VOORLICHTINGS-RUBRIEK Gemeente Wissenkerke druk werk Hengelsport Markusse Dmw KRUISWERK Redaktie: Gemeente-secretarie Wissenkerke, Voorstraat 31, 4491 EV Wissenkerke, Telefoon 01107 - 16 55, toestel 24. BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Wissenkerke maken bekend, dat de ge meenten Borsele, Goes, Kapelle, Kort- gene, Reimerswaal en Wissenkerke een samenwerkingsovereenkomst hebben aangegaan ten behoeve van de regiona lisering van educatieve, sociaal-cultu rele- en sociaal-economische aktiviteiten voor haanlozen in die gemeenten. Deze overeenkomst treedt met terug werkende kracht in werking op 1 ja nuari 1983 en is aangegaan voor een periode van twee jaar. Belangstellenden kunnen van de tekst van de samenwerkingsovereenkomst kennis nemen ter gemeentesekretarie van hun woonplaats. Wissenkerke, 4 augustus 1983. P. Wisse, burgemeester; H. van Strien, sekretaris. W.W.V. (WET WERKLOOSHEIDSVOORZIENING) De Wet Werkloosheidsvoorziening heeft tot doel voor een zekere duur een loonvervangende uitkering te verstrek ken aan een werknemer die werkloos is en geen aanspraak (meer) kan maken op een uitkering ingevolge de Werk loosheidswet. Wie heeft recht op uitkering? Een werknemer van 23 jaar of ouder heeft recht op uitkering als hij op ten minste 130 dagen in dienstbetrekking heeft gewerkt in de 12 maanden die direkt voorafgaan aan de eerste dag van zijn werkloosheid. Een werknemer die jonger is dan 23 jaar heeft alleen recht op uitkering indien hij voldoet aan de hiervoor ge noemde dageneis en indien hij tevens in de 3 jaar voorafgaande aan zijn werk loosheid gedurende tenminste 130 weken een dienstbetrekking van niet bijkom stige aard heeft gehad. Wordt zijn aanvraag om WWV-uit- kering afgewezen omdat hij niet voldoet aan deze laatste voorwaarde, dan kan bij voortdurende werkloosheid op 23- jarige leeftijd weer een WWV-uitkering worden aangevraagd. De 130-weken-eis geldt dan namelijk niet meer. Met gewerkte dagen worden gelijkge steld dagen doorgebracht in militaire dienst dan wel vervangende dienst. Voor bepaalde (seizoen) wex-kzaamheden geldt een lagere eis dan 130 gewerkte dagen. Ook voor werknemers in deeltijdarbeid gelden aangepaste eisen. Tijdens het volgen van een in overleg met het arbeidsbureau aangevangen scholing kan, onder bepaalde voorwaar den, de uitkering worden voortgezet. Ook bij het vervullen van een dienst verband in de sociale werkvoorziening heeft men recht op uitkering alsof men werkloos is. Voorts kan onder bepaalde voorwaarden vrijwilligerswerk worden verricht met behoud van uitkering. Ook bij werkloosheid ten gevolge van vorst, sneeuw of vergelijkbare weers omstandigheden heeft men recht op uit kering. In dat geval behoeft men niet gedurende de vereiste termijn te hebben gewerkt. Geen recht op uitkering. Geen recht op uitkering bestaat als men onder meer: blijvend ongeschikt is tot het ver richten van arbeid; de leeftijd van 65 jaar heeft bereikt; recht heeft op onverminderd doorbe taling van loon; wachtdagen ingevolge een sociale vëi-zekeringswet doormaakt; een uitkering ontvangt ingevolge de Werkloosheidswet of soortgelijke voor ziening, dan wel ingevolge de Ziektewet, de Algemene Arbeidsongeschiktheids wet of de Wet op de arbeidsongeschikt heidsverzekering, berekend naar een ar beidsongeschiktheid van tenminste 80%; werkloos is als gevolg van staking of uitsluiting; rechtens van zijn