Vervolg nieuwe burgemeester Burgemeester Hoogendijk in Kats en Colijnsplaat Burgerlijke stand zijn dat de eindverantwoordelijkheid bij hem ligt, maar het laat zich raden dat hij zijn werk niet alleen zal kunnen vol brengen. Hij heeft daar een team bij nodig, een team dat op elkaar is afge stemd, zodat er een samenspel ontstaat op basis van onderling vertrouwen, zo dat in kritieke situaties op elkaar gere kend kan worden en zijn schip weer de juiste koers zal kunnen gaan varen. Met andere woorden: zo zie ik het functio neren van een gemeentebestuur, in voor- en tegenspoed op elkaar kunnen rekenen Ik heb begrepen, dat mijn voorganger, burgemeester Van der Linde, een man is met bijzondere capaciteiten. Op deze plaats wil ik echter stellen dat van mijn kant geen pogingen ondernomen zullen worden tot imitatie, maar zal ik het ambt op mijn eigen wijze gaan vervul len. U krijgt wel een burgemeester met een eigen politieke signatuur. Hierbij wil ik wel stellen, mijn verantwoorde lijkheid kennend als voorzitter van uw raad dat ik als mens mijn politieke overtuiging niet kan en wil verhullen. Het begin van mijn ambtsperiode valt in een tijd van economische teruggang, wat dat betreft verkeert u in de geluk kige omstandigheid dat uw financiële situatie op dit moment gezond is. Uiter aard blijft waakzaamheid geboden. Uw voorzieningen-niveau is goed, u kunt hier trots op zijn. De gemeente Kort- gene is een bijzondere, niet alleen om dat er aandacht besteed moet worden aan het voorzieningenpakket van de kernen Kats, Colijnsplaat en Kortgene afzonderlijk, maar zeker ook om de be langen van de inwoners met daarnaast de recreanten in evenwicht te houden. Recreatie, tot zichzelf komen van de mens, op uw mooie eiland omgeven door water, wat uiteraard al een bijzondere aantrekkingskracht uitoefent, met bos en strand is niet alleen bijzonder, maar ook mooi; door deze combinatie krijgt Kortgene veel aandacht. Dat schept ver plichtingen. Deze dag is voor ons als gezin aan de ene kant een vreugdevolle en aan de andere kant een verdrietige. Een ver drietige omdat mijn vader hier vandaag niet bij kan zijn. Blij ben ik dat mijn moeder hier is en samen met haar, fa milie en vrienden. Bijzonder blij zijn wij als gezin dat Kortgene mijn werkgebied wordt en wij als gevolg hiervan komen wonen. In de afgelopen periode hebben wij Kortgene middels een aantal bezoeken leren kennen en zijn ons daardoor al wat thuis gaan voelen. Hierbij speelt zeker een positieve rol het persoonlijk contact wat wij met een aantal van u hebben gehad. Ik denk hierbij aan de kennisma king op de secretarie, maar in het bij zonder de spontane reactie van de loco burgemeester, wethouders en secretaris. Op het moment dat mijn benoeming bekend werd, had ik spoedig daarna te lefonisch kontakt met de heer Van der Weele, wat resulteerde in een bezoek, dezelfde avond nog, aan Hardinxveld- Giessendam. Wij hebben dit niet alleen bijzonder gewaardeerd, maar zeker in het gesprek dat plaats vond, bleek dat dat eerste contact goed was. Deze start en de wijze waarop u mij wegwijs hebt gemaakt en uw inzet, om de installatie op zo korte termijn te la ten plaatsvinden, hiervoor ben ik de wethouders en secretaris bijzonder er kentelijk. Hierbij wil ik nog één ding noemen: de reacties na het bekend wor den van mijn benoeming, de wijze waar op familie, vrienden en kennissen heb ben gereageerd, heb ik bijzonder ge waardeerd. Ik wil jullie daar hartelijk voor danken. We realiseren