NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro fori a SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Fancy-Fair van „De Vliete" te Wissenkerke No. 4084 Donderdag 8 september 1983 87e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprys f 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Eea verhaal uit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Hij laat zijn linkerhand zien, die in gezwachteld is. „Verbrand. Kokend vet er over gekregen. Ben ik daar even klaar mee?" Ze gooit haar korte jasje uit en knielt bij hem neer. „O, Sjors, wat erg! Doet het veel pijn? Hoe kwam dat nu?" „Stommiteit van één der meiden. Stootte me aan. Ze hebben me in het Leyenburg-ziekenhuis geholpen en ver bonden. Hopelijk is het niet erger dan tweede graad. Ik was zelf snel er bij met koud water. Veerman heeft me daarna in een rotvaart naar het ziekenhuis ge reden." „Wat ellendig, jongen. Wacht, ik zal je een borrel inschenken, dat helpt voor de pijn, zei mijn grootvader altijd." Ze loopt naar de bar en schenkt een glaasje vol, waarmee ze bij hem terug komt. Met zijn gezonde hand pakt hij het glas en drinkt. Rosie kijkt toe. „Nou, maak je verder maar geen zor gen, Rosie zal doen wat ze kan om je zo gauw mogelijk weer op te knappen, hoor!" Ze strijkt hem een paar keer over zijn wang. „Pech vogel.." zegt ze nog op zachte toon. De volgende ochtend rijdt Rosie hem naar het ziekenhuis, want hij moet er om tien uur zijn. Het verband gaat er af en men bekijkt de roodgeblakerde bovenkant van de hand. „Valt nog mee," zegt de dokter, die er zalf op smeert en opnieuw de hand verbindt. „Kom overmorgen nog maar eens. Het ziet er niet ongunstig uit, al zult u er wel een groot litteken van overhouden." Dat is niet erg. Als hij te zijner tijd maar weer aan het werk zal kunnen gaan. Terug in huis troost ze hem. „Jij bent gezond, dus die hand ge neest helemaal, knul van me. Dan kun je zo weer aan de slag. En wat kan jou een litteken schelen?" In een opwelling neemt ze de man in beide armen en kust hem. „Rosie zal wel voor je zorgen, reken maar. Net zo lang tot je beter bent." Het is aan het eind van het vakantie seizoen. De scholen zijn weer begonnen en de meeste drukte is voorbij. Rosie broedt intussen een plan uit en zegt op een ochtend tegen haar chef: „Ik heb dit jaar nog maar twee dagen vakantie gehad; ik wil nu de rest opnemen: twaalf dagen. Mijn man heeft zijn hand ver brand en kan toch niet werken. Mooie gelegenheid om er samen een poosje tussenuit te gaan. Zo mogelijk op korte termijn. Is dat te realiseren?" De chef kijkt zijn eerste dienster on derzoekend aan. Ze is zijn beste kracht in elk opzicht. Vandaar, dat ze sinds enkele weken eerste dienster is. Natuur lijk moet dit kunnen. Hij wil haar zo veel mogelijk terwille zijn. Dus wordt Tonny, de part-timer gepolst. Wil ze twaalf dagen full-time voor Rosie in vallen, zodat die met vakantie kan gaan met haar man? Ja, dat kan. En als ze Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnuiraneir: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSEN,KERKE" van Rosie hoort, dat Sjors zijn hand heeft verbrand en niet kan werken, is ze, helemaal bereid Rosie in de gelegen heid te stellen van een ongestoorde vakantie te genieten. Als Sjors voor de derde keer in het ziekenhuis komt voor controle, blijkt de genezing begonnen te zijn. De dokter is tevreden. Maakt een recept voor zalf en zegt, dat ze het nu zelf wel dagelijks kunnen insmeren en opnieuw verbinden. „En anders vraagt u uw huisarts maar, al denk ik, dat het niet nodig zal zijn. Volgende keer wat voorzichtiger met kokend vet, he? U moet uw handen nog langer gebruiken." Dat is dus zowel voor Sjors als voor Rosie een hele geruststelling en diezelfde dag neemt de vrouw dan ook een be sluit. Kort en bondig zegt ze tegen haar man: „Overmorgen gaan we er twaalf dagen tussen