VOORLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke GLAS HET INZAMELEN WAARD. Walcheren- route Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. RAADSBESLUITEN In de raadsvergadering van 15 au gustus j.l. werd het volgende besloten: het visrecht van het havenkanaal/ landbouwhaven te Kamperland met in gang van 1 januari 1984 te verhuren aan de Delta Federatie; een krediet beschikbaar te stellen voor het ombouwen van 178 straatver- lichtingsmasten waarbij 1 lamp wordt vervangen door een spiegel; de verhuur van een gedeelte dijk aan de Burg. de Moorweg aan de heer C. A. B. van Gilst te beëindigen per 1 oktober 1983; met ingang van het schooljaar '83/'84 kleuters toe te laten tot de o.l.s. „De Vliete" zulks op grond van de zg. Ver- ruimingswet; een krediet beschikbaar te stellen voor aanschaf van ontwikkelingsmate riaal t.b.v. de kleuterafdeling van de o.l.s. „De Vliete" en verandering van de inrichting van het lokaal; geen subsidie te verstrekken voor 1983 aan de Stichting Vliegveld Midden- Zeeland; het aantal lesduureenheden aan de Zeeuwse Muziekschool te verhogen van 605 naar 918; de ontwerp-statuten van het Regio naal Educatief Centrum de Bevelanden goed te keuren; een krediet beschikbaar te stellen voor inrichting van het haventerrein te Kamperland. Hierbij zal een nieuw op slagterrein worden gemaakt en wordt het havenplateau verfraait d.m.v. 'het aanbrengen van o.a. beplanting; te verklaren dat een herziening wordt voorbereid van de voorschriften deel uitmakende van het bestemmingsplan „Buitengebied" voor de vergroting van de loods in het bos bij de Spuidijk; te verklaren dat een herziening van het bestemmingsplan „Bebouwde kom Kamperland II" wordt voorbereid voor wijziging van de bestemming van het pand Noordstraat 52; het woningbouwprogramma en pro gramma vernieuwbouw voor 1984 vast te stellen; de exploitatie-overeenkomst met het Zeeuwsche Land bv voor het park „Rui- terplaat" met 2 jaar te verlengen; de begroting 1983 te wijzigen. M BURO VOOR RECHTSHULP ZEELAND Gratis advies en informatie. Gedurende een aantal wekelijkse spreekuren wordt door het bureau gratis juridisch advies en informatie verstrekt over in principe alle problemen op juridisch gebied zoals b.v. huurkwesties, echtscheiding, arbeidskwesties en sociale uitkeringen. Gratis rechtsbijstand. In vele gevallen zijn de kosten die vertoonden zijn aan proceshulp van een advocaat of deurwaarder geheel of ge deeltelijk voor rekening van de over heid. In strafzaken kan het bureau een advocaat toewijzen. In civiele zaken een advocaat of deurwaarder. Voorlichting. Een tweede belangrijke taak van het bureau ligt op het gebied van de pre ventieve rechtshulp. Aan deze taak wordt uitvoering gegeven door voorlich ting over rechtshulp en door het geven van inhoudelijke informatie met betrek king tot die gebieden van het recht, waarop zich blijkens de aan het bureau voorgelegde problemen knelpunten voordoen. De aanwezigheid* van een bureau voor rechtshulp kan overigens een gunstig neveneffekt hebben. Bij een goede re gistratie van de aan het bureau voor gelegde problemen kunnen oorzaken van problemen gesignaleerd worden. Getracht kan worden deze oorzaken weg te nemen. Organisatie. De hoofdvestiging van het bureau voor rechtshulp bevindt zich in Middelburg, Loskade 35-37, Tel. 01180-37120. Weke lijks worden daar vier spreekuren ge houden. De taak van het bureau strekt zich echter uit over het gehele arrondisse ment Middelburg, d.w.z. de gehele pro vincie Zeeland. Met name de rechts- en wetwinkels, die in de loop van de jaren zestig overal in het land zijn opgericht, worden be schouwd als de motor achter deze ont wikkeling. Zij maakten duidelijk, dat er in Nederland nog wel een en ander aan de rechtshulp viel te verbeteren. Er bleek met name een grote