NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD Moord in de „Vijf P --"P SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? No. 4085 Donderdag 15 september 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. „Weet u zeker, dat u niets heeft aan geraakt, niets heeft veranderd? Denkt u goed na, alstublieft, want het is zeer belangrijk." Hoofdinspekteur Van Ben ten liet zijn sigaar van de ene mondhoek naar de andere rollen, iets dat hij alleen deed als hij erg opgewonden was. Op een elegant tweezitsbankje tegen over hem zat mevrouw Gloria Veenen- daal, de echtgenote van één van de rijk ste zakenlieden uit de stad. Beter gezegd, dat was zij anderhalf uur geleden nog. Nu was zij echter een diep bedroefde, maar zeer aantrekkelijke weduwe. Haar gezicht stond strak als een masker; slechts heel even verried een trillende onderlip haar emoties. Ze speelde ner veus met haar brede gouden armband, terwijl ze de hoofdinspekteur onafgebro ken aankeek. „Ik verzeker u dat ik, behalve het lichaam van mijn man, niets in de ka mer heb aangeraakt. Toen ik binnen kwam lag hij precies zoals u hem ge zien heeft. Omdat hij voorover lag, zag ik het mes niet direkt en...." Haar stem stokte even. „Enfin, ik had hem toen al bij zijn schouder gegrepen. Zodra ik begreep wat er gebeurd was, ben ik regelrecht de kamer uitgelopen om mijn dochter te waarschuwen. Vanaf dat moment weet ik niet precies meer wat er ge beurd is. Ik denk, dat Liana de politie gewaarschuwd heeft." Van Ben ten knikte: „Dat klopt." Pein zend liet hij zijn blik door de kamer dwalen. De verkoolde houtsblokken in de open haard verspreidden nog een schrale rokerige geur, die ongezellig aandeed. Bij de haard, iets naar ach teren geschoven, stond eenzelfde club fauteuil als die waarin de hoofdinspek teur, die nogal klein van stuk was, zat weggezonken. Voor het bankje waarop mevrouw Veenendaal zat, stond een lage, rechthoekige tafel met een mar meren blad. Naast de haard een boeken kast waarin een televisietoestel op ge raffineerde wijze was ingebouwd. Met enige moeite hees Van Benten zich uit zijn geriefelijke zetel en begon met de handen op de rug door de ka mer te wandelen. Hij stond stil bij een tweede kast waarin behalve boeken, die waarschijnlijk per meter gekocht waren, ook een stereo-radio en platenspeler stonden. Er tegenover als men de kamer binnenkwam, rechts bevonden zich openslaande deuren die uitkwamen op een terras. Voor de deuren stond een antieke kloostertafel met zes stoelen er omheen. Van Benten's aandacht werd getrokken door een antieke secretaire in een andere hoek van de kamer, waarop een groep ingelijste foto's stond. Voordat hij ze echter kon bekijken, kwam er een jong meisje binnen, dat zich bij zijn aankomst had voorgesteld als Liane Veenendaal. Ze was slank en hoewel haar trekken niet zo regelmatig waren als die van haar moeder, was ze een heel lieftallige verschijning. Ze droeg een blaadje waarop een fles en een paar glazen. Zwijgend schonk ze voor haar Bent u ree ds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: P0STRUS 1 4490 AA WISSENKERKE II moeder een glaasje in. „Wilt u ooic een glas cognac, meneer Van Benten? Of