NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD «Vijf Geef,V geld. Geef lucht. Moord in de SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Prins Constantijn 14 jaar Steun het Astma Fonds. Postgiro 55055.. No. 4088 Donderdag 6 oktober 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Van Benten liep naar zijn kamer en vond daar een paar krabbels van dokter Henkes op zijn buro. Henkes had kenne lijk doorgewerkt. Het officiële rapport werd nog getikt, maar hier had hij de belangrijkste punten: 1. Charles Veenendaal was onmiddel lijk dood geweest door de dolksteek precies in het hart. 2. Hij stierf omstreeks één uur in de nacht. 3. Hij was een kerngezonde man ge weest met vermoedelijk een behoorlijke lichaamskracht. 4. Geen sporen van een worsteling. De man moest volkomen verrast zijn door zijn moordenaar. 5. Hij had in geringe mate alcohol gebruikt. Blazoen tuimelde de kamer binnen. „Ik heb nog een paar dingetjes uitge zocht, chef." „Vertel maar." Blazoen ging zitten en haalde een frommelig papiertje uit zijn zak. „Gloria Veenendaal is achtenveertig jaar oud, veertien jaar jonger dan haar man." „En ziet er twintig jaar jonger uit," onderbrak Van Benten. „Ja, geweldig niet?" In Blazoens stem klonk een onderdrukte geestdrift. „Ga verder." Blazoen streek door zijn onwillige rode haar, dat als een kuif achterover viel en in zijn nek over de rand van zijn boord krulde, tot misnoegen van de konservatieve Van Benten. „Toen Gloria de Graaf, zoals ze toen heette, Veenendaal leerde kennen, was ze vierentwintig jaar en stond aan het begin van wat een suksesvolle carrière had kunnen worden." Van Benten trok zijn wenkbrauwen op Blazoen aarzelde. „Nou ja, ze kreeg een aardige kritiek voor een paar kleine rolletjes, die ze gespeeld heeft. Enfin, ze leerde Charles Veenendaal kennen en binnen een half jaar waren ze ge trouwd." „Zo, zo." „Veenendaal moet in die tijd een be gerenswaardige partij geweest zijn. Knappe vrijgezel van achtendertig jaar met twee eigen zaken en bezig met een filiaal in de provincie." „De zaken waren toch niet helemaal zijn eigendom? Die kompagnon van hem hoe heette hij ook al weer..?" „Rechter, Harrie Rechter." „Juist ja, zat die toen nog niet in de zaak?" „Ik weet het niet, ik ben zijn naam tot nu toe nog niet tegengekomen. Maar ik zal het natuurlijk voor u uitzoeken." Van Benten schudde zijn hoofd. „Laat maar, ik ga die Rechter straks zelf wel even opzoeken. Was dat alles, Blazoen?" „Tot nu toe wel, chef." „Goed, ga dan maar door met het verzamelen van gegevens over de hele familie. Begin met de feiten die je kunt vinden, zonder de familie lastig te vallen Daarna zullen we hier of daar nog wel eens een bezoek brengen." Blazoen vertrok. Van Benten besloot «I Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE dat nu het ogenblik gekomen was om een sigaar op te steken. Buiten gutste de regen in stromen neer; het was nog steeds niet helemaal licht. Het leek zo'n dag te worden waarop de lampen blij ven branden. „En dat in oktober," bromde Van Benten. Even bleef hij in gedachten verzonken naar de dansende plassen kijken. Waar om was Gloria de Graaf destijds met Charles Veenendaal getrouwd? Liefde? Hang naar geborgenheid? Naar het scheen hadden ze een goed huwelijk. „Maar schijn bedriegt wel eens," mom pelde Van Benten, terwijl hij zijn tas pakte en de kamer uitliep. In tegenstelling tot zijn compagnon woonde Harrie Rechter in een goedkope flat zonder