ons dat wij in Hardinx- veld-Giessendam iets moois achterlaten: vriendschap, wat zich uitte bij vreugde en verdriet. De reacties uit Zeeland waren van uit eenlopende richtingen zo spontaan en hartelijk, dat het mij goede verwachtin gen geeft voor de toekomst. Heel harte lijk dank hiervoor. De drie kernen beschikken ieder over een actief verenigingsleven, activiteiten op dit gebied zijn van grote betekenis voor een gemeenschap. Op deze dag héb ben wij kennis kunnen maken met uw presentatie op dit gebied, de wijze waar op was een bijzondere, een woord van waardering van mijn kant is dan ook zeker op zijn plaats. De periode tussen het vertrek van burgemeester Van der Linde en mijn komst naar Kortgene was een lange. De wijze waarop loco-burgemeester Van der Weele samen met de wethouders Van Noort, Van Damme en secretaris Meesen dit hebben opgevangen, verdient een woord van hartelijke dank namens de gemeente. Het valt niet mee om plotse ling de functie van een full-time be stuurder waar te moeten nemen. Uiteraard, zou ik willen zeggen, dat ik een goede verhouding met het ambte narencorps op hoge prijs stel. Ik hoop dan ook, dat dit niet bij toezeggingen blijft, maar hier op mijn wijze inhoud aan hoop te geven. Brandweer en poli tie kunnen rekenen op mijn belangstel ling voor hun werk. Ik spreek dan ook de wens uit dat wij in de toekomst in goede verstandhouding met elkaar mo gen samenwerken. Namens mijn gezin zeg ik u hartelijk dank voor de wijze waarop u ons van daag hebt ontvangen. Wij zijn u zeer er kentelijk voor de wijze waarop u ons tegemoet bent getreden, u hebt ons hier een groot plezier mee gedaan. Dank aan allen, die aan de voorbe reidingen, de uitwerking en het welsla gen van deze bijzondere dag voor ons hebben meegewerkt. Mijnheer de loco-burgemeester, har telijk dank voor uw welkomstwoorden en de wijze waarop u mij hebt willen in stalleren. Graag zal ik het voorzitter schap van uw raad aanvaarden en hoop op een goede en zinvolle samenwerking. Dank u. Hierna kreeg de secretaris, de heer Meesen, het woord. Op de hem bekende humoristische wijze zette hij uiteen hoe hij het heeft ervaren om met drie bur gemeesters te hebben samengewerkt en nu op het punt staat met de vierde in zee te gaan. Daarbij schetste hij het werk op de secretarie, waar volgens de buitenwacht te veel medewerkers zitten. Dat Kortgene in trek is om er burge meester te zijn, bleek hieruit dat er 60 hadden gesolliciteerd, waarvan tien pro cent vrouwen. Het zal wel vreemd zijn om een vrouw als baas te hebben, maar hij was vol vertrouwen dat een goede samenwerking mogelijk is. Hij dankte de collega's voor de spontane medewerking in de inte rim-periode, waarin hij ook de wethou ders betrok. Op voorbeeldige wijze heeft de loco zich van zijn moeilijke taak ge kweten. Na zijn rede, vol met spranke lende woordspelingen, overhandigde hij passende cadeaus aan de echtgenoot van de burgemeester, haar kinderen en aan mevrouw Van Duyn senior. Hierna dankte de loco voor de woor den tot hem gericht en voor de steun van de heer Meesen in de afgelopen maanden. In zijn dankwoord betrok hij ook mevrouw Meesen. Na de koffiepauze kreeg eerst oud burgemeester Van der Linde het woord. Hij vindt het een lot uit de loterij om burgemeester van Kortgene te mogen zijn. Het is een gemeente die financieel zeer gezond is, een constructieve raad, goede onderlinge verhoudingen en goed willend personeel. Hij heeft hier met plezier gewerkt en heeft waardering