Geef lucht. GeefMW „Apollo" in België geld"' Uit vervlogen tijd Steun het Astma fhnds. Postgiro55055.,. Met twee bussen vol muzikanten en een flink aantal supporters vertrok har monie „Apollo" uit Wissenkerke zater dag j.l. richting België. Einddoel van de rit was Merksplas, een plaats dichtbij Turnhout gelegen. Een korte mars door het dorp en een concert in de plaatselijke feestzaal was de bijdrage van Apollo aan het 100- jarig bestaan van de plaatselijke Kon. Fanfare vereniging „Sint Willibrordus". Rond twee uur in de middag was „Apollo" aanwezig, alwaar zij werden ontvangen op een receptie, aangeboden door de jarige vereniging. Een achttal korpsen uit de naaste omgeving van Merksplas waren deze dag ook present voor een muzikale bijdrage aan hun zustervereniging. De maatschappijen, want zo heet dat in België, gaven om beurten een concert wat er muzikaal wezen mocht. Uitdruk kelijk zij gezegd alleen muzikaal, want aan organisatie en presentatie mankeert er nog wel wat bij onze zuiderburen. Zo was er niet één korps te zien, wat korrekt gekleed op het podium ver scheen. Dan het luisteren naar de wer* kelijk goede muziek, was er niet erg bij. Een vreselijke herrie in de zaal van meestal collegamuzikanten, waar je toch wat anders van mag verwachten, maakte het luisteren en natuurlijk ook het op treden van muzikanten en dirigent niet direkt tot een muzikale happening, die je eigenlijk bij zo'n gebeuren toch wel mag verwachten. Na ongeveer een half uur vertraging, wat men achter liep op het tijdschema, kwam „Apollo" met drumband op het podium. Wat direkt opviel was de kor- rekte kleding van de Wissenkerkse mu zikanten, wat ook beaamd werd door verscheidene toehoorders in de zaal. Een prima concert gaf vervolgens nog een extra accent aan het optreden van „A- pollo", wat werd besloten met een ge zamenlijk optreden met de drumband. Wissenkerke Merksplas. Velen zullen zich afvragen hoe deze Belgisch - Nederlandse kombinatie tot stand is gekomen. Eigenlijk is hier maar één antwoord op: de liefhebberij voor muziek. Enkele bestuursleden brengen al enige jaren hun vakantie door op „De Roompot". Toen deze mensen „A- pollo" een keer hoorden repeteren, was het kontakt snel gelegd. Dit kontakt is gebleven, met bovenstaand resultaat. De Kon. Fanfare Willibrordus uit Merksplas is een aktieve vereniging met ongeveer 75 werkende leden, op muzi kaal gebied dan wel te verstaan. Naast de muziek is men nog op velerlei gebied aktief. Zo is er een eigen toneel- en voetbalvereniging, waarmee men dan op 120 werkende leden en 260 ereleden komt. Vele aktiviteiten worden daarnaast nog georganiseerd om de klubkas op peil te houden. Zo zijn er regelmatig vis-, kaart- en danswedstrijden. Lente- en bierfeesten worden jaarlijks op touw gezet, terwijl ook aan oud papier ver zamelen wordt gedaan. Ook worden er mosselfeesten gehou den. Zo was op een groot aanplakbiljet te lezen: „Groot Mosself eest, met kip aan het spit." Of dit de muziekmaat schappij betrof, is niet bekend. Maar mosselkip of kipmossel is misschien aan te bevelen. Een gezellige maar wat koude zater dag is, waar „Apollo" op terug kan blikken. In 1984 zal door Merksplas een tegenbezoek worden gebracht aan Wis senkerke, zo liet de voorzitter van de muziekmaatschappij weten. Wissenkerke wacht dan een feestelijke Holland België muziekdag. Een verbroederings uitwisseling, zo noemde de voorzitter deze muzikale tegenprestatie, die zeker navolging verdient. NOORD-BEVELANDSE HENGELSPORTVERENIGING HIELD WEDSTRIJD Zaterdag j.l. hield de Noord-Beveland- se Hengelsportvereniging haar zevende competitiewedstrijd voor het kampioen schap 1983 in de Oosterschelde bij Co- lij nsplaat. Aan deze wedstrijd werd onder rustig