NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD 1 L 1 N R Moord in de „Vijf SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? 25 35 53 63 No. 4102 Donderdag 19 januari 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107 -13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per Jaar. Advertenties 38 ct. per mm. excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Berend had het gevoel dat hij niet op zijn juiste waarde geschat werd. En zijn vrouw deed er nog een schepje boven op door hem te kleineren. De tweede dochter, Erika, en haar man Koos stonden in de schuld bij de oude Veenendaal. Een schuld die welis waar best terug betaald kon worden, gezien de opbrengst van de boetiek, maar daarvoor moesten ze zich toch wel enige offers getroosten. Kwijtschelding van die schuld zou alles natuurlijk zeer vergemakkelij ken. En dan die broer van Koos, of eigen lijk stiefbroer. Kende hij Veenendaal of kende Veenendaal hem? In ieder ge val kende Harrie Rechter hem. Hoe la gen die kontakten? Enfin, dat moest Bakker maar uitzoeken. Rechercheur Bakker was een jong en ambitieus vent je en verre van dom. Als er een luchtje aan die zaak zat, dan zou Bakker daar zeker achter komen. Die Harrie Rech ter was anders ook een merkwaardige figuur. Van Benten wist niet goed waar hij hem plaatsen moest. En wat deed hij in het huis waar Arj ens woonde? Misschien had het zin om de anteceden ten van de andere bewoners na te gaan? Hij nam een laatste slok bier. De scho tel was inmiddels helemaal leeg, even als zijn bord. Nu nog een kop koffie en dan ging hij terug naar het buro. Dat meisje dat die middag bij hem was geweest, die Petra, leek sprekend op haar moeder. Zou ze zich wat ver beeld hebben of zou ze werkelijk ge volgd zijn? Vervelend toch dat hij al tijd met gebrek aan personeel kampte. Hij had best een oogje op haar willen laten houden. En wat hadden die brief jes te betekenen? Hij wist niet of hij ze serieus moest nemen. Waren de schrij ver van die briefjes en de moordenaar één en dezelfde persoon? Wat een hope loze zaak. Het ergste was dat hij in de schijnwerpers van de publiciteit moest werken. Dat maakte hem nerveus. Ie dere keer die lui van de kranten aan de telefoon of er al nieuws was. Alsof het de gewoonste zaak van de wereld was dat een moord binnen enkele da gen opgelost werd. Van Benten stond op en liep naar het buffet. Hij dronk zijn kopje koffie staande terwijl de rekening werd op gemaakt. Op het buro hoorde hij tot zijn verba zing dat De Weerd, de dienstdoende inspecteur net naar het huis van de fa milie Veenendaal was vertrokken. Pe tra Veenendaal zou een vreemde man in de tuin hebben gesignaleerd. Van Benten schrok van dit bericht. Dus hij zou het huis toch onder bewaking moe ten stellen? Hij had dit in het begin wel even overwogen, maar als niet noodzakelijk verworpen. Er was geen enkele reden geweest om te denken dat de moordenaar nog eens toe zou slaan. Dat was te zeggen, totdat Petra Veenendaal hem die middag opzocht met de briefjes en de mededeling dat ze zich bedreigd voelde. Hij had haar op dat moment niet serieus genomen moest Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE VI hij zichzelf nu' bekennen. Wat een geluk dat ze tijdig de politie had kunnen waarschuwen. De Weerd had gemeld dat in de villa alles in orde was en dat ze nu de tuin aan het uit kammen waren. Stel je voor dat er nog een slachtoffer gevallen was. Hij moest er niet aan denken. „Dan had ik mijn biezen wel kunnen pakken", bromde hij bij zichzelf. Hij besloot de rapporten voorlopig maar te laten voor wat ze waren en ook even een bezoek aan de villa te brengen. Misschien liep de man inderdaad nog in de buurt van het huis rond. Dan zou den de jongens best een mannetje extra kunnen georuiken. Stel je voor dat ze vanavond nog de moordenaar in han den zouden krijgen. Van Benten trapte het gaspedaal van zijn Austin diep in. „Ach wat", zei hij nijdig tegen zichzelf. „Dat is veel te mooi om waar te zijn". Hij stopte zijn wagen dwars voor de inrit van huize Veenendaal zodat nie mand de tuin in of uit kon zonder