behoefte aan adressen, die gemakkelijk toegan kelijk zijn om juridisch advies te winnen Tegen die achtergrond wex*d rechts hulp langzamerhand gezien als een so ciaal goed, waarvoor de overheid moet zorgen. Dit heeft geresulteerd in de oprichting van bureau's voor rechtshulp in elk arrondissement. De bureau's worden geëxploiteerd door Stichtingen, die voor 100%> gefi nancierd worden door het Ministerie van Justitie. Taken. De bureaus hebben tot centrale taak om de organisatie van de rechtshulp in het arrondissement te verbeteren door leemtes in de rechtshulp op te vullen en door bestaande en nieuwe rechts hulpvoorzieningen beter op elkaar af te stemmen. Spreekuren: Middelburg, Loskade 35-37, Tel. 01180- 37120. Maandagmiddag 13.3015.30 uur; dinsdagmorgen 10.0012.00 uur; donder dagmorgen 10.001200 uur; donderdag avond 19.0021.00 uur. (Voor juridisch advies en toevoeging van raadslieden). Terneuzen, Leeuwenlaan 40, Telefoon 01150 -20905. Vrijdag 11.00—14.00 uur. (Voor juridisch advies en toevoeging van raadslieden). Goes, v. d. Spiegelstraat 4, „de Villa" Maandagmorgen 10.0012.00 uur. (Voor juridisch advies en toevoeging van raadslieden). BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van de gemeente Wissenkerke maken bekend, dat het ontwerp-jaarprogramma speci fiek welzijn 1984 is vastgesteld. Zoals bepaald in de planprocedure verordening van de gemeente Wissen kerke ligt het ontwerp-j aarprogramma 1984 gedurende een periode van 4 wéken ter inzage ten gemeentehuize. Deze pe riode loopt van 29 augustus tot en met 23 september, iedere werkdag van 9.00 tot 12.00 uur. Gedurende deze termijn van vier we ken kunnen de inwoners van de ge meente Wissenkerke en de instellingen die gevestigd dan wel werkzaam zijn binnen de gemeente Wissenkerke schrif telijk voorstellen tot wijziging, dan wel aanvulling van het ontwerp-j aarpro gramma indienen bij het kollege van burgemeester en wethouders. Voor belangstellenden en belangheb benden wordt er op 8 september 1983 te beginnen om 19.30 uur in het ge meentehuis te Wissenkerke een hoor zitting gehouden. In afwijking tot voorgaande jaren wordt een afschrift van genoemd pro gramma slechts op verzoek toegezonden aan belangstellenden en belanghebben den. Wissenkerke, 1 september 1983. Burgemeester en wethouders van Wis senkerke: de wnd. sekretaris, J. P. de Schipper; de wnd. burgemeester, A. A. de Nooijer. In het zwembad Wissenkerke zal van dinsdag 6 t/m zaterdag 10 september '83 voor de zesde keer een zwemvierdaagse worden gehouden. Deelnemen hieraan houdt in, dat men gedurende 5 dagen 500 meter zwemt. Kinderen jonger dan 10 jaar mogen eventueel volstaan met 250 meter per dag. Men heeft echter al aan 4 dagen, of wel 2000 en 1000 meter, voldoende om in het bezit te komen van een zwem- vierdaagsemedaille. De afstand behoeft niet zonder onderbreking te worden ge zwommen. Men mag tussentijds uitrus ten, doch het water niet verlaten. Gedurende de betreffende 5 dagen kan men in het bad terecht op: dinsdag t/m vrijdag van 18.0020.00 uur en zaterdag van 13.0015.00 uur. Aan de kassa van het zwembad zijn inschrijfformulieren te verkrijgen. Voor 4,ontvangt men vervolgens een deelnemerskaart. De zwemvierdaagse gaat ook bij slecht weer gewoon door! Op zaterdagmiddag na 15.00 uur is ex- voor de deelnemers nog een verrassing. Tevens speelt dan om 15.30 uur de muziekvereniging „Apollo" en zal uit reiking van de medailles plaatsvinden. Ook niet-zwemmers zijn van harte wel kom. Op 21 september start de tweede na tionale glasbakkenaktie. Via deze aktie wil de overheid bevorderen dat glas waar geen statiegeld op staat, niet in de vuilniszak verdwijnt, maar in de glasbak wordt gegooid. In de gemeente Wissenkerke staan geen glasbakken, maar wordt het glas opgehaald door de plaatselijke voetbal verenigingen. In