voor de wijze waarop de loco-burge meester zijn taak heeft gedaan. Verder had hij ernstige kritiek op de minister, die met één pennestreek de kaderwet specifiek welzijn om zeep wil brengen. Hij vindt dat een staaltje van onbehoor lijk bestuur. De gemeenten weten van dichtbij wat goed is voor de bevolking. Een dictaat uit Den Haag is daar niet voor nodig. Namens de Bevelanden en Tholen sprak burgemeester Blanken van Goes, die zei dat het aanvankelijk wat vreemd zal zijn met een nieuwe vo gel in de club en dan nog wel een vrouw. Ze is hiermee wel in de minderheid, maar dat hoeft geen beletsel te zijn om prettig en constructief samen te werken. Ook hij had kritiek op het beleid dat men gaat voeren t.o.v. de kaderwet. Hierna sprak de heer Van den Bo- Om 7 uur maandagavond begon in het Nieuw-Zeelandhuis in Kats de kennis making tussen de burgemeester en de bevolking van de kleinste kern van de gemeente Kortgene. Veel „Kassenaers" maakten van deze gelegenheid gebruik om de nieuwe eerste burger de hand te schudden. De gehele kennismaking ver liep erg spontaan en ongedwongen en ging gepaard met talloze presentjes voor de familie Hoogendijk. Secretaris Meesen kondigde, staande op een trap, een drietal sprekers aan, die voor verschillende groeperingen uit de gemeenschap hun woordje gingen doen. Als eerste spreker deed de heer Van der Maas namens de dorpsgemeenschap het woord. Ik ben blij dat u met zovelen bent gekomen, zo begon Van der Maas, wij feliciteren u, burgemèéster, met uw benoeming en wij hopen dat u zich ook op Kats zult thuis voelen. We hopen dat we aan u een goede burgemeester zul len hebben, ook voor de kleine kern Kats. Het is maar klein, maar we doen ons best. De spreker nam ook de gelegenheid te baat om enkele plaatselijke proble men op te sommen. De verschrikkelijke bende buiten, ging Van der Maas ver der, is ons ook een doorn in het oog. Ik heb zo het idee, dat het allemaal wat vlotter kan. Er staat wel een bord van de aannemer „Traas en Ovaa", maar „Traag en Ovaa" zou beter staan. Van der Maas vond ook dat de jacht haven en de bedrijven op de Veerhaven moeten blijven en de nodige aandacht van de gemeente willen wij graag hier voor vragen. Namens de dorpsgemeenschap krijgt burgemeester Hoogendijk een tweetal boekwerkjes over het Zeeuwse aange boden. Namens de bejaardensoos kwam ver volgens de heer Klaassen aan het woord Na de felicitaties zei de heer Klaassen dat het voor Kats niet vreemd zal zijn, dat een vrouw hier leiding geeft. Wij kennen dit in Kats al 13 jaar. Hij doelde hiermede op de vrouwelijke predikant van Kats. Gaarne willen wij u uitnodigen om eens een keertje bij ons op bezoek te komen in de bejaardensoos. Wij zouden dit erg op prijs stellen, aldus Klaassen. Tot slot kreeg de burgemeester een boeket bloemen aangeboden. Mevrouw Eikenhout sprak als laatste enkele woorden namens de hervormde vrouwengroep. Wij hebben ook iets mee gebracht. Wel geen bloemen, maar een pot met babbelaars. Geen gewone, on derstreepte mevr. Eikenhout, maar echte „Kasse babbelaers". De burgemeester dankte de bevolking tot slot voor de geweldige wijze waarop de bevolking van Kats zich had gepre senteerd. De wensen, die door de spre kers naar voren waren gebracht, hebben zeker de aandacht van het college van b. en w. In een open auto door Colijnsplaat. Wat op Kortgene niet lukte, had men op Colijnsplaat wél voor elkaar gekre gen. Gezeten in een prachtige met bloe- gaar.t, directeur van de openbare