NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD FH Moord in de «Vijf SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Vergader-agenda voor clubs, e.d. Ito. 4098 Donderdag 15 december 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ20,per jaar, Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Op de trap kwamen ze Harrie Rech ter tegen. Hij keek verbaasd, maar niet geschrokken. Hij lichtte zijn hoed. Van Benten en Blazoen keken hem na. Zijn lichtbeige regenjas lichtte even op tegen het halve duister van die regen achtige straat. Toen viel de voordeur weer dicht. Na drie smalle, steile trappen, een ontelbaar aantal kale, houten treden; stonden ze voor een verveloze deur. ARJENS KUNSTSCHILDER. Verdraaid, het lijkt wel een roman uit de vorige eeuw. „Vrouw van voor aanstaand burger houdt het met arme kunstschilder". Van Benten zocht naar een bel, maar die was er niet. Hij klopte bescheiden. Ze wachtten zwijgend. Hij klopte nogmaals, maar nu veel harder. Tenslotte bonsde hij met volle vuist te gen de deur, zo hard dat Blazoen bang was dat deze het zou begeven. „Blijf jij hier even staan. Laat er niemand in of uit. Ik ga boven eens even kij ken. Om deze tijd van de dag moet er toch iemand zijn die ons over die vent kan inlichten". „Ik kan de deur wel forceren", stelde Blazoen voor. „Nee, wacht daar nog maar even mee. Misschien is het niet nodig". Van Benten liep de trap op naar de vierde verdieping. Daar stond hij op een portaaltje van hooguit twee vier kante meter. Er waren twee deuren. Een met een naamplaatje, keurig ge schilderd. Een ander zonder naam plaatje en verveloos. Hij probeerde de laatste. Niet op slot tot zijn verbazing. Slechts een steile houten trap die waar schijnlijk naar de zolder voerde. Hij sloot de deur weer en klopte nu op de glanzende verf van de andere. Hij wachtte. Er was wel iemand thuis, leek het. Met zijn oor tegen de deur klopte hij nogmaals. Vaag drong het geluid van radiomuziek tot hem door. Zijn ogen begonnen wat aan het schemerige licht te wennen. In de muur boven de trap bevond zich een klein vuil raam dat een waas grijs licht doorliet. Eindelijk kwam hij tot de ontdekking dat er hier wél een bel was. Hij drukte zijn duim hard en langdurig op het knopje. Zijn geduld was op. Een paar seconden later stond hij te genover een forse blonde man met kort geknipt haar en een snor van reusach tige afmetingen. Hij droeg een lichte koltrui en een donkere broek. Zijn ge laatstrekken waren moeilijk te onder scheiden omdat hij met zijn rug tegen het licht stond. Prettig diffuus licht. Van Benten deed onwillekeurig een stap achteruit. De grote vierkante scha duw maakte een dreigende indruk. „Goede middag, wat is er aan de hand?" De zware stem galmde door het trappenhuis. „Kun je niet normaal aan bellen?" Hij liet zijn ogen over het klei ne, natte mannetje dwalen. Van Benten voelde zich een verzopen kat. Hij tastte in zijn binnenzak of hij zich zou kunnen legitimeren als het no dig was. „Ik had al tweemaal geklopt", gromde hij een beetje gegeneerd. Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE II „Geklopt, zegt u?" Jéézus geklopt, zegt hij!" Een stem als van een acteur die zijn best doet om zich tot op de achterste rij verstaanbaar te maken. Alsof ik dat zou horen als ik stu deer". „Ja, laat me er nou maar even in. Ik moet u een paar vragen stellen". De hoofdinspecteur werd een beetje giftig. „Verdraaid, wie bent u eigenlijk?" Van Benten stelde zich met gedem pte stem voor alsof hij daardoor het ge galm van de ander wat kon afzwakken „Politie?" „Ja", Van Benten fluisterde nu bijna en begon zich langs de man naar binnen te wringen. Ongetwijfeld was nu het het hele huis op de hoogte. Straks kreeg hij nog verwijten dat hij niet discreet te werk was gegaan. Tenslotte