heeft u misschien lie ver whisky?" Hij accepteerde een glas cognac, hoe wel hij er eigenlijk niet van nield. Hij voelde zich wat gammel doordat het bericht van de moord hem in zijn slaap gestoord had. Het Franse klokje op de scnoorsteenmantel wees tien voor drie aan. De hoofdinspekteur gaapte achter zijn hand. Om even over twee was hij door het buro gebeld. Moord! Hij had zich in recordtijd aangekleed en was slechts enkele minuten na de dienst doende inspekteur bij de grote villa van de familie Veenendaal aangekomen. Op het moment dat hij met de dames een glas cognac dronk was de technische dienst nog aan het werk in de kamer ernaast, het studeervertrek van meneer Veenendaal. Ook de politiearts, dokter Henkes, was reeds gearriveerd. De heer Veenendaal van de B.V. Veenendaal en Co. was die nacht door een steek van een Indische dolk om het leven gebracht. Hij bezat bij zijn leven 75% van de aandelen in een firma, die twee modezaken in de stad en drie in de provincie omvatte, benevens een meubelzaak en een winkel voor huis houdelijke apparaten. De overige 25% waren in handen van zijn vriend en medefirmant Harrie Rechter. Het was algemeen bekend, dat de zaken uitste kend floreerden, hetgeen onder andere tot uiting kwam in de weelderige in richting van de grote villa. Toen de hoofdinspekteur zijn glas leeg had, wendde hij zich tot mevrouw Vee nendaal: „Ik zou graag een officiële verklaring van u beiden hebben over de gebeurtenissen van de afgelopen nacht." „Wilt u dat we met u meegaan naar het buro?" Van Benten knikte. „Staat u mij dan toe me eerst even te kleden." „Pardon?" Hij keek de vrouw ver baasd aan en kwam op hetzelfde mo ment tot de ontdekking dat ze gekleed was in een zogenaamde „housecoat" in plaats van een gewone jurk, zoals hij eerst had gedacht. „Natuurlijk, gaat uw gang." Hij streek met een verlegen gebaar over zijn kalende schedel. Als verstokte vrijgezel van om en nabij de vijftig had hij wei nig benul van dit soort typisch vrou welijke zaken. Onwillekeurig keek hij nu naar de dochter. Ze droeg een don kerblauwe lange broek met daarop een lichtblauwe koltrui. „Bent u klaar om te vertrekken?" Het meisje knikte. „Ik hoef alleen maar mijn jas aan te trekken." Van Benten volgde mevrouw Veenen daal de kamer uit en liep naar de stu deerkamer. Daar was het onderzoek in volle gang. Hij gaf één van de mannen een wenk om Liane Veenendaal gezel schap te houden; hij wilde moeder en dochter niet de gelegenheid geven om samen een en ander te bespreken. Dokter Henkes gaf een teken dat hij klaar was. „De rest doen we wel op het lab." Van Benten knikte. „Neem hem maar mee." Het slachtoffer was een lange, zware man van over de zestig met een gezicht vol plooien en nog tamelijk veel grijs wit haar. „En dokter?" „Knap werk, precies in het hart." „Wanneer trad de dood in, denkt u?" Hoewel de dokter en de hoofdinspek teur goede vrienden waren, spraken ze elkaar tijdens hun werk vaak met u aan. „Niet langer dan twee uur geleden." „Omstreeks één uur?" „Ja." Op dat moment kwam Kasper Bla zoen, de dienstdoende inspekteur, naar hen toe. „We hebben de rest van het huis ook onderzocht, maar we hebben niets bijzonders