Begrotings-vergadering (slot) van de gemeente Wissenkerke In een anderhalf uur durend betoog gaf burgemeester P. Wisse het antwoord van het college op de algemene beschou wingen, welke wij in het kort hieronder weergeven. Over het CDA zei hij o.m.: Er komt verschil in het tarief van de jachthaven en de handelshaven voor de pleziervaartuigen, mede vanwege het ontbreken van voorzieningen op de han delshaven en omdat deze handelshaven geen tekort vertoont. Men wou niet overgaan tot uitbrei ding van ligplaatsen in de jachthaven vanwege de kleine wachtlijst (90 pers.) en omdat reeds in 1983 30 personen hun ligplaats hebben opgezegd. Tot eind 1983 is voor ongeveer een bedrag van 50.000,gerestaureerd aan molen 'De Onderneming' te Wissenkerke. Na 1983 moet nog voor plm. 90.000, gerestaureerd worden. In de zomer maanden ligt het bezoekersaantal op ongeveer 50 per dag, maar op de natio nale molendag was dit 300 bezoekers. In de gemeente zijn nog plm. 100 wo ningen, welke in onrendabele gebieden liggen en derhalve niet op aardgas zijn aangesloten. De PZEM betaalt 2.000,— per aansluiting en de gemeente max. 1.000,Er zijn nu 20 aansluitingen gerealiseerd met een gemeentelijke sub sidie van 680,per aansluiting. Het plan tot verbetering van het gym lokaal heeft niet de goedkeuring gekre gen van de inspekteur van het ondex-wijs. Er wordt nog onderzocht hoe nu verder te handelen. Via een gerechtelijke uitspraak zal men moeten komen tot aankoop van grond van de familie De Putter. Toekennen van subsidie voor het rio leringswerk aan de Dorpsdijk te Wis senkerke is zeer gering. Het provinciaal fonds daarvoor wordt per 1 januari '84 opgeheven. Enige verharding van de toegang en het egaliseren van het terrein zijn de enige werkzaamheden die we willen verrichten aan het overloop-kampeer terrein. Dit, omdat het enkel als een noodgeval gezien moet worden. Het plaatsen van een tweede toilet wagen op het strand willen wij nader bezien, alhoewel hier hoge kosten mee gemoeid zijn. De sanering van het wegenbeheer zal zeker niet voor 1990 plaatsvinden. Vol gens plan krijgt de gemeente dan 92 km in eigendom met een jaarlijkse uitgaaf van ƒ270.000,— (prijsbasis 1982). Bij de overdracht wordt bekeken of er geen achterstallig onderhoud is. Ons college is niet voornemens om tot wegverbreding over te gaan. Wel wor den periodiek de bermen hersteld. De Veerweg te Kamperland wordt verbeterd en de Middenstraat te Wissenkerke is door het leggen van een PTT-kabel niet erg best. Binnen één jaar zal de PTT deze opnieuw herstellen. Wij staan volledig achter uw mening, dat er een goede, tolvrije verbinding over de Oosterscheldedam dient te ko men. Wij blijven dat op de daarvoor bestemde plaatsen benadrukken. Een grenswijziging in het Ooster- schelde gebied is een ingrijpende zaak en zal zeker nog vele jaren duren. We staan evenwel achter het voorstel van G.S. van Zeeland, maar een wetsvoorstel is nog niet opgesteld. Wij menen dat men bij De Banjaard geen camping moet plaatsen, wel een eventuele uitbreiding van De Banjaard wanneer het wegentracé bekend is. In 1983 is een terrein van Rijkswater staat benut als parkeerterrein bij het strand. In de toekomst kan een deel van de damaanzet als parkeerterrein worden benut. In vier gevallen is tot op dit moment premie toegekend voor woningverbete ring tot een bedrag van 18.550, Wij zullen ons inzetten voor het be houd van de MAVO binnen onze ge meente. We zijn echter afhankelijk van de beslissing op rijksniveau. De gasboilers van de gymzaal zijn aangesloten op de meter van het zwem bad in 1983, doch het grote verschil dat dan nog overblijft kunnen wij niet verklaren. Met ingang van 1984 wordt het verbruik maandelijks