uit." Het is voor Sjors een komplete ver rassing, als hij haar verhaal hoort. „Ik heb twaalf dagen vakantie; van daag heb ik late dienst en morgen reserve, dat is verschoven in verband hiermee. Overmorgen gaan we er in de loop van de ochtend vandoor. Een hotel vinden we wel ergens, want het seizoen is nagenoeg voorbij. Om het geld hoeven we het niet te laten. Overigens, ik wil niet, dat het jou ook maar één cent kost. Dit is helemaal voor rekening van Rosie, KENNISMAKINGSAVOND GROEP WEDUWEN EN WEDUWNAARS De groep voor weduwen en weduw naars in Zeeland, gestart in september 1981, houdt op 20 september a.s. een kennismakingsavond voor nieuwe deel nemers ter gelegenheid van haar 2-jarig bestaan. Deze avond zal gehouden wor den in de groepsruimte van Jeugd Gezin aan de Londensekaai 39 te Mid delburg, en vangt aan om half acht. De groep voor weduwen en weduw naars is een plaats waar mensen elkaar ontmoeten die degenen hebben verloren die hun het dierbaarst is. Het is goed om met lotgenoten te praten over je situatie en om wat begrip en ontspan ning te vinden bij elkaar. Het praten over thema's als opvoeden in je eentje, werk- en woonsituatie, fi nanciële beslommeringen, eenzaamheid, wat doe je met je vakanties en week enden, is een belangrijk gegeven waar voor in de groep ruimte bestaat. Verder ligt het aksent op ontspanning, samen gaan wandelen, winkelen, eens een keer samen eten of gezellig uitgaan, maar ook elkaar helpen bij klusjes zoals verven, behangen, advies en raad te geven en krijgen. CNV-J0NGEREN PRATEN OVER DE SOCIALE VERZEKERINGEN De Jongerenorganisatie van het Chr. Nationaal Vakverbond, de Werkende Jongeren-CNV, houdt van maandag 12 september tot dinsdag 13 september een tweedaagse bijeenkomst in Oostkapelle. Het onderwerp is het stelsel van sociale verzekeringen. De bijeenkomst is be doeld voor jongeren tot 28 jaar, ook voor niet-leden van het CNV. De CNV-jongeren willen praten over het stelsel van sociale verzekeringen, omdat de regering bezig is dit stelsel te veranderen. Tegelijk wil de regering hierop bezuinigen. Dit kan betekenen dat het loon of de uitkering of allebei (nog) lager wordt. De CNV-jongeren willen praten over het stelsel van sociale verzekeringen, omdat veel jongeren er voor betalen via het loon of de uitkering, zonder dat ze weten waar het geld naar toe gaat en wat er mee gebeurt. Ook is de regering bezig het stelsel van sociale verzekeringen te veranderen, met als doel hierop fors te bezuinigen. Verder wordt in de kursus aandacht besteed aan de loonberekening. Omdat de meeste loonstrookjes niet uitblinken door duidelijkheid, terwijl in een aantal bedrijfstakken geen loonstrookje wordt knul. Je bent bij mij al veel te veel te kort gekomen, dat heb ik de laatste tijd steeds meer en meer begrepen. Mijn ogen zijn intussen wijd open gegaan. Ik ben een stommeling geweest. Je mag het nu wel weten: ik wil je niet meer kwijt; ik houd van je. Die slaapkamer van je doe ik straks op slot. Ik haal er al je kleren en zo weg en berg die op in mijn kamer, die voortaan onze kamer zal zijn. Want vanavond slaap je bij mij. Of liever gezegd: we slapen bij elkaar. Vanaf vanavond, voorgoed. Ie dere volgende nacht." Hij is kompleet overbluft en kijkt zijn vrouw ongelovig aan. „Je meent het?" Ze komt overeind en pakt hem beet. Dwingt hem op' de bank te gaan zitten. Daar gaat ze tegen hem aan liggen, zorgvuldig vermijdend, dat ze zijn om zwachtelde hand aanraakt. Want die is nog altijd pijnlijk. „We gaan veel van elkaar houden, jongen. Ik ben duidelijk tot de slotsom gekomen, dat er hogere waarden zijn in het leven dan een huwelijk pro forma. Dat moet vroeg of laat op een fiasco uitlopen en daarom neem ik nu eens het initiatief. We hebben 'n mooie toe komst voor ons beiden in het verschiet." Ze kust hem. Met zijn vrije hand trekt Sjors de vrouw naar zich toe. En