NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD HUWELIJK pro forma SPORT-AGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Zware klus 'Bevelanders' No. 4082 Donderdag 25 augustus 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-1308 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. Ben verhaal alt de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. Aal heeft er wel oren naar, al kan ze het kokswerk lang niet zo goed als Peet of Sjors. Daarom bespreken ze het sa men, hoe ze dit varkentje zullen wassen. En komen tot een compromis. Als het druk is, zullen ze er beiden zijn; in de rustige uren nemen ze om beurten vrijaf Dat betekent de eerste tijd wel, dat ze nooit een volle dag vrij zullen hebben, maar als er dan nog een leerling bij komt in de keuken, wordt het nog wat gemakkelijker. En te zijner tijd is Peet er ook weer. Het beste is maar om vrede met elkaar te sluiten, dat is aller belang. Peet kan het ook niet meer alleen. De cafétaria heeft een goede naam in de wijde omgeving en het is er steeds druk. Sjors is nu weer in zijn element, want hij houdt van dit werk. Hij verdient prima, want Veerman heeft uit eigen beweging gezegd: „Je krijgt tweeduizend van me in de maand. Eigenlijk ben je goud waard, maar dat heb ik helaas niet, dus Samen met Aal in de keuken reilt en zeilt alles weer als vanouds. Er is een nieuwe dienster, kersvers uit de pro vincie. Een rustig meisje met een knappe toet en een figuurtje om u tegen te zeggen. Ze trekt klanten aan, is vrien delijk tegenover iedereen, laat wel eens wat toe, als ze haar een stiekum kneepje geven of ergens aankomen, wat niet helemaal betamelijk is, maar dat is dan ook de grens. Iedere vorm van verdere toenadering slaat ze lachend, maar be slist af. Ze krijgt zodoende wel grote fooien om haar mild te stemmen, want ze is beslist niet dom en profiteert zo doende zoveel mogelijk van haar voor komen. Aal is er een beetje jaloers op. „Als ik toch zo'n figuurtje had," verzuchtte ze een keer in de keuken. Waarop Sjors droog reageerde: „Dat heb je, maar je moet het beter ver zorgen." Maar Aal schiet in een droeve lach: „Achttien of acht-en-dertig," zegt ze, „Nogal een verschil." „Oké, maar ik heb er liever één van acht-en-dertig dan van achttien," ant woordt Sjors. Al weet hij best, dat ze er enkele jaren afgeknabbeld zal hebben. Een paar avonden later stoeien ze even met elkaar in de keuken. Aal laat het toe en krijgt een rode kleur. Zacht zegt ze: „Je weet, wa^r ik woon, he? Meer hoef ik, denk ik, niet te zeggen." Sjors begrijpt haar. Aan de blikken van de vrouw heeft hij ditmaal dui delijk bemerkt, dat ze naar hem ver langt. En hij eigenlijk naar haar. Maar thuis is Rosie die tegenwoordig 's avonds op hem wacht, tot hij thuiskomt. Ten minste als ze zelf geen late dienst heeft, want dan haalt Sjors haar ook nog op. Doorgaans gaat Sjors dan meteen naar bed. Hij bemerkt intussen zeer goed de veranderingen bij zijn vrouw, maar het kan hem weinig schelen. Hij heeft enkel verlangen naar Aal en op een keer, als Bent n reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE zij voor hem de late dienst waarneemt met de leerling, die er sinds enkele da gen bij is gekomen, rijdt Sjors tegen middernacht naar de Leyweg en gaat naar binnen. Tot grote verbazing van Aal. „Is er wat?" vraagt ze verschrikt. „Ik