wil ik dat „De Gelaarsde Kat" dag en nacht in de gaten gehouden wordt. De volgende maal dat Fred Kwint weer met zijn bestelwagen rijdt, moet hij door een van ons gevolgd worden." Van Benten zweeg in gedachten. Ver volgens haalde hij een sigaar tevoor schijn en knipte er zorgvuldig een puntje af. Het bandje ging in een doosje voor neef Karei, de zoon van zijn zuster. „Hm. Waar hadden we het eigenlijk over?" „U zei dat die bestelwagen „Nee, voordat Bakker belde? O ja, ik weet het al weer. Ik vroeg je of je wist waarom Rechter zondag bij mevrouw Veenendaal op bezoek ging." VI Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelqks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Dat weet ik niet. Had ik aan de deur moeten luisteren?" „Och.." Van Benten haalde zijn schouders op. „Dat wil ik niet zeggen, maar het is soms verduiveld interessant iets op te vangen wat niet voor jouw oren bestemd is." Harrie Rechter huiverde in zijn dunne regenjas. Het werd tijd om een winter jas te kopen. Zijn oude had hij in het voorjaar aan het Leger des Heils mee gegeven. Het weer was in het weekend volkomen omgeslagen. Overdag scheen een paar uur lang de zon en dan was het nog lekker, maar 's ochtends en 's avonds hing er een kille mist. Hij wist eigenlijk niet wat hij erger vond, de aanhoudende regen van de vorige week of deze grijze kilte. In ieder geval zou hij van een borrel opknappen. Hij liep zijn stamkroeg „Het Karrewiel" binnen en bestelde een pure whisky. Het was nog vroeg, kwart over vijf. Marnix zou pas om kwart voor zes komen. Hij had hem uitgenodigd om een borrel met hem te drinken en er gens in de stad een hapje te eten. Ze aten wel vaker buitenshuis als hij geen tijd had om inkopen te doen. Hij was aan de bar gaan zitten en staarde naar de drankreklame tegenover hem. Het was heel rustig in de kroeg. Er waren nog twee klanten die hij van gezicht kende. De man achter de tap las een krantje. Het was doodstil. Harrie dacht terug aan het bezoek bij de no taris. Hij had vreselijk tegen die bijeen komst opgezien. En het was precies zo geweest als hij zich had voorgesteld. Ze waren allemaal zeer ernstig geweest, wat bedrukt en heel zenuwachtig. Liane en Erika waren zelfs wat lacherig ge weest door de zenuwen. Afschuwelijk was dat. En de aanwezigheid van die hoofdinspekteur had alles nog erger gemaakt. De notaris was verkouden geweest en had zijn nasale litanie verschillende ma len moeten onderbreken om zijn neus te snuiten. Harrie had zijn best gedaan zijn oren te sluiten voor het gesnotter dat in de doodse stilte zo tot in finesses hoorbaar was. Hetgeen de notaris te vertellen had, was niet opzienbarend geweest. Niet voor hem tenminste. Maar waarom voel de hij zich nu dan zo teneergeslagen, teleurgesteld eigenlijk? Had hij meer verwacht? Iets persoonlijks misschien. Niet iets van waarde, maar een brief bijvoorbeeld, of een opdracht., in de zin van een verzoek. Een verzoek om Gloria bij te staan in haar moeilijk heden of een oogje te houden op de meisjes. Iets waaruit vertrouwen bleek, respekt, vriendschap. Zeker, Charles had hem gedurende al die jaren veel gene genheid betoond. Hij had hem altijd ge holpen. Ze waren enorm aan elkaar ver knocht geweest, meer dan iemand ooit vermoed had. Of misschien had