Geef. gAJ Begrotings-vergadering van de gemeente Kortgene Tweede blad van het Noord-Bevelands Nieuws- en Advertentieblad d.d. donderdag 3 november 1983 no. 4092 Steun het Astma fonds. Postgiro 55055.»^ KOLLEKTE GEHANDICAPTENSPORT In de week van 14 tot 21 november a.s. gaan in onze provincie weer hon derden jongelui, dames en heren op stap voor de jaarlijkse kollekte gehandicap tensport. Ondanks besognes in eigen vereniging of andere werkzaamheden zal deze sportieve en menslievende schare met de kollektebus huis-aan-huis aankloppen voor een bijdrage ten gunste van de gehandicaptensport. Waarom doen zij dit? Omdat zij weten, dat de gehandi captensport nog een grote achterstand heeft. Omdat zij er van overtuigd zijn dat gehandicapten moeten sporten of bewegingstherapie, zoals aangepaste gymnastiek, rolstoelspelen, zwemmen, paardrijden, tandemtochten, enz. moeten uitoefenen. Omdat zij er van doordrongen zijn dat deze therapie hoge financiële offers vergt, wat niet door betrokkenen, noch door de overheid volledig kan worden vergoed. Vandaar dat het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten éénmaal per jaar een beroep op de gemeenschap doet, zodat de voorzieningen voor de gehan dicapten bestendigd kunnen blijven tot welzijn en vreugde van allen die met een handicap moeten leven. Door de provinciaal medewerker, de heer A. M. Westdorp te Kortgene, Tel. 01108 - 1389, zijn in samenwerking met de Prov. Zeeuwse Sportraad in meer dan 100 plaatsen comité's en kontakt- personen gevormd, die belangeloos in hun woonplaats met voortvarendheid de kollektewerkzaamheden voorbereiden Indien u aan de kollekte wilt meewer ken, gelieve u kontakt op te nemen; met de heer Westdorp (01108 - 1389). In het afgelopen jaar werden veel pro- jekten in onze provincie gerealiseerd en gesubsidieerd, o.a. trimbaan voor geestelijk gehandicapten te Clinge, tan demtochten en gaaibollen te Terneuzen, aangepaste kleed- en douchegelegenheid Sportclub Gehandicapten Beveland te Goes, aanpassing schietlokaal te 's-Heer Hendrikskinderen, atletiekwedstrijden AV '56 te Goes, tandemtochten en aan gepaste sportbeoefening te Wemeldinge- Kruiningen, aangepast zwemmen te Kruiningen/Yerseke, sportrolstoelen Vriendenkring te Grijpskerke, subsidie aanschaffing busje voor vervoer gehan dicapten te Vlissingen, sportdag voor geestelijk gehandicapten De Windroos te Middelburg. Dit is slechts een greep van de ver leende subsidies. Om dit te kunnen be stendigen doen wij een dringend beroep op uw aller medewerking en mildheid. Geef naar vermogen en vraag u zelf af: „Wat is mijn gezondheid en vitaliteit waard?" Geef met een blijmoedig hart en stel de kollelctanten niet teleur. Dit is de laatste van de vele koliekten in '83. Indien u de kollektebus mist, dan kunt u uw bijdrage gireren op gironummer 5855 Nat. Fonds Sport Gehandicapten te 's-Gravenhage. De kollekte-aktie wordt ondersteund met „stopperadvertenties" in een aantal dag- en weekbladen. De televisie zendt uit op: maandag 14 nov. op Ned. I om 19.51 uur; dinsdag 15 nov. op Ned. I om 19.51 uur en vrijdag 18 nov. op Ned. I om 19.51 uur. SPEELTUINVERENIGING "DE SPUI" TE KORTGENE ONTVANGT ƒ6.000- VAN JANTJE BETON Het Nationaal Jeugd Fonds bekend van de jaarlijkse aktie van Jantje Beton heeft besloten een bijdrage van 6.000 gulden beschikbaar te stellen aan de speeltuinvereniging „De Spui" te Kort gene. Dit bedrag is bestemd voor de gedeeltelijke financiering van de reali sering van een nieuwe speeltuin. Het betreft één van de ruim drie honderd plaatselijke groeperingen die het Nationaal Jeugd Fonds in de afr gelopen periode financieel heeft kunnen ondersteunen met een totaalbedrag van ruim 3,5 miljoen gulden. De financiële ondersteuning van deze vrijwilligers-projekten is o.m. mogelijk uit de opbrengsten van de jaarlijkse na tionale jeugdkollekte. Dit jaar wordt deze aktie van Jantje