stond hij in een zaal van een kamer die modern en smaakvol was ingericht. De man die volgens het naambordje Harmen Maas moest heten, sloot de deur en leunde er met zijn schouder tegenaan. „Nou vooruit, wat is er aan de hand? Ik heb niet veel tijd, ik moet studeren" Hij knikte in de richting van een grote, witte vleugel „U bent pianist?" „Nee man, klarinettist". Nu zag Van Benten een klarinet op de vleugel liggen naast een stapeltje muziek. „Gek, ik heb u helemaal niet horen spelen toen ik op de gang stond" zei hij peinzend, „of ja toch! Het was alsof er een radio zachtjes aanstond". „Dat kan wel kloppen. Je hoort op de gang bijna niets als ik speel. Ik heb hier de hele zaak geluiddicht laten ma ken. Ze hadden me er anders uitge gooid". Van Benten knikte en keek onderwijl eens rond. Zo te zien een echte man- nenkamer. Waarom kon hij niet zeg gen. Naast de vleugel viel een reusach tige open haard op met direct daar naast een grote stenen bar die groten deels in de muur verzonken lag. Indi rect licht gaf een warme gloed aan 'n dozijn min of meer gevulde flessen. Twee zware, leren banken die elk plaats konden bieden aan minstens drie men sen, maar die nu vol lagen met pape- rassen. Dan een groot raam, waarvoor de gordijnen gesloten waren. Aan de andere kant van het raam een nis met een divanbed. Vervolgens een deur die open stond de keuken. „Ik kom voor Arjens", zei hij toen hij alles met een snelle blik overzien had. „Is hij thuis?" De man leek te schrikken. Maar in zijn stem klonk een soort geforceerde opluchting. „God, ik dacht dat u mij moest hebben. Weer de een of andere stomme bekeuring niet betaald, dacht ik". „Weet u waar Arjens is?" „Ja." Hij aarzelde even. „Hij is op weg naar Spanje". „Hij is op weg naar Spanje zegt u? Wanneer is hij vertrokken?" „Gisternacht om één uur". „Verdraaid nogaantoe". Hij begon koortsachtig te rekenen terwijl hij met zijn ogen de kamer afzocht naar een telefoon. Déar! Maar de ander was hem voor. Hij legde zijn grote hand dreigend over het toestel. „Je wacht nou eens even. Niet zo haastig. Waarom moet u Jacques hebben?" „Gaat je geen barst aan". Maar hij deed geen poging om zich meester te maken van het toestel. Het grote staand horloge naast de slaapnis tikte statig en nadrukkelijk de kostbare minuten weg. Hij kon beter gaan. Weer was de blonde reus hem voor. „Wacht nou toch even man. Gaat het soms om die moord? Van Benten keek naar de arm als een lantaarnpaal die hem de weg versper de en trok alleen even zijn rechter wenkbrauw op. „Nou ik kan u vertellen dat Jacques daar niets mee te maken heeft". „Zo?" „Nee, dat is niets voor hem". „Heeft u de sleutel van zijn appar tement?" „Nee". „Nou, dan trappen we de deur wel in". Harmen gromde iets onverstaanbaars en haalde een sleutelbos tevoorschijn. „Dat kunt u die arme Jacques niet aan doen". Van Benten keek ongeduldig toe ter wijl de man een sleutel van de ring haakte. „Heeft Arjens telefoon?" „Ja. Maar ik verzeker u dat u fout zit. U verprutst uw tijd". Van Benten was al halverwege de trap naar beneden, bedacht zich en sprong met twee treden tegelijk weer naar boven. Heeft u zijn adres, daar in Spanje?" „Ja. Dat moet ik wel ergens hebben". Was zijn manier van doen zoëven ook zo traag geweest? „Zoek het dan snel voor me op, man". „Het is een plaatsje even over de grens aan de Atlantische kant". Harmen streek bedachtzaam de punten van zijn snor omhoog. „De naam wil me op dit moment niet te binnen schieten". Van Benten draaide zich driftig om en begon weer naar beneden te lopen „Schrijf het voor me op en breng het naar beneden Als hij inderdaad met de zaak niets te maken heeft, zoals u zegt, kan het geen kwaad een beetje haast te maken". In het appartement van Arjens storm de hij regelrecht naar de telefoon. „Misschien