NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de „Vijl SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? No. 4103 Donderdag 26 januari 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Hm". „Zeg eens, is er wat aan de hand?" „Kom maar mee naar de muziek kamer, dan zal ik je het vertellen". Het vertrek werd zo genoemd omdat er een vleugel stond waar nooit meer op werd gespeeld. Er stond ook een tweede televisietoestel waar de meisjes vroeger veel naar keken als hun ouders bezoek hadden. Met opgetrokken wenkbrauwen zag Van Benten het tweetal de deur achter zich dichttrekken. Toen wendde hij zich tot Liane die de hoorn van het goudkleurige telefoon toestel in haar hand had en driftig een nummer stond te draaien. Hij zei niets maar ging op de trap zitten en stak een sigaar op. Eindelijk legde Liane de hoorn weer neer. Ze had geen gehoor gekregen. „Luister eens mijn kind", zei Van Benten plotseling op de vaderlijke toer. „Ben je werkelijk van plan om morgen naar Parijs te gaan?" „Nou en of. Denkt u maar niet dat ie mand me tegen kan houden". Ze leek in tranen te zullen uitbarsten. „Ga eens even rustig zitten, dan kun nen we praten". Liane ging inderdaad zitten op de enige stoel die de hal rijk was. „Vind je morgen wel het juiste mo ment om naar het buitenland te ver trekken? De dag van de begrafenis van je vader?" „Ik kan morgen meerijden met een vriend". „Zo. En is dat de enige reden?" „Ja". „Wat ga je doen in Parijs?" „Fotomodel worden". „Werkelijk? En dan ga je natuurlijk bij die vriend wonen". Liane gaf geen antwoord. Ze hield haar lippen nerveus samengeknepen. „Maar nu moet je me toch eens ver tellen waarom je niet over een weekje zou kunnen gaan". „Ik weet niet of ik dan nog durf". Het werd fluisterend gezegd. Van Benten glimlachte heel even. „Hoe oud ben je ook al weer?" „Achttien". „Tja, wel wat jong hè?" „Een uitstekende leeftijd voor een mo del. Wilt u me soms tegenhouden?" „Jazeker. Het is namelijk best moge- lük; dat ik je in de loop van het onder zoek nog nodig heb. Per slot van reke ning waren je moeder en jij de enigen die in dit huis waren toen de moord gepleegd werd en. Liane liet hem niet uitspreken maar vloog de trap op. Boven werd een deur met een knal dichtgeslagen. Van Benten liep de zitkamer weer in. Hij lachte fijntjes. Daar vond hij Gloria Veenendaal sta rend in het vuur met een sigaret in haar hand. Ze had as op haar rok gemorst. Van Benten ging in de leren fauteuil zitten. „Wist u dat uw dochter van plan was om morgen naar Parijs te ver trekken?" „Ja, ze vertelde het me vanmorgen". „Kent u die vriend?" Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE 99 „Nee. Ze heeft nooit over hem ge praat". Ze keek de hoofdinspecteur ein delijk aan. „Het is aiscnuweujK, ik kan haar met tegenhouden. De enige naar wie ze ooit neeit willen luisteren was haar vader". Driftig streek ze twee tra nen weg. Van Benten kreeg medelijden met haar. Ze was een heel andere vrouw nu, een mens! „Ik denk niet dat ze haar zin nog zal doordrijven; ik heb haar min of meer verooden om te gaan". Gloria keek hem aan alsof ze hem voor het eerst zag. „Hebt u dat werke lijk? Godzijdank!" Wat verlegen keek Van Benten naar zijn nagels en liet zijn sigaar van de ene mondhoek naar de andere rollen. „Nu ik hier toch ben, mevrouw, wilde ik iets met u bespreken. Ik heb vanavond de Franse politie gevraagd uit te kijken naar uw vriend Jacques Arjens." „Wat zegt u?" Haar stem klonk hees. „Tja, ik vond het namelijk nogal vreemd dat hij vanochtend vroeg naar Spanje vertrokken was. Ik meen ten minste begrepen te hebben dat hij een goede vriend van u is., en van uw man.. Had u morgen niet op de be grafenis verwacht? Hij heeft tenslotte nogal wat aan uw man te danken, niet waar?" Ze keek hem aan ais een schichtig dier. Ze deed duidelijk moeite haar ge dachten te verzamelen. „Hij heeft we ken geleden al beslist dat hij gister naar Spanje vertrekken zou. Hij gaat elk jaar". „Ja?" „Ja, wat