KRONIEK VAN NOORD-REVELANQ Spaarweek bij de Rabobanken A.' v.'X.-i'. Un paer weken helee-je, beste vrienden, is ter un Peelanse perlisie in den huwelijksen bóót hestapt. Toen bin d'r un paer diengen hebeurd, die ak julder nie wil ontouwe. Ut ééste onheval dat a ze overkwaeme, ek zelf hezie-je. Mè ut twidde ek van oren zehhen, dus un pakje zout d'r bie kan meschien hin kwaed. Van perlisies, bekeuriengen en onden. Trouwe hieng tun, die perlisieman, 't was un prachtuhen dag weer. Mè d'r kwaeme toch problemen van, z'n kolleha's wiste van meer. Anhekomme vo't hemééntehuus liep ter a wat mis. Z'n vrouwtje verschoot van kleure en riep: Jaap, weet jie wat of dat is? Twi perlisies op motoren, mee loei jende sirene an, kwaeme anhescheurd deur de straete, mè Jaap wist nerhens van. D'n auto wi of ze in ree-je, was hlad nie hoed. En de veinters op die moters haeve ök hlad hin moed. Uutstappe moste ze mee z'n bei-jen, ze krehe mööi un bon. Wan'tut kenteken was nie in orde, je snap nie oe of't zö weze kon. Afijn, 't is varder hoed verlööpe, 't féést was opperbest. Z'n kolleha's bleve slaepe, mè wè in 't uus d'r nest. De hrap die mö nog komme, want d'n oaren ochend hieng ut fout. Toen ze uut bédde kwaeme, waere ze oal vrééd benauwd. Twi hrööte onden stienge te blaffen onderan de trap bie de leste tree. En 't waere hlad hin perlisie-onden, mè ze duste toch nie nae benee. 't Was nog vroeg dien ochend, mè vele è'tut toch hezie-je. Perliseis die a langs de rehenpuupe klomme; en je snapt, die waere nie zó blie-je. Dus mensen je kunne ut noe wete, ouw voortaen julder onden tuus. Want kom je toevallug zö'n perlisie tehen, klimme ze meschien langs de rehenpuupe in uus. Of't zó hebeurd is of nie, beste vrienden, dat is hlad nie van zó vee belang. Alléén mö-je bedienke wat of je zouw doeë a-je di bovenan un trap staet, juust: Want dat verhael van die pette, die kunne m'n oal herust opzette. CeeBee. Dat sparen door de jaren heen een zinvolle zaak is en blijft, wordt tijdens de jaarlijks door de Rabobanken in Ne derland te organiseren spaarweek extra benadrukt. Zeker in tijden waarin het economisch minder goed gaat, wordt er intensiever gespaard. Het appeltje voor de dorst spreekt bijna iedereen sterk aan. De Rabobanken, van huis uit spaar banken, weten de spaarder met een aan trekkelijk pakket spaarvoimen voor zich te winnen. De jaarlijkse spaarweek, een ware traditie van de Rabobanken, zorgt voor druk spaarverkeer van maandag 17 tot en met vrijdag 21 oktober. Nieuwe spaarders. De Rabobanken rekenen ook dit jaar weer op een toeloop van nieuwe cliënten. Het huidige marktaandeel bedraagt ca. 50% van het totale landelijke spaarders bestand. Hoewel Nederland als een zeer spaar zaam land bekend staat het totale spaartegoed beloopt zo'n 130 miljard gulden dat is gemiddeld 10.000, per Nederlander!, is het aantal nog- niet-spaarders groter dan wordt ver ondersteld. Ook de jeugd kan door middel van goede voorlichting voor het sparen wor den geïnteresseerd. Iedereen heeft wel een spaardoel. Iedereen heeft zo zijn eigen spaar- wensen. Daarbij valt te denken aan: Sparen voor onverwachte gebeurte nissen (auto- en wasmachine-reparatie). Sparen voor kostbare aankopen in de toekomst (nieuwe auto, bankstel). Sparen voor later (aanvulling op het pensioen). Sparen voor kinderen en kleinkin deren (voor studie of huwelijk). Sparen voor regelmatige uitgaven (hypotheek-ren te/af lossing en verzeke ringen). Kalender en premie. Alle spaarders nieuwe zowel als bestaande ontvangen gratis de jaar lijkse