NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de „Vijl Gratiën SPORTAGENDA druk en uitgave: drukkerij markusse te wissenkerke - tel. 01107 -13 08 - giro 206882 FEUILLETON Zeeland Magazine? postbus i - 4490 aa wissenkerke Aan onze abonnee's en adverteerders. n00rd-bevelandse voetbaljunioren in zwemparadijs zeeland voetbal volleybal badminton biljarten No. 4097 Donderdag 8 december 1983 87e jaargang Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Misschien juist omdat ik de schoon zoon ben. Ik had wel eens de indruk, dat mijn schoonvader van mij een veel hogere inzet verwachtte dan van ieder ander. Het was alsof hij me steeds op de proef stelde." „En u doorstond dat alles omdat u in de toekomst toch de zaak zou overnemen, niet waar?" „Nou neeja." Berend zocht ver ward naar zijn woorden. „Ik bedoel, ik wist het niet zeker. Hij heeft het nooit met zoveel woorden willen zeggen, of schoon ik zijn werk overnam als hij er niet was." Marga kwam binnen met een peutert je op haar arm. Ze zette hem in de box, waarop hij terstond begon te blèren. Haastig duwde ze hem een lange vinger in zijn knuistje. „Heb je de boeken bij je?" „Ja, natuurlijk heb ik de boeken bij me." Van Benten nam samen met Berend de boeken van de zaak door en noteerde zo nu en dan iets. Inkomsten en uitgaven van de laatste maanden. Namen van relaties en konkurrenten. Marga kon het niet laten er zo nu en dan een opmer king tussendoor te gooien, waarop Be rend steeds geïrriteerd reageerde. Eindelijk klapte Van Benten zijn boekje dicht en borg zijn vulpen op. „Ik geloof dat ik nu wel alles heb. Dank u vriendelijk voor de moeite." „O, geen dank." Marga vertrok naar de keuken om eten voor de kinderen klaar te maken. „De twee anderen spelen bij de buren, maar ze zullen zo wel thuis komen." Hij begreep, dat hij nu zou moeten vertrekken. Niettemin stak hij een si gaar op. „Wilt u een borrel met me drinken?" „Graag." Peinzend keek hij in zijn glaasje. Hij vroeg zich af wie er anders in aanmerking zou komen om de zaak voort te zetten, als Berend zou afvallen. Wat zou er gebeuren als Berend geen kroonprins bleek te zijn? Dat testament zou wel eens zeer onthullend kunnen zijn. „Zo op het eerste gezicht kan ik nie mand van de relaties of konkurrenten aanwijzen die voldoende redenen zou hebben om uw schoonvader te vermoor den." „Nee, ik geloof ook niet, dat u het in die richting moet zoeken." Van Benten keek hem plotseling op merkzaam aan. De toon waarop hij het zei, had hem getroffen. „In welke rich ting dan wel?" „Wist u dat mijn schoonmoeder een minnaar heeft?" Petra onderdrukte de neiging om het gelinieerde papiertje ongelezen te ver scheuren. Tegen beter weten in keek ze door het raam boven de brievenbussen. Natuurlijk was Marnix allang weg. Het briefje tot een prop verfrommeld in haar hand liep ze in de richting van de lift. Op de derde verdieping haalde ze de sleutel van de flat uit haar tas en even later stond ze binnen. Moeizaam Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelqks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: knoopte ze haar natte sjaal los. Haar handen bibberden een beetje. Ze zou de verwarming.. Zonder die gedachte te beëindigen staarde ze naar de grond. Het wollen vest dat ze die ochtend ge wassen had, lag voor haar voeten op de grond, terwijl ze het vanmorgen en dat wist ze zeker op een knaapje voor het open slaapkamerraam had ge hangen. Ze keek zoekend om zich heen. Het knaapje hing aan de kruk van de badkamerdeur. Terwijl ze haar jas losknoopte liep ze naar de slaapkamer, een spoor van re gendruppels op de vloerbedekking ach terlatend. Het raam was dicht. Ze liet de natte jas over haar schouders glijden en liet hem liggen waar hij lag, onver schillig voor de gevolgen. Langzaam ging ze op het bed zitten en keek met een lege blik voor zich uit. Zo nu en dan ging er een rilling door haar heen. Was ze soms bezig om gek te worden? Echt gek? Zou ze niet beter dr. Simons