lift. Een beetje hijgend van alle trappen bleef Van Benten op de derde verdieping staan. Een ogenblik later belde hij aan. Aan de andere kant van de deur geen teken van leven. Hij wachtte even en belde nog eens, waarbij hij zijn duim nu stevig op het knopje gedrukt hield. De stilte aan de andere kant was bijna nadrukkelijk. Hij keek op zijn horloge: kwart over tien. Het was natuurlijk mogelijk, dat Rechter gewoon naar de zaak toe was. Hij draaide zich om en stond op het punt om weg te gaan, toen hij het slot achter zich hoorde klikken. De deur ging een klein eindje open. Van Benten onderscheidde met enige moeite in het duistere halletje de ge daante van een jongeman met een sla perig gezicht onder een dikke bos don ker, krullend haar. Zijn bovenlijf was bloot en gebruind. Hij droeg een soort korte broek met bloemmotieven, die naar Van Benten vermoedde, een „Ber muda" genoemd wordt. Maar hij wist het niet zeker, want hij was niet erg op de hoogte van dit soort kledingstuk ken. Ondanks zijn weinig korrekte ui terlijk was de jongen niet onaantrek kelijk om te zien. „Wat wilt u?" vroeg hij weinig beleefd „Mijn naam is Van Benten. Ik kom voor de heer Harrie Rechter." Van Benten boog even, toen hij zich voorstelde en zijn stem klonk overdre ven beleefd. Dit was zijn manier om zijn afkeuring over de onbeschaamde hou ding van de jongen te uiten. „Die is er niet." Van Benten zweeg en aarzelde even. De jongen was vermoedelijk de zoon van Rechter. „Weet u waar ik hem kan vinden?" De jongen haalde zijn schouders op. „Ik, eh.." Van Benten's stem klonk bijna verontschuldigend. „Ik ben hoofd- inspekteur van politie. De zaak waarover ik uw va.hem, de heer Rechter wilde spreken, is vrij dringend." De jongen bekeek hem van top tot teen en zei toen: „Ja, hij is toevallig mijn vader. Hij zal wel naar het huis van de familie Veenendaal zijn." „Ja?" „Vast en zeker, de ouwe Charles heeft zich laten vermoorden." De jongen grijnsde wat meewarig. „Maar dat weet u natuurlijk net zo goed als ik." „Is hij niet naar de zaak, zover u weet?" „Voorzover ik weet, is hij niet naar kantoor." Hij sprak de woorden nadruk kelijk uit. Kennelijk begon hij zijn ge duld te verliezen. „Maar u kunt voor de zekerheid Barend even bellen." Toen Van Benten hem wat onnozel aankeek, voegde hij eraan toe: „Barend Brons, schoonzoon van Veenendaal, die is er vast en zeker. Er moet wel heel wat gebeuren, als hij niet naar kantoor gaat. Hielenlikker!" De jongen draaide zich om en liep het duistere gangetje in. Van Benten volgde hem wat aarzelend. Alle deuren stonden open, daarachter duistere kamers. Ken nelijk waren alle gordijnen nog gesloten. Hier en daar een onopgemaakt bed. „Woont u hier alleen met uw vader?" „Ja." „En uw moeder?" „Woont met haar vriendje aan de an dere kant van de stad. Daar is de te lefoon." Ze stonden in de woonkamer, een niet ongezellig vertrek als de gordijnen open waren. De jongen scheen zijn gedachten te raden en schoof ze met een paar onverschillige rukken open. Vervolgens Z.K.H. Prins Constantijn wordt dinsdag 11 oktober 14 jaar. grabbelde hij een sigaret uit een pakje, dat op het buro naast de telefoon lag. „Kunt u mij het nummer geven?" De jongen plofte op een grote zwart leren bank en dreunde het nummer uit zijn hoofd op. „Wie zitten er nog meer op dat kan toor?" vroeg hij, toen hij het nummer al gedraaid had. „Ankie, de secretaresse; Janssen, de boekhouder en...." Van Benten maakte een teken, dat hij