kalender die de Rabobank uit brengt. Dit keer onder de titel „Onder weg in Nederland" kan de ontvanger een fraaie verzameling foto's van Ne derland tegemoet zien. Wie besluit met ingang van volgende week automatisch (b.v. maandelijks een vast bedrag) te gaan sparen, ontvangt bovendien een spaarpremie van 7,50. Rabobank Tienerrekening. Alle jeugdige Rabobank-cliënten tus sen 10 en 18 jaar ontvangen een speciaal voor hen ontworpen sportkalender voor 1984, zolang de voorraad strekt. Ook hier: nieuwe cliëntjes krijgen de fraaie jeugdkalender eveneens kado. VOORLICHTINGSAVOND TE WISSENKERKE Op maandag 17 oktober om half acht 's avonds wordt in bejaardentehuis „Vredestein" een voorlichtingsb ij een komst georganiseerd door de Stichting Welzijn voor Ouderen. Het onderwerp van deze bijeenkomst is „Alternatieve Geneeswijzen." Spre ker is dhr. M. v. d. Berge uit Goes. Deze avond is bedoeld voor alle ouderen uit Wissenkerke, dus niet alleen voor de tehuis-bewoners. De entree is gratis. Er wordt gebruik gemaakt van de geluidsinstallatie. GROTE INTERNATIONALE ALGEMENE VERZAMELBEURS Op zaterdag 15 oktober 1983 van 10.00 tot 17.00 uur houdt de Nederlandse vere niging „De Verzamelaar" een grote in ternationale algemene verzamelbeurs in de Rijnhal, Olympus 1, Arnhem (zuid), aan de autoweg A 52. Van hand tot hand gaan: munten, postzegels, ansichtkaarten, sigarenban- den, lucifersmerken, suikerzakjes, Anton Pieck, albums, albumplaatjes, aan teken strookjes, oude boeken, bankpapier, oude brieven, briefkaarten, boekenleggers, blikken, bierviltjes, bidprentjes, eier dopjes, emblemen, geboortekaartjes, grammofoonplaten, Koninklijk Huis, oorlogsdokumentatie, penningen, post stempels, rij wielbelastingplaatjes, stickers, speldjes, sleutelhangers, trom mels, blikken, oude aandelen, curiosa, snuisterijen, enz. enz. TAFELTENNIS GOEDE WEEK VOOR SLAGVAST In de thuisgespeelde wedstrijd tegen Batavo 1 uit 's-Heerenhoek is Slagvasi voor de tweede keer als overwinnaar uit de bus gekomen. Pas nadat Slagvast een 40 voorsprong had genomen, kon Batavo tegenscoren. Hans v/d Kraan, beter spelend dan in de eerste wedstrijd, en Jaap Jongh Visscher zorgden er daarna voor, door beide hun partij te winnen, dat Slagvast niet meer in te halen was. En pas toen kon Batavo iets aan die achterstand gaan doen, mede omdat Slagvast de teugels wat liet vie ren. Verder dan drie partijen lieten de Kamperlanders het niet komen. Met een 73 overwinning lieten Hans v/d Kraan (2x), Jaap Jongh Visscher (3x) en Jos Breas (lx) er geen twijfel over bestaan dat zij de sterkste waren. Met het eerste jeugdteam blijft het uitstekend gaan. Voor de derde achter eenvolgende maal behaalden zij een grote overwinning. Nu werd MZ 12 met niet minder dan 91 aan de zegekar gebonden. De kleine misstappen van Monique v/d Heyde en Stefan Nagelhout in de vorige wedstrijd werden volledig uitgewist. Alleen André Nagelhout liet een punt liggen door de laatste partij onnodig te verliezen. Het tweede jeugdteam zorgde voor een kleine verrassing door thuis tegen Oude- lande 3 gelijk te spelen, behaalde dit team het eerste kompetitiepunt. Voor dit resultaat zorgden Herbert Keizer en Tolineke de Smit, ieder met twee over winningen en Wim de Bruine met een overwinning. De stand van de jeugd na drie ge speelde wedstrijden: 5 klas A: 1. Laurens 4 36 2. Slagvast 1 36 3. Goese Polder 5 34 4. MZ 12 3—2 5. Yerseke 3 30 6. Reynaert 2 30 5 klas B: 1. STV 1 3—6 2. Oudelande 3 35 3. Aloy 2 3—4 4. Reynaert 1 32 5. Slagvast 2 31 6. Yerseke 2 30 BRANDWEER