herfstweer deelgenomen door 55 leden, die in totaal 97 vissen vingen, waarvan 73 ondermaatse en 24 bovenmaatse, met een gewicht van 6428 gram. Zoals uit het aantal vissen blijkt, viel de vangst ook nu weer tegen. Na afloop werden de prijzen uitgereikt door voorzitter Biondina in cofè „Juli ana" te Colijnsplaat. De uitslag was: 1. Th. de Looff, Kortgene1097 pt. 2. G. de Neef, Colijnsplaat ...1060pt. 3. C. v.d. Moere, Colijnsplaat 936 pt. 4. F. Bogaard, Goes 905 pt. 5. A. Schoe, Oostkapelle 816 pt. 6. J. C. T. de Kam, Kamperland 536 pt. 7. J. Minderhoud, Oostkapelle 505 pt. 8. G. de Neef, Wissenkerke380 pt. 9. A. Versluis, Colijnsplaat370 pt. 10. A. v.d. Kreeke, Kamperland 368 pt. 11. C. Huige, Colijnsplaat 335 pt. De volgende wedstrijd is de traditio nele St. Nicolaaswedstrijd. Deze wordt gehouden op 3 december van 13.00 tot 15.30 uur bij Colijnsplaat. Inschrijven van 12.00 tot 12.30 uur in café „Juliana" te Colijnsplaat. KONTAKT/GESPREKSGROEP VOOR 55-PLUSSERS OP NOORD-BEVELAND In januari start er, bij voldoende deel name, een contact/gespreksgroep voor mensen boven de 55 jaar, wonende op Noord-Beveland. Zo'n groep is bedoeld voor mensen die niet (meer) werken, zowel echtparen als alleenstaanden. De groep komt overdag bij elkaar en wel op maandagmiddag om de 14 dagen, te beginnen met een introductiemiddag op 9 januari om 2.30 uur in het Drenthe- huis te Geersdijk. Op deze introductie-bijeenkomst wordt met elkaar bekeken naar welke onder werpen de meeste belangstelling uitgaat. Dit kan b.v. zijn: de lichamelijke en geestelijke aspecten van het ouder wor den; ouder worden in je eentje; vrije- tijds-besteding enz. Ook kunnen er spre kers uitgenodigd worden, al is het meer de bedoeling om juist met elkaar erva ringen uit te wisselen. Ook kan eruit voortvloeien om samen een excursie te maken. Dat hangt af van de belangstel ling van de groep. De deelnemers heb ben dan ook alle inbreng bij het samen stellen van het programma voor die 10 keer. Verder wordt 9 januari besproken in welk dorp de serie middagen zullen plaatsvinden. Alleen de eerste keer is in Geersdijk vanwege de centrale plaats op het eiland. De kosten zijn f 25.00 per persoon. De koffie is daarbij inbegrepen. De groep wordt begeleid door Ans Huige, werkzaam bij het Regionaal Edu catief Centrum. De organisatie is in han den van Janny Blaas van Stichting Wel zijn voor ouderen. U kunt bij haar ook om meer informatie vragen, Tel. 01100 - 23723. Binnenkort verschijnen er folders o- ver deze contact/gespreksgroep via huis artsen, kruiswerk, bejaardensozen enz. U kunt ook bij de stichting Welzijn voor Ouderen om een folder vragen. TREKKING PRIJZEN WINKELWEEK- AKTIE TE KAMPERLAND De trekking van de prijzen van de winkelweekactie van Kamperland zal plaatsvinden op vrijdagavond 9 decem ber in het De Casembroothuis. Ter gelegenheid van deze avond zul len leden van de Kamperlandse Onder nemersvereniging een kluchtig blijspel opvoeren,, en wel „De onbetaalbare lood gieter". Om meer publieke belangstelling te trekken bij de bekendmaking van de prijzen, werd twee jaar geleden het initiatief genomen om op deze avond een toneelstuk op te voeren. Dit toneelstuk werd door eigen leden van de Onderne mersvereniging opgevoerd en het werd een succes. Ook vorig jaar werd een blijspel opgevoerd, eveneens met succes. Naar aanleiding van deze successen zijn eind september weer enige leden van de Ondernemersvereniging begon nen met het instuderen van bovenge noemd blijspel. Om iedereen gelegen heid te geven van het blijspel te genie ten zal het op twee avonden worden op gevoerd en wel op de vrijdagen 9 en 16 december. De toegangskaarten zijn ver krijgbaar voor f 1.en zijn tevens lot, waarmee u kunt