NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD EU Moord in de ..Vijl SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Vergader-agenda voor clubs, e.d. No. 4105 Donderdag 9 februari 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor fouten In advertenties per telefoon opgegeven, kunnen w\j geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Hij had echter op haar flat steeds geen gehoor gekregen. Pas om negen uur was de vergadering afgelopen, waarna hij direct naar de flat was gegaan. Hij had toen het briefje gevonden en was on middellijk naar haar toegekomen. Ze had nu het gevoel dat er tenslotte toch een eind zou komen aan deze nacht merrie. Als de begrafenis maar eenmaal voorbij was.. Er waren geen dreig- briefjes meer gekomen. Vanavond zou ze teruggaan naar haar flat en alle on zin van dreiging en achtervolging ver geten. Het was duidelijk dat ze zich alles verbeeld had. Vanmorgen had ze het laatste bewijs gekregen. Ze was naar haar flat gereden om kleren voor de be grafenis op te halen, toen ze plotseling tegenover Marguérit-e stond. „Waar kom jij zo ineens vandaan?" had ze geschrokken gevraagd. „Uit mijn bed" had Marguérite lako- niek geantwoord. „Zeg, je kijkt alsof je een geestverschijning ziet. Je wist toch dat ik donderdag thuis zou komen?" „Volgende week donderdag". „Welnee kind, het was maar een tien daagse reis. Straks ga ik naar mijn ou ders. Ik blijf daar nog een weekje loge ren". „Dus je hoeft maandag nog niet te werken?" „Nee hoor, ik heb lekker nog een weekje." Daarin zat het misverstand verscho len. Ze had de datum onthouden waarop Marguérite weer aan het werk moest en als vanzelfsprekend aangenomen dat ze niet eerder op de flat terug zou zijn. Ze had zich dus niet vergist gister middag. Er was inderdaad iemand op de flat geweest, namelijk Marguérite. Na deze ontdekking had Petra beslo ten zich niets meer aan te trekken van de briefjes die ze gevonden had of die nog zouden komen. Ze waren kennelijk bedoeld om haar zenuwachtig te maken. Dat was even gelukt, maar in het ver volg zouden ze geen uitwerking meer hebben. Wat had ze niet een belachelijk figuur geslagen tegenover de politie. Dat ze Gerrits de tuinman had kunnen aanzien voor een insluiper. Ze kende de man al van de tijd dat ze nog een kleu ter was. Werkelijk, ze was hard op weg om haar verstand ie verliezen. Maar zo ver zou ze het niet laten komen. Van nu af aan zou ze zich flink en nuchter tonen en maandag ging ze gewoon weer aan het werk. Trouwens, de politie zou vandaag of morgen de moordenaar toch wel arresteren. Zou tussen al deze mensen de moor denaar aanwezig zijn, vroeg Van Benten zich af. Behalve de familie waren er veel bekende en vooraanstaande men sen uit de stad. Verder waren er docen ten van de meisjesschool (Veenendaal had in het bestuur gezeten), veel mid denstanders, winkelpersoneel en een handjevol kunstenaars. Tot zijn stomme verbazing had hij tussen hen Jacques Arjens ontdekt. Wat had dat te bete kenen? Hij moest uit eigen beweging teruggekomen zijn, want als hij door de Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Belgische of Franse politie aangehouden was, dan was dit zeker bekend geweest op het bureau. Van Benten wist niet wat hij er van denken moest. Hij zou hem in ieder geval straks meenemen voor een verhoor. De sprekers wisselden elkaar af. Deze was helemaal onverstaanbaar. Gloria had even in zijn richting gekeken, om dat de man zich kennelijk tot haar richt te, maar wendde haar gezicht direct weer af. Haar hoofd wat omhoog leek ze in de verte te staren. Zo, op een af stand, maakte haar houding een trotse, bijna onverschillige indruk. In tegenstel ling tot Rechter naast haar die gebro ken leek. Van Benten had hem eens on derzoekend aangekeken toen hij daar straks de stoet langs zich heen had laten gaan. Rechter had er zeer beheerst maar oprecht bedroefd uitgezien. In zijn don kere kleding maakte hij 'n gedistingeer de indruk. Van Benten