NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD R Moord in de ..Vijl 1' L 1 1' L F P 1 r H 1 1 I SPORT-AGENDA J I m F 1 FEUILLETON Zeeland Magazine? 13 19 33 53 59 Mo. 4096 Donderdag 1 december 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs ƒ20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excL BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wjj geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Petra grinnekte. „Het is maar goed dat ik je niet aan die beloftg houd. Stel je voor, ik zie je al op dat duffe kantoor zitten samen met Barend". Hij trok een grimas. „Ja, stel je voor met die zak". Hij bood haar nog een sigaret'aan en haalde zijn aansteker te voorschijn. Hij wachtte even met vuur geven. „Maar ik zou best met je willen trouwen, Petra". „Doe niet zo melig". Ze blies plagend het vlammetje uit. „We zouden constant ruzie hebben". „Misschien. Toch moet je er maar eens over denken". Ze keek verbaasd op. Klonk er ernst in zijn toon? Ineens moest ze aan het lijstje denken dat ze voor de hoofdin specteur moest opstellen. Zonder er bij na te denken nam ze een slok cognac. Een te grote slok. Ze verslikte zich en begon te hoesten. Tussen haar half dicht geknepen oogleden door zag zij de ver starde lach op zijn gezicht. Het gezicht van een vreemde. Ze pakte een zakdoek uit haar tas terwijl de tranen over haar wangen.liepen. Eindelijk kreeg ze zich zelf wat in bedwang. Ze bette haar ogen en snoot haar neus. Als ze thuis kwam zou ze wat valeriaan nemen. Ze was werkelijk over haar toeren. „Gaat het weer een beetje?" Zijn stem klonk bezorgd en zijn ogen stonden vriendelijk. „Ja, dank je. Maar ik moet eens gaan" Hij knikte. „Mag ik zover met je mee lopen? Ik moet toch die kant uit". Na tuurlijk dacht hij dat ze naar haar flat ging. En waarom eigenlijk niet? Ze zou best eens wat kunnen gaan opruimen. Het was er een bende. Ze had bijvoor beeld al twee dagen niet afgewassen. „Okay", zei ze en haar stem klonk op gewekter dan ze zich voelde. Voor de ingang van de flat voelde ze de moed in haar schoenen zakken. „Kom je nog even binnen?" Hij schudde van nee. Met een blik op zijn horloge: „Ik heb over een half uur een afspraak". Ze knikte bedrukt. „Tot ziens dan maar Marnix. En kom eens langs als Tom er is". „Zal ik zeker doen", grijnsde hij. „Doe hem de groeten". Ze liep naar binnen en vocht tegen de drang om de brievenbus te openen. Na tuurlijk zou er niets in zitten. De post en de krant waren geweest. Ze had de sleutel al in haar hand. Langzaam o- pende ze het deurtje. Er lag een dicht gevouwen velletje gelinieerd papier. Van Benten slikte met moeite de laat ste hap van een broodje door en nam een slok koffie. Waar ze die kleffe sma keloze dingen vandaan haalden mocht Joost weten. Maar de koffie was geluk kig vers en sterk. Hij had zijn lunch op zijn kamer laten brengen om tijd te spa ren. Hij moest nog een rapport afmaken en hij wilde daarna zo snel mogelijk naar de familie Brons. Een kwartier later trok hij zijn jas aan en keek somber naar buiten. Die vervloekte regen. Het regende nu al bij na drie dagen vrijwel zonder ophouden. 