Wissenkerke en Geers- dijk gebeurt dit door de s.v. Wissenkerke en in Kamperland door de v.v. Beve landers. Het blijkt, dat we in Nederland met z'n allen aardig ons best doen om zoveel mogelijk afvalglas in te zamelen. Van de 450 miljoen kilo glasvérpakking zon der statiegeld die per jaar wordt ver kocht, wordt weer 150 miljoen kilo op gehaald of in de glasbak gegooid. Deze 150 miljoen kilo kan natuurlijk nog om hoog; via deze aktie wil men de 200 miljoen kilo halen. Aan het apart inzamelen van afval glas zijn grote voox-delen verbonden. Het levert een enorme besparing aan energie en grondstoffen op, door glas apart in te zamelen wordt de afvalberg niet onnodig groter en de mensen van de huisvuilophaaldienst lopen minder gevaar zich te verwonden aan glasscher ven. In onze gemeente helpt u er bo vendien de voetbalverenigingen mee. Stuk voor stuk al reden genoeg om het afvalglas te bewaren totdat één van de voetbalverenigingen het bij u op komt halen. Dit gebeurt zo eens in de maand; via een briefje wordt u een paar dagen van tevoren gewaarschuwd. INFORMATIE ALGEMENE SPORTOPLEIDINGEN NAJAARSKURSUSSEN. Algemene Basis Opleiding. Plaats: Middelburg, Vlissingen, Goes, Terneuzen, Zierikzee, Oostburg en Bors- sele. Alle kursussen starten in de maand september. Duur: 12 avonden a 2,5 uur. Kosten: 42,en 13,kux-susboek. Rekreatiesportleider-A. Plaats: Vlissingen en/of Goes. Duur 22 avonden a 2,5 uur; 2 weekenden Kosten: 195,f 50,boekengeld. Kursus voor sportverenigingsbestuurder/ Bestuurskader. Start: Op ieder gewenst moment, indien voldoende deelnemers (15). Duur: 6 a 8 avonden a 2,5 uur. Kosten: 30,—. Kursus sportongevallen. Plaats: Op verzoek van en naar aan leiding van herkomst deelnemers. Duur: 5 avonden (4 lesavonden en 1 eindgesprek). Kosten: 80,(inkl. oefenpakket 25, Voor de deelnemers aan de kursus Rekreatiesportleider-A, een kursus met een centrale kursusplaats, bestaat de mogelijkheid voor het verkrijgen van een tegemoetkoming in de reiskosten. Voor al deze kursussen is nadere in formatie te verkrijgen en kan aanmel ding plaatsvinden bij: Provinciaal Centrum voor Sportoplei- dingen, Dam 31, 4331 GE Middelburg, Tel. 01180-33024 (T. Kien'huis). Kon. Ned. Voetbal Bond, afd. Zeeland, Molenwater 59, 4331 SE Middelburg, Tel. 01180 - 14353 (W. Schoe). Nederlandse Katholieke Sportfederatie, kursusleider Zeeland, p/a Dorpsplein 19, 4574 RD Zuiddorpe, Tel. 01156 - 3 57 (J. Franken). 1. Gemeente Vlissingen, Kommissie Sportbelangen, Irislaan 210, 4388 VZ Vlissingen, Tel. 01184 - 60267 (A. A. Vael en R. Meijer). 2. Gemeente Goes, Stadskantoor Goes, Oostwal 31, 4461 JT Goes, Tel. 01100- 21212 (H. SChuitema). 3. Gemeente Zierikzee, Gemeentehuis Zierikzee, Verrenieuwstraat 1, 4301 EC Zierikzee, Tel. 01110-3151 (J. van Alm- kerk). 4. Gemeente Tholen, Gemeentehuis Tho- len, Markt 1, 4695 CE St. Maartensdijk, Tel. 01666 - 2955 (P. v. d. Vlies). 5. Gemeente Terneuzen, Stadskantoor Terneuzen, Oostelijk Bolwerk 4, 4531 GS Terneuzen, Tel. 01150- 17980 (I. C. Lij- baart). 6. Gemeente Oostburg, Gemeentehuis Oostbux-g, Raadhuisplein 1, 4501 BG Oostburg, Tel. 01170-3003 (C. Lips). REGELING OPHALEN VAN HUISVUIL In de gemeente Wissenkerke is de onderstaande regeling met betrekking tot het ophalen van huisvuil van kracht. Wanneer kunt u meegeven. Eén keer per week kunt u met de huisvuilauto meegeven: a. gewoon huisvuil, gedeponeerd in deugdelijke plastic huisvuilzakken; b. tuinvuil, afkomstig uit de bij wo ningen behorende bloemen- en groentetuintjes, gebundeld of in plastic zakken; c. grof huisvuil, niet zijnde bedrijfs afval. Het ophalen gebeurt als volgt: dinsdag: jachthaven Schotsman- Ruiterplaat Rancho Grande De Banjaard Stroodorp. woensdag: Kamperland Geersdijk. donderdag: Wissenkerke. Welk afval mag u wekelijks meegeven? Gewoon