Gloria het vermoed? Maar hun verhouding was altijd die van meester en slaaf ge weest. Zo had Harrie het tenminste al tijd gevoeld. En hij had het zo graag anders gewild. Hoe graag had hij zich onmisbaar gevoeld. Éénmaal een waar achtig: dankjewel, Harrie. Had er maar éénmaal debet onder Charles' naam gestaan, in plaats van onder de zijne. Slechts éénmaal had de balans naar de andere kant moeten doorslaan. Nu was het te laat. Nu was Charles dood en ook nu was er niets wat hij nog voor hem kon doen. Hij had zelfs de begrafenis niet mogen re gelen. Dat had Berend gedaan. En op het kerkhof had hij gefaald. Daar had hij Charles misschien een dienst kunnen bewijzen door zijn vrouw te steunen in dat moeilijke uur. Maar ze had zijn steun niet nodig gehad. Erger nog, hij had zijn eigen knieën zo voelen beven, dat hij zich aan haar had moeten vastklampen om over eind te blijven. Ja, dat was misschien zijn laatste kans geweest, maar ook die was vooi'bijgegaan. En nu was er niets meer. Een gorte leegte. Niets was er meer. E engrote leegte., Niets was er Gloria en de meisjes hadden hem niet nodig. Het gezin leek trouwens nu al uit elkaar te zijn gevallen. Liane ging zo gauw mogelijk naar Parijs. Ze had al gezegd dat ze desnoods eerst een ka mer in een hotel zou nemen, als ze niet direkt woonruimte zou kunnen vinden. Dat had het testament van haar vader mogelijk gemaakt. Charles was heel eerlijk te werk ge gaan. Er was een aanzienlijk kapitaal geweest, waarvan Gloria de helft ge kregen had en waarvan de andere helft onder de dochters verdeeld was. Boven dien hadden ze allemaal nog iets be langrijk extra's gekregen. Zo had Berend 25% van het aandelenpakket in de zaak geërfd, plus het direkteurschap. Erika en haar man hadden, zoals ver wacht, de boetiek gekregen. Petra werd eigenaresse van de flat waarin ze woonde (die was, zoals nu bleek, ook het eigendom van Charles geweest) en het zeiljacht (waarmee Tom in feite als schoonzoon was erkend, want hij kon goed zeilen, in tegenstelling tot Petra). Ja, Petra zou nu wel met Tom trouwen. Marnix met zijn mooie praatjes had geen schijn van kans, overwoog Harrie verdrietig. Dat was de laatste jaren inderdaad zijn grote droom ge weest. Marnix zou trouwen met één van de meisjes Veenendaal, met Petra of misschien met Liane. Maar Liane had steeds duidelijk haar afkeer voor Mar nix betoond. En die gevoelens waren wederzijds. Daarom had hij zijn hoop op Petra gevestigd. En toen had Petra zich plotseling verloofd met die Tom. Toch had hij de hoop nog niet opgegeven. Charles was er niet voor geweest. Had Charles niet ook altijd gewenst dat Pe tra en Marnix En toen had Charles plotseling toe gestemd. Harrie zuchtte. Hij bestelde nog een whisky. Waar bleef die jongen toch? Het was nu toch al bijna kwart voor zes. Liane zou op haar eenentwintigste het zomerhuis aan zee krijgen. Een geriefe lijke villa, die in de zomermaanden veel geld opbracht. Liane had het altijd heer lijk gevonden aan het strand. Charles en Gloria waren er met Liane nog ge weest in de paasvakantie van dit jaar. Uitsluitend om hun jongste dochter een plezier te doen. De huishoudster en de tuinman waren niet vergeten. Ze hadden beiden een geldbedrag geërfd. Ze zouden niet direkt in de kou staan als Gloria zou