91 Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE Maar als hij zich niet vergiste, was de wind wat aangewakkerd. Misschien zou er nu enige beweging in dat logge, grau we wolkendek komen? In ieder geval kon hij zijn paraplu beter thuis laten. Daar had hij met die wind toch niets aan. Marga Brons ontving hem met een charme die hij bij haar zusters gemist had. Wat niet wilde zeggen dat de zus ters niet charmant kónden zijn. Ze had den het alleen niet nodig gevonden hun charme te verspillen aan een oude hoofd inspecteur. Marga was wat ronder, maar overi gens even knap als de andere drie meis jes Veenendaal. Ze ging hem voor naar een royale doorzonkamer, die ingericht was met nogal burgerlijk meubilair dat niettemin vrij duur geweest moest zijn. De familie Brons woonde in een „nette" buurt. Ze hadden een ruime eengezins woning op een hoek. Van Benten nam plaats in de grootste en gemakkelijkste stoel die er was. Waarschijnlijk de stoel van de heer des huizes, maar dat kon hem niet schelen. „Mijn man is nog niet thuis. Hij heeft het erg druk op kantoor. Nu mijn vader er niet meer is, komt er veel werk op hem neer". Ze keek op haar horloge. „Hij kan nu elk moment hier zijn. Wilt u thee?" Hij keek hoe ze de thee inschonk, er een schepje suiker en een „druppeltje" melk in deed en het kopje voor hem neerzette. Hij bleef zwijgen toen ze voor zichzelf een kopje inschonk. Haar geba ren werden wat onzeker onder zijn zwij gen. Tweemaal keek ze wat schichtig naar hem op. „Weet u al iets?" vroeg ze tenslotte. „Weet u al wie het gedaan heeft?" Van Benten schudde zonder iets te zeggen zijn hoofd. Bedachtzaam nipte hij van zijn thee. Hij hoopte dat Berend Brons nog een poosje weg zou blijven. De thee was tot zijn verbazing echt lek ker. Ze was zorgvuldig gezet; niet te slap en niet te sterk. Een goed merk ook en waarschijnlijk een mengsel. „Woont u hier prettig?" vroeg hij plot seling. „Och dat gaat wel". De vraag had haar kennelijk overvallen, want ze kneep haar ogen enigszins samen en scheen de kwestie nog eens te overdenken. „Het huis is niet veel 'bijzonders, zoals u ziet". „Hoezo? Is het niet goed gebouwd?" „Niet slechter dan andere huizen van dit type. Maar het is niet precies wat ik gewend was". Hij reageerde niet. Het was duidelijk dat ze bij hem het beeld van de grote villa wilde oproepen. „En dan deze straat! Ik kan er niet tegen in zo'n straat te wonen. Al die mensen om je heen. Al die vrouwen die de hele dag niets anders te doen hebben dan elkaar te beloeren. Bah, ik haat ze". Ze graaide driftig een sigaret uit het pakje dat op tafel lag. Van Benten gaf haar vuur met een grote, zwaar verzil verde tafelaansteker. „Bovendien wordt het huis te klein. Als er in het voorjaar een vierde kind bij komt, moeten we de twee meisjes bij elkaar laten slapen, anders hebben we geen plaats". Het volgende moment had ze haar charmante glimlach weer terug. „Maar ik weet zeker dat ik u met dit alles verveel". Moest hij haar feliciteren met de ge zinsuitbreiding waarop ze doelde? Ze scheen er niet erg mee ingenomen. „Krint u niet naar iets ruimers uit kijken?" Even verscheen die ontevreden trek weer op haar gezicht. Zo snel, dat hij het zich ook versbeeld kon hebben. „Natuurlijk, uitkijken kan altijd", ant woordde ze met een glimlach. „Maar kopen is iets anders. We hebben het geld niet, ziet u. Dit huis is zelfs niet van ons. We huren het van mijn schoonvader". Verdiende haar echtgenoot zo weinig dat hij geen huis kon kopen voor zijn gezin? Ze scheen zijn gedachten te ra den. „Mijn man werkt nu al bijna vijf jaar bij mijn vader in de zaak en hij verdient nog steeds niet genoeg om zelf een huis te kopen. 