NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de „Vijf Gratiën" SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Evenementen-kalender Vergader-agenda voor clubs, e.d. No. 4092 Donderdag 3 november 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wü geen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Weet u iemand anders aan wie ik het zou kunnen vragen?" „Koos misschien?" „Wie is Koos?" „Mijn broer. Hij draait de platen." „Woont hij hier ook?" „Nee, hij is getrouwd. Ik zal u zijn adres geven." Hij stond op van zijn kruk en liep om de bar heen. Hij haalde een blok- nootje en een potlood tevoorschijn en begon te schrijven. Blazoen bekeek het adres aandachtig en toen vex-baasd. „Dus Van der Ploeg is uw broer?" Fred knikte. „Maar u heet toch Kwint?" „We hebben dezelfde moeder." „En hij draait hier iedere avond de platen?" „Behalve maandag- en dinsdagavond" „Bent u dan gesloten?" „Maandagavond zijn we gesloten. Op dinsdag hebben wij een rustige avond. We draaien dan wat banden af. Man- tovani, James Last, dat zoete werk. U kent dat wel. U moet maar eens komen dinsdagavond." Kasper grinnikte. Hij was net dertig, maar hij werd kennelijk al tot de Man- tovani-generatie gerekend. Hij keek van Fred naar de vrouw en aarzelde even. Het liefst zou hij nu vertrekken. Hij haalde diep adem en zei tot de vrouw: „U bent toch mevrouw Boonstra?" „Ja?" „Is uw man eigenaar van deze zaak?" Ze haalde haar schouders op. „Als u bedoelt dat hij voor de hypotheek op draait.. Wel ja, laten we maar zeggen dat hij meneer de direkteur is." Ze lachte spottend. „Waar is uw man op het ogenblik?" „Vissen." „O." Hij merkte zelf dat het onnozel klonk. „Was hij gisteravond niet hier?" „Nee, hij was de stad uit." Blazoen trok zijn jas aan en rilde. Het ding was nog kletsnat. Ze was eigenlijk niet lelijk, mevrouw Boonstra. Ze was alleen erg slonzig en bitter. Buiten mot regende het. Wat een keet, dacht Van Benten, toen hij zich over een bak met zilveren rin getjes boog. Zilver! Hij gromde. Het meisje achter de toonbank keek een beetje verbaasd op. Hij voelde haar blik en het ontbrak er nog maar aan, dat hij het warm kreeg. Ze bekeek hem scherp met haar exotische ogen. Hij draaide zich om naar een bak met zijden lappen en liet gedachteloos zijn hand door de kleu rige sjaals glijden. Sieraden uit India, sjaals uit India, bloeses uit India. „Kan ik u van dienst zijn, meneer?" Het exotische kwam uit een potje, zag hij nu. Haar haar was waarschijnlijk ook geverfd, heel donker, bijna zwart. Niettemin zag ze er aardig uit. Ze be woog zich gemakkelijk. Hij keek naar haar armen vol zilveren armbanden. Ze was bezig met het sorteren van kleine ivoren beeldjes, apen, olifanten en der- gelijken. Nou ja, ivoor? Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE „Zoekt u iets speciaals?" probeerde ze nog eens. „Ik kijk even rond. Helpt u eerst die mevrouw daar maar." Wat dacht ze dat hij kwam kopen? Een Japanse kimono voor zichzelf. Hij keek grijnzend langs zijn dikke buik naar zijn korte benen. Een bloese voor zijn vrouw? Een Marokkaanse poef voor zijn dochter? Maar hij had geen vrouw of dochter en als hij ze wel had gehad, zou hij vast niet in een dergelijke winkel kado's voor ze gekocht hebben. Wat een keet, herhaalde hij bij zichzelf. Hij kwam bij een verzameling potjes en schaaltjes van aardewerk. Net zo oos ters als ik zelf ben, besloot hij. „Kan ik u helpen, meneer." Hij keek op. Ditmaal was het Erika Veenendaal zelf. Of Van der Ploeg zoals ze sinds haar huwelijk heette. Ze herkende hem niet direkt. „Deze kommetjes hier zijn heel aardig. Hand werk. We maken ze zelf. Mijn man.. O, bent u het," onderbrak ze zichzelf. „Ja, ik ben het." Ze aarzelde. „Komt u iets kopen?" „Nee, dank u." Het klonk niet aardig. „Misschien wilt u even naar achteren komen?" Hij knikte. Ze werden verbaasd