woensdag 7 september1983 Jr- ■- Modehuis ANGELIQUE Geef, ge Geef Drukkerij Markusse Angelique „Het Karrewiel" te Koudekerke RQNIEK VAN NOORDBEVELANQ riV/UCOnvVY f Steun het Astma fonds. Postgiro 55055.^ „Diengen die a je nie behriepe kan' f9,50 ■k mm uh| mm h A Medewerkers: Han v/d Sande - Haar verzorger; MM Mieke Petiet - Make up en Parisienne - Lederwaren. H 1 BH W^m Tijdens de pauze gastoptreden van Kaarten a 15,(inkl. 2 konsumpties) verkrijgbaar bij alle medewerkers en MODEHUIS Telefoon 01180 -38493. Mm ÏJ- A ter vroeher op 't durp wat te doen was, beste vrienden, dan liep éél de heméénschap di ók vo. Uutvoeriengen van un verénuhieng waere van die jaerlukse öógtepunten. Di waere van die voortvaerende verénuhiengen, die vo zó'n aevend ut één of 't oare liete komme. De meziekverénuhieng liep bie die nieuwegheden wè voorop, mè dat oa toch hevolhen. De goochelaer. 't Was op 't durp wee wat te doeën, ut jaerféést van de meziek. Dan was't oaltied drienge vo un plekje, ze zaete d'r mee éél de kliek. Van 't jaere wier ut prachtug, want d'r kwam ók un goochelaer. Dat moste ze zeker oal zie-je én a vroeg stienge ze klaer. Kootje en z'n Bet je waere ók van de partij, ze waere d'r trouwens oaltied bie. A ter wat te doen was zag je Ko en Betje, mè anders zag je ze aest nie. Un goochelaer, oa Ko heroepe, dat ek noe nog nóóit hezie. Vrouwe, zurg da-je op tied klaer bin en verheet de peprementjes nie. Di zaete ze dan in 't zaeltje, hlad op de voorste rij. Kootje hlunderend nae oale kanten, as un vorst in un herij. Nae de meziek hieng ut dan behinne, 't wier hlad donker in de zael. Je kon un neusdoek oare valle, ut was de spannieng bie oalemael. De goochelaer stieng op de veróóhieng, een schrael anheklééde juffrouw ók. En un ééle hróóte kiste, die hieng open mee un snok. Die juffrouw most di in hae lih'he en die veint kwam mee un zaehe an. Ko oa't zwéét in z'n anden, Betje kreeg d'r de bibbers van. Bel, bel, wat bin z'oal heschrokke, toen die tante di lag, hlad deu d'n elt. Kootje nog wè 't méést van oalen, ie was toch nie zó'n held. Bloed kon tun hlad nie zie-je, dan hieng tun zó van 3'n zeiven of. Mè hin droppeltje zag um bie die juffrouw, of ó't niks betrof. Nae oflóóp was't nie mi zó stille, z'oa oal ut öögste woord. Ze wiste ók a oe of die veint dat flikte, de ruste in 't durp was hlad verstoord. Ko en Betje waere nea oflóóp stille, vlug nae ruus hehae. Kootje was hlad onder d'n indruk, ie zag die goochelaer nog stae. 's Nachs kreeg Kootje ut te pakken, ie lag te zwemmen in z'n zwéét. Di liep um rond mee un zaehe en Betje oat nie brééd. As un wilden was tun bezug, Betje was één plasse bloed. Ze most en zouw in twi-jen, dat kon um net zó hoed. Betje haf un brul en toen wier tun wakker; ze riep: ouw je n'anden tuus, joe oalve hoare. Verzichtug mos'tun toch nog even voele, helokkug, Betje zat nog an mekoare. OPTREDEN VAN "APOLLO" IN GEERSDIJK Op vrijdag 9 september treedt de mu ziek en drumband „Apollo" uit Wissen- kerke op in Geersdijk. Aanvang om 19.30 uur tot 20.30 uur op de muziektent. Na afloop hiervan organiseert de „Apollo"-band een gezellige dansavond met bingo in het Drenthehuis. Bij slecht weer alleen de dans- en bingo-avond door de „Apollo"-band in het Drenthehuis en de aanvang is dan om 20.00 uur. De toegang is gratis en een ieder is van harte welkom. PRIMEUR Voor de inwoners van Wissenkerke en Geersdtfk. Voor de cursus „Broodwetenswaardig heden" stelt Piet Geys zijn bakkerij en alle benodigde ingrediënten gratis be schikbaar. Ie les: Voorlichting over broodsoorten en broodbeleg. 