mavo. Namens de drie kernen feliciteerde hij de burgemeester met de benoeming en hij hoopt op een prettige samenwerking. Er is veel werk aan de winkel, men moet op breed terrein de alarmklok lui den over de maatregels van minister Deetman met het afbraakbeleid dat hij voert zijn in de eerste plaats de kinde ren de dupe. Met man en maoht moeten wij ons inspannen om dit desatreus be leid tegen te houden. Namens de gezamenlijke brandweren feliciteerde vervolgens de commandant van de Colijnsplaatse brandweer, de heer Van Houwelingen. Hierna was het de beurt van de groepscommandant van de groep Kortgene van de Rijkspolitie, de heer Marinissen. Deze bracht dank aan de heer Van der Weele voor de pret tige samenwerking. Hij hoopte dat die zal bestendigd worden met de nieuwe burgemeester en overhandigde haar een exemplaar over het werk van de po litie. Mevr. Spruit, familie van de nieuwe burgemeester, overhandigde een boekje, geschreven door professor Miskotte, over de periode in het begin van de twintiger jaren, toen deze predikant was te Kort gene. Ze hoopte dat de burgemeester zal tewerk gaan onder het motto: „Als een die Dient". Nadat tenslotte de burgemeester van Hardinxveld-Giessendam, de heer Dijk stra, een terugblik had gegeven over de samenwerking in die plaats, waarbij soms successen en teleurstellingen hand in hand gingen, dankte mevr. Hoogen dijk voor de prettige ontvangst en het gesprokene. Daarbij hoopte zij contact te kunnen houden met haar voorganger en op een goede samenwerking met de kring. Als ik naar de heer Van den Bo- gaart heb geluisterd, kunnen problemen met de scholen niet uitblijven, aldus de burgemeester. Incasseringsvermogen is daarbij onmisbaar. Nadat ze had be dankt voor de spontaniteit waarmee zij is ontvangen, sloot de wnd. burgemees ter de bijeenkomst met dank uit te spreken voor de prijzende woorden aai) zijn adres. Tevens dankte hij voor de bloemen aan zijn vrouw geschonken. Zij heeft de laatste tijd nogal eens alleen moeten zijn. Na deze bijeenkomst was er een re ceptie in het dorpshuis. Bijna 300 per sonen, uit alle geledingen, kwamen er hun gelukwensen en cadeaus aanbie den. Vele contacten werden vernieuwd, waarbij goed gebruik werd gemaakt van de vele hapjes en drankjes, waar directie en personeel van het dorpshuis op uit stekende wijze voor hadden gezorgd. men versierde open auto werd hier het echtpaar Hoogendijk, begeleid door de muziekvereniging „Wilhelmina" en on der grote belangstelling, naar het dorps huis gereden. Voor het dorpshuis wer den enkele vrolijke wijsjes gespeeld, die zichtbaar bij de burgemeester in de smaak vielen. Een drukte van belang in „De Brug". Een rij met gelukwensers, waarvan vele gepaard gingen met een geschenk, trok aan mevrouw en de heer Hoogendijk voorbij. Enkele sprekers stonden op het pro gramma, waarvan als eerste de heer Dij- kema namens de dorpsgemeenschap het woord voerde. Hij zei het volgende: Mevrouw de burgemeester, mijnheer Hoogendijk, aanwezigen. Burgemeester, namens de bevolking van Colijnsplaat wens ik u en uw gezin geluk met uw benoeming als burgemees ter van onze gemeente. Ik heet u van harte welkom in Colijnsplaat. Het is de bedoeling dat we ons van avond aan elkaar voorstellen. Dat voor stellen vind ik in het dagelijks leven vaak een magere vertoning. Er worden dan wat namen gepreveld, die meestal meteen het andere oor weer uitgaan. Meestal word je van zo'n eerste kennis^ making niet veel wijzer. Hoe stelt een dorp zich aan een