opgenomen. De gemeente heeft geen middelen om iets aan de gestegen werkloosheid te doen, zelfs op landelijk niveau weet men tot nu toe nog weinig oplossingen. Door het seizoenwerk in deze gemeente zijn er toch wel iets minder werklozen. Het college verwacht echter dat begin 1984 het werkloosheidscijfer nog hoger zal uitvallen. Wanneer er tot direkte financiering aan bejaardenoorden zou worden over gegaan levert dit een besparing op van 120.000,Toch zal het rijk dan wel de uitkering uit het gemeentefonds ver lagen, zodat niet alles als voordeel voor de gemeente bestemd kan worden. Over de PvdA het volgende: Wij vinden het billijk, dat de belas tingen en heffingen met 3% worden ver hoogd. Het gaat tenslotte om diensten door de gemeente te verrichten. Wij zitten in deze gemeente nog met lage tarieven ten opzichte van andere ge meenten. Ook dient er een nieuwe huis- vuilauto te worden aangeschaft en door het niet verhogen van de onroerend goedbelasting blijft de lastenverhoging voor de inwoners zeer beperkt. Een behoorlijk tarief van de honden belasting kan selektief werken voor de overlast van uitwerpselen. Via de voor lichtingsrubriek zullen wij hier nogmaals aandacht voor vragen. Wij zien geen andere mogelijkheden om het tekort van de jachthaven anders te dekken dan door verhoging van de liggelden. Door deze twee maal met 6°/o te verhogen, hopen wij dit tekort weg te werken. Overigens zorgt de jacht haven nog voor een extra inbreng aan toeristenbelasting van ruim 13.UU0, Personele proolemen zijn er voorna melijk de oorzaak van, dat de 24-uurs- regeiing op het Veerse Meer niet goed werkt. Overigens kan men buiten de vaargeul overal voor anker gaan. Toch zal uw wens voor de 12-uurs-regeling doorgespeeld worden naar het dagelijks bestuur van het recreatieschap. Er is weinig of geen vraag naar de mogelijkheid om urnen bij te zetten op de gemeentelijke begraafplaatsen. Het plaatsen van een urnenmuur kost plm. 3.000,en de aanleg van een urnen veld is veel eenvoudiger en in eigen beheer te doen. Voorstellen hiervoor zullen u in 1984 bereiken. De brandweer wordt steeds meer be trokken bij gevallen van hulpverlening. Dit was dus ook het geval toen er een zware storm plotseling tot ontwikkeling kwam. Deze zaken worden jaarlijks be sproken door college en beide brand weerkorpsen. De bevoegdheid van het gemeente bestuur tot invoering van een snelheid van 30 kilometer in de kernen is in feite zeer gering. Hiervoor gelden namelijk een aantal eisen. Geen enkele straat in onze kern voldoet daaraan, zodat instel ling van de snelheidsbeperking niet mogelijk is. Verbetering van het kruispunt bij Ho- veijn staat bij de provincie op de 22ste plaats. Het gevolg is dat daarvoor geen geld beschikbaar komt en het zodoende nog jaren kan duren. Bekostiging door de gemeente lijkt geen haalbare kaart omdat verkeerslichten 700.000,en een ongelijkvloerse kruising vier mil joen gulden kosten. Daarbij is dit niet de taak van de gemeente. De provincie is bereid tot subsidie wanneer gemeenten alternatieve ver werkingsmethoden hebben voor afval stoffen. Meer staat er niet in de afval stoffenwet. Industrieel afval is de ver antwoordelijkheid van de bedrijven zelf. Aangezien het bij de Sophiahaven gaat om aktiviteiten van tijdelijke aard, is het moeilijk daarvoor een hinderwet vergunning af te geven. In alle andere gevallen verlangen wij wel dat een aan- vi'aag wordt ingediend. Begin dit jaar is aan de dienst ge meentewerken gevraagd een plan op te stellen naar woningen in de „oude" kern van Geersdijk. Het gebied Schoolstraat en een gedeelte Oostkruisstraat komt zeker voor renovatie in aanmerking. Het heeft onze volle aandcaht. Naar onze mening