NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de ..Vijf SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? V No. 4100 Donderdag 5 januari 1984 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post f 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. 16 „Fijne meid", merkte Marnix tussen twee happen door op. „Een stuk van een meid". „Ja ja". „Ik denk dat ik maar eens werk van haar ga maken". Harry snoof luidruchtig. „Ze mag me nog steeds erg graag". „Ze is verloofd". „Ach wat!" Harry keek zijn zoon geïnteresseerd aan. „Denk je dat je een kans maakt?" Marnix haalde een schouder op. „Wie weet". „Ga je morgen naar de begrafenis?" „Nee, dank je wel, ik houd niet van die toestanden" „Je zou toch eigenlijk.." „Jij gaat toch?" „Natuurlijk. Als ik tenminste niet ziek word". Hij streek kreunend over zijn ogen. „Ik heb koppijn". „Moet je vooral gaan zitten zuipen". „Ik ga niet zitten zuipen. Ik neem één glas whisky tegen de griep". En toen de jongen verder zweeg: „Nou ik geloof dat ik maar naar bed ga". „Welterusten pa". „Ga je vanavond nog weg?" „Ik weet nog niet, ik zal nog wel zien" „Maak het niet zo laat. Eh, eh, denk er nog eens over of je morgen toch naar de begrafenis zou gaan. Maak je zeker een goeie indruk op Petra". „Welterusten paaaa!" Toen de taxi het hek van haar ouder lijk huis indraaide, begon Petra zich ein delijk een beetje te ontspannen. De gro te villa stond triest en leeg tussen de druilerige bomen. Het leek wel of er niemand thuis was. Niettemin werd de deur vlot open gedaan op haar bellen. Ze stoof met een haastige groet langs Hilda heen. „Waar is moeder?" De taxi stond nog te wachten. Ze had nog niet betaald. Ze zou vragen of moeder wilde betalen, ze zat deze maand zo krap. „Je moeder is op haar slaapkamer. Ze wil door niemand gestoord worden". Petra, die al bij de deur van de zit kamer stond, draaide zich op haar hak ken om. „Migraine?" „Migraine". „O hemel". Niemand van de familie zou het wa gen moeder te storen als ze migraine had, behalve haar vader en zijzelf een enkele keer, maar dan alleen als het echt noodzakelijk was. Ze overwoog of dat nu het geval was. Het volgende mo ment stoof ze naar boven. Natuurlijk zou moeder naar haar luisteren, als ze vertelde wat ze vandaag allemaal had meegemaakt. Dat geld kwam dan van zelf. Die chauffeur moest maar even wachten. Ze luisterde even aan de slaapkamer deur. Doodstil daarbinnen. Ze klopte zachtjes en zonder een antwoord af te wachten sloop ze naar binnen. „Ben jij het Petra?" Ze voelde medelijden in zich opwel len. Haar moeders stem klonk als van een doodziek kind. „Ik ben blij dat je er bent, lieverd". Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelqks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE •I Petra ging op de rand van haar bed zitten. „Is het zo erg?" „Zou je eens met Liane willen pra ten?" fluisterde Gloria. „Liane? Wat is er aan de hand?" „Ze pakt haar koffers". „Ze doet wat?" „Ze zegt dat ze morgen na de begra fenis vertrekt" „Maar waarheen in godsnaam?" „Waarheen dacht je? Naar Parijs na tuurlijk. Ze heeft het de laatste maan den toch nergens anders over gehad. Alleen haar vader kon haar tegenhou den. Nu ziet ze haar kans schoon. Hij is nog niet eens begraven en nu pakt ze haar koffers al". Ze smoorde een