dan vinden hun lippen zich in een lange, passievolle kus. Die avond, als ze in het donker dicht tegen elkaar aan liggen, zegt de vrouw op zachte toon: „Nog een geluk, dat je tenminste één vrije hand hebt, he?" Het is al laat, als ze verzadigd naast elkaar liggen. Een sigaret rokend bij het licht van een kleine schemerlamp. Ze kijken elkaar aan en dan begint de vrouw te lachen. Ze maakt haar sigaret uit en gaat dan weer tegen hem aan liggen. Op zachte toon zegt ze: „Zolang het mogelijk is, blijf ik werken, maar daar na.... Denk er goed aan, Sjors Hoog werf, dat ik nu een kind wil hebben. Tenslotte zijn we een heel eind heen een jaar getrouwd. Het wordt nu toch tijd daaraan eens te gaan denken, vind je ook niet?" EINDE. verstrekt, is het erg moeilijk om te kontroleren of je wel voldoende ver dient. Daarom leren de deelnemers hoe ze zelf hun loon uit kunnen rekenen, of ze nu wel of geen loonstrookje krijgen Verder staat op het programma een gesprek met een deskundige van het Gemeenschappelijk Administratie Kan toor (GAK) over het huidige stelsel van de sociale verzekeringen, met extra aan dacht voor de ziektewet, werkloosheids wet en de WAO. CNV-sekretaris Ad Molendijk komt praten over een nieuw stelsel van so ciale verzekeringen en de gevolgen daar van voor werkenden, en uitkeringsge rechtigden. Door middel van een video band zal een en ander worden verdui delijkt. De bijeenkomst wordt gehouden in het CNV-konferentie-oord „Bos en Duin" in Oostkapelle. Voor meer informatie en opgave kan men terecht bij: Werkende Jongeren- CNV, Postbus 197, 4460 AD Goes, Tel. 01100-20310. ALLEEN STAAN BUITEN STAAN KOM NOU Onder deze naam start Fiom-Zeeland de komende tijd twee gespreksgroepen voor één-oudergezinnen, één in Vlissin- gen en één in Middelburg. Als alleenstaande ouder kom je nogal wat problemen tegen. Door hierover samen met andere alleenstaande ouders van gedachten te wisselen, ideeën en ervaringen van elkaar te horen, kun je misschien verder komen en weet je dat je niet alleen hoeft te staan. De groepen zijn behalve op samen praten ook gericht op samen ontspan ning zoeken, en misschien elkaar helpen bij meer praktische zaken. De bedoeling is, dat beide groepen acht keer bij elkaar komen, om te beginnen steeds op de woensdagavonden, om de 14 dagen. Daarna zal samen met de groepsleden worden bekeken of men al of niet wil doorgaan. Middelburg: kennismakingsavond op 21 september 1983 in het gebouw van Fiom, Loskade 17 te Middelburg, om 8 uur. Vlissingen: kennismakingsavond op 28 september a.s. om 8 uur in de Bx'eehof (tegenover politieburo), Breestraat 8 te Vlissingen. De kosten zijn voor beide groepen 1,50 per avond. Geïnteresseerden kunnen zich opgeven bij Fiom-Zeeland, Loskade 17 te Mid delburg, Tel. 01180-27311, waar men ook een folder van deze groepen kan verkrijgen. De openbare basisschool „De Vliete" te Wissenkerke houdt op zaterdag 10 september een grote fancyfair. Er zijn die dag allerlei aktiviteiten: rad van avontuur, ballen gooien, wafelkraam, pijltjes gooien, tweedehands-kraam, touwtje trekken, boekenkraam, enz. enz. De fancy-fair begint om 10.00 uur 's morgens en duurt tot ongeveer 4 uur 's middags. Als het goed weer is, wordt alles buiten opgesteld, bij slecht weer in de school, Julianastraat 30, Wissen kerke. De opbrengst is voor aanschaf van schoolmateriaal. VOETBAL Zaterdag 10 september: Colpl. Boys 1 Apollo 1 (2.30 uur) Colpl. Boys 2 's Heer Arendskerke 2 (2.30 uur) Colpl. Boys Al Kloetinge A2 (12.45 u) Brouwershaven BI Colpl. Boys BI (11.00 uur) Colpl. Boys C2 Kruiningen C2 (11 u) Colpl. Boys Dl Middelburg D2 (10 uur) Colpl. Boys El Mevo El (10.00 uur) Colpl. Boys El Domburg El (11 uur) SSV F Colpl. Boys F (10.00 uur) Hoedekenskerke 1 Bevelanders 1 (2.30 uur) Kruiswoordpuzzel no. 844 Horizontaal: 1. jongensnaam - 3. jon gensnaam - 6. rivier in Europa - 