Beton in ruim 850 plaatsen onder het motto „Geef ze leef- en speelruimte" gehouden in de week van 31 oktober tot 6 november. Het Nationaal Jeugd Fonds geeft in het bijzonder steun aan projekten ten behoeve van kinderen die in de ver drukking dreigen te komen. Gevaar en onveiligheid, isolatie van kinderen van gastarbeiders, integratie van gehandikapte en niet-gehandikapte kinderen en het grote gebrek aan veilige en eigentijdse speel voorzieningen en jeugdgebouwen zijn in dit verband pro blemen die veel aandacht krijgen. In het bijzonder gaat het daarbij om veelbelovende initiatieven en akties van het zgn. vrijwilligerswerk; van jeugd verenigingen, alctiegroepen en instellin gen die met en voor het kind bezig zijn. GROEP VOOR WEDUWEN EN WEDUWNAARS VERHUIST De groep voor weduwen en weduw naars te Middelburg, die wekelijks bij elkaar komt op dinsdagavond van 19.30 tot plm. 22.00 uur verhuist m.i.v. 1 no vember a.s. van het gebouw van Jeugd en Gezin aan de Londensekaai naar de groepsruimte in het pand van Fiom- Zeeland, Varkensmarkt 1 te Middelburg. NOORD-BEVELAND - VAKANTIEKRANT Een nieuwe krant? Ja, index-daad. On derzoek heeft uitgewezen, dat de be hoefte aan een eigen Noord-Bevelandse vakantiekrant zeer zeker aanwezig is. Nieuws en informatie naar de Noord- Bevelandse gasten toe, zo is in het ver leden gebleken, is beslist niet optimaal geweest. De vakantiekrant wil ook coördine rend optreden voor verenigingen en evenementen, die op Noord-Beveland plaats vinden. Immers, een duidelijke overzichtelijke evenementenkalender is er nooit of bijna nooit geweest. De vakantiekrant zal vanaf eind mei tot begin september wekelijks verschij nen in een oplage van ongeveer 8.000 stuks. Overal waar de vakantieganger regelmatig komt, zoals winkels, recep tie's van campings, enz. zal de vakantie krant worden neergelegd en gratis wor den meegenomen. Om te voorkomen, dat er in de toe komst dubbele data van evenementen worden vastgezet, willen we vanaf nu reeds de bekende data publiceren. Deze evenementenkalender voor 1984 zal elke eerste uitgave van de maand worden bekend-gemaakt en zonodig aangepast. Meer nieuws en informatie over de vakantiekrant zal begin 1984 nog volgen. Graag willen we van u zoveel mo gelijk medewerking, wat betreft data van te organiseren evenementen. Geef de data, die nu reeds bekend zijn direkt door aan: C. A. van Boven, Voorstraat 30 4491 EW Wissenkerke, Tel. 01107 -1514. Natuurlijk kunnen wij voor u geen data verzetten, maar bemiddeling via dit blad is zeker mogelijk, wanneer zo veel mogelijk data vroegtijdig bekend zijn. OPEN GESPREKSAVOND VAN GROEP ALLEENSTAANDE MOEDERS EN VADERS De groep van alleenstaande moeders en vaders in Vlissingen, de één-ouder- groep, houdt op woensdag 9 november a.s. 's avonds om 20.00 uur in het ge bouw „Breehof" aan de Breestraat 8 te Vlissingen een open gespreksavond over „gelijkwaardig zijn binnen een re latie, kan dat?" Veel relaties zijn stukgelopen, doordat de vrouw of de man zichzelf niet kon den zijn in hun huwelijk. Beide part ners hebben binnen de relatie een be paalde mate van vrijheid nodig. Hoe vind je het evenwicht tussen zelfstandig en onafhankelijk blijven en toch reke ning houden met je partner. Meer inlichtingen over deze avond bij Fiom-Zeeland, Telefoon 01180- 27311. KONTAKTMSDDAG VOOR BORSTKANKERPATIENTEN Op woensdagmiddag 16 november a.s. houdt de „After Care-groep" van Goes weer de maandelijkse kontaktmiddag voor vrouwen, die een borstoperatie of -amputatie hebben ondergaan. Op deze middag zal mej. C. 