meedingen naar prijzen die beschikbaar gesteld zijn door de le den van de Ondernemersvereniging. ONBEZOLDIGD VELDWACHTER WESTPLATE Naar aanleiding van de vraag mijner zijds of er misschien mensen waren die zich de heer Westplate konden herinne ren, heb ik een viertal reacties ontvan gen, waarvoor mijn hartelijke dank. Het blijkt niet zo verwonderlijk te zijn .dat de oudere mensen van Geersdijk die onbezoldigd veldwachter niet meer her inneren. Deze persoon, Abraham Jacob Westplate, geboren te Yerseke op 22 de cember 1904, was namelijk oester- en mosselwachter en woonde of in een klein onderkomen aan de wal, of op een klein scheepje in het haventje van Geersdijk. Westplate is maar een aantal perioden per jaar inwoner geweest van de ge meente Wissenkerke, n.l. van 20 sep tember 1933 tot 27 november van dat zelfde jaar en hierna nog van 16 maart tot 24 december 1934. Beide keren kwam hij uit Yerseke en vertrok weer daar heen. Wellicht dat veel mensen na deze op heldering de persoon Westplate nog wel weer herinneren. Eén schrijver weet verder nog te melden dat in diezelfde periode Krijn en Coba Scheffers daar aan het haventje een cafeetje hadden. Nogmaals dank aan de schrijvers voor de verkregen gegevens, waar veel lezers ongetwijfeld een plezier mee is gedaan. Kees van Boven. NATIONALE JEUGDKOLLEKTE WAS EEN SUCCES De onlangs in de gemeente Wissen kerke en de dorpskernen Kortgene en Kats gehouden collecte voor het Natio naal Jeugd Fonds het Fonds van Jan tje Beton heeft het bedrag van in to taal f 1103.15 opgeleverd. Van dit bedrag zal plm. vijftig pro cent ten goede komen aan de plaatse lijke jeugdgroepering, die aan de collec te heeft meegedaan, te weten Scouting Noord-Beveland, de Zandkreekgroep. Het overige deel van de opbrengst zal door het Nationaal Jeugd Fonds worden besteed aan de financiering van tiental len projecten ten behoeve van het jeugd werk in ons land. Het gaat hier om speelplaatsen, kinderboerderijen, club huizen, speelotheken, peuterspeelzalen e.d. Concrete hulp voor nieuwe moge lijkheden en nieuwe voorzieningen. Scouting Noord-Beveland is extra blij dat ze zo'n mooi bedrag bij elkaar kon den krijgen. Op deze manier kunnen ze iets doen voor „Jantje Beton", zodat het Jeugd Fonds anderen kan helpen, zoals het ook de Zandkreekgroep geholpen heeft door een gulle gift en een rentelo ze lening voor het aanschaffen van een groepshuis. Zaterdag j.l., 19 november, werd de keet van de Grevelingendam naar Nrd.- Beveland vervoerd. Het zal u dan ook niet verbazen, dat de Zandkreekgroep haar deel van de opbrengst zal bestem men voor het begin van de aflossing van de renteloze lening aan het N.J.F. Een ieder heel hartelijk bedankt voor zijn of haar bijdrage. OPEN AVOND VAN FSOM-ZEELAND OVER ZWANGERSCHAP Op 24 november a.s. houdt Fiom-Zee- land een open avond in de serie over „zwangerschap". Deze avond zal aan dacht besteed worden aan het zelf hou den en opvoeden van een kind. Eerder hield Fiom een avond uit deze serie met het thema „abortus" en in 1984 staat nog een avond op het programma over „het kind ter adoptie afstaan". Op de 24ste november zullen een be wust ongehuwde moeder en twee vrou wen die samen wonen en samen kinde ren opvoeden aanwezig zijn om iets o- ver hun ervaringen te vertellen. Verder zal er ruimschoots gelegenheid zijn voor het stellen van vragen en voor discussie. Deze avond is bedoeld voor iedereen die belangstelling heeft voor het onder werp. De aanvang is om 8 uur. Plaats van samenkomst: Varkensmarkt 1 te Mid delburg. Voor meer informatie kunt u terecht bij Fiom-Zeeland, 01180-27311. TAFELTENNIS Slagvast nog zonder puntenverlies. Zowel bij de senioren als bij de jeugd zijn de eerste teams van Slagvast nog