snik. „Kom mams, wind je niet zo op. Ik zal wel even met haar gaan praten. Is ze nou helemaal.." Ze was al bij de deur toen ze zich de taxi herinnerde. „Mams, ik ben met een taxi gekomen. Ik zal straks wel uitleggen waarom. Heb jij wat geld voor me om hem te betalen?" „Kijk maar of je mijn zwarte tas ziet. Daar zit mijn portemonnee in". Petra sloot de slaapkamerdeur zo ge ruisloos mogelijk achter zich. Vervolgens rende ze naar beneden. In de hal kwam ze Hilda tegen. „Ik ga naar huis, kind. Ik ben klaar". „Dat is goed Hilda, tot morgen". „Ik kom morgen gewone tijd. Zeg dat maar tegen je moeder". Petra draaide zich vragend naar haai om. „Ja zie je, anders kom ik nooit op zaterdag, maar omdat het morgen wel een drukke dag zal worden vanwege de begrafenis.. Nou ja, ik dacht ik zal maar effe komen helpen. Ik zou niet weten wie er anders „Nee, dat is zo. Daar had ik nog hele maal niet aan gedacht". „De meeste mensen zullen wel in de aula komen, maar je weet nooit hoe het loopt op zo'n dag." Hilda zuchtte diep en bibberig. „Enfin, dan ga ik maar. Tot morgen". „Tot morgen. Enne., bedankt alvast". Voor het eerst sinds lange tijd zag ze Hilda. Ze was ouder geworden. Het brui ne haar met al die grappige krulletjes, waar ze zo aan gewend was, bleek grijs geworden. Ze leek ook magerder, of had die jurk altijd zo wijd om haar heen gehangen? Hilda was groot met een enorme boezem. Alles was altijd strak, mollig en rond aan haar geweest. Haar gezicht glad met bolle, glimmende wan gen. Maar nu leek ze op een of andere manier wat slapper. Als een opblaaspop die een klein beetje leeggelopen is. Petra legde even een hand op haar arm, maar Hilda scheen het niet te mer ken en opende de voordeur. „Verrek, die taxi staat er nog steeds". „Weet ik, hij moet zijn geld nog heb ben". Het was donker buiten. Het woei een beetje, maar het regende niet meer. Zo nu en dan werden dikke druppels door een windvlaag uit de bomen gejaagd. Petra huiverde toen ze een paar natte spetters op haar schouders voelde. Ze had geen jas aan. Op het moment dat ze de taxi op de weg hoorde optrekken, zag ze het ach terlicht van Hilda's fiets achter de strui ken in de bocht van de laan verdwijnen. Het donker kwam op haar af. Ze liep snel de stoep op in de lichtkring van de antieke stallantaarn. Nu waren ze nog maar met zijn drieën in dat grote huis. Een belachelijke, pathetische gedachte, want Liane en haar moeder waren vaak genoeg met zijn tweeën thuis, soms zelfs Liane alleen. Dat ze het durfde. Al die schaduwen, alles bewoog, fluisterde, sis te Plotseling werd ze door paniek ge grepen; ze holde naar binnen en de zwa re voordeur sloeg met een knal achter haar dicht. Ze leunde even met haar rug er tegenaan, haar hand tegen haar mond gedrukt. Het was net alsof er een man. Ach wat! Ze begon langzaam in de rich ting van de zitkamer te lopen. Haar knieën beefden. Ineens verlangde ze er heftig naar dat het open vuur aan zou zijn, dat ze er met zijn allen omheen zouden zitten.. Ze zag dat het pas half zes was. Door het slechte weer was het zo vroeg donker. Waar bleef Tom? Hij had allang hier kunnen zijn. Ze had een briefje voor hem in haar brievenbus achtergelaten met de boodschap dat ze thuis was. Hij zou het zeker vinden, want ze had hem al vaker op die manier laten weten