ontdekt. Alleen wilde ik u dit even laten zien." Hij toonde een klein doosje. „Wat is dat?" „Slaaptabletten." Van Benten trok zijn wenkbrauwen omhoog. „Die vond ik op zijn wastafel." Bla zoen streek door zijn rode haar, dat recht overeind stond. „Lijkt me een plezieriger manier om zelfmoord te plegen." „Je bedoelt, dat je het waarschijnlij ker acht, dat hij vermoord is?" „Denkt u niet?" „Ja." Natuurlijk moesten ze nog wel dege lijk in het oog houden, dat zelfmoord niet uitgesloten was. Theoretisch had de man zich de dodelijke borststeek zelf kunnen toebrengen. De stand van de dolk bracht hierin geen uitsluitsel. Niettemin, er waren, zoals gezegd, minder onaangename middelen te be denken om tot eenzelfde resultaat te komen. „Er is geen vuuruwapen gevonden?" „Nee chef." „Dus hij voelde zich waarschijnlijk niet bedreigd." De fotografen waren bezig hun appa ratuur op te ruimen. Van Benten wierp nog een laatste blik op de plek waar het lichaam had gelegen. Deze was met krijtstrepen op het parket aangegeven. „Ik ga nu naar het buro en neem de dames mee. Vergeet niet de kamer te verzegelen als je weggaat." „In orde chef." In de gang kwam hij het meisje tegen. „Ik zou graag mijn zuster en zwager op de hoogte willen brengen voordat we vertrekken. Ze wonen hier in de stad." ,,Dat is goed. Laat ze maar naar het buro komen, als ze dat willen. Is er nog een ander toestel dan dit in de studeerkamer?" „Ja, hier in de gang hebben we nog een telefoon." Ze wees op een goud kleurig apparaat, geplaatst op een oude hangoortafel, dat hij nog niet had op gemerkt. Het meisje draaide een nummer en hij trok zich bescheiden terug, ofschoon niet buiten gehoorafstand. Zijn blik viel op een aantal oude prenten met voor stellingen van zeeslagen uit vroeger eeuwen. Ze hingen in stijgende lijn aan de muur boven de trap. Bovenaan de trap verscheen de vrouw des huizes. Ze was nog steeds zeer beheerst. Even kreeg Van Benten het gevoel dat hij naar een toneelstuk zat te kijken, zoals ze daar trots, bijna statig de trap af kwam, gekleed in een sjieke rode mantel. De dochter had intussen ook haar jas aangetrokken en nu volgden de' beide vrouwen de hoofdinspekteur naar bui ten. „Zijn de heklichten aan, Liane?" „Ja moeder." Verder niets. Van Benten hield de deur van de dienstwagen voor hen open. „Ik rijd wel achter je aan," zei hij tegen de chauffeur en verdween in de duisternis om in zijn eigen wagen te stappen. De hemel begon te kleuren als teken van een naderende dag. Automatisch volgde hij de rode lich ten van de wagen voor hem. Een kerk klok wees vijf over half vier aan. Hij voelde zich klaarwakker nu, een beetje gespannen. Hoewel hij het zichzelf niet wilde bekennen, was hij onder de in druk geraakt van de luxueuze omge ving waarin hij zojuist had vertoefd en niet minder van de beheerste houding van de knappe mevrouw Veenendaal. Aan de ene kant zag hij er tegenop haar te ondervragen, maar aan de an dere kant was hij nieuwsgierig naar de mens achter dit masker. Hoe lang zou het duren voordat ze dat masker zou laten vallen? Ze reden de parkeer plaats op voor het buro. In het gebouw hing een onwezenlijke nachtelijke stilte. Van Benten maakte