raadplegen? Hij was een bekend psy chiater in de stad en een kennis van haar ouders. Ze streek over haar voor hoofd en zuchtte diep. Je hoorde wel eens van mensen, die na een zware schok krankzinnig geworden waren. Zou ze dr. Simons bellen? Het goedige, wat zwaarmoedige ge zicht van de vergrijsde man voor haar geestesoog deed haar onwillekeurig glimlachen. Ach wat! Ze stond plotseling energiek op. Waarschijnlijk had ze het vest gedachtenloos mee naar de gang genomen en daar aan de badkamerdeur gehangen. Natuurlijk was ze wat ver strooid door de gebeurtenissen van de laatste dagen. „Maar nog niet gek," mompelde ze hardop. Toch kon ze het niet laten om in de woonkamer kritisch om zich heen te kij ken. Die krant.. Het was de krant van gisteren; ze had hem vanmorgen in bed gelezen. Ze kon zich niet herinneren dat ze hem opgeruimd had. Hij had nog naast haar bed op de grond moeten liggen. En nu lag hij daar op de stoel. Had ze hem vanmorgen mee naar de kamer genomen of niet? Ze kneep haar ogen dicht in een uiterste inspanning om zich het te herinneren. Tenslotte haalde ze haar schouders op. Natuurlijk had ze hem daar zelf neergelegd. Wie had het anders kunnen doen? Niemand kon hier zomaar binnenkomen. Alleen Marguérite en zijzelf hadden een sleutel. En Marguérite zat op Mallorca. Er was een reservesleutel. Ze liep naar het kleine antieke bureau dat voor het raam stond. Ze rommelde wat in de onderste linkerla en hield de bewuste sleutel in haar hand. Ze legde hem weer terug, sloot de la en trok vervolgens de bovenste la open. Haar chequeboek, paspoort en zelfs de gouden zegelring die ze nooit droeg, lagen er nog. Zie je nou wel! In de keuken de vertrouwde aanblik van een reusachtige berg vuil vaatwerk. Ze besloot eerst haar haar te drogen met de föhnkam. Daarna zou ze zich door de rommel in de keuken heen werken. Haar slaapkamer lag aan de voorkant, evenals de kamer van Mar guérite. De keuken en de woonkamer aan de achterkant. Tussen de keuken en Marguerite's kamer bevonden zich het halletje met de voordeur, het gan getje waarop alle kamers uitkwamen en de badkamer annex toilet. Op haar slaapkamer kamde ze haar lange haar uit. Regende het nog? Ze schoof de vitrage een klein eindje opzij en keek naar de grijze hemel boven het flatgebouw aan de overkant. Het motregende nog. Haar blik gleed naar beneden, de straat in. Ze schrok. In het portiek aan de overkant stond een man met een hoed en een beige regenjas. Was het Marnix..? Ach na tuurlijk was het Marnix niet. Ze kon het gezicht van de man niet zien. Hij stond iets gebogen. Ze keek boven op de hoed. Ze duwde haar gezicht tegen het raam en tuurde nog eens ingespan nen. Heel even twijfelde ze nog, maar toen was ze er zeker van. Het was Mar nix niet. Natuurlijk niet. Maar wie dan? Stond hij op haar te wachten? Ze begon weer te rillen. Het glas besloeg onder haar adem. Ze keerde zich van het raam. Niet in paniek raken. Ze liep naar de telefoon in de gang. Wie kon ze bellen? Voor het eerst sinds die vreselijke nacht voelde ze de dood van haar vader als een ste kende pijn. Tom was op dit moment onbereikbaar voor haar. Ze wist alleen maar dat hij over een uur op zijn vroegst op haar flat kon zijn. Marnix? Was waarschijnlijk ook niet thuis. Hij had het over een afspraak gehad. Als ik de politie eens bel, aarzelde ze. Ze zouden de man kunnen arresteren. £e beet op haar nagels. Kan een man ge arresteerd worden, omdat hij op een regenachtige dag in een portiek staat? Hij kan moeilijk beweren dat hij staat te schuilen, want het motregent alleen nog maar een beetje. Petra liep opnieuw naar de slaapkamer en keek naar buiten. Hij was er niet meer! Het was alsof er een dozijn strak gespannen snaren in haar hoofd zaten. Ze slikte een paar maal. Dat nare gevoel wilde niet wijken. Het liefst zou ze een deuntje gaan zitten huilen. De tegenzin om nog een minuut langer in de flat te blijven, weerhield haar. Ze zou naar huis gaan. Vertrouwde