besluiten het grote huis te verkopen, waardoor ze hen misschien niet meer nodig zou hebben. Het was best mogelijk, dat Gloria een mooie flat kocht. Ze zou dan alleen zo nu en dan een werkster nodig hebben. En wat hemzelf betrof. Voor hem was alles bij het oude gebleven. Hij behield zijn funktie in het bedrijf en het bij behorende salaris en natuurlijk ook zijn percentage in aandelen. Hij kon dus zijn leven op de oude manier voortzetten, alleenzonder Charles. Waarschijnlijk zou hij het kan toor nog meer mijden dan hij tot nog toe al deed, want met Berend kon hij absoluut niet opschieten. Berend was een irritant, nieuwsgierig mannetje die zich met dingen bemoeide die hem niet aangingen. Daarbij had hij wel wat al te nadrukkelijk naar de direkteurs- funktie gestreefd. Na het voorlezen van het testament had hij niet eens het fatsoen gehad zijn voldoening erover onder stoelen of banken te steken. Hij was uiterst tevreden geweest over de regelingen. Voor hem was de dood van Charles een onverwachte meevaller, dacht Harrie bitter. „Zo pa, wat kijk jij kwaad. Zo laat ben ik toch niet?" Rechter keek verward op. Toch een aantrekkelijke knul als je hem zo zag. Goed figuur, brutaal, jongensachtig ge zicht dat niettemin heel innemend kon zijn, vooral als hij lachte. Hij droeg zo waar een pak, heel modern en waar schijnlijk heel duur. Daarbij een over hemd dat ook nieuw moest zijn. De twee bovenste knoopjes los waardoor een groot deel van zijn sterke, nog steeds bruine borst zichtbaar was. Voor de rekening zal ik wel moeten opdraaien, konkludeerde Harrie. Niettemin keek hij met enig welgevallen naar zijn zoon. Werkelijk een knappe vent. „Ga zitten, Marnix." „Nou, hoe vind je me? Mooi pak niet? Heeft een hoop geld gekost." „Dat dacht ik al." „Wat drink jij? Whisky? Nou geef mij er ook maar een." „Het staat je goed." „Wat? O ja, 't is een blits pak vind je niet?" „Mag ik ook weten hoeveel het gekost heeft? Aangezien ik wel voor de kosten zal moeten opdraaien „Helemaal niet, helemaal niet." „Wat helemaal niet. Ik ben graag voorbereid. „Ik betaal dit pak toevallig helemaal zelf." „Zooo? Heb je de voetbalpool gewon nen soms?" „Ik heb sinds een paar maanden een baantje." „Een baantje? Waarom heb je dat niet eerder verteld?" (Wordt vervolgd) 23 maart: Karnaval te Kortgene en Wissen- kerke. 31 maart: Solistenconcours „Apollo" te Wis- senkerke. 1214 april: Voorjaarsshow te Kamperland. 2 juni: Fanfare St. Willibrordus te Wissen- kerke. 11-12-13-14 juni: Avondvierdaagse te Kortgene. 20—21 juli: Braderie te Kamperland. 21 juli: Fancy Fair en Rommelmarkt te Wis- senkerke. 27-28 juli: Braderie te Wissenkerke. 4 augustus: Wielerronde te Kortgene. 1718 augustus: Visserij dagen en Braderie te Co- lij nsplaat. 11 augustus: Muziekevenement te Kortgene. 1 september: Taptoe te Wissenkerke. Bovenstaande evenementen zullen regelmatig worden afgedrukt in uw Noord-Bevelands Nieuws- en Adver tentieblad, uiteraard met aanvullingen of correcties. Mocht u een evenement vaststellen in uw vereniging of dorpsgemeenschap, dan zullen wij dit graag van u vernemen Een wegwijzer voor u, ter voorkoming van concentratie op dezelfde data. Voor informatie: 01107 - 1514. Woensdag 7 maart: N.C.V.B. Wissenkerke: mevr. Schermer uit Goes praat over het werk van de ziekenomroep. VOETBAL Zaterdag 3 maart: Zaterdagbeker: DFS 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Oostkapelle 2 Bevelanders 1 (2.30 uur) Competitie: Wolfaartsdijk Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) BADMINTON Dinsdag 6 maart: Heren: Wissenkerke Netwerk II (19.30 uur in gymzaal) Zaterdag 3 maart: lste comp.