kom je halen," zegt hij op zachte, duidelijke toon. „Gaan we samen naar de Frankenslag, ja?" Ze begrijpt hem en knikt blij. „Een klein half uurtje, jo. Als jij nu alvast wat schoon gaat maken Die nacht brengt hij weer eens door in de armen van Aal Versseveld, die dol-gelukkig is hem weer bij zich te hebben. De volgende ochtend gaat Sjors rechtstreeks naar de Leyweg, zonder aan te gaan in de Scheepersstraat. En begint opgewekt zijn werk. Aal is een geweldige vrouw en laat ze dan een jaar of één-, twee-en-veertig zijn, ze is wer kelijk de moeite waard. Daarna brengt hij op gezette tijden een nacht door bij Aal. En op een vroege morgen, als het zonlicht met felle stra len al in de slaapkamer schijnt en ze naast elkaar liggen en roken, stelt Aal voor: „Waarom kom je niet bij me wo nen? Heb je me elke nacht. Wat wil je dan nog meer?" Hij lacht en kust haar even. „Je ver geet één ding, proppie; ik ben een ge trouwde man. Ik heb een vrouw." „Flauwekul. Je hebt me zelf verteld, dat jullie huwelijk voor de vorm is ge sloten. Om Rosie te beschermen tegen haar vroegere vriend. Je kunt toch scheiden?" De man pakt haar ineens stevig beet. „Jij moet niet ineens alles willen, Aal. Mij dunkt, je mag net zo tevreden zijn als ik. Waarom zullen we brokken ma ken als het niet nodig is? Zie jij daar het nut van in?" „Ik ben een vreselijke egoïst," zegt ze op zachte toon en onderwijl voelt hij haar hand weer over zijn lichaam glij den. „Ik wil je helemaal hebben." „Je hebt me helemaal, dat weet je." „Voorgoed. Bij mij in huis." Ze vleit zich nog dichter tegen hem aan. „Als je het doet, krijg je een nieuwe auto van me. Ik heb geld." Hij kijkt haar verbaasd aan en reali seert zich nu pas goed, dat deze vrouw stapelgek op hem is en alles voor hem over zal hebben, als hij maar bij haar komt wonen. Maar ergens is hij toch nog de ridder en vraagt: „En Rosie dan? Moet ik die zo maar in de steek laten?" „Wat geeft Rosie jou, wat je van mij krijgt? Nou? Jullie hebben twee ver schillende slaapkamers. Als je tenmin ste de waarheid spreekt, slapen jullie nooit met elkaar. Wil jij van twee wal letjes blijven eten, Sjors Hoogwerf? Als dat zo is, donder dan alsjeblieft op. Ik ben nu eenmaal een vrouw, die niet tevreden is met brokjes. Ik wil de hele koek hebben of niks." Dat is duidelijke taal. Hij verbaast zich opnieuw over haar aanhankelijk heid. Al heeft die natuurlijk grenzen, dat heeft ze nu duidelijk laten horen. Hij komt wat overeind, zodat haar hand van hem afvalt en vraagt: „Wat wil je dan? Dat ik ga scheiden en wij samen trouwen?" „Als jij wilt trouwen, vind ik dat goed. Maar ik wil ook wel zonder meer sa menwonen. Dat boterbriefje maakt voor mij niets uit. Getrouwd of niet ge trouwd Je zult op een gegeven ogen blik toch een keer genoeg van me krij gen, al was het enkel maar vanwege het leeftijdsverschil en dan ga je er vandoor. Niet ineens, want zo ben je niet. Ik weet best, dat ik jaren ouder ben dan jij. Nu is het verschil nog niet zo merkbaar, maar dat wordt elk jaar duidelijker en groter, dat ben ik me heus wel bewust. Daarom wil ik je helemaal. Om zolang mogelijk je te bezitten. Sjors, lieveling, ik houd van jeAlsjeblieft, je kunt alles van me krijgen, als je me maar niet in de steek laat Sjors Hoogwerf beseft, dat hij op kou sevoeten in moeilijkheden is geraakt. Hij vindt het fijn