'Laban, maatschappelijk werkster, werkzaam bij de P.M.D. te Goes spreken over „Ge voelens, onzekerheid en verwerking van borstkanker." Deze middag vindt plaats in het ge bouw van de P.M.D., Zonnebloemstraat 53 te Goes. Aanvang 14.00 uur, einde omstreeks 15.30 uur. HET WETEN WAARD Gouden en zilveren voorwerpen kunnen goed schoongemaakt worden met een zeepsopje waaraan wat ammonia is toe gevoegd. Hierin mogen geen voorwerpen gereinigd worden, die bezet zijn met een opaal, want deze worden daardoor dof. Hebt u een nieuw huis betrokken, laat dit behangen met een goedkoop behang. Nieuwe huizen zijn in het begin steeds vochtig, waardoor het papier uitslaat. Bewaar uw stempelkussen onderste bo ven, de inkt komt dan weer naar boven. Het „kindje-op-moeders-schoot" vraagt weinig onderhoud. Niet in de volle zon. Lichte plaats. Zomers vrij veel, 's win ters spaarzaam met water. Nappa handschoenen kunt u schoonma ken door ze aan te trekken en goed te wassen met zeep, die u eerst in hete melk opgelost hebt en waar u een paar druppels geest van salmiak en het geel van een ei hebt bijgedaan. Dan buiten laten drogen, maar niet in de zon. ALGEMENE BESCHOUWINGEN VAN DE PARTIJ VAN DE ARBEID. Mevrouw de voorzitter, dames en heren. Voordat we op de gemeentelijke zaken ingaan wil de fractie van de Partij van de Arbeid dank zeggen aan de medewer kers en samenstellers van de begroting en nota van aanbieding. Wanneer wij deze beschouwingen hou den is een blik naar Den Haag bijna on ontkoombaar omdat daar beslissingen genomen worden die ook voor onze ge meente van wezenlijk belang zijn. De bezuinigings- en inleveringsgolf dreunt over ons land en velen zullen hierdoor worden meegevoerd, ook al zijn velen bereid in te zien dat er niet ge heel aan te ontkomen is. Een andere zaak is de manier waarop en wie hierdoor het meest getroffen wor den. Het ziet er naar uit dat de laagst betaalden en minima zwaar aangepakt worden. Van iedere instantie mag even wel verwacht worden voor deze groepen de schade tot een minimum te beper ken. De PvdA zal zeker in de komende tijd zich inzetten voor deze groepen in onze samenleving. In de aanbiedingsbrief is melding ge maakt van de nieuwe voorschriften per 1 januari 1985 voor het samenstellen van de begroting in een nieuwe vorm. Wij stellen het op prijs dat u vroegtijdig voorlichtingsbijeenkomsten wil organi-: seren en verzoeken u beleefd van iedere fractie, indien gewenst, de opvolger kan didaat hierbij aanwezig te laten zijn. De post onvoorzien in de begroting 1984 geeft üw college aan als f 221.087.39, met een verhoging uitkering Gemeente fonds van f 96.144.62 en te verwachten verhoging Financiële Verhoudingswet van f 100.000.en saldo Bejaard'enoor- den 100.000,minus 65.000,nog te voeren begrotingswijzigingen, is netto plm. f 135.000.—. Ook op de dienst Openbare Werken is een bedrag van 101.811,meer opge voerd voor herbestratingen vergeleken bij begroting 1983. Volgens laatste belichten via pers en media zou een mogelijke uitkering te verwachten zijn via verbijzonderingsre geling, hetgeen zou betekenen een on voorzien van 475.000,ten opzichte van 1983 en een goed uitgangspunt voor 1984. Wat betreft de hoorzittingen en in spraakbijeenkomsten pleiten wij voor handhaven in deze vorm om alle inwo ners en belanghebbenden te laten blij ven meepraten en denken, wij menen in uw standpunt een afremming te be speuren. Voor een verbouwing 2e fase van het gemeentehuis, als hier ooit sprake van is geweest, is voor ons van belang, of met interne herindeling nog wat te be reiken is en de minimale ruimtes die nodig zijn voor het kunnen uitvoeren van de diensten. Ondanks het begrip voor deze problemen doen wij u nog geen toezegging en een eventueel te ont vangen voorstel uwerzijds zal dan toch de eenvoudigste oplossing moeten zijn. Openbare orde en veiligheid. Met dank voor het rapportagerapport van de Rijkspolitie, waarin veel gege vens staan vermeld, ondersteunen wij uw standpunt en de wens als kustge- meente aangemerkt te worden. Een beter onderkomen voor brandweer kunnen wij ondersteunen al dan niet in combinatie met gemeentewerken. Is er al sprake van een volwaardige Rampendienst die na de opheffing van de