vrijheid is beroofd. Hoe hoog is de uitkering? De uitkering bedraagt 75% van het dagloon. Het dagloon wordt gesteld op het gemiddeld per dag in dienstbetrek king verdiende loon, doch is gebonden aan een maximum-bedrag. Voor een gehuwde werknemer, als mede een ongehuwde werknemer die een eigen of pleegkind heeft jonger dan 18 jaar dat tot zijn huishouden behoort of grotendeels op zijn kosten wordt on derhouden, wordt voor de berekening van de uitkering uitgegaan van een minimum-dagloon, indien wordt voldaan aan bepaalde voorwaarden. Sommige op het loon ontvangen toe slagen worden voor de vaststelling van het dagloon niet meegerekend. De va kantietoeslag wordt bij het dagloon ge teld, is dus in de uitkering begrepen, en wordt derhalve niet apart uitbetaald. Duur van de uitkering. Aan werknemers van 23 jaar of ouder wordt de uitkering gedurende ten hoog ste twee jaren verleend, te rekenen van de eerste dag van uitkering af. Is men aan het einde van deze tweejaarstermijn 60 jaar of ouder, dan heeft men ook daarna bij voortdurende werkloosheid nog recht op een uitkering tot de eerste dag van de maand waarin men 65 jaar wordt. Aan werknemers jonger dan 23 jaar, wordt de uitkering gedurende ten hoog ste 1 jaar verstrekt te rekenen van de eerste dag van uitkering af. Bij overlijden tijdens de uitkerings periode wordt tot en met de laatste dag van de tweede maand volgend op die waarin het overlijden plaatsvond een uitkering van 100% van het dagloon verstrekt aan de nabestaanden. Aftrek van inkomsten. Loon dat men ontvangt zonder ervoor te werken en inkomsten wegens loon derving of die verband houden met de beëindiging van een dienstbetrekking worden volledig op de uitkering in min dering gebracht, voor zover dat loon en die inkomsten betrekking hebben op de periode waarover recht op uitkering bestaat. Inkomsten uit arbeid, verricht in de uitkeringsperiode, worden in het alge meen voor 75% op de uitkering in min dering gebracht. Inkomsten echter, die reeds vóór de werkloosheid bestonden naast die uit de dienstbetrekking waar uit men werkloos werd, blijven buiten beschouwing, evenals de inkomsten van echtgenote en inwonende gezinsleden. Verplichtingen. Om voor een uitkering in aanmerking te komen is men onder meer verplicht: zich bij het arbeidsbureau te laten inschrijven; zelf aktief werk te zoeken en passend werk te aanvaarden; aan het gemeentebestuur gevraagd of ongevraagd alle inlichtingen te verstrekken die nodig zijn om het recht op uitkering te kunnen beoordelen; de door het gemeentebestuur ver langde gegevens, die nodig zijn om de uitkering vast te stellen, te verstrekken. Indien een werknemer de bij of krach tens de wet opgelegde verplichtingen niet nakomt, verlaagt het gemeente bestuur de uitkering en/of sluit betrok kene van het recht op uitkering uit. Dit kan geschieden voor een bepaalde pe riode of zelfs voor de duur van de werkloosheid. Deze maatregelen worden ook toege past indien een werknemer door eigen schuld of eigen toedoen geen arbeid heeft verkregen of behouden, dan wel in verband met het door hem verrich ten van werk eisen stelt die het aan- vaaixien of verkrijgen van passend werk duidelijk belemmeren. Vakantie tijdens de WWV. De uitkeringsgerechtigde kan per 12 maanden maximaal 4 weken met behoud van uitkering vakantie genieten. De gemeente heeft de bevoegdheid in bij zondere gevallen aan oudere uitkerings