moest zwijgen. Hij kreeg de secretaresse aan de lijn, die hem vertelde dat de heer Rechter niet aanwezig was. Met een blik op de jongen vroeg Van Benten: „Kunt u ook zeggen, waar ik hem be reiken kan?" Dat kan ze tot haar spijt niet. Hij voelde, dat ze hem wilde afschepen. Hij vroeg naar Barend Brons. Met een beetje lijzige stem, antwoordde ze, dat de heer Brons niet gestoord kon worden. „Tja, Ankie is altijd erg discreet," merkte de zoon op, toen Van Benten de hoorn op de haak gelegd had. „Ze is een uitstekende secretaresse." Zijn grijns deed vermoeden, dat ze nog meer kwa liteiten had. Van Benten haalde zijn schouders op „Ik zal maar naar het huis van de Veenendaals gaan." De jongen maakte geen aanstalte om hem uit te laten. „Apropos," merkte de hoofdinspekteur op, „waar was uw vader vannacht?" „Hier, zover ik weet. Hij was er ten minste toen ik thuiskwam." „Hoe laat was dat?" „Eens kijken, dat zal een uur of drie geweest zijn." „En waar was u voor die tijd?" „Wel verdraaid, wat heeft u daarmee te maken?" „Och, misschien toch wel iets, dat zal nog moeten blijken. Goede morgen, jon geman." „Barst," klonk het ingehouden, doch duidelijk hoorbaar. Voor de tweede maal draaide Van Benten de oprijlaan van huize Veenen daal in. De lampen op de zuilen van het hek zo te zien afkomstig van een schip brandden, nog steeds. Een vrouw met een groot wit schort voor, liet hem binnen, nam zijn regenjas en ging hem voor naar de kamer, waar hij die afgelopen nacht een glas cognac gedronken had. Een aantal familieleden zat er uitgebreid koffie te drinken. Er viel een stilte, toen Van Benten er on aangekondigd binnenstapte. In de haard brandde een knetterend vuur, dat een aangename warmte ver spreidde. Hij snoof de pittige geur van brandend hout en verse koffie met wel behagen op. Buiten kletterde de regen tegen de ruiten, waardoor de knusse sfeer nog verhoogd werd. Knusse sfeer? Hij trok zijn wenkbrau wen op en keek het kringetje langs. Mevrouw Gloria Veenendaal zat dicht bij het vuur, haar gezicht wat bleek en moe, met twee onnatuurlijke blosjes op haar wangen. Tegenover haar zat een jongeman, die hem wat schaapachtig aankeek. Naast haar moeder zat Liane, eveneens bleek en met kringen onder haar ogen. Ze had heel even opgekeken, toen Van Benten binnenkwam, maar staarde nu in het vuur. (Wordt vervolgd) VOORLICHTINGSBIJEENKOMST VOOR OUDEREN TE KAMPERLAND Op maandag 10 oktober a.s. 's mid dags om half drie in het Dorpshuis, wordt een voorlichtingsbijeenkomst voor ouderen georganiseerd. Het onderwerp waarover gesproken wordt, is: „Veiligheid in en om het huis." Mevr. Veerbeek en mevr. Kempen, twee dames van de Provinciale Zeeuwse Vrouwenraad verzorgen deze middag. De organisatie is in handen van Stich- tnig Welzijn voor Ouderen, in samen werking met de bejaardenbond van Kamperland. De entree is gratis! VOETBAL Zaterdag 8 oktober: Colpl. Boys 1 SKNWK 1 (2.30 uur) Rillandia 3 Colpl. Boys 3 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 Bruse Boys 3 (2.30 uur) Mevo Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys BI Ouwerke'rk BI (12.45 u) Robur C3 Colpl. Boys C2 (11 uur) Oostkapelle Dl Colpl. Boys Dl (10 u) Colpl. Boys El Bevelanders El (11 u) Bevelanders 1 Apollo 1 (2.30 uur) Duiveland 2 Bevelanders 2 (2.30 uur) DFS 3 Bevelanders 3 (2.30 uur) Bevelanders 4 Vlissingen 1 (12.45 uur) Bevelanders BI RCS B3 (12.45 uur) Bevelanders Dl Yerseke D3 (10 uur) Bevelanders F Colpl. Boys F (11 