was er van een opening van een openbare kleuterschool geen sprake. Het ging om een uitbrei ding van de openbare lagere school. Via de voorlichtingsrubriek is dit kenbaar gemaakt en dit vonden wij voldoende. Binnenkort zal een gesprek worden gearrangeerd tussen badmintonvereni ging Wissenkerke en Slagvast, teneinde de mogelijkheden te bekijken van een eigen akkommodatie. De bouw van een sporthal, c.q. sportzaal is financieel niet haalbaar. Wij zien geen mogelijkheden om het aantal gebruikers van het zwembad te laten stijgen. Het gebruik op zich vinden wij overigens nog best behoorlijk. De mensen die de klandestiene kam peerders telden, hebben een tijdelijke aanstelling gehad, omdat het ging om werkzaamheden van tijdelijke aard. De gevaarlijke delen van de oude veersteiger te Kamperland zullen wor den verwijderd. Het streven van ons college is en blijft gericht om de overlast van recreanten zoveel als mogelijk is te beperken. Rijkswaterstaat verleent vergunnin gen voor het innemen van ligplaatsen door binnenvaartschepen op het Veerse Meer. Zij is tevens in de zomer belast met het toezicht op dit rijkswater. Het college zal zich beraden over het funktioneren van de sport- en cultuur commissie naast de welzijnscommissie. Overigens komt dit ook nog in beide commissies zelf ter sprake. Vanwege de onbekendheid hoe het verder gaat na' 1 jan. '86 met het welzijn, menen wij dat we nu geen deelsubsidie- verordeningen moeten gaan invoeren. Het gevaar bestaat, wanneer we deze nu invoeren, we die over twee jaar weer moeten intrekken- Het maakt de zaken overigens er ook niet eenvoudiger op. We zijn bereid te ondex*zoeken in hoe verre de door uw fraktie genoemde projekten inpasbaar zijn in het projekl Mensen Zonder Baan. De werkprojekten komen moeizaam van de grond, omdat er nogal aan wat regels moeten worden voldaan. In andere gemeenten vinden hoofdzakelijk sociaal kulturele aktivi teiten plaats. Wij staan positief tegenover steun- verlening aan konkrete projekten in de Derde Wex'eld. In het algemeen is het zo, dat ontwikkelingssamenwerking een taak van het rijk is. Wellicht komt er ook in de toekomst weer een projekt vanuit de provincie, zoals met Rwanda. Uw voorstel komt een volgende verga dering aan de orde in deze raad. Er is een fout gemaakt ten aanzien van de subsidie-aanvraag van de water sportvereniging. Wij hopen dat in de toekomst te vermijden. Er wordt aan de Interkerkelijke Jeugdraad geen subsidie verleend voor de aanschaf van audio-visuele middelen. De hoogte van de subsidie wordt alleen aangepast aan de verzwaring van de lasten, die door deze aanschaf ontstaat. Als blijk van waardering voor de aktiviteiten (kindermiddag) van de kar- navalsvereniging willen wij deze een subsidie toekennen. Wij zijn van mening dat de aktivitei ten van het Belangenkomité Geersdijk gesteund moeten worden. Wij willen geen principiële bezwaren verbinden aan de samenstelling van dit komité. De raad kan beslissen over de subsidie aan de landelijke rijvereniging 50, per lid uit de gemeente of enkel 50, Rekening en verantwoording van het Drenthehuis in Geersdijk zullen in het vervolg aan de raad worden overgelegd. Over de beschouwingen van het SGP het volgende: Wij delen niet uw mening dat de post onvoorzien voor 1984 tegenvalt. Hij is zelfs hoger dan van 1983. Dit komt mede door de uitkering voor het basisonder wijs. Zeker zal er een daling ontstaan na 1984 op de uitkex'ingen uit het ge meentefonds en een voorzichtig beleid wordt door ons zeker gevoerd. Wij zijn blij met uw steun voor de belasting-verhogingen en voor het doen van nieuwe investeringen, hoewel hier geen ambitieuze zaken op voorkomen. De brandweerkorpsen beschikken nu