om af en toe een nacht bij Aal door te brengen, maar om defi nitief bij haar in te trekken, daar schrikt hij toch wel een beetje van terug. Bo vendien staat er een keihard feit tegen over: hij heeft een vrouw, met wie hij wettig getrouwd is. Goed, hun huwelijk betekent verder niets, maar ergens zijn toch grenzen aan het beleven van je vrijheden. Rosie snapt al lang, dat hij opnieuw weer bij Aal af en toe een nacht doorbrengt. Al zegt ze er nooit iets van, Sjors bemerkt heel goed, dat ze gek is van jaloezie. En snapt het eigenlijk niet goed. Ze wilde toch nooit, dat hij bij haar kwam in de slaap kamer om er de nacht met haar door te brengen? Wat wil ze dan van me? Dat ik verder als een monnik door het leven ga? Me afkeren van alles, wat vrouw heet en is? Kom nou! Ik ben helemaal geen wilde in die dingen, maar op z'n tijd heb ik behoefte aan een vrouw, mag ik alsjeblieft? Hoofdstuk 11. De goede, rustige verstandhouding, die er al die maanden in hun huwelijk- pro-forma bestond, is aan het afbrok kelen. Sjors konstateert dit feit, omdat Rosie weinig meer tot hem zegt. Tot voort kort bespraken ze samen bepaalde dingen in hun huishouden: aanschaf van een nieuwe ijskast, omdat de huidige ouderdomskwalen begint te vertonen; zullen we een kleurenteevee nemen? Er moet nodig behangen worden in de voorkamer, weet jij iemand, die dat voor ons kan doen? En zo voort. Weder zijds vertelde men elkaar leuke of in teressante voorvallen in hun werk. Maar sinds Aal die ochtend in huis was en Rosie haar en hem betrapte als je het zo mag noemen in een innige omhelzing, is er iets gebroken. Door wie eigenlijk? Door hem? Ga nou! Als ze achteraf in eens zo jaloers blijkt te zijn, had ze niet aan dit verstandshuwelijk moeten be ginnen. Je mag het ook schertshuwelijk noemen. We waren het indertijd roerend met elkaar eens, dat we elkaar vrij zou den laten. Zelfs al zou Rosie een vriend hebben, bij wie ze op gezette tijden de nacht doorbracht, zou geen haar op zijn hoofd er aan gedacht hebben haar dit te verwijten. Integendeel; best mogelijk, dat hij het fijn voor haar gevonden zou hébben, dat ze eindelijk een man tegen gekomen was, die wat voor haar ging betekenen. Want met hem, Sjors Hoog werf, wil ze immers niet naar bed? Dat heeft ze aan het eind van hun huwelijks reis nog eens duidelijk aan het verstand gebracht. Daarna heeft hij eens in een gekke bui één keer een poging gedaan, maar dat is op een botte weigering af gestuit. Dat was niet de afspraak, Sjors, dus dit gaat niet door. Ok.% oké, dan weet ik nu precies, wat ik aan je heb. Zoek ik mijn heil wel ergens anders, als ik daar behoefte aan krijg. Sjors beleeft in deze dagen een twee strijd. Hij wil best voorgoed naar Aal, maar dan eerst van Rosie scheiden. Pas dan kan hij overwegen, of hij al dan niet met Aal zal trouwen. Het houdt vanzelfsprekend altijd risico's in, want als ze ruzie krijgen, bestaat de kans, dat ze in een driftige bui hem de deur wijst. Want zij huurt dat grote huis aan het Frankenslag. Aal is immers een felle? Dat weet hij nu onderhand wel. Nee, als hij bij Aal intrekt, dan ook een huwelijk. Dat geeft wat meer zekerheid dan samenwonen zonder meer. Het kon niet uitblijven: Rosie en Sjors gaan kibbelen. Over futiliteiten. Men raakt beiden geïrriteerd: jij rookt teveel; moet je dat plafond eens zien. Nou en? Laten