NOORD-BEVELANDS NIEUWS- EN ADVERTENTIEBLAD M HUWELIJK mi Geef.. V Gefftht pro forma SPORTAGENDA FEUILLETON Zeeland Magazine? Steun het Astma fbnds. Postgiro 55055. Ho. 4080 Donderdagen augustus 1983 86e jaargang DRUK EN UITGAVE: DRUKKERIJ MARKUSSE TE WISSENKERKE - TEL. 01107-13 08 - GIRO 206882 Abonnementsprijs 20,per jaar. Franko per post 35,per jaar. Advertenties 38 ct. per mm, excl. BTW. Voor fouten in advertenties per telefoon opgegeven, kunnen wij geen enkele verantwoordelijkheid dragen. ■cob verhaal nit de Haagse onderwereld door LENA SCHAGEN. „Ik zal er eens over nadenken." De volgende dag is Rosie vrij en be sluit boodschappen in te slaan. „Ga je mee?" vraagt ze. „Mag je sjouwen." Maar Sjors past ervoor. „Misschien ga ik vandaag ergens solliciteren," zegt hij vaag. Groot is zijn verwondering, als een kwartiertje, nadat Rosie naar de markt aan de Hobbemastraat is gegaan, gebeld wordt en hij Aal voor de deur ziet staan. De dienster van Veerman. Even is hij geschrokken, maar hij maakt een uit nodigende beweging, als hij de deur heeft geopend. „Kom verder. Alles, wat ik gedacht heb, maar jou nog eens een keer te zien Ze volgt hem naar de voorkamer. Sjors wijst haar een stoel en gaat zelf ook zitten. „Wat zijn de problemen? Ik neem tenminste aan, dat je niet bepaald hier bent om een beleefdheidsbezoek af te leggen. Of om te informeren naar mijn gezondheid." De vrouw kijkt hem aan. „Ze hebben Peet gistermorgen in elkaar geslagen," zegt ze. Hij knikt en antwoordt op grimmige toon: „Ik weet het. Hij ligt in het Dia- eonessenhuis in Voorburg. De politie was gisteravond bij me aan huis. Ze namen me mee naar het hoofdbureau, omdat ze dachten, dat ik het gedaan had. Ja, ik ben daar gek. Peet is het me niet waard om de bajes te riskeren, neem dat maar van mij aan." „Ik heb ook niet geloofd, dat jij er bij betrokken was. Ik heb Peet gister avond in het ziekenhuis opgezocht, maar hij zei, dat jij er niet bij was." „En nu kom je me zeker vragen of ik alsjeblieft terug wil komen om m'n oude plaats aan het fornuis weer in te nemen? Merci, Aal, dat is er niet meer bij." „Doe je het ook niet voor mij, Sjors? Als hij geen kok meer kan krijgen, moet hij de zaak sluiten en kom ik ook op de keien." „Jij vindt wel wat anders. Kijk de advertentierubrieken maar na. Werk zat voor goeie diensters. Overigens, sinds mijn antecedenten in de kranten hebben gestaan, was jij ook niet meer zo lief voor me als in die bewuste nachten bij jou in je bed." De vrouw voelt, dat ze gaat blozen. En omdat ze niet antwoordt, vervolgt de man: „Zal ik jou eens wat zeggen? Jullie hebben allemaal op het verkeerde paard gewed: de baas, de andere dien sters, jijjullie hebben je allemaal door Peet in de luren laten leggen. Hij heeft jullie allemaal opgestookt. En wat was het resultaat? Juist. En nu mag ik zeker de hete kastanjes uit het vuur gaan halen? Dank je wel, Aal. Je reis is vergeefs." De vrouw zucht. „Ik was er al bang voor. Maar nu moet je het ook eens van een andere kant bekijken, Sjors. Wat moest de baas doen, nadat jij Peet in de keuken had neergeslagen? Zeggen Bent u reeds geabonneerd op een 2-maandelijks tijdschrift