'Als je vindt dat je bij mij niet genoeg verdient, ga je maar ergens onders werken' zei mijn vader als Berend om opslag vroeg". „Dat verbaast me. Ik kreeg de indruk dat uw vader niet gierig was". „Niet gierig, maar rechtvaardig, zoals hij zelf zei. Hij vond dat iedereen klein moest beginnen. Als je de capaciteiten hebt, komt de rest vanzelf. Zo was het met hem ook gegaan". „Twijfelde hij aan uw mans capaci teiten?" „Ja". ..En u?" Ze keek hem wat hulpeloos aan. „Ik weet het niet. In ieder geval krijgt hij nergens een betere baan. Niet met zijn opleiding. Wilt u nog thee?" „Graag". Op dat moment klonk een luide bons boven hun hoofd, gevolgd door een drif tig schreeuwen. „O hemel, dat is Charles, mijn zoon tje. Hij is wakker natuurlijk. Wilt u me even excuseren?" Ze liet hem achter met de vraag waar de andere twee kin deren waren. Van Benten stond op en ging met zijn handen op zijn rug voor het raam staan. De straat maakte inderdaad een naar geestige indruk, maar dat kwam toch voornamelijk door de regen, die onop houdelijk tegen de ramen striemde. Zou er bij mooi weer ook zo weinig verkeer langs komen? Hij had nog geen hond voorbij zien gaan. Precies op dat mo ment draaide er een auto de straat in en stopte voor het huis. Berend Brons holde door de regen en het volgende o- genblik sloeg de voordeur dicht. Van Ben ten zat weer achter zijn kopje toen hij de kamer in kwam. „Het spijt me dat ik u heb laten wachten". „Maakt u zich daar maar geen zorgen over. Uw vrouw heeft me heel plezierig ontvangen en we hebben al een heel in teressant gesprek achter de rug". „O ja?" Berend fronste zijn wenk brauwen en keek de hoofdinspecteur vorsend aan. „Er staat thee onder de muts. Ze smaakt voortreffelijk. Ik raad u aan ook een kop te nemen". Inwendig, lachte hij om de domme uitdrukking op 's mans gezicht. Maar hij deed wat hem aange raden werd. Het ging wat stuntelig. Hij was kennelijk niet gewend zijn thee in te schenken. „U zult het wel druk hebben nu ze uw schoonvader vermoord hebben". Hij schrok kennenlijk van het woord vermoord. Hij keek Van B enten heel even zijdelings aan en begon toen heftig in zijn thee te roeren. „Ze, zegt u. Wie zijn ze? Weet u al wie mijn schoonvader vermoord heeft?" „Nee. Om u de waarheid te zeggen, ik heb geen idee". „O. Eh juist". Hij zweeg even, een beetje uit het veld geslagen. „Ehwat vroeg u? O ja! Ik heb het druk. Erg druk mag ik wel zeggen". Van Benten knikte meelevend. „De fa milie zal wel blij zijn dat meneer Rech ter zich er niet zo om bekommert". „Nee, alles komt nu op mij neer. Ik werk me rot voor die zaak. Soms vraag ik me af waarom. Niet voor het geld. Mijn schoonvader betaalde uitgesproken slecht". „Waarom bleef u dan bij hem?" „Ja, waarom? Ik weet het eigenlijk zelf niet. Misschien toch omdat hij mijn schoonvader was. Het had tenslotte een boel narigheid veroorzaakt als ik eruit was