huisvuil. Onder gewoon huisvuil vallen allerlei soorten afval uit de huishouding, die door hun afmetingen gemakkelijk in de plasticzak kunnen, dus ook lompen, blikken, verpakkingsmaterialen. Het verdient aanbeveling om scherpe voor werpen eerst in een aantal kranten te verpakken alsvorens ze in de zak te doen. Het gevaar is niet denkbeeldig dat de mensen van de reinigingsdienst hun handen openhalen. Men moet bij het aanbieden van het gewone vuil gebruik maken van deug delijke ondoorzichtige plastic huisvuil zakken, met een afmeting van 60 x 80 cm. De zak moet goed dichtgebonden zijn. Dozen, pakjes, e.d. worden niet meer meegenomen. Tuinvuil. Tuinvuil is afkomstig uit de bij wo ningen behorende tuintjes. Het dient be hoorlijk te zijn samengedrukt en ge bundeld of gedeponeerd in een goed dichtgebonden plastic huisvuilzak. De bundels of pakken mogen geen grotere afmetingen hebben dan 60 x 60 x 120 cm, terwijl het gewicht van de bundels en de zakken ten hoogste 25 kg mag bedragen. Grof huisvuil. Onder grof huisvuil wox'dt verstaan alle huishoudelijke afval dat door vorm en afmetingen niet in de plastic zak kan. Een oude stoel, een grote koffer, oude matrassen, oude koelkast, zijn enkele voorbeelden van grof huisvuil. Voor af metingen en gewicht geldt hetzelfde als bij tuinvuil. Glas en papier. Het verdient aanbeveling glas en pa pier mee te geven met degenen, welke x-egelmatig voor inzameling hiervan zorgdragen. Iets over het aanbieden van het huisvuil. Ingevolge het bepaalde in de Afval- stoffenverordening dienen de vuilnis zakken te worden geplaatst op het voetpad, zo dicht mogelijk bij de rijweg of, bij het ontbreken van een voetpad, aan de kant van de rijweg. Deze plaatsing mag slechts gebeuren op de dag waarop het huisvuil wordt opgehaald. Indien de zakken eerder langs de straat worden geplaatst, kan dit vexwuiling van de straat tengevolge hebben door het kapotmaken van de zakken door b.v. honden en katten. Verboden om met de huisvuilophaal dienst mee te geven. Zowel voor het vuil in plastic zakken als voor het grof huisvuil geldt dat geen bouwafval, zand, grind, stenen en der gelijke mogen worden meegegeven. Hetzelfde geldt voor gevaarlijke stof fen. Bedrijfsvuil mag in geen geval in plastic zakken aangeboden worden maar alleen in containex*s. Tarief huisvuilophaaldienst. De tai-ieven van de huisvuilophaal dienst, de z.g. afvalstoffenheffing, be dragen in 1983 voor een particulier 64,80. Voor dit bedrag kunt u gebruik maken van alle hierboven genoemde diensten van de huisvuilophaaldienst, uitgezon derd het gebruik van containers. PLEEGOUDERDAG ZEELAND Gezien het enorme sukses van de dag voor pleegouders en hun (pleeg)kinderen op 23 oktober 1982, wordt dit jaar op 24 september weer zo'n dag geox-gani- seex*d door het Gast- en Pleegadressen- projekt Zeeland. Een samenwerkings verband van o.a. de centrale voor pleeg gezinnen Zuid-Holland en Zeeland en Jeugd en Gezin Zeeland op Kasteel Westhove aan de Duinvlietweg te Oost- kapelle. De bedoeling van deze dag is vooral gelegen in het samen praten over si tuaties rondom pleegkinderen, het uit wisselen van ervaringen en het in kon- takt komen met elkaar. Ook belang stellenden, al dan niet beroepsmatig, zijn op die dag van harte welkom. Uit reakties van de deelnemers van vorig jaar, blijkt dat zij er met genoegen op terugzien en het als een steun er varen, dat zoveel andere mensen zich inzetten voor een zelfde ideaal, namelijk het zo goed mogelijk verzorgen en op vangen van kinderen (en vooral ook jongeren) die, om welke reden dan ook, niet meer in hun eigen omgeving kunnen wonen. Het thema van deze dag is: „Welke verwachtingen hebben pleegkind, pleeg gezin en hulpverleners van elkaar?" Hierover komen praten: R. Kromhout, schrijver van jeugdboeken; J. Punselie, praktijkleider