waar en wanneer hij haar bereiken kon. Ze deed de brievenbus dan niet op slot natuurlijk.De brieven bus niet op slot.. Eigenlijk belachelijk dat Tom geen sleutel van haar flat had. De brievenbus niet.Grote god, dan kon dus.Dan kon de man van de briefjes. Niet verder denken! Houd op! Ze keek om zich heen. Gelukkig de cognacfles stond er nog. Haar hand beefde toen ze zich een flink glas vol schonk. Ze plofte neer op het bankje en nam een gulzige slok. Dit was haar tweede cognac al vandaag, ze begon er al een beetje aan te wennen. Ze stak een sigaret op. Eindelijk schoot het haar te binnen dat ze haar moeder beloofd had met Liane te praten. Waar zou dat kind toch zitten? Nog steeds koffers pakken? Het was doodstil in huis. Petra dronk haar glas leeg en stond op. Ze voelde zich stukken beter nu. „Hè, ben jij thuis?" was de verbaas de begroeting van Liane. „Ja. Ik kon het op mijn flat niet meer uithouden. Marguérite is met vakantie". Ze ging op het bed zitten. Het was dui delijk dat Liane haar plan wilde door zetten. Alle kasten stonden open en overal lagen kleren. Ze had zelfs de posters van de muren gehaald. Petra kon zich voorstellen hoe ongezellig de kamer er straks uit zou zien. En dat ter wijl mams nog geen jaar geleden zich uitgesloofd had om er een gezellige meis jeskamer van te maken. Met dure meu beltjes, mooie gordijnen en een gezellige sprei. Toen, ze was net zeventien, had Liane het ouderlijk huis al willen ver laten, maar paps had er een stokje voor gestoken. Als troost was haar kamer toen opnieuw ingericht. Een schrale troost was het geweest, dat wist Petra ondanks het feit dat haar vader er nog een stereo-platenspeler had bijgedaan, een lievelingswens van Liane. Ze keek naar Liane's ontevreden ge zicht, gebogen over één van de twee grote koffers die klaar stonden. Mis schien hadden ze haar vorig jaar beter kunnen laten gaan. Wie weet wat ze nu ging uithalen daar in Parijs. Ze ging vast niet alleen. Hier zat Anton natuur lijk achter. Anton was tweemaal zo oud als Liane en had iets gluiperigs over zich, vond Petra. Wel knap om te zien, ontegenzeggelijk, maar hij had een on betrouwbaar gezicht. „Wat moest ze toch met die vent? En moest zij, Petra, nu haar zusje tegenhouden? Ze had wer kelijk even gedacht dat haar dat wel zou lukken, toen ze haar moeder een half uur geleden gerust stelde. Ze zou Liane op haar gemoed werken Petra pakte een sigaret van het nacht kastje. Wat moest ze zeggen? Ze had ineens het gevoel dat niet haar zusje daar stond, maar een brok graniet. Een won der dat paps haar nog zo lang thuis heeft kunnen houden; ze is keihard. Bo vendien is ze volwassen. Veel volwasse- ner dan ik, hoewel ze bijna twee jaar jonger is. Liane pakte ook een sigaret en ging naast Petra op het bed zitten. „Morgen na de begrafenis ga ik weg". Petra knikte alleen. Maar Liane keek haar niet aan, ze volgde de rook van haar sigaret, haar ogen half dichtgekne pen. „Het spijt me voor moeder dat ik al zo snel moet vertrekken, maar ik kan met Anton meerijden naar Parijs". „Ik dacht al dat het Anton was". „Hij heeft zijn reis voor mij toch al een dag uitgesteld. Hij heeft een con tract bij een Frans weekblad. Maandag moet hij beginnen, zondag wil hij de flat op orde brengen". „Hij is fotograaf, hè?" „Ja". „Ga jij daar ook