dat aij net zag. „Dat wil zeggen", gromde hij, „zolang er gebruik gemaakt wordt van de officiële weg". Hij stapte uit zijn auto en keek in de richting van het huis. Boven was alles donker. Beneden zag hij een enkel flauw lichtje tussen de kale struiken schemeren. De hek- lichten brandden en een honderd meter verder op de weg stond een straatlan taarn. Verder ondoordringbare duister nis; de bewolkte hemel vertoonde hier en daar een paar lichtere plekken die voortdurend in beweging waren. De wind joeg hem zo nu en dan nat in het gezicht. Buiten het geluid van vallende druppels en het suizen van de wind was het intens stil. Van Benten begon langs de muur te lopen die de tuin omringde, waarbij hij steeds omkeek om de lichtplas tussen da pilaren in de gaten te houden. De muur was afwerend maar niet vijan dig. Ze was niet bewapend met ijzeren punten of glasscherven en nog geen twee meter hoog. Dat zou ook weinig zin hebben, want iedereen kon de tuin langs de officiële weg zo binnengaan, omdat er geen hek was, alleen de twee betonnen zuilen met de grote lampen er on De muur was kennelijk tegen nieuwsgierige blikken bedoeld en niet tegen indringers. Hij hield halt op de hoogte van het muurtje, als hij de situatie tenminste nog goed in zijn geheugen had. Hij draaide zich om en luisterde. Langs de ronding van de muur kon hij nog net de achterlichten van zijn auto zien. Zacht gebrom van verkeer in de verte, het geblaf van een hond een paar tui nen verderop, maar overigens was het onwezenlijk stil. Hij hees zich aan de muur op en staarde er over heen. Zelfs nu zijn ogen aan het donker gewend waren, kon hij niets onderscheiden. Hij besloot om maar terug te gaan naar zijn auto. Hij startte de Austin en reed een paar meter door zodat de in gang vrij kwam. Vervolgens sloot hij de wagen af en liep in de richting van het huis. Hij kon niet zeggen dat hij zich behaaglijk voelde.'Niet alleen kon hij theoretisch elk moment een moor denaar legen het lijf lopen, maar er be stond ook de mogelijkheid dat hij door zijn eigen mannén voor een verdacht individu werd aangezien. Maar alles bleef stil, niets wees er op, dat er nog meer menselijke wezens in de tuin rond waarden, rechercheurs noch moorde naars. De Weerd deed zelf open en leidde hem naar de zitkamer waar Erika po gingen deed om het vuur in de haard aan te, steken. Liane zat met haar jas aan op de leuning van een stoel, terwijl haar moeder inelkaar gedoken op een bankje dicht bij het vuur zat. Ze keek nauwelijks op toen Van Benten binnen kwam. „Je bent toch niet alleen hier geko men, De Weerd?" „Nee, samen met Vlieland. Hij door zoekt op het moment voor de tweede maal de tuin". „Hm, vergeefse moeite, vrees ik. Je ziet buiten geen hand voor de ogen. Heeft hij een zaklantaarn?" „Ja, maar ik heb hem gezegd die zo min mogelijk te gebruiken om zichzelf niet te verraden". Van Benten haalde zijn schouders op. „Die man is allang verdwenen. Of denk je dat hij achter een struikje zit te bib beren tot een van ons hem gevonden heeft?" „Jawel, meneer Van Benten, ik denk ook dat hij er allang vandoor is, maar wat hadden we anders kunnen doen? We zijn maar met zijn tweeën. Ik had natuurlijk liever de hele tuin omsin geld, maar dan hadden we minstens een dozijn mannen nodig gehad". „Je had de hond mee moeten nemen". „Tja, daar heb ik in de eeuwigheid niet aan gedacht. We kregen van de juffrouw namelijk de indruk dat de man al in huis was. We wisten niet hoe snel we hier moesten zijn". De twee mannen hadden met ge dempte stem bij de deur staan praten, maar nu wendde Van Benten zich tot Petra: „Vertel u eens, juffrouw Veenen daal, heeft u die man goed kunnen zien?" „Nee, heel vaag, ik kon zijn gezicht niet onderscheiden. Het was bijna don ker, ziet u, en bovendien stond hij hele maal bij de schuur". „Maar u weet zeker dat u die man gezien heeft?" „Heel zeker. Hij had wel iets van de man die mij vanmiddag gevolgd heeft". „U bent vanmiddag gevolgd?" „Ja, nadat ik bij u op het buro ge weest was. En toen ik thuis was heb ik hem aan de overkant van de straat zien staan". „Kunt u een