na gestaard door het exotische meisje. Nou ja, exotisch.. „Is uw man thuis?" „Ja, hij zit in het atelier." En op zijn vragende blik. „Hij maakt het aarde werk waar u net naar keek." „O, juist ja." „Gaat u hier maar even binnen, dan roep ik hem." Ze liet hem in een soort woonvertrek. Van Benten keek geamuseerd om zich heen. Hij schatte de kamer vier bij vijf meter. De vloer was bedekt met een soort mozaiek van Perzische tapijtjes. Hij liet zijn schoen er overheen glijden. Ze zaten vastgespijkerd. Overal lagen kussens op de vloer. Groot, .klein, van de meest bizarre kleuren. In het midden van de kamer stond een lage, ronde ta fel met een leren blad. Er stond zegge en schrijve één stoel in de kamer. Een grote plantagestoel, die waarschijnlijk nooit gebruikt werd, want hij was bijna geheel overwoekerd met klim- en hang- planten. Niettemin besloot hij dat hij daar wilde zitten en nergens anders. Hij was niet van plan zich belachelijk te maken door op één van de kussens op de grond te gaan zitten. Voorzichtig baande hij zich een weg door de minia tuur-jungle, schoof behoedzaam een paar lianen opzij en ging zitten. Ziezo! Hij overwoog of hij een sigaar zou opsteken, maar vond tenslotte dat hij dat de flora niet kon aandoen. Erika kwam binnen, keek verbaasd om zich heen en ontdekte hem toen pas half verscholen in het groen. „O, zit u daar." „Ik zit erg goed, dank u," merkte hij lakoniek op. „Tja, we gebruiken die stoel meestal niet." Ze wist kennelijk met haar hou ding niet goed raad. „Moet u hem binnenkort toch eens proberen, want men zit er heus uiterst plezierig in." Ze droeg een bloese uit de India-kol- lektie en een heel kort leren rokje. Ver maakt keek hij toe hoe ze met een bijna slangachtige beweging door haar knieën zakte en op een kussen neerplofte. Het was waarlijk niet eenvoudig in een der gelijk kledingstuk decent door de knieën te gaan. „Mijn man komt er aan." „U heeft een aardige zaak," loog Van Benten. Ze knikte. „Loopt goed zeker?" „We mogen niet klagen." Ze keek naar de deur. Het was duidelijk, dat ze zich niet op haar gemak voelde, zo geknield aan zijn voeten. „Het is een mooi pand. Heeft u het zelf gerestaureerd?" „We moesten wel. Monumentenzorg was niet geïnteresseerd." „De ligging is ook uitstekend, dunkt me. Het zal niet gemakkelijk geweest zijn om zoiets te bemachtigen." Ze zweeg en keek weer naar de deur. „Het zal ook niet goedkoon geweest zijn." Ze deed alsof ze zijn laatste opmer king niet gehoord had. Maar haar hele houding was afwijzend. „Hebben u en uw man dit pand zelf betaald, mevrouw Van der Ploeg?" Zijn stem was dwingend nu. Ze zuchtte en kwam met weinig be vallige gebaren omhoog uit haar nede rige positie. „Nee, mijn vader heeft het voor ons gekocht." Van Benten knikte. Hij had naar de bekende weg gevraagd. „Betaalde u uw vader een hoge rente voor het geleende bedrag?" „Wie zegt, dat hij ons het geld geleend heeft?" Haar stem klonk vijandig. „U wilt toch niet zeggen, dat hij het u geschonken heeft? Of heeft uw oudste zuster ook een dergelijke som geld mee gekregen, toen ze trouwde? Een soort bruidsschat?" „Bij mijn zuster lag het allemaal an ders. Haar man kon bij zijn vader in de zaak komen. Hun bedje was ge spreid." „Dat was voor uw echtgenoot niet weggelegd?" „Mijn man is een kunstenaar, een ar tiest." Het was duidelijk, dat een artiest in haar ogen ver verheven stond boven zo'n burgelij ke zakenman als haar zwa ger was. „Pottebakker, nietwaar?" „Eh, ja." Het woord pottebakker viel kennelijk niet zo goed. Van Benten zuchtte. De monstratief keek hij op zijn horloge. Ze zag het. „Ik zal even kijken waar Koos blijft." Ze glipte snel de deur uit. Van Benten glimlachte en besloot toch maar een sigaar op te steken. Het bezoek nam meer tijd in beslag dan hij gehoopt had, maar hij had er toch geen spijt van dat hij zelf gegaan Was. Eerst