wist nog steeds niet wat hij van hem denken moest. In ieder geval waren er een paar vragen omtrent de man, waarop hij nog geen antwoord wist. Waarom had Charles Veenendaal Rechter bijvoorbeeld tot compagnon gemaakt, terwijl hij hem zakelijk niet zo hoog scheen aan te slaan. Het werk dat Rechter deed was over het algemeen tamelijk onbelangrijk en bo vendien was hij vaker niet dan wel op het kantoor aanwezig. Soms belde hij dan op met het een of andere vage ex cuus dat hij een vergadering had, maar volgens Berend Brons was dat zelden een vergadering die iets met zijn werk verbolgen woorden gesproken over Rechter. En niet helemaal ten onrechte, te maken had. Brons had in tamelijk dacht Van Benten. Uit de boeken bleek duidelijk dat Rechter behalve zijn aan deel in de winst, nog een vrij hoog sa laris verdiende, terwijl Berend, die veel harder werkte (naar eigen zeggen overi gens) met veel minder genoegen moest nemen. Waarom had de anders zo zakelijke Veenendaal een zo'n weinig efficiënte man als Rechter een compagnonschap aangeboden? Alleen uit sentimentele overwegingen? Omdat ze vroeger samen op school geweest waren? En hoe was de relatie tussen Gloria en Rechter? Als je ze zo zag staan was hij de toegewijde huisvriend. Charles Vee nendaal was dood, vermoord; wat waren de konsek wen ties voor zijn trouwe vriend? Van Benten vroeg zich voor de zoveelste maal af wat er in het testa ment zou staan. Charles Veenendaal scheen inderdaad geen vijanden te heb ben, maar waarschijnlijk waren er meer dan een handvol mensen, die financieel duidelijk voordeel trokken uit zijn dood. „Waarom bent u zo plotseling terug gekomen? U was toch op weg naar Spanje?" Van Benten liep te ijsberen door zijn kamer. In de stoel voor het bureau zat Jacques Arjens, kennelijk volkomen op zijn gemak. Hij draaide rustig een sigaret en haalde een elegan te gouden aansteker tevoorschijn. Het ding vloekte bij zijn hele voorkomen. Hij droeg een vale spijkerbroek, een zwarte coltrui met daarover een zwart leren vest. Op het moment dat hij de aansteker weer in zijn zak wilde ste ken, greep Van Benten hem bij de arm. „Mooi dingetje heeft u daar". Er ston den twee letters in gegraveerd: een G en een V. „Gloria Veenendaal, niet waar?" „Dat zal ik niet ontkennen". „Hoe komt u er aan?" „Gekregen". „Da's niet gek. Kreeg u wel eens va ker dergelijke kado's van haar?" „Nou nee. Tenminste niet zulke lu xueuze. Het was meer een samenloop van omstandigheden dat ik deze van haar kreeg". Arjens zweeg. Hij was ken nelijk niet van plan er verder over uit te wijden. „Ja, gaat u verder. Wat was die sa menloop van omstandigheden?" „Och, het is werkelijk niet belangrijk". „Misschien toch wel". „Nou goed. Op een zeker moment was ze haar aansteker kwijt". „Deze, die u hier heeft?" „Ja. Ze vroeg mij of ik hem gevon den had. Dat was niet het geval. Daarop kocht ze een nieuwe, of ze kreeg er een van haar man, dat weet ik niet meer precies. Een paar dagen later vond ik deze tussen de kussens van de bank. Toen ik hem aan haar wilde terugge ven, zei ze dat ik hem maar moest hou den. Et voila". Hij stak de aansteker in zijn zak. Van Benten liet hem be gaan. „Nu graag een antwoord op mijn eer ste vraag. Waarom bent u plotseling teruggekomen?" „Omdat ik hoorde dat de politie me wilde spreken". „Van wie hoorde u dat?" Van Benten had het gevoel dat hij iedere zin uit hem moest trekken. Dacht hij soms de hoofdinspecteur met zijn kalme onge ïnteresseerde houding te misleiden? Arjens bestudeerde nu zijn nagels één voor één. „Och, van een vriend". „De naam van die vriend?" „Maas. U heeft al kennis met hem ge maakt, geloof ik". „Heeft hij u getelegrafeerd?" „Nee, opgebeld. Ik was in Parijs bij een vriend. Ik zou daar een paar dagen logeren en vervolgens doorgaan naar Spanje". „Dat wist Maas dus". „Natuurlijk, anders had hij me toch niet kunnen bellen. Hij zei dat de politie nogal zenuwachtig was geworden door mijn vertrek. Het was zelfs niet