gestapt." „Zou u gemakkelijk een andere baan kunnen krijgen, denkt u? Eentje die beter betaalt?" „O ja zeker, iemand met mijn erva ring!" „Ah;" „Twijfelt u daaraan? Heeft mijn vrouw soms.O, natuurlijk!" Hij wachtte Van Bentems reaktie niet eens af. „Weet u wat haar mankeert? Ze had zelf in de zaak gewild. Ze was ervan overtuigd dat ze een betere opvolger zou zijn, dan ik."' „En wat denkt u? Zou ze dat zijn?" Hij aarzelde even. „Het is mogelijk. Ik gèloof wel, dat ze de zakelijke aanleg van haar vader geërfd heeft." „Heeft ze in de zaak gewerkt?" „Nee. Ze had het wel graag gewild, zoals ik u al zei, maar haar vader wilde het niet. Hij vond de zakenwereld niets voor een vrouw. Zo nu en dan was hij tamelijk ouderwets van opvatting. Het enige wat Marga van hem gedaan kreeg, was de belofte dat ze Ankie de secre taresse mocht opvolgen, als die ooit haar ontslag zou nemen. Maar die belofte stamt nog uit de tijd dat we verloofd waren. Ik denk niet, dat hij er zich aan gehouden zou hebben. Een moeder hoort bij haar kinderen, vond hij. U kent dat wel." „Werkt deze Ankie al zo lang in de zaak?" „Ja, langer dan ik." „Verdient zij goed?" „Ja. Heel behoorlijk, zou ik zeggen." „Dat u dat neemt. Ik bedoel, de secre taresse verdient wel goed en u die toch haar meerdere is, niet. Bovendien bent u nog de schoonzoon." (Wordt vervolgd) TAFELTENNIS Slagvast nog één stap van het kampioenschap. Voor de afdeling tafeltennis van Slag- vast is een spannende week aangebro ken. Zowel het eerste senioren-team als het eerste jeugd team kunnen resp. don derdagavond en zaterdagmiddag het kampioenschap binnenhalen. Als beide teams minimaal een gelijk spel weten af te dwingen is de titel bereikt. Het trio Jaap Jongh Visscher, Hans v/d Kraan en Jos Breas hebben ook de afgelopen wedstrijden duidelijk hun as piraties kenbaar gemaakt. De 91 bij Batavo en de 100 thuis tegen 't Zand spreken voor zichzelf. Alleen Scaldina zou donderdagavond, als enige, de Kam- perlanders dwars kunnen zitten. Het eerste jeugdteam gaat a.s. zater dagmiddag de strijd met St. Laurens aan, met als inzet het kampioenschap. Een voordeel voor Slagvast is, dat St. Laurens moet winnen om zelf nog kan sen te behouden. Maar of Slagvast het zover laat komen, valt te betwijfelen. Niettemin is men al een aantal weken druk met deze wedstrijd bezig. Want een andere reden is niet te geven voor de wat moeizame overwinningen van de laatste weken. Ging het eerst tegen Goese Polder met 73 nog redelijk, afgelopen zaterdag kon met 46 nog maar net aan 't langste eind getrokken worden. Hopelijk zal zaterdag blijken, dat zij toch de sterkste in hun klasse zijn Programma: Donderdag 1 december: Slagvast 1 Scaldina 2 (aanvang 20 uur) Zaterdag 3 december: Laurens 4 Slagvast 1 (aanvang 14 uur) St. Aloy 2 Slagvast 2 (aanvang 9.30 u) VOETBAL Zaterdag 3 december: Bekerwedstrijden: Colpl. Boys 3 Duiveland 1 (2.30 uur) Wolf aartsdijk 2 Colpl. Boys 1 (2.30 u) Colpl. Boys 2 Rillandia 2 (2.00 uur) Wissenkerke 2 ZSC 1 (2.30 uur) Meeuwen 4 Wissenkerke 1 (2.30 uur) Nieuwdorp 3 Kats 1 (2.30 uur) Serooskerke 4 Bevelanders 1 (2.30 uur) Competitie: Vlissingen 2 Wissenkerke 4 (2.30 uur) Wissenkerke Cl Mevo Cl (11.00 uur) GPC 5 Bevelanders 4 (12.45 uur) Wolfaartsdijk Cl Bevelanders Cl (11.00 uur) DFS Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Cortgene BI Kapelle B2 (12.45 uur) Zierikzee C2 Cortgene Cl (11.00 uur) Zondag 4 december: Competitie: Cortgene 2 Volharding 4 (2.