2e les: De cursist bakt zelf een brood. 3e les: Deze wordt in overleg met de deelnemers samengesteld. Lesgeld: ƒ5,25 per les van 2V2 uur. Start: dinsdagavond 27 september om 19.30 uur in de bakkerij, Kerkstraat 20. Opgaaf van deelneming: vóór 10 sep tember, Telefoon 01107 - 1460. De cursus staat onder leiding van mevr. L. Strayer (lerares voeding en huishoudkunde). KLAVERJASKLUB "DE KROON" VRAAGT LEDEN Zo half september begint voor de kla verjassers van klaverjasclub „De Kroon" weer het nieuwe seizoen. Graag willen de leden van deze klub nog enkele enthousiaste klaverjassex-s erbij hebben, voor hun vaste klubavond om een gezellig en sportief „potje" te kunnen kaarten. Klaverjasklub „De Kroon" is de enige vereniging op Noord-Beveland, die elke week een kaartavond heeft. Er wordt in een gezellig competitieverband ge speeld, wat onderling door de leden als een sportieve bezigheid wordt ervaren. Wanneer u graag klaverjast in een gezellig klubverband, bent u van harte welkom. Voor informatie kunt u terecht bij: Adrie Dieleman, Wilhelminastraat 151, Kortgene, Tel. 01108 - 2034 of Kees van Boven, Voorstraat 30, Wissenkerke, Telefoon 01107-1514. NOMADISCHE BOUWWERKEN 29 augustus 30 september: Zeeuws Museum, Middelburg. Jeroen van Westen en Thijs Veraart zijn twee beeldende kunstenaars, die samen zwervend hun objekten bouwen. Zij doen dat met materiaal, dat ter plekke wordt aangetroffen. De aldus ontstane bouwsels worden achtergelaten, overgeleverd aan de elementen van de tijd, de natuur en de voorbijganger. Hun werk geeft signalen van onvrede weer over het doen en laten van men sen, die geen aandacht hebben voor hun omgeving. Hun bouwsels pogen een contramodel te vormen van de cultuur, waarin wij leven. Het concept van de bouwsels bestaat uit simpele ingrepen, waarbij de omgeving vorm geeft aan zichzelf. Het is een basisprincipe van creativiteit. In de periode van 29 augustus tot 3 september zullen Jeroen van Westen en Thijs Veraart in Middelburg en om geving dingen bouwen, o.a. op 2 sep tember in het Zeeuws Museum. Vanaf 3 september zijn daar ook foto's en te keningen bij van de bouwsels in de direkte omgeving van Middelburg en een kaart, waar deze zich bevinden, zodat iedereen, die er voor voelt ze buiten op kan zoeken. w w w w w* Koop nu j Rode Kruis. postzegels NIEUWSGIERIGHEID De werkcommissie voor de H.V.P.' op Noord-Beveland stelt zich de vraag: - Heeft u, het nieuwe cursusboekje al ingekeken? Heeft u, al besloten aan welke cursus u deelneemt? Heeft u, uw besluit al doorgegeven op ons adres? Nog niet? Doe het dan vlug, doe het dan deze week. Dat voorkomt teleur stelling. InlichtingenAdressen Telefoonnummersvindt u in het programmaboekj e. Adres: Regio Noord-Beveland, Tuin dorp 9, Wissenkerke, Telef. 01107-1460. De bekende auteur W. P. Balkenende heeft in het dialect van Wolphaartsdijk een eigen visie geschreven over de watersnoodramp van 1953. Het verhaal speelt zich af rond Wolphaarts dijk en Goes en geeft de lotgevallen weer van een jong, pas verhuisd gezin. In het boekje zijn een aantal amateurfoto's opgenomen. De prijs bedraagt Verkrijgbaar in de boekhandel of bij de uit gever: postbus 1, Wissenkerke, Telefoon 01107 - 1308

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 2