kunnen we hem nog te genhouden, voordat hij aan de Spaanse grens is. Dat voorkomt een hoop ge donder. Als de ouwe nu maar wil mee werkenIk heb geen enkel bewijs. En voor dit zaakje hebben we Interpol nodig. Begin jij maar vast met Daar was het bureau. „Verbind me snel door met meneer Visser Harmen Maas kwam binnen en wierp een spottende blik op Van Benten die enigszins opgewonden zijn verhaal af raffelde. „Zeg maar tegen die collega van je dat hij er glad naast zit". „Ik zal wel wijzer wezen", antwoord de Kasper. „Als die eenmaal iets in zijn hoofd heeftHij stootte tegen een ezel en slechts door een zeer snelle beweging slaagde hij erin het doek dat er op stond op te vangen. Hij plaatste het terug op de ezel en bekeek het aan dachtig. Een surrealistisch landschap met daarin een kleine vrouwengedaan te. Hoewel het figuurtje niet groter was dan een halve decimeter, herkende hij haar. Het was Gloria Veenendaal. „Dus ze kent hem wel", zei hij tegen Harmen, die over zijn schouder mee keek. „Ja natuurlijk kent ze hem", brulde de klarinettist. Van Benten gebaarde driftig. „Natuurlijk kent ze hem" herhaalde Harmen nu wat zachter. „Ze poseert al jaren voor hem". „Aha". Blazoen keek om zich heen. Het ver trek was sober ingericht. Behalve een paar grote houten kisten met daarop een groot aantal tubes, kwasten enz. een dozijn doeken her en der op de grond tegen de muur geplaatst, twee ezels, stond er een ouderwets hemelbed van enorme afmetingen en een rust- bankje in Louis Seize-stijl. Dat was alles wat er aan meubelen stond, als je ten minste de dikke leren kussens die te gen de verhoogde haardplaats lagen niet meetelde. De verkoolde blokken in de open haard verspreidden nog de scherpe geur van pas verbrand hout. Nog niet zo lang geleden had hier een vuur gebrand. Blazoen luisterde met één oor naar het relaas van zijn chef. „U denkt dat hij niets met de moord te maken heeft?" fluisterde hij tegen Maas. „Absoluut niet". „Waarom is hij dan zo overhaast naar Spanje vertrokken?" „Hij is niet overhaast vertrokken. Hij...." „Heeft u het adres?" kwam Van Benten er scherp en dwingend tussen door. Maas overhandigde hem een papier tje en slenterde terug naar Blazoen, die begonnen was met een muurkast te doorzoeken. Alleen wat versleten kle ren vol verf. Van Benten legde te hoorn op de haak. „Visser zal zijn uiterste best doen, maar hij garandeert niets. Zolang we geen bewijzen hebben kunnen we niet te veel tamtam maken". Blazoen hield met een koddig gebaar een glanzend kledingstuk voor zijn buik. „Wat is dat?" Van Benten kwam wat dichterbij, één wenkbrauw omhoog. „Een kamerjapon. Vast niet gemaakt voor een heer. Is dat van haar?" vroeg hij aan Harmen. „Dat denk ik wel". Kasper floot scherp tussen zijn tan den, maar hield er het volgende mo ment mee op omdat hij zich bedacht dat Van Benten daar altijd razend om werd. Deze keek hem nu slechts even ge ïrriteerd aan en wendde zich toen tot Harmen. „Ze heeft een verhouding met hem, nietwaar?" „Wie?" „Ja kom nou, u weet best wie ik be doel. Heeft Gloria Veenendaal een ver houding met die Arjens?" „Weet ik veel. Dat moet u Jacques zelf maar vragen". (Wordt vervolgd). Donderdag 15 december: Kerstfeest van de N.C.V.B. te Geersdijk. Maandag 19 december: Kerstavond van N.C.V.B. Colijnsplaat. Dinsdag 20 december: Kerstavond van N.C.V.B. Wissenkerke met de bejaarden. Woensdag 21 december: Kerstavond van N.C.V.B. Kamperland. KONTAKTMIDDAG VOOR BORSTKANKER-PATiENTEN Op woensdagmiddag 21 december a.s. houdt de „After-care-groep" van Goes de maandelijkse kontaktmiddag voor vrouwen, die een borstoperatie of -am putatie hebben ondergaan. Deze middag wordt gehouden in het gebouw van de P.M.D., Zonnebloem straat 53, Goes. Aanvang 14.00 uur, einde omstreeks 15.30 uur. TRIMLOOP TE COLIJNSPLAAT