NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de ,Vijf SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? i I Proficiat Sjaan Vergader-agenda voor clubs, e.d. No. 4101 Donderdag 12 januari 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs f 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wy geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 17 II „Ik ben ook niet van plan wild te leven, zoals jij dat noemt. Ik ben van plan mijn doel te bereiken. En moeder is alleen maar jaloers, omdat ze weet dat ik doorzet. Iets dat zij niet gedaan heeft." Liane trok heftig aan haar sigaret en inhaleerde diep. „Kuis zeg je. Wat een woord in deze tijd. Als moeder de kans gehad had „Wat bedoel je?" „Ach niks. Laat maar. Tenslotte ken jij haar beter dan ik." „Ik weet niet waarover je het hebt." Liane haalde haar schouders op en drukte de half opgerookte sigaret uit. „Kom, ik moet opschieten. Ik moet vanavond nog even weg." „Weet je wat ik niet begrijp?" „Vertel het eens." Petra aarzelde. Waarom deed ze zo koel en spottend? „Je houdt niet van die man en toch ga je met hem samen wonen." „Met hem naar bed, bedoel je. Nou zo moeilijk is dat niet. Hij is niet afsto tend. Hij ziet er nog heel behoorlijk uit voor zijn veertig jaar." „Waarom praat je zo cynisch?" „Doe ik dat?" „Ja, dat vind ik wel." „Maar lieverd, we zijn niet allemaal zo kinderlijk als jij." „Als jij denkt dat je volwassen bent, alleen omdat je er met een vent vandoor gaat, dan zit je er toch heus naast," antwoordde Petra snibbig. Ze zou die meid eens flink door elkaar willen rammelen. Liane ging onverstoorbaar door met pakken. Ze vouwde alle kleren die ze had klaargelegd zorgvuldig op. „Ik neem aan, dat jij nog maagd ben," zei ze, terwijl ze een pikant zwart jurkje dat Petra nog nooit gezien had, voor zichtig op het bed uitspreidde. „Natuurlijk niet, dat weet jij ook wel." Op hetzelfde moment realiseerde Petra zich dat Liane dat niet wist, hoogstens kon vermoeden. Waarom hadden ze el kaar nooit in vertrouwen genomen? Wat wist ze van Liane? Wat wist ze van Erika of Marga? Langzamerhand begon het tot haar door te dringen dat ze alle vier de laatste jaren volkomen langs elkaar heen geleefd hadden. Misschien was dat niet abnormaal. Ze waren alle maal bezig een eigen toekomst op te bouwen. Ze woonden niet meer in het zelfde huis. Maar hun ouders dan? Na tuurlijk hadden zij altijd belangstelling gehad voor het doen en laten van hun dochters. Ze hadden de illusie van het gelukkige gezin steeds levendig gehou den. De warme genegenheid voor el kaar, de knusse verknochtheid. Hoe vaak had paps niet met een innig te vreden gezicht het kringetje rond de open haard toegeknikt bij verjaardagen en andere feestelijkheden. „Hè, gezellig mensen, weer als vanouds." Ze hadden op zulke dagen ook geen van allen ver stek laten gaan. Ze hadden hem geen van vieren durven teleurstellen. Maar nu was hij dood en de illusie vervlogen. „Ik zei dat je niet van plan bent om Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE II van gedachten te veranderen, Liane." Petra zuchtte en keek een beetje triest naar haar zusje. „Nee, zeker niet." Petra stond op. „Goed, dan ga ik maar naar mams toe. Ze voelt zich zo beroerd, ze trekt het zich erg aan, weet je." „O zeg, alsjeblieft, als je op de sen timentele toer gaat, word ik alleen maar kotsmisselijk. Bespaar je de moeite." „Okay, okay. Ik wil alleen nog dit zeggen. Ik vind het misselijk van je dat je nu zo'n haast maakt om weg te ko men. Het zou niet meer dan fatsoenlijk zijn geweest als je een week of drie gewacht had met het pakken van je koffers. Er rijden ook nog treinen naar Parijs, of was dat niet in je opgekomen" „Merkwaardig genoeg heb ik daar wel aan gedacht," zei Liane volkomen be heerst, terwijl ze voor de spiegel ging staan om haar make-up bij te werken. „Maar het is onmogelijk. Als ik hier drie weken zou blijven rondhangen, zou ik mijn kansen daar verspelen. Lieve help, Anton zou het nooit drie weken