BB-dienst, hoewel weer uitgesteld, kan gaan functioneren? Wat is de mening van het college ten opzichte van de invoering van de maxi mum snelheid van 30 km binnen bepaal de gebieden? Zou deze regeling eventu eel al kunnen worden ingevoerd? Is er een- onderzoek geweest voor een par keerverbod gedeelte Julianastraat tus sen Hoofdstraat en Bernhardstraat? Wat is de reden dat het fietspad langs het Veerse Meer richting Zandkreekdam pas in 1984 voltooid zal zijn? Is het college bereid medewerking te verlenen en e- ventueel voorstellen te doen voor het aanleggen van een fietspad Kortgene - Colijnsplaat, mede gelet op de urgentie^ lijst van Gedeputeerde Staten? De uitvoering van milieutaken, waar onder rioleringen en zuiveringswerken, zullen goed bekeken moeten worden en dat zal afhangen van de subsidie die hiervoor te ontvangen is. Is het juist dat door afremming toevoer naar zuivering in de Burg. Snellenstraat pro blemen geeft voor de afvoer camping „De Paardekreek"? Dorpsvernieuwing. Voor wat betreft de dorpsvernieuwing spreken wij de hoop uit dat dit belang rijke plan niet zal worden vertraagd door de bezuinigingsplannen en getracht kan worden tot een meerjarenplan te komem Wij verwachten dat de goede belang stelling voor de gereedgekomen wonin gen zich zal voortzetten, zoals de eerste geslaagde aanzet in de Tonnenbuurt te Colijnsplaat. Wij doen de suggestie om na verloop van tijd samen met de Stichting Samen werking Goes en Vrouwen Advies Com missie de bewoners te polsen of de wo ningen aan de verwachtingen hebben voldaan. Met het hu'is-aan-huis verspreiden van het rode en gele boekje van de uitvoe ringsplannen is een goede voorlichting gegeven en voor niet-ingewijden duide lijker gemaakt. Wij zijn het met u eens dat het aan trekken van een coördinator een goed besluit is geweest en dat de voorlichting door betrokkene over het algemeen goed aanslaat. Wij geven het college in overweging ten behoeve van de dorpsvernieuwing de kosten niet ten laste te brengen van de post onvoorzien en algemene midde len, maar een aparte post op de begro ting te nemen. De mogelijkheid om op menselijke manier en in overleg de bezittingen, op stallen enz. in de aandachtsgebieden te verwerven, is tot op heden door het col lege goed opgelost. V olkshuis vesting. Uw mening wat betx-eft volkshuisves ting kunnen wij grotendeels onderschrij ven. Wij verzoeken het college bij wijzigin gen en aanpassingen van bestemmings plannen deze aan de raad ter goedkeu ring aan te bieden alvorens tot uitvoe ring te laten overgaan. Tevens pleiten wij voor een betere controle op het betx-ekken van tweede woningen in de kernen met toepassing van de gebruiksverordening gebouwen. Gezien de toename van permanente bewoners in plan „De Boogerd" zou het wenselijk zijn, dat getracht wordt met exploitant tot herstel van de wegen hierin te komen. Wanneer de welstandscommissie wordt opgeheven: wat is het standpunt van uw college voor begeleiding van verdere nieuw- en verbouwobjecten? Recreatie. Omtrent uw opmerking inzake kam- peeraccommodatie in de buurt van Co lijnsplaat en Kats en de mogelijkheid tot uitbreiding in die plaatsen, onder steunen wij een bevordering van sociale x-ecreatie en verdient in deze onze voor keur. De plannen tot vorming van een een voudig windsurfcentrum aan het Veerse Meer kunnen wij steunen, mits de finan ciële gevolgen hiervan en een optimale toegangsweg, zowel voor gebruiker als het bereiken door inwoners, te verwe zenlijken is en een openbare toegang houdt. De aanzanding in de haven van Co lijnsplaat is een probleem en wij hopen dat na het afsluiten van het onderzoek een oplossing hiervoor is gevonden. Wat de financiële gevolgen betreft blijven wij overeind houden dat bij de totstand koming van de haven er vanuit is ge gaan, dat het de gemeente geen geld zou gaan kosten. Openbare Werken. Op zich hebben wij geen