was hij van plan geweest Blazoen te sturen. Hij had zelf niet meer de leeftijd om zich thuis te voelen bij deze hippe mensen, dacht hij. Maar vanochtend was hij van gedachten veranderd. Zijn leeftijd zou ook wel eens in zijn voordeel kunnen zijn en nu hij hier zat, vond hij dat hij geen ongelijk had. De deur ging open en de lang verbeide Koos kwam binnen. Hij droeg een zo mogelijk nog smeriger broek dan gis teren en hetzelfde schapenvacht op een vaalzwart T-shirt. Zijn kleding zat onder de pottebakkersklei en zijn schoenen lieten een leemkleurig spoor achter op de tapijten. Hij ging niet zitten, maar stelde zich enigszins verdekt op achter een palm. Zijn schouder tegen de muur geleund begon hij een sjekkie te draaien. Hij keek de hoofdinspekteur vanonder zijn zware wenkbrauwen afwachtend aan. Vriendelijke, bruine honde-ogen. Hij deed hem aan een bouvier denken. Koos likte zijn sigaret dicht en begon omstandig in zijn zak naar vuur te grabbelen. „U wilde mij spreken?" vroeg hij tenslotte. „Ja, het gaat over de heer Rechter. Harrie Rechter, kent u die?" Koos wierp een snelle blik naar zijn vrouw. Verbeeldde hij zich of was daarin een glimp van opluchting te bespeuren? „Ja, meneer Rechter ken ik." „Heeft u hem gisteravond gezien in bar De Gelaarsde Kat?" De bouvier kneep zijn ogen een beetje dicht om ze een paar sekonden later wijd open te sperren. „Ja, hij was er gisteravond." „Weet u hoe laat hij is weggegaan?" Weer dat dwaze gedoe met die ogen. Zou het een soort tik zijn? „U heeft geluk, dat ik zo'n goed ge heugen heb. Het was zoals gewoonlijk verschrikkelijk druk, maar ik weet het toch nog. Hij ging in de derde ronde weg." „Derde ronde?" vroeg Van Benten verbaasd. „Kijk meneer, ik draai daar de.platen en maak er een babbeltje bij. Ik ben de dee-jay." „De wat?" Koos zuchtte bij zoveel onbegrip. Hoe was het mogelijk, dat iemand van deze tijd niet wist wat een dee-jay was? Van Benten wist het werkelijk niet. In heel veel opzichten was hij niet met zijn tijd meegegroeid. En misschien was dat ook wel één van de redenen dat hij nog steeds niet tot commissaris was be noemd, hoewel hij een intelligent mens was en op enige mensenkennis kon bogen. „Het is de afkorting van diskjockey." Hij keek de hoofdinspekteur afwachtend aan. Snapte die ouwe het nu eindelijk? Van Benten knikte alleen. „Enfin, ik draai de platen niet alle maal achter elkaar, maar in series van zeven of acht. Daar tussendoor stop ik een kwartier. Door de week draai ik meestal drie series op een avond. In het weekend vier." „U kunt uw as daar wel kwijt," on derbrak Erika het gesprek. Ze wees op een pot, waarschijnlijk van eigen maak sel, die bij hem in de buurt op de grond stond. „Dank u. Ja, gaat u verder." „Nou ja, ik wilde alleen maar zeggen, dat ik me kan herinneren, dat Rechter tegen het eind van de derde serie ver trok. Dat wil zeggen, dat het tegen twaalven liep." (Wordt vervolgd) K0LLEKTE De kollekte van de Stichting Blinden hulp „De fakkels bijeen" heeft te Wis- senkerke opgebracht 596,55. We willen ieder hartelijk bedanken, die meegewerkt hebben dit mooie be- dx-ag te bereiken. Het hoogste bedrag dat we ooit ontvangen hebben. Dit was de laatste keer. De Stichting gaat er mee eindigen. En ook de blinden vinden het niet meer leuk, dat er voor hen gekollekteex-d wordt. Kollektanten, voor uw trouwe hulp ieder jaar weer, zeer veel dank. Winkelweken: Kortgene van 21-11 t/m 5-12. Wissenkerke van 14-11 t/m 5-12. Kamperland van 20-11 t/m 5-12. Colijnsplaat van 14-11 t/m 5-12. Muziek: Ondexding solistenconcours „Apollo" te Wissenkerke op 26 november 1983. VOETBAL Zaterdag 5 november: GPC 1 Colpl. Boys 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 3 Veere 3 (2.30 uur) Wolfaartsdijk 3 Colpl. Boys 2 (12.45 u) Mevo BI Colpl. Boys BI (12.45 uur) Colpl. Boys C2 Robur C2 (11.00 uur) Colpl. Boys