wonen, op die flat?" „Voorlopig wel. Het is moeilijk om in Parijs een behoorlijke woonruimte te vinden tegen een redelijke prijs. Maar op den duur zal ik zeker een paar ka mers voor mezelf zoeken". „Je houdt toch niet van die man, wel?" Liane had ritsen vriendjes, de meesten wat ouder, maar ze scheen niet verliefd te zijn. „Nee, natuurlijk niet, maar hij kan me helpen bij mijn carrière." „Je wilt nog steeds fotomodel wor den?" „Absoluut". „Denk je dat ze in Parijs zitten te wachten op een meisje zoals jij? Je bent daar één tussen zoveel andere mooie meisjes. En ze willen allemaal hetzelfde" „Maar daarom moet ik juist met An ton meegaan! Begrijp je dat dan niet? Ik besef heus wel dat ik een kruiwagen nodig heb. Welnu ik heb er één en die laat ik me niet ontglippen. Moeder zou dat moeten kunnen begrijpen. Ze heeft zelf ook eens aan het begin van een car rière gestaan". „Een carrière die ze opgaf voor paps. Ze heeft nooit wild geleefd, dat weet je. Eigenlijk is ze een heel kuise vrouw" (Wordt vervolgd). SUCCESVOLLE "ROOMPOTLOOP" Wat was dat eerste gedeelte van de „Roompotloop" op Oudejaarsdag lastig. Met de wind pal op de kop troxken de 129 deelnemers er op uit, de Noord- Bevelandse dijken en wegen over, op jacht naar het warme zwemparadijs Zeeland. Burgemeester P. Wisse had de deel nemers met een ferme knal, gevolgd door een vuurpijl, de polder ingescho ten. Al vlug werd het duidelijk, dat bij de senioren de aanwezige professionals, de winnaar van voorgaande keren Kees van de Heijde van de zege af zouden houden. Toch was zijn 4e plaats een prachtige prestatie. Spannend was het op de 5 km. Veel junioren hadden zin in de beker en in de daarbij behorende prijs: voor je elftal een dagje gratis in het zwem paradijs. De winnaar had er dan ook al heel wat weken voor getraind, ver telde hij. Jan Willem Meeuwse uit Rilland-Bath kwam als eerste over de finish. Omdat Jan Willem al 13 jaar was, kreeg hij wel de vrij kaartjes voor zijn elftal, maar de wisselbeker was voor Martin Ver burg uit Kamperland. Nadat alle deelneemsters en deelne mers zich in het subtropisch golfslagbad hadden gestort en de kou en de wind weer spoedig vergeten waren, werden door dhr. P. Hamelink de prijzen aan de winnaars uitgedeeld. De heer Hamelink dankt de voetbal vereniging „Bevelanders" voor de goede organisatie en prees de deelnemers voor de sportieve manier waarop deze „Roompotloop" tot een groot succes was geworden. „Laten we deze traditie in ere houden en er voor zorgen, dat er 31 december 1984 weer evenveel deel nemers zijn bij deze gezellige Room potloop". VOETBAL Zaterdag 7 januari: Colpl. Boys 1 Heinkenszand 1 (2.30 u) SKNWK 3 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Colpl. Boys Al DFS Al (12.45 uur) DFS 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Bevelanders 2 Kloetinge 3 (2.30 uur) ZSC 1 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Colpl. Boys 3 (2.30 u) Vierde klas wintertoernooien: Poule C te Wissenkerke, deelname van: Wissenkerke 3, ZSC 3, Apollo 4 en Kloe tinge 7 (aanvang 12.15 uur). Poule D te Goes, deelname van: SSV 3, Mevo 3, ZSC 4 en Wissenkerke 4 (aanvang 12.15 uur). Poule E te Kamperland, deelname van: Bevelanders 3, Kloetinge 6, Hoedekens- kerke 4 en Kapelle 6 (aanvang 12.15 uur) Poule O te Nieuwdorp, deelname