bezwaar te gen opvoeren van de begroting open bare werken voor extra bestratingswerk in 1984, echter deze post is zodoende f 101.811.meer opgevoei-d vergeleken bij 1983. De noodzaak voor genoemde straten Zuid-Kerkstraat, Irenestraat en Beatrixstraat zal bezien moeten worden met de geplande woonbuurtverbetering. Op verschillende punten kunnen wij niet gelukkig zijn over de begeleiding van openbare werken en betreuren het dat we herhaalde malen moeten wijzen op bijvoorbeeld overhangende beplan ting langs trottoirs, voetpaden en diverse andere zaken. Over de Centrale Dienst Gemeente werken kunnen wij met uw college te vreden zijn. Met de aanstelling van een kracht voor gemeentewerken is misschien van belang of één van de huidige werkne mers uittx-eedt in de zgn. VUT-regeling. Om financiële redenen en sociaal ge zien zou na de proef in december beke ken kunnen worden of de aanvulling door de Betho kan geschieden. Onderwijs. We hebben met voldoening kunnen constateren dat het onderwijs in onze gemeente, zowel qua accommodatie als kwalitatief, zeer goed te noemen is. Wel vrezen we dat de door de regering verhoogde leerlingenschaal ook binnen onze gemeente op den duur nadelige in vloed zal hebben op de omvang van het leerkrachtenbestand. Het ontwikkelingsproject voor de ba sisscholen in de gemeente zal zijn afge rond op 31 december 1983. De deelne mende scholen hebben dan bijna twee jaar eerder dan landelijk het geval is, de status basisschool en de accommo datie hiervoor. De schoolteams hebben daarvoor veel werk verzet. Ook voor de opstelling van het college te dien aanzien hebben we alle lof, ter wijl de grote inzet en goede begeleiding door het RPCZ onze waardering geniet. Op deze wijze kan de post subsidie/kapi- taallasten onder no. 43600, par. 7 (biz. 51) grotendeels worden opgeheven. Tevens is het ons opgevallen, dat het nadelig slot over de posten welke be trekking hebben op het onderwijs, flink gedaald zijn. Hoofdzakelijk veroorzaakt door een lagere rentelast en uitkering in de uitgaven als bedoeld in artikel 13 van de LO-wet ad f 37.600.Als we de cijfers salderen blijkt het nadelig slot thans 266.000,te bedragen te gen f 343.000.in 1983, een verschil van f 77.000.Rekening houdend met post 43600 en dat de kapitaallasten/afschrij ving van de o.l.s. te Colijnsplaat uit de post onderwijs gehaald kunnen worden, geeft aan dat de kosten van het onder wijs in 1984 ca. f 130.000.minder zul len bedragen. Gezien dat de vergoedingen voor schoolbëhoeften etc. bij het basisonder wijs gelijk zijn gebleven, evenals kleu ter- en voortgezet onderwijs, zijn wij van mening dat een minimale vex*hoging van de posten, genoemd bij no. 32800/ 36000/39806 voor wat het openbaar en voortgezet onderwijs betreft, redelijk te noemen is. Mocht dit niet gewettigd zijn, dan is een eenmalige uitkering per leer ling aan de scholen te onderzoeken. Wat betreft de Mavo te Kortgene zou den wij het gemeentebestuur met klem willen verzoeken om al het mogelijke te doen om te vex'hinderen dat de rege ring zijn afbraakbeleid met betrekking tot kleine eenheden voox-tgezet onderwijs in onze lokale regio ten uitvoer zal bren gen. Voor het behoud van het voortgezet onderwijs op Noord-Beveland zal een harde strijd gevoerd moeten worden. Welzijnsbeleid. Daarover voorzitter, is altijd wel iets te vertellen. Al was het alleen maar over hoe dik de stapels papier wel niet zijn of hoe ingewikkeld de taal. Recente ont wikkelingen op rijksniveau maken een politieke beschouwing mogelijk, maar nog meer noodzakelijk. Als donderslag bij heldere hemel trekt de minister van WVC de Kaderwet Spe cifiek Welzijn in. Niemand op lager dan rijksniveau kon dit verwachten. Zelfs politici op rijksniveau waren geschokt door genoemd besluit en niet in de laats te plaats de fraktie van de PvdA in de Tweede Kamer. Het op deze manier besluiten door een minister