zoveel licht als mogelijk was en leidde de dochter naar de wachtkamer. „Wanneer u iets nodig heeft, koffie of iets anders, waarschuwt u dan inspek teur De Weerd. Die zit hiernaast." •En tegen de moeder: „Wilt u mij maar volgen?" Hij wees haar de stoel voor zijn buro en trok zijn jas uit. „Wilt u uw jas niet uittrekken?" Ze knikte. Inspekteur Blazoen kwam binnen en struikelde bijna over de handtas van mevrouw Veenendaal, die ze naast haar stoel had neergezet. Van Benten zei niets. Hij was zo lang zamerhand wel gewend aan de onhan dige tuimelingen van zijn inspekteur. Vooral binnenshuis schenen Blazoen's uitzonderlijk lange benen een eigen leven te leiden. „De heer en mevrouw Brons zijn ge arriveerd." „Brons?" vroeg zijn chef verstrooid. „Mijn dochter en schoonzoon," ver duidelijkte mevrouw Veenendaal. „Ach ja, natuurlijk." „Ik heb ze in de wachtkamer gezet." „Is er iemand bij?" „Inspekteur De Weerd." „Mooi, dan zullen we nu maar be ginnen. U vertelde mij, mevrouw, dat u gisteravond bent uitgegaan, samen met uw man. Klopt dat?" „Ja, inderdaad. We gaan bijna iedere woensdagavond naar de familie Karei sen in de Willem de Zwijgerlaan om te bridgen." „Hoe laat bent u vertrokken?" (Wordt vervolgd) KONTAKTMIDDAG VOOR BORSTKANKERPATIENTEN Op woensdagmiddag 21 september a.s. houdt de „After Care-groep" van Goes weer de maandelijkse kontaktmiddag voor vrouwen, die een borstoperatie of -amputatie hebben ondergaan. Op deze middag zal zuster F. Wolters, distriktsverpleegkundige van de kruis vereniging, komen praten over de nazorg van het Kruiswerk. Deze middag vindt plaats in het ge bouw van de P.M.D., Zonnebloemstraat 53 te Goes. Aanvang 14.00 uur, einde omstreeks 15.30 uur. VOETBAL Zaterdag 17 september: Bevelanders 1 DFS 1 (2.30 uur) Kloetinge 3 Bevelanders 2 (2.30 uur) Bevelanders 3 WIK 4 (12.45 uur) GPC 5 Bevelanders 4 (12.45 uur) Dames: Bevelanders Nieuwland (11 u) Bevelanders BI Veere BI (12.45 uur) Wolfaartsdijk Cl Bevelanders Cl (10.00 uur) Bevelanders Dl Heinkenszand D3 (10.00 uur) Heinkenszand 1 Colpl. Boys 1 (2.30 u) Colpl. Boys 3 Wissenkerke 2 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 SKNWK 3 (2.30 uur) DFS Al Colpl. Boys Al (12.45 uur) Colpl. Boys BI Dreisehor BI (12.45 u) Colpl. Boys Cl DFS Cl (11.00 uur) Kloetinge C4 Colpl. Boys C2 (11.00 u) Meeuwen Dl Colpl. Boys Dl (10.00 u) Zierikzee E2 Colpl. Boys El (10.00 u) Oostkapelle El Colpl. Boys El (10 u) Wissenkerke 1 ZSC 1 (2.30 uur) Brouwershaven 3 Wissenkerke 3 (2.30 uur) Wissenkerke Cl Mevo Cl (11.00 uur) VCK Dl Wissenkerke Dl (10.00 uur) Domburg El Wissenkerke El (11.00 u) Spui 1 Kats 1 (2.30 uur) Cortgene BI Kapelle B2 (11.00 uur) Bruse Boys Cl Cortgene Cl (11.00 u) SSV D2 Cortgene Dl (10.00 uur) Cortgene El Bevelanders El (10 uur) Zondag 18 september: Cortgene 1 Kwadendamme 1 (2.30 u) Ouwerkerk 2 Cortgene 2 (12.30 uur) Cortgene 3 Volharding 3 (12.30 uur) WATERSPORT Zondag 18 september: Clubkampioenschap alle klassen open en kajuitjachten (alleen leden) bij Oost watering om 10.00 uur, organisatie: w.v. Arne. BADMINTON Zaterdag 17 september: Senioren, 4e klas afdeling A: Wissenkerke Kolibrie 5 (13.00 uur in gymzaal te Kamperland) Jeugd klasse