met aktualiteiten, cultuur, evenementen, historie en recreatie. Het geheel in 4-kleuren om slag en alle artikelen voor zien van nog nimmer gepu bliceerde foto's. Slechts f 30,per jaar. Vraag gratis proefnummer: POSTBUS 1 - 4490 AA WISSENKERKE tegen Peet: donder op, jij? En jou zonder meer accepteren? Peet had tenslotte de oudste rechten. Hij is al vanaf de ope ning in '62 bij Veerman. En eigenlijk nooit een dag verzuimd, tot hij dat auto ongeluk kreeg. Ik weet best, dat jij de baas toen uit de brand hielp, door dadelijk aan te pakken. Daarom alleen al kreeg ik bewondering voor je. Ik dacht: Iemand, die onmiddellijk bereid is een ander, die in de problemen zit, te helpen, heeft een goed karakter. Ik dacht me niet in je vergist te hebben, maar nu twijfel ik." „Jij moet geen psychische chantage op me plegen, Aal, want dat heb ik toch door. Ik ben nog niet vergeten, dat ik meteen mijn jas mocht aantrekken en weggaan." „Jawel, maar hij heeft je de volgende dag met een briefje van duizend ruim schoots schadeloos gesteld. Om nog te zwijgen van het getuigschrift. Ik heb 't mogen lezen; het liegt er niet om." Sjors weet, dat het allemaal waar is: een goed getuigschrift, een gouden hand druk in de vorm van een briefje van duizend. Alles welkom, maar was dit dé oplossing van het probleem? Was dit een eerlijk besluit? Hij kijkt de vrouw aan. „Jij vraagt nu wel of ik terug wil komen, maar hoe denken de beide ander diensters er over: Grietje en Diana? En de twee part timers? Kom je uit jezelf of heeft de baas je gestuurd?" „Ik heb zelf het initiatief genomen hierheen te gaan. Maar de baas weet het en hij zei: Ik hoop vurig, dat je resultaat zult hebben. Dat kwam er hartgrondig uit, dat kan ik je verze keren. En wat de collega's betreft Ze komen ook op straat, als Veerman de zaak moet sluitenDus, zullen ze je enkel dankbaar kunnen zijn." „Waarom leert die sufferd zichzelf niet bedruipen? Sinds 1962 zit hij dus al in deze business en hij kan nog geen portie patat behoorlijk bakken. Die man leert het nooit, neem dat maar van mij aan. Hij had beter een ander beroep kunnen kiezen dan cafetariahouder. Als je nog niet eens een worstje goed bruin kunt braden!" Ze knikt. „Ergens heb je natuurlijk wel gelijk. Peet heeft 't hem wel tien keer voor gedaan, zo van tijd tot tijd, maar de baas heeft er gewoon geen aanleg voor. Wat kun je er aan doen? Weet jij dat? Maar met al dat rede neren komen we geen stap verder. Toe nou, Sjors, als ik lelijk tegen je gedaan heb, nadat die huisraadroofzaak in de kranten stond, dan bied ik je bij deze mijn excuus er voor aan. Dat je me niet onverschillig bent, kun je ook weten. Alsjeblieftmoet ik er voor op m'n knieën gaan liggen?" Hij weert dat kregelig af. „Doe niet zo gek, ik ben geen godheid. Stel je niet aan. Maar goed, ik zal wel weer zo gek zijn om die baas van je uit de puree te helpen. Maar er is één res trictie: enkel zolang die vent niet tot werken in staat is. Zodra hij genezen is en de voordeur in komt, ga ik er via de achterdeur uit. Mag-ie het van mij weer overnemen." Aal komt met een vaart overeind en vliegt op de man af, slaat de armen om hem heen en kust