van: Nieuwdorp 5, Oostkapelle 4, Bevelan ders 4 en Meeuwen 5 (aanvang 12.15 u) Kats 1 Spui 1 (2.30 uur) Zondag 8 januari: Kwadendamme 1 Cortgene 1 (2.30 u) BASKETBAL Vrijdag 6 januari: Dames: BC Sas Delta-C. (21.00 uur in Sas van Gent) BADMINTON Zaterdag 7 januari: Senioren: Wissenkerke Den Ossaert 1 (13.00 uur in gymzaal te Kamperland) Jeugd: Terneuzen 18 Wissenkerke. BILJARTEN Vrijdag 6 januari: Ons Genoegen Revanche (20.00 uur in De Kroon") Kruiswoordpuzzel no. 860 Horizontaal: 1. soort papegaai - 7. krop- ooievaar - 13. voormalige voetbalvere niging - 14. vangwerktuig voor paling 16. drank - 17. edelgas - 19. slordig mens 20. aanspreektitel - 21. mannelijk dier 23. deel van de wet - 24. lidwoord - 25. wiel - 27. vogelprodukt - 28. bevestiging 29. groente - 31. bestaat - 32. de dato 33. ivoor - 35. eerwaarde vader (Lat. afk.) - 37. voorzetsel - 38. dood dier - 39. niet dezelfde - 41. het Romeinse Rijk (Lat. afk.) - 42. bloeiwijze - 43. voeg woord - 45. adreskaartje - 47. uit Ier land afkomstige - 50. inhoudsmaat - 52. meervoud - 53. wandversiering - 55. pers. vnw. - 56. inhoudsmaat - 57. op welke wijze - 59. pers. vnw. - 60. deel van het been - 61. meisjesnaam - 62. deel van de Rijn - 64. sociaal econo mische raad - 66. herkauwer - 68. voor heen (Latijns) - 70. mannelijk dier - 72. plaats in Peru - 74. eetlust - 75. bladtin 77. een en ander - 78. intuïtie - 79. doen alsof iemand niet bestaat. Verticaal: 1. zangvogel - 2. groet - 3. snoer - 4. zoals de akten getuigen (Lat. afk.) - 5. Franse ondergrondse strijd krachten - 6. meisjesnaam - 7. geldstuk 8. verhoogde toon - 9. godsdienst - 10. kleurstof - 11. ijzerhoudende grond - 12. sierlijk - 15. soort vis - 18. voorzetsel 20. selenium - 22, plaats in Noord-Hol land - 24. plaats in Gelderland - 26. spil 30. Chinese maat - 32. titel - 33. gelijke 34. mythologische figuur - 36. per ex presse - 38. koud - 40. strafwerktuig 44. bevestigingsmiddel - 46. waterhoogte 48. son eminence - 49. boom - 51. com pagnon - 54. vervoermiddel - 56. dat is 58. keurtroep - 61. rentmeester - 63. titel 64. scheepstouw - 65. helder - 67. geo grafische aanduiding - 69. watering - 70. stili novi - 71. staaf - 73. bijwoord - 75. zangnoot - 76. laatstgenoemde. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 859 Horizontaal: 1. ochtend - 6. protest - 11. la - 12. degelijk - 14. re - 15. vlet - 17. wees - 20. lenen - 22. gerst - 23. atol 25. lenig - 27. sier - 29. notie - 31. ere 32. delta - 33. te - 34. eren - 36. kaan 38. an - 39. ga - 40. ir - 41. ld - 42. eg 43. ma - 44. skat - 46. klef - 48. ea 50. aneta - 52. aal - 54. laars - 56. agio 57. garen - 59. klep - 60. negen - 62. medio - 64. dras - 66. tere - 67. ad - 69. standje - 72. mg - 73. geratel - 74. legende. Verticaal: 1. olifant - 2. ca - 3. eden 4. netel - 5. dg - 6. pl - 7. rijweg - 8. oker - 9. sr - 10. teheran - 13. eb - 15. vlot - 16. lelie - 18. essen - 19. stil 21. neen - 22. giek - 24. toegang - 26. nr 28. etagere - 29. erika - 32. dadel - 35. era - 37. all - 43. maandag - 44. stoer 45. taan - 46. klem - 47. fakir - 49. asperge - 51. eind - 53. ar - 55. aloe 57. geste - 58. netje - 61. gast - 63. deeg 65. nn - 68. de - 70. al - 71. dl - 72. md.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1984 | | pagina 1