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 3 december: Recreatie-comp.: Wiska Mytilus 1 (8.05 uur te Goes) BADMINTON Zaterdag 3 december: Senioren: Back Hand 2 Wissenkerke Junioren: Terneuzen 16 Wissenkerke Woensdag 7 december: Junioren: Terneuzen 18 Wissenkerke BILJARTEN Vrijdag 2 december: Ons Genoegen Luctor (20.00 uur in „De Kroon") Kruiswoordpuzzel no. 856 2 3 4 5 6 8 9 10 11 12 1b 17 19 20 21 22 23 24 25 26 27 78 29 30 31 32 34 35 36 37 38 39 A0 41 AA A5 46 48 49 50 51 52 55 56 57 58 59 60 b1 62 63 64 65 66 67 68 70 73 Horizontaal: 1. beslissing, slotsom - 7. uitdrukkingsbewegingen - 13. houding 14. loods - 15. vogel - 18. opstootje 20. bolvormig gewas - 22. ledig - 25. uitroep - 27. oorspronkelijke bewoner van Amerika - 29. anno - 30. baan voor balspel - 32. water in Friesland - 33. selenium - 34. openbaar vervoermiddel 35. mannelijk dier - 37. godin - 39. plaats in België - 41. of dergelijke - 42. uit muntend - 43. regerings-reglement - 45. kledingstuk - 47. snijwerktuig - 48. roof dier - 50. op de wijze van - 52. soort onderwijs - 54. ten laatste - 55. klopje 57. jongensnaam - 58. arme mensen - 61. geheel de uwe (Lat. afk.) - 62. voorzetsel 63. slot - 65. vrouwelijk dier - 66. glansloos - 68. strafwerktuig - 70. tel woord - 72. deel van een huis - 73. vogel. Verticaal: 2. verlaagde toon - 3. bevel 4. vaartuig - 5. eenstemmig - 6. hetzelfde 8. getij - 9. dame van adel - 10. godheid 11. vogel - 12. maanstand - 16. oud (Eng.) 17. nagerecht - 19. steenmassa - 21. Engels telwoord - 23. Franse onder grondse sti-ijdkrachten - 24. kleur - 26. heer - 28. innige - 29. uitroep van pijn 31. plaats in Zwitserland - 34. bescha diging - 36. voormalige voetbalvereni ging - 37. behoeftig - 38. plaats in Duitsland - 40. voor - 44. stel - 46. deel van een muziekinstrument - 48. insekt 49. bewijsstuk - 51. loco-burgemeester 53. vreemde munt - 54. steundraad - 56. hetzelfde - 59. mevrouw (Engels) - 60. waterdoorlatend - 62. windrichting - 64. bestuurder van Venetië - 65. ijzerhou dende aarde - 67. sprookjesfiguur - 68. persoonlijk voornaamwoord - 69. Frans lidwoord - 70. normaalpeil - 71. bijwoord Oplossing kruiswoordpuzzel no. 855 Horizontaal: 1. monster - 6. kasteel - 11. ane - 12. nee - 13. lsk - 14. rot - 16. abt 18. erg - 19. knus - 20 prei - 22. rome 24. toto - 26. euvel - 28. liter - 29. arts 30. ramen - 32. maan - 33. rug - 34. kees 37. cider - 39. iele - 42. stroe - 43. roest 44. dito - 45. acht - 46. fooi - 49. ader 51. vat - 54. one - 55. lee - 56. ara 58. ede - 59. dek - 60. relatie - 61. elspeet Verticaal: 1. malaria - 2. ons - 3. nek 4. torn - 5. rots - 6. klap - 7. sate 8. ene - 9. eer - 10. legioen - 15. ouder 17. brein - 19. keus - 21. item - 23. met 25. ora - 27. larie - 28. leger - 31. mud 34. kadaver - 35. est - 36. stof - 37. cocon 38. ronde - 39. isar - 40. etc - 41. extrakt 47. oost - 48. iele - 49. aloe - 50. eens 52. ade - 53. tel - 56. ade - 57. ree.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1