hem onstuimig. Hij is er even van ondersteboven, maar dan legt hij zijn arm om haar heen en kust de vrouw terug. „Proost!" klinkt het ineens op nuch tere toon. De twee mensen in de kamer laten elkaar verschrikt los. „O, laat je door mij niet storen, ga rustig je gang. Ik ben zolang in de keuken tot jullie klaar zijn." In de deuropening staat Rosie en kijkt met donkere blik naar het tweetal. Ze heeft geprobeerd haar stem zo neu traal mogelijk te laten klinken, maar Sjors kent zijn vrouw en peurt, overi gens tot zijn verbazing, een zekere ja loezie in haar stem. Nog voor Rosie kan weglopen, legt Sjors op kalme toon uit: „Peter Varne- veld, de kok hebben ze gisteren het zie kenhuis in geslagen. Nou zit meneer Veerman natuurlijk zonder kok. Aal is hierheen gekomen om me te vragen zo lang in te vallen. In aanmerking ne mende, dat ik min of meer op staande voet ben ontslagen na die ruzie met Peet, voelde ik er niets voor. Maar Aal is een goede pleitbezorgster. Ik heb tenslotte maar toegegeven, zolang de kok niet tot werken in staat is. Aal was daardoor opgetogen en wilde me op deze wijze bedanken." „Qui s'excuse, s'accuse," antwoordt Rosie en gaat dan met haar tas vol boodschappen naar de keuken. Aal en Sjors kijken elkaar aan. Zwij gend. Tot Sjors zegt: „Smeer 'm. Zeg maar tot je baas, dat ik er met een uurtje ben. En zeg hem de voorwaarden" Aal is even later door de voordeur verdwenen. Sjors ziet haar de helm opzetten en daarna wegrijden op haar brommer. Dan loopt hij naar de keuken, waar Rosie bezig is de gekochte bood schappen op hun plaats te leggen: in de keukenkast, de ijskast, de broodtrom mel, de diepvries. Het gaat allemaal met nijdige gebaren. Dus Rosie is kwaad. Sjors stgat een minuut geamuseerd toe te kijken. En omdat ze blijkbaar niet van plan is er verder een woord aan te verspillen, zegt hij: „Speel alsjeblieft niet de jaloerse echtgenote, he? Want dat staat je helemaal niet. We hebben goed afgesproken, dat ons huwelijk pro forma zou zijn. Wat inhoudt, dat we verder kunnen doen en laten, wat we zelf willen. We zijn nu een aantal maan den getrouwd en in dit opzicht waren er nooit problemen, nietwaar? We gin gen ieder onze eigen weg en hebben nooit rekenschap gevraagd van eikaars daden. Dan moet je nu niet kinder achtig zijn, als je toevallig getuige bent van een tête-è-tête tussen Aal en mij. Je mag nu wel weten, dat we een poos geleden een paar keer met elkaar naar bed zijn geweest. In haar huis wel te verstaan. Wat wil je? Zij is weduwe en ik ben ook niet van beton. Maar van vlees en been met normale verlangens. Die ik bij jou niet kan uitleven, omdat je het gewoon niet wilt. Overigens, dat ligt opgesloten in ons gentlemen's agree ment, dus in dit opzicht mag ik je ook niets verwijten. Maar dat geldt ook om gekeerd. Derhalve dien je te begrijpen, dat ik profiteer van een andere gelegen heid, als die zich überhaupt voordoet." Ze kijkt hem even aan, maar gaat dan weer door met haar werk. „Nogmaals, je hoeft je tegenover mij niet te ver ontschuldigen, maar demonstreer derge lijke liefdesuittingen voortaan ergens anders. Het is voor mij niet bepaald een esthetisch gezicht. Tenslotte