we het wel een keer sausen. Als jij nou es een keer je handen uit de mouwen zou steken, was het in een dag klaar. Je woont hier ook, of niet soms? En wanneer doe je es wat aan de tuin? Het is een komplete wildernis.. Mens, daar heb ik geen tijd voor.. O, als je nou es een keer vroeg opstondZeg, kijk eens naar jezelf, als je late dienst hebt gehad.. Veeg je voeten eens wat beter, als je met dat rotweer achterom komt; moet je de keukenvloer weer es zien Allemaal dingen, waarover ze een paar maanden geleden niet zouden val len. Maar nu Na een nieuwe nacht vol passie door gebracht te hebben bij Aal, die steeds ultimatiever hen tot een beslissing pro beert te dwingen, zegt Sjors het op een ochtend, als hij later moet beginnen en Rosie haar vrije dag heeft: „Ik denk, dat ik vandaag of morgen mijn spullen bijeen pak en verkas. Naar Aal. We zijn het tamelijk eens met elkaar. Het beste is, dat wij gaan scheiden. En als goede vrienden elk onze eigen weg gaan. Ons huwelijk is een lachertje; we leven volkomen langs elkaar heen. Bij Aal kom ik aan mijn trekken. Zodra jij en ik gescheiden zijn, gaan Aal en ik naar het stadhuis. Het lijkt me onder de gegeven omstandigheden het beste besluit, dat wij kunnen nemen." Rosie heeft al enige tijd een bang vermoeden en dat wordt nu bewaarheid Sjors is helemaal ingepalmd door dat kreng. Ze raakt Sjors aan haar kwijt. Maar ze wil hem helemaal niet missen. Het wordt haar steeds duidelijker, dat ze niet meer buiten hem kan en hoe moet ze dit nu zeggen? (Wordt vervolgd) Nu de „betaalde broers" weer zijn begonnen, ruiken de amateurs ook weer de enigszins verdroogde grasmat. An ders gezegd, de bal gaat binnenkort weer rollen. „Bevelanders", de nieuwe eerste-klasser van het zaterdagvoetbal, staat voor een moeilijke opgave, nl. bewijzen dat ze terecht kampioen zijn geworden! Om goed beslagen ten ijs te komen, hebben de mannen van Ben van de Ketterij nog enkele zware wed strijden af te werken. Men begint hedenavond (donderdag) om 7 uur met de bijzonder interessante wedstrijd Bevelanders 1 - Arnemuiden 2 Dan a.s. zaterdagavond om 7 uur het vervolg van het „Roompof'-nederlaag- toernooi Bevelanders 1 Domburg 1. En dan als klap op de vuurpijl a.s. dinsdagavond 30 augustus om 7 uur: Bevelanders 1 Middelburg 1. Vooral laatstgenoemde wedstrijd is natuurlijk een echte „topper". Beker- kampioen Bevelanders thuis tegen de zondag 2e klasser Middelburg 1. Dat wordt „mouwen opstropen" geblazen! VOETBAL Donderdag 25 augustus: V riendschappelij k Wissenkerke 1 Lew. Boys 1 (19.00 u) Wissenkerke 2 Lew. Boys 2 (19.00 u) Zaterdag 27 augustus: Bekercompetitie Bevelanders 3 Yerseke 7 (2.30 uur) Apollo 5 Bevelanders 4 (2.30 uur) Dames: Dreischor Bevelanders (11 u) Kloetinge B3 Bevelanders BI (12.45 u) Bevelanders Cl SKNWK Cl (11.00 u) Wissenkerke 3 Kloetinge 7 (2.30 uur) Wissenkerke Cl Goes Cl (11.00 uur) Colpl. Boys Al Kruiningen Al (12.45) Colpl. Boys BI Zierikzee BI (12.45 u) DFS C2 Colpl. Boys Cl (11.00 uur) Kloetinge C2 Colpl. Boys C2 (11.00 u) Serooskerke B2 Cortgene BI (12.45 u) WIK Cl Cortgene Cl (11.00 uur) Pupillencompetitie Middelburg D2 Wissenkerke Dl (10 u) Serooskerke El Wissenkerke El (9 u) Wissenkerke F Colpl. Boys F (10 uur) Cortgene Dl Heinkenszand D3 (lOuur) Veere El Cortgene El (10.00 uur) Bevelanders Dl Kruiningen D2 (10 u) Domburg El Bevelanders