steeds zonder puntenverlies. Dat een en ander voor de senioren niet zomaar van zelf gaat, bleek in de afgelopen wedstrijd tegen Goese Polder Met een uiterste inspanning wist dit keer Hans van de Kraan een dreigend puntverlies te voor komen. Hij was het die er met 28-26 alsnog een derde game, in de achtste partij, wist uit te slepen. Het zelfver trouwen van zijn tegenstander had hier door zo'n geweldige knauw gekregen, dat de derde game eigenlijk nog maar een formaliteit was. Met 21-12 bleef hij deze toen gemakkelijk de baas. Jaap Jongh Visscher was ook deze avond niet te kloppen. Met drie overwinningen en samen met Hans van de Kraan de dub bel, blijft hij van onschatbare waarde voor Slagvast. LeenSandee, die de zieke Jos Breas verving, kwam toch wat adem tekort om op dit nieveau mee te komen. Hierdoor behaalde Slagvast een uiterst krappe maar verdiende overwinning. Voor de beide jeugdteams was het af gelopen zaterdag vroeg opstaan gebla zen. Om 7.15 uur vertrokken zij ge zamenlijk naar Hulst om daar tegen Reynaert 1 en 2 de strijd aan te binden. De 0-10 overwinning die het eerste team behaalde, geeft aan dat zij een erg ge makkelijke dag hadden. Het tweede jeugdteam moest daarentegen een 8-2 nederlaag incasseren. Maar ondanks dat was het voor Herbert Keizer, met beide overwinningen, toch een prima dag. Ge zien het spelbeeld gaan zijn medespelers zich spoedig aansluiten om ook partijen te winnen UITSLAGEN COMPETITIE TENNIS VERENIGING "SLAGVAST" In de onderlinge kompetitie in Kam perland, welke gehouden is van 9 april tot 4 oktober 1983 zijn de uitslagen als volgt geworden: Heren enkel: 1. Leen Sandee, 2. Aart de Looff en 3. Gerard Visser. Dames enkel: 1. Dientje Harinck, 2. A- nita Balkenende en 3. Sophie Visser. Heren enkel: 1. Frans v.d. Heijde, 2. Ko Filius en 3. Johan Stuut. Dames enkel: 1. Adrienne van Liere, 2. Adrie Sandee en 3. Ria v.d. Maat. Jeugd enkel: 1. Berty v.d. Heijde, 2. Gert Jan Clement en 3. Marcel Filius. Jeugd enkel: 1. Vivian Harinck, 2. Go- vert Leendertse en 3. Rutger Stuut. Heren dubbel: 1. Gerard Visser en Adrie Schrier, 2. Arie Harinck en Leen Sandee, 3. Aart de Looff en René de Looff. Dames dubbel: 1. Sophie Visser en Dien tje Harinck, 2. Anita Balkenende en Ka rin Schippers, 3. Joke de Kam en Cora de Kam. Mix dubbel: Arie Harinck en Dientje Harinck, 2. Gerard Visser en Sophie Visser, 3. Aart de Looff en Anita Bal kenende. BADMINT0N-N1EUWS Zaterdag 12 november: Tegenslag voor jeugdteam van de b.v. Wissenkerke. De derde wedstrijd in de nieuwe serie voor het jeugdteam is een beetje nega tief verlopen. Ze speelden tegen het ij- zersterke Terneuzen 16, het eerste jeugd team van Terneuzen en hadden werke lijk geen schijn van kans, omdat de te genstand gewoon te sterk was. Ze ver loren deze wedstrijd met 8-0, hetgeen dus de eerste forse nederlaag betekent. Tot nu toe was de hoogste nederlaag 5-3. Degene die, gezien de sets, de meeste tegenstand bood, was Elly Karelse. Zij verloor in haar dames-enkel de eerste set met 1-11. Maar door goed vol te hou den en terug te vechten wist ze de twee set in haar voordeel af te sluiten met 12-10. Er moest dus een derde set ge speeld worden en die verloor ze maar net met 9-11. Ook de andere drie, Ja cqueline Hoogerland, Jacco Paardekoo- per en André Karelse, gaven zich na tuurlijk niet zomaar gewonnen, maar toch was het niet te voorkomen dat Ter neuzen 16 hier met twee punten, door hun 8-0 overwinning, naar huis gingen. Vrijdag 11 november: Seniorenteam met winst uit Goes. Een zucht van verlichting klonk door de gehele sporthal „de Schelde" in Goes, nadat ons seniorenteam hun twee brood nodige punten hadden gehaald door de winst tegen Kolibrie 5. Van de 8 werden dus 2 partijen