beschrijving geven van die man?" „Nauwelijks. Hij is niet groot en niet klein, tamelijk slank, draagt een hoed en een beige regenjas". „Tja, ik vrees dat we daar niet veel aan hebben. Er lopen op zo'n dag als vandaag duizenden mensen van die be schrijving in de stad. Denkt u dat u hem zou herkennen?" Ze schudde haar hoofd. „Ik heb zijn gezicht niet goed gezien; hij had de kraag van zijn jas omhoog gedaan en de rand van zijn hoed tot over zijn ogen getrokken". „Dus u weet niet zeker of u steeds de zelfde man gezien heeft?" „Nee". Ze streek voortdurend met 'n verlegen hand over haar heup. „Maar u vindt het toch niet erg dat ik de po litie gebeld heb? Ik bedoel, wat er met mijn vader gebeurd is..? En die man nu vanavond in de tuin.Dat klopt toch niet?" „Maar natuurlijk vind ik het prima dat u de politie gebeld heeft. Dat was alleen maar heel verstandig van u. De zaak is ernstig genoeg, ik zal er ook voor zorgen dat er vannacht iemand van ons hier in huis is". „Wilt u een kop koffie, meneer Van Benten?" Mevrouw Gloria Veenendaal leek uit een verdoving ontwaakt en keek hem met doffe ogen aan. „Heel vriendelijk van u, mevrouw, maar doet u geen moeite". „Het is geen moeite, we hebben net koffie gezet. Liane, schenk meneer eens in, kind. En waarom heb je eigenlijk je jas aan?" „Anton komt me zo halen. Ik had een afspraak met hem gemaakt in de stad, maar omdat Petra denkt dat ze boze mannen heeft gezien (dit spottend in de richting van haar zuster) heb ik hem gebeld. En nu komt hij me halen". Ze reikte Van Benten een kop koffie aan. „En wie is Anton in godsnaam?" „Een vriend, moeder, dat heb ik u verteld. Met hem kan ik morgen mee rijden naar Parijs". „U gaat morgen naar Parijs?" Van Bentens belangstelling was gewekt. „Ja. Op dat moment werd er gebeld. „Daar is hij. Dag". Van Benten wilde haar tegenhouden, maar was te laat. „Zeg maar, wacht eens even.." Hij holde achter haar aan naar de voordeur. Ze opende juist de voordeur. „O ben jij het", b°orde hij haar zeggen. Het was Marnix Rechter. „Is Petra hier? Ik was uitgenodigd op haar flat, maar daar was ze niet". „Ja, loop maar door", zei Liane ver slagen en ze begon haar jas uit te trek ken. Marnix liep bijna Van Benten om ver. „Neemt u me niet kwalijk. Ik ben Marnix Rechter, wie bent u? O maar ik zie het al, we hebben al het genoegen gehad". „Het genoegen was dan geheel aan uw kant". Marnix grijnsde en trok zijn jas uit. „Ik kom toch niet ongelegen?" vroeg hij aan Petra. „Je ziet er zo opgewonden uit". „Hoe wist je dat ik hier was?" vroeg Petra zijn vraag negerend. „Dat wist ik niet. Dat heb ik maar gegokt; gezien de omstandigheden vond ik het niet onwaarschijnlijk dat je in je ouderlijk huis zou zijn". „Welke omstandigheden bedoel je?" „Nou, eh, de dood van je vader en zo". (Wordt vervolgd). VOORLICHTINGSBIJEENKOMST TE COLIJNSPLAAT Op maandagavond 23 januari om half acht in „Rustoord" organiseert Stichting Welzijn voor Ouderen een voorlichtings bijeenkomst voor de ouderen van Co- lij nsplaat. Het onderwerp is „Alternatieve Ge neeswijzen", met name de geneeskrach tige werking van planten en de iriscopie (het stellen van diagnose via de ogen). Hierover zal dhr. M. v. d. Berge uit Goes, middels een diaserie, uitleg over geven. Alle ouderen vanaf plm. 55 jaar zijn hierbij welkom. De toegang is gratis! START ÉÉN-0UDERGR0EP Woensdag 15 februari a.s. start Fiom- Zeeland opnieuw met een groep voor alleenstaande ouders. Deze groep is be doeld voor alleenstaande moeders en vaders, die de behoefte hebben om sa men met anderen die in een vergelijk bare situatie zitten van gedachten te wisselen, ervaringen door te praten en zo hulp en steun van elkaar te krijgen om de nieuwe levenssituatie die een echtscheiding met zich meebrengt te leren aanvaarden en verwerken. Naast praten staan ook gezelligheid en ontmoeting centraal. De opzet van Fiom is om de groep tien bijeenkomsten te begeleiden en daarna aan de groep zelf over te laten wat men verder wil. De bijeenkomsten vinden plaats in het Fiom-gebouw aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg, 's avonds om 20.00 