A2: Smash 2 Wissenkerke 2 BASKETBAL Vrijdag 16 september: Meisjes-asp: Delta-C Souburg (19.15 uur te Colijnsplaat) Jongens-asp.: Delta-C Dynamo '70 (20.15 uur te Colijnsplaat) Zaterdag 17 september: Dames-sen.: J. Crabs Delta-C (20.15 uur te Bergen op Zoom) VOLLEYBAL Zaterdag 17 september: Volleybaltoernooi dames te Vlissingen. Kruiswoordpuzzel no. 845 io m Mfu to I" reBI"- ■ra-*B|rr"22 ■|5ï~» «p- «31-^MSÏ-37LJj5~39 r-K—5 Tï-™ Horizontaal: 2. kledingstuk - 5. enkel spel - 8. grote bijl - 10. vervelend - 12. beetje - 14. dunne - 16. per meter - 17. slot - 19. Engelse titel - 21. rivier in Italië - 23. plaats - 25. voorzetsel - 27. uniek - 29. voor - 30. plaats in Noord- Holland - 32. deel van Sumatra - 34. hemellichaam - 36. paar - 38. lidwoord 40. verdedingsorganisatie - 42. jongens naam - 44. deel van een servies - 46. zangnoot - 47. spel (Engels) - 49. in aanzien houden - 51. verlaagde toon 53. aanwijzend voornaamwoord - 55. meisjesnaam - 57. gebied - 59. wagen 60. schrijfbehoefte - 62. jongensnaam 64. telwoord - 66. lekkernij - 68. bevel 70. kleur - 72. dierenverblijf - 74. vlees gerecht - 76. de oudere - 77. hennep braak - 79. kleur - 81. vervoerbedrijf 83. meisjesnaam - 85. min - 87. opbrengst 89. tot nader order - 90. woede - 91. voorzetsel. Verticaal: 1. boom - 2. bevestiging - 3. melkklier - 4. deel van het hoofd - 5. heilige - 6. plaats in Noorwegen - 7. nakomeling - 8. reeds - 9. hoofddeksel 11. godheid - 13. soort literatuur - 15. nobel - 18. begrip - 20. regel - 22. kijken 24. windrichting - 26. plaats in Siberië 28. inwendig orgaan - 29. koeienmaag 31. massa - 33. rivier in Duitsland - 35. ambtskleding - 37. deel van de voet 39. paradijs - 41. opera - 43. deel van een bloem - 45. bezittelijk voornaam woord - 48. jongensnaam - 50. volgorde 52. rustteken - 54. geneesheer - 56. vulkaan - 58. plaats in Overijssel - 59. vrucht - 61. dierenverblijf - 63. vrucht bare plaats - 65. arbeid - 67. meisjes naam - 69. linnen huisje - 71. plaats in Afrika - 73. nakomeling - 75. deel van het priesterkleed - 78. aanzien - 80. ik 82. sportterm - 84. windrichting - 86. als eerder - 88. slede. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 844 Horizontaal: 1. ad - 2. rob - 6. rijn 8. tl - 10. recu - 11. eleve - 14. atol 15. sire - 17. eter - 19. pit - 21. snuiter 23. ook - 25. aha - 27. kro - 28. var 30. staart - 33. kelder - 35. oir - 36. hekel - 39. cel - "40. ro - 41. paar - 42. memo - 43. ik - 44. rib - 46. naast 48. het - 50. intens - 52. storen - 55. ene 56. aas - 58. eli - 59. lam - 61. alkmaar 64. nto - 66. krat - 67. geel - 69. kina 70. reder - 72. oder - 74. ge - 75. mok 76. alg - 77. nr. Verticaal: 1. ar - 2. deli - 3. rus - 4. bern - 5. de - 6. rete - 7. nar - 8. toko 9. 11 - 12. leuk - 13. veto - 16. isar - 18. erve - 19. pas - 20. taai - 22. irak 23. orde - 24. kar - 26. harpoen - 29. alcohol - 31. toorn - 32. thans - 33. klets 34. elite - 37. era - 38. ems - 45. item 47. adam - 49. erin - 50. iel - 51. near 53. tere - 54. neo - 56. akte - 57. sage 60. azië - 62. lark - 63. aera - 65. toen 66. kam - 68. log - 69. kg - 71. da - 73. rr.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1