ver loren: de dames-dubbel, door Anneke Meester en Annemarie van Iwaarden en het tweede dames-enkel, dat eigenlijk niet echt werd verloren omdat beide sets in verlengingen eindigden, maar wel in het voordeel van de dames van Koli- bri. Gelukkig werd het doelsaldo hierdoor weer een beetje opgevijzeld met 2 pun ten, die duidelijk goed van pas kwamen! Zaterdag 19 november: Terneuzen 17 Wissenkerke 2. Deze wedstrijd ging niet door omdat de veerdiensten staakten. Zaterdag 19 november: Wissenkerke 1 Rillandia 2. Het seniorenteam moest vorige zater dag dus thuis tegen het tweede van Ril land. Deze wedstrijd begon al direct een beetje tegenvalllend, want het heren- dubbel en het damès-dubbel werden verloren. Zo ging het ook met het eerste heren-enkel, door Johan Ce vaal. Het was nu de eer aan Lineke de Schipper om Wissenkerke van die nog steeds hatelijks nul af te helpen. Deze poging slaagde volledig en zo kwam de tussenstand op 1-3. Jan van Iwaarden was het nog niet zo eens met de stand en maakte dus korte metten met de tweede heer van Rillandia, zodat genaderd werd tot 2-3. Hierna kwam Anneke de Meester, die wel dezelfde gedachte als Jan had, maar toch de meerdere in haar tegenstandster moest erkennen. Met een achterstand van 2-4 en nog 2 wedstrijden te spelen, begonnen Anne marie van Iwaarden en Johan Cevaal een flinke strijd te leveren tegen het eerste gemengd-dubbel van Rillandia, wat ze dan ook, na enkele tientallen minuten, winnend wisten af te sluiten. Er heerste nu een grote spanning in de kleine Kamperlandse gymzaal. Als Lineke de Schipper en Jan van Iwaar den het tweede gemengd-dubbel nu zou den verliezen, dan zou de wedstrijd mee 3-5 zijn verloren. Bij winst leverde dit een gelijke stand van 4-4 op. De eerste set werd gewonnen, de span ning werd dus nog groter. Ook de teller van die partij, Johan Cevaal, kneep de vingers nog al eens stevig samen. Maar dat was maar even nodig, want ook de tweede set werd in winst omgezet. De wedstrijd eindigde dus in een 4-4 gelijke stand. En er werd toch weer een puntje meegepikt! ALGEMENE VERGADERING VAN DE A.N.B.O. Tijdens de algemene vergadering van de A.N.B.O., op zaterdag 19 november in de jaarbeurshallen te Utrecht, is spe ciaal aandacht besteed aan de verslech terende positie van de ouderen. De oor zaak is dat deze regering maatregels neemt die voor heel velen funest is. In de bezuinigingsplannen worden de oude ren meermalen gepakt, met als gevolg dat de verworven rechten gaan verdwij nen. We moeten ons laten horen, zo zei de landelijk voorzitter, de heer K. J. Kuiper. Doen we dat niet, dan worden we gebruikt om de betalingsbalans in evenwicht te brengen. Daar moeten we ons massaal tegen verzetten. Met algemene stemmen werd beslo ten om een tweetal protestbrieven, die betrekking hebben op koopkrachtverlies en verlichting van de premiedruk, onder de aandacht van regering en parlement te brengen. Nadat besloten was om een grote le- denwinactie te gaan voeren, werden de heer L. Potter uit Hansweert tot hoofd bestuurslid gekozen en als plaatsvervan ger de heer A. Welleman uit Kortgene. We zijn aan het bladeren in de jaar gang van 1935. Het eerste wat opvalt, is dat het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad duidelijk met de mode meegaat. Wekelijks staat er een mode rubriek afgedrukt, met er boven aan kondigingen als „Het geheim der goed- geklede vrouw" en „Parijse Modebrief". Al deze artikelen zijn afkomstig van „Wilhelmine". Muziekvereniging „Apollo" houdt in dat jaar verschillende acties, dit alles voor de bouw van een nieuwe muziek tent. Voor de erven van de Wed. M. Schip pers - Soeters worden er 5 arbeiderswo ningen met erf verkocht in „De Koren beurs" te Kortgene. Dit