over goed materiaal en de samenwer king tussen beide 'korpsen is goed te noemen. De Barkey Wolffstraat zal worden op geknapt, echter niet geheel herstraat. De premies van de woningverbetering komen voor 100% voor rekening van het rijk. Wij hopen dat door toepassing van de verruimingswet de school op Geersdijk vele jaren blijft funktioneren. Ook wij zijn bezorgd over de werk loosheid in het land en binnen onze gemeentegrenzen. Op grond van objektieve feiten zullen wij beoordelen of zaken in aanmerking komen voor de geluidhindervergunning. Deze regels zijn door uw raad onlangs opgesteld. Van geval tot geval wordt bekeken of er ontheffing van sluitings uur wordt verleend door de burge meester, wiens taak dit is. We streven naar een evenwicht tussen de belangen van de eigen bevolking en die van de recreanten. Het naaktlopen op de stranden is verboden ingevolge de A.P.V. Wij hebben respekt voor uw stand punten ten aanzien van een aantal wel zijnszaken, maar daarnaast hebben wij ook te maken met de standpunten van de andersdenkenden. Uw raad besluit in deze zaken bij meerderheid. Over Vrije Gemeente Belangen dit: Op dit moment zijn in aanbouw 5 kleinere woningwetwoningen en 6 een heden voor 1- en 2-pers. huishoudens. De huren zijn berekend op voor de wo ningen 455,per maand en de eenhe den op 235,per maand. Aangenomen mag worden dat deze binnen de kortst mogelijke tijd zullen zijn bewoond. Of de cultuur-gronden later worden opgenomen in de heffing op de onroe rend goedbelasting is nog niet zeker. Ons college wil daarover ook nog geen definitieve uitspraak doen, dit hangt mede af van door het rijk geboden fi nanciële compensatie. Op dit moment voeren wij overleg met andere gemeenten over het genomen be sluit tot toetreding tot de Distrikts Ge zondheids Dienst. Als er meer geld nodig mocht zijn dan geraamd, lijkt het ons nuttig dit besluit in te trekken. In een volgende vergadering komen wij op deze materie terug. De pèuterspeelzaal te Kamperland kan per 1 januari 1984 gebruik maken van een lokaal van de jeugdsoos. De peuter speelzaal te Wissenkerke kan nog tot uiterlijk 1 augustus 1984 gebruik maken van het Kruisgebouw. Het is overigens een taak van de peuterspeelzalen zelf om te zoeken naar een lokaliteit. In het oefenveld te Kamperland zijn door de Heidemij extra drains aange bracht. Enkele maanden later zal blijken of dit geholpen heeft, zoniet dan zal er weer kontakt met de Heidemij worden opgenomen. De oprit bij de Dorpsdijk moet in oor spronkelijke staat worden teruggebracht. Gebeurt dit niet, dan zal de gemeente dit uitvoeren op kosten van de over treder. We hebben nog geen bestemming voor het oude toiletgebouw. Wij wachten nog steeds op initiatieven van de watersport vereniging, welke later in uw raad zul len worden besproken. De nieuwe erfpachtscanon in 1990 van percelen in De Banjaard worden be paald aan de door uw raad vastgestelde besluiten. Bijvoorbeeld: een perceel van 350 m2 komt dan op 2.362,50 per jaar. De nieuwe bezoldigingsverordening van de brandweer is in ontwerp gereed en is onlangs met beide korpsen door gesproken. Een wijziging van het bestemmings plan is noodzakelijk om te komen tot samenvoeging van de kleuterschool aan de openbare lagere school. Eveneens zal mogelijk tot aankoop van grond moeten worden overgegaan. Realisatie kan zo doende nog vele jaren duren. Tot 1 januari 1986 is de financiering verzekerd van het specifiek welzijn in de regio De Bevelanden. Maar belangrijk is wel, dat de decentralisatie wordt voortgezet. Tenslotte over de WD het volgende: De nieuwe financiële verhoudingswet 1984 is voor Wissenkerke niet ongunstig. Ook ons college is voorzichtig met het verhogen van de