8. ten laatste - 10. ontvangstbewijs - 11. leerling (Frans) - 14. koraaleiland - 15. titel - 17. gast - 19. kern - 21. snoeshaan 23. alsmede - 25. uitroep - 27. omroep vereniging - 28. verenigde arabische republieken - 30. deel 'van een dier - 33. deel van een huis - 35. nakomeling 36. afschuw - 39. klein vertrek - 40. ambtshalve (Lat. afk.) - 41. stel - 42. memoi'andum - 43. pex'soonlijk vnw. 44. rivier (Spaans) - 46. voorzetsel - 48. lidwoord - 50. diep, innig - 52. hinderen 55. een zekere - 56. lokspijs - 58. bijbelse naam - 59. jong dier - 61. plaats in Noord-Holland - 64. netto - 66. verpak kingsmiddel - 67. kleur - 69. koorts- werend middel - 70. houder van schepen 72. rivier in Duitsland - 74. persoonlijk voornaamwoord - 75. drinkgerei - 76. waterplantje - 77. nummer. Horizontaal: 1. droog - 6. lasso - 11. epe 12. tak - 14. ptt - 16. sate - 18. krant 19. robe - 21. stere - 23. era - 24. nopen 25. eo - 26. adem - 27. aloe - 28. nu 30. alp - 33. links - 36. vaart - 39. reno 40. Ik - 41. de - 42. daad - 43. banka 46. egaal - 49. sir - 52. ep - 54. aalt 55. hooi - 57. pi - 58. naast - 60. ido 62. lepra - 64. inkt - 65. spons - 66. door 67. eem - 69. toe - 70. den - 71. inrit 72. horde. Bevelanders 2 Dauwendaele 2 (2.30 u) Bevelanders 4 VCK 5 (12.45 uur) Dames: Dauwendaele 1 Bevelanders (18.45 uur) Domburg BI Bevelanders BI (12.45 u) Bevelanders Cl Bruse Boys Cl (11 u) Robur D2 Bevelanders Dl (10.00 uur) Bevelanders El Oostkapelle El (10 u) Apollo F Bevelanders F (10.00 uur) Dauwendaele 1 Wissenkerke 1 (2.30 u) Wissenkerke 2 Hoedekenskerke 2 (2.30 uur) Wissenkerke 3 Bevelanders 3 (2.30 u) DFS Cl Wissenkerke Cl (11.00 uur) Wissenkerke Dl Meeuwen Dl (10 uur) Wissenkerke El Jong Ambon El (11 u) Kloetinge F Wissenkerke F (10.00 uur) Kats 1 Rillandia 1 (2.30 uur) Kloetinge B2 Cortgene BI (12.45 uur) Cortgene Cl Colpl. Boys Cl (11.00 u) Cortgene Dl Yerseke D3 (10.00 uur) Noormannen El Cortgene El (10 uur) Zondag 11 september: Noormannen 2 Cortgene 1 (2.30 uur) Cortgene 2 Volharding 4 (12.30 uur) Patrijzen 4 Cortgene 3 (12.30 uur) WATERSPORT Zaterdag 10 september: Jeugdwedstrijd voor plankzeilers (leden Z-W 7) bij de Schotsman, organisatie: Zuid-West Zeven. Zaterdag 10 en zondag 11 september: Open Ned. kmapioenschap Fireball en klasse-evenement Javelin bij Oostwate- tering om 10.30 uur, org.: w.v. Arne. Zondag 11 september: Clubwedstrijd voor plankzeilers (leden Z-W 7) bij de Schotsman, organisatie: Zuid-West Zeven. BADMINTON Zaterdag 10 september: Jeugd-kompetitie klasse A2: Wissenkerke 2 Terneuzen 19 (13.00 uur in gymzaal te Kamperland). Verticaal: 1. slede - 2. deel van Sumatra 3. Europeaan - 4. plaats in Zwitserlaiid 5. lidwoord - 6. hennepbraak - 7. dwaas 8. Indische winkel - 9. laatst leden - 12. aardig - 13. ik verbied - 16. zijrivier van de Donau - 18, ei-fdeel - 19. schrede 20. lenig - 22. land in Azië - 23. regel 24. vervoermiddel - 26. wapen - 29. vloeistof - 31. woede - 32. heden - 33. geluidsnabootsing - 34. keurtx-oep - 37. tijdperk - 38. plaats in Duitsland - 45. hetzelfde - 47. jongensnaam - 49. land in Europa - 50. dun - 51. dichtbij (En gels) - 53. bx-eekbare - 54. nieuw - 56. deel van éen toneelstuk - 57, legende 60. werelddeel - 62. vaartuig - 63. tijd perk - 65. bijwoord - 66. toiletartikel 68. zwaar - 69. gewicht - 71. kindergroet 73. regeringsreglement. Verticaal: 2. rete - 3. opera - 4. oe 5. gaax- - 7. ap - 8. stroe - 9. stop 10. assen - 12. trema - 13. knaap - 15. genua - 17. ato - 20. bon - 22. edik 24. nota - 29. pinas - 31. Is - 32. kraan 33. leb - 34. non - 35. sla - 36. vee 37. ada - 38. tal - 44. krat - 45. pi 47. grol - 48. lenig - 49. stipt - 50. rhone 51. tiara - 53. pan - 54. aster - 56. ieder 57. pro - 59. aken - 61. dood - 63. pohd 68. mi - 70. do. Oplossing kruiswoordpuzzel no 843

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1