-w-edstrijd van de hengel sportvereniging „Noord-Beveland". In schrijven: 14.00 uur; vissen van 15.00 uur Kruiswoordpuzzel no. 868 1 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 13 15 s 17 18 21 23 24 26 27 28 30 33 36 38 39 41 45 46 47 48 49 50 51 j 52 50 54 55 55 57 55 59 60 61 63 64 65 66 67 68 ■69 70 71 72 73 74 75 76 77 78 Horizontaal: 1. de kleinste waarde van iets - 7. de sterren betreffend - 13. ly risch gedicht - 14. uitstalkast - 16. aan wijzend voornaamwoord - 17. werkzaam 19. vod - 20. voordat - 22. kindergroet 23. titel - 25. Frans lidwoord - 26. En gels bier - 28. mannetjesbij - 29. inge beeld meisje - 31. plaats in België - 33. dierengeluid - 34. deel van een brug 35. zeehond - 37. Frans onbep. vnw. 38. plaats in België - 40. overeenstem ming - 42. soort belasting - 44. geheel de uwe - 45. fijne groente - 48. getreiter 50. Engels voorzetsel - 51. lopend touw 52. hulpmiddel op schepen - 54. anno 55. voetbalvereniging - 57. vreemde munt - 59. vis - 60. Spaanse uitroep 61. loco-burgemeester - 63. ooft - 65. godsdienst - 66. muziekdrama - 69. plaats in Drente - 70. vaarwater - 72. een en ander - 73. aanwas - 76. deel van een gevel - 77. bijwoord - 78. soort stof. Verticaal: 1. werelds - 2. nieuwe wereld taal - 3. plaats in Gelderland - 4. voor zetsel - 5. grondtoon - 6. ziekte - 7. bijbelse naam - 8. natuurkundeterm 9. trans europa express - 10. verzoek schrift - 11. verhoogde toon - 12. deel van Europa - 15. vod - 18. N.V. (Frans) 21. stofmaat - 23. speelgoed - 24. on aangenaam mens - 27. achterste - 28. in dat geval - 30. soort zeil - 32. brede gang - 34. insluiting van een stad - 36. zuivelprodukt - 39. grap - 41. Franse ondergrondse strijdkrachten - 43. kruis boog - 54. aantx-ekken - 46. opstootje 47. reptiel - 48. bitter vocht - 49. vol roest - 53. aanwijzend voornaamwoord 56. helder, duidelijk (Engels) - 58. angst 60. Afrikaans zoogdier - 62. uitroep van kou - 64. soort vaas - 65. rondhout - 67. wortel - 68. godin - 70. heidemeertje 71. snelle loop (Engels) - 74. voorvoegsel 75. familielid. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 867 Verticaal: 2. ave - 3. klap - 4. sint - 5. leo - 7. aard - 8. rest - 9. rakel - 10. lo - 11. te - 12. rotor - 13. ina - 15. tot 17. nel - 19. trawant - 20. enexdei - 22. arena - 23. no - 24. ob - 25. koele - 27. gek - 29. roe - 32. moord - 33. eu - 34. cl 35. onder - 36. nru - 38. ier - 40. dek 42. aval - 43. atap - 46. oven - 47. en 48. sr - 49. edam - 52. ida - 54. ako. Horizontaal: 1. kozak - 4. sloep - 6. vla 8. rie - 9. reaal - 11. tenor - 13. ia 14. protest - 16. on - 18. inkt - 20. eten 21. aera - 23. nto - 25. knol - 26. largo 28. broer - 30. wee - 31. oer - 32. manke 34. cello - 36. nona - 37. uil - 39. eend 41. grot - 44. idee - 45. ur - 46. overste 50. ek - 51. divan - 53. radar - 55. del 56. pak - 57. liaan - 58. morel.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1