gerechtigden een langere vakantiepe riode toe te staan. Gehuwde vrouw. Een gehuwde vrouw heeft geen recht op uitkering, tenzij zij kostwinner is of duurzaam gescheiden van haar echtge noot leeft. Zij wordt als kostwinner aan gemerkt indien (globaal gesproken) haar inkomen: a. tenminste 25% bedraagt van het in komen van haar echtgenoot, wan neer zijn inkomen niet hoger is dan lVi maal het minimumloon; b. tenminste 50% bedraagt van diens inkomen, als dat meer is dan \lU en minder dan IV2 maal het minimum loon; c. tenminste 75% bedraagt van diens inkomen, als dat 'lVa maal of meer is dan het minimumloon. Voor ieder kind waarvoor kinder bijslag wordt ontvangen, wordt het percentage van 75 met 5 verlaagd tot uiterlijk 50. Woonplaats buiten Nederland. Men heeft alleen recht op uitkering als men in Nederland woont. Op grond van een EEG-verordening is het moge lijk om met behoud van de uitkering gedurende ten hoogste drie maanden naar een ander EEG-land te gaan om daar werk te zoeken. Men moet dan in het bezit zijn van een speciaal formu lier, te verkrijgen bij de gemeentelijke sociale dienst. Vreemdeling. Een vreemdeling heeft geen recht op uitkering tenzij hij kan aantonen ten minste de laatste negen weken vóór zijn werkloosheid op wettige weze in Ne derland te hebben verbleven. Dit geldt niet voor onderdanen van EEG-landen en voor landen, waarmee Nederland een verdrag ter verzekering van uitkeringen bij werkloosheid heeft gesloten. De voor Nederlanders geldende bepalingen zijn op deze vreemdelingen gelijkelijk van toepassing. Loonsuppletie. Bij onvrijwillige werkloosheid biedt de WWV onder bepaalde voorwaarden de mogelijkheid tot toekenning van een aanvullende uitkering op het loon, als werk wordt aanvaard tegen een lager loon dan men vroeger verdiende (z.g. loonsuppletie). De loonsuppletie bedraagt per dag het verschil tussen 85% van het dagloon waarop de uitkering is gebaseerd, en het nieuwe gemiddeld per dag verdiende loon. Afhankelijk van de leeftijd jonger dan 45 jaar, dan wel 45 jaar of ouder wordt deze loonsuppletie gedurende respektievelijk 2 jaar en 3 jaar toege kend. De regeling geldt ook als aansluitend op het ontslag een nieuwe (lager be taalde) werkkring wordt aanvaard. Het tijdvak waarin werkloosheidsuitkering is ontvangen, wordt evenwel in minde ring gebracht op de periode waarover loonsuppletie kan worden verkregen. Inlichtingen over de toepassing van deze loonsuppletie-regeling geeft het ar beidsbureau. Garantieregeling. Als men werk aanvaardt tegen een lager loon dan men in zijn laatste dienstbetrekking verdiende en men zou daarna opnieuw (onvrijwillig) werkloos worden, dan heeft men recht op een WWV-uitkering, gebaseerd op het vroe gere, hogere dagloon. Dat lager betaalde werk moet dan wel binnen zes maanden, nadat men werkloos is geworden, aanvaard zijn en men moet binnen 30 maanden na het intreden van die werkloosheid opnieuw werkloos geworden zijn. Bezwaar en beroep. Is men het niet eens met een door het gemeentebestuur genomen beslissing inzake de aanspraak op uitkering, dan kan men daarvan herziening vragen. Binnen 4 weken na ontvangst van de beslissing dient men zijn bezwaren aan het gemeentebestuur schriftelijk ken baar te maken. Wijst het gemeente bestuur het bezwaarschrift geheel of gedeeltelijk af, dan kan men daartegen in beroep gaan bij de Raad van Beroep en eventueel in laatste instantie bij de