gezichten, Liane, haar moeder.. Het duurde tien eindeloze minuten voordat de taxi de straat inreed. Het was kwart voor zes toen Van Ben ten zijn auto voor het buro parkeerde. Kasper Blazoen zag hem aankomen en zuchtte. Hij had net naar huis willen gaan. Hij pakte het rapport dat hij zo juist getikt had van zijn buro en liep zijn chef tegemoet. Deze begroette hem nauwelijks. Hij stormde zijn kamer bin nen, gooide zijn hoed op een haak en begon zijn jas uit te trekken. De drup pels vlogen in het rond. „Ze heeft een minnaar." „Wat zegt u, chef?" „Ze heeft een minnaar," snauwde Van Benten en ging kribbig achter zijn buro zitten. „Wie?" „Gloria Veenendaal." „O." „Ja, o! Waarom hebben we aan die voor de hand liggende mogelijkheid niet gedacht? Een knappe vrouw die zoveel jonger is dan haar man heeft een min naar. Is dat zo ongerijmd?" „Nou, nee „En die minnaar vermoordt de echt genoot. Misschien samen met de echt genote, misschien op eigen houtje. Het verhaal is zo oud als de wereld. Nou? Wat zeg je daar van?" „Heeft die man het werkelijk gedaan? Ik bedoel „Ja, laat maar, Kasper, ik weet het. Ik heb nog niet dat aan bewijs. Maar eindelijk hebben we iemand met een motief. Eindelijk een aanknopingspunt." „Weet u de naam van de man?" „Naam en adres. We gaan er direkt naar toe." De ruitenwissers konden de gestage regenval nauwelijks aan. „Die vervloekte regen zou een mens uit zijn humeur brengen," gromde Van Benten. Verder zwegen ze vrijwel de gehele tocht. Toen ze er bijna waren, merkte hij op: „Het leek zo'n gelukkig gezin. Ik geloofde erin. En jij?" Blazoen haalde zijn schouders op. Hij had zich niet zo beziggehouden met de sfeer in de familie. Hij had zich bezig gehouden met opdrachten van prak tischer aard. Hij gaapte achter zijn hand. Hij begreep niet waarom de baas zich zo druk maakte. Natuurlijk was het niet te verwonderen dat zo'n mooie vrouw een vriendje had. Kasper was direkt weg van haar geweest. Natuurlijk was ze een stuk ouder dan hij, maar dat deed niets aan haar aantrekkelijkheid af. Tjee, als je bedacht dat ze de moeder van vier volwassen dochters was! Natuurlijk hadden ze direkt aan een dergelijke mogelijkheid moeten denken, maar het was de vraag of ze dan eerder op een aanwijzing in die richting ge stuit waren. Van Benten had natuurlijk kunnen vragen: „Mevrouw Veenendaal, heeft u soms een minnaar?" Tien tegen één dat ze ontkend had. Zeker als ze vermoedde of misschien zelfs wist dat hij schuldig was. De bewuste man woon de in het oude stadsgedeelte, even bui ten het winkelcentrum. De beide politiemannen deden geen enkele moeite meer om zich tegen de regen te wapenen. Van Benten niet, om dat hij te gespannen was. Bovendien was hij zijn hoed vergeten, iets dat waarlijk tegen zijn aard indruiste. En Blazoen was de laatste dagen al zo vaak natgeregend dat hij het nu niet eens meer merkte. Ze stonden voor een oud patriciërshuis uit de vorige eeuw. „De gevel is kortgeleden opgeknapt," mompelde Van Benten omhoog kijkend. Vier naamplaatjes onder elkaar met ernaast het verzoek om één-, twee-, drie- of viermaal te bellen. Hij belde driemaal. Op het plaatje ervoor stond de naam Arj ens. De deur werd door middel van een trekkoord geopend. Een beetje spook achtig vond Blazoen dat altijd. (Wordt vervolgd) Het eerstvolgend verschijnend ïummer van dit blad donderdag 15 december is tevens het laat ste nummer van 1983. Ook dat laatste nummer wordt huis-aan-huis over Noord-Beve land verspreid. Mocht u in dat nummer nog uw advertentie of Kerstgroet willen plaatsen, dan verzoeken wjj u vriendelijk de tekst in te willen leveren tot uiterlijk dinsdagmid dag te 12.00 uur. Het Nieuwjaarsnummer ver schijnt dan op vrijdag 30 decem ber en wordt ook weer huis-aan- huis verspreid. Uw advertentie hiervoor ver wachten wij tot uiterlijk woensdag 28 december 's middags 3 uur. Bij voorbaat dank voor uw me dewerking. De uitgever. Afgelopen zaterdag stonden ze werke lijk in de rij te dringen