zonder vrouw uithouden. Hij houdt van een gezellig huis en een goede maaltijd, maar hij wenst daar zelf geen enkele moeite voor te doen. Daarom heeft hij een vrouw nodig. Als ik. niet met hem meega, heeft hij binnen de kortste ke ren een ander gevonden die mijn plaats wil innemen." „O, Liane, weet je dat ik het gewoon zielig vind. Je gaat je ongeluk tege moet." „Welnee kind, maak je over mij maar geen zorgen. Ik red het wel. Zeker nu ik financieel onafhankelijk van hem zal zijn. Maandag wordt het testament ge opend. Er zal voor ieder van ons toch wel iets afvallen, denk je niet? Ik zal Berend vragen om mijn financiën te regelen. Hij kan een gedeelte van het geld naar een bank in Parijs over laten maken." Petra zweeg. Ze was eigenlijk met stomheid geslagen. Zoveel zakelijkheid. Tenslotte liep ze langzaam in de rich ting van de deur. „Luister eens," zei Liane. „Het is nu bijna kwart over zes. Ik wilde eigenlijk zo een hapje eten. Eet je mee? En vraag moeder of ze ook iets wil hebben. Ik geloof dat Hilda een macaronischotel in de oven heeft gezet." „Ja, ik blijf eten en ik zal mams vra gen of ze trek heeft." Macaroni-schotel. Het lievelingskostje van Marnix. Ze dacht weer aan die ochtend en opnieuw voelde ze zich on rustig worden. Ze liep naar de kamer die nog steeds van haar was. Een paar poppen en knuffeldieren keken haar glazig aan. De jeugdboeken op het rekje boven het bed, de schilderijtjes aan de wand, het gaf haar vandaag allemaal een weeïg gevoel van binnen. Het rook er muf. Ze opende het raam. Het was nog steeds droog en niet meer zo donker als een uur geleden. Nog eenmaal deed de schemering zijn best om tussen de statige bomen en de kalende heesters door te dringen tot op de modderige aarde, die rook naar rotte bladeren en schimmels. Binnen een uur zou de duis ternis opnieuw bezit genomen hebben van de tuin. Op het moment, dat Petra het raam weer wilde sluiten, zag ze achter de rho dodendrons naast de schuur een schim. Even dacht ze dat het een hond was, maar het volgende moment richtte hij zich op, het was een man! Als verstijfd bleef ze staan kijken, het raam nog half open, haar hand aan de klink. Ze kon hem in deze halve duisternis niet her kennen, maar zijn gestalte deed haar sterk denken aan de man met de beige regenjas, die ze vanmiddag gezien had toen ze het politiebureau verliet. Als gehypnotiseerd bleef ze naar de man staren, totdat hij achter de schuur ver dween. Tenslotte kon ze zichzelf ertoe brengen het raam te sluiten. Haar ogen groot van angst en een hand tegen haar keel gedrukt liep ze de kamer uit. Op de gang keek ze verwilderd rond. Wat moest ze doen? Het liefst zou ze het uitgeschreeuwd hebben. En ze zou het ook zeker gedaan hebben, als er nog meer mensen in huis geweest waren, dan alleen Liane en haar moeder. Maar nu probeerde ze zich te beheersen. Haar moeder mocht ze niet verontrusten. Ze zou er een totale zenuwinzinking van kunnen krijgen. En Liane? Nee, niet direkt naar Liane hollen. „We zijn niet allemaal zo kin derlijk als jij" klonk nog na in haar oren. Zij was hier de oudste en zij zou nu de verantwoording op zich nemen. Natuurlijk zou ze haar zusje straks wel moeten inlichten, want als er iets ge beurde Aarzelend liep ze de trap af. Als er iets gebeurde.. Wat kon er ge beuren? De man kon naar binnen slui pen en haar vermoorden, zoals hij haar vader vermoord had. Misschien wilde hij hen alle drie wel vermoorden. Ze moest snel de voordeur op het nachtslot doen en de achterdeur op de knip! Dan zou ze de politie bellen. Ze stond op de onderste tree. Hij kon toch niet al in huis zijn? Het was net of ze een zacht gekraak in vaders studeerkamer hoorde. In paniek greep ze de hoorn van het telefoontoestel dat in de gang stond. Gelukkig wist ze het nummer uit haar hoofd. Ze had vandaag al eerder op het punt gestaan de politie te bellen. I De vriendelijke inspekteur De Weerd die ze kende van die afschuwelijke nacht op het bureau, stelde haar gerust: „We komen direkt juffrouw