Dl Veex-e Dl (10.00 uur) Veere El Colpl. Boys El (10.00 uur) Colpl. Boys F Kruiningen F (10 uxn) Kruiningen 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Bevelandei-s 2 Serooskerke 4 (2.30 u) Brouwershaven 3 Bevelanders 3 (2.30 uur) Bevelanders 4 Serooskerke 7 (12.45 u) Dames: Oostkapelle 2 Bevelanders (10.00 uur) Bevelanders Cl Wissenkerke Cl (11 u) Goes D2 Bevelanders Dl (10.00 uur) Bevelandex-s El Wissenkerke El (10 u) Cadzand 1 Wissenkex-ke 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 Kruiningen 3 (2.30 uur) Wissenkerke 3 DFS 3 (2.30 uur) Borssele 3 Wissenkerke 4 (12.45 uur) Wissenkex-ke Dl Serooskerke Dl (10 u) Wissenkerke F Kapelle F (10.00 uur) SSV B2 Cortgene BI (12.45 uur) Cortgene Cl Mevo Cl (11.00 uur) Kapelle D3 Cortgene Dl (11.00 uur) Cortgene El Jong Ambon El (10.00 u) Zondag 6 november: Cortgene 1 Lewed. Boys 2 (2.30 uur) Cortgene 2 Dreischor 2 (12.30 uur) Dreischor 3 Cortgene 3 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 5 november: Dames: Wiska 1 's-Gravo (17.00 uur) Dames: Wiska 2 Bok 3 (15.30 uur) Heren: Wiska 2 Wiska 1 (14.00 uur) BASKETBAL Vrijdag 4 november: Dames: Delta-C J. Crabs (20.00 uxm te Kapelle) BILJARTEN Vrydag 4 november: B.V. Revanche Veteranen Kortgene (20.00 uur te Kamperland) Ons Genoegen Concordia (Zierikzee) (20.00 uur in hotel „De Kroon") Maandag 7 november: N.C.V.B.-vergadex'ing te Colijnsplaat, ds. v/d Stoel over: Bedevaart naar Taize. Kruiswoordpuzzel no. 852 Horizontaal: 2. afzonderlijk - 7. clown 9. vlaktemaat - 10. soort gx-oente - 12. voorzetsel - 13. ongebuild tarwemeel 14. vernis - 16. in orde - 17. bedorven 18. opening - 19. jongensnaam - 20. niet parkeren - 22. afsluiting - 24. bijbelse naam - 25. bar - 28. wijsje - 31. aan tekening - 34. N.V. (Duits) - 35. lidwoord 36. x-onde toren - 41. zonpescherm - 45. nieuw (in samenstellingen) - 46. in bui tengewone dienst - 47. bevel - 48. titel 49. Engels voorzetsel - 50. trek - 52. voor malig soort onderwijs - 54. ijle stof - 56. bijbelse naam - 57. Europeaan - 58. na komeling - 60. fris - 61. aanzien - 63. smalle opening - 64. krachtig. Verticaal: 1. in dat geval - 3. boertige nabootsing - 4. slede - 5. cijferen - 6. wolpluisje - 7. graszode - 8. treiter - 10. etenbereider - 11. deel van een geweer 15. onbegroeid - 17. schoox-steenvuil - 19. oosterse jongensnaam - 21. voor - 23. verdriet - 24. jongensnaam - 26. gouden tientje - 27. het telen - 29. ik (Latijns) 30. bejaard - 32. bex-g op Kreta - 33. nieuwe wex-eldtaal - 37. verdedigings organisatie - 38. voegwoord - 39. water in Utrecht - 40. soort bril - 41. vreemde munt - 42. kloostervoogd - 43. eerwaarde heer (Lat. afk.) - 44. teken - 47. week dier - 51. Europeaan - 53. ligplaats 55. vogel - 57. bijgevolg - 59. kreet - 62. zangnoot. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 851 Horizontaal: 1. verdrag - 7. slordig - 13. ox-e - 14. afromen - 16. ene - 17. emelt 19. ida - 20. odeon - 22. si - 23.' weex't 25. rr - 26. bat - 28. zoz - 29. tel - 31. nar - 33. af - 34. belet - 35. nee - 37. re 38. kruis - 40. voorman - 42. ane - 44. rob - 45. edelman - 48. kopie - 50. Ie 51. sir - 52. kever - 54. ev - 55. ena 57. sen - 59. neg - 60. are - 61. bs 63. laken - 65. un - 66. ex-eis - 69. aad 70. aroma - 72. nee - 73. talmend - 76. dal - 77. tulband - 78. nergens. Verticaal: 1. voerbak - 2. ex-m - 3. reest 4. x-at - 5. af - 6. griezel - 7. smart 8. Ie - 9. ono - 10. deern - 11. ino - 12. generen - 15. ode - 18. li - 21. dr - 23. wol - 24. tenor - 27. afraden - 28. zes 30. leo - 32. arabier - 34. biels - 36. error 39. une - 41. mop - 43. karei - 45. ele ment - 46. mis - 47. beneden - 48. keg 49. evenals - 53. ven - 56. abeel - 58. naald - 60. anode - 62. si - 64. kam 65. ur - 67. reu - 68. sta - 70. adr 71.. man - 74. an - 75. ne.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1