om binnen te komen. Deze keer niet op de groene mat, maar in het sub-tropische golfslagbad in Kamperland, v.v. „Bevelanders" had in samenwerking met „De Roompot" een sportinstuif georganiseerd rondom Sinterklaas. Gebeurde dat vorige jaren met een film, nu had men het bad op gezocht en met succes. Zo'n kleine 300 junioren en hun bege leiders vermaakten zich van half twee tot half zes „uit de kunst". Misschien bracht dat 8-jarige juniortje het nog het best onder woorden hoe het in de smaak viel: ,,'k Wou wè, da me volhende weke wee zoue meuhe." Zaterdag 10 december: Bevelanders 1 Hoedekenskerke 1 (2.30 uur) Dauwendaele 2 Bevelanders 2 (2.30 u) Bevelanders 3 ZSC 3 (12.45 uur) Dauwendaele 4 Bevelanders 4 (2.30 u) Dames: Dauwendaele 2 Bevelanders (10.00 uur) Bevelanders BI Zld. Sport BI (12.45 u) WIK Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) Apollo 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) 's H.-Arendskerke 2 Colpl. Boys 2 (2.30 uur) Kloetinge A2 Colpl. Boys Al (12.45 u) Colpl. Boys BI DFS BI (12.45 uur) Kapelle C3 Colpl. Boys C2 (11.00 uur) Wissenkerke 1 Dauwendaele 1 (2.30 u) Hoedekenskerke 2 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Mevo 3 Wissenkerke 3 (2.30 uur) Wissenkerke 4 Nieuwland 4 (12.45 u) Zierikzee C2 Wissenkerke Cl (11 uur) Rillandia 1 Kats 1 (2.30 uur) Cortgene BI Waarde BI (11.00 uur) Wolfaartsdijk Cl Cortgene Cl (10 uur) Zondag 11 december: Cortgene 1 Noormannen 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Hansw. Boys 4 (12.30 uur) Renesse 4 Cortgene 3 (12.30 uur) Zaterdag 10 december: Dames: Wiska EWC 3 (16.30 uur) Heren: Wiska BOK 2 (13.30 uur) Dames: EWC 4 Wiska 2 (17.00 uur) Rekreatie: Wiska Mytilus 2 (8.05 uur te Goes) Zaterdag 10 december: Senioren: Wissenkerke Terneuzen 14 (13.00 uur in gymzaal te Kamperland) Vrjjdag 9 december: 1 Revanche De Kroon (20.00 uur) Kruiswoordpuzzel no. 857 Horizontaal: 1. adelijke dame - 7. be roep - 12. aanspreektitel - 13. meer in Amerika - 14. meisjesnaam - 16. ooievaar 17. onmeetbaar getal - 18. balspel - 19. tas - 20. in oprichting - 21. water in Friesland - 22. uniek - 24. reinigings middel - 26. losse naad - 28. honderdste deel - 29. voorspel - 31. betaalmiddel 34. keurtroep - 35. kleur - 38. water hoogte - 39. zangnoot - 40. land in Europa - 42. volle uitrusting - 43. vaar tuig - 44. ouderwetse babyverzorgster 45. deel van de bijbel - 46. waterplantje 48. profeet - 51. deel van een woord 52. vaartuig. Verticaal: 1. bevalligheid - 2. spil - 3. venijnig - 4. titel - 5. deel van het hoofd 6. omwenteling - 7. boomvrucht - 8. slede 9. pittig - 10. per expresse - 11. om wisselen - 15. edelgas - 17. boomvrucht 23. afgod - 24. familielid - 25. planeet 27. Oudgriekse pasmunt - 30. wonder 31. oud en vervallen - 32. heldendicht 33. aarzelt - 35. afdoende, krachtig 36. plaats in Afrika - 37. soort hond - 41. restaurantbediende - 42. plaats in Rus land - 46. administratie-troepen - 47. persoonlijk voornaamwoord - 49. soort onderwijs - 50. N.V. (Duits). Oplossing kruiswoordpuzzel no. 856 Horizontaal: 1. besluit - 7. gebaren - 13. stand - 14. barak - 15. ara - 18. rel 20. knol - 22. loos - 25. oh - 27. indiaan 29. ao - 30. tra - 32. ee - 33. se - 34. bus 35. ram - 37. ate - 39. spa - 41. od 42. prima - 43. rr - 45. sok - 47. mes 48. vos - 50. ala - 52. lo - 54. tl - 55. tik 57. ab - 58. armelui - 61. tt - 62. over 63. eind - 65. ooi - 66. dof - 68. gesel 70. negen - 72. vertrek - 73. spreeuw. Verticaal: 2. es - 3. sta - 4. lark - 5. unaniem - 6. id - 8. eb - 9. barones 10. ares - 11. ral - 12. ok - 16. old - 17. vla - 19. rots - 21. one - 23. oas - 24. rose - 26. hr - 28. intieme - 29. au 31. arosa - 34. barst - 36. ado - 37. arm 38. ems - 40. pro - 44. paar - 46. klavier 48. vlinder - 49. akte - 51. lb - 53. ore 54. tui - 56. it - 59. mrs - 60. lek - 62. oost - 64. doge - 65. oer - 67. fee - 68. ge - 69. Ie - 70. np - 71. nu.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1