El (11 uur) Bevelanders F Kapelle F (11.00 uur) Dreischor El Colpl. Boys El (10.00 u) Jong Ambon El Colpl. Boys E2 (10 u) Vriendschappelijk: Wissenkerke 1 Oud-Wissenkerke (17.00 uur) Wissenkerke 2 VCK 2 (2.30 uur) Colpl. Boys 1 Kats 1 (2.30 uur) Zondag 28 augustus: Bekercompetitie Cortgene 2 Patrijzen 4 (12.30 uur) Renesse 3 Cortgene 3 (2.30 uur) Dinsdag 30 augustus: Vriendschappelijk: Wolfaartsdijk 2 Kats 1 (19.00 uur) WATERSPORT Zaterdag 27 augustus: Vijvervreugdtocht voor motorjachten op het Veerse Meer, aanvang 13.00 uur, organisatie w.v. Arne. Zaterdag 27 en zondag 28 augustus: Internationale zeilwedstrijden klassen: Laser, 485, 490, BB 11, IOR V t/m VIII, NKK op het Veerse Meer, organisatie: RYCB en wsv Wolphaartsdijk. Verbondskampioenschap zeilen een heidsklassen te Oostwatering, organisa tie: Vlaamse ver. v. Watersp. Kruiswoordpuzzel no. 842 59 63 64 b'; Horizontaal: 1. reeds - 3. zout water - 8. klein persoon - 10. plantje - 12. boertige nabootsing - 14. voordeel - 15. denk sportbeoefenaar - 16. vreemde munt 17. drinkgerei - 19. roofdier - 21. muur holte - 23. voormalig eiland in Neder land - 25. gevangenis - 26. ter attentie van - 28. oude vochtmaat - 29. kleding stuk - 31. onder officier - 32. land in Europa - 34. kerel - 35. opdracht - 37. bijbelse naam - 38. deel van het jaar 39. knolgewas - 40. druk t 42. bijwoord 43. deel van een etmaal - 44. mannelijk dier - 45. kraan - 46. wortel - 47. scha- penprodukt - 48. danskoor - 50. kreet 52. deel van de hals - 55. reptiel - 57. bediende - 60. Engels bier - 61. klep peren - 63. sportterm - 65. eenheid van kracht - 66. deel van de hals - 67. hetzelfde. Verticaal: 1. deel van de dag - 2. niet gebonden - 3. kostuum - 4. in aanzien houden - 5. heilig boek - 6. en dergelijke 7. deel van de vinger - 8. deel van de dag - 9. karaat - 11. hees - 12. schrede 13. boom - 14. plaats in Noord-Holland 18. musicus - 19. aan de voorkant - 20. soort bij - 22. droevig (Engels) - 24. deel van een kasteel - 25. windrichting 26. voorzetsel - 27. vleugels - 30. in houdsmaat - 32. boom - 33. drank - 34. weidedieren - 36. agenda - 38. deel van de mond - 40. stoot - 41. sluis - 46. vaartuig - 49. elk - 51. afgelegen - 53. gewicht - 54. zijrivier van de Donau 55. vogel - 56. soort - 58. honger - 59. danskoor - 60. waterhoogte - 62. bekende motorraces - 64. tijdelijk. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 841 Horizontaal: 1. geneve - 5. rimpel - 9. dr 10. rebus - 12. op - 14.. oas - 16. mirakel 17. ega - 18. esla - 20. oder - 21. aarde 24. reine - 26. ag - 28. na - 29. ns 30. ka - 31. kaf - 33. tel - 35. bod 37. lot - 38. renet - 39. eifel - 40. bel 41. lsk - 43. dra - 44. gom - 46. on 47. de - 48. nt - 50. me - 51. tonen 53. kraam - 56. ruin - 59. leve - 61. inn 62. smaragd - 65. epe - 66. ni - 68. enige 70. rr - 71. eiland - 72. albino. Verticaal: 1. gras - 2. nu - 3. vrind 4. eer - 5. ruk - 6. isere - 7. po - 8. loge - 9. doerak - 11. bas - 13. paraat 15. sla - 17. ede - 19. aan - 20. ons 22. ratelen - 23. eel - 24. rib - 25. indiana 27. garen - 30. kolom - 32. fel - 34. ets 36. oer - 37. leg - 40. boerin - 42. kin 43. dok - 45. meneer - 47. don - 49. tal 51. tin - 52. emmen - 54. regel - 55. mee 57. unie - 58. sri - 60. vpro - 63. and 64. aga - 67. nl - 69. pi.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1