KAMPERLAND Op zaterdag 8 oktober j.l. werden in Terneuzen brandweerwedstrijden hoge druk gehouden. Aan deze wedstrijd werd deelgenomen door 22 korpsen uit ge heel Zeeland. Het korps uit Kamper land behaalde aldaar een fraaie en eer volle tweede plaats. BEZOEK AAN WEGENWACHT Donderdag 6 oktober j.l. brachten leerlingen van klas 5 en 6 van c.n.s. De Pijler uit Wissenkerke een bezoek aan het Wegenwachtstation te Kapelle. Met vier auto's werd er vertrokken vanaf de school. Om 9 uur was de ont vangst op het station door dhr. Konings. Hij is hoofd van het Wegenwachtstation te Kapelle. De leerlingen en begeleiders werden ontvangen in een zaaltje, waai de dia-projektor reeds klaarstond. Een erg interessante dia-serie werd getoond over het ontstaan, de ontwikkeling en de huidige vorm en plaats die de Wegen wacht op dit moment in ons land in neemt. Uit de getoonde serie kwamen de leerlingen onder andere aan de weet, wat voor opleiding vereist is, voordat je bij de Wegenwacht kan komen. Na de dia's krijgen de jongens en meisjes nog een korte toelichting over het vertoonde door dhr. Konings. Hij vertelde, dat naast een grote technische kennis, ook een grote dosis mensen kennis vereist is. Uitspraken van We genwachters die langs de weg zitten bevestigen dat wel. Eén van de meest gehoorde kreten is wel: „We hebben meer last met de passagiers dan met het mankement," zo vertelde dhr. Ko nings. Hierna werd een bezoek gebracht aan de meldkamer, die ook in hetzelfde ge bouw is ondergebracht. Een begrijpe lijke en leerzame uitleg werd daar ge geven door de dienstdoende wegenwach ter. Verschillende oproepen via praat paal en telefoon kwamen binnen, zodat de bezoekers het vertelde ook in praktijk konden zien en horen. Aan de ook aanwezige onderhouds- garage werd hierna een bezoek gebracht Uitleg en demonstratie van verschillende technische middelen werden ook hier weer deskundig en wat vooral belangrijk was, op een begrijpelijke manier uit gelegd. Tijdens het afscheid, waarhij stickers werden uitgedeeld, had de klas nog een verrassing voor het Wegenwachtstation in petto. Een groot bord, met daarop een aantal praatpalen, die zo waren aangebracht zodat de letters S.O.S. lees baar waren, werd aan dhr. Konings overhandigd. Op de palen staan de na men van alle leerlingen te lezen, zo legde het hoofd van de school, dhr. Loendersloot uit. De hele maquette is door de leerlingen zelf gemaakt en be dacht. We hopen dat u er een plaatsje voor künt vinden in het station, aldus dhr. Loendersloot. Dhr. Konings bedankte allen voor het geschenk en liet nog weten dat op de terugweg gerust een praatpaal gepro beerd mocht worden. Hij gaf daarbij het volgende advies, wat niet alleen de bezoekers gold. Druk gerust eens op de knop, maar geef wel antwoord en loop nooit weg zonder dat antwoord. Op de terugweg werd uiteraard van dit aanbod gebruik gemaakt. Via een praatpaal werd door de leerlingen dank gezegd voor het bezoek aan het Wegen wachtstation. "LEKKO" BEZOEKT HET SLEEP- EN BERGINGSBEDRIJF L. POLDERMAN TE HANSWEERT Op uitnodiging en in samenwerking met het sleep- en bergingsbedrijf L. Polderman uit Hansweert wordt op za terdag 29 oktober 1983 een bijeenkomst gehouden van de Vereniging van Be langstellenden voor de sleepvaart „Lek- ko" in zaal Thalia, Schoolstraat 2 in Hansweert. De bijeenkomst wordt gehouden van 11.00 tot ca 17.00 uur en is evenals de andere aktiviteiten, die ter gelegenheid van dit evenement zullen plaatsvinden, voor iedere belangstellende gratis toe gankelijk. Om 11.00 uur