Centrale Raad van Beroep. Uitvoering. De Wet Werkloosheidsvoorziening wordt uitgevoerd door de gemeentebe sturen. Voor inlichtingen en het aan vragen van een uitkering dient men zich te wenden tot de sociale dienst van de gemeente waar men woont. Bij verhuizing naar een andere gemeente beëindigt de gemeente die men heeft verlaten de uitkering en moet men in de nieuwe woongemeente opnieuw een aanvraag om uitkering indienen. Wanneer geen aanspraak (meer) be staat op uitkering ingevolge de WWV kan in het algemeen een beroep worden gedaan op uitkering op grond van de Rijksgroepsregeling Werkloze Werkne mers (R.W.W.). Deze regeling wordt eveneens door de gemeenten uitgevoerd. RAADSVERGADERING De raad van de gemeente Wissen kerke zal op maandag 15 augustus 1983, 's avonds om half acht, weer in een openbare vergadering bijeen komen. Tij dens deze vergadering zullen o.a. de volgende punten aan de orde komen. 1. Verhuur van het visrecht in het ha venkanaal te Kamperland aan de Delta Federatie. 2. Beschikbaarstelling van een krediet voor de vernieuwing van de zuidgevel van het gymnastieklokaal te Wissen kerke en het optimaliseren van de c.v.- installatie in dat gebouw. 3. Een krediet zal worden gevraagd voor energie-besparende maatregelen voor de openbare verlichting. 4. Toelating van kleuters tot de open bare lagere school „De Vliete" i.v.m. toepassing van de Verruimingswet. 5. Beschikbaarstelling van een krediet voor de aanschaf van materialen voor de kleuterafdeling van de o.l.s. 6. Een voorstel tot het verlenen van een bijdrage over 1983 aan de Stichting Vliegveld Midden-Zeeland. 7. Voorstel in te stemmen met de uit breiding van het aantal lesduureenheden van de Zeeuwse Muziekschool. 8. Kredietverlening voor de inrichting van het haventerrein te Kamperland. 9. Voorbereidingsbesluit voor de wijzi ging van de bestemmingsplannen „Be bouwde kom Kamperland II" en „Bui tengebied". 10. Vaststelling van het woningbouw programma en programma vernieuw bouw voor 1984/1986. Burgerlijke stand Geboren: Geen. Ondertrouwd: 21 juli: Jacobus Bak ker, 24 jaar en Johanna Jannetje Maria Karreman, 19 jaar. Getrouwd: 8 juli: Leendert Gillis Ary Geelhoed, 25 jaar en Jacoba Clasina Wisse, 23 jaar. Overleden: 16 juli: Neëïtje Wisse, w.v. De Vos, 88 jaar; 17 juli: Olivier Pieter Scherp, e.v. M. L. Clement, 91 jaar; 19 juli: Rembertus Slotema, e.v. A. S. Breure, 67 jaar. ONDERLIJNEN met 3 roestvrij stalen afhouders en haak no. 4 -- f 1- zonder afhouders, met 3 lange paling haken 0,55 GEEPHENGEL lengte 3.00 m, 3-delig, werpgewicht tot 100 gram 57,50 STRANDHENGEL lengte 3.60 m, 3-delig, werpgewicht tot 200 gram 77,20 STABILO GEEPDOBBERS 100 gram 6,90; 75 gram 6,00; 50 gram 5,60 Groot assortiment haken, wartels met speld en tonwartels. Kogellood met wartel van 100 en 150 gram. Leefnetten in metaal en nylon. Palingnetten. Voorstraat 7 Wissenkerke Bereikbaar in de weekends: Stichting voor Jeugd en Gezin in Zeeland Adviesburo voor Jongeren en ouders. Londensekaai 39. Mid delburg. Telef. 01180-2 85 55, ook In het weekend. STORINGEN GAS EN ELEKTRICITEIT Centraal storingsnummer N.V, PZEM: 01184-7 9191. buiten kantooruren doorlopend be reikbaar. Tijdens kantooruren: Goes: 01100-210 55. Stichting Telefonische Hulpdienst Zeeland Dag en nacht bereikbaarl (Ook in de weekends). TELEF. 