nieuwe burgemeester voor? U hebt al een hele boel handen geschud van individuele in woners, maar een dorpsgemeenschap is nu eenmaal heel wat meer dan een op telsom van de inwoners afzonderlijk. Ik wil u daarom heel in het kort, want we krijgen nog gelegenheid genoeg om elkaar beter te leren kennen, een beeld geven van wat Colijnsplaat u allemaal te bieden heeft, en ook wat we ver wachten dat u ons te bieden heeft. Colijnsplaat heeft een bloeiend ver enigingsleven. Ongeveer 20 verenigingen zijn actief op allerlei gebied, en dat be tekent, dat het grootste gedeelte van de bevolking aan het verenigingsleven mee doet. Tijdens het experiment met de de centralisering van het welzijnsbeleid in onze regio is het contact van de vereni gingen met het gemeentebestuur inten siever geworden. Dat vinden wij een goede zaak. We zijn er dan ook niet blij mee dat men onlangs in Den Haag de Kaderwet Specifiek Welzijn om zeep heeft geholpen. We hopen dat u zult proberen dit besluit te laten terugdraai en en dat het gemeentelijk beleid in ie der geval de koers zal blijven volgen die de laatste jaren is uitgestippeld. U zult verder merken dat Colijnsplaat bruist van activteiten in de zomermaan den, zoals een toeristenweek, een brade rie en visserij dagen. Om dergelijke activiteiten te blijven voortzetten is vaak meer nodig dan de inzet van de dorpsbevolking. We hopen dan ook dat, mocht de nood ooit eens aan de man komen, wij dan bij u kunnen aankloppen. Ook op economisch gëbied gaat er in Colijnsplaat nogal wat om. Eigenlijk zou je ons dorp met zijn havens en bedrijven wel het Rotterdam van de gemeente kunnen noemen. In deze moeilijke tij den gaat het in veel sectoren van het bedrijfsleven slecht. We zijn gelukkig dat de bedrijven in ons dorp tot nu toe redelijk uit de klappen zijn gebleven. Maar toch is ook steun en medewerking van de kant van de gemeente erg be langrijk. Ik denk dan bijvoorbeeld aan het inschakelen van plaatselijke bedrij ven wanneer er ergens in de gemeente werkzaamheden moeten worden aanbe steed. Dit is niet alleen voor de econo mie, maar vooral ook voor de werkgele genheid in ons dorp van het grootste belang. Uw voorganger, de heer Van der Linde (maak u geen zorgen, het zal de enige keer zijn dat ik hem noem) heeft met Colijnsplaat heel wat te stellen ge had. Eigenlijk nog het meest van de hele gemeente. Er was dan ook veel te doen, en dat blijft voorlopig nog wel zo. Met name wat de dorpsvernieuwing be treft ligt hier nog veel werk te wach ten. De grote lijnen zijn uitgestippeld en het gaat er nu om de verschillende aan dachtsgebieden uit te werken en in te vullen. We hopen dat u hierbij de be langen van de bewoners van deze ge bieden zoveel mogelijk in het oog houdt. Ik denk hierbij ook aan de bewoners van tweede woningen, die in het kader van de dorpsvernieuwing moeten wor den gesloopt, en die toch graag in Co lijnsplaat zouden willen blijven. Ook de inrichting van de nieuw te bouwen gedeelten is belangrijk voor het karakter van het dorp. De dorpsgemeen schap zou graag willen meedenken in dit aspect van de dorpsvernieuwing. Wij zouden daarover binnenkort graag met u en uw medewerkers die daarbij be trokken zijn van gedachten wisselen. Ik geloof dat ik nu wel genoeg over hoop heb gehaald. Het moet op een fees telijke avond als deze per slot niet al te serieus worden. Burgemeester, we zijn blij dat u er bent. We verwelkomen u vol vertrou wen, en wanneer u tegenover ons ook dat vertrouwen toont, dan