Veenendaal. Maakt u zich maar niet ongerust, we zijn in drie minuten bij u." Een beetje moediger nu, holde ze naar de keuken en vergrendelde de achter deur. Vervolgens terug naar de hal om 'de voordeur op het nachtslot te draaien. De voordeur was zwaar lichtbruin ei kenhout met een rond raampje als een patrijspoort. Ze keek naar buiten; voor bij de lichtkring van de lantaarn was alles duisternis. Ze drukte haar klamme rug tegen het koele harde hout van de deur en luisterde. Doodse stilte. Ze wist niet of de ramen beneden allemaal ge sloten waren, maar ze durfde niet te gaan kijken. Ze wachtte gespannen op het geluid van de sirene. Drie minuten had hij gezegd. Boven werd de deur van één van de slaapkamers geopend en weer gesloten. Moeder? Nee, Liane waarschijnlijk. Ze zou immers naar beneden komen om te eten. Op hetzelfde moment hoorde ze een auto de tuin indraaien. Het grind knis perde onder de banden. Dus ze hadden de sirene niet gebruikt. Nee, natuurlijk niet. De auto kwam binnen het licht schijnsel. Het was zo te zien met eens een politie-auto. „Waar kijk je naar?" „Hè?" „Waar kijk je naar?" Liane stond on deraan de trap. „Politie." Twee mannen kwamen de stoep op. Eén in een begie regenjas, de anaer in een grijze en een hoed op. Ze wachtte tot de man in de beige jas aanbeide. De man met de hoed was inspexteur De Weerd. Met een zucht van verlichting opende ze de deur. Toen hoofdinspekteur Van Benten Kasper Blazoen Dij het bureau had af gezet, besloot hij eerst te gaan eten. Vlakoij het bureau was een goede chi nees. Hij was daar een trouwe gast en hij kon erop rekenen, dat hij Dinnen een kwartier een smakelijke schotel voor zijn neus zou krijgen. Binnen het uur kon hij weer terug zijn op het bu reau. Hij moest nog enkele rapporten tiKKen. Hovendien kon er bericht Komen over Arjens. Hij zuchtte. Hij was er steeds minder gerust op, dat hij er goed aan gedaan had door de schilder te laten opsporen. Hij had immers niet één enkel bewijs tegen de man. Als hij er naast zat.. In eerste instantie had hij Gloria Veenendaal geloofd, toen ze zei dat haar huwelijk goed was. Noem het intuïtie of iets anders, maar op dat mo ment had hij er niet aan getwijfeld dat ze de waarheid sprak. Toen was Berend Brons met de schilder Arjens op de proppen gekomen. Haar minnaar had hij hem genoemd. En bij het zien van het naaktportret was hijzelf daarvan ook overtuigd geraakt. Het lag zo voor de hand.. Maar er was geen enkel bewijs. De nasi rames was lekker. Van Benten kwam tot die ontdekking, toen hij zijn bord al bijna leeg had. Van het grootste gedeelte had hij niets geproefd, zo was hij in gedachten bezig geweest met de zaak Veenendaal. Een vooraanstaande zakenman die in zijn omgeving heel populair scheen te zijn, werd zonder de geringste aanlei ding vermoord. Zo leek het tenminste. Maar er wordt nu eenmaal zelden ie mand vermoord zonder aanleiding. Ze hadden geen sporen van inbraak ge vonden en er werd bovendien niets gemist. Geen gewone inbreker dus. Zijn vrouw en zijn dochter waren hem allemaal zeer toegewijd. Goed, toege geven er waren natuurlijk wel een paar stekeltjes hier en daar. Berend, de echt genoot van de oudste dochter vond, dat hij veel te weinig verdiende. O ja, het was hoogst waarschijnlijk dat hij Charles zou opvolgen in de zaak, hij nam hem zelfs al veel werk uit handen. Maar er werd niet over een officiële regeling gesproken. (Wordt vervolgd) 50 50 I 50 50 KONTAKTMIDDAG VOOR BORSTKANKERPATIENTEN Op woensdagmiddag 18 januari a.s. houdt de „Aftercare-groep" van Goes de maandelijkse kontaktmiddag voor vrouwen, die een borstoperatie of -am putatie hebben ondergaan. Deze middag wordt gehouden in het gebouw van de P.M.D., Zonnebloem straat 53 te Goes. Aanvang 14.00 uur, einde omstreeks 15.30 uur. Maandag 16 januari: N.C.V.B. te Colijnsplaat: ds. Attema over: „Hoe komt een dominee aan zijn preek". Dinsdag 17 januari: N.C.V.B. te Wissenkerke: demonstratie van bedrijfsschap slagers uit Den Haag. N.C.V.B. te