ben je ook nog hier in mijn huis." „Verrek met je huis! Er is nog geen steen van jou bij en je vergeet, mevrouw Hoogwerf, dat ik er maandelijks de helft van betaal, dus ik heb voor vijftig pro cent net zoveel rechten als jij." „Maar het staat op mijn naam!" Ze kijkt hem even met een triomfantelijke blik aan. „Met andere woorden: je kunt me er uit donderen, als dat zo in je kraam te pas komt. Nou, daar maak je mij niet bang mee, als je dat soms denkt. Overi gens zijn we niet op huwelijksvoor waarden getrouwd, maar in gemeen schap van goederen. En de wet is nog altijd zo, dat de man het hoofd van het gezin is. Ik neem aan, dat het huis intussen wel overgeschreven zal staan op mijn naam als huurder. Zoals te doen gebruikelijk in dergelijke gevallen. Nou, misschien stelt het jou gerust, dat ik je niet op straat zal zetten. En Aal zal ik vertellen, dat ze hier niet meer moet komen. Als ik zin in haar heb, ga ik wel naar haar huis. Dat is dat. En nu ga ik naar de Leyweg. Die sufferd blij maken. Ik hoef het gelukkig niet voor niks te doen en eerlijk gezegd ben ik dat thuiszitten alweer spuugzat Rosie zakt, nadat Sjors is vertrokken, op een stoel in de keuken neer, rommelt in haar tas tot ze het pakje sigaretten gevonden heeft en steekt er een op. En denkt na. Ze leent Aal, omdat ze een keer, uit nieuwsgierigheid gedreven, naar de cafétaria aan de Leyweg is gegaan. Op haar vrije dag. Heeft er en passant gegeten, kennis gemaakt met meneer Veerman en bij die gelegenheid een kijkje mogen nemen in de keuken, waar op dat moment zowel Sjors als Peet druk bezig waren. Last but not least heeft ze ook Aal gezien en ge sproken. En intuïtief aangevoeld, dat zij een concurrente van haar is voor wat Sjors betreft. Toen kon het haar nau welijks iets schelen. Als Sjors met die griet, die zeker een jaar of tien ouder is dan hij zelf en helemaal niet knap is, wil aanpappen, is dat zijn zaak. Dan kan ze zijn smaak bepaald niet bewon deren, maar ik zal er niet slapeloos van wakker liggen. Nu is het enigszins anders, want ze heeft gezien, dat ze elkander omhelsden en kusten. Sjors heeft nu zelf toegege ven, dat hij meermalen met haar naar bed is geweest. Nu prikt er ineens een angeltje in haar vlees: ze is zowaar ja loers. Zelfs wel enigszins verbaasd, nu ze dit constateert. En waarom eigenlijk? Omdat Sjors Aal kust en met haar naar bed is geweest? (Wordt vervolgd) Burgerlijke etend KORTGENE Geboren: 2 juli: Jochem, z.v. H. Reu- rich en M. V. Hooftman; 6 juli: Wendel, d.v. J. J. van Maldegem en W. Slabbe- koorn; 26 juli: Roland, z.v. L. J. Kramer en J. M. Slabbekoorn. Ondertrouwd: 6 juli: H. T. W. M. van der Aa en B. M. Bonnen; 22 juli: R. Philipse en A. D. J. Goulooze. Gehuwd: 2 juli: J. Valkier en L. A. Boot; 22 juli: H. J. Duijzer en G. van der Maas; 29 juli: C. de Kok en J. C. Amperse. Overleden: 2 juli: Maria Adriana Oele, w.v. A. Mullié, oud 77 jaar; 8 juli: Ja cobus de Jonge, e.v. A. J. van de Linde, oud 79 jaar. VOETBAL Donderdag 11 augustus: Vriendschappelijk: Wissenkerke 1 Noormannen 1 (19.00 u) Wissenkerlce 2 Noormannen 2 (19.00 uur) Zaterdag 13 augustus: Vriendschappelijk Wissenkerke 1 DFS 1 (2.30 uur) Wissenkerke 2 's H.