onmo gelijk, zei hij, dat men mij van moord verdacht". „Nou, nou". „Niet? Enfin, ik vond het maar beter om terug te keren en mij ter beschik king van de politie te stellen. En daar ben ik dan". Van Benten ging eindelijk zitten, „Heeft u een alibi voor woensdag nacht?" De man schudde zijn hoofd. „Abso luut niet. Ik lag in bed en sliep de slaap der onschuldigen". Hij grijnsde Van Benten vriendelijk toe. „Helaas is er niemand die dat kan bevestigen, want ik sliep alleen. Dat is mijn noodlot". Hij drukte zorgvuldig zijn sigaret uit en ging er nog eens wat gemakkelijker bij zit ten. „Ik was die avond zelfs vroeg naar bed gegaan met het oog op de reis van de volgende dag. Bovendien had ik de hele dag lopen ruimen en inpakken. Ik was doodmoe. Zelfs te moe om een moord te plegen". Van Benten klikte geërgerd met zijn balpen. Hij hield niet van dit soort gein tjes. „Wanneer hoorde u dat Charles Veenendaal vermoord was?" „De volgende ochtend. Gloria belde mij op". „Zij bezocht u vaak nietwaar?" „Jazeker", „Kwam ze altijd om te poseren?" „Niet altijd. Meestal kwam ze om zeif te schilderen. En soms kwam ze alleen voor de gezelligheid. 'Ik heb vandaag geen inspiratie, Jacques', zei ze dan. En dan dronken we wat, we rookten een sigaret, praatten een beetje of luisterden naar muziek". „Kreeg ze les van u?" „Och lesZo noemde ze het zelf wel. Maar in feite gaf ik haar zelden een aanwijzing, zeker de laatste jaren. Maar ze was eraan gewend om bij mij te ko men als ze zin had in schilderen. Ze kon er rustiger werken dan thuis, zei ze." „Hoe lang komt ze al bij u?" „Al heel lang. Laat me eens even den ken. De eerste maal dat ze bij me kwam, was in de tijd dat Liane net naar de lagere school was. En hoe oud is Liane nu? Een jaar of achttien, nietwaar? Dus rekent u maar uit." „Ontving u in die tijd al geld van Charles Veenendaal?" „Nee, dat kwam pas later." „Waarom deed Veenendaal dat?" „Omdat zijn vrouw hem dat gevraagd had. Ik zat in die tijd nogal in finan ciële moeilijkheden. En ook omdat hij het wel interessant vond een kunstenaar te steunen. Weet u, hij had weinig ver stand van kunst, in tegenstelling tot zijn vrouw, maar hij voelde zich aangetrok ken tot onze wereld. Misschien was hij daarom ook wel met een actrice ge trouwd." „Toch was hij niet zo ingenomen met zijn artistieke schoonzoon, geloof ik." „Och nee, voor zijn dochters vond hij eigenlijk niemand goed genoeg. Boven dien presteert die jongen niet zoveel. Als hij het op de akademie wat beter gedaan had en wat meer ijver aan de dag gelegd had, dan had Veenendaal hem op den duur heus wel geaccepteerd. Maar als u het mij vraagt, zat het er gewoon niet in. Enfin, dat winkeltje is nog niet zo'n gekke oplossing; het loopt goed." „U bent uitstekend op de hoogte van wat er al zo in de familie omgaat, niet waar?" „Ja, wat wilt u? In de loop der jaren ben ik natuurlijk nauwer met de fa milie betrokken geraakt." „Kwam de heer Veenendaal wel eens bij u?" „Zelden. Ik denk dat hij in al die ja ren hooguit driemaal bij mij geweest is. We zagen elkaar eigenlijk uitsluitend bij tentoonstellingen, exposities, en derge- lijken." (Wordt vervolgd) Maandag 13 februari: N.C.V.B. Colijnsplaat, mevr. Schermer uit Goes vertelt over de ziekenomroep Nomen Nescio. Woensdag 15 februari: Jaarvergadering van de N.C.V.B. uit Kamperland. Donderdag 16 februari: Jaarvergadering en viering 35-jarig be staan van de N.C.V.B. Geersdijk. VOETBAL Zaterdag 11 februari: Colpl. Boys 1 Duiveland 1 (2.30 uur) Waarde 2 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 SSV 2 (2.30 uur) Robur Al Colpl. Boys Al (2.30 uur) Colpl. Boys BI WIK BI (12.45 uur) Yerseke C2 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Colpl. Boys Dl Heinkenszand D2 (10.00 uur) Kloetinge El Colpl. Boys El (10 uur) SSV F Colpl. Boys F (10.00 uur) Heinkenszand 1 Bevelanders 1 (2.30 u) Bevelanders 2 DFS 2 (2.30 uur) SKNWK 4 Bevelanders 3 (12.45 uur) Bevelanders 4 Meeuwen 7 (12.45 uur) Dames: Bevelanders Serooskerke (11.00 uur) DFS Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Noormannen Dl Bevelanders Dl (10.00 uur) Bevelanders El Jong Ambon El (10 u) Bevelanders F Wolfaartsdijk F (10 u) Spui 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Yerseke 5 (2.30 uur) ZSC 3 Wissenkerke 3 (12.45 uur) Wissenkerke 4 Nieuwdorp 5 (12.45 u) Wissenkerke Cl Wolfaartsdijk Cl (11.00 uur) Meeuwen Dl Wissenkerke Dl (10 uur) Wissenkerke El Heinkenszand El (10.00 uur) Kapelle F Wissenkerke F (10.00 uur) Kats 1 WIK 1 (2.30 uur) Kruiningen B2 Cortgene BI (12.45 u) Cortgene Dl Dauwendaele D2 (10 u) Cortgene El Zierikzee E3 (10.00 uur) Zondag 12 februari: Middelburg 4 Cortgene 1 (10.30 uur) Goes 5 Cortgene 2 (11.00 uur) Cortgene 3 Goes 4 (12.30 uur) BASKETBAL Vrijdag 10 februari: Dames: Delta-C. J. Crabs 3 (20.00 uur in Kapelle). VOLLEYBAL Zaterdag 11 februari: Dames: Marathon 5 Wiska (17.00 uur) Heren: Dynamo '70 Wiska 2 (19.00 u) Recreatie: BAZO 2 Wiska (08.50 uur) BADMINTON Zaterdga 11 februari: Jeugd: Terneuzen 17 Wissenkerke (10.00 uur) Woensdag 15 februari: Dames: Wings II Wissenkerke (aanvang 19.00 uur) BILJARTEN Vrijdag 10 februari: Ons Genoegen Avontuur (20.00 uur in „De Kroon") Revanche Concordia (20.00 uur) Kruiswoordpuzzel no. 865 Horizontaal: 1. knaagdier - 6. metaal 10. oever - 11. edelsteen - 14. bestem ming - 16. plaats in Afrika - 17. in houdsmaat - 18. tandarm zoogdier - 19. groep zangers - 20. godin - 23. Gedepu teerde Staten - 25. te zijner plaatse (Lat. afk.) - 26. Engels voegwoord - 27. bestaat - 29. op deze wijze - 30. open bare betrekking - 32. bevestiging - 33. voorzetsel - 34. steenafval - 36. bloedvat 38. deel van het lichaam - 40. insekt 41. de oudere - 42. toiletartikel - 43. mens - 44. afstandsmaat - 45. plaats aan de Rode Zee - 47. debiteur - 49. vaartuig - 51. insekteneter - 52. rivier in Italië - 53. spil - 54. koraaleiland 56. Gode zij lof (Lat. afk.) - 57. N.V. (Frans) - 59. bewonderaar - 61. eer waardige vader (Lat. afk.) - 62. bijwoord 64. edelsteen - 68. deel van het been 70. Frans lidwoord - 71. maanstand 72. land in Europa - 74. lidwoord - 75. afbeelding - 78. loterijbriefje - 79. gods dienst - 80. procentuele korting. Verticaal: 1. hevig - 2. geestdrift - 3. en dergelijke - 4. munt (populair) - 5. tot en met - 6. coupe - 7. bekende mo torraces - 8. plant - 9. paleis bij Apel doorn - 10. rivier in Rusland - 12. offer tafel - 13. vriendelijk - 15. koningszetel 20. reeds - 21. meisjesnaam - 22. vogel- produkt - 24. edelsteen - 25. doornen 28. vierhandig zoogdier - 29. edelsteen 31. buiten dienst - 35. uedele - 37. vrouw van Aegir - 39. Frans lidwoord - 40. tam 46. lidwoord - 47. mannetjesvogel - 48. vaandel - 50. deel van de bijbel - 51. leerling (Frans) - 55. bastion - 58. ver brandingsrest - 60. klaar - 61. regerings reglement - 63. maag - 65. overal - 66. eikschiller - 67. kleur - 69. uitroep - 73. bedorven - 75. familielid - 76. duur van eb en vloed - 77. zoals de akten getuigen (Lat. afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 864 Horizontaal: 1. graat - 4. ami - 7. medan 10. betrokken - 13. stel - 14. aida - 16. roi 18. sta - 20. svp - 22. eva - 23. tweetal 25. eea - 26. em - 27. rue - 28. rr - 29. gr 30. drs - 32. zin - 34. lo - 36. agnaten 37. bedelen - 38. te - 39. mat - 41. sip 42. is - 43. vs - 45. ina - 47. sd - 48. del 49. redding - 50. mee - 52. ino - 53. oer 54. eng - 55. kelk - 59. noot - 62. par tituur - 65. motet - 66. anp - 67. dadel. Verticaal: 1. genre - 2. abt - 3. tee - 4. ar 5. monteur - 6. ik - 7. mei - 8. end 9. nappa - 11. tl - 12. ka - 13. siam 15. aser - 17. overgeven - 18. ser - 19. ate 21. verleiden - 23. tartaar - 24. leiding 29. gat - 30. dam - 31. set - 32. zes 33. nep - 35. ons - 40. onderin - 44. slok 45. ido - 46. air - 47. smet - 48. didam 51. egaal - 56. epe - 57. lat - 58. kr 59. nu - 60. oud - 61. ora - 63. ta - 64. tp.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1