onx-oerend goedbelas ting. Reeds vele jaren is deze belasting niet verhoogd. Tevens dank voor uw steun aan de overige voorstellen ten aanzien van de belastingen. Bij de exploitatie van de jachthaven Vindt geen toerekening plaats van het werk wat op de secretarie wordt gedaan. Wij achten het niet juist om daar na 20 jaar nog aan te beginnen. Evengoed zou de opbrengst van de toeristenbelas ting daar tegenover kunnen staan. Via een abonnement kan men ook tot betaling van havengeld in de handels haven overgaan. Maar de aktiviteiten zijn zodanig teruggelopen, dat er nu per keer wordt betaald. Omtrent de totstandkoming van een nieuwe brandweerwet valt op dit mo ment niets te zeggen, evenmin over de financiële gevolgen daarvan. Maar door opheffing van de BB zullen er zeker taken overgaan naar de brandweer. Dit alles en een nieuwe wét rampenplannen ligt nog bij een adviescommissie. Bij G.S. is schriftelijk aangedrongen om de 'fietspaden te laten staan op de plaatsen waar ze nu staan. Meer kunnen wij niet doen. We trachten te realiseren dat tijdens de vakantiepiek de huisvuilauto een extra ronde maakt ter lediging van de geplaatste afvalemmers langs de kust. Uitbesteding van de huisvuilophaal- werkzaamheden aan een particulier was in 1982 na onderzoek niet goedkoper. Daarnaast heeft men dan te maken met de financiële gevolgen aan het pex-soneel. Het schoonhouden van dijken, bermen, etc. door gemeentewerklieden is een vrij moeilijke zaak wegens te gering perso neel voor deze taak. Misschien zijn er mogelijkheden dat dit gebeurt door het Betho-personeel. Wel zal het grote fi nanciële offers vergen. Het niet kunnen inleveren van che misch afval in onze gemeente heeft de aandacht. Maar eerst dient er een af- voerregeling te komen. Dit zou b.v. door de provincie kunnen gebeuren, maar dit dient weer in samenwerking met andere gemeenten te geschieden. Het is nog niet bekend of de wet ge wijzigd wordt, zodat recreatiegemeenten toestemming kunnen vragen het kam peren op particuliere erven te verbieden. Wij delen echter uw zorgen over het ongekontroleerd kamperen op particu liere erven. Er is vanuit de gemeente nog geen aanvraag ingediend bij de Gemeente lijke Krediet Bank te Goes. Ook wij hebben ons ongenoegen aan de gemeente Goes kenbaar gemaakt over de verlaging van de subsidie aan de Stichting Welzijn voor Ouderen. Indien dit werkelijk doorgaat, zou Wissenkerke naar evenredigheid een korting kunnen toepassen. U vindt een bedrag van 14.000,aan deze Stichting vrij fors. Er is op dit moment een onderzoek gaande naar het funktionex-en van deze Stichting. Naar aanleiding van de uitkomst kan dan de subsidie alsnog bekeken worden. De subsidie aan de verschillende jeugdsozen geeft een vertekend beeld. Dit wordt mede veroorzaakt omdat bij sommige jeugdsozen de elektriciteit door de gemeente betaald wordt. Wij zullen trachten hierin verbetering te brengen. Een volgende subsidie-aanvraag van de Vrouwen Advies Commissie zal nor maal in het jaarprogramma specifiek welzijn worden opgenomen. Er zijn weinig aktiviteiten op Noord- Beveland van het projekt Mensen zonder Baan. Mede een gevolg van de beperkte omvang van het gebied en een veelheid aan regels. Wij willen op dit moment niet besluiten om uit te treden. Wel zijn wij van mening dat het projekt nauw gezet in de gaten moet worden gehouden Financiële beslissingen, die konse- kwenties hebben voor de langere termijn zullen wij zeker goed in de gaten hou den. Maar op dit moment kunnen we nu niet zeggen, dat we moeilijk zitten. Regionaal wordt op dit moment een discussie gevoerd over het nut van de hoox-zittingen bij het welzijn. Hierover zult u later in het jaar wox'den gein- formeerd. In