wordt de bijeenkomst officieel geopend door de heer H. Boer, burgemeester van Reimerswaal. Daarna zal een presentatie plaats vinden van het in oktober a.s. verschij nende boek „De Westerschelde bij storm en mist" van C. Heijkoop. In het boek worden o.a. scheepsrampen, sleepvaart en bergingen in het Westerscheldegebied gedurende de periode 18601982 behan deld. Foto's uit het boek worden tijdens de bijeenkomst geëxposeerd. Tijdens de bijeenkomst in zaal Thalia zullen de volgende aktiviteiten plaats vinden: Een dia-projektie en een video-pre sentatie op het gebied van sleepvaart en berging. Expositie van modellen van sleep boten door Belgische en Nederlandse modelbouwers. Foto-expositie van sleepboten en bergingen op de Westerschelde. Maritieme ruilbeurs. Maritieme shop van Lekko. Expositie van voorwerpen de sleep vaart betreffende zoals o.a. een 16-duims manilla sleeptros. De bezoekers zullen in de gelegenheid worden gesteld sleepboten en bergings vaartuigen van de firma Polderman te bezichtigen, terwijl het tevens mogelijk zal zijn een vaartochtje op de Wester schelde te maken met één van de vaar tuigen en/of sleepboten. EEN LEVEND VARKEN Op a.s. vrijdagavond 14 oktober vanaf 20.00 uur en zaterdagmiddag 15 oktober vanaf 14.00 tot in de kleine uurtjes, organiseert de Karnaval Klub Kortgene „De Kwallen" in „De Graaf van Buren" te Kortgene een grandioos prijsbiljart met Rad van Avontuur-festijn. Hoofd prijs is een levend varken met hiernaast nog vele mooie waardevolle te winnen prijzen. Iedereen kan meedoen. De opbrengst is, bestemd voor de kar- naval-kas, welke dringend aanvulling nodig heeft om de komende karnaval- aktiviteiten o.m. elfde van de elfde bal en jeugdkarnaval met optocht, met de verdere festiviteiten op 2 en 3 maart '84 te kunnen financieren. Ter verdere ondersteuning hiervan wordt er ook een loterij gehouden met als trekkingsdatum ll-ll-'83. OPNIEUW VERLIES VOOR B.V. "WISSENKERKE" Op zaterdag 10 oktober j.l. speelde net eerste team van „Kombuis" uit Breskens toch iets te sterk voor Wis senkerke 2, ons jeugdteam. Het verloor namelijk met 5—3. Geen schande, want „Kombuis" had een paar aardig slaande dames, die beduidend sterker waren als de onze. Dat betekende natuurlijk niet, dat ze niet goed speelden, want vooral in de gemengd-dubbels boden ze goed tegenstand. De partijen, die voor Wissenkerke werden gewonnen waren: 1. heren-enkel (André Karelse), dat heel gemakkelijk met 153 en 158 werd gewonnen; 2. heren-enkel (Jacco Paardekoper) met 15—12 en 152, waarbij Jacco eigenlijk meer met dan tegen zijn tegenstander speelde; en het heren-dubbel (Jacco van Boven en André Karelse), dat ook netjes werd gewonnen met 159 en 157. Ook werden de twee gemengd-dubbels eigenlijk tegen de verwachtingen in, ver loren. Het eerste gemengd-dubbel (Mo nique van Doorn en Jacco van Boven) hadden net dat beetje geluk tekort om de enige derde set in de wedstrijd met een verlenging te winnen. De standen waren 915, 1510 en 1718. Ook Elly Karelse en Jacco Paardekoper (tweede gemengd dubbel) verloren hun wedstrijd met 159 en 157. En zo verliepen ook het eerste dames-enkel (Elly Karelse); tweede dames-enkel (Jacqueline Hoo- gerland) en het dames-dubbel (Jacque line Hoogerland en Monique van Doorn). Het jeugdteam heeft nu vier wedstrij den gespeeld (van ieder 8 partijen) en wachten nu op de eindstand in hun poule. De beste drie daarvan vormen samen met de beste drie van klasse Al één nieuwe poule. En de twee laatste van klasse Al en A2 vormen één nieuwe poule. Gezien de punten (twee gewon nen, met 80 en 71, en twee verloren, met 53 en 53) rekenen ze er op, dat ze promoveren. De uitslag volgt binnen twee weken. De senioren hadden in de week van 24 september tot 1 oktober twee wed strijden te spelen. De eerste tegen Ril- landia 2 en de tweede tegen Wings 8. De eerste tegen Rillandia werd gespeeld in de sporthal in Kruiningen en ze verloren deze wedstrijd met 53. Dc wedstrijd zelf verliep erg sportief en gezellig. Voor de drie overwinningen voor Wis senkerke zorgden Lineke de Schipper (lste dames-enkel), Ed Reelbergen (2de heren-enkel) en nog eens Lineke en Eddy, maar nu in het 2de gemengd- dubbel. De tweede wedstrijd speelden ze thuis (in Kamperland) tegen Wings 8. En deze werd ook, zij het met maar liefst vijf 3-setters, verloren met 71. De enige wedstrijd, die werd gewonnen, was het heren-dubbel (Johan Cevaal en Jan van Iwaarden). Deze hele ontmoeting duurde ruim 4 uur en was zeer vermoeiend. Vorige week zaterdag speelden alleen de senioren. Deze speelden thuis tegen Backhand 2 en veiioren met 26. De twee winnende partijen werden voor ons gescoord door Johan Cevaal en Jan van Iwaarden. Eerst de heren-dubbel die in twee sets werd gewonnen. En ten tweede alleen Johan Cevaal, die zijn heren enkel ook met twee sets winnend af sloot. Alle overige partijen werden wel iswaar verloren, maar dat Wissenkerke terugvocht, blijkt wel uit de twee of drie 3-sets die er aan te pas moesten komen en aan één of twee verlengingen. Zoals u ziet, een paar verliespunten, maar Wissenkerke blijft doorvechten en geeft de moed zeker niet op. Volgende week (zondag 16 oktober) spelen de senioren uit tegen Terneu zen 14. N.-BEVELANDSE HENGELSPORT- VERENIGING HIELD WEDSTRIJD Zaterdag hield de Noord-Bevelandse hengelsportvereniging haar vijfde wed strijd, meetellend voor het kampioen schap 1983, in de Oostei-schelde bij Co- lijnsplaat. Aan deze wedstrijd namen 56 leden deel, welke in totaal 66 vissen vingen, waarvan 45 ondermaatse vissen en 21 bovenmaatse vissen met een gewicht van 4427 gram. Na afloop van de wedstrijd reikte voorzitter Biondina de prijzen uit in café „Juliana" te Colijnsplaat. De uitslag van de wedstrijd was: 1. F. Boogaert, Goes 866 pnt. 2. J. Kastelein, Geersdijk 675 pnt. 3. J. C. de Kam, Kamperland 656 pnt. 4. M. G. de Smit, Kamperland 582 pnt. 5. A. Sandee, Kampei'land 455 pnt. 6. J. Tazelaar, Kamperland 372 pnt. 7. G. de Neef, Wissenkerke 322 pnt. 8. H. d. Engelsman, Colijnspl. 295 pnt. 9. C. Augustein, Kamperland 265 pnt. 10. G. de Haan, Oost-Souburg 245 pnt. 11. M. Zuidweg, Kamperland 207 pnt. 12. J. Noordhoek, Oostkapelle 205 pnt. De volgende competitiewedstrijd wordt gehouden op 22 oktober 1983 te Colijnsplaat van 13.00 15.30 uur. In schrijven in café „Juliana" van 12.00 12.30 uur. FIOM-ZEELAND IS VERHUISD Per 1 oktober 1983 heeft Fiom-Zeeland een andere kantoorruimte betrokken. De Stichting verhuisde van Loskade 17 naar Varkensmarkt 1 in Middelburg. Bijzonder aan de nieuwe behuizing is, dat Fiom nu over een eigen groeps- ruimte beschikt, wat voor de uitvoering van het werk een flinke verbetering inhoudt. Bovendien is het nieuw voor Fiom om een „eigen" pand te behuizen, waar zij voorheen steeds bij andere instel lingen onderhuurde. Ook in dit pand kan men terecht tijdens de gebruikelijke kantoortijden, maandag t/m vrijdag 's morgens van 9.00 tot half één; maandag-, dinsdag en donderdagmiddag van half twee tot half vier. Het telefoonnummer blijft ongewij zigd: 01180-2 73 11.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2