zullen we het met elkaar waarachtig wel redden. Ik dank u. Als tweede spreker voerde de heer Minneboo het woord namens het perso neel van de vismijn. Burgemeester, mijnheer Hoogendijk, dames en heren. Als directeur van de plaatselijke Vis mijn Colijnsplaat heb ik het genoegen Rooksignalen waren in vroeger tijden een teken dat er wat op til was. Ge- meente-sekretaris Meessen van Kort gene, begon op deze wat vreemde manier zijn toespraak tot de nieuwe burge meester en de genodigden. Wanneer men vroeger rooksignalen waarnam, had dat kunnen betekenen, dat er een nieuwe burgemeester was benoemd. Nu hebben we hier zat rook signalen, net buiten Kortgene, maar dat is van de Klaverdrogerij, die daar op geregelde tijden deze rookontwikkeling zichtbaar maakt. Toch meende ik enige weken geleden uit die rooksignalen op te kunnen maken, dat er een burge meester was benoemd. Rijdende over de weg zag ik 's avonds door de rook kolommen heen de zon in een rode gloed ondergaan. Thuisgekomen, zei ik tegen mijn vrouw, ik geloof dat we een nieuwe burgemeester hebben en ik weet ook nog van welke kleur. De andere dag was de benoeming van u, burgemeester, be kend, aldus de heer Meessen. Een licht Zeeuws-Vlaams accent te- samen met deze met humor doorspekte toespraak, bracht de toehoorders menig maal uit hun plechtige houding, die toch bij een installatie van een burgemeester hoort, te zijn. Door zijn toespraak werd ook duidelijk, dat de heer Meessen een fel tegenstander is van Stadhuistaal of ambtelijke taal. Veel van deze gebezigde uitspraken kwamen dan ook niet voor in zijn rede. Vroeger ook, ging Meessen verder, WISSENKERKE Geboren: 13 sept.: Richard, z.v. P. D. Remijnse en J. P. F. Sandee. Ondertrouwd: Geen. Getrouwd: 2 sept.: Jacobus Bakker, 24 jaar en Johanna J. D. Karreman, 20 jaar; 2 sept.: Jacob Francke, 26 jaar en Maria C. Nout, 21 jaar; 9 sept.: Renier M. H. Schoen, 28 jaar en Elisa beth A. S. Versluijs, 20 jaar; 30 sept.: Anthonie J. Wilderom, 27 jaar en Pe- tronella J. M. Boonman, 22 jaar. Overleden: 16 sept.: Janna J. Koster, 80 jaar, wed. van Scherp. u, mede namens het personeel, van har te welkom te heten in onze gemeente, en speciaal in Colijnsplaat. Colijnsplaat, mag ik wel zeggen, is van landbouwgemeente in 1963 ineens ge bombardeerd tot vissersplaats. En dit is een overheersend deel van het dorp ge worden. Was het, gelegen aan de Oosterschelde, toch al vertrouwd met het jtfater, de eerst kortgeleden aangelegde nieuwe ha ven heeft de Vismijn toch wel een heel bijzondere plaats gegeven in dit dorp. Er zijn ook bij én de Vismijn én de ha ven, hoe kan het anders, genoeg pro blemen. Ik wil er op deze avond niet op in gaan. Ongetwijfeld zul u over enkele punten al wel zijn ingelicht. Ik hoop daarom dat u, nadat u uzelf wat hebt ingewerkt, wij deze problemen met u en uw college mogen doornemen, om te zien of er oplossingen voor te vin den zijn. Ik hoop en vertrouw dat u de Vismijn een goed hart zult toedragen en om u een beetje te „beïnvloeden" zouden het personeel en ik het prettig vinden dat u een kleine attentie op het gebied van de visserij zoudt willen accepteren. Burgemeester, mag ik u daarom dit zeebanket aanbieden met de wens, dat uw ambtsperiode een vruchtbare mag zijn voor de gemeente en een voldoening schenkende voor u. Hopelijk heeft de burgemeester een flinke diepvries voorhanden, want een prachtig versierde doos met allerlei soorten gefileerde vis viel haar ten deel. In een laatste reactie