-Arendskerke 2 (2.30 uur) Wissenkerke 3 Kloetinge 7 (12.45 uur) Apollo 2 Kats 1 (2.30 uur) Dinsdag 16 augustus: Vriendschappelijk: Veere 3 Kats 1 (19.00 uur) WATERSPORT Zondag 14 augustus: Onderlinge zeilwedstrijden alle klassen om 10.30 uur bij Oostwatering, organi satie: w.v. Arne. VOETBALWEDSTRIJD EN REÜNIE VAN "OUD-CORTGENE" OP ZONDAG 14 AUGUSTUS De voetbalvereniging „Cortgene" te Kortgene roept alle spelers en suppor ters op, die in de periode 19701975 aktief waren voor de vereniging, zich aan te melden voor het spelen van een wedstrijd tegen het eerste elftal van Cortgene op zondag 14 augustus a.s. op het gemeentelijk sportveld te Kortgene. De wedstrijd begint om 14.00 uur. Na de wedstrijd is er een bijeenkomst in de kantine van de vereniging. Kruiswoordpuzzel no. 840 Horizontaal: 1. groente - 4. rivier in Ne derland - 7. huis - 9. modern hulpmiddel op schepen - 11. vreemde munt - 12. waterplnatje - 13. vaartuig - 15. meisjes naam - 17. kloosteroverste - 19. goud (Frans) - 20. treiter - 23. plaats op Ame land - 24. zangnoot - 25. niet raak - 27. met naam onderschrijven - 28. hoofd deksel - 29. boom - 30. waardebriefje 31. dun - 32. onverstandig - 33. rond voorwerp - 35. roofdier - 37. kostbare stof - 38. onderdanig - 40. bevel - 42. in oprichting - 43. kledingstuk - 44. drank 46. en anderen - 47. jongen - 51. vent 53. bij - 54. germaanse godheid - 56. boom - 57. buigzaam - 59. olienootje 61. strik - 62. grote groep bomen. Verticaal: 1. sedert - 2. laatst leden - 3. vogel - 4. verbinding - 5. jongensnaam 6. verlichtingsartikel - 7. afgelegen - 8. deel van de wet - 9. bedorven - 10. ge bouw in Amsterdam - 11. reeks - 14. heilig boek - 15. plakmiddel - 16. wilde haver - 17. schrijfgerei - 18. opschud ding - 21. ordenen - 22. snij werktuig 23. handel - 26. kussenovertrek - 28. ge vaarte - 33. haarkleur - 34. droog (van wijnen) - 36. prik - 37. boom - 38. wol pluisje - 39. schoorsteenkap - 41. vis 43. kleinood - 45. plaats in Engeland 48. ouderwetse meisjesnaam - 49. deel van een naald - 50. beet - 52. meisjes naam - 54. gedekte tafel - 55. gebogen been - 58. bijwoord - 60. windrichting. Oplossing kruiswoordpuzzel no. 839 Horizontaal: 1. origine - 6. bestand - 12. ook - 13. sa - 15. ep - 16. nee - 17. rk 19. dadelijk - 23. oe - 24. vader - 25. tap 26. enig - 28. retig - 30. nn - 31. era 33. noc - 34. kraai - 36. norma - 38. aorta - 40. dd - 41. eu - 42. io - 43. rk 45. enige - 48. brood - 50. kanon - 52. mee - 54. ina - 56. zo - 57. emelt - 59. ogen - 60. ork - 62. linde - 63. ca 65. snurken - 68. te - 69. hak - 71. er 72. nu - 74. koe - 75. trolley - 76. venster. Verticaal: 1. oordeel - 2. rok - 3. ik 4. is - 5. nader - 7. eel - 8. spijt - 9. an - 10. neo - 11. deernis - 14. md 18. dag - 20. arena - 21. erica - 22. kaart 24. vianden - 27. nr - 29. to - 30. na 32. trein - 34. kroon - 35. aardige - 37. mug - 39. oir - 44. ikzucht - 46. noors 47. emmer - 48. belle - 49. wanneer - 51. ao - 53. ee - 55. ne - 58. tinne - 59. ode 61. knel - 64. aar - 66. ure - 67. ka 68. toe - 70. iko - 73. un - 75. kt.

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 1