wilt u eigenlijk dat ik zeg. Waarom vertelt u dit mij? Hij heeft in derdaad veel aan mijn man te danken. Mijn man steunde hem financieel, maar dat wil nog niet zeggen dat ik hem mor gen op de begrafenis zou verwachten. Hij was geen persoonlijke vriend van Charles, daarvoor kenden ze elkaar te oppervlakkig. Charles was in zijn werk geïnteresseerd, dat was alles". „Maar hij is wel een persoonlijke vriend van nietwaar?" Ze had zichzelf nu in bedwang; haar gezicht was het masker dat Van Benten al kende van de bewuste nacht; koel en ongenaakbaar. „Ik poseer wel eens voor hem, als u dat bedoelt. En natuurlijk leer je elkaar dan wat beter kennen". „Heeft u een verhouding met hem?" Van Benten registreerde iedere reac tie. Er was een lichte aarzeling, ze likte heel even met haar tong langs haar bo venlip. Toen keek ze hem vast aan. „Nee". Ze greep de cognacfles van de tafel en schonk zichzelf in. „Ik hield van Charles". Haar hand beefde. Ze nam een slok. „Ik houd nóg van hem!" Van Benten stond op. Hij hoorde De Weerd en Vlieland praten in de gang. „Ik hoop voor u dat dat de waarheid is". Hij aax'zelde nog even met een blik op de vrouw die weer in het vuur staarde, het glas nerveus draaiend in haar han den. „Ik hoop voor u dat het de waarheid' is!" De woorden klonken nog na toen hij allang de kamer was uitgegaan. Het is de waarheid, zo zeker als de pijn in mijn lijf. Als bewijs droeg ze een ijsblok in haar lichaam. Het drukte te gen haar maag, zodat het leek alsof ze moest overgeven. Het drukte tegen haar longen, zodat ze soms geen adem kon halen. Op die plaats had ze eens, heel lang geleden, om precies te zijn drie da gen, een innige warmte gedragen. Een koesterende en vertroostende warmte, die tederheid en begrip voortbracht. Niet de steekvlam van de hartstocht die soms door haar heen schoot als ze bij Jacques was en die slechts angst achterliet. Angst om oud te worden en de aantrek kelijkheid van haar lichaam te verlie zen. Nee, ze had niet gelogen tegen de hoofdinspecteur. Van niemand had ze ooit zoveel gehouden als van haar eigen man. Natuurlijk was ze direkt verliefd op hem geworden, zoals zoveel meisjes om hem heen. Hij was intelligent, charmant en leek sterk als een boom, uiterlijk, maar ook innerlijk. Hij was joviaal, wat later een beetje bombastisch werd, maar daaraan had ze zich nooit geërgerd, om dat ze wist dat het uit goedhartigheid voortsproot. Voor zijn omgeving was hij een openhartige figuur, doch toen ze hem beter leerde kennen bemerkte ze dat hij in feite maar zelden iets van zijn ziel bloot gaf. Hij hield zijn ware per soonlijkheid goed verborgen, onder het soms wat ouwe-jongens krenten-brood. Langzamerhand had ze zijn ware aard ontdekt en ze was alleen nog maar meer van hem gaan houden. Hij was kwets baar gebleken en een beetje eigenwijs, wat belerend soms en dat had de kinde ren wel eens dwars gezeten. Misschien had hij ze wel eens te vaak de wet voor geschreven, als je nu zag hoe Liane re ageerde Gloria drukte haar sigaret uit en vluchtte nogmaals voor de pijn. George was direkt op haar verliefd geworden.. Ja, ze was heel mooi geweest in die tijd, dat wist ze maar al te goed. Veel man nen hadden haar dat al verteld. Op haar zestiende had ze rijen aanbidders en op haar achttiende hoefde niemand haar meer iets over sex te vertellen. Ze was actrice geworden, niet zo'n erg goede, maar voor een knap meisje was er altijd wel een rolletje te vinden. Toen ze Charles leerde kennen was ze moe ge weest van al die op sex beluste mannen en de onnozele rolletjes die voor haar weggelegd waren. Ze wilde dolgraag trouwen en een „gewoon" leven leiden. En toen Charles haar ten huwelijk vroeg zei ze dan ook gretig ja. Hij bewonderde haar schoonheid op een bijna overdre ven wijze en behandelde haar haast als een zeer waardevol kunstwerk. Op het gebied van de sex was hij terughoudend, verlegen bijna, en heerlijk ouderwets. Gloria glimlachte. Nee, sex had in hun huwelijk nooit