tweede termijn vond dhr. Sandee toch dat er nog maar eens ernstig ge dacht moest worden om ook het liggeld in de landbouwhaven met 6% te ver hogen. Verder wachtte hij met spanning op de kostenberekening van de riolering aan de Dorpsdijk. Voor het overloop terrein van kampeerders pleitte hij toch voor een kleine verharding, gezien de campers die daar dan konden staan. Over het welzijn had hij nog deze opmerkingen. Zijn fraktie was verdeeld wat betreft de subsidie aan de carnavals vereniging. Ook hij zag liever een bedrag van 50,- apart, dan een bedrag per lid aan de landelijke rijvereniging. Hij vond verder dat er geen subsidie meer ver leend moest worden aan de Milieu Vere niging Zeeland. Deze werd volgens hem toch opgeheven. Het raadslid Wisse vroeg of het Proef- projekt welzijn bleef bestaan. Naar de burgers toe is het maar een flop ge weest. Toch is het niet voor niets ge weest, omdat er regionaal nogal veel zaken aandacht hebben getrokken. Ver der ontbrak het advies van de welzijns commissie in het jaarprogramma. En kwam bij opheffing van het proefpro- jekt de taken die de rovincie had af gestoten weer daar terug. De heer Hamelink ging heftig tekeer tegen het verhogen van de gemeente lijke belastingen. Financieel had de ge meente het extra geld helemaal niet nodig. Iedere burger moest inleveren en de gemeente bleef maar verhogen. Prin cipieel was zijn mening dat enkel het havengeld gerechtvaardigd verhoogd mocht worden. Het tekort aan de jachthaven liep volgens hem nog steeds hoger op, wan neer men geen andere kosten ging be kijken. Het kwam ook mede doordat er minder passanten kwamen overnachten, dus een 12-uurs regeling op het meer kon dit verbeteren. Hij bleef verder van mening dat men wel wat voor de opening van de kleu terschool had kunnen organiseren. En een deelsubsidie voor lokale verenigin gen vond hij een goede zaak. Men kreeg dan een basisbedrag en per lid iets extra. Dan had men een duidelijk inzicht waar het geld naar toe ging en waar het bleef. Het baanlozenprojekt moet een beroep doen op de werklozen zelf. En het Derde Wereld-projekt kon men kleinschalig op Noord-Beveland opzetten. En er dan ook de scholen bij betrekken. Volgens hem konden er in de kernen wel advies borden voor 30 km per uur geplaatst worden. De veiligheid van het kruispunt Ho- veijn zou verhoogd kunnen worden door een wegversmalling, zodat men daar niet meer kon inhalen. Het overloopterrein moest een beperkte voorziening blijven, want de campers waren wel welkom op De Schotsman en De Roompot. Het zou een slechte zaak zijn als men het oude toiletgebouw als horecazaak ging exploiteren bij de jachthaven. De heer Van der Maas vroeg naar goed toezicht op het naaktlopen. En hij was verder gelukkig, dat anderen ook de carnaval afwezen. De heer Remijnse stelde voor om bij het kruispunt Hoveijn groot licht te laten voex-en. De heer Dieleman vroeg nogmaals om een overweging om de secretariekosten bij de jachthaven op te voeren. De voorzitter zei in tweede termijn geen toestemming te krijgen voor een grotere verhoging van havengeld in de landbouwhaven, omdat er geen tekort was. De riolering aan de Dorpsdijk te Wissenkerke komt in 1984 ter sprake. En ook hij was van mening, dat men het overloopterrein enkel voor noodge vallen moest zien. Het advies van de welzijnscommissie zit niet in het jaar programma, maar ligt bij de stukken. Het is waar, dat de gemeente de ver hoging van de gemeentelijke belastingen kan missen. Hij wou toch graag de in flatie bijhouden en zag geen aanleiding om daar nu van af te wijken. Volgens hem kwam de jachthaven na 2 jaar uit het tekort. En een hinderwet voor de Sophiahaven is praktisch onmogelijk. Het invoeren