dankte burge meester Hoogendijk allen die meege werkt hadden aan dit bijzondere wel kom en het bijzondere vervoer. Velen van u zijn hier namens vele verenigin gen, zei de burgemeester, daar ben ik erg blij om. Het geeft blijk van een goede sfeer en dat moet ook zo blijven. Wat betreft de vergelijking met Rotter dam hebben we hier nog een streepje voor, want een vismijn is er niet in Rot terdam. Hartelijk dank voor het aange bodene en voor de aangename kennis making, aldus besloot burgemeester Hoogendijk haar toespraak. Een paar drukke dagen voor het echt paar Hoogendijk werden in Colijnsplaat afgesloten met nog een ongedwongen samenzijn met de bevolking, wat erg op prijs werd gesteld. kreeg een vrouw bij indiensttreding ook altijd een toespraak. Maar dat is tegen woordig niet zozeer meer van toepassing en zeker niet wanneer er een vrouwe lijke burgemeester is benoemd. Maar vroeger kregen de vrouwen het volgende te horen: Wanneer je bevalt krijg je ontslag en als je niet bevalt ook. Ook de „de"-woorden worden in onze taal te pas en te onpas gebruikt. Woor den zoals de-centralisatie, de-mocratie springen daar nog gunstig uit, maar doemdenken heet tegenwoordig al de- denken en als we niet oppassen krijgen we woorden als de-mancipatie. De sekretaris liet verder weten, dat hij een dagboek bijhoudt, van het ge beuren op het gemeentehuis, nu reeds vele jaren lang. Ik ben nu aan mijn vierde burgemeester toe. Ze slijten snel ler dan mijn koelkast, want dat is nog maar mijn tweede in dezelfde periode. Deze zaken worden allemaal opgetekend in mijn boek, wat ik later voor mijn memoires wil gebruiken. Een naam voor dit boek heb ik reeds gevonden, name lijk: „De laatste snik van een ouwe Kertjeense sik", zo liet de sekretaris v weten. Velen zullen met belangstelling en misschien ook met vreze naar dit boek uitzien, want een blad voor de mond nemen, is de sekretaris niet eigen. Eei) de-gemeente, de-sekretaris of de-sekre- tarie zal op deze manier Kortgene nog lang bespaard blijven. KORTGENE Geboren: 3 sept: Johanna Maria, d.v. H. S. Heijers en E. M. R. Bakker; 20 sept.: Elisabeth Pieternella Ilona, d.v. M. L. Moerland en H. van der Maas; 28 sept.: Anniek Johanna Jacoba, d.v. P. L. de Putter en P. C. M. de Blieck. Ondertrouwd: 2 sept.: J. Verhurg en J. M. A. Siereveld; 30 sept.: S. Alburg en P. A. van Dalen. Gehuwd: 30 sept.: J. Verburg en J. M. A. Siereveld. Overleden: 19 sept.: Abraham Koets, oud 86 jaar; 20 sept.: Cornelia Johanna van de Linde, oud 78 jaar. Hartelijk dank, inwoners van de kernen Colijnsplaat, Kats en Kortgene, voor de wijze waarop u, zowel zaterdag als maandag, mij met mijn gezin welkom hebt geheten. U, die op een zo spontane en hartelijke manier ons hebt ingehaald in uw dorpsgemeenschap, ben ik dank verschuldigd. Of het was met de klanken van muziek of door woorden, het heeft me als muziek in de oren geklonken. En heeft zeker mijn vertrouwen om met u een opbouwende bijdrage te kunnen leveren om te werken in ons dorp, verstevigd. Het eerste kontakt was goed, laten we er in de toekomst met elkaar iets goeds van maken. Dit verplicht niet alleen u, oud of jong, maar ook mij Wanneer we dit in gedachten houden, zullen we in de tijd, die voor ons ligt, waarin we het ook met elkaar weieens oneens zullen zijn, weten dat we samen de sfeer in onze gemeenschap kunnen bepalen. Uw burgemeester E. J. Hoogendijk - van Duijn. OVER ROOKSIGNALEN EN DE-DENKEN

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 4