veel te betekenen gehad. Maar op ieder ander gebied waren ze zo wonderbaarlijk naar elkaar toege groeid. Ze had een goed organisatieta lent en ze was een uitstekende gast vrouw. De feestjes van de familie Vee nendaal werden dan ook in brede kring geroemd. Charles was dol op feesten en pronkte bij zo'n gelegenheid graag met zijn mooie vrouw. Hij zag er dan nog even verliefd uit als op de eerste dag. En dan bond hen de liefde voor hun kinderen. Charles was dol op zijn doch ters. Het was alleen jammer dat ze hem geen zoon had kunnen geven; daar had hij erg naar verlangd. Gloria streek vermoeid over haar voorhoofd en leegde haar glas. Ze was lamgeslagen. Ze wist absoluut niet hoe ze verder moest leven zonder Charles. De gedachte dat ze ooit in deze situatie zou geraken was nooit bij haar opgeko men, hoewel Charles toch zoveel ouder was dan zij. Ach ja, natuurlijk was daar Jacques.. Ze haalde moedeloos haar schouders op. Hij bezat eigenlijk rpaar zo'n klein plekje in haar hart, dat wist hij. Zou hij werkelijk van haar houden, zoals hij altijd beweerde? Ze was hem dankbaar dat hij naar Spanje was ver trokken. Ze had het niet prettig gevon den hem op de begrafenis te zien. En nLi wilde die stomme politieman hem terugroepen. Waar bemoeide zo'n man zich mee. Dacht hij soms dat Jac ques Charles vermoord had? Och hemel wat een onbegrip. Nou ja, hoe zou zo'n man ook kunnen weten.. Ze zou hem toch eens duidelijk zeggen dat hij zijn tijd beter op een andere manier kon besteden. „Ik had mijn tijd gisteravond wel be ter kunnen besteden, geloof ik", ver zuchtte Van Benten die zaterdagochtend vroeg. Hij zat achter zijn bureau rappor ten door te kijken. Hij had nog ruim de tijd, want de begrafenis was pas om half twaalf. Die wilde hij niet missen. Plet was altijd nuttig om te zien wie er zo al aanwezig waren. Er zou ongetwij feld veel belangstelling zijn. Het was dan ook van belang de juiste gezichten te onthouden en daaruit passende ge volgtrekkingen te maken. Was de moor denaar een bekende van de familie (en daar was hij van overtuigd) dan zou zijn aanwezigheid of misschien meer nog zijn afwezigheid hem kunnen verraden. Maar het zou een kunst zijn de juiste gezichten er uit te pikken en die ook op het juiste moment gade te slaan. Blazoen kwam binnen. Hij hield een gebaksdoos op een uiterst onhandige wijze vast. „Ik heb wat lekkers gekocht voor bij de koffie, chef". „Hebben jullie dan ook koffie gezet?" De vrouw die anders voor de koffie zorgde was op zaterdag vrij. Blazoen eigenlijk ook, maar in verband met de zaak Veenendaal was hij toch gekomen. De gebakjes had hij een beetje als com pensatie meegebracht. „Bakker zet de koffie. Hij zal zo wel komen". „Ah, dus Bakker is er ook. Mooi" Van Benten had Bakkers rapport voor zich li^en. Terwijl hij er op wees zei hij: „Die jongen heeft hard gewerkt, zo te zien Op dat moment kwam Bakker zelf binnen. „Morgen chef." (Wordt vervolgd). "AP0LL0" GEEFT UITVOERING Vrijdag 27 januari a.s. geeft de mu ziekvereniging Apollo" haar jaarlijkse uitvoering in het Dorpshuis te Wissen- kerke. Er is een gevarieerd programma voor de harmonie en drumband. Ook zullen ze apart optreden. Deze avond begint om 19.30 uur. Na afloop van het muzikale gedeelte is er gelegenheid om te dansen op mu ziek van „De Leo's" uit Bruinisse. AKTIE VOOR POLEN OP NOORD-BEVELAND Ondanks dat de aktie van het comité „Noord-Beveland Helpt Polen", die in het afgelopen weekeinde is gehouden, iets minder heeft opgeleverd dan vorige malen, is het comité toch zeer tevreden over het resultaat. Hoewel verwacht wordt dat nog giften zullen binnenkomen, is momenteel het netto-bedrag aan geld ruim 18.000,00 en aan textiel is in de verschillende dorpen 25 kubieke meter ingeleverd. Een en ander is afgedragen aan het Zeeuwse Polencomité, waar vandaan het op maandag 13 februari naar de bestemming in Polen wordt gebracht. VOETBAL Zaterdag 28 januari: Bevelanders 1 Hoedekenskerke 1 (2.30 uur) Dauwendaele 