neigt ons te zeggen dat hier sprake is van een daad van onbehoorlijk bestuur. Toch lijkt ons op dit moment dat nog niet alles is ver loren. Als proefgemeente in het proef gebied De Bevelanden is nog steeds van kracht het zogenaamde Besluit Proef- gemeenten, waax'in de bevoegdheden van de aangaande gemeenten zijn opgeno men. Naar onze mening zijn deze niet gex'ing. Het is voor ons een instrument beleid te voeren binnen tal van welzijns sectoren in het dix-ecte belang van onze bux-gex-s. Den Haag kan immers niet be palen wat goed of niet goed is voor Kortgene. Als de bestuurlijke experi menten in 1986 zullen stoppen (en daar ziet het nu echt wel naar uit), moet het uitgesloten zijn dat we terugvallen in een situatie zoals die was in bijvoorbeeld 1978. Met andere woorden, wij zijn van mening dat wij als participant in één van de proefgebieden ons kosten noch moei te moeten besparen om verworven be voegdheden ook na 1986 te behouden. Dat dat dan wellicht niet in de vorm van een Kaderwet Specifiek Welzijn is, is nog niet eens zo erg. Tenslotte nog een hartekreet van onze fractie. In het proefproject De Bevelanden blijkt tal van keren hoe moeilijk het is met zes gemeenten op één bestuurlijke lijn te komen. Ten lange leste zullen daar de regionale instellingen de dupe van wor den en daardoor ook onze inwoners. Het zou verstandig zijn wanneer de Beve- landse gemeentebesturen alles in het werk zouden stellen om in onze regio een zo goed mogelijk voorzieningenni veau te creëren, waar we allen profijt van hebben. Dit bereikt men niet mei machtstrijd of oneindige vasthouderij aan alle vormen van autonomie. Be stuurlijke samenwerking is nu eenmaal soms geven en soms nemen. Sociale Zaken. Het is duidelijk dat het werk van deze dienst toe gaat nemen. Door de vele werklozen, uitkeringstrekkers en de so ciale problemen pleiten wij voor een goede personeelsbezetting van deze dienst om de belangen van deze groe pen te kunnen behartigen, gezien de aanvragen en behandelingen voor aller lei steun. Plusminus 15 pet. van de be volking is het duidelijk dat steeds meer mensen in financiële problemen gera ken en er is de PvdA alles aan gelegen hiervoor alle moeite te doen deze groe pen niet te laten toenemen en/of finan cieel waar mogelijk tegemoet te komen. Mede door het ook in Zeeland geste gen aantal uitkeringstrekkers zijn wij accoord gegaan met toetreding tot het project Mensen Zonder Baan. Inmid dels is duidelijk geworden dat het aan tal slachtoffers van de economische toe standen ons land door het uitblijven van werkgelegenheidsbevorderende maatre gelen, zal blijven groeien. Daarom kun nen projecten als Mensen Zonder Baan wellicht nuttig zijn. Maar gezien de grote angst dat van de zwakke positie van deze mensen mis bruik gemaakt zal worden bij uitvoering van werkobjecten en de vrees voor con currentievervalsing, waar we begi'ip voor hebben en zelf ook willen voorko men, vragen we ons af of het niet beter zou zijn alle geld en energie te gebrui ken voor sociaal-culturele objecten. Naar onze mening zou er dan meer van de grond komen dan tot nu toe en worden meer mensen bereikt. Accommodaties. Onze fractie is zeer ingenomen met de beslissing die in het afgelopen jaar genomen is over het onderkomen voor de jeugd in Colijnsplaat. Bij de vorige beschouwingen drongen wij daar reeds op aan. In Kat,s is de bouw van de ver enigingsaccommodatie in volle gang en wij verwachten dat deze grote investe ring een positieve invloed zal hebben op de leefbaarheid. In beide gevallen is een grote mate van zelfwerkzaamheid geboden en vragen volledige medewer king door deskundige informatie. Wat betreft uw opmerkingen over de dorpshuizen zijn wij het met u eens. Nog grotere tekorten dienen krachtig bestreden te worden. De dorpshuizen vervullen een sociale functie en mogen

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 3