uur) Wissenkerke 1 Rillandia 1 (2.30 uur) Krabbendijke 3 Wissenkerke 2 (12.45 uur) WIK 4 Wissenkerke 3 (12.45 uur) Wissenkerke 4 Ritthem 1 (12.45 uur) Wissenkerke Cl Bruse Boys Cl (11 u) Veere Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Wissenkerke El Noormannen El (11.00 uur) Wissenkerke F Oostkapelle F (10 uur) Kats 1 Waarde 1 (2.30 uur) Wemeldinge B2 Cortgene BI (11 uur) Cortgene Cl Bevelanders Cl (11 uur) Cortgene Dl Kloetinge D3 (10.00 uur) Serooskerke El Cortgene El (9 uur) Zondag 9 oktober: Zld. Sport 3 Cortgene 1 (10.30 uur) Renesse 3 Cortgene 2 (12.30 uur) Cortgene 3 Zierikzee 4 (12.30 uur) VOLLEYBAL Zaterdag 8 oktober: Dames: Wiska 1 Bok 2 (13.30 uur) Dames: Wiska 2 EWC 4 (16.30 uur) Heren: Wiska 2 Mytilus 4 (15.00 uur) BADMINTON Zaterdag 8 oktober: Senioren: Wissenkerke Back Hand 2 (13.00 uur gymzaal te Kamperland) BASKETBAL Vrijdag 7 oktober: Jongens-asp.: Souburg Delta-C (19.00 uur te Souburg) BILJARTEN Vrijdag 7 oktober: B.V. Revanche B.V. Ons Genoegen (20.00 uur te Kamperland) Kruiswoordpuzzel no. 848 Horizontaal: 1. vuiststoot - 5. vaartuig 9. voorzetsel - 10. slede - 12. geheel de uwe - 13. zangnoot - 14. voorzetsel - 15. opgeld - 17. soort bier - 18. N.V. (Frans) 20. naaste bloedverwanten van vaders zijde - 22. boertige nabootsing - 25. ongeval - 28. listige - 29. voormalige voetbalvereniging - 30. nauwe - 31. bij belse figuur - 33. eiland in de Middel landse Zee - 35. deel van een jas - 38. opwelling, neiging - 41. meisjesnaam 42. ik (Latijns) - 43. koraaleiland - 45. eten - 47. lijnvormig - 50. stel van drie bijeenbehorende zaken - 51. de dato - 53. gebied - 54. naarling - 55. titel - 56. tijdperk - 58. onder andere - 59. sele nium - 60. waardebriefje - 61. modern hulpmiddel op schepen - 62. veestapel van een bedrijf. Verticaal: 1. trottoir - 2. deel van een berg - 3. jongensnaam - 4. sierduif 5. deel van een plant - 6. herkauwer 7. godin - 8. stuk hout - 11. berg in Zwitserland - 12. deel van de voet - 16. schande - 17. waterdamp - 19. deel van een trap - 21. meisjesnaam - 23. reeds 24. rebellie - 26. verstandhouding - 27. u edele - 32. een zekere - 34. houding 35. zonder inhoud - 36. geestelijke - 37. bloem - 38. dwaze - 39. aantrekkelijk heid - 40. doelpunt - 41. soort onderwijs 44. Chinese maat - 45. familielid - 46. meisjesnaam - 48. een weinig - 49. bouwval - 52. spoedig - 55. bieding 57. de somma van - 60. buiten dienst. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 847 Horizontaal: 1. renet - 6. boert - 10. bom 11. broeder - 14. aub - 16. rein - 17. op 18. rr - 19. fair - 20. eminent - 23. or 25. po - 26. nav - 27. eg - 29. ja - 30. deli - 32. pi - 33. en - 34. room - 36. lach 38. eel - 40. maar - 41. ui - 42. ais 43. zin - 44. dd - 45. gist - 47. god 49. naja - 51. sits - 52. ur - 53. of 54. arak - 56. te - 57. on - 59. aan 61. lt - 62. no - 64. citadel - 68. alle 70. ei - 71. ev - 72. port - 74. tea - 75. kleuren - 78. eis - 79. agame - 80. riant. Verticaal: 1. roe - 2. emir - 3. eb - 4. trom - 5. de - 6. bern - 7. or - 8. raar 9. tui - 10. brood - 12. opinie - 13. drevel - 15. braam - 20. eo - 21. na 22. te - 24. religie - 25. picasso - 28. granaat - 29. jordaan - 31. la - 35. oa 37. hit - 39. ego - 40. min - 46. it - 47. gratie - 48. donker - 50. jr - 51. staat 55. koets - 58. nc - 60. aa - 61. 11 - 63. vlag - 65. iele - 66. ever - 67. koen 69. lea - 73. rit - 75. km - 76. uk - 77. ni.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1