van een deelsubsidie is te onzeker. De mening van verkeers- deskundigen zou gevraagd voor de 30 km adviesborden. Ook de suggesties ten aanzien van het kruispunt Hoveijn zou hij ter sprake brengen bij GS. Het toe zicht op de naaktrecreatie kon ter sprake komen in een gesprek met de politie. Hij voorzag verder geen mogelijkheden om de secretariekosten bij de jacht haven bij te schrijven. In een derde termijn kwam de heer Hamelink nog met zijn bezwaren tegen de verhoging van de gemeentelijke be lastingen. Hij deed een beroep op de andere partijen om hun verkiezings programma's na te komen, waarin had gestaan: geen onnodige belastingen ver hogingen. Maar hij kreeg als antwoord van Sandee, dat de gemeente geen in komenspolitiek moet bedrijven. Bij de stemming over de subsidie van 100,per jaar aan de carnavalsvere- nigixxgen bleken 6 stemmen voor te zijn en 5 tegen. Zes stemmen voor en vijf tegen waren er om de landelijke rijvereniging 50, per lid te geven. En met zes stemmen tegen en vijf voor kreeg de Milieu Vereniging Zeeland geen subsidie meer. De heer Meulenberg vroeg of de soos te Wissenkerke op zondag was. Hetgeen de voorzitter zou onderzoeken. En zodoende werden de begroting '84 het het jaarprogramma welzijn goed- gekeux-d. Met dien verstande dat dhr. Hamelink en mevr. Van Arkel tegen alle verhogingen van de gemeentelijke be lastingen waren. De erbij behorende begrotingswijzi gingen werden goedgekeurd en voor de rondvraag had niemand een vraagje. De gebruikelijke sluiting besloot deze middag-begrotingsvergadering van de gemeente Wissenkerke. TROEF-TIEN AKTIE OP WISSENKERKE Alle ondernemers van Wissenkerke komen ook dit jaar weer voor de dag met een attraktieve aktie. Was het voor gaande jaren krassen geblazen, nu moet er een legpuzzel in elkaar worden gezet. Elke klant, die voor vijf gulden be steedt bij de ondernemex-s van Wissen- kerke en Geersdijk ontvangen een stukje van deze legpuzzel. Dit stukje moet op een bijgeleverde kaart worden geplakt en wanneer de puzzel kompleet is, de kaart voorzien van naam en adres in leveren bij één van de ondernemers. Veel ondernemers hebben nog op een andere manier ingehaakt op de aktie. Zo kan bij inlevering van een volle kaart bij veel deelnemers een leuke kor ting worden verkregen op veel artikelen. Alle volle ingeleverde troef-tien kaar ten dingen mee naar de vele mooie geld prijzen in de vorm van waardebonnen. Zo zijn er een twintigtal prijzen be-: schikbaar van 250,tot 25,—. Rektificatie. Wanneer dit blad verschijnt loopt de aktie al vier dagen, n.l. van 14 november t/m 5 december. Door een vergissing van de x-edaktie-zijde had dit artikeltje reeds vorige week geplaatst moeten worden. Hiervoor maken wij onze excuses en hopen toch op een geslaagde aktie voor de ondernemers van Wissenkerke en Geersdijk. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST TE COLIJNSPLAAT In Colijnsplaat worden in het winter seizoen drie voorlichtingsbijeenkomsten voor de ouderen georganiseerd. De eerste is op woensdagmiddag 23 november a.s. om half drie in het zaaltje van de Ned. Herv. Kerk. Het onderwerp is: „Algemene Vereni ging Patiëntenbelangen." Spreker is dhr. Huber, oud-burgemeester van Goes en voorzitter van de vereniging AVP. De entree is gratis. VOORLICHTINGSBIJEENKOMST TE KATS Op vrijdagavond 25 november a.s. om half acht wordt in het Nieuw-Zeeland- huis te Kats een voorlichtingsbijeen komst gehouden over het onderwerp: „Alternatieve Geneeswijzen." Spreker is dhr. v. d. Berge uit Goes. De entree is gratis. De organisatie is in handen van Stichting Welzijn voor Ouderen in samenwerking met de be- jaardensoos van Kats.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 8