2 Bevelanders 2 (2.30 u) Bevelanders 3 ZSC 3 (12.45 uur) Dauwendaele 4 Bevelanders 4 (2.30 u) Dames: Dauwendaele 2 Bevelanders (10.00 uur) Bevelanders BI Zld. Sport BI (12.45 u) WIK Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Apollo 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) 's-H. Arendskerke 2 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Kloetinge A2 Colpl. Boys Al (12.45 u) Colpl. Boys BI DFS BI (12.45 uur) Kapelle C3 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Wissenkerke 1 Dauwendaele 1 (2.30 u) Hoedekenskerke 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Mevo 3 Wissenkerke 3 (2.30 uur) Wissenkerke 4 Nieuwland 4 (12.45 u) Zierikzee C2 Wissenkerke Cl (11.00 u) Rillandia 1 Kats 1 (2.30 uur). Cortgene BI Waarde BI (11.00 uur) Wolfaartsdijk Cl Cortgene Cl (10 uur) Zondag 29 januari: Cortgene 1 Noormannen 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Hansw. Boys 4 (12.30 uur) Renesse 4 Cortgene 3 (12.30 uur) BASKETBAL Vrqdag 27 januari: Dames: Delta-C. Voorwaarts (20.00 uur in Kapelle) Zaterdag 28 januari: Meisjes-asp.: Mevo '80 Delta-C. (17.00 uur in Zierikzee) Jongens-asp.: Marathon 1 Delta-C. (19.00 uur in Vlissingen) VOLLEYBAL Zaterdag 28 januari: Dames: Wiska 1 Sgravo (14.30 uur) Heren: Wiska 1 Wiska 2 (16.00 uur) Dames: Bok 3 Wiska 2 (15.15 uur) Recreatie: Sgravo Wiska (08.00 uur) BADMINTON Zaterdag 28 januari: Jeugd: Wissenkerke Terneuzen 17 (13.00 uur in Kamperland) Kruiswoordpuzzel no. 863 Horizontaal: 1. beleefdheidsbetuiging 6. geur - 11. tentoonstellingsgebouw in Amsterdam - 12. zwarte substantie - 14. vogel - 16. werkschema - 18. slordig 20. plaats in Gelderland - 21. nauw - 22. lidwoord - 23. benard - 28. strafwerktuig 29. ons inziens - 30. regerings-reglement 31. kledingstuk - 32. watering - 34. put emmer - 36. geografische aanduiding 37. iemand van adel - 38. maanstand 39. bediende in een restaurant - 41. grote bijl - 42. kledingstuk - 45. in persoon 47. uitroep - 49. verenwisseling - 51. zout van salpeterzuur - 54. voormalig eiland in Nederland - 56. enzovoorts - 57. deel van een boom - 58. werktuig - 61. glasgordijn - 64. opstootje - 65. groente 67. meisjesnaam - 68. woonplaats - 69. groet. Verticaal: 2. voedsel - 3. lokspijs - 4. tochtje - 5. lidwoord - 7. vogel - 8. bid (Latijns) - 9. stof - 10. handvat - 12. trots - 13. jongen - 15. soort landbewer- king - 17. lyrisch gedicht - 19. dochter van Cadmus - 23. aantekenen - 24. vogelprodukt - 25. vervoermiddel - 26. titel - 27. projektiel - 31. ongedierte 32. bijbelse naam - 33. plaats in Duits land - 35. herkauwer - 40. roofvogel 43. onbeleefd - 44. vorm van trekken 46. onmeetbaar getal - 47. vlaktemaat 48. bouwland - 50. organisatie der Ver. Naties - 52. deegachtig - 53. Spaans landvoogd - 55. fijn weefsel - 59. af gelegen - 60. Spaanse uitroep - 62. baan voor balspel - 63. rug tussen twee voren 66. de lezer heil (Lat. afk.). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 862 Horizontaal: 1. meester - 7. schande 13. oei - 14. aga - 15. cao - 16. ure 17. nn - 18. ina - 19. ier - 20. ar - 22. dat - 24. urk - 26. eelt - 29. lasso - 31. nabij - 33. uniek - 35. spa - 36. gebod 37. re - 38. leg - 40. pet - 41. ns - 42. teheran - 43. od - 45. rei - 46. put 48. at - 50. vogel - 52. mis - 54. aarde 56. enak - 57. regel - 59. toer - 60. dit 61. cor - 63. sr - 65. lea - 66. oer - 67. re - 68. tap - 70. une - 72. ede - 73. mug 74. escorte - 75. asperge. Verticaal: 1. monteur - 2. een - 3. ei 4. tand - 5. egaal - 6. ra - 7. sc - 8. cairo - 9. hoek - 10. nu - 11. dra - 12. eertijds - 21. ali - 23. tas - 24. usa 25. lab - 27. ene - 28. tel - 30. spoedig 31. net - 32. bon - 34. ketel - 36. genua 39. gei - 40. pap - 43. overste - 44. don 45. rek - 47. tat - 48. ade - 49. terdege 51. gas - 52. met - 53. sec - 55. rob 57. riant - 58. loods - 60. deur - 62. reep 64. ras - 67. rug - 69. pc - 71. ee - 72. ea 73. mr.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1