De Goese Atletiekvereniging AV '56 organiseert een trimloop in samenwer king met v.v. Colijnsplaatse Boys te Colijnsplaat. Start: sportkomplex van de v.v. Col. Boys. Afstanden 5 en 10 km. Datum: zaterdag 24 december. Aan vang 15.00 uur. Inschrijving: vanaf 14 uur in de kantine van de v.v. Colijns plaatse Boys. Kleedruimte is aanwezig. Kosten voor deelname: 3, Inlichtingen: Tel. 01100- 1 23 10. VOETBAL Zaterdag 17 december: Bekerwedstrij den Wolfaartsdijk 2 Colpl. Boys 1 (2.30 u) Middelburg 2 Wissenkerke 1 (2.30 u) Competitie: Colpl. Boys 3 Wissenkerke 2 (2.30 u) Mevo Cl Wissenkerke Cl (11.00 uur) Zierikzee C2 Cortgene Cl (11.00 uur) Zondag 18 december: Cortgene 2 Volharding 4 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 17 december: Dames: Ardito 2 Wiska 1 (14.45 uur) Heren: Wiska 1 Mytilus 4 (13.30 uur) Mytilus 6 Wiska 2 (15.00 uur) Dames: Wiska 2 Mytilus 4 (15.00 uur) Recreatie: Wiska 's-Gravo (8.55 uur te Goes) BASKETBAL Vrydag 16 december: Dames: Delta-C. De Buckett (20.00 uur te Kapelle) Zaterdag 17 december: Jongens-asp.: Souburg Delta-C. (17.00 uur te Souburg) BADMINTON Zaterdag 17 december: Senioren: Schepnet 1 Wissenkerke Kruiswoordpuzzel no. 858 Horizontaal: 2. onderwijzer - 8. samen- geplakte massa - 12. als volgt - 14. be vestigingsmiddel - 15. suf - 16. ledemaat 18. plaats in Gelderland - 19. het Ro meinse Rijk (Lat. afk.) - 20. zangnoot 22. helder - 24. persbureau - 26. wol pluisje - 28. bevel - 29. voorzetsel - 30. voorzetsel - 32. rivier in Brabant - 34. geneesmiddel - 35. genotmiddel - 38. water in Friesland - 39. sieraad - 41. vogel - 42. narigheid - 44. titanium 46. dyne - 47. in orde - 48. voegwoord 49. mythologische figuur - 53. vierhan dig zoogdier - 56. soort gereedschap 57. of dergelijke - 58. doorn - 61. berg op Kreta - 62. vuistslag - 64. ambts halve (Lat. afk.) - 65. water in Brabant 67. of eerder - 68. rivier (Spaans) - 69. voorzetsel - 71. flesafsluiting - 73. van onderen - 74. persoonlijk voornaam woord - 75. snel - 77. deel van de hals 78. zangstem - 80. beleefdheidsbetuiging 82. deel van een Franse ontkenning 83. meisjesnaam - 84. vogel. Verticaal: 1. maand - 3. maanstand - 4. een zekei'e - 5. reinigingsmiddel - 6. mossteppe - 7. in persoon - 8. inhouds maat - 9. onbehouwen - 10. vrouwelijk schaap - 11. nieuwe maan - 13. angst 15. soort band - 17. zangnoot - 21. over eenkomstig - 23. bijwoord - 25. rivier in Italië - 27. dubbelklank - 28. vrou welijk dier - 31. deel van een jaar - 33. ontkenning - 34. ijzeren pen - 36. bestaat 37. slede - 39. elasticiteit - 40. halte plaats - 43. schaakstuk - 45. Turks decreet - 46. deel van een etmaal - 50. meisjesnaam - 51. algemeen bekend 52. voormalige voetbalvereniging - 53. groente - 54. Engels voorzetsel - 55. zangnoot - 59. etenbereider - 60. plaats in het Gooi - 62. zangnoot - 63. lengte maat - 66. bouwland - 68. gebogen - 70. opdracht - 72. Frans lidwoord - 73. afgelegen - 76. voor - 78. voorzetsel 79. onder andere - 80. en omgekeerd 81. lidwoord. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 857 Horizontaal: 1. gravin - 7. kapper - 12. sire - 13. erie - 14. an - 16. uiver - 17. pi 18. tennis - 19. stapel - 20. io - 21. ee 22. enig - 24. tetra - 26. torn - 28. procent - 29. proloog - 31. geld - 34. elifce - 35. blos - 38. ap - 39. re - 40. monaco - 42. ornaat - 43. ms - 44. baker 45. nt - 46. alge - 48. elia - 51. letter 52. logger. Verticaal: 1. gratie - 2. as - 3. vinnig 4. ir - 5. neus - 6. revolte - 7. kers 8. ar - 9. pikant - 10. pe - 11. ruilen 15. neon - 17. peer - 23. idool - 24. tante 25. aarde - 27. obool - 30. mirakel - 31. gammel - 32. epos - 33. draalt - 35. bondig - 36. oran - 37. setter - 41. ober 42. orel - 46. at - 47. ge - 49. lo - 50. ag.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1