van Jeugd en Gezin en mevrouw Verveen, afgevaax'digde van de N.V.P. (Nederlandse Vereniging van Pleeggezinnen) en redaktielid van Mo biel, blad voor vrijwilligers in de pleeg- zorg. Daarna zal over deze onderwerpen van gedachten worden gewisseld in ge spreksgroepen. Later op de dag bestaat de mogelijkheid om over de uitkomsten van de gespreksgroepen vragen te stel len aan een forum, bestaande uit de inleiders. In het programma zal in elk geval tijd ingeruimd worden voor onderlinge kontakten. Ook zal er een informatie stand aanwezig zijn van de N.V.P. Voor de jeugd is een eigen programma in voorbex-eiding, en voor de opvang van baby's en kleutei-s zal gezorgd woi-den. Wilt u, als pleegouder of als belang stellende, deze dag bijwonen, dan kunt u zich vanaf dit moment zowel schi-iftelijk als telefonisch melden bij het „Gast- en Pleegadressenprojekt" p/a Londense Kaai 39, Middelburg, Tel. 01180 -28555. Op bovenstaande adres is men ook graag bereid u nadere informatie te geven. U kunt dan vragen naar: Paula Rae- maekers, Flip Woltering of Peter Noord- hoek. In Zeeuws-Vlaanderen kunt u voor inlichtingen terecht bij: Anneke Haak, Tel. 01150-20898. Het volledige pi'ogramma wordt de mensen, die zich aanmelden voor deze dag, toegezonden. De kosten die aan deze dag verbonden zijn, 4,per per soon met een maximum van 15,per gezin, worden op de dag zelf verrekend. Komt u ook? NWB-wandelweg nr. 12, een rondwan deling vanuit Middelburg, 70 km lang. In de serie van de toeristische wandel wegen van de Nederlandse Wandelsport Bond is thans een wandelroute tot stand gekomen in Zeeland. De route verloopt na een stadswan deling door de oude stad Middelburg met haar vele bezienswaardige monu menten in de richting van Biggekerke. Daarna door de duinen naar Zoutelande en Westkapelle. Van hier naar 'het dorp Aagtekerke en vervolgens naar Dom burg, waar een eind over het strand gelopen wordt. We passeren het oude kasteel Westhove en vervolgens via Breezand en Vi'ouwenpolder naar Ga- pinge en het lieflijke stadje Veere. Ten slotte weer terug naar Middelburg. In de duidelijke routebeschrijving zijn tevens de km-afstanden, busverbindin gen en rust mogelijkheden opgenomen. Tevens achter in het boekje een over zicht van de talrijke beziens- en wetens waardigheden. Het voordeel van deze toeristische wandelingen is, dat men ze niet op achtereenvlogende dagen hoeft te wan delen. Men mag er meerdere dagen over doen, terwijl de route op elk willekeurig ount onderbroken mag woiden. Men kan deze wandeling bijv. over meerdere weekenden uitsmeren. Ook bestaat de mogelijkheid voor overnachting langs de route, doch dan is het gewenst (zeker in het drukke seizoen) tijdig te reserveren. Trouwens, de VW-adressen staan ook in het boekje opgenomen. De lengte van dé wandelroute behoeft niemand af te schrikken: iedereen kan n.l. zelf bepalen welke afstand men op een dag wil afleggen in welk tempo. De wandeling kan zowel 's zomers als 's winters gemaakt worden. Voor degenen die daar prijs op stellen, is aan de route ook een herinnex-ing verbonden in de vorm van een insigne en een oorkonde. Men kan in bezit komen van de route beschrijving en een stempelkaart door het zenden van een girokaart, giro betaalkaart of bankbetaalcheque ad 6,per persoon, per route (met dui delijke vermelding waar de betaling be trekking op heeft) aan Bondsbureau NWB, Catharijnesingel 114, 3511 GW Utrecht óf door storting op postrekening 408911 t.n.v. Penningmeester NWB te Utx-echt. Wil men direkt op pad, dan is het ook mogelijk de route af te halen bij het kantoor van de VW te Middelburg, Lammerensteeg 5, echter tegen betaling van 7,50 per route. (Men kan hier dan tevens de stempelkaart van het eerste stempel laten voorzien).

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 4