uur. Meer inlichtingen en een folder zijn te verkrijgen bij het Fiom, Tel. 01180 - 27311. U kunt zich ook opgeven op zaterdag 21 januari a.s. tussen 10.00 en 16.00 uur, dan houdt het Fiom open huis in ver band met het in gebruik nemen van het nieuwe pand aan de Varkensmarkt 1 te Middelburg. VOETBAL Zaterdag 21 januari: Hoedekenskerke 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) GPC 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 3 Wissenkerke 2 (2.30 u) Colpl. Boys Al SKNWK Al (2.30 uur) Wolfaartsdijk Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Zondag 22 januari: SDO 1 Cortgene 1 (2.30 uur) Volharding 4 Cortgene 2 (12.30 uur) Cortgene 3 Patrijzen 4 (2.30 uur) BASKETBAL Vrijdag 20 januari: Meisjes-asp.: Delta-C. Mevo '80 (19.15 uur in Colijnsplaat) Jongens-asp.: Delta-C. Souburg (20.00 uur in Colijnsplaat). VOLLEYBAL Zaterdag 21 januari: Heren: Dynamo '70 Wiska 1 (19.00 u) Wiska 2 Marathon (15.00 uur) Dames: Wiska 2 Bok 4 (13.30 uur) Recreatie: Wiska Labolala (9.40 uur) BILJARTEN Vrijdag 20 januari: Ons Genoegen Onda (20.00 uur in De Kroon) Kruiswoordpuzzel no. 862 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 15 17 13 20 22 23 24 26 27 28 30 32 33 34 37 jy 39 41 42 43 kk 45 47 48 49 50 51 52 55 56 57 59 60 61 63 64 65 66 67 68 70 71 72 73 74 75 Horizontaal: 1. onderwijzer - 7. oneer 13. uitroep - 14. oosterse titel - 15. kol- lektieve arbeidsovereenkomst - 16. deel van de dag - 17. de onbekende - 18. meisjesnaam - 19. Europeaan - 20. slede 22. aanwijzend vnw. - 24. voormalig ei land in Nederland - 26. verharde huid 29. werpstrik - 31. dichtbij - 33. enig 35. plaats in België 36. bevel - 37. zangnoot - 38. vogeleigenschap - 40. hoofddeksel - 41. vervoerbedrijf - 42. plaats in Iran - 43. of dergelijke - 45. danskoor - 46. gegraven gat - 48. ad ministratie troepen - 50. dier - 52. niet raak - 54. planeet - 56. reus - 57. voor schrift - 59. draai, omwenteling - 60. aanwijzend vnw. - 61. jongensnaam - 63. de oudere - 65. bijbelse naam - 66. ijzerhoudende aarde - 67. zangnoot - 68. kraan - 70. Frans lidwoord - 72. plaats in Gelderland - 73. insekt - 74. bege leiding - 75. groente. Verticaal: 1. beroep - 2. lidwoord - 3. vogelprodukt - 4. deel van het gebit 5. effen - 6. roudhout - 7. scandium 8. plaats in Egypte - 9. meetkundige term - 10. bijwoord - 11. spoedig - 12. vroeger - 21. oosterse jongensnaam - 23. stapel - 24. deel van Amerika - 25. laboratorium - 27. een zekere - 28. se- konde - 30. weldra - 31. visgerei - 32. waardebriefje - 34. keukengerei - 36. plaats in Italië - 39. lopend touw - 40. voedsel - 43. militaire rang - 44. Spaanse titel - 45. elasticiteit - 47. geheel de uwe (Franse afk.) - 48. groet - 49. grondig 51. ijle stof - 52. voorzetsel - 53. droog (van wijnen) - 55. zeehond - 57. vrolijk en bekoorlijk - 58. noodgebouw, keet 60. deel van een huis - 62. smalle strook 64. soort - 67. deel van het lichaam - 69. permanente commissie - 71. water in Friesland - 72. en anderen - 73. titel. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 861 Horizontaal: 1. dok - 4. knuppel - 10. men - 13. arak - 15. eikel - 16. rete 17. rapport - 19. telkens - 21. ns - 22. nt 24. va - 25. sa - 27. tt - 29. suite - 32. - 37. egale - 39. aak l.'J AO r. I AA st - ot. aroma - ói. 40. reegeit - 42. lid - 43. nt - 44. re 45. top - 46. uk - 47. nr - 48. dek - 50. niemand - 51. aga - 52. alida - 54. eisen 56. ed - 57. spons - 60. np - 61. ts - 62. al 63. to - 65. eb - 67. sopraan - 70. losprijs 73. krijg - 74. neger - 76. gena - 77. inn 78. egoisme - 79. nar. Verticaal: 1. dar - 2. oran - 3. kapstok 5. nerts - 6. uit - 7. pk - 8. pet - 9. eleve 10. meestal - 11. etna - 12. nes - 14. kp 16. rk - 18. on - 20. la - 23. ai - 26. maandag - 28. tm - 30. ureterp - 31. trepaan - 32. sg - 33. gedrang - 35. ratel 36. arena - 37. etude - 38. linge - 41. gom 49. kiespijn - 51. asperen - 53. dd - 55. in 57. slang - 58. of - 59. storm - 61. torn 62. aa - 64. os - 66. bijna - 67. ski 68. rg - 69. neo - 70. les - 71. pg - 72. sar - 75. gi.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1