Kamperland: Dhr. J. van Leerdam over „Toekomstverwachting" Donderdag 19 januari: N.C.V.B. te Geersdijk: dhr. P. A. Wil- derom over: „Het leven achter het ijze ren gordijn". VOETBAL Zaterdag 14 januari: Bevelanders 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) SKNWK 2 Bevelanders 2 (2.30 uur) Wissenkerke 1 Kats 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 3 Krabbendijke 3 (2.30 u) Duiveland 3 Colpl. Boys 2 (2.30 uurj Colpl. Boys Al Duiveland Al (12.45 u) Vierde klas wintertoernooien: Poule C te Wissenkerke: Wissenkerke 3, ZSC 3, Apollo 4, Kloetinge 7 (12.15 uur). Poule D te Goes: SSV 3, Mevo 3, ZSC 4, Wissenkerke 4 (12.15 uur). Poule E te Kamperland: Bevelanders 3, Kloetinge 6, Hoedekenskerke 4, Ka- pelle 6 (12.15 uur). Poule O te Nieuwdorp: Nieuwdorp 5, Oostkapelle 4, Bevelanders 4, Meeuwen 5 (12.15 uur). Zondag 15 januari: Cortgene 1 Dreischor 1 (2.30 uur) BASKETBAL Vrgdag 13 januari: Dames: Delta-C. BC Sas (20.00 uur in Kapelle) Zaterdag 14 januari: Meisjes-asp.: Voorwaarts Delta-C. (10.00 uur in Axel) VOLLEYBAL Zaterdag 14 januari: Dames: Wiska 1 Mytilus 3 (14.00 uur) Heren: Mytilus 4 Wiska 2 (13.30 uur) Heren: Marathon Wiska 1 (17.00 uur) Dames: Wiska 2 Marathon 6 (15.30 u) Kruiswoordpuzzel no. 861 Horizontaai: 1. ligplaats voor scnepen 4. primitief wapen - 10. onbep. vnw. 13. rijstbrandewijn - 15. boomvrucht 16. hennepbraak - 17. verslag - 19. steeds weer - 21. vervoerbedrijf - 22. deel van de bijbel - 24. familielid - 25. N.V. (Fr.) 27. bekende motorraces - 29. ineenlo- pende kamers - 32. heilige - 34. geur 37. gelijke - 39. vaartuig - 40. vrouwelijk dier - 42. deel van de vinger - 43. deel van de bijbel - 44. zangnoot - 45. bo venste deel - 46. klein persoon - 47. nummer - 48. deel van een schip - 50. onbepaald voornaamwoord - 51. turkse titel - 52. meisjesnaam - 54. verlangen 56. en dergelijke - 57. schoonmaakartikel 60. normaalpeil - 61. toets alleen - 62. reeds - 63. meisjesnaam - 65. getij - 67. zangstem - 70. losgeld - 73. strijd - 74. Afrikaan - 76. erbarmen - 77. zijrivier van de Donau - 78. zelfzucht - 79. dwaas. Verticaal: 1. insekt - 2. plaats in Afrika 3. klerenhanger - 5. bontsoort - 6. voor zetsel - 7. eenheid van kracht - 8. hoofddeksel - 9. leerling (Frans) - 10. in de meeste gevallen - 11. vulkaan 12. plaats op Ameland - 14. kanaalpeil 16. godsdienst - 18. Frans onbep. vnw. 20. zangnoot - 23. tandarm zoogdier 26. deel van de week - 28. tot en met 30. plaats in Friesland - 31. schedelboor 32. natuurkundeterm - 33. het dringen 35. klepper - 36. strijdperk - 37. muziek- oefening - 38. water in Gelderland - 41. plakmiddel - 49. zeer onaangename pijn 51. plaats in Zuid-Holland - 53. de dato 55. voorzetsel - 57. reptiel - 58. voeg woord - 59. hevige wind - 61. losse naad 62. water in Brabant - 64. herkauwer 66. haast - 67. sportartikel - 68. rijks grens - 69. nieuw (in samenstellingen) 70. onderricht - 71. godsdienst - 72. treiter - 75. Amerikaans soldaat. Oplossing kruiswoordpuzzel no 860 Horizontaal: 1. kaketoe - 7. maraboe 13. ado - 14. aalfuik - 16. eel - 17. neon 19. slons - 20. sire - 21. ram - 23. art 24. het - 25. rad - 27. ei - 28. ja - 29. sla 31. is - 32. dd - 33. elp - 35. rp - 37. in 38. kreng - 39. ander - 41. ri - 42. aar 43. of - 45. label - 47. ierse - 50. cc 52. pl - 53. ets - 55. we - 56. dl - 57. hoe 59. ik - 60. dij - 61. mia - 62. lek - 64. ser - 66. koe - 68. elim - 70. stier 72. lima - 74. eet - 75. staniol - 77. eea 78. feeling - 79. negeren. Verticaal: 1. kanarie - 2. ade - 3. koord 4. ta - 5. oas - 6. ella - 7. munt - 8. ais - 9. rk - 10. beits - 11. oer - 12. elegant - 15. forel - 18. na - 20. se 22. medemblik - 24. harderwijk - 26. as 30. li - 32. dr - 33. egale - 34. paris 36. pe - 38. kil - 40. roe - 44. schroef 46. ap - 48. se - 49. plataan - 51. co 54. trein - 56. di - 58. elite - 61. meier 63. em - 64. stag - 65. rein - 67. ol 69. lee - 70. stn - 71. roe - 73. mee 75. si - 76. lg.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1