waren de wo ningen nr. 149 tot en met 153 gelegen aan de Kaaivate aldaar. Een teken des tijds toen: de gemeente Wissenkerke gaat een proef nemen met bussen gekookt rundvlees, alleen op dis tributiebonnen verkrijgbaar. Op Kortgene houdt Zuster Krello een moeder- en bakercursus, dit uitsluitend voor jonge moeders en meisjes boven 18 jaar. De Noord-Bevelandse brugverbinding is ook nog steeds in het nieuws. Een grote advertentie kondigt de vorderin gen van de onderhandelingen aan en roept een ieder zijn handtekening te plaatsen op de lijsten waarmee men zal langskomen. Voor de heren landbouwers is er goed nieuws. Zo vermeldt een advertentie: Rondgeleid zullen worden de hengsten Roland K 1558 en Hercule d'Ahea K 1451 a 6 gulden dekgeld en 14 gulden veulengeld. Was getekend P. D. Re- mijnse. De E.W.R. (Eerste Wissenkerkse Rij wielhandel) van P. A. van Damme heeft zojuist binnengekregen nieuwe rijwielen vanaf f 26.00. De heer J. Flikweert maakt bekend dat hij vanaf heden zijn melkslijterij heeft overgedaan aan zijn zoon G. Flik weert en zijn schoonzoon Jac. H. Filius. De gemeenteraad van Wissenkerke kwam op 18 maart van het jaar 1935 in vergadering bijeen. Er wordt halver wege de vergadering een pauze ingelast. Hierover staat het volgende te lezen: „Hierin (de pauze) werd. voor het eerst sinds lange jaren de raadsleden een verversing aangeboden, n.l. een kopje thee met een koekje. Deze lekkernij werd opgediend door een paar jongeda mes, wat de stemmige sfeer op een pret tige wijze brak. Leden en pers nuttig den met smaak het hun gebodene". Ein de citaat; een waarlijk gemeentelijke uitspatting. Maandag 2e Pinksterdag zal Harmo niegezelschap „Wilhelmina" uit Colijns plaat deelnemen aan een concours te Yerseke. Zij gaan erheen per motorboot. Een prachtige gelegenheid om als pas sagier deze reis mee te maken voor 75 cent retour. Opgave bij de secretris L. Kempe. Boven een advertentie staat het vol gende: „Een afgeluisterd gesprek", en dan volgt het gesprek: Kees: Zeg Piet, ik ga met Pinksteren fietsen, gaat u mede? Piet: Maar Kees, waar naar toe? Kees: Wel Piet, naar Kats. Piet: Is daar wat te doen, Kees? Kees: Neen Piet, maar u weet het toch wel? Piet: Wat Kees? Kees: Wel Piet, dan gaan we naar café „De Vriendschap", daar is alles veel goedkoper en prima kwaliteit. Piet: Daar weet ik niets van. Kees: Nou Piet, je betaalt maar 13 cent voor een glas bier en 15 cent voor limo nade. Je kunt de prijzen binnen zelf le zen. Piet: Kunnen we daar ook biljarten? Kees: Zeker Piet, en je betaalt zoals vroeger 10 cent per partij. Piet: Nou, dat wist ik nog niet, maar daar gaan we naar toe. Ik zal het mijn vrienden ook zeggen, als ze op Kats ko men, dat ze naar café „De Vriendschap" toegaan bij Versprille. Leuk gesprek en een manier om te ad verteren. In dat jaar waren er ook gemeente raadsverkiezingen, wat blijkt uit de vele aanbevelings-advertenties. Onder de kop: „Natuurboter drie maal daags tafelgast" is een advertentie ge plaatst in dichtvorm, waarmee ik deze rubriek wat betreft het jaar 1935 wil af sluiten: Een dotterbloem aan weilandzoom, Een glanzend koetje in de droom, Van melk tot room, tot boter 't lest, Dan is ons Neerland op z'n best! Als zij op boter sparen zou Was er geen wijsheid in de vrouw. Want dit product van kwaliteit, Munt uit door smaak en zuiverheid! De mineralen, vitaminen, Die moeten voor den opbouw dienen, Terwijl door licht verteerbaarheid, Het bij de zwakste nog gedijt! Ja, altijd boter in de kast, En driemaal daags als tafelgast, Dan vindt ge daarvoor zeker 't loon: In helder oog en ronde koon! Het bovenstaande was getekend door mevr. C. J. Ooms - Vinckers. Kees van Boven.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 9