01180-1 5551. Algemeen maatschappe lijk werk en informatie en advies op dit terrein, gezius- en bejaarden verzorging. Prot. Interkerkelijke Stichting voor Maatschappelijke Dienst* verlening in Zuid- en Noord- Beveland, Zonnebloemstr. 53, Goes, Telefoon 01100 -2127a Spreekuur van 8.309.30 uur. Bulten kantoortijd en in de weekends bereikbaar d.m.v. antwoordapparaat, waardoor teL-nummer van werker die U kunt bellen, genoemd wordt, GESLACHTSZIEKTEN Anonieme hulp. Prov. Vereniging Het Zeeuwse Kruis: maandag, woensdag en vrijdag van 9.00 12.00 uur; Tel 01100 -1 58 92. toestel 35, KONTAKT BORST- KANKERPATIËNTEN Elke dinsdag tel. spreekuur van 11.00 12.00 uur. onder ni, 01100 - 21270. Elke 3e woen*. dag v/d maand kontaktmiddag van 14.00—15.30 uur, gebouw PMD, Zonnebloemstr 53. Goes "FIOM-ZEELAND" Stichting tot hulpverlening bij zwangerschap en alleenstaand ouderschap. Loskade 17. 4331 HW Middel- burg. Spreekuur volgens af» spraak. TeL-nr. 01180-27311. bereikbaar tussen 9.00-12.30 u WEEKEND-DIENSTEN Doktoren Noord-Beveland Spreekuur van 11.00—11.30 u. Dokter W. J. Klein Wassink, Telefoon 01199 - 3 04. en Dokter B. J. H. Hasken, Telefoon 01107-13 38. WIJKVERPLEGING Weekenddienst en avond- en nachtdienst. 6 7 augustus Zr. C. Jungerius, Telefoon 01100 - 13666. Zr. J. van de Kreeke, Telefoon 01107- 1920. heeft 's avonds en 's nachts bereikbaarheidsdienst. WATERSTANDEN geldig voor dë noordkust van Noord-Be veiand AUG. hoogwater 5 vrijdag 11.57 6 zaterdag O!O7 13.00 7 zondag 1.32 14.07 8 maandag 2.31 14.57 9 dinsdag 3.21 15.43 10 woensdag 4.11 16.31 11 donderdag 4.56 17.20 PREDIKBEURTEN voor zondag 7 augustus '83 Ned Herv Kerk Colijnsplaat 9.00 uur ds. Kroes uit Wil- helminadorp en 2.30 uur dhr. Jorritsma uit Vlissin- gen (gec. in Geref. Kerk). Herv/Geref Kerk Geersdük 10 uur dhr. J. van Leerdam u'it Serooskerke (Ger. Kerk) en 2.30 uur ds. J. Leeste- maker (Herv. Kerk). N. Herv. Kerk Kamperland 9.30 uur ds. Ph. M. Becht uit Zundert (uitgang: Stroomkoll.) en 19.00 uur ds. L. Raven uit Haren (Geref. Kerk, uitgang: Kerkdak). Ned. Herv. Kerk Kats 9.30 uur ds. A. M. Attema (Onderwegkerk). Ned. Herv. Kerk Kortgene 10.30 uur ds. A. M. Attema (extra koll. ondertioudsf.). Herv./Geref. Wissenkerke 10 uur ds. J. L. Leestemaker en 7 uur ds. S. Tj. van der Hauw (beide diensten extra kollekte bouwfonds). Geref. Kerk Colijnsplaat 9.30 uur drs. S. T. van der Hauw en 2.30 uur dhr. A. Jorritsma (Geref. Kerk). Geref. Kerk Kamperland 9.30 uur drs. G. J. Schüssler en 7.00 uur ds. L. Raven uit Haren (kollekte kerk en bij uitgang Aktie Kerkdak). Geref. Kerk Vrijgemaakt Kamperland in het De Casembroothuis. Geen opgaaf ontvangen. Ger. Gemeente Kamperland 10 en 5 uur leesdienst. Ger. Gemeente Colijnsplaat 10 en 4 uur leesdienst. Geref. Gemeente Kortgene 10, 2.30 en 6.30 uur leesd. Hartelijk dank, ook na mens mijn vrouw voor uw belangstelling, bloemen en vele kaarten die ik mocht ontvangen tijdens mijn verblijf in het zie kenhuis Dijkzigt. W. P. Kramer. Geersdijk, aug. 1983. BEGRAFENIS-EN CREMATIE- 5 J VERZORGING t i Iz. van der Maas, Nieuwstraat 5, Kamper- J land. Tel. 01107 - 15 81. Wegens beëindiging van Ladderhandel Lohmann, verkopen wij ALU-SCHUIFLADDERS. Nu 10 meter van 445, voor 289,Tevens an dere lengte leverbaar, met DIN-norm, 3 jaar garan tie. Wij komen vrijblij vend bij u langs. Interal-Ladders B.